De] fijne pijptahak is DE LANGE DE MORAAZ Bf DENKT ROOKI IMJQEN1II CredieteR - Deposits - Effscten Bioscopen Staeisffnieuws LAK6ESTRAAT 49 - ALKMAAR Sport yPertLa Sedert 1753 Provinciaal nieuws TRAMTARIEVEN. Met ingang van 1 November 1926 zal op de tramwegen Alkmaar—Schagen, Egmond-- AlkmaarBergen, v. EwycksluisSchagen, HoornBovenkarspel Gr., Kwadijk— EdamVolendam en SchagenWognum N. een nieuw tarief worden ingevoerd voor het vervoer van goederen, vee, enz., waar- door voornamelijk voor zendingen van meer dan 5000 K G. op een wagen de vrachtprijzen voor vrachtgoed aanzienlijk worden verlaagd. Het minimum van 1e vracbt per zending is teruggebracht van 0.20 op 0.15; overi- gens zijn de verlagingen grooter, dus de vrachtprijzen lager, naar mate er meer goe deren in een wagen zijn gela len. Zoo kost thans het vervoer van een zen ding ijzerwaren, in een gesloten wagen, over een afsMnd van 15 K.M.: Indien de zending 5 000 K.G. weegt /ll: iodien de zending 10.000 K G. weegt f 22; indien de zending 15.000 K G. weegt f 33, terwijl, na 1 November 1926, deze prijzen zullen bedragen 10 voor 5 000 KG., 18 voor 10.000 K.G en f 25.50 voor 15.000 Kg. Deze beide laaistd prijzen woixlen echter alleen dan in rekening gebracht, indien de zending in een wagen is geladen. Was b.v. de zending van 10.000 K.G. geladen in 2 wagens, ieder van 5.000 K G., dan zou de vracht bedragen f 20 voor die beide wagens, dus f 2 meer. Voor een afstand van 30 K M. bedraagt thans de vracht voor goederen bij wagen- lading, vervoerd in gesloten wagens, 0.32 per 100 K.G., ongeacht oi de in een wagen geladen hoeveelheid 5.000 K G. of 10 000 Kg. of 15.00C K G. bedraagt. Na de invoering van het nieuwe tarief bedraagt deze vracht: Voor zendingen van ten minste 5 COO K G per wagen 0.31 per 100 K.G voor zen dingen van ten minste 10.000 K.G per wagen 0.28 per 100 K G voor zendingen van "ten minste 15.000 K.G. per wagen f 0 26 ner 100 K.G. Hit het vorenstaande blijkt dus duidelijk, dat het vour den afzender van het grootsfe belang is, dat hij zooveel mogelijk goederen in of op een wagen laadi en dat, in vele ge- vallen, de afzender het in zijne hand heeft, te profiteeren van de laagste vracht. Men zie de advertentie in dit nummer. UIT OUDE NIEDORP. De te stichten gebouwen in de W. O. L.- polder zijn gegund aan den laagsten inschrij- ver den heer J. Heidsma te Noordlscharwoude voor 7734 en het grondwerk aan de heeren Th. de Waard te Alkmaar en A. Vrasdonk te Bergen voor 12480 na overleg itusschen laatstgenoemde en M. Korver "Co., zijndc een combinatie van grondwerkers alhier, die mede deze werken zullen uitvoeren zoodat ook een groot deel der burgers daardoor van werk is voorzien. UIT SINT PANCRAS. De jaarlijksch te houden collecte ten bate van het Roode Kruis heeft in deze gemeen'.e opgebracht 1840. UIT HEERHUGOWAARD. Het herhalingsonderwijs wordt, wat het openbare betreft, alleen verstrekt aan de school in de kom der gemeente. Het wordt ge- volgd door 18 leerlingen. Dezen winter wordt het gegeven door den heer Liefhebber, hoofd der school te Veenhuizen en mej. Wit, onder- wijzeres aan school no. 2. Ook aan de drie R.-Kath. scholen wordt herhalingsonderwijs gegeven. Het onderwijs aan den tuinbouwcursus, tweede winterhalfjaar, gegeven door de afd L. T. B. Hugowaard-Zuid, wordit gevolgd door 24 leerlingen. Evenals den vorigen win ter wordt het onderwijs gegeven door de hee ren P. A. van Schaick en W. Balk. Door de neutrale tuinbouwvereeniging zal een cursus worden gegeven in glascultuur. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Ds. Jukema, pred. bij de Ned. Herv. gem. alhier, heeft voor het beroep naar Schalkwijk en Goor bedankt. Ds. J. Stehouwer, voorheen pred. bij de Ned. Herv. gem. alhier, thans te Weesp, heeft een beroep omtvangen naar IJlst. UIT BERGEN. Donderdagmiddag werd de R. K. Land- bouwhuishoudschool voor meisjes offIcieel geopend, met 7 interne leerlingen en een landbouwcursus van 20 cursisten. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem was wegens ongesteldheid verhinderd de inzege- ning te voltrekken en geschiedde de inwij- ding thans door den Directeur der St. Josephstichting. Tegenwoordig waren de Deken van Alk maar, verschillende Geestelijken uit de om- geving, verschillende onderwijsautoriteiten, net voltallige College van Burgemeester en Wethouders en tal van andere genoodigden. Na een korten dienst, die in de kapel van het Pensionaat werd gehouden, begaven al- 1 len zich naar de nieuwe school, waar de in- zegening plaats vond. Nadat van de plechtigheid verschillende foto's werden gemaakt, vereenigde alien zich in een der zalen van het nieuwe gebouw en voerden verschillende aanwezigen het woord. Ten slotte werden de genoodigden in de gelegenheid gesteld de nieuwe inrichting te bezichtigen. urr st. maarten. Bij de periodieke verldezingen van den polder Barghorn werd tot lid van het be- stuur gekozen de heer P. Buis Jz. te Scha gen; deze werd tevens verkozen tot hoofd- ingeland van het Ambacht van Westfries- land, gtenaamd de Schager- en Niedorper Koggen. UIT WIERINGEN. De bouw van een verplaatsbare keet te Waarland op Wieringen, bestemd voor ge bruik van de Zuiderzeewerken, is na onder- handsche aanbesteding gegund aan den heer P. Tuin te't Zand. UIT SCHAGEN. E>e heer P. Muijs alhier is te Weltevreden geslaagd voor de akte van lsten stuurman. Het Schager marktfonds ter verzekering van afgekeurd slachtvee boekte in het 3dc kwartaal 1011 runderen, waarvan 5 gehee! en 178 gedeeltelijk afgekeurd werden. De ontvangsten bedroegen 4189.91, de uitga- ven 2624, zoodat het kassaldo 1565,91 bcdroeg. Ged. Staten van Noord'holland zijn voorrtemens het WateTschap de Schager en Niedorper Kogge in het Hoogheemraad- schap Hollands Noorderkwartier op te ne men. De heer P. Buis Jz. alhier heeft be dankt ais pennimgrneesfer van het Heem- raadSchap der Strijkmolens van de Schager Kogge. PREDIKBEURTEN Herv. Gemeenten. UIT DE OMGEVING. CALI.ANTSOOG, 10 uur, Ds. van Dijk (Helder). DIRKSHORN. 10 uur, Ds. de Leeuw EFNIGFNBURG neen d'enst. LI MM EN, 10 uur, Ds. Bosch. OUDKARSPEL. geen dienst. DE RIJP, nm. 7 uur, Ds. ZiHinger Mo lenaar. SCHERMERHORN. geen dienst, vacat. SCHOORL, 10 uur, Ds. Boeke; n.m. 1.30 uur. Zondagsschool. URSEM. nm. 7 uur. Ds Diephuis Onder- werp: In sprookiesland. WARMEN'HUlZEN, 10" uur, Ds. Horn- stra. WINK EL. geen dienst. ZUIDSCHERMER, 10 uur, Ds. Groot (Gedeeltc'iik ontleend aan Kerk en Volk.) Moeilijke Stoelgang. VerstoppiDg, onregelmatige of trage stoolt gang wordt zonder kramp of pijn ge regeld door de zacht en zeker werkende Mijnhardt's Laxeertabletten. Bij Apothekers en Drogisten. DoosGOcent. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De Redder in nood en ten judas&oon. Na het journaal en een komische tweeacter gespeeld kan worden, komt bedrogen uit. En daarom wiflen wij het Alcmaria-elftal nog eens ernstig waarschuwen voor den wed- strijd an morgen. Bloemendaal is een sterke tegenpartij, die alleen door het beste spel overwonnen kan worden. 't Eigenaardige is bovendien dat Alcmaria steeds de grootste moeite gehad heeft om op Bloemendaal pun- ten te veroveren. Daarom Alcmarianen mor gen met alle energie gestreden en ook die traditie te hreken. Toont dat gij waard zijt als ernstige concurrenten voor het kampioenr schap beschouwd te worden. Hetzelfde Alcmariaelftal, -dat Zondag in Hoorn wist te winnen zal ook morgen in 't veld komen. Stand der competitie op heden. Haarlem 4 4 0 0 8 11— 4 2.00 A. Victrix 4 3 0 1 6 17— 9 1 50 K. F. C. 4 2 1 1 5 5— 3 1.25 Helder 5 3 0 2 6 9— 7 1.20 W.-Frisia 4 2 0 2 4 129 1. Bl'daal 4 12 14 7—10 1.— Zeeburgia 5 2 0 3 4 1316 0.80 V. V. A. 4 1 1 2 3 8—11 0.75 Hollandia 4 1 0 3 2 8—11 0.50 Schoten 4 0 0 4 0 617 0.00 Haarlem speelt morgen-tegen K. F. C. in de Koog. Helder bezoekt Schoten. V. V. A. zal in Enkhuizen trachten te winnen en Hol landia gaat op bezoek bij Zeeburgia. Wij vermoeden dat de stand weinig verandering zal ondergaan. Alcmaria II gaat naar Hollandia II en men hoopt diat het tweede elftal hetzelfde zal doen als het eerste de vorige week deed. Eersteklaswedstrijden. Afd. I. H. V. V.—Bl. Wit, Ajax—V. U. C., SpartaExcelsior, R. C. H.Stormvogels, D. F. C.'t Gooi. Afd. II FeijenoordH. B. S., Spartaan Edo, Hilversum—V. O. C., U. V. V.Z. F. C. A. S. C.—H. F. C. OPBRENGST UITVOERING LEERLINGEN MEJ. VERBEEK. Men verzoekt ons mede te declen, dat de zanguitvoering, gegeven door de leerlingen van mej. Verbeek ten bate van de Vereeni- 5'ing Huisverzorging een saldo van 190 iceft on^ebracht. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER PUBLIEKE WERKEN. De wethouder van pubtieke werken is ver hinderd a.s. Maandag zijn gewone spreekuur ten stadhuize te houden. PROPAGANDAVERGADERING „HERMES". Blijkens een advertentie in dit nummer zal a s. Zaterdag 30 October bovengenoemde vereeniging een propaganda-vergadering volgt in het nieuwe programma het eerste hoofdnummer en wel een film van den bektn- den held uit vroeger dagen Eddie Polo. De Redder in nood, aldus de titel. 't Is een aar- dige vlotte film met spannende en komische situaties. Eddie Polo is ditmaal een jong vrijgezel, die op een jachtgoed in de bergen leeft, heel eenzaam. Een gezelschap, dat per auto reist, komt hem naar den weg vragen. Een lieftallige jongedame die er bij is, heeft Eddie's voile aandacht en wel zoo sterk dat... neen, dat vertellen wij niet, om de verrassing aan't slot niet weg te nemen. De film is zeer goed opgenomen en wordt heel goed ge speeld. Eddie is prachtig op dreef. In het tweede hoofdnummer gaat de strijd tusschen twee rijke houthandelaars. De een heeft hout, waar de ander erg om verlegen is, maar die tweede heeft prachtige ofvoerwegen, waar de eerste veel behoefte aan heeft. Bovendien heeft de een nog een zoon, die door de doch- ter van den ander als chauffeur in dienst wordt genomen met de bekende gevolgen van dien. Een verrader tracht uit den strijd voor- deeL te behalen doch ontvangt loon naar wer ken. Een sensationeele film, waarin Eva Novak en William Fairbanks de hoofdrollen heel verdienstelijk vervullen. Ook hier weer tal van mooie opnamen. Spanning en strijd geeft het programma in ruime mate. VOETBAL. Alcmaria VictrixBloemendaal. Wanneer we onderstaanden competitie- stand bekijken valt de gunstige positie van Haarlem en Alcmaria direct in het oog en gezien den vorm, die Alcmaria in de laatste drie wedstrijden ontwikkelde, is er alle kans dat de strijd om het katnpioenschap ten slote tusschen deze beide rivalen zal gaan. Doch deze tweedeklasafdeeling is zoo sterk, dat elke Zondag nieuwe verrassingen kan brengen. De club die denkt dat tegen een laaggeplaatste vereeniging wel wat slapper houden in cafe Central. Als spreker zal op- treden de heer J. A. Lotgering uit Amster dam, die tot onderwerp zal hebben: „De vrouw en de vereeniging „Heraies"s NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG, AFDEELING ALKMAAR. De eerste avond in dit seizoen van boven genoemde vereeniging kan als geslaagd wor den beschouwd. Het gezellige bovenzaaltje in „de Unie" was goed bezet. en de leider, de heer Joh. Brands heeft de aanwezigen weer later zin- gen op de van ouds bekende wijze en men weet, dan is het in orde. In zijn openingswoord deelde de voorzit- ter, de heer A. Ohlen mede, dat op 1 No vember a.s. hi de groote zaal van „De Harmonic" een radioavond. gegeven zal wor den, waaraan zullen medewerken „Orpheus", Alkmaarsch Strijkorchest, Stedelijk Muziek- korps. benevens de dames Meeuwse en Hoek- stra (viool en piano), de heer Joh. Brands en mevrouw G. On lenBosman (Volks- zang) en de heer Grondsma (declamatie). De toegangsprijs is f 0.50 per persoon, terwijl de leden van Volkszang vrij toegang hebben op vertoon van diploma; de voor- zitter deed deze mededeelingen Vvrgezeld gaan van eene opwekking om lid te worden van Volkszang, waaraan door een zestiental aanwezigen gevolg werd gegeven. Wat betreft de afwisseling op het pro- amma, was het Bestuur er in geslaagd de er J. N. Kroone bereid te vinden, eenige vioolcompositiies voor te dragen, en het is zeker niet te veel gezegd, dat men van zijn spel genoten heeft. Deze di'lettant violist beschilct over eene stevige techniek, gepaard aan een gezonde muzikaliteit, wat aan zijn spel een bijzonder cachet verleent. De composities door den heer Kroone ge speeld waren: „Scene de ballet, Ch. de Beriot, „Zinearesca", V. Monti, ..Romance", C. Bij- loos, en „Der Sohn der Haide", Keler B61a. gTi hei Mevrouw G. OnlenBosman begeleidde zoowel den heer Brands als den heer Kroone; zonder haar kan men zich de zangavonden niet goed indenken; haar fraaie wijze van accompagneeren, maakt haar tot een waarde- volle kracht. Volkszang is zijn wintercampagne goed be- goninen; zoo doorgaande wordt er weer een stevig stuk propaganda voor het Hol- landsche Lied gevoerd NIEUWE BOND VAN ZUIVEL- FABKIEKEN. De Nieuwe Bond van Zuivelfabrieken hield Vrijdagmiddag onder leiding van den heer Jac. Met in het cafe van den heer Koetsveld een algemeene vergadering. De voorzitter sprak een woord van welkom tot leden en pers en heette Dr. Scheij in het bijzonder welkom. Spr. verheugde zich er over dat de kaasprijzen, die in den zomer dalende waren, zich thans oin de 50.— be- wogen en uitte den wensch, dat de stijging zal voortduren, aangezien de zuivelbereiders wel een hoogere prijs noodig hebben. De s e c r e t a r i s, de heer C. den Hartigh, las hierna de notulen, die onveranderd wer den vastgesteld. De secretaris deed mededeeling van de gehouden kaaskeuring, waarvoor 16 leden zich hadden opgegeven en door 13 was deel- genomen. Reuk en smaak waren ditmaal afzonderlijk beoordeeld, waardoor het hoogste aantal te behalen punten 125 bedroeg. De le prijs werd met 9o punten behaald door „De lijdgeest" te St. Maarten. De 2e prijs door „Krema" te Haringhui- zen. De 3e prijs door „de Concurrent" te Anna- Paulowna. De 4e prijs door „De Eendracht" te Wor- merveer. lngevolge een wenk van een bekend kaas- handelaar, zal aan de keuringen in de toe- komst meer bekendheid worden gegeven. De heer V. K a ij Jr. te Hauwert werd als lid van het bestuur herkozen en wel met al gemeene stemmen. De Kamer van Koophandel zon der waarde voor de zuiveljabrieken. Zijn deze jabrieken desondanks ver- pUcht tot aangifte voor het lidmaat- schap. De secretaris deelde mede, dat hem reeds meermalen advies was gevraagd of de iabrieken volgens de Handelsregisterwet ver- plicht zijn lia van de K. v. Koophandel te worden. Steeds had spr. gemeend deze vraag bevestigend te moeten beantwooraen. De fa- briek „de Eendracht" te Wieringen me^nde desonflanks daaraan niet te moeten voldoen en werd daarom vervolgd door de K. v. K. De fabriek koos Mr. Langeveld als verdedi- ger en de am lenaar van het O. M. wenschte de zaak niet te vervolgen, omdat hij de ziens- wijze van Mr. Langeveld deelde, dat de wet niet van toepassing is op kaasfabrieken, die siechts melk van eigen koeien verwerken. De fabriek was een zuivere onderlinge maatschap en verwerkt de melk van het vee op de boerderijen van de leden. Wel wordt er nog melk verwerkt van boeren, die geen deel- nemers zijn en de Kamer van Koophandel heeft de zaak opnieuw in behandeling gege ven, zoodat de zaak waarschijnlijk nog bij den kantonrechter behandeld zal worden. De vergadering toonde belangstelling voor deze zaak, aangezien ze van meening was, dat de kleine iabrieken noodeloos bijdragen moeten geven aan de Kamer van Koophan del, waarom een beslissing in dezen, ook voor andere fabrieken, van belang is. De zuurheidsgnaad van jonge kaas. De methode van Dr. Holwer- den en Dr. van Dam, ook geschikt om in kleine jabrieken te worden toegepast, om het kort in de kaas te bestrijden. Dr. S c h e ij hield hierna een lezing over de zuurheidsgraad van jonge kaas. Spr. wees erop, dat de ervaring reeds geleerd heeft, dat de groote fabrieken profiteeren van de vond- sten van het wetenschappelijk laboratorium- werk. Het zuur wordt in de kaas gevofmd op dezelfde manier als bij melk en room, die zuur worden, n.l. uit de melksuiker. Een jon ge kaas, die in de pers sthat, bevat ongeveer de helft wei, waarin een groote hoeveelheid melksuiker, die in normale gevallen in een aar dagen totaal is verdwenen. De kaas eeft dan gekregen een zekere zuurheids graad, die van groote beteekenis is voor de vorming van de kaas. Het zuur is in de eerste plaats bederfwe- rend en bevordert ook de rijpiag van de kaas. De zuurheidsgraad is niet altijd de zelfde en wordt hooger, wanneer er te veel wei in de wrong is gebleven. In de tweede plaats kan het zuur het bindend vermogen van de kaas kleiner doen zijn, wat zich vooral voordoet bij nieuwe melk in het voor- jaar. Wanneer het te erg is, wordt de kaas krijtkort of bros. De lucht is dan ook erg zuur en tevens heeft men de kwestie van het wit boren. Wanneer men te veel gebruik maakt van watertoevoegkig in de wrongel, wascht men te veel melksuiker weg en houdt men te weinig zuur in de, kaas. Ook kan men de wrongel te droog verwerken door oen te hooge verwarming. Wanneer het zuur- gehalte tie laag is, krijgt men stijf borende of taaie kaas. Voor den kaasmaker is het dus van veel belang, te kunnen controleeren, hoe het staat met het zuurgehalte van de kaas. Men kan afwachten, hoe de kaas in leverba- ren toestand is en daarna maatregelen ne men, maar dat duurt te lang. Van groot be lang is het dus, dat men dit een paar dagen na het bereiden van de kaas kan controlee ren. Aan het Rijksproefstation te Hoorn is door mej. Holwerden en dr. Van Dam een methode uitgevonden, die de praktijk in staat stelt, zich een oordeel over den toestand van jonge kaas te vormen. Mittelroot heeft de ei- genschap, een vloeistof rooder te doen zijn, wanneer de zuurheidsgraad hooger is. Wanneer men nu boorsel van de kaas in een vloeisel van water met mittelroot doet, dan heeft men het middel om de zuurheidsgraad van de kaas te bepalen, als men gebruik maakt van de vernuftig uitgedachte compa rator, besfaande uit een houten blok met ga- ten, waarin buisjes met vloeistof gezet zijn. Spr. demonstneerde een en ander. De groote fabrieken beschikken over een laboratoriuni en zij hebben zich op deze methods reeds in- gericht. Op de tentoonstelling te Hoorn werd het toesteltetje reeds gedemoustrecrd.. dat het qenot hetwelh Ge uit een pup haalt ajhanqt van netqeen Ge erin stopt. ROODE-STER Toen trok het niet zoozeer de aandacht. De fabrieken van de Coop. Zuivelexport in Fries- land zijn begonnen te onderzoeken, welke waarde het tcestelletje had voor de praktijk, met een gunsfig resultaat als gevolg, zoodat het cole in Noord'holland toepassing gevon- den heeft. Het toestelletje wordt kant en klaar geieverd voor 65. In de kleine fabrie ken zou spr. geen plaats weten, waar't toe- steleltje, dat nog al breekbaar is ,opgesteld kan worden. Een kaasmaker die de vakschool bezocht heeft, was overigens -wel in staat, het te fcehandelen. Het toestel wordt een eenvoudig ding, wanneer men de vloeistof kant en klaar van con betrouwbaar adres kon betrekken. De vloeistof heeft echter de eigen- schap, dat ze niet lang goed blijft en zal dus op korten termijn moeten worden kunnen betrokken. Voor de fabrieken, die bij deu ouden Bond zijn aangesloten, is het gemafc- kelijk, om de levering daarvan aan den tech- nicus van den Bond op te dragen. De ande- ren zouden de vloeistof kunnen- betrekken van het station voor melkonderzoek te Hoorn, waarheen men ook de boorsels ter onderzoek op zou kunnen sturen, wat spr. de beste weg lijkt. Voor de zuivelbereiding had 'het middel z. i. groote waarde. De voorzitter bracht dr. Scheij een woord van dank voor zijn inleiding, waarn-t na rondvraag de vergadering werd geslo ten. EMIEL HULLEBROECK. Dinsdag 26 October a s., des avonds ten 8 ure, zal de bekende Vlaamsche zanger Emiel Hullebroeck in het Gulden Vlies een liederenavond houden. Nog ievendig staat ons de laatste Hulle broeck-a vond, wHke een paar jaar geleden ook in Het Gulden Vlies plaats vond, voor den geest. Zooals altijd verkreeg de beminde zanger ook nu weer aanstonds het zoo ge- wenschte contact met zijn auditorium erf heerschte er direct die echt leutige stemming, welke een Hullebroeck-avond kenmerkt. Het is wel eigenaardig, maar zoodra hij begint te vertelkn hij is inderdaad een uitstekend conferencier heeft hij het pleit al voor zich gewonnen en wanneer hij den aanwtzigen dan ook verzoekt een refreintje mee te zingen, dan is er niet een die achter- blijft en weerklinken uit allex mond de leuke liedjes. En wanneer d" zanger over zijn geliefd Vlaamsch begint, dan raakt hij niet uitge- praat en het is dan ook aan te nemen, dat hij zijn Vlaamsche liedies met voorkeur en met veel gevoel zingt. Ze zijn zoo echt, waar en aikwijls zoo leutig. Noemen wij s echts „De Bietebouw, Van 't Maseurken, Tineke van Heulen, De Gilde Viert, Jan en Annemie. Behalve deze bekende heeft Hullebroeck wederom een serie nieuwe liedjes op zijn re pertoire. Een van zijn nieuwste succesnum- mers is Het Meisje van Amsterdam, dat in de 19e reeks is verschenen. Het slot van den avond staat immer in het teeken der verbroedering, wanneer de aan wezigen eerst een strophe van het Vlaamsche en daarna van het Nederlandsche volkslied uit voile borst meezingen. Kortom een avond van veel jolijt, zooals er veel te weinig gegeven worden en welke wij van harte kunnen aanbevelen. Marktberkhlen ALKMAAR, 23 October 1926. Op de he den gehouden weekmarkt waren aangevoerd 3 Paarden 100275, 62 melkkoeien 225375, 37 nuchtere kalveren 10— 26, 499 vette schapen 14—/ 37, 12 schrammen 2644, 189 biggen 10 weken 1218, 4 bokken en geiten 416. BOTER°RIJS. Boter: lste soort 11.10, 2de soorth 0.80—/ 0.90, Eieren groothandel 9.30 tot 10.75, kleinhandel 9.50—/ 11. Eendeieren 7.10. ALKMAAR, 22 Oct. 1926. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 190 stapels wegende 15448 kiiogrammen. rabriekskaas: kleine met merk 50, zon der merk 46.50, commissiekaas met merk 49. Boerenkaas: kleine met merk 49.50, zon der merk 48, commissiekaas met merk 49. Handel goed. N. V. EI ER VEILING NOORDHOL- LANDS NOORDERKWARTIER. Aanvoer en prijzen van heden 23 Oct. Kipeieren 27000 stuks. Prijzen: 58/60 9—/ 10.70, 60/62 9.30—/ 11.40, 62/64 9.70—/ 11.40. Bruin 10.70—/ 11 50. Eendeieren 6000 stuks. Prijzen 7.10 AMSTERDAMSCHE AARDAPPELMARKT. AMSTERDAM, 23 Oct. De aardappel- prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 4 ladingen (4075 H.L.) RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste baxometerstand 776.1 te Jan- maijen. Laagste barometerstand 743.5 te Vardo(.) Verwachting (geldig tot den avond van 24 October): Matige noord-oostelijke tot oostelijken wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, 's nachts lichte yorst, zelfde tempera- tuux oyadag. ROOKTAbAK THEODORU5 HIEMEIJFR ORONINGEN

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2