>y& p rmiLsie ICveekb wolkervvan) kinderen-Mensdien van Stavasfc Stadsmeuaws Siarkfbepichten Radio-hoekje Kunst nieuwe reglement werden met overgroote meerderheid verworpen. Na afloop hiervan moest de eindstemming plaats hebben, doch de voorzitter stelde voor deze te doen plaats hebben na punt 11, vlak voor de rondvraag. Met algemeene stemmen werd hiertoe be- sloten. De begrooting voor 1927 gaf den heer Pronk aanleiding te vragen, of de subsidie aan den Turndag besteed, wel in het belang van Egmond als badplaats geweest was, a! wilde spr. er geen aanmerking maken, dat deze Turndag op Zondag gehouden werd, waardoor velen de kerk niet bezochten. De heer Bosschaart antwoordde, dat ten eerste de Turndag aan V. V. V. geen cent ge- kost had, behalve dan de kosten van een paar medailles, en ten tweede, dat deze dag voor de vele neringdoenden op een tijd, waai in het vreemdelingenbezoek nog niet zoo groot was, groote voordeelen had meegebracht. De voorzitter merkte nog op, dat het Be- stuur z.i. goed werk gedaan had den Turn dag te steunen. De begrooting werd nu met een kleine wij- ziging goedgekeurd. Als voorzitter werd de heer v. Eenennaam met 38 van de 45 uitgebrachte geldige stem- men herkozen, welke benoeming werd aan vaard en met applaus bezegeld. Voor bestuurslid in de vacature Schroevers werd na eenige sternmingen de heer Broeks- ma aangewezen. Deze verklaarde de benoe ming niet aan te nemen. Gekozen werd daar- op de heer B. A. v. Kleef, pastoor der Oud- Katholieke gemeente, die zich deze keuze on- der applaus der vergadering liet welgeval- fcn. De voorzitter merkte hierbij op, dat hij wel wist, dat de dag zou komen, waarop het wel- denkende deel van Egmond weei achter de Bestuurstafel van V. V. V. zou willen plaats- nemen. Nu het Bestuur voltallig was, moesten hieruit een vice-voorzitter en een secretaris ge kozen worden. Voor de eerste functie werd aangewezen de heer v. Kleef, die dit aan- nam. voor de tweede de heer Bosschaart. die zich nog eerst eens beraden wilde in verband met de functies, die hij reeds bekleedde. Voor- loopig zou hij de zaken wel waarnemen. De voorzitter zeide, dat men dat moest bil- lijken, doch dat de keuze gevallen was op iemand, van wien men wist, dat diens ja een echt rond Hollandsch ja was. Informatiebureau. Aangezien het vorig jaar besloten was, dat de vestiging van het Inf. B. bij den heer Davidson slechts voor- loopig voor een jaar zou gelden, was dit punt op de agenda gezet. Het Bestuur wenschte zich echter in dezen van elke aanwij- zing te onthouden. De heer Hartgrink noemde de vestiging van het Inf. B. bij een belanghebbend pensi- onhouder iets ongehoords, terwijl de heer Broeksma voorstelde hotel- en pensionhou- ders als houder van het I. B. uit te sluiten. De heer Bosschaart meende, dat de vereeni ging zich niet zoo streng moest binden aan allerlei, zij 't misschien wenschelijke, beper- kingen. De heer P. de Graaff stelde na nog eenige discussie voor de zaak weer voor een jaar op den ouden voet voort te zetten, waartoe met grooter meerderheid besloten werd. Tot leden der commissie tot nazien der re kening 1926 werden aangewezen de heeren P. de Vrij en K. de Graaff. De „Badbode'' zal volgend jaar in 8 num- mers verschijnen. De geheele regeling werd overgelaten aan het Bestuuur. Redactie en administratie bleven in dezelfde handen. Aangezien het Bestuur de noodzakelijkheid constateerde van het uitgeven van een Gids, werd besloten deze voor rekening der veree niging uit te geven en de regeling in handen te stellen van het Bestuur. Aan de orde was een bestuursvoorstel be- treffende royement. De voorzitter deelde mede, dat in het Be- Spr. nam het den heer H. kwalijk te bewe- ren, dat de voorzitter opzettelijk een anderen draai aan de zaak gegeven had door invoe- ging van art. 5 van het concept-reglement met het doel om hem te treffen. De heer Hartman had juist kunnen zien, dat de stemming over dat reglement nog moest plaats hebben en dat er dus op het oogenblik geen nieuw reglement bestond. De heer Hartman zette zijn arbeid nog- maals uitvoerig uiteen en beklaagde zich er- over, daarbij geen voldoenden steun van V. V. V. te hebben ondervonden. Met 23 tegen 16 stemmen en 2 bianco werd tot royement besloten. De heer Snoeks bedankte nu als lid van V. V. V. en vertrok. Het nieuwe Huish. Reglement werd met groote meerderheid in zijn geheel aangeno- men en trad onmiddellijk in werking, terwijl de rondvraag niets opleverde, waarop de ver gadering werd gesloten. UIT CASTRICUM. Het lijk, dat te Castricum is aangespoeld, is herkend als dat van den omstreeks 40- jarigen C. Plug, van de Katwijk 152. UIT BERGEN. Het vervoeren van rioleeringsmateriaal is door het Gemeentebestuur gegund aan den heer A. Wokke, alhier. Het leveren van de rioolbuizen enz. is op- gedragen aan de N. V. Enkhuizer Beton- Maatschappij voorheen A. Last en aan de N. V. Wernink's Betonijzerbouw te Leiden. Aan de Berger Sportvereeniging is vergunning verleend tot het houden eener verloting, waarvan de prijzen de totale som van 100 niet te boven zullen gaan. Voor het dilettantentooneel werd het win- terseizoen gisteravond door de tooneelvereeni- ging „Kunst na Arbeid" geopend met het tooneelspel in drie bedrijven „Haar Lijdens- weg" van Felix Philippi. De zaal was goed bezet. De centrale ver- warming voldeed uitstekend. Tijdens de pauze zorgde in de verwarmde voorzaal een strijkje, dat zich tusschen en voor de bedrijven in de zaal deed hoorcn en na afloop de Jazzband- muziek voor het bal verzorgde, voor de noodi- ge afwisseling, zoodat de Rustencle Jager ten voile de belangrijkste verbetering, die tot stand is gekomen, ook voor de winterbijeen- komsten demonstreerde. Voor .,Kunst na Arbeid" was de avond een vcrdiend succes, wat in een krachtig en welge- meend applaus voor het publiek aan het einde tot uiting kwam. Mevrouw SchoenKwak, vroeger voor de Alkmaarders op het tooneel geen onbekende en de heeren Haan en Timmer wisten zelfs de aanwezigen door hun spel tot een applaus bij open dcek te brengen. In het stuk komt tot uiting, hoe een moeder uit liefde voor haar kind verzaakt wat gewe- ten, eer en plicht gebieden en- daardoor ge- doemd is tot den laatsten dag door de spits- roede te loopen. De man die drie jaren onschuldig in de gevangenis zuchtte en zich als levensdoel stelde zich zijn goeden naam terug te winnen toont zich tegenover de moeder, die hem ten- slotte zijn bekentenis deed, als de mensch, die het vertrouwen in zijn medemenschen had verloren en niet alleen eerherstel, doch ook wraak wilde. Wanneer hij deze kan bekomen en zich be- wust wordt, dat dit tevens het toekomstig ge- luk zal verwoesten van zijn dochter, die de andere zoon van de moeder beminde, komt ook over hem het bewustzijn, dat ook hij het ge- luk van zijn kind boven alles stelt en ziet hij af van eerherstel en wraak. Nu begrijpt hij tevens wat de moeder, die hem om haar kind te sparen, schuldeloos deed lijden, geleden moet hebben. De moeder, die door haar lijden zich be- wust is geworden, dat ze door haar zwak- heid juist de liefde van haar zoon ver- Bruin van Alkmaar en om het verdere gedeel- te van den avond aan te vullen, den humorist Daan Pool van Oudesluis. De voordrachten werden op geestige wijze opgevoerd, zoowel de ernstige als de komisohe. "De aanwezigen hebben dan ook om enkele voordrachten on- bedaarlijk gelachen, maar ook waren er voor drachten die de juiste snaar raakten. De heer Bruin zette in een korte maar dm- delijke rede uiteen, dat er van de sociale ver- zekeringswetten van wijlen minister Talma zoo weinig is terecht gekomen, daar de ouden van dagen wegens bezuiniging zooals de op- volgende ministeries te kennen gaven er nog slecht aan toe zijn. Het kamerlid Duijs heeft volgens spreker voor de ouden van dagen ge- red wat er te redden was, door de invoering van art. 369 en 370 der Inv.-wet. Doordat de ouden van dagen zoo'n kleine uitkeering genieten en veelal daardoor bij kinderen hun toevlucht moeten nemen sehet- ste spr. op zoo duidelijke wijze de toestand die daar ontstaan. De ouden van dagen kun nen geen grootere uitkeering krijgen en over een anderen boeg wordt met geld gesmeten Spr. drong er op aan om lid van den bond te worden en zooveel mogelijk te steunen opdat ook voor de ouden van dagen een betere le- vensavond aanbreekt. Een gezellig bal tot slot. De transportbuizen van de waterleiding zijn grootendeels gelegd. Nog enkele dagen en de meeste ingezetenen kunnen van water worden voorzien. Dan is doorvoering van de verplichte aansluiting te wachten. Wegens het geringe aantal aansluitingen zal hoogst- waarschijnlijk de Hooge geest en Boekel niet aangesloten worden. De boerderij „Lamoor", gelegen aan het Gr. N. H. Kanaal in eigendom toebehoo- rende aan de fam. Hollenberg groot 24.48.58 H. A. heeft in opbod opgebracht met de ar- beiderswoningen 62.395. De afslag is be- paald op 4 Nov. a.s. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Gerardus Vetti en Beitske Kleijmeer. Yvon Alfred Cornclis en Johanna jacoba Maria Boers. Johan George Joseph Kue- ter en Petronella Maria Ranshuijsen. Jag Formijne en Dieuwertje Pels. Jan de Roos en Regiua Anna Schut. GEBOREN Wijnanda Maria Thcresia, d. van Johannes Pctrus Ecken en Maria Anna Anthonia Boers. Leendert, z. van Cornclis de Jcag en Trijntje de Looper. Marinus Thedorus, z. van Johannes Frijn en Jacoba Geertruida Kroese. OVERLEDEN: Kniertje Zwart, geliuwd met Simon Groen, 61 jaar. om zijn wraakgevoelcns die niet meer aanwezig zijn, te vol doen. Beiden worden tenslotte gevolgd door den lichtzinnigen zoon, wiens sneelzucht oorzaak was, dat de boekhouder, die zijn vader 20 jaar eerlijk diende, onschuldig drie jaar in de gevangenis geraakte. net stuk wordt door e vfrfolkt. een negental personen stuur ter sprake was gekomen de wijze, waar- I hoople te F.edderiblijft er op het medelid de heer L. A. Hartman zich |iet gerecht begeven om hem zijn goeden naam in woord en geschrift uitlaat over zekere toe- eru^- m winnen> doc'1 n'et standen in de gemeente. In de bestuursvergadering, waarin aan leder voile vrijheid van spreken gegeven was, waren de zes leden eenstemmig van oordeel, dat het optreden van bedoeld lid schade d<_ed -de^ vergadering voor te stellen den heer Naar aanleiding dezer besprekingen zag net Bestuur zich tot zijn leedwezen verplicht aan de vergadering voor te stellen de heer Hartman als lid te royeeren. De heer Snoeks kon dit niet begrijpen. Als flat lid geroyeerd werd, zou dit meer schade dan voordeel voor de vereeniging aanbrengen Ook anderen spraken wel eens over ver- fteerde toestanden, zelfs raadsleden en het gemeentebestuur verontreinigde zelfs het strand. Spr. had gedacht, dat de voorzitter flit voorstel zou hebben ingetrokken en stelde voor er niet op in te gaan. De heer Hartman zeide, dat het voorstel a' op het papier stond, voordat de medebe- stuurders dit wisten, had spr. uit betrouw- bare bron vernomen, en hij achtte den heer v- tenennaam te hoog om daaraan te hebben niedegewerkt. Het was hier een persoonlijke kwestie en evenals er met Jezus haast ge- inaakt was om hem voor de rechters te bren gen, zoo was juist art. 5 in het nieuwe Huis- noudelijk Reglement ingelast om spr. te '."el- Jen. Wat hij deed achtte spr. parallel te loo- pen met het werk van V. V. v., doch hij zou zich in elk geval alle vrijheid voorbehouden om te handelen, zooals hij dat zelf zou goed acnten. De heer v. d. Garde protesteerde er tegen, flat de voorzitter beweerd had, dat het voor stel in het Bestuur met 6 stemmen was goed- ge<eurd. De voorzitter zeide, dit niet gezegd te heb ben. Met algemeene stemmen had men toege- geven, dat het optreden van den heer Harf- man in het nadeel van Bad-Egmond en v- v. V. was. Bij het bespreken der te nemen maatrege- ien waren er echter 2 voor samenspreking en 4 voor -royement. De voorzitter antwoordde op verschillen- fle opmerkingen, dat ieder zich reeds lang een meening gevormd had en dat hij niet geloof- zou ^€or z'^n woorden veranderen Besprekingen van verkeerde inaatschappe- KVe 'bflstanden, al was men het er mee eens, oenoorden hier niet thuis. Zoo noodig kon men hoogstens een adres sturen aan liet ge meentebestuur. Wie hetgeen „Kunst na Arbeid" voor enkele jaren wist te geven, vergelijkt met het geen zij gisteravond presteerde, zai tot de conclusie moeten komen, dat deze vereeniging thans over uitnemende krachten beschikt en tevens moeten concludeeren, dat oefening in- derdaad kunst baart. De heer Haan overt rot als reeder en broer van de moeder hetgeen hij tot dusverre wist te presteeren. Zijn vertolking was af. De heer Schoen had als een van haar moeder, die haar liefde voor haar kind bo ven alles stelde, zeer verdienstelijk. De heer Shoen had als een van haar zoons, die begreep, dat plicht voor alles moest gaan, zeer goede momenten. De heer J. Timmer had zich biizonder goed de rol van den 55-jarigcn boekhouder, die drie jaar onschuldig had gezcten, inge- dacht. De heer A. Postma typeerde fijntjes den zoon, die voor alles het decorum voor de zijnen wil bewaren ai niet begrijpt, dat eok in een boekhouder een menschenziel lecft, die men het recht niet mag onthouden. De heer A. de Groot speelde de rol van den lichtzinnigen zoon, die toch ten slotte nog bleek een goeden kern te bezitten, met de gewenschte levendigheid. Mej. N. Ivaugh had als dochter van den boekhouder goede momenten. Tegenover Herbert had zij zich echter wel wat meer kunnen gc-ven. De ondergeschikte rollen van Ellen en Frans waren bij mej. M. Prins en den heer A. M. J. Bison in goede handen. Het spel van gisteravond deed de bezoekers zeker naar de tweede uitvoering van „Kunst na Arbeid" verlangen. Vermelden wij nog, dat het toon-eel goed was verzorgd, evenals de grimeering door den heer Loevens. UIT AKERSLOOT. De Bond van Staatspensionneering afd Akersloot hield Woensdag j.l. in het cafe van Groen hare propaganda-avond. De opkomst was vrij goed. De vereeniging had voor de- 1 zen avond als spreker uitgenoodigd den heer LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 5.06 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. STEDE-AVOND TE ALKMAAR. Maandag, 1 Nov. c. k., 's avonds 8 uur is, in de Harmonie alhier, door den H. D. O te Hilvcrsum een stede-avond (radio) georga- niseerd; zie dc advertentie in het nummer van heden avond. Aan deze buitengewone uitvog- ring zullen verschillende plaatselijke vereeni- gingen en enkele solisten hun mede werking verleenen. Het progrannna bevat ais eerste nummer een paar composities, uit te voeren door het Stedelijk Muziekcorps, onder leiding van den heer H. A. Maas. De volgende nummers zul len vervuld worden door: lo. het mannenkoor .Orpheus" onder directie van den heer Nico Hogerwerf uit Haarlem; 2o. een gemengd koor, samengesteld uit het gem. koor „Hei- loo" en het doopsgezinde koor uit Alkmaar, onder directie van den heer J. Brands; 3o. het Alkmaarsche Strijkorkest, onder leiding van den heer J. Henri Oushoorn; 4o. de dames J» Meeuwse en J. Hoekstra, declamatie en 6o. mevrouw M. Ruiigh—Krens en den heer J. Hogervorst, zang, duo's. De Nederlandsche Vereeniging voor den Volkszang, Afd. Alkmaar, zal voor en na de pauze, een demonstratie geven van de be- oefening van den volkszang, waarbij de beer J. Brands, als erkende Volkszangle'ider zal optreden en mevr. G. OhlenBosman de piano-begeleiding op zich zal nemen. Dit ge- deelte van het programma, waarbij alle aan wezigen verzocht zullen worden mede te zin- gen, komt dus vrijwel overeen met hetgeen de bekende Vlaamsche zanger Emiel Hulle- broeck op zijn zangavonden geeft. De leden der uitvoerende vereenigingen, als ook alle andere medewerkenden, hebben natuurlijk vrijen toegang. Voor de overige be zoekers van dezen „radio-avond" is de entree bepaald op 50 ct. met inbegrip van rechten. Toegangskaarten zijn, zoolang de voonaad strekt en de ruimte van de zaal toelaat, ver- krijgbaar bij de heeren J. Brands en A. Ohlen, Metiusgraclit en 's avonds aan de concertzaal. Evmg.-Luthersthe kerk, 's avonds 7 uuf Ds. Makkink, Hervormingsavorul Calvijn Zwingli of Luther? Dcopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Herdenking Kerkhervorming. Koor. Collecte Remoiistrantsch-Oereforineerde kerk, av 7 uur, Ds. J. W. Smit Sibinga van Nieuw- koop. Gerejcrnieerde kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb. Cat Zond. 34. Maandtollecte. Hers held Apostolische Gemeente, Tous satntstraat. Voormiddag 10 uur en nam. uur en Woensdagavon-d 8 uur dienst. Tuinzaal Harmonie, Donderdag 4 Nov a.s. des avonds ten 7 uur, Ds. Remime van Amsterdam. Maandag 1 Nov. Tuinzaal Harmonie, ds Doevendans. LiEGER DES HEILS. Zondag 31 October. 7 uur v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 uur n.m. Openlucht Samenkomst. 5 uur n.m. Openbare Kinder Samenkomst. 8 uur n.m. Openbare Verlossings-samen- komst. 2 Nov. 8 uur n.m. Soldaten Samenkomst 4 Nov. 8 uur n.m. Openbare Samen komst. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. HEILOO, 10 uur ,Ds. Eilerts de Haan. Eva/igelisatielokaal 10 uur, Ds. A. Ver- waal, van Alkmaar. BERGEN, av. 7 uur, Ds. v. d. Kieboom. Huize Elim Rechtz. Herv. Evatigelisatie Maranatha, 10 uur de heer H. Scholtz van Amsterdam, 's av. geen dienst. Rape I „Looft den Heer", Karel de Groo- telaan 9, 10 uur, de heer Stavenga. Gereformeerde kerk, Hulpkerk Dr. van Peltlaan. v.m. 9.30 uur Leesdienst; nam. 5.30.uur de heer E. de Jong, cand. van Rot terdam. AKERS'LOOT, 10 uur, Ds. de Vos. Extra collecte. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 en 2 30 uur, Ds. J. Jukema Geref. kerk, 9.30 uur, Leesd.ienst; 2.30 uur Ds. Meijer van Alkmaar. Chr. Gerf. kerk 9.30 en 2.30 uur, Lees- dienst. Doopsgez. kerk, 10 uur, Ds. A. de Jong EGAAOND a. d. HOEF, 10 uur, Ds. Spel- berg. Hervormingsdienst. GROOTSCHERMER, geen dienst. KOEDIJK. 's av. 7 uur, Mej. Haumersen. Herdenking Kerkhervorming. NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. O. Staal. Herdenking Kerkhervorming. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. Kerkher vorming, collecte voor Prot. belangen. OTERLEEK, geen dienst. OBDAM, avond- 7 uur, Ds. Kruizinga, cailecte Gustaaf Adolfver. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. Ger. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Preeklezen STOMPETOREN. geen diens.t URSEM, 10 uur, Ds. v. Beek, coll. Gus taaf Adolfver. ZUIDSCHARWOUDE. av. 7 uur, Ds. Deetman van Alkmaar. Herdenking Kerk hervorming. ALKMAAR, 29 Oct. Op de heden gehou den kaasmarkt waren aangevoerd 158 st., wegende 147.000 Kg. Fabriekskaas kleine met rijksmerk 51, zonder rijksmerk 47.50, fabriekscommissie- kaas 48, kl. boerenkaas met rijksmerk /50, zonder rijksmerk 49, bcerenco-inmissie /49. Handel matig. ALKMAAR, 29 Oct. 1926. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 2729 hectoliters. 420 ILL. tarwe 13.50— 15.50, 36 H.L. rogge f 11—/ 12, 650 H.L. gerst: Zwaoenhals 1213 50, chev. 11f 12, 1255 H.L. haver f 9.50 11, 128 H.L. boonen: paardeboonen 12 tot 12.50, bruine boonen 23.5(L—26, citroen boonen 2836, dulven boonen 15f 16, witte boonen 40—/ 50, ka- nariezaad /14—15, 39 H.L. most-erdzaad rood 40—/ 42, geel 28—/ 29, 17 H.L. karwijzaad 45—/ 50, 19 H.L. blauw- maanzaad 52—/ 53, 165 H.L. erwten groene (kleine) 2226. groene (groote) 40—/ 50, grauwe 50—/ 57, vale f 43— 47 per 100 kilo. AMSTERDAMSCHE AARD- APPELENMARKT. AMSTERDAM. 29 Oct. Zeeuwsche ci- genheimers 3.60 tot f 3.90. Zeeuwsche bl. eigenheimers 3.60 tot J' 3.80, Zeeuwsche bonten 4.70 tot 5, Zeeuwsche blauwen 4.40 tot 4 60, Hillegommer zancl 4.60 tot 5, Drentsche eigenheimers 2.50 tot 3. Spuische eigenheimers 3.70 tot 4, Spuische eigenheimers pooters 2.50 tot 2.75. Aanvoer 2 ladingen (1565 H.L.) WARMENHUIZEN, 28 Oct 1926. Roo- de Kooi le s. 2—/ 4.70; Uitschot 1.20 - 1 40; Witte Kool 1.70—/ 1.95; Deen- sche Witte 3.20; Nep 2.60; Uien 4.30; Grove Uien 4.30. Aanvoer: 18500 KG. Roode Kool; 1400 K.G. Deensche Witte; 36000 K.G. Witte Kool; 100 K.G. Nep; 650 K.G Uien. NOORDSCHARWOUDE, 28 Oct. 1926. Drielingen 2.70; Gele Nep 3.50; Peen 2.30—/ 3.80; Roode Kool 1.50—/ 4.70; Witte Kool 2—/ 2.40; Gele Kool 2.20- f 4.70; alles per 100 K.G.Bloemkool le 1- Roode Kool 2e s. 1—/ 2.40; Gele Kool le s. J 1.804.20; Witte Kool (vroege) 1.702.30; Witte Kool (Deensche) 2.60-/ 2.90; Uien 4.204.60; Drie lingen 2.20 2.30; Nep 3.40; Bieten .3.20; Aardappelen: Schotsche muizen 4.20; Drielingen 3.50 alles per 100 K.G. Aanvoer: 1500 stuks Bloemkool; 8600 K.G. Wortelen; 94000 K.G. Roode Kool: 280000 K.G. Gele Kool; 110000 KC Witte Kool vroege); 6000 K.G. Uien; 15fe K.G. Bieten; 825 K.G. Aardappelen. ZWAAG, 27 Oct. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 26—/ 37, Noten 20 Slaboonen 10, Snijboonen 30, Tomaten Uien 1.501.70, S-pnuiten 10 14, Williams 20, Kleermakers 4.40— Grstiool 3.30—J 4.10, Winterlouw 4.306, Winterpeer 3.50—/ 5.90, Bloemkool 12—/ 20, Roode kool 3—/ 6 Gele kool 3—/ 6.30, Wortelen 2—f 7 3o' Zoete appelen 8—14, Present van Eng land f 214.90. SCHAGEN, 28 October. Op de heden ge houden eierenmarkt waren aangevoerd 2875 kipeieren: wit 11—/ 11.80, bruin 11.70 12, kleine 8.20—/ 9.80, 277 eendeieren 6.90—/ 7.10. Zaterdag, 30 October. Hdversum, 1050 M. 12.— Politieberichren. 4- 4.30 Fluitconcert door Paul Loewer met toelichting en aan den vleugel: Willem van Warmelo. 4.30—5.— Concert door het H. D O.-orkest. 5.5.30 Duitsche taalles voor be ginners. 5.j06.Fransche taalles voor be ginners. 6.6.15 Concert door het H. D. O - orkest. 6.457.45 Cursus voor boekboucKr. en haudelskennis, door den heer J. Pelscr Jr 7.45 Politieberichten. 8.10 V. A. R. A.-avond Het mandoline-orkest „Excelsior", te Velsen Mej. Marie Polak, viool. Hr. A. de Swarte, cello. Hr. M. Kapper, piano. Spreekster: Mej. Suze Groeneweg, lid van de Tweede Kamer, over: Vrouwtn, ontwaakt! la Arte et labor, Kok. b. Gavotte printaniere, Poi- man. c. Valse mystique, Kok (mandoline). 2. :>onate G-mol (le ged.), Schubert (viool en piano). 5. 1 cespraak van Mej. Suze Groene weg. 6a. Feuille d'Album, Sevffardt. b. Can zone d'Amer.-Henricchi. c. Vive la mandoli ne, Jacovacci (mandoline). 7. Trio voor viool, cello en piano, Haydn. 8. Eerste o-ed van het concert D-dur, Haydn (cello en pia no). 9. Spaansche dans, Granada-Kreisier (viool en piano). 10a. Barcarolle, b. Dulcic recuerdos, Kok. Daventry, 1600 M. 3.20 Orkestconcert. J. Hordem, sopraan. D. Kordy, cello. 5.20 Le- ziug: I lie English, as seen bij Bourget. 5 35 Kinderuurtje 6.20 Dansmuziek door de radio dansband. 6.50 Causerie: Next week's music 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht. nieuws Lezing: Peking: The water dragons. 7.4S Muziek. 8.Muziek of causerie/8.20 „Mv irograinme", samengesteld door Rt. Hon, I Clynes, M. P. 8.50 Lezing: Has rugby football improved? 10.05 Liederen van Strauss, door V. Chatterton, sopraan. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Vervolg Dansmu- A4v programma". 10.5012.20 ziek van het Savovhotel. Parijs Radio-Paris"1750 Al. 12.50— 2.10 Concert door het orkest Locatelli. Ra- diolo-gedichtenvoorlezing. Gisele Rismo zang. 2.204.50 Concert. 4.505.55 Con cert door de Jazz symphonic. 8.50—10 35 Galaconcert. Orkest, jazzband en vocale so listen. Kbnigsivuslirh ausen, 1300 M. en Berlijn 504 en 571 M. 7.20 Gerhardt Hauptmann, Rest uiteigen werken voor. 1. Baubo. 2. Ken- aurenritt, uit „Till Eulenspiegel". 9 50- 1 50 Dansmuziek. Brussel 487 M. en Antwerpen 265 M 5 20 6.20 Concert. Orkesf en Mme. Theugels, zau.g. 8.20 Concert. Mme. Cornelis, zang .50 Lezing. 9.10.20 Orkestconcert. 10.20 Nieuwsberichten. Munster, 410 M. 12.50—1.50 Orkestcon cert 3.204.20 „Immensee", novelle-voor- k-zing. 4.204.50 Gramofoonmuziek. 4.50— 5.20 Radiopraatje. 5.206.20 Dialect-voor- lezing. 6.40—7.20 Engelsche les. 7.20— 10.20 Gcdichtcn van Gerhardt Hauptmann Daarna Robert-Koppel avond. Tot slot dans muziek (Eleciro-gramofoon). PREDIKBEURTEN. te Alkmaar, op 31 October. Groote kerk, half elf Ds. Baar. king Kerkhervorming). Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Kapel, 10 uur, Ds. Hak. (Herden- s. 1.80—/ 26.70; Bloemkool 2e s. 4.60 per 100 stuks. Aanvoer: 2200 K.G. Uien; 12600 K.G. Peen; 74.600 K.G. Roode Kool; 47000 K.G. Witte Kool; 9800 K.G. Gele Kool; 2500 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 28 Oct. 1926. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bloemkool le s. 26.5034.50; Bloem kool 2es. 1925; Bloemkool 3c s. 1.10 6.50; Roode Kool 2.20—/ 3.70; Witte Kool 1.30—/ 1.90; Gele Kool 1.30—/ 2; Uien 1.50-/ 1.85; Drielin gen 1.101.20; Nep I—/ 1.10; Bie ten 7.6011.90; Kleine Bieten 5.80 6.50; Blauwe aardappelen 2 45; Blauwe Eigenheimers 2.60; Wortelen 1.50. BROEK OP LANGENDIJK, 28 October. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 21.20—/ 29.60; Bloemkool 2e s. 11.40 13.90 per 100 stuks; Wortelen 3 3.60; Roode Kool le s. 2.504.90; WIJ DINS AVOND. Als een inleiding voor de a.s. Herver- mingsdag diende deze wijdingsavond, gister avond voor een talnjke schare in de Groote Kerk gehouden. Daarvoor was de medewer- king verkregen van het Ned. Herv. Kerkkoor, leider de heer J. F. de Haas, de gemengde zangvereeniging „Immanuel", ook van hier, coder directie van den heer W. Keizer, van St. Pancras, een jongenskoor, en van der heer Jan Zwart. De samenvoeging der beide koren had een flink bezet ensemble doen ont staan, dot in de composities van Zwart i»9, hciI'ge Geest" en „Waak op, Gij Geest'' en in de „Hervormingscantatc" van Pomper een zeer goeden klank ontwikkelde. Leder dezer koren zongtn de verschillende, mee rendeels k«rte solo's, en duetten, die in „Her- vcrmingscantate" en in „Waak op" voorkwa- mcn. Doch ontroerend klonk liet jongens koor in „0, HciI'ge Geest" e nin het Luther- lied „Eei; vaste Burg". Wanneer die jon- gens met het groote koor zongen, en hun eigen partij vertolkten, dan kwam er iets bi- zonders in die koorklank, dan kwam er iets dat je aanrgeep. De heer Zwart begeleidde deze ensembles, die beurtelings door beide dircdeurcn geleid werden op een harmonium en was weer als van ouds de ware kunsie- naar in zijn voordracht van de Toccata en fuga in D. kleiyne terts e nin een Fantaisic over een kerkelijk feestlied, en Variaties ovei „Een vaste Burg" van hem zelf. Ds. Baar sprak ten slotte een woord van dank aan alle medewerkenden en knoopte daaran vast in krachtige, geestdriftige taal, de beieckenis van den Hervormingsdag, eindigde met gebed. De aanwezigen, reeds gezamenlijk Ps. 84:1, en Ps. 150:1 zongen hadden, licten Gez. 96 hooren, volgd door het uitspreken van nog een kel woord van Ds. Baar, waarop de heer Zwart het „Zegekoor" uit Josua van Handel inzette. Bij twee uitgangen der kerk werd gecollecteerd voor het restauratiefonds. He was een waradige inleiding voor den 3Isten October. A. K. en die ge- ge- en- nayc a.s

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7