Actentasschen. SCHEt-VEEMARKT Binnenland Bioscopen Marktberichten Stadsnieuws te ALKMAAR, op Woensdag 17 Novembepas. AARDVERSCHU1VING. de nabijheid van Nerovia (in Columbia) w *£qgetolge van een groote aardverschui- /ing de spoorbaan over een grooten afetand vernield. Tengevolge van de groote aard- massa's werd de loop van de rivier de Otun gestremd, zoodat te Galao een overstrooming plaats had. Voor zoover bekend, zijn 27 per- sonen gedood en 40 gewond. WISSELVERVALSCHINGEN. Een onderzoek, ingesteld bij banken te Munster, heeft geleid tot de ontdekking van wisselverval9chingen op groote schaal, waar door een groot aantal buitenlandsche banken ?n particulieren van 500 tot 700.000 mark schade hebben geleden. DE STAKING DER BRITSCHE MIJNWERKERS. Ai het Rhonddal zijn, nadat vele mijnwer- rfers den arbeid hadden hervat, opstootjes uitgebroken. Een woedende menigte betoog- de op die heuvels en wierp gedurende twee uur met steenen, totda-t zij door de politie met den wapenstok werd verdreven. Aan jfcide zijden werden vele personen gewond. ¥>e gedelegeerdenconferentie der mijnwer- kers is gister bijeengeweest en weer tot heden verdaagd. Er is geen enkele resolutie besproken, maar officieel wordt medegedeeld, dat de executie- ve vandaag aan de conferentie voorstellen zal voorleggen. Er is een ingrijpende veran- dering in de meening der gedelegeerden te ccnstateeren, die thans veel gunstiger ge- stemd zouden zijn ten opzichte van het slui- ten van vrede. Een mijnwerkersleider heeft na de confe rentie verklaard, dat men veilig kan zeggen, dat het eind van het conflict in zicht is. Een lid van de executieve zeide, dat de zkting van morgen beslissend zou zijn en dat het niel waarschijnlijk was, dat er weer opnieuw uit- stel zou zijn, ten einde de voorstellen aan de districten voor te leggen. De algemeene indruk is, dat de gedelegeer den bereid zijn morgen een oplossing van het conflict te onderzoeken op basis van districts- regelingen, mits van de regeering de garantic kan worden verkregen, dat zekere belangrijke rationale principes gewaarborgd zullen zijn TOET-ANKH-AMEN. Aangaande den inhoud van de derde ka- mer van het graf van Toet-ankh-Amen is ge zegd, dat deze minder belangrijk zouden zijn. In „Le Suissah" wordt nu bericht, dat de voorwerpen in de kamer misschien niet zoo xostbaar zijn, maar dat ze uit historisch oog punt echter wel van belang zijn, daar ze het gezamenlijk materiaal vormen, dat gebruikt werd voor de begravingsceremonie. EEN MIJN INGESTORT. In een groote ijzermijn in de nabijheid van Ishpeming (Michigan) zijn vermoedelijk 40 a 60 arbeiders gedood tengevolge van het in- storten van den bovengrond, tut moerassen bestaande, over een afstand van 600 voet Het getroffen gedeelte der mijn werd door het moaderwater geheel overstroomd. Alle hoop om de verongelukten te redden is opge- geven. DE LON'DENSCHE DIERENTUIN. Sedert geruimen tijd worden in de „Zoo" te Londen proeven genomen met een soort glas,vitaglas genaamd, dat de ultra-vio-lette stralen der zon tot kooien van de apen en leeuwen doorlaat. Geconstateerd is, dat het gevolg daarvan is dat ziekte en sterfte onder de apen veel geringer zijn en de opgewekt- heid zoowel bij de apen als bij de leeuwen veel grooter dan vroeger. De directie van den Londenschen dierentuin zal er thans toe overgaan, ook de 9iangai en andtere reptielen op dezelfde wijze te huisvesten. De proefne- ming wekt ook groote belangstelling in het buitenland TEGEN DE VREEMDELINGEN IN CHINA. Een bericht uit Tsjangsja meldt, dat de te Paoking gelegen bezittingen van. de Asiatic Petroleum Company geheel zijn verband, de te Tsjangteh gelegen bezittingen van de Butterfields Swire Trading Company zijn vernield. De Wesleyaansche zendelingen te Lioetmang werden gedwongen de stad te ver- hten. De zuidelijek troepen bezetten de drie bovengenoemde steden. NA DEN AANSLAG OP MUSSOLINI. Uit Bologna wordt aan de bladen gemeld, dat de eerste resultaten der gehouden enquete schijnen vast te stellen dat, in tegenstelling met de geruchten, Anteo Zamboni inderdaad de dader van den aanslag op Mussolini is geweest. Er is vastgesteld, dat de revolver, welke Anteo heeft gebruikt, aan zijn broer toebe- hoorde. Een anti-fascistisch complot. De „Exclaireur de Nice" ontvangt uit Rome het bericht, dat men de vorige week in anti-fascistische kringen te Parijs over een aanslag sprak, welke gedurende de feesten ter herdenking van den opmarsch naar Rome zou plaats vinden. (Dit bericht lijikt bedenkelk veel op een an- ti-Eransche hetze, zooals men beleefde na den vorigen aanslag op Mussolini). Tot het fascisme bekeerd. De bladen te Rome leggen den nadruk op den gunstigen indruk, welken het door de lei- ders der oppositiepartijen in Ferrara gepubli- ceerde manifest heeft gemaakt. Deze verkla- ren daarin naar aanleiding van den jongsten aanslag op Mussolini hun oude overtuiging af te zweren en van elke verder propaganda af te zien. KORTE BERICHTEN. Op het station Hamburg is een kost- baar schilderij gestolen, dat het opschrift Brugge" draagf, dateerende uit de zestien- de eeuw, benevens een Vlaamsche Madonna Bij Malta is een Britsch vliegtuig bran- dende in zee gestort, waarop het is gezonken. Nasporingen bleken vruchteloos. Gistermiddag had onder voorzitter- sohap van den Oostenrijkschen minister van handel, Schurff een bespreking plaats in ver band met de kolenschaarschte in Oostenrijk. De hoofdcommissie van den na-tionaieh Raad is tegen morgen bijeengeroepen tenein- de een verordening in verband met de k'olen- uitvoer in overweging te nemen. Mevr. Lefebre. die haar schondoch- ter vermoordde en deswege door de recht- bank te Donai ter dood werd veroordeeld, heeft geen beroep tegen haar vonnis aange- teekend- Zij rekent op gratie, welke haar in verband met haar hoogen ouderdom waar schijnlijk wel ten deel vallen zal. De Belgische regeering heeft besloten om ter voorziening in den kolennood de voorraden der mijnen op te eischen. Op Allerzielen hebben de Hooge Com- missarissen van Frankrijk, Belgie en Groot- Brittannie en de plaatselijke commandant van Coblenz kransen neergelegd op de gra ven van de geallieerde en Duitsche gesneu- velden uit den Wereldoorlog, en op de gra ven van de soldaten uit de legers van Napo leon en uit den oorlog van 1870. Ook de Duitsche autoriteiten hebben kransen laten neerleggen. Een trein, waarin president Coolidge en zijn vrouw zaten op weg naar Northamp ton, in Massachusetts, tot het uitbrengen van hun stem, kwam hij Baltimore in botsing met een auto, waarin twee soldaten zaten. De sol daten kwamen met den schrik vrij. De presi dent, die sliep, werd door den schok wakker. hoopt, dat spoedige totsrandkoming van de i nieuwe werken zal bijdragen tot welvaart uwer stad. De prikkel tot verhoogde krachts- j inspanning, gestimuleerd door onderlinge concurren-tie tusschen onze havens en nood- zakelij-k voor beider bloei, moge ook in de toekomst voor de Amsterdamsche haven een der oorzaken van haar grootbeid zijn;'. Op dit telegram wera als volgt geant- j woord: „Namens handel, nijverheid en scheepvaart van Amsterdam zeggen wij u hartelijken dank voor, uw telegrafischen gelukwensch en wen- schen ten aanzien completeerende werken voor onze havenoutillage. Dat Nederlands I andere groote koopstad zoo belangstellend deelneemt in hetgeen ons op dit oogenblik zoozeer bezighoudt wordt dezerzijds op hoogen prijs gesteld". Ook de Kamer van Koophandel en Fabrie- ken te Vlaardingen deed schriftelijk van haar belangstelling blijken. INBRAAK IN HET GEMEENTE- MUSEUM TE DELFT. Bij de inbraak in het gemeentemuseum te Delft hebben de dieven gebruik gemaakt van ladders, die den vorigen dag gebezigd waren voor een reparatie aan het dak van het ate lier van den Schouten dat aan het gemeente- ruis grenst. Nader meldt men aan de N. R. Crt.: De dader is geklommen over een muur bij de Schoolstraatkerk. In den daarachter gele gen tuin vond hij een ladder en hij is met be- hulp daarvan over verschillende daken geko- men op de plaats achter de historische zaal. Vandaar is hij geklommen op het dak van de woning van den concierge van het Prinsenhof en van den nok van dit gebouw kon hij juist een glas-in-lood raam bereiken boven een ste- vig gesloten eiken luik. Door dit raam uit te breken is hij in het museum gekomen. Onder de gestolen munten zijn gouden ry- ers, dubbele gouden ryers, dukaten, provin- ciale en stedelijke gouden munten en gang- baar geld. Enkele munten hebben zeer groote historische waarde. HET GOUDEN FEEST VAN HET NOORDZEE KANAAL. Behalve de reeds genoemde spTekers heb ben ook anderen nog het woord gevoerd, o.a. minister Koningsberger, de commissaris der Koningin, de burgemeester van Amster dam en de heer Krelage, voorzitter van de K. v. K. voor Haarlem en omstreken. Minister Koningsberger zeide: Op den tocht, welken wij zoo juist hebben beeindigd, hadden wij reeds gelegenheid ons er van !e overtuigen, wat het zeggen wil een groote handelsstad een voor hare behoefte passenden vaarweg, een voor haar bloei onmisbare verbinding met de wereld zee te geven. Wij zagen een breed kanaal, wij kwamen voorbij trotsche spoorbruggen, wij kregen een indruk van het Amsterdamsche havenge- bied en wij konden een gevoei van voldoe ning in ons voelen opkomen dat dit alles •door inspanning van al onze krachten werd tot stand gebracbt. Maar hier aan den toegang tot het gebied waar Amsterdam werkt en bloeit kunnen wij nog beter dan elders gewaar worden, wat er voor noodig is om onze hoofdstad met haar tijd mede te iaten gaan, hoe betrckkelijk snel de technische middelen bleken te kort te zul len schiten en hoe stoute verwachtingen ble ken de werkelijkheid achter zich te laten. Wij zien hier immers reeds aanstonds een tweetal sluizen, waarvan de grootste reeds werd ontworpen toen de eerste nog nauwe lijks in dienst gesteld was. Velen onzer zul len gebruik maken van de gelegenheid om te aan9chouwen, welke middelen men meent te moeten te baat nemen om de scheepvaart de beste kansen te geven om Amsterdam be- hoorlijk te kunnen blijven bedienen. Op een zoo belangrijk punt heeft zich het kon niet uitblijven een belangrijk cen trum ontwikkeld, een centrum dat langza merhand uitgegroeid is boven de beteekenis van enkel voorhaven van Amsterdam, im mers ook afe^scheiden daarvan belang heeft als visschershaven, terwijl de tijd misschien niet ver meer zal zijn, dat IJmuiden ook als plaats van ontspanning aan hare grootere zuster veel genot zal kunnen bieden. In onze oude wereld komt het zoo goed als nooit voor, dat wij binnen een menschenleef- tijd een plaats zich zien afwikkelen van het allereerste stadium af, zooals hier, van spaar- zaam geeroeid duin tot welvarende visschers- plaats. Wat wij onder onze oogen zagen worden, stemt ons heden tot vreugdevol te- rugzien, maar ook tot hoopvolle tcekomst. Wij zien nu reeds dat IJmuiden r.iet langer alleen den toegang bewaakt tot het Noord- zeekanaal, doch die toegang ten eigen nutte weet te gebruiken en behalve dat dit op zich zelf reeds nieuwe mogelijkheden in zich bergt, zien wii iets gloren van die andere verwachting. dat Amsterdam ook hierheen een gedeelte zal zen-den van zijn inwonrs, die verpoozing zoeken of frissche zeelucht en een koel zeebad. na ingespannen arbeid. Wanneer wij nu omzien naar de andere zijde van het kanaal dan freffen ons gansch andere Derspectieven van bloei, immers die in aanslurring met het boogovenbedrijf, dat zich aan d<n mond van Amsterdam's vaar weg heeft gevestigd en daar tot bloei moge komen De kiem voor vijfiin iaren door het maken van de haven- eu sia is werken hier gelegd werd belooft waarliik rot een forsch gewas te zuhen uitgroeien en ik behoef U niet te verzekeren, dat de regeering zich in Vel- zen's voorspoed harte'itk verheugt en met U hoopt dat de verwachtingen, waaraan ik zoo iuis* herinnerae, in vervulling zullen mogen gaan. De Amsterdamsche Kamer van Koophan del heeft van haar zusterinstelhng voor Rot terdam het volgende telegram ontvangen- „Kamer van Koophandel en Fabri°ken voor Rotterdam biedt handel, nijverheid en scheepvaart van Amsterdam haar welge- meende gelukwenschen aan met viering van 50-jarige openstdliug Noordzeekanaal. Zij Als reclame bieden wij een prima lederen Actentasch aan voor slechts f 3.85. L. FRANKENBERG, ALKMAAR. Programmers van Vrijdag 5 November tot en met Donderdag 11 November. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: De Watersnood (sensatie) Hoofdrol: George O'Brien. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zalerdag en Zon- d'ag: Het geheim van Verdugo (naar het boek van R. N. Bradbury „Het mysterieuse Kas- teel), sensatie. Hoofdrol: Mac Donald. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: De man met de reden tot echtscheiding (comedie). Victoria Theater. Hoofdnummer: Verloochen nooit je ouders (drama). Hoofdrol: Rudolph Schildkraut. ALKMAAR, 5 Nov. 1926. Op de hedien gehouden graanmarkt waren aangevoerd 2927 hectoliters. 767 H.L. tarwe 14.50— 15.50, 3 H.L. rogge 12—/ 13, 727 H.L. gerst Zwanenhals 1213, id. chev. /II tot 12, 1038 H.L. haver 9.50-/ 11, 192 H.L. boonen paardeboonen 12.5013.50 bruine fioonen 1825, citroen boonen 25—/ 38, duiven boonen 1516, witte boonen 4046, kanariezaad 14—/ 15, 1 H.L. mosterdzaad: rood 4042, geel mosterdzaad 2930, 72 H.L. karwij zaad 4546, 15 H.L. blauwmaanzaad 50—/ 54, 112 H.L. erwten: -groene (klei- ne) 26—/ 30, groote 45—/ 50, grauwe 5056, vale 46 per 100 kilo. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 5 (vijf) ladingen, 1728 H.L. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 4 Nov. 1926. Op de heden gehouden eierveiling werd aangtvoerd 2796 Kipeieren, Bruin per 100 stuks ongewogen 12.30—/ 13.10; Wit per 100 stuks onge wogen 11.90—/ 13.10; per 100 stuks naar gewicht, 5960 K.G. 1212.60; 61 63 K.G. 12.70—/ 13.10; Kleine Kipeieren per 100 stuks ongewogen 1010.70; 597 Eendeieren per 100 stuks 6.506.70. NOORDSCHARWOUDE, 4 Nov. 1926. Uien 4—/ 4.30; Drielingen 3; Nep 3.70; Grove Uien 4.30; Peen 3.20- 3.30; Roode Kool 2.20—/ 4.60; Gele Kool 1.90—/ 3.40; Witte Kool 1.50 1.80; Deensche Witte 2.303; alles p. 100 K.G.Bloemkool 15.10—/ 31; Bloem- kool 2e s. 38.50 per 100 stuks. Aanvoer: 3400 K.G. Uien; 6800 K.G. Peen; 42200 K.G. Roode Kool; 19800 K.G. Gele Kool; 68800 K.G. Witte Kool; 12600 K.G. Deensche Witte en 1800 stuks Bloem kool FLORALIA. Deze vereeriiging reikte in Mei van dit jaar aan alle openbare bijzor.uere ^scholen dezer gemeen^ een groot aantal planten uit, om ze door de jeugd te laten opkweeken. Van 29 September tot 3 October werd een tentoonstelling van deze planten gehouden, welke in alle opzichten een groot succes was. Het Bestuur der vereeniging vond hier- in aanleiding, om oezea winter door de Alk- maarsche jeugd tulpen te laten kweeken, met het doel, deze bolgewassen in bloei te ex- poseeren bij de opening der groote bloemen- tentoonstelling, welke in het voorjaar van 1927 wordt gehouden op het terrein van de voormalige cadettenschool. Medcwerking werd gevraagd en verkregen van het On- derwijzend pcrsoneel der verscii.-iende so.o- len, zoodat Floralia een aanvraag van 8500 bollen kan boeken. Elk kind kon one boi.en voor een pot erf zes voor twee potten krij- gen, terwijl de prijs, drie bollen voor een stuiver, uiterst laag is. In de laatste dagen bezocht een lid der Floralia-commissie de verschillende scholen, om de jeugd uit te leggen, wat gedaan moet worden. om de bolkn op tijd in bloei te krijgen. Er zijn uiisluitend bollen uitgereikt, die door de kinderen, wanneer zij maar zor- gen, dat de gegeven wenken worden opge- volgd, gemakkelijk tot bloei zijn te brengen. Aan elke school werd een bepaalde soort verstrekt, waarvan de naam niet wordt ge- nosmd, om te voorkomen, dat ande;re bollen worden golcocht bij verkeerde behandeling Aan elke klasse werd ae volgende hand- leiding voor het kweeker. uitgereikt: Neem een bloempot van omstreeks 14 c.M. tniddellijn. Een gebntkb pot is beter dan een nieutve. Retnig de potten goed, ook van bmnert. G bruikt ge nieuwe potten, zat it dan eersteen dag in een emmer water, Vul de potten voor de helft met aarde, be staande uit teelaarde en zand. Plaats daarop in elken pot drie bollen op regelmatigen af stand. Het voetje van den bol moet naar on der gericht, de neus of top naar boven. Vul den pot nu tot den bovenrand met aarde en druk deze een weinig met de hand aan. Heb je een hoekje grond, graaf dan de pot ten in, zoodat de bovenrand van den pot ge- lijk met de oppervlakte van den groncl komt Leg daarna over den pot een laagje turf- strooisel of turfmohn of afgevallen blad van ongeveer 3 c.M. dik. Verder behoeft ge clen geheelen winter niets aan de planten te doen. Wie geen tuintje heeft, zet de potten in een koude kamer, of op zolder ver van den schoorsteen. Leg er een courant over en geef eens per week een weinig water. Bevriezen der planten hindert niet; alleen geve men geen water als de grond bevroren is. De Commissie zal later aan alle scholen mededeelen, wanneer de potten uit den grond gehaald of uit de koude kamer gebracht moe ten worden, en hoe dan verder moet gehan- deld. VERKEERSONGEVALLEN. Gisteravond pl.m. 7 uur botste een auto te gen een niet-verlichten lantarenpaal, staande op de Oudegracbt vocr het perceel bewoond door den heer de Wild. De lantaarnpaal brak doormidden Het stuur van de auto sloeg om, waarop de wa- gen tegen het hek van het huis van den heer de Wild tot stilstand kwam. Zoowel de auto als het hek werden bescha digd. Om'pLm. half vier gisternamiddag werd de sehilder Breed, rijdende op een fiets langs het Scharlo, aangereden door de tractor-tram Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield. ONGEVAL. Op de Baangracht geraakte Jo Weel mei z'n arm tusschen de klap van een voor de fa- briek staanden broodwagen, tengevolge waar van hij zijn pols brak. Dr. van Dam verleende de eerste genees- kundige hulp. VERLOTING KENNEMERSPORTCLUB. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de verloting van de Kennemer Sportclub op 22 November a.s. ten overstaan van notaris van der Heide in het Gulden Vlies zal worden gehouden. DE RADIOAVOND TE ALKMAAR. De heer Joh. Brands deelt ons mede, dat hij van ruim 400 menschen dankbetuigingen mocht ontvangen uit alle deelen van het land en Engeland. Alle schrijvers en sehrijfsters zijn vol geestdrift over de volkszangdemonstratie en hebben verzocht of er spoedig een herhaling kan volgen. Een aardig schrijven uit Breda laten wij hierooder nog volgen: Mijn vrouw en ik hebben Maandagavond de Volkszang onder uwe leidiog beluisterd en laat ik er dadelijk bijvoegen bewonderd, want Uwe prestatie was werkelijk uitstekend. De Franavhen zeggen: „Le ton fait la mu sique" en U wist zoo aardig den gceden toon te treffen, daar Uw voorgaan en voorzingen zoo voortreffelijk was en alle meezingenden door Uwe f'inke welluidende stem geinstpi- reerd werden en dadelijk keurig meczongen. Wij wenschen U geluk met dat goed slagen en brengen U onze hulde en he-pen U steeds meer succes en genoegen zult hebben van Uwe eminente leiding. Wij wenschen U ver der het beste met alles en boven alles eene voortd'urende gczondheid. Aanvaardt, WelEdele Heer, de hartelijke groeten van twee oude eenvoudige menschen van 78 jaar die hun gouden bruiloft verleden jaar met hun 5 tal kinderen, 17 klein- en 2 achterkleinkinderen mochten vieren. „VEREENIGDE ZANGERS". Bovcnstaande vereeniging heeft voor a.s. Zondag een soiree op haar programma. Op deze soiree zal de Hoilandsch-Duitsche pa rodist Harry Woodward zijne medewerking verkenen. Daar deze voor Alkmaar geen onbekende is zal een bezoek op deze navond niet mis- plaatst zijn. Voor verdere bijzenderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende a-dver- ten-tie. DE TABAKSKERVERIJ „DE J WEE MOOR I AN EN". In verband met ons bericht over het 50- jarig bestaan van de zaak, gedreven door de firma Roos, kwam ons nog het volgende ter oore: De tabakskerverij „De Twee Moorianen" is een der oudste tabakszaken hier ter stede. Zij is onheugelijke jaren ge'eden opgerieht door wijlen den heer Hermanus Helling, die werd opgevolgd door zijn zoon, wijlen d-en heer Jacob Helling. De zaak was vroeger gevestigd op het Waagplein, tegenover de Schapenbrug, hoek Moordenaarssteegje, waar de vader van den tegenwoordigen firmant ongeveer 25 jaar als bediende is werkzaam geweest. Toen in Augustus 1876 de heer Helling zijn p-crceel aan de gemeente verkocht, ter vergrooting van het marktterrein, welk per ceel einde October 1876 werd gesloopt, heeft de heer Roos de zaak 1 November van het- zelfde jaar vo-ortgezet in perceel Laat, hoek Hofstraat, waar thans de zoon, de heer J. Roos Azn., de zaak drijft. De inventaris, afkomstig uit de oorspron- kelijke zaak, welke in een tabakszaak thuis behoort, als snuifpotten, oud Delftsch enz., is thans nog in zijn geheel in gebruik. EVANGELISATIEWEEK. Vanwege den Ned. Chr. Gcmeensehaps- bond te Amerongen wordt in de week tus schen 714 Nov. een Evangelisatieweek ge houden in het gebouw „Waakt en Bidt" Voor de lijst'der sprekers verwijzen wij naar de advertentiepagina. SPEENHOFFAVOND. Het echtpaar S-peenhoff trad gisteravond mei; succes op in de Harmonie. Onze popu laire Koos Speenhoff begon met een woord van welko-m tot de aanwezigen en afwezigen. Nu de belangstelling had inderdaad grooter kunnen zijn. Hij memoreerde de groote inte- resse die te langen tijd voor het cabaret was geweest, dat waren de zeven vette jaren. Maar hij vreesde nu voor de zeven magere. Het geheble programma zou met goedvinden van het publiek met een kleine-pauze achter elkaar worden afgewerkt. Speenhoff ver staat heel aardig d-e kunst zijn liedjes en die van zijn vrouw van een leuke inleiding te voorzien en onderwijl neemt hij de kans waar tot het vertellen van een aardige anec dote. Een ervan, waarbij de traditioneele schoonmoeder weer het mikpunt was, willen wij stechts even aanhakn. Een mijnheer kwam aan het station te Haarlem met zijn uur vrouw en een dame, die er zeer schoonmoe- derachtig uitzag. Hij vroeg een kaartje voor zich zelf, voor zijn echtgenoote en voor zijn sehoonmama. Neen, zei de beamb-te, dat kunt U niet krijgen. Wel voor U en uw vrouw. Maar waarom niet voor de derde persoon? vroeg de heer eenigszins kwaad. „Wel mijn heer" was het anfwocrd, dit is een p'ezier- trein Nieuwe liederen en ook oude gaf de heer Speenhoff in zijn openingsnummer. Begeleid door zijn oude bekende guitaar zong hij van dien bedelaar met het bankbiljet van d-uizend ulden, van den man, die zijn vrouw ver- ocht, van de verstandige vrouw, die een brief schreef aan een jongeling, en van „On- ze Prins". Het CharlestonnummerDansen, dansen, dansen, maar, dat is opgedragen aan den Burgemeester van Amsterdam werd niet gegeven zooals het in het Geillus- treerd Dagboek van den dichter-zanger staat. 't Is een heel goed nummer. Mevr. Speenhoff-Prins behaalde met ^aar Holl en Fransche liedjes een zeer groot succes. Het Moederhart, De twee poppen Arm en Rijk, de Oude grijze grappenmaker en het Laat ste Tandje, werden mooi ten gehoore ge bracht. Ook in de samenzangen was het ech- aar gelukkig. Het Fransche nummer La erenade du Pave slaagde uitstekend. Later in -het lied van de wederinvoering van het Fransch op de L. S. maakte het echtpaar van de gelegenheid gebruik echte Fransche volksliedjes in te vlechten. Ook kreeg het publiek nog gelegenheid zelf liederen te kiezen en zoo vloog de avond o-m, en was het einde er voor men er aan dacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 4.51 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen hall later. PREDIKBEURTEN. 7 November. Alkmaar. Groote kerk, 10.30 uur, Ds Deetn.-^n. Consistoriekamer Woensdag avond 7 uur, Ds. Deetman. Kapel, 10 uur, Ds Hak, H. Doop. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Woensdagavond 8 uur, Zendingsbijeen- komst, door Ds. Verwaal en Ds. Hak. N-ederl. Herv. Kerk, Maandagavond 8 u., Zendingsavond, spreker de heer Kooistra, zendeling in Nederl. Indie. Evang.-Luthersche kerk, geen dienst. Doopsgezinde kerk, 10.30 uur, Ds. P. J. Giasz van Utrecht Rernonstrantsch-Gereformeerde kerk, 10.3-G uur, Ds. Lente van Leiden. Gereformeerde kerk, v.m. 10 uur en a.m. 5.30 uur, Preeklezen. Collecte voor verstrooi- de geloovigen in Indie. Hersteld Apcstollsche Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur dienst Tuinzaal Harmonie, Vrijdag 12 Nov. av- 7 uur, Ds. Pot van Bodegraven. LEGER D-ES HEILS. Zondag 7 Nov.: 7 uur v.m Bidstond ;1( uur v.m. Heiligingsdienst; 3.30 uur n n: Openluchtsamenkomst5 uur n.m. Op en ban Kindersamenkomst, 8 uur n.m. Open ban Verlossingssamenlcomst. Leidster der samen- komst Kapiteine Sitters van Amsterdam. 9 Nov., 8 uur n.m., Soldatensamenkomst. 11. Nov. 8 uur n.m., Gpenb samenkomst UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten AKERSLOO'I, 10 uur Ds de Vos. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Rechtz. Herv. Evangelisalie Ver. Mara- nalha, 10 uur, de heer G. Chr. Dun van Alkmaar, des avonds geen dienst; 2 uur Zondagsschool. Kapel Evangclisatie y.Looft den Heer", Karel de Grootelaan 9, 10 uur, de heer H. Stavenga. Gereformeerde kerk, Hulpkerk a. d. Dr. van Peltlaan, 9.30 en nam. 2.30 uur, Lees^ dienst. BROEK OP LANGENDIJK, Chr. Geref. Kerk 9.30 uur Ds. Gruppen van Zwaag- westeinde. Bevestiging van Ds. Drenlh. Chr. Geref. Kerk 2.30 uur, Ds. J. Drenth, intree-rede. Doopsgez. Kerk 10 uur Ds. A de Jong. GROOTSCHERMER, 10 uur, Ds. Loysoa HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan Evangelisatletokaal, 10 uur, ds. A. Ver waal, van Alkmaar KOEDIJK, 10 uur, Mei Haumersen. NOORDSCHARWOUDE, Herv. Kerk, 9.30 uur, Ds. O. Staal (Doop). OUD-ORP, geen dienst. OTERLEEK, 10 uur. Ds. Groot OBDAM, geen dienst. URSEM, avond 7 uur, Ds. Homan. SCHOORL, geen morgendi-erst, 1.30 uur, .Zondag-sschool, av. 7 uur, Ds. Boeke. STOMPETOREN, 10 uur, Ds Heep. SCHERMERHORN, geen dienst (vacat.) Ger. kerk, 9.30 uur, Ds Meijer (Avondm.) nam. 2.30 uur. Ds. Meijer (Dankz.) VEENHUIZEN, 10 uur Ds Boeke. ZUIDSCHARWOUDE, Herv. Kerk, 10 uur Ds van Meurs. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Johannes Ccrnelis Hogervorst en Josephi- na Johanna Maria Kaidenbach. Johannes Willcbrordtis Mollenberg en Hilda Jacoba Cupido. Card Godfried Knegt en Maria Cornelia Mak. Ruurd Rauwerda en Chris tine de Jong. Johannes Pctrus Jongkind en Catharina Vriend. RADIOFON1SCH WEERBER1CHT, naar waarnemingen verricht ici den morgen van 5 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instintuut te De Bildt Hoogste barometerstand 762.6 te Zurich Laagste barometerstand 717.9 te Malin- head. Verv/achting (geldig tot den avond van c November):' Ar.nvankelijk krachtige tot stormachtigeo, later afnemende zuid-westelijke tot westelij- ken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien, vooral aanvanke- iijk zachter. STORMWAARSCHUWINGSD1ENST. Geseind van De Bildt hedenmorgen 7.5P uur aan alle posten: „Weest op uw hoede Geseind van De Bild-t hedenmorgen 9.25 uur aan alle posten: ,1Wordt verwacht storm uit het zuid-westen".

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2