YS c/oecf Akker's AMijsifOOp PEFERMUNT Bij de verkiezingen voor verirouwenslie- den in het bondsleger en voor de kamers van Arbeid in het bondsland Vorarlberg zijn de socialisten in stemmental vrij sterk achteruit gegaan. Beoosten Kissoet (Syrie) is een aanval ondernomen op een gedeelte van een bende opstandelingen, die de vlucht namen en 29 dooden achterlieten na een gevecbt van 1 Y» Generaaf Hellot, oud-inepecteur-gene- raal van de genie, heeft in de .Figaro" scheme critiek uitgeoefend op het ministerie van Oorlog. De generaal zegt, dat thans min der werk wordt verricht dan in 1870, hoe- wel er toen ter tijd de heltt minder ambtena- ren waren. Het huidige systeem van werken deugt niet, en er is groote vereenvoudiging uoodig. Van 9 tot 12 Nov. wordt de eerste al- gemeene vergadering gehouden van het in- ternationaal studiegenootschap voor onder- ziek van de Noordpool per lnchtschip. Er zullen geleerden uit Duitschland, Frankriik, Engeland, Italic, Noorwegen en Amerika aan deelnemen. Provincial nieuws UIT KOEDIJK. Onze plaatsgenoot, de heer B. C. Slooten, Is aangesteld bij de Koninklijke Marechaus- see, ter opleiding in het depot Apeld'oorn. i UIT SCHOORL. De toc«eelvereeniginig .Thalia" alhier is Voornemens om op 7 November a.s. in de tooneelzaal van den heer Schuijt eene uitvoe- ring te geven. In studie is genomen de comedie in 3 bedrijven: „Een spaak ia't wiel", van de hand van mevr. Joh. van Ammers-Kiibler. 't Is te verwaehten, dat, met de goede re- tatie welke „Thalia" heeft, er veel be- itelling zal zijn. UIT HOORN. B. en W. stellen aan den Raad voor een perceel grond aan te koopen gelegen aan d<? Noordergraeht voor de aldaar te bouwen iitterswoning enz., in verband met de werk- zaamheden ten behoeve vain de gaslevering aan de gemeente Blokker. Ten behoeve van de Vereeniging tot ver- pleging van toevallijders te Haarlem en Heemstede is in het Evangelisatiegebouw aan het Nieuwland een lichtbeeldenavond gehouden, waarbij de broeder-diacoon Jac. Kortenhoeven vertielde van het heilzame werk dezer vereeniging. De belangstelling liet te wenschen over. Spr. vertelde van de bestaande stichtingen en deelde mede, dat 't in de bedoeling ligt een suppletiefonds te vor- men, om uit deze baten de verpleging van onvermogende lijders te kunnen bekostigen De contributie bedraagt slechts 2X cent per lid. Hoonti en omstreken zullen door collectan- ten voor deze nuttige instelling worden be- werkt. Bij het verrichten van werkzaamheden aan de stichting „Avondlicht" werd de tim- merman A. Vorst getroffen door een zwaar stuk ijzer tengevolge van het breken van een der hijschtouwen. Inwendig gekneusd werd de getroffene per brancard naar hefr zieken- huis vervoerd. UIT BERGEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag is bij den heer K. aan de Prinsesselaan alhier het buitcn gebieven waschgoed, in hoofdzaak bestaande uit kinderkleeren, ontvreemd. Van de(n) dader(s) is tot heden geen spoor ont- dekt. Voor den Sluispolder en dien Oudbur- gerpolder zijn verordeningen vastgesteld op het houden van zwanen en eenden. Tussclien de afdeelingen Bergen en Wognum van den buitengewonen Vrijwilli- gen Landstorm heeft dezer dagen te Wog num een schietwedstrijd plaats gehad, onder leiding van den heer Oolders uit Alkmaar, die aan alle deelnemers een woord van d'ank bracht voor hun trouwe opkomst. De uitslag was als volgt: Klasse A.: Bergen. P. Roozing 47 p., J. C. Punt 47 p., H. Hoogzaad 45 p., J. Smit 44 p. en Th. van der Stem 42 p. Wognum. P. Beerepoot 46 j., N. Kuip 40 p., M. Blecker 44 p., H. Toes 46 p. en A. Haakman 47 p. Door Bergen gewonnen met 1 punt meer- derheid. Klasse B. Bergen. S. Roozendaal 42 p., Th. Dinger - dis 47 p., C. Ellis 47 p., H. Burgering 46 p. en Alb. Dekker 45 p. Wognum. C. Schippers 43 p., J. de Beer 42 p., B. Mes 44 p., J. Huisman 47 p. en P. Sjerp 47 p. Door Bergen gewonnen met een meerder- heid van 4 punten. Klasse C. Bergen. K. Min 42 p., L. Kleverlaari 37 p., Ant. Tclleman 41 p., C. Dekker 42 p. en C. Bellckom 41 p. Wognum. A. Komen 44 p., H. Vlaar 31 p., C. Vlaar 39 p., S. Bijman 43 p. en C. Schut- ter. 46 p. Door Bergen gewonnen met 1 punt meer- derheid. De voor dezen wedstrijd beschikbaar ge- stedlc iuedailes, n.l! een gouden, een zilveren en een bronzen, werden dus alle door Ber gen gewennen. Bij den vriie-baanwedstrijd werden de prijzen behaald als volgt: ic pr. Th. van der Steen te Bergen; 2e pr. A. Haakman te Wognum; 3e pr. T. Dinger- dis te Bergen4e pr. J. C. Punt te Bergen 5c pr. P. Roozing te BcTgen: 6e pr. M. Blee- kcr te Wognum; 7e pr. M. Bleeker te Wog num; 8e pr. A. Komen te Wognum; 9e pr. H. Burgcring te Bergen; lOe pr. C. Dekker te Bergen; lie nr. N. Kuip te Wognum: 12e pr. B. Mest te Wogpum; 13e pr. C. Belle- kom te Bergen. ---- i De Heer P. J. Oolders, secrefaris-pennmg meestcr van de Gewestelijke Landstormcom missie, bracht na aflop van den wedstrijd :cr. woord van dank aan alle deelnemers. Spreker merkte op, dat alles zoo ordelijk ge gaan was en eensdeels speet het hem, dat Bergen met alle medailles naar huis toe ging. Men schrijft ons; De Zangvereeniging Bergen's Mannenkoor heeft bij gelegenheid van haar 5-jarig be- staan een Nationalen Zangwedstrijd uitge- schreven voor Mannen en Gemengde koren op 15, 22 en 29 Mei en 12 cn 191 Juni 1927. Programma's met inschrijvingsformulieren zijn reeds verzonden. Zangvereenigingen wel ke onverhoopt geen gegevens hebben ontvan- gen, kunnen deze alsnog bekomen aan bet Secretariaat; Joh. Bakker Wzn„ Station- straat 4. UIT CASTRICUM. Algemeene Handelstentoonstelling. Gistermiddag te 1 Yi uur werd in de zalen van de Erven van Benthem geopend de sedert eenige weken aangekondigde tentoonstel- ling. De organisator van deze expositie, verwel- komde bij den ingang de verschillende genoo- digden waaronder we opmerkten den Burge- meester, de heer P. H. L. J. Lommen en echtgenoote, den geneesheer directeur van Duin en Bosch en tal van andere genoodig- den. Mevr. Lommen mocht een keurig bou quet bloemen in ontvangst nemen. Door den organisator, den heer Cohen van Amsterdam werd met een kort woord, na eerst de dames en heeren aanwezigen het welkoni te hebben toegeroepen, het doel van de tentoonstelling uiteen gezet Hierna ver- zocht hij de burgemeester de tentoonstelling te openen. De burgemeester sprak ongeveer als volgt: De organisator van deze plaatselijke ten toonstelling heeft mij verzocht haar met een enkel woord te openen. Ik voldoe aan dat verzoek gaarne.'omdat 't samenbrengen van de p^atseliike handels lieden om het publiek te toonen wat men in eigen kring vermag van een niet te onder- schatren gemeentebelang mag worden geacht. Het snelverkeer van den tegenwoordigen tijd brengt zoo gemakkelijk en veelvuldig de koopers naar de bijliggende grootere plaat- sen en omttrekt daardoor aan den plaatse- liiken handel vele klanten, tot schade aan diens nfi-idenstand. De eerlijke strijd door vele bona fide za- kennienschen op de dorpen gestreden tegen de concurrence in de steden moet dan ook niet worden onderschat. Men wil U, dames en heeren en met U het publiek uit ons dorp bier laten zien. dat men ook te dezer plaat9e de concurrence het hocfd kan bieden en dat men waarachtig niet om goede inkoopen te doen, ons dorp behoeft te verlaten om elders te zoeken wat nien zoo nabij en zeer goed kan bekomen. Moge deze tentoonstelling er toe bijdra- gen den plaatselijken handel te doen opleven en moge de plaatselijke leveranciers door een re?elen handel den inwoners overtuigen, dat het geld te Castricum besteed, goed besteed is, en dat kapitaalsvlucht naar de winkels der steden -iet noodig is. Met deze wenschen verklaar ik deze ten toonstelling voor geopend. (Applaus) Onder leiding van den heer Cohen werd hierna een rondegang gemaakt door de za len en werden de verschillende stands be- zichtigd. Vooraf zij nog medegedeeld. dot de ten toonstelling dagelijks is geopend dat de enfreeprijs zeer laag is, terwijl een aardig strijkje de gezelligheid verhoogt, welk strijk- je staat onder leiding van den heer Des- sonr. Zooals op elke plaatselijke tentoonstelling of demonstrati^ zien we als eerste stand de Gemeentelijke Lichtbedrijven, die onder lei ding van den ijverigen directeur, d°n heer van Hoeve, een mooie expos'tie heeft daar; gesteld. Allereerst een complete badkamer, aangesloten op de waterleiding met diverse soorten geii«ers en toilettafels. voorts een keurige collectie gashaarden, fornuizen, in- dustriebranders en kook- en waschketels te gebruiken met gas. De lichtreclame, vervaar- digd door de firma Dupont, voldoet aan de geste'de verwachtinoren zoodat't gemak van de electriciteit geheel uitkomi. Het beoogde doel bevordering van huishoud- en industrie- gas en electriciteit wordt dan ook geheel be- reikt. De tweede stand welke direct in het oop valt ziin zoowel die van de firma Res en de firma Morten, waar men een keurige col lectie smaakvol en kunstzinnige gerang- schikt vindt van manufacturen, dames en kin- dergoederen De firma Ypma te Alkmaar stelt ten toon een mooie verzameling piano's, gramofoons en mt'7»elrin<'tr"mpnt.oti H!T kan de muziekliefhebber alles vind^n voor niet te hooge bedragen De firma Gompertz demon- streerd een mooie verzameling garneermes- sen lets waar de dames zeer veel voor zul len gevoelen. Het midden der zaal wordt bijna geheel in- genomen door de stand van den autohande- 'arr Pouwels te A'kmea'-. vaarvan d" tWr J. Lute de vertegenwoordiger is. Twee exposeerd. Een lust voor de oogen en een groot gemak zijn deze wagens voor hen, die veel en vaak moeten reizen. Daarbij zijn de Dnartenenover vindt men naast elkander de firma Boon, die uitkomt met e°n keurinr collectie electrische verlichtingsartikelen, als allerhande soorten lamnen. voor elke hours wat en eenige fraaie en doelmatige stofzui- gers en radiotoestellen. terwijl de meubelin- richting De Jonge a'hier doet zien welke art'kelen op meuhe'nehied en luxe en huis- houdzaken men te Castricum voor lage prij zen kan bekomen. De collectie koper en ma- joFca zal ieder bewonderen Vervolgens ziet men een stand van den heer Hommer, die gedaehtig aan -zijn vak banket- en luxe bakkerij, deze genoemd heeft De Zoete Inval. Het is om van te wa- tertanden. zoo smakelijk en delioleus is alles gerangschikt. Voorts zien we de firma Eisele met een nieuw apparaat slagroomma- ker. Hier zullen de dames ook wei naar kij- ken. De firma de Gehrs. De Vries staat aan den ingang van een der zalen met een mooie verzameling bloemen en planten; vooral in dezen tijd waard om bekeken te worden De ,t\yee firma's in rijwielen, n.l. Spoor en Gor- ter; komen uit met een collectie rijwielen en laten ons de keur zien van de merken E.N.R. en Union. Onze plaatselijke drukkerij vergast ons door vanuit haar stand met een exemplaar te verstrekken van het spedale tentoonstellmgs- blad. Natuurlijk wordt zijn andere drukkerij hierbij niet vergeten. De heer Schram wil laten zieni dat goud1 en zilver en wat dies meer zijn ook in onze eeuw nog gedragen wordt. En werkelijk, wi] gelooven dat hij er in geslaagd is, vooral de dames over te halen een nieuw sieraad aan te schaffen. Voorts is op autogebied door de firma Hesp nog geexposeerd de schokbreker Heirbar, terwijl de drogisterij der firma Portegies er aan gedacbt heeft dat in de win- termaanden in elk huishoud-en wel het een of ander huismiddeltje mag worden ingesla- gen. Nog zouden we haast vergeten te ver- melden de fotohandel Zwart, die uit Kromme- nie een stand heeft ingericht omtrent foto's en de noodzakeiijke lijsten, welke •daarbij hooren. De firma Stolk exposeert met een keur van radiotoesteilen. Een geheel overzicht te geven zou te ver voeren. Het voornaamste hebben we gehad. Elke exposant heeft zijn best gedaan, terwijl het geheel onder bekwame leiding staat van den heer Cohen. In het geheel zijn 35 stands ingericht. Laten we om te beeindigen er nog bijvoe- gen dat dit alles is bijeengebracht door den heer Cohen die wel heeft bewezen (andere plaatsen hebben zijn roem al verkondigd) een handig organisator en, tactvol leider te zijn. Niemand verzuime deze mooie expositie te bezoeken. is het halve werk. Indien U begint met Rinso te gebruiken voor Uw w.ekelijksche wasch, zult U zien dat al het zware werk zeker tot de helft terug- gebracht wordt. Neem nog heden een proef! MAKELAAK BENGLMD. De heer J. S. Jansscn, Westerweg, ver- zoekt ens te melden, dat hij voor de Arrou- dissements Rechtbank beeedigd is als makc- iaar in vaste goederen. DE BAZAR DER VRIJZINNIG-HERVORMDEN. Overdruk is het gister den laatsten dag weer op den bazar geweest, zoodat ook die dag weer als een zeer goede kan worden aangemerkt. De artikelen, die gisteravond nog niet verkocht waren, werden door mid- del van een rad van avontuur aan den man gebraeht, en, zooals te verwaehten was, in zeer korten tijd waren steeds de lcaarten ver kocht, doordat de prijs er van laag gehouden ■werd. Een enkelen keer, als het te verlofcen voorwerp kostbaar was en de kaarten daar- om duurder werd«i, ging de verkoop minder vlot. Tal van mooie, waardevolle dingen kwainen op deze manier voor weinig geld in bezit van de aanwezigen. De stemming in de zaal was uiterst pret- tig, waaraan de muziek van het orkest in het bijzoudcr had meegewerkt. Twee keer werd de verloting, waarbij de exploitanten yan het rad uitsiekende lcwa- iiteitoa voor dat werk bleken te bczitten, on- derbroken voor bijzonder in den smaak Val- iende afwisselingen. Den eersten Keer gold het eene huldiging van het bazar-comite, waannce alle aanwe zigen van harte instemden. Ds. Deetman voerde hierbij het woord, omdat de heer van der Eseh verhinderd was. Spr. deelde onder applaus der aanwezigen mede, dat de com missi? van beheer van het gebouw de bazar- commissie wenschte te huldigen en meende dit't beste te kunuen doen door mevr. Mul der, de prcsidente, een bloemcnmand aan te beden. Spr. herinnerde nog even aan het reuzenwerk, dat de dames hebben verricht, niet alleeti bij den verkoop der duizend lo- ten, die zco gelukkig is geslaagd, dank zij bet optimisme van mevrouw Mulder, maar ook bij het organiseeren van den bazaT. Onder daverend applaus van de aanwezi gen overhandigde spreker de mooie bloe- lnenhuldc. De twopde onderbreking van de verloting had plaats ten behoeve van een evtneens op hoogen prijs gestelde afwisseling, n.l. zang. Allereerst trad mej. Teunissen naar voren, die we al ecrder het genoegen hadden te hooren. Met hare welluidende stem zong zij op de piano begeleid door mevr. Goettsch een paar liedjes, waarvdor zij een dank- baar applaus mocht oogsten. H-etzelfde was het geval met den heer J. R van Arnhem, die met zijn omvangrijk stem- geluid „Mijne moedertaal" zong. Pianiste was hier mevr. van Arnhem. Daarna kwamen op het podium mej. Teu nissen en de heeren van Arnhem en K. van Vliet, die een bijzonder goed trio vormden, begeleid door den heer W. H. Slinger, waai- op onder dezelfde begeleiding nog mej. Teu nissen en de heer van Vliet optraden. Telkens weerklonk luid aplpaus, waaruit bleek, dat goede zang nog adtijd ten hoogste gewaardeerd wordt. De verloting werd hierna weer voortgezet, waarbij geconstateerd kon worden, dat het enthousiasme daarvoor niet door de onder breking had geleden. Het sluitingsuur kwam eigenlijk veel te vroeg. Me nhad' nog gaarne eenigea tijd in de zaal met haren prettigen geest vertoefd, maar, zooals ds. Baar terecht opmerkte, aan alles komt een einde, al is het ook nog zoo prettig en gezellig en al vindt men dat einde ook onaangenaam. Dit was ook met spreker het geval, maar toeh ook had hij het gevoel van een chef van een groot handelshuis, dat een uitverkooo organiseerde, d'ie bijzonder geslaagd is. Zoo was het immers met den bazar, die, gelijk spreker naging, zoo goed verlicp. Aangena- me herinneringen zouden arn d :ze dagen verbonden blijven, omdat do i steeds zoo prettig was geweest. Spr. - de welke attracties de bazar had gel hierbij aanieiding om gewag te n eenige fopperijtjes, hem overkomui lingen, en tevens om de Sabui.. thee te verheerlijken, die zoo gceu smaakt in de aparte afdeeling na een vens op den bazar. Spr. wilde geen namen van personen noe- mcn, die zich verdienstelijk nxaakten, omdat hij dan stellig verschillenden zou vergetc-n, maar hij wenschte wel te constateeren, dat de bazar zoo goed is geslaagd doordat uit alle kringen der bevoIking de vrijz. herv. hunne medewerking verleenden. Dat juist noeme'e spr. het mooiste bewijs van mceleven, dat de arbeider en de dienstbode zoowel als de rijke hadden bijgedragen. Spr. hoopte dat deze ecndrachige samenwerking onder de vrijz - herv. besteadigd mag blijven. De initiatiefnemers voor het stiohten van een vereenigingsgebouw kunnen volkcmen tevreden zijn over het verloop der zaak. Hulde en dank bracht spr. den dames, die zooveel tijd en arbeidskiacht hebben gege- ven en sprak den wensch uit, dat deze eerste sell rede op den goed en v/eg mag lei den tot bloei van de Evangelische Unie en dat het echt Protestantsch beginsel, door haar voor- gestaan, in het nieuwe vereenigingsgebouw een centrum zal vinden. Al wilde spr. dan cole geen namen noemen, een uitzondering wilde hij maken voor hc-t strijkje, dat bijzonder goed werk verrichite ender teiding van den heer Vuijlc Jr. Aan dat strijkje is mede het groote succes van den bazar te danken (de cpbrengst is minstens 2000 netto). Een dankbare hulde bracht spr. nog aan de mannen der oude garde, de vrijzinnig hervormden, die in den tijd van oppertnacht der ortliodoxcn moedig blcven doorgaan en ten slotte de overwinning behaa-ldcn. Dcor een cogenbiik stilte werden de doo den en de levendendezer garde gehuldigd. Ten slotte herinnerde spr."nog aan de bin- ncukort te houden kerkelijke verkiezingen en wckte op tot stcun van het verkiezings- fonds en tot trouwe opkomst bij de stembus, zoowel van vrouwen als mannen, opdat de uitslag van die verkiezingen even sclrittercud zij als die van den bazar. Spr. ei'ndigde met een dcor de aanwezigen dric maal hcrhaald: Vcree 11 igingsgebouv, van de vrijz.-hervormden, heil!" Nadat het strijkje zich weder had doen hooren, nam de heer A. R. Mulder nog even het woord om hulde te hrengen aan de da mes, die tijdens den bazar vcor den inwen- digen mcnsch zorgden. We mogen hen niet vcrgjen, zei spr., omdat wij aid ere men- schcn werden van het genieten van wat zij sclionken. Een door spr. vcorgelezen gedicht, dat den lof van Sabina koffic en thee ver' kendigde, werd door de aanwezigen spon taan gezongen. Van de verschillende attracties van den bazar was de uitslag als volgt: De flesch suikerboonen bevatte 417 stuks. Winnares mej. A. de Wittfe, Nieuwpoorts- laan 106, die 416 ha.d geraden. De doos biscuits werd gewonnen door mevr. van Houweninge, Kennemerpark. Het bcek „De Opstandigen" werd gewon nen door mej. Truus Bruul te Heiloo. De pop met schoclbank dcor A. Koppen. Kabeljauwstraat 1. De pop hectte Anneke: DE HULLEBROECKAVOND IN ,,'T GULDEN VLIES". Emiel Hullebroeclf, de Vlaamsche dichter- zanger, heeft gisteravond in ,,'t Gulden Vlies" een talrijk en dankbaar publiek aan- getroffen. Hij begon weer met zijn gewon? causerie te houden, waarin Hij de bedoeling van zijn zangavonden uiteen zette. Mij spreekt daar- in van de liefde die hij voor Vlaanderen ge- voelt, van den band, die Vlaanderen en Hoi- land bindt, om beider verwantschap met Zuid-Afrika. zoodat ten slotte alles, wat Dietsch denkt en spreekt, edn is, een moet zijn. ..Holland, Vlaanderen, Zuid-Afrika slechts de naam is anders. Daarna begon Hullebroek met zijn liedjes. Allereerst een Hollandsch, een Vlaamsch en een Zuid-Afrikaansch. Alle drie ernstig nog, maar heel mooi en heel innig.gezongen Doch het zou zoo niet blijven. Huilebroeck zei het immers: Wij, Viamingen, kunnen nooit zoo lang ernstig blijven. Geen wonder dan ook dat liedjes, tintelend van humor en geest, de andere volgden. Wat deed Huilebroeck daarvan zijn pu bliek smullen en genietenEn hoe geestig en prettig draagt hij voor, zichzelf beveleidend op de piano Een nieuw liedje was „Het meisje van Amsterdam" van Lambrecht Lambrechtz waarvoor Huilebroeck muziek schreef. Ook een echt product van typisch-Vlaamschen humor. Wat is het toeh dat deze zanger een zoo voortdurend contact met zijn gehoor geeft? Na de pauze heeft Hul'ebroeck vele liede- ren op verzoek gezongen. Toen had hij het auditorium geheel in zijn macht, want toen zong hij de oude, ver- trouwde liederen, die vrijwel iedereen kent, en die men onwillekeurig zachtjes meezingt Al heel spoedig kwam Huilebroeck met het ...Die telkens terugkeerende asthma-aanvallen vernielen Uw hart. Voorkom dus datde taaie slijm zich vastzetGc- bruik daarvoor de beproefde voorstel voor den dag, dat zijn hoorders met hem mee zouden zingen. Zij mochten dan zelf kiezen en weldia werd „De Gilde viert" genoemd, waarna Huilebroeck zich aan de piano zette en met forsche stem het oude gilde-lied inzette. Eerst schuchter, maar daarna flinker en zekerder, klonk het bekende lied door de zaal tot het tenslotte daverde. 9 Alkmaar zong uit voile borst en de toove- naar die dit bewerkte, was de van odus be kende Vlaamsche zanger, die zich zoo keu rig op de piano weet te begeleiden. Er volgden nog wat Hollandsche, Vlaam sche en Zuid Afrikaansche liedjes en nog- maals bepleitte Huilebroeck den algemeenen zang van deze liederen om overal te demon- streeren, dat alles wat Hollandsch zingt te samen behoort, om zcodoende een krachtigen dam te vormen tegen de stuwende kracMen van vreemde inv'.oeden, voornamelijk die der Fransch gezinde Belgen. Teen volgde nog een gemeenschappelijk d Achter op de kar", een leutig liedeke ■1 twee gelieven, die achter op een boeren- r's avonds huiswaarts rijden. Na een krachtig applaus en een tot weer- ziens, sloot het gordijn zich. Maar de zanger werd teruggeroepen. Hij moest als toegift nogmaals „Het He- melhuis" geven en liet daarop de' beide vo'ksliederen volgen. Niet de Braban?onne natuurlijk, het offi- cieele B- Igische, maar het karakteristieke volkslied der Viamingen, dat in het Vlaam sche land zoo geesfdriftig gezongen kan wor den: de Vlaamsche Leeuw. Als passend slot volgde toen het Wilhel- mus. Op avonden <f!s deze wflrdt een krachtige propaganda gevoerd voor den volkszang en zij versterken tevens in niet geringe mate de oude Dietsche gedach'e, dat alles wat Hol landsch spreekt tenslotte bij elkaar behoort. Wij hopen van harte den populairen zan ger dit jaar nog eens in Alkmaar te mogen hooren. HET SLUITINGSUUR. Aan den Raad der gemeente Alkmaar is heden het vdlgende adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de afdeeling Alkmaar en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Res- tauranthouders en Slijters; dat blijkbaar ook door eenige Raadsleden in deze gemeente wenscheiijk geacht wordt dat de koffiehuis-, en restauratie-inrichtingen in deze gemeente tot een later uur geopend kunnen biijven dan de Politieverordening thans aangeeft9 dat adrcssante zich gaarne bij dezen wensch aanSluit; dat zij Uw Raad opmerkzaam meent te mogen maken op het feit, dat gedurende de zcrrerrnaanden deze inrichtlngcn later ge opend mochten blijven en dit tot geenerlei kiachten, van welken aard ook, aanieiding heeft gcgeven, zoodat dpze faciliteit, die voor de belanghebbend.cn van zulk een groot voor- deel was, geenerlei nadeel aan het algemeen bclang heeft gebraeht; dat alle aanieiding aamvezig is om ook gedurende de wintermaanden het sluitingsuur voor deze inrlchtingen later te stellen; dat adressante erop wijst, hoe in deze ge meente drie bioscopen en twee schouwburgen zijn, die soms later dr.n 11 uur eindigen en dat dan toeh nog mcnigeen, waarender ook vele ongehuwden, nog iets widen gebruiken in een koffiehuis of restaurant, waartoe dan geen gelegenheia bestaat; da.t de twee laatste treinen te Alkmaar aan- komen te 11.14 en te 12.19 des avords en de reizigers die hiermede arriveereii, dan geen enkele inrichting open vinden ter restauratie of verfrissching; dat de gewone inrichtjngen, waarin ook de burgcrij ter vergadering en andere bijeenkom- sten te zamen komt, grooten last ondervinden van dit sluitingsuur ter gelegenheid van zul- ke vergaderingen en samenkomsten; dat verrcweg de mteste van deze vergade ringen langer duren dan tot 11 uur des avonds en het dan nocclig is, te. voren ver- lenging van het sluitingsuur aan de Poliiie- autoriteiten te vragen; dat adressante met het bevenstaande meent te hebben aangetoend, dat haar verzoek al- zoo niet alleen is in hot belsng harer leden, maar ook wel degelijk in het belang van de eigen burgerij en de'hier komende vreemde- lingen .weshalve zij bij 1 iw Raad beleefd meent te mogen aandringen op een wijziging van de' Politieverordening, waardoor deze meer tegemoet lcomt aan de verkeerseischen, die te Alkmaar gelukkig kunnen worden ge steld; dat adressante van deze gelegenheid ge- bruik meent te moeten maken, om er op te wij- zen dat gemeentegebouwen niet behooren ie worden afgestaan voor vergadering ol fees- telijke doeleinden, omdat daarmede een groot nadeel wordt toegebracht aan de belasting- betalende burgers, die hun brcodwinning vin den in het verhuren van localiteiten voor zul- ke gelegenheden. Alkmaar, 27 October 1926. 't Welk doende, Namens de Vereeniging bovengenoemd, H. LONDON Jr., Voorzitter. A. J, BRUIN, Secretaris Adhaesie aan dit adres is gevraagd Aan de beide middenstandsvereenigingen en Alcma- ria, Vereeniging voor Vreemdelingenverkecr. KERSTUITDEELING DOOR WIJKZU^TERS. Men verzocht ons plaatsing van het vol gen de: De Vereeniging van Wijkzusttrs der Ned. Herv. Gem. te Alkmaar hoopt weer haar Kerstuitdeeling te kunnen houden en in verder gebleken behoefte in gezinnen van behoefti- gen, gcbrekkigen en ouden van dagen te voorzien. De Vereeniging heeft onder dezen een ruim arbeidsveld, want men weet niet hoeveel zorg en nood onze goede stad Alk maar nog herbergt en verbergt De Vereeni ging zal begin November met mteekenlijsten AAM DE SPITS U11T. J-e-Vn van ran<>'-U"cf'--<r - - t t/i n^-'-'-n £>E LEVER S ZEEP MIJ.. VLAARD1NOEN R 72-30

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2