?Sr-s ESiB?irceBilaindl Kunst Stadsnieuws ingezonden stukken van 23 October 1926. Opgave van Noordhollandsoh Landlenworediet, Telegrammen Byitenland ti r n d e n w t BURGEMEESTER en WETHOUDERS sroftn Bad den bufgero^ter veczocht de J hebben deelgenofien, wordt gemeld, dat aan ,an' ALKMAAR brengen ter algemcene^ken- jis, tfiraveniiage, om vergunning tot het op- dat zij hunne beslissing op het verzoek de .Americain Petroleum Company te iEAlkmlD23 October 1926. Burgemeester ca Wethouders voorncemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. "de vergane loodsschoener Verschenen is het uitvoerig rapport van de door den minister van marine a.i. ingestelde comtnissie inzake den verganen loodsschoe- ner van Terschelling. Er wordt een oordeel gegeven over de ge- schiktheid van motorschoeners van het loods- wezen voor den loodsdienst voor het zeegat van Terschelling en van zeilschoeners voor Jp zeegaten van Texel en Goeree. Besproken wordt de al of niet noodzakelijkheid van het »ebruik van stoomvaartuigen bij het loods- wezen, en van wijziging van art. 43 van het Algemeen Reglement op het Loodswezen no- ptns het binnenkomen van loodsvaartuigen. WAAR IS DE VL 25? Gistermiddag liep te Scheveningen het ge- rucbt, dat de logger Vlaardingen 25, bemand met 12 Scheveningers, tijdens de jongsten storm met man en muis zou zijn vergaan. Bij een door de Telg. mgesteld onder- zoek bleek, dat men hieromtrent nog geen positieve gegevens had- Wei maakte men zich over het lot der be- maiming zeer ongerust, daar men in geen wken iets had gehoord. Gisteravond vernamen wij van den ree- der den heer Knoester, dat zijn schip. een eewone Vlaardingsche logger, op de Noord- z«e vischte in de omgeving van de Doggers- brjok Reeds voor den storm was bekend, dat de logger haring aan boord had en dns op de thussreis- zou gaan Veertien dagen zijn sitids den storm verloopeu. Nadere berichten omtrent den logger zijn tot heden uitgebleven. Dat de logger een andere haven zou zijn bhrnengeloopen. wordt met mogelijk geacht, (aar men dan al iets zou hebben veinomen. He* vreeselijke vermoeden whit veld, dat «k deze logger met haar bemanning aan m storm ten prooi is gevallen. MARKTVOORDRACHT AANGE- NOMEN. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gis teravond de voordracht tot stichting van eeu markt met hal en nevengcbouwen bij de Kostverlorenvaart, waarvoor een crediet werd gevraagd van ruim 10.000.000, goed- gckeurd met 34 tegen S stemmen. Tegen hebben gestemd de leden Koek- Mulder, Katz, Boissevain, Ophorst, Carels, Jansen, Solkesz en Weiss. HET NEDERLANDSCH-BELG1SCHE VERDRAG. B. en W. van Dordrecht, handelende ter uitvoering van een met algemeene stemmen door den raad dier gemeente aangenomen motie, schrijven in een adres aan de Tweede en de .Eerste Kamer: dat zij de opvatting huldigen, dat ge- meentebesturen zich over het algetneen met over aangelegenheden van algemeen lands- belang moeten uitspreken, doch daamaast van oordeel zijn, dat, wanncer bij dergelijke aangelegenheid het bijzondere gemeentebe- lang ernstig in het gedrang zoude komen, het de plicht van een gemeentebestuur is, zoowel tegenover het huidig- als tegenover het na-geslacht, de belangen zijner gemeen te op grond van artikel 120 der Gemeentewet bij hoogere autoriteit voor te staan, zooveel dit in zijn vermogen is; dat zij zich, in overeenstemming met art standpunt, geheel wenschen te onthouden van een beoordeeling van de algemeene po- litieke en economische beteekenis van het trac- taat, doch alleen als hun meening willen te kennen geven, dat van de totstandkoming van het MoerdijkAntwerpen-xanaal een be- lemmering van de geieidelijke ontwikkeling im Dordrecht als handelsplaats wordt ge- vreesd; dat immers vail te voorzien, dat na de ge- reedkoming van genoemd kanaal nog daargelaten, dat aaardoor aan het Dor- drechtsche sleepbootbedrijf een gevoelige slag zal worden toegebracht een belangrijk deel van den transitohandel, welke thans op de Nederlandsche havens, als de natuurlijke overscheep-havens voo: net Rijngebied, is georienteerd, zich naar het Zuiden zal ver- plaatsen dat zij een dergelijken gang van zaken in hetbijzonder vooi hun stad zouden betreuren, nu deze aanzienlijke sommen neeft bijgedra- gen en nog bijdraagt in de kosten van de door het Rijk uitgevoerde verbetering van den wa- terweg van Dordrecht naar Zee en zich groote uitg-"en getroost voor de outillage van haar zeehaven, door welke maatregelen wordt getracht aan deze gemeente dat aan- deel in de Rijnvaart te verzekeren, waarop hgging en historic haar aanspraak geven. VERKEERSONGEVALLEN. Gisterochtend is een Ford-auto, bestuurd door den leerling-chauffeur J. van der Sloot nit Wytgaard, onder Irnsum, tegen een autobus uit Joure gereden en geheel vernield. De eigenaar van den wagen, de heer J. de Vries, die naast zijn leerling zat, werd levens- gevaarlijk gewond. Van der Sloot was bij het uitwijken voor een fietser het stuur kwijt geraakt. De autobus werd eenigszins geha- vend maar de inzittenden bleven ongedeerd. Aan boord van den zandzuiger Kame- leon heeft men Donderdag voor de pieren van IJmuiden het lijk van een visschersman opgehaald, vermoedelijk dat van een der op- varenden van den op 9 dezer in den storm verganen logger Agatha Maria K W 152. Het lijk is met een sleepboot naar IJmuiden en vervolgens naar de algemeene begraaf- piaats overgebracht. BRAND. Gistemacht is bij Oldenzaal afgebrand het woon- en winkelhuis van den heer Ter El len Het huis was verzekerd. PANTSERKRUISER POTEKIN IN SNEEK Uit Sneek wordt aan 4c Telg. gemeld: jJe Potenkin Mm zai hhi worsen vertoond Het bestuur van de bijz. yrijwillige land- film wegms revolutiunuaire tendenzen ver- bieden. Dit verzoek is echter afgewezen DE POTEMKIN-FILM VERBODEN. De vertooning van de Potemkin-film is door den burgemeester van Amersfoort voor zijne gemeente verboden. NACHTVORST IN FRIESLAND. Te Heerenveen en omgeving heeft het Woensdagnacht erg gevroren. De thermo meter wees's morgens te 6 uur 5 graden vorst, Fahrenheit; te 8 uur stond hij nog op het vriespunt. In slooten lag 's morgens een flinke laag ijs; op de ramen aan de windzijde stonden de ijsbloemen al. Bij de bloemisten zijn alle dahlia's afge- vroren; ook het gras in de weilanden heeft zeer geleden. AARDBEIENTEELT IN FRIESLAND. In de gemeente Dantumadeel en omgeving worden verscheidene H.A. grond in gereed- heid gebracht voor de aardbeienteelt. De grona moet daarvoor geschikt bevonden zijn. Gelukken deze proeven, dan zal in dit ge- deelte van Friesland deze teelt op groote schaal volgen. OM EEN ERFENIS. Bij de verdere behandeling der zaak tegen H. van D., die voor de Bredasche rechtbank terecht stond wegens het onrechtmatig innen van een cheque van 51.635.50 heeft de ver- dediger een voorwaardelijke straf gevraagd Na in raadkamer te zijn geweest deelde de president, in afwijking van den eisch van den officier van justitie mede, dat de rechtbank geen termen vond om verdachte onmiddellijk gevangen te nemen en bepaalde de uitspraak over 14 dagen. INSLUIPER(S) AAN HET WERK GEWEEST. Voor 20.000. ju weelen gestolen. Tijdens afwezigheid van de vrouw des hut zes schijnen insluipers (het is ook mogelijk dat er een geweest is) zich gistermiddag door gebruik van valsche sleutels toegang te heb ben verschaft tot een perceel in de Andreas Bonnstraat te Amsterdam, bewoond door de familie Premsela. De insluipers, die klaarbliikelijk met de si- tuatie in de woning goed op de hoogte waren, hebben uit een linnenkast in een der ziikamers verschillende sieraden weggenomen. De deur van deze kast was niet afgesloten en zelfs stak de sleutel er in. De ongencode gasten schijnen geweten te hebben dat de sieraden in de linnenkast wa ren opgeborgen, want de brandkast bleef on aangeroerd. Met een buit aan sieraden voor een geraamd bedrag van 20.000.zijn de insluipers er van doorgegaan. Naar vernomen wordt zijn de volgende sieraden gestolen: een speld in den vorm van een staafje (de bovenkant in platina en de onderkant in goud). In den speld waren 24 briljanten gezet. Verder twee platina oor- knoppen, waarvan in elk een groote briljant was gezet; een 18-karaats gouden halsket- ting, waaraan briljanten hangen; een 18- karaats wit gouden damesring, waarboven een vierkantig platina plaatje en in het mid den drie groote briljanten, vervolgens daar- omheen 45 kleine smaragden en daaromheec weer 84 achtkantjes; een gouden schakel- armband met vijf groote diamanten en aan weerszijden drie kleinere; een paar gouden oorknoppen in elk waarvan een parel, omzet met gewone roosjes en een gouden dames- armbandhorloge. EEN CHRISTELIJKE ARBEIDERS- PARTIJ. Naar wij vernemen is gisteravond te Am sterdam een vergadering gehouden van per sonen uit verschillende kringen daar ter ste- de, waaruit zich een comite gevormd heeft tot spoedige stichting van een Christelijke Ar- b'eiders Partij. Een commissie werd benoemd tot het ontwerpen van een program van be- ginselen. De nieuwe partij zal zeer vooruit- strevend geaccentueerd zijn Het \oorloopig secretariaat is gevestigd Alberdingk Thijm- straat 12 huis de Nederl. Vereeniging tot beschcrming van dieren, na vertooning van de door haar ver- vaardigde film „Wat de dieren one te zeggen hebben", de gouden medaille van verdienste is verleend. De film, oorspronkelijk alleen voor Nederland vervaardigd, werd verklaard van internationaal belang te zijn. Het congres betuigde zijn voile instem- ming met een moreelen steun aan de ernstige pogingen, die in Nederland1 worden aange- wend tot volledige afschaffing van den hond als trekdier en tot volled'ig verbod van de vangst van wilde inlandsche vogels voor de kooi. HET DRAMA TE WEST BURTON De jury van den lijkschouwer heeft beslist. dat kolonel Wray zijn vrouw en zijn zoon heeft vermoord en zelfmoord' heeft gepleegd WRANGEL REORGANISEERT ZIJN OUDE leger. De oneenigheden ondcr de Sovjet-leiders schijnen generaal Wfangel nieuwe hoop te hebben gegeven. Dezer dagen is hij uit Brus- sel, waar hij zich weer aan zijn vroeger ingt- nieursberoep had willen wijden, naar JoSgo- Slavie vertrokken. Hij wil een rondreis begm- nen door alle staten, waar Russische emi- granfen wonen, om zijn vroegere troepen weer te organiseeren. Wrangel heeft te Belgrade de volgende verklaring afgelegd: „Ik houd het voor mijn plicht, de indertijd in de Krim begennen taak krachtig voort te zetten. De 150.000 man, die mij in de ballingschap volgden, hadden een zwaren strijd, ver van het vaderland te voe- ren. Ik zorg voor hun eenheid, geloof in hun kracht en in de handhaving van den moedi- gen geest van het vroegere Russische leger. Als het oogenblik komt, dat liet \aderland ons terugroept, moeten wij sterk genoeg zijn om onzen breeders thuis een krachtige hand te kunnen reiken. In Sovjet-Rusland, zoo voer hij voort, zijn groote veranderingen op til. Eurpa heeft ein- delijk het ware geiaat van het bolsjewisme aanschouwd. Men mag nu ook meer hoop koesteren dan vroeger, maar men moet zich niettemin hoed envoor een al te groot opti- misme". De correspondent van het „Berliner Tage blatt", te Belgrado, merkt in verband hier- mee op, dat ook onder de wit-Russen oneenig- heid heerscht, vooral tusschen de aanhangers va grootvorst Cyril en die van grootvorst Nikolaj. BRUSSEL VERTROUWT OP AAN- VAARDING. Naar aanleiding van het bericht uit Ge neve, dat bij verwerping van het Neder lanusch-Belgisch Verdrag door de Neder landsche vciksvertegenwoordiging, de Bclgt sche regeering eeii beroep zou doen op dec Volkenfcrodsraad, hebben wij, zegt de Telg. ons gewend tot een gezaghebbende persoon lijkbeid van het Dcpaftcrnent van Buiten landsche Zaken. Deze deelde ons woordelijk het volgende mede: „Het bedoelde bericht is van iederen grond ontbloot. Deze lewestie doet zich niet voor daar de Belgische regeering het vaste ver- trouwen heeft, dat het verdrag in Nederland zal worden aangenomen, zooals zulks ook in Belgie ie geschied". DE FRAUDE BIJ DE NATURALISATIE In Juni 1.1. belastte de Procureur der Re publiek, op verzoek van den Franschen mi nister van justitie, den rechter van instructie Peyre met het openen van een onderzoek naar de handelingen van een aantal ambte- naren, verdacht van het vergemakkelijken van de naturalisatie van ongewenschte vreemdelingen, die hun daarvoor betaalden. De instructie werd in het grootste geheim gevoerd. Aanvankelijk werd gesproken van vervalsching van papieren, doch de rechter van instructie heeft in zijn rapport slechts de beschuldiging van het aannemen van geld voor speciale diensten gehandhaafd. Onaer de beklaagden, ten getale van elf, Hoestende Kinderen •mijnhapdt's Thijmsiroop Bii Apothekers en Drogisten, Flacon 75 ct. Naam Mijnhardt op verpakking. Let hierop. Vier troepen roovers, elk ongeveer tweedui- zend man sterk, trekken roovend en pluncle- rend door het land en hun wandaden over- treffen alles, wat de bewoners van Honan tot nu toe hebben meegemaakt, hetgeen voor de ze zwaar beproefde provincie heel wat wil zeggen. Te Tsjaukiakau, waar de missionaris Da- vies werd gevangen genomen (die intusschen weer is vrijgelaten), zijn tachtig menschen levend verbrand als waarschuwend en af- schrikwekkend voorbeeld voor hen, die aan tegenstand mochten denken. Te Tsjenlioe, tien mijl ten Oosten van Kaifeng, is een andere zendeling, Ryding uit Manchester, gevangen genomen. Chineesche sol da ten hebben den weg naar Tsjaukiakau vrijgemaakt, zoodat een bevrij- ding van mevrouw Davies en miss Poppins thans mogelijk wordt. ARNOLD FoLDESY. In een der groote dagbladen h<e!; men den violoncellist Arnold Foldesy, een duiv .s- kunstenaar genoemd, en naar hetgeen we gisteravond in't Gulden Vlies van hem ge hoord hebben, geloof ik dat hij die dit schreef gelijk heeft, want deze speler staat voor niets. Wie behalve Foldesy durft het aan, 'n stuk als de „Zigeunerweisen" van de Sarasate voor violoncel te arrangeeren, en wie zou dan nog in staat zijn het zoo gaaf weer te geven als deze kunstenaar het deed? De violoncel-litteratuur is niet groot en ieder cellist grijpt naar arrangementen voor zijn instrument, maar hij die 'n dusdanig arran gement bewerkt en het zoo speelt is iemand die bes'ist boven alle moeilijkheden staat. In het concert (b kleine terts) van St. Saens, een werk rijk aan contrasteerende stemmingen in de drie in elkander loopende deelen, kwam de techniek al dadelijk naar voren, ook in het Allegro van Bocherini, dat stuk met die fijne fiorituren, en in het „Scherzo-fantastique van Polonyi. En die passages benevens aller- lei andere dingen worden er met 'n tempera ment uitgegooid, dat overbluft. Maar Foldesy kan ook anders Hoor zijn weeken toon in het Andante van Rachmani noff, zooals het programma aangaf, doch dat volgens iemand, die met de violoncel Tit- teratuur b€ter op de hoogte is dan onderge- teekende, van Cui is, of in de we! vrije opvat ting der bekende Nocturne van Chopin, denk ook nog eens aan zijn soms als klokken klm- kende pizzicato's en men zal moeten zeggen dat de internationale concertdirectie Ernst Krauss in Alkmaar iets buitengewoons heeft gebracht. Maar daar was nog een kunstenaar, een, die hier geen onbekende is en dien men steeds gaarne terug zal zien, de pianist Hellmirt Baerwald. Als hij iets voordraagt dan ge- niet men volop van dat fijn aanvoelende spel en van zijn prachtigen soepe'en aanslag, die zelfs in't sterkste forte nooit ruw wordt, en dien hij in verschillende begeleidingen als in zijn solo ..Carnavalf van Schumann, zoe wondenvel te pas weet te brengen. De musid gaven welwillend een extra nummer, want het applaus klonk den gan- schen avond zeer geestdriftig. De pianist koos daan-oor de wals in Des groote tert: van Chopin, die hij van den virtuozenkant bekeek en de cellist gaf een melodic van Ru binstein. in eenigzins gevarieeerde zetting. A. K I Buiten verantwuordelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bemjst reenszins dat de •ednctie rr mede insiemt.) Alkmnar, 22 October 1926. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u onderstaand in uw biad op te nemen. Bij voorbaat mijn dank. Evc-n ecu paar regeltjes over het verschii tusschen netto en bruto. Dit schijoen som- migen niet te weten of niet te willen weten. Vele anderen en ik hebben zulks ondervondec cp de Alkmaarsche groenfen- en exportvei ling. Het gaat hier n.l. over het gewicht van zak'ken en kistjes, die door de veiling tegen betaling in bruiklecn worden gegeven. De groenteukoopers hebben het recht gekregen van het bestuur der veiling op 4 pond voor cen kistje, terwijl wanncer deze kistjes clroog zijn zij slechts 3 pond of 3 pond en 1 of 2 ons wegen. Mijns inziens komt't er toch niets op aac hoeveel de kistjes wegen, zoolang de inhoud die als netto verkocht wordt, het gewensclite oi opgegeven gewicht heeft. Heeren tuinders, hoe lang duldt gij, om elken keer dat gij een kistje fruit of groenten verkoopt, een pond van uw waar cadea® if geven, alleen omdat het bestuur van de vei ling dit wil hebben? Is er n iemand van u die voor yjn rcchf durft strijden? Ik hoop, dat dit onder dc oogen komt van vele tuinders en dat er spoe- dig verandering komt in het bestuur van dt veiling of in zijn maatregelen. Dtnkend voor de plaatsing, EEN TUINDER. (Oedeeitelijk gecomgeerd.) DE S1ABIL1SAT1E VAN DEN BELGISCHE FRANC. PARIJS, 23 Oct. Uit Londtn wordt ge meld, dat de besprekingen tusschen Francqui, den Belgischen minister van fi- nancien, met de Britsche en Amerikaan- sche bankiers geleid hebben tot het vast- stellen van de voorwaarden eener leening tot stabilisatie van den Belgischen franc. BAZAR VRIJZINNIG HERVORMDEN. Als ooit een bazar zal kunnen slagen, zal het die zijn, die morgen geopend wordt in het gebouw Heul 1, vanwege de vereeniging van vrijzinnig hervormden, die daar een verga- derlokaal hoopt te openen. Voor de bazar, waarvan de baten moeten dienen tot het aan- schaffen van meubelen, zijn zoovele en zoo velerlei artikelen afgestaan, dat men zich beurteling6 waant te zijn in een galante- rieen-, speelgoed-, sigaren- of kruidenierswin- kel; zelfs schilderijen ontbreken niet. Met de opstelling en rangschikkmg waren verschillende dames hedenmorgen bezig, een karweitje dat zeker den heelen dag in beslag zal nemen. We konden uit den aard der zaak nog niet veel zien, maar onze indruk is zoo- danig, dat wij een bezoek gerust durven aan bevelen. Aan attracties zal geen gebrek zijn, men zal kunnen raden en loten naar liarte- lust. We zagen o.m. een miniatuur-school- bank, die met een pop als prijs zal gelden voor den gene die den naam dezer pop zal raden. Verklappen wij voorts nog, dat er ge- zorgd is voor een strijkje en voor een rustig zitje in een rookkamer voor de heeren gedu- rende den tijd dat de dames zich vermeien in de handwerk-afdeeling. De bazar zal morgenmiddag om 2 uur voor het publiek worden opengesteid. Maan- dagmiddag 3 uur zal de verloting piaats hebben. Op een en ander hopen wij in een volgend nummer terug te komen. BESCHERMING VAN DIEREN Omtrent het deze week te Brussel gehou den internationaal federatief conges der vereenigingen tot bescherming_ van dieren, waaraan afgevaardigden van 52 vereenigin gen uit 23 landen van Europa en Amerika bevinden zich verscheidene hoofdambtenaren. o.a. de heeren Carcassonne en Mendiondou, beiden oud-kabinetschef in het ministerie van justitie; voorts een oud-secretaris bij het parket van den procureur der repvbliek, eenige oud-hoofdeommiezen bij Justitie en twee inspecteurs der gerechtelijke politie. Zij zullen door acht advocaten worden verde- digd. DE BANDIET IN HET ROTSNEST. Een 18-jarige Albaneeschen bandiet, Ca- nia Dantowitsj, is er in geslaagd, in de bij- kans ontoegankelijke bergen op de Joegosla- visch-Albaneesche grens 50 Joegoslavische politie-agenten vijf dagen en vijf nachten lang onafgebroken bezig te houden. Dantowitsj had zich een fort ingericht in een uitholling op den too van een rots, die zich 350 meter hoog loodrecht verheft boven een bergstroom en vanwaar hij het aangren- zend gebied met zijn geweer bcheerschte. Een patrouille omsingelde de rots( maar nog voor de politie een schot kon lossen, had de bandiet reeds vijf agenten neergelegd. Dit was het begin van een geregeld beleg, vaar- bii de politie zich steeds gedekt moest hou- den. Zoodra een der agenten zijn hoofd boven zijn schuilplaats vertoonde, boette hij dit met zijn leven, dat door een welgemikt schot van den bandiet werd uitgebluscht. Zoo onfeil- baar was Dantowitsj' schot, dat de politie zelfs niet haar dooden durfde begraven. Honderdtien uur lang hield de jongeman daar boven zonder een oogenblik te slaoen den strijd vol. Hij zag er zelfs kans toe, 's nachts uit zijn bergvesting te sluipen en de dooden van hun munitie te berooven. Den vijf den nacht slaagden de gendannes er in, de rots te beklimmen en vier handgrrnaten in Dantowitsj' fort te werpen. Drie werden door den jeugdigen bandiet teruggeslingerd, maar de vierde explodeerde en verwondde hem. Hij tuimelde van de rots in den afgrond en was onmiddellijk dood. Dc politie ontdekte, dat in het hoi genoeg voedsel en munitie aanwezig was voor een verdediging gedurende eenige weken. De Hongaarsche regeering heeft een beweging op touw gezet om de wijnboeren er toe te brengen hun productie niet voor alco- holvervaaraiging te bestemmen doch voor andere niet minder winstgevende consumptie- artikelen te benutten. DE PLAGEN VAN HONAN. De correspondent te Kaifeng van de „North China Daily News" seint een ont- stellend verhaal over de gruweldadc-n van benden, die de provincie Honan teisteren. HI 1 1 ion/, PROLONGATIE vorige koers 2i pCt., heden 2{ l^t W1SSELKOERSEN AMSTERDAM Koers op hedei il uur Kn«^itn.^_nr»rnn-!r!Qfah;vhf> 111 f »nen de verzachtende, hoeststillende (Ontvangen per draadlooze telefooo). STAATSLEKNINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKMNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. lOOo Resc 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. HoIL Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A. B. i C. Maekubee NederL. Kunstzllde Philips Glocilampen Nieuwe 1NDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo M1JNBOUW. Rcdjang Lcbong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Moll, Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber -Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oudo Vaart Gem Schcepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Pakfctvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER1KA. Southern Rails Union Pacific Wabash Koers van heden te Eig. Vorige Kosrs 102»/i, 101 Vm il5V« 171 157 157»/4 123 t5V« ISoty* y 931;, 917/g 1051/4 24b 316 j2JVs 981 k 1387 n 65S 157 172 V. 1621!t 1117/1 2431/4 34S 1651/4 J62J/4 3335/, 2251/, 2/0 4/71/t 253 157»/4 341 177*/* 300 14*/t 67*/* 59 ISO 178 219 101 60 111'/* 160i/t S'/i» 33 204./* 425«,'f 4021/** 439 119V. I6U/1. 40»/m pl.m. 10.30 170V* 157 87 1661/, 115 246 137 V. 658 ih 357 1721/, 167 3333. 226 270 253 159 310 179 68 60 216»/* 101V, 8,/, 204-5 4251/i «0o 436 pl.m. plan. 10.45 11.— 216i-J 1701/* 157.} SC-7 1661/4 I661* 95 I04J-5 1041* 2l5j-6 2°6 l m* 660 1121/4 ifcn* 245 348 360.2A 361 334-5J 335.} 159 1594-60 179 14;.5 67^.3 60-J 180 180)1* -17*/* 1014 - 2 4 101V. 621/* 116 116 205-4 424 403 436 MB 40 Vs pl.m. 11.15 8t;. 167 361. i 334 340'/* 179J-S0 67i k 59.; 00; 1801/4 2I71A 62V* 1151k 426 Exdi' Londen Berlijn Parijs 1 Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New.York ltalie Vorije koers 12.121/, 59.47 7.441* 7.01 48.24 35.30 66.50 66.87% 62.70 2.49»/i, 10.95 12.121* 59.50 7.521* 7.021* 48.25 35.30 16.50 66.85 2.501*, 10.90

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7