Acteniasschen. Gemeenferaat! van Alkmaar. Als reclame bieden wij een prima leileren Actenlasch aan voor slechts f 3 85. 1. FRANKENHEKG, ALKMAAR De raad vergnderde .heden ten een ure. Afwezig de heer Bak met bericht van ver hindering. De notulen werden onveranderd vastge- iteld. Ingckomen zijn: a. Met proccs-verbaal van de opneming van boeken en kas van den gemeente-ontvan ger. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d d. 24 September j.l. van den heer A. Dijkers alhier, daarbij de aan- ueming zijner benoeming tot lid der commis- sie tot wering van schoolverzuim berichten de. AJs voren. c. Een brief d.d. 24 September j.l. van den heer C. Kerdel alhier, houdende bericht van aarineming zijner ben coming tot lid der commissie van toezicht op het lager onder .wijs. ills voren. d. Een brief d.d. 15 September j.l. No. 25 van Gedeputeerde Staten, houdende bericht van verdaging der beslissing omtrent het Raadsbesluit tot wijziging der Bouw- en R/oningverordcciing en een brief d.d. 20 September d a.v. No. 91 van hetzelfde Col lege ten geleide van het goedgekeurde Raads besluit d.d. 16 September j.l. tot wijziging der gencemdc Verordening. Als voren. Een brief d.d. 29 September j.l. No. 58 van hetzelfde College, ten geleide van het jcedgekeurde Raadsbesluit d.d. 15 Juli j.l. lot verkoop van grond aan het Qudorper ijkjc. Ais vorea. I. Een brief d.d. 29 September j.l. No. 63 van hetzelfde College, ten geleide van de goedgekeurde Raadsbesluiten d.d. 16 Septem- tier jj. tot verkoop van bouw term n aan den Kennemerstraatweg, tot aankoop van een stale gTond aan het Grconelaantje en tot het aanvaarden eener schenking. Als voren. g. Een brief d.d. 13 October j.l. No. 68 tan hetzelfde College, ten geleide van het pedgekeurde Raadsbesluit d.d. 16 Septem to j.l. inzake verkoop van een perceel bouw- itrrein am de Molenbuurt. Als voren. h. Een brief d.d. 22 September j.l. No. 30 van hetzelfde College, ten geleide van een afschrift van het Koninklijk Besluit d.d. 21 Augutus j.l. No. 22, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit d.d. 15 Juli t. v. tot wijziging der Verordening op de heffing van nam-, staan- en waaggelden. Als voren. i. Een brief d.d. 13 October j.l. No. 73 van hetzelfde Co,lege ten geleide van het voor zooveel noodig goedgekeurde Raadsbe sluit d.d. 16 September j.l. No. 19 tot aan koop van grond en een woning aan den Westerweg van de Vereeniging voor Volks- huisvesting „AlkmaaT". Als voren. j. Een brief d.d. 22 September j.l. No. 112 van hetzelfde Co1 lege, ten geleide van het voor zooveel noodig goedgekeurde Raadsbe sliut d.d. 15 Juli j.l. No. 14 betreffende re- ore,inisatie van het openbaar lager onder- wijs. -■ Als voren. k. Een brief d.d. 25 September j.l. No 1882 Afd. Ha. O., van den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, daarbij de goedkeuring berichtende van het Raads besluit d.d. 16 September j.l. No. 23 tot vaststelling eener Verordening tot wijziging der Verordening tot regeling der beloonin gen van het onderwijzend perecneel aan de nandelsavcndschcol Als voren. 1. Een brief d.d. 29 September j.l. No. 51 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van bet goedgekeurde Raadsbesluit d.d. 16 Sep tember j.l, inzake toekcnning van een tegie- raoetkoming aan wachtgelders ter verzeke- ring van pensiocn voor hunne na te laten be- trekkingen. Als voren. m. Een brief d.d. 6 October j.l. No. 65 van hetzelfde College, ten geleide van eenc goedgekeurde suppletoire gemeentebegroo- ting voor het dienstiaar 1926. Als voren. n. Ecu brief d.d. 29 September j.l. No. 52 van hetzelfde College, ten geleide van de gttjdgekeurde gemeentebegrooting, dienst Als voren. o. Een brief d.d. 27 September j.l. van net Bestuur der Vereeniging „St. Joseph"' houdende toezending van leerpleunen met lesrooster voor een viertal bijzondere cur sussen vor vervolgonderwijs. ^Aangenomen voor kennisgeving; te zijner tjjd zal omtrent het tcekennen van een bij- vvnge uit de gemeentekas een beslissing worden gencmen. p. Een 'adres d.d. 18 October j.l. van de vereeniging voor Algemecn Voorbereidend t-ager Onderwijs, daarbij verzoekende subsi- e haar uit de gemeentekas te verleencn. C>e Raad stelt het adres in handen van B om bericht en raad. i- Een adres d.d. 8 October j.l. van bo rers van de Keizerstraat en Bierkade, uaarbij verzoekende eerstgenoemde straat te willen herstraten, ia de verlichting van beide suaten te voorzien en voorts het urinoir op 00 Bierla.de te verbcteren. ^ract stelt het adres in handen van B. w., ter afdoening. J- Een adres d.d. 20 September j.l. van t r, Bestuur ^er R- K. Jeugdvereeniging „St. uelis van Sigmaringen" alhier, daarbij erzeekende de noodige gclden uit de ge- orntckas beschikbaar tc stellen voor het ge THdervV'66^ cursus vo<>1" - Hijzoncler vervolg- en'w;^5£d vereenigt zich met het door B. w. daarop gegeven voor'.oopig acitwoord 4, zoo de door het bestuur te geven cursus jr01. Mjzonder vervolgonderwijs voldoet aan door de Wet gestelde eischen. er <reen be- nvaar bestaat t. z. t., voor zoovcr 3e ge-11925 van: meente oaartoe op grond vaii art. 102 der Lager Onderwijswet 1920 verpliciit is, daar- voor gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen, mits het bestuur de wettelijlce for- maliteiten in acht neemt. s. Een brief d.d. 2S September j.l. van den heer C. G. Sheen,' daarbij eervol ontslag verzoekende als lid der commissie tot waring van schoolverzuim. De Raad willigt het verzoek in, older dankbetuiging voor de als zoodanig bewe^en dienstca. t. Een brief d.d. 20 October j.l. van den heer Mi. C. A. de Groot, daarbij ontslag verzoekende als tijdelijk leeraar in handels- recht aan de Handelsschool. De Raad verleent het ontslag eervol met ingang van I Januari 1927. u. Adressen d.d. 13 en 23 October j.l. van de besturen der IJsclub aan den Omva! en van de Alkmaarsche IJsclub, daarbij subsidie uit de gemeentekas verzoekende. Ingewilligd onder de gebruikelijke voor- waarden en met voorbehoud van eventueele vermindering. v. Een adres d d. 22 October j.l. van het Bestuur der O. L. Vrouwestichting te Amers- foort, daarbij verzoekende de noodige gelden uit de gemeentekis beschikbaar te stellen voor de aanschafting van een schrijfmachine met kast en stoel ten behoeve van de R. K. Meisjesschool A. In handen van B. en W. om bericht en raad. w. Een brief d.d. 20 October j.l. No. 36 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van een afschrift van het Kcninklijk Beslilit d.d 4 October j,l. No. 18, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot vaststelling eener Verordening op de heffing van schoolgelden voor het onderwijs aan de Handelsschool cn de Handclsavcndschool. Voor kennisgeving aangenomen. x. Een brief d.d. 20 October j.l. No. 109 van hetzelfde College, ten geleide van de goedgekeurde suppletoire gemeentebegroo ting. dienst 1925. Alsvoren. ij. Een brief d.d. 25 October j.l. van me- vroiiw B. Kieft-Stolp, daarbij ontslag ver zoekende als lid der Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs. Eervol verleend onder dankbetuiging. Op voorstel van den wethouder van publie- ke werken werd gcedgevonden de vergunning voor bebouwing hoek-Sclfarloo zoodanig te wijzigen, dat daar in plaafs van een garage door den heer Goddeke een cafe met boven- woningen gebouwd mag worden voor den heer Otter. BENOEMING HOOFD VAN GEMEENTESCHOOL NO. 4 Ter voorziening in de vacature van Hoofd van Gemeenteschool no. 4, ontstaan dcor de cverplaatsing van den heer J. G. Hazeloop naar Gemeenteschool no. 9 bieden B. en W de volgende voordracht aan: 1. K Dikstaal, hoofd der school te Enkhui zen; 2. J. Q. Borgwat hoofd der school te Groot Schermer; 3. M. J. Lutterot, onder wijzer aan de 4e Gem. school te Alkmaar. Benoemd werd de heer M. J. Lutterot met 12 stemmen. De heer Dikstaal bekwam een stem. De heer Borgwat bekwam 5 stemmen. BENOEMING ASS. MARKTONTVAN GER DER VEEWEEKMARKTEN. Ter vervulling der vacature van assistent marktontvar.ger der Maandagsche en Za terdagsche Veewetkmarkten, ontstaan door het overlijden van den heer H. Pastoor, bie den B. en W. den Raad, onder overlegging der lijst van sollicitanten en der ingekomen sollicitatiestukken de navolgende aanbeve- ling ter benoeming aan, welke aanbeveling is opgemaakt na ingewonnen advies van de Commissie van bijstand voor het Marktwe- zen: 1. P. J. OOLDERS, Stationstraat 73. 2. J. DE JONG, Bleekerslaan 14. 3. A. AMSE, Langestraat 53. B. en W. verzoeken den datum van infun:- tietreding aan hun College over te laten. Bij le stemming staakten de stemmen. Op e&i en twee waren ieder 9 stemmen uitge- bracht, zoodat een tweede vrije stemming volgde, met als resultaat, dat de heer de Jong benoemd werd met 10 stemmen tegen 8 stem men op den heer Oolders. BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR GEM. AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. De directeur der gemeentelijke avond- school voor Nijverheidsonderwijs stelt voor gedurende den cursus 1926/1927 wederom :ot tijdelijk leeraar aan die school te doen benoemen den heer P. J. van der List, die reeds sedert 1 September 1920 als zoodanig werkzaam is. De Commissie van toezicht op het gemeen telijk Nijverheidsonderwijs heeft tegen deze tijdelijke benoeming geen bezwaar, terWij! de Minister van Onderwijs daaraan zijne goed keuring heeft gehecht. B. en W. stellen voor: den heer P. J. van der List alhier, voor het tijdvak van 1 Octo ber 1926 tot en met 30 September 1927 we derom te benoemen tot tijdelijk leeraar aan de gemeentelijke avondschool voor Nijver heidsonderwijs. Benoemd de heer v.d. List met algemeene stemmen. VERBREEDING VAN HET SCHARLOO 1het electrielteitsbedrijf, t.w. de baten op 398.710.61, de lasten op /296.919.54, het voordeelig slot op 81.791.07, de kapitaals- inkomsten en uitgaven op 63262.12; 2. het grondbedrijft.w. de baten op 29252.6914, de lasten op 34142.24, het nadeelig saldo (te dekken uit het reservefonds van het bedrijf) op f 4889.54V2, de kapifaals- inkomsten en uitgaven op 10775.32. 3. het Sportparkhedriif, t.w. de baten en lasten op 21263.25. 4. het Slachthutsbedrijf, t.w. de baten op 148519.9614, de lasten op 142912.76, het voordeelig slot op 5607.20L4, de kapitaals- inkomsten en uitgaven op 28164.57; 5. Oemeentewerken, t.w. de baten en lasten op 570835.60, de kapitaalsinkomsten en uitgaven op 80.000. 6. het Gasbedrijf, t.w. de baten op 471.429.16, de lasten op 491.057.78, bet nadeelig slot (te dekken uit het reservefonds van het bedrijf) op 19628.62, de kapitaals inkomsten en uitgaven op 51801.18; 7. het Plantsoenbedrijft.w. de lasten en baten op 73650.48i/>; 8. de Reiniging, t.w. de lasten en baten op 163529.80; 9. de Keuringsdienst voor Waren, t.w. de baten op 83966.27, de lasten op 74107.52%, het voordeelig slot op ^9858.7414, de kapitaalsinkomsten op 199415.04, de kapitaalsuitgaven op 167074.36, het saldo (in 1926 aangezu verd) op 32340.68. De Raad der gemeente Alkmaar besluit het bedrag der ontvangsten en uitgaven van de gemeenferekening over 1925 voorloop vast te stellen als volgt: de ontvangsten van den ge- wonen dienst op 3.038.437.10 de uitgaven van den ge- wonen dienst op 3.010.431.55 en alzoo het voordeelig slot van den gewonen dienst op de ontvangsten van den ka- 28.005.55 pitaaldienst op de uitgaven van pitaaldienst op den ka- f 2.049.809.29 2.189.075.79 B. en W. schriiven in bijlage No. 117: Ingevolge het Raadsbesluit van 6 Mei j.l., No. 5, bijlage No. 57, zouden wij met H. J Caarls alhier een overeenkomst moeten aan- gaan, waarbij eenerzijds de gemeente tegen afstand van grond aan het Scharloo, in ei- gendom zou verkrijgen het perceel Stations- weg 6, terwijl zij anderzijds van verschillen- die verplichtingen ten aanzien van den ver- bouw van dit perceel zou worden ontslagen De hedf Caarls stemt er thans in toe, dat deze overeenkomst eenigszins wordt vereen- voud'igd, in dien zin, dat de gemeente niet den eigendem verkrijgt van het perceel Sta- tionsweg No. 6, doch het bedrag, dat het perceel bij publieken verkoop, waartoe de heer Caarls de noodige maatregelen zal tie- men. zal opbrengen. Wij geven U in ovcrweging, ons te mach- tigen een met inachtneming hiervan gewij zigde overoakomst te treffen, en daartoe ITet de?betreffende besluit vast te stellen. Conform besloten. GEMEENTEREKENING DIENST 1925 B. en W. stellen den raad voor: voorloopig vast te stellen de rekening over en alzoo het nadeelig slot van den kapitaaldienst op 139.266.50 De Voorzitter stelde voor dit stuk in handen te stellen van een commissie belast met het nazien. Benoemd werd dezelfde commissie, be- staande uit de heeren Govers, v. Drunen, Vo gelaar Sietsma en Mr. Kusters. Met de heer Govers als voorzitter. HERZIENING HUREN. In bijlage Nr. 120 schrijxen B. en W.: Uit een ingesteld onderzoek naar de huren van de aan de gemeente behoorende huizen uitgezonderd die welke met Rijksvoorschot zijn gebouwd, is. ons gebleken dat die huren niet met den tegenwoordigen huurstandaard in overeenstemming zijn. Deze huren be tret fende volgende panden, tot dusver verhuurd voor de daarbij genoemde sommen, t.w.: Appelsteeg Laat 35a Molenbuurt 1 Nieuweslooit 75 Ramen 6a Verl. Landstraat 1 Zoutstraat 2 Ropjeskuil 5 416.per jaar 140.40 249.40 218.40 218.40 171.60 312— 156— Herziening Van die huurprijzen achten wij derhalve gewenscht, ock met het oog op de onderhoudskosten van die panden, waarvan wij een overzicht over de jar en 1922 tot en met 1925 voor Uwe Vergadering ter inzage zullen leggen. Wij geven U mitsdien in overweging ons College te machtigen de bedoelde panden voor de na te noemen minimum-huurprijzen welke door de tegenwoordige huurders zijn aanvaard, tot wederopzeggens ondershands te verhuren, waartoe wij U voorstellen te be sluiiten: B. en W. te machtigen voor den door hen te bepalen termijn, den tijd van vijf jaar niet te boven gaande, de hierna sub a tot en met f en h genoemde panden met ingang van 1 Januari 1927 en het nierna sub g genoem de pand met ingang van, 22 September 1927 zijnde den datum tegen welken de tegen woordige huur van dit pand kan worden op gezegd, ondershands te verhuren tegen de mi nimum-huurprijzen als daarbij genoemd en op de nader door B. en W. vast te stellen voorwaarden voor 520.p. jaar voor 182—p. jaar voor 312.p. jaar voor 416.p. jaar voor 312.p. jaar voor 208.p. jaar voor 364.p. jaar voor 182— p. jaar hen der der voor a Appelsteeg 2 b Laat 35a c Molenbuurt 1 d Nieuwesloot 75 e Ramen 6a f Verl. Landstr. 1 g Zoutstraat 2 h Ropjeskuil 5 Conform besloten. VOORSTEL TOT HET VERLEENEN VAN MEDEWERKING VOOR HET OPRICHTEN VAN EEN STUCADOORS- CURSUS. B. en W. stellen den raad voor te machtigen aan het Bestuur I. ons te machtigen aan het Bestuur Vereeniging „de Ambachtsschool Alkmaar .n Omstreken", in antwocrd op zijn schrijven van 18 September j.l., t'e berichten, dat de gemeente Alkmaar be- reid is medewerking te verleenen aan de oprichting van een cursus tot opleiding van stucadoors, op te nemen onder de aan die school verbonden avondvakcur- sussen, onder voorwaarde, dat het be stuur een of meer zoo noodig verlichte en verwarmde lokalen kosteloos voor dien cursus beschikbaar stelt en met toezeg- ging, dat de overige kosten, na aftrek der ontvangen schoolgelden en behoudens wettelijk verhaal op andere gemeenten, voor rekening der gemeente komen; II. de onder I genoemde uitgaven nader te regelen bij suppletoire begrooting. Alsvoren. VOORSTEL TOT WIJZIGING VAN EEN BEROEP TEGEN DE WEIGERING VAN EEN BOUWVERGUNNING. B. en W. stellen den raad voor het verzoek van den heer B. van Westendorp te Zaandam om een woning aan den Bergerweg te mogen bouwen af te wijzen, omdat aldaar geen rio- leering is en de langs den weg aanwezige Dolderslcten niet als openbaar vaarwater cunnen worden aangemerkt. Alsvoren "AAhJVRXijE AANSCHAFFING SCHOOLMEUBELEN EN LEER- EN HULPMIDDELEN R. K. JONGENSSCHOLEN. B. en W. schrijven in bijlage No. 125: Uwe Vergadering stelde in haar laatste zitting om bericht en raad in onze handen het weder voor U ter inzage gelegde verzoek van het bestuur der Ver. St. Joseph alhier, om beschikbaarstelling van gelden voor rle aanschaffing van schoolmeubelen, hulp- en leermiddelen ten behoeve van de scholen A, B en C dier vereeniging, op grond van arti- kel 72 der L. O. wet-1920. Aangezien de in de aanvrage .vermelde voorwerpen alle kunnen geacht worden te behooren tot die, voor de aanschaffing waar van het schoolbestuur krachtens evenge- noemd wetsartikel de medewerking der ge meente kan vragen, stellen wij U voor, de aanvrage in te willigen. Volledigheidshalve merken wij evenwel het volgende op. De aanvrage ten behoeve van school A (m. u. I. school in den zin van artikel 2 bis, 4e lid, der wet van 1878) zou ingevolge het K. B. d.d. 31 Juli 1926, nr. 75, waarbij is be- slist, dat dergelijke scholen niet kunnen wor den aangemerkt als scholen in den zin der Lager-Onderwijswet 1920, zoodat artikel 72 voor die scholen niet geldt, kunnen worden afgewezen. Wij achten het echter, vooral nu art. "VII Jer wet van 30 Juni 1924, S 319, wel uitdrukkelijk voor deze scholen een voor ziening heeft getroffen voor zooveel betreft o.a. de vergoeding voor de kosten van in- standhouding (art. 101 der wet) billijk, ook aan art. 72 ten aanzien der hierbedoelde sohool toepassing te blijven geven. In de aanvrage voor de scholen B en C zijn vermeld borden en een bordstelling, wel ke, naar het schoolbestuur ons heeft rnedege- deeld, dienen ter vervanjfing van andere, die versleten zijn. Men zou eraan kunnen twijfe- len, of art. 72 dan wel art. 101 liier van toe- passing is. Wanneer men de borden rang- schikt onder de hulpmiddelen voor het onder wijs, zou er op grond van het K. B. van 17 December 1924, nr. 15, dat de toepasseliJk- heid van art. 72 voor leer- (en hufp-) mid- delen beperkt tot de aanschaffing voor de eerste maal (niet derhalve ter vervanging van andere), aanleiding zijn, de in art. 72 be doelde medewerking niet te verleenen, aange zien de borden dan uit de vergoeding ex. art. 101 zouden moeten worden betaald. Wij kunnen ons er evenwel mede vereeni- gen aat de schoolborden en de bordstelling worden ingedeeld bij de schoolmeubelen, ten aanzien waarvan het K. U. d.d. 15 Januari 1926, nr. 8, onbeperkte toepassing van art. 72 verlangt, ook al geldt het derhalve ver vanging van versleten meubelen. Wij stellen den Raad v66r het desbetref- fende besluit te nemen en de daar uit voort- vloeiende uitgave te zijner tijd te regelen bij suppletoire begrooting. Zonder hoofdelijke stemming aldus beslo ten AANVRAGE MEDEWERKING AANSCHAFFING LEER- EN HULPMIDDELEN R.K. MEISJESSCHOLEN In bijlage No. 129 schrijven B. en W Uwe Vergadering stelde op 16 September 1926 om bericht en raad in onze handen een hierbij voor U ter inzage gelegde aanvrage van het bestuur der Onze Lieve Vrouwe Stichting te Amersfoort om beschikbaarstel ling van gelden voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de scholen A, B. en C. dier stichting, op grond van artikei 72 der Lager Onderwijswet 1920. Deze aanvrage is gewijzigd door een nader tot Uwe Vergadering gericht verzoek d.d. 21 October 1926. De leermiddelen aijn hoofd- zakelijk benoodigd voor het onderwijs in handenarbeid (Scholen B. en C.) en kennis der natuur (Scholen A en C) Ten opzichte van de aanvrage voor school A geldt de algemeene opmerking, welke wij opnamen in ons voorstel met betrekking tot de R. K. Jongensschool A (bijl. Nr. 125). De aangevraagde* voorwerpen kunnen alle geacht worden te behooren tot die waarop artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 toe- passelijk is. Wij geven Uwe Vergadering mitsdien in overweging de desbetreffende besluiten te nemen. Als voren. VERNIEWING VAN DE OVERDIE BRUG IN HET ZEGLIS. Een ingesteld onderzoek— zeggen B. en W: in bijlage No. 126 heeft aangetoond, dat de brug in het Zeglis bij de uitwaterings- sioot van den Overdiepolder dringend ver- nieuwing behoeft. Deze brug levert gevaar of voor de zware wagens van den Reini- gingsdienst, terwijl zij in het algemeen ook met meer voldoet aan de eischen van het zware vrachtverkeer. In vcrband met het uitbreidingsplan, waarin de uitwatering van den genoeinden polder als gracht is opgenomen, komt het ens College wenschelijk voor, de brug als zoodanig te behouden en niet te doen vervan gen door een duiker, hoewel dat iets goed- kooper zou zijn. Op het door den Directeur aer Gemeente werken ingediende plan is de brug 1.80 M. breeder geprojecteerd dan de bestaande en is de constructie gedacht van pwapend betcn voor zooveel het click en de leuningen betreft en van stampbeton voor zooveel de vleugels en het landhoofd aan- gaat. Over het brugdek kan de bestratin^ worden dcorgevocrd. De rijweg ter plaatse van de brug zal pl.m. 1 M. worden verbreed, terwijl de doorvaartwijdte dezelfde blijft. Om stremming van het verkeer te voorko- nicn zal aan de Kanaalzijde een noodbrup behooren tc worden aangebracht. De kosten voor het vernieuwen van de brug zijn in to- taal gcraamd op 4300, d. i. 300 meer dan wanneer de brug door een duiker zou worden vervangen. Onder mededeeling dat de Commissie van Bijstand voor de publieke werken zich ge- heel met het ingediende plan kan vereenigeii Qi dat de Commissie van Bijstand voor de fi ll ancien tegen de geraamde uitgaaf geen be zwaar heeft, stellen wij Uwe Vergadering voor ons College te machtigen tot het doen -ernieuwen van de Overdiebrug in het Zcg- is, overcenkomstig het on twerp van den Di- rcteur der Gemeentewerben, omschreven in bijlage No. 126 tot het vexslag van 's Raads Hmdelingen cn ons daartoe een crediet tc verleenen van ten hoogsie 4300, nader te regelen bij suj>pletoire becrooting. Als voren. T A ANKOOP VAN GROND AAN DEN WESTERWEG. In bijlage No. 127 schrijven B. en W.: Daar het voor een eventueele uitbreiding van de begraafplaats gewenscht is de bc- schikking te hebben over daaraan grenzeod terrein, hebben wij den Directeur van hei Grondbedrijf gemachtigd de bij publieke veiling te koop aangeboden strook tuirigrond kad'astraal bekend gemeente Alkmaar, sectie E, No. 2197, groot 87 aren 80 coatiaren, zooals deze op de bij de stukken ter inzage gelegde teekening rood gearceerd is aangege- ven, voor de gemeente aan te koopen. Deze grond is gelegen aan den Westerweg en si uit tot aan de Spoorsloot gelieel aan bij het terrein van de begraafplaats. De koopsom be- draagt 5125, welk bedTag voor 1 Novem ber a.s. meet worden voldaan. Hierbij komt aan onkostcn 448.44, zoodat de aankoop in totaal een bedrag van 5573.44 vordert. Zoolang dit terrein niet bij de begraafplaats behoeft te worden gevoegd, kan hei voor den kostenden prijs bij het grondbedrijf worden ingebracht en als tuingrond wOTden ver huurd. De Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf, wier advies bij de overige stuk ken ter inzage is gejegd, kan zich met het- bovenstaande geheel vereenigen. B. en W. verzoeken den Raad dezen koop te bekrach tigen door het desbetreffende **.- sluit te nemen. Als voren. VOORSTEL TOT VASTSTELLING DER BEGROOTING VOOR DEN KEURINGSDIENST VOOR WAREN VOOR 1927. Voorgesteld wordt de begrooting vast tc stellen met een totaal aan baten en lasten van resp. 86000 en met een totaal aan ka pitaalsinkomsten en uitgaven van eveneens resp. 86000. Aldus besloten. SUPPLETOIRE BEGROOTINGEN, AF EN OVERSCHR1JVINGEN EN REKE. NINGEN VAN INSTELL1NGEN EN BEDRIJVEN. B. en W. stellen in bijlage No. 130 den Raad voor te besluiten: 1. a. machtiging te verleenen aan het Be stuur van het Stadsziekenhuis tot het verrichten van de gevraagde af- en overschrijvingen op de begrooting voor 1925 tot een bedrag van f 3553.54; b. goed te keuren de suppletoire begr oo ting van die instelling over 1925 tot een bcorag in ontvang en urtgaaf van 12392.90; c goed te keuren de rekening van die in stelling over 1925, sluitende in ontvang en uitgaaf op 85417 90, met een gemeen- telijk subsidie van 56288.76; 2. a. machtiging te verleenen aan het Be stuur van het Burgerlijk Armbestutu tot het doen van de gevraagde af- en overschrijvingen op de begrooting voor 1925, tot een bedrag van 1886.82; b. goed te keuren de suppletoire begroo ting van die instelling over 1925 tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van 81.16; c. goed te keuren de rekening van die in stelling over 1925, sluitende in ontvang en uitgaaf op 146.864.63%, met een gemeentelijk subsidie van 142.003 73; 3. goed te keuren de rekening van den Armenraad over 1925, sluitende in ont vang en uitg. op f 4653.45, met 'n bij- drage van de gemeente van 4555.45; 4. goed te keuren de rekening over 1925 van de onderafdeeling Huisverzorging van de afdeeling Alkmaar van de N. H vereeniging „Het Witte Kruis" in ont vang op 3424.40, in uitgaaf op C 3451-66, nadeelig saldo 27.26, b- nevens van de onderafdeeling Tubercu- losebestrijding in ontv. op /10.188.48s, in uitgaaf op 10.540.51 J4, nadeelig saldo 352.03, met een gemeentelijk subsidie respectievelijk van 1100. en /800. 5. goed te keuren de suppletoire begroo ting over 1925 van net bedrijf der Plantsoenen, sluitende in ontvang eo uitgaaf op 17.126.04y2; 6. goed te keuren de suppletoire begroo ting voor 1926 van het Burgerweeshuii sluitende in ontvang en uitgaaf oi 1000.-. Als voren. VOORSTEL INZAKE WERKVERSCHAFFING. B en W. stellen den raad voor hen te machtigen in het a.s. winteraeizoen de vol gende werken bij wijze van werkverschaffiog te doen uitvoeren: geraamde kosten: 1. bermen verlagen langs ver- schillende wegen f 4000. 2. bermen verbeteren langs Baan-, Geester- en Nieuwlandersingel f 1000.— 3. schoonmaken van riolen f 4000. 4. uitbaggeren grachten en Hoornsche vaart, met het bren- gen van de verkregen bagger- specie op nader aan te wijzen terrein 7000.— 5 Westerweg van Houtweg af tot Kruislaan. uitbreken paar- denpad, onder profiel hren- gen, puin en basaltslag inwal- sen en teren met spramex f 6bOO.— 6. Kruislaan van Westerweg af tot Wilhelminalaan als onder 5 f 5300.— 7. Kruislaan van Wilhelminalaan af tot Kennemerstraatweg, on der profiel brengen, imvalsen puin en basaltslag en teren met spramex f 2000.— B. dienst der plantsoenen: 8. stam- en struikgewassen zui- veren van dood hout, opruimen kwijnende en doode houtge- wassen, snoeien van boomen en andere beplantingen, ver nieuwen en repareeren van boombeschermers, meerm h?t bijzonder van de in de laat ste jaren gepote lxx>men beplantingen op de bolwerken zuiveren van onkruid, reparee ren cn verven van hooge ras- terwei"ken. vernieuwing van enkele grasmatten, verbeteren van eenige plantsoenpaden door het ophalen van kuilen en kanten, de parterre's on het ftliPPtlff> f r*rt rr r n /-1 tron 1 CY~i 1 f. -a

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7