Wekelijksob Overzicbt Erzijn nogrectiters te Berlijn. DE MELKPRIJS. In een gister te Rotterdam onder voorzit- terschap van den heer A. N. Vaandrager ge- houden vergadering van de melkveehouders s bericht ingekomen, dat de melkhandelaren n den kring Rotterdam, die gistermorgen wk hadden vergaderd, bereid waren, om te komen tot een oplossing van het conflict, den grondprijs van de melk met een halven cent per liter te verhoogen, welke verhooging Woensdag a.s. zou ingaan. Gelijk bekend, vroegen de melkveehouders een verhooging met een cent. Bij meerderheid van stemmen is daarop in de vergadering van melkveehouders besloten. met het voorstel van den melkhandel accoord le gaan, mits de verhooging met een halven lent zal ingaan op Maandag a.s. Hierbij werd opgemerkt, dat deze oplos- ing een verhooging van den straatprijs van le melk met 1 cent tengevolge zal hebben, omdat het herstel van ae verbintenis ook be- taling van de tax-premie, waartoe met in- gang van 1 November reeds was besloten, meebrengt, welke door de gebruikers zal moe- en worden betaald. De tax-premie wordt be- taald bij levering in den winter van 60 per cent van het kwantum melk, dat in het druk- ste seizoen wordt geleverd. Het besluit zal gelden voor alle melkvee houders, ook voor. de boeren, die a an de in- dustrieen leveren. LEVEND VERBRAND. Te Delft is gistermorgen, zooals wij reeds in de telegrafische berichten in ons vorig nummer meldden, de 86-jarige A. van den Bosch, uit de Ketelstraat, met zijn kleeren in aanraking gekomen met een gloeiende kachel, !n brand geraakt en levend verbrand. De technische dienst der politie vond omstreeks half twaalf het half verkoolde lijk van den ouden man, nadat het vuur was gebluscht Hfj woonde samen met een bejaarde ,doditer. die tijdens het gebeurde afwezig was. - BRAND AAN BOORD VAN EEN SCHIP. Gisternacht nam het stoomschip Sitolwijk, ,'an de firma Erhardt en Dekkers, groot 1533 netto ton en liggende in de Waalhaven te Rotterdam aan het terrein van Thomsons ha- venbedrijf, een lading briketten in. Het schip '.ou vandaag naar Liverpool vertrekken, en de luiken van de ruimen 1, 3 en 4 waren reeds gesicten. Alleen in ruim 2 werden nog uit een langszij liggenden lichter briketten geladen, toen men plotseling rook uit dit ruim zag opstijgen. Er werd een onderzoek ingesteld en weldra bleek, dat, vermoedelijk tengevolge van broeiing, brand in de lading uitgebroken was. De brandweer werd gewaar- schuwd en achtereenvolgens verschenen de spuiten 41, 51, 40, de Havendienst 3 en de reddingsbrigade ter plaatse. Gasten van eerstgencemde spuit en personeel van de drij- vende stoombrandspuit hebben met in het ge- neel twee stralen op de pomp water gegeven, aanvankelijlc onder leiding van den brand - meester J. Oosthoek, later onder die van hoofdman ir. A. de Kanter. Personeel van de reddingsbrigade heeft, voorzien van rook- maskers, een onderzoek in het ruim ingesteld, en einde den vuurhaard op tc sporen. Terstcnd is een van de beweegbare laad- hruggen op den wal naast en beven ruim 2 opgesteld en door middel van den knijper werden de briketten uit dit ruim toen gelost en op den wal gestort. Het schip heeft geen schade gekregen. Het vertrek van de Stolwijk is evenwel uitgesteld TURF NAAR ENGELAND. Te Delfzijl wordt thans turf uit de veende- rijen aangevoerd, die de volgende week per stoomschip naar Engeiand vervoerd zal woi- tien. EEN LUC! lTHAVEN IN TWENTE. Donderdag heeft te Enschede een bijeen- komst plaats gehad van burgemeesters van Fwentsche gemeenten inzake de vestigiug fan een luchthaven in Twente. HET DRENTSCHE VEENKIND. Woensdag is het Noorderhuis te Hooge- seen, waar cngeveer 80 zwakke veenkinderen iijn opgenomen, bezocht door den directeur- generaal van de volksgezondheid, mre L. I ie- taert Peerbolte, en den commissaris der Ko- aingin in Drente, mr. J. T. Linthorst Ho- nan, vergezeld van den inspecteur voot dc rolksgezond'heid dr. J H. Tuntler. Met groote belangstelling werd, naar men aan de N. Rott. Crt. schrijft, kennis genomcn van de wijze van verpleging en van de wer- kelijk schitterende resultaten, die met een verblijf van zes weken zijn bereikt, waardoor gisteren reeds 23 kinderen als geheel her steld konden worden teruggezonden en door andere vervangen. Slechts dank zij een gift van 2000, ver- kregen door bemiddeling van den Commissa ris der Koningin in Drente, en enkele andere giften, kan de verpleging in het Noorderhuis en in de huizen van de Katholieke en Pro- testantsch-Christelijke vereenigingen nog en kele weken doorgaan. EEN AVONTURTER Op 27 Augustus j.l. werd, naar de N. R. Crt meldit, bij de politie van het bureau aan de Groote Paauwensteeg aaogifte gedaan, dlat de 22-jarige S. O., die in dienst was bij de Suctorstofzuiger-maatschappij, aan de Aert van Nesstraat aldaar, een bedrag aan gold had verduisterd. Een onderzoek werd ingesteld en weldra kwam uit, dat O., die nog slechts korten tijd in dienst was bij dt maatschappij, deze betrekking door middel van valsche referenties had gekregen. Zoo had hij zich o. m. voor reserve-luitenant uit- gegeven, om vertrouwen te wekken. Met het verduisterde geld is hij naar Belgie gegaan. waar hij het weldra had opgemaaikt. Vervol- gens kerde hij naar Rotterdam terug. Weldra wist hij opnieuw een betrekking te krijgen, ditmaal bij die firma V., aan den Stationsweg. Teneinde aan de dreigende ver- volging wegens verduistering ten niadeele van de stofzuiger-maatschappij te onitkomen, be- taalde hij het wederr?chtelijk toegeeigende geld aan deze maatschappij in enkele termij- nen terug. Nauwelijks had hij zijn schuld geheel vol- daan, of hij verdween opnieuw. Ditmaal met eon flink bedrag, ten nadeele van de firma V. verdiusterd. Opnieuw trok hij naar Bel gie, waar hij het geld verbraste. Toen hij caimaal v/eg was die vorige week Donder dag is hij plotseling vertrokken kwam uit, dat hij het geld, waarmede hij zijn oude schuld heeft voldaan, heel waarschijnlijk ver duisterd heeft uit de kleine kas van de firma V., welke hij onder zijn beheer had. In het geheel heeft hij deze firma in iedler geval voor 700 a 800 benadieeldl Dinsdag heeft de Rotterdamsche rechtbank hem bovendien nog bij verstek vei'oordeeld tot een lia-lf jaar gevangenisstraf, wegens een al vroeger gepleegde verduistering. Donderdag is O. bij Maastricht over de grens ens land bimnengekomen. Hij had geen cent meer op zak en heeft zich daarom bij dte politie gemeld. Hij is naar Rotterdam op transport gesield. HOOG WATER. Men schrijft uit Grave aan de N. R. Crt.: De Maas voor deze gemeente is nog steeds wassende. In het laatste etmaal is de stand nog 50 c.M. hooger geworden. Echter ook bij dezen zeer hoogen stand, 5 c.M. boven het officieele peil, waarbij de Beersche Maas behoort te gaan stroomen, zal dit nog niet gebeuren, daar de kadc van de Beersche Maas over het algemeen aanmerkelijk hooger ligt. Toen we vanmorgen hoorden, dat de toe- stand van den Maasdijk te Keent in het Rijk van Nijmegen en meer bepaald bij den zoo- genaamden Noteboom zeer precair was, zelfs zoo, dat elkens een doorbraak daar ter plaatse in het Rijk van Nijmegen kon ver- wacht worden, zijn we er dadelij'k heenge- gaan. Zooals bekend is,heeft de polder het Rijk van Nijmegen op aanarang van de Provin ciate Staten van GeWerland reeds in het voorjaar de verhooging en verzwaring van de Maasdijken ter hand genon.en. Eerst be- gon men het stuk in orde te brengen van Neder-Asselt (brouwerij) naar den Tempel te Over-Asselt, toen het dijkvak Tempel Heumen en nu beneden uit het dijkvak Tem pelHeumen en nu beneden uit het dijkvak van Neder-Asselt naar den Vormerschen dijk, om dan het volgenoe jaar het laatste dijkvak tot den Ruffelsdijk in orde te doen brengen. Daar nu bekend was, dat in het Maasdijk- vak Neder-Asselt—Vormerschendijk een zeer slecht stuk was, waar altijd veel kwel was, is de aannemer Geluk er eerst toe overgegaan, dit stukje dijk, ongeveer 100 M. lang, in orde te brengen. Om nu aan den binnenkant een verzwa ring met klei uit de uiterwaarden aan te bren gen, werden eerst de knotwilgen gerooid, de zoden afgestoken en is een geul aan den voet van den dijk gegraven. Na deze voorberei- dende werkza°mheden zou men juist Dins dag 1.1. beginnen met het eigenlijke werk. Echter vieien deze plannen geheel in duigen doordat de Maas zoo ontzettend begon te wassen, dat de putten, waaruit men den grond buitendijks mbest halen, volliepen. En te gelijker tijd kwam het water door de gatep, waaiuit men de boomen gerooid had, hevig naar binnen kwcllen, zoodat men van toen af dag en naclrt met een flinke ploeg werkvolk maar steeds is bezig gebleven, om rondom de wellen (birnendijks) dijkjes van zoden en zakken met grond (eenige daizenden^ te ma- ken, alzoo in toepassing brengende de wet van de cornmuniceerende vaten. De aannemer zeide ons, dat steeds dag en nacht gewaakt en gewerkt zou worden. Mocht er echter eens zulk een hevige Zuid- Oosterstorm komen, als den Zuid-Wester- storm was, welke de doorbraak te Over- Asselt veroorzaakte, dan weet men nog niet, wat er gebeuren kan, daar de Maas slecTEs 16 c.M. minder hoog is dan einde December 1925 De pdlschaM te Grave teekent thans 10 86 .M. N AP. Uit Den Bosch werd gisterochtend geseind: De Beersche overalat werkt ove reen lengte van 2000 M.. met een diepte van 5 c.M. KOSTEN VERVOLG1NG NALATIGE K1EZERS. De minister van binnenlandsche zaken en Iandbouw heeft aan de burgemeester opgaaf .gevraagd van de kosten. welke de naleving van art. 149 der Kieswet ten opzicnte van de in 1925 gehouden verkiezing van leden van de Tweede Kamer voor de gemeenter heeft mee gebracht. KORTE BERICHTEN. De minister van waterstaat is naar Arnhem gegaan, om morgen een bezoek te brengen aan het in net begin van het jaar door overstrooming gcteisterde gebied. De minister, die vergezeld zal zijn van de plaat- selijike autoriteiten van den rijkswaterstaat, wenscht zich voornamelijk op de hoogte te stellen van den toestand van de dijken en van de voorzieningen en verbeteringen, welke se- dert de ramp zijn getroffen. Onder zeer groote belangstelling is Donderdagmjddag in de Schouwburgzaal van het Hcf van Holland te Hilversum de inspecteur bij het 1. o„ de heer F. Eringa, ge- huldigd met zijn 25-jarig ambtsjubileum. Te Kerkrade wordt sindt 12 October vermist de-21-jarige W K., die d'.en dag de ouderlijke woning heeft verlaten Het aantal typhusgevalUn te Breda en Princenhage bedraagt nog 32. Als Dw Kind Hoesi geeft het dan onverwijld de genezende IHijnhardt's Thijmsiroop Hoeststillend, slijmoplossend, verzachtend. Bij Apothekers en Drogisten. Flacon 75 et. Naam Mijnhardt op verpakking. Let hler op. De Kamer van Koophandel te Rotter <fam heeft verscheidene opmerkingen ge- maakt naar aanleiding van de redd van den minister van buitenlancteche 2mken over het Nederlandsch-Belgische verdrag. Provinciaal nieuws UIT AKERSLOOT. De boerderij „Lamoor", eigendom van de Familie Hollenberg, sitaande aan het Gr. N.-H. Kanaal alhier, groot 24.58.48 H.A., die in opbod stood op f 62395, heeft bij afslag op- gebracht 66540. Verschillende perscmen zijn van een of meer perceeten eigenaar ge worden. UIT BAKKUM. De Tooneel-vereeniging „Ons Vermaak", leider de heer A. Vog;el, gaf j... Dooder- dagavond voor de patienten van het Provin- ciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" te Bakkum, eene uitvoering. Opgevoerd werd: „Prins- chaaffeur", vroolijk spel in dtrie bedirijven van Jan Grosfeld. Het geheel werd uitstekend gespeeld en het dankbare applaus was hier- voor het bewijs. Het succes van dezen a vond komt voor een groot deel toe aan den nieu- wen regiisseur, den heer Loevens van Alk- maar. UIT SCHERMERHORN. De vereeniging „Floratia" vergaderde Donderdagavond in het cafe van den heer Schreuder, onder voorzitterschap van deo heer Klippel. Uit een door den secretaris opgemaakt jaarverslag stipten wij o.a. aan, dat het ledental gestegen is van 147 op 197, en dat de Floraliafeesten in 1926 schitterend ge- slaagd zijn, alsmede de daaraan verbonden verloting in attractie en dat de financieele toestand gunstig is. In het verslag werd nog dank gebracht aan de dames, die be- hulpzaam geweest zijn tijdens de feesten. De voorzitter zegt namens de vergadering dank aan den heer Bosga, voor zijn keuri'g gedetaiileerd verslag. Voor de kasverificatie, boekjaar 1925/1926, werden aangewezen en bereid gevonden, de heeren C. Bakker en Boonacker. Het onderzoek nam langen tijd in beslag vanwege de gi'oote verscheidenheid aan nota's. Bij monde van den heer Bakker werd ver slag uitgebracht. Inkomsten f 1153.3614, uitgaven 837.44, kassaldo 315.92waarvoor belegd f 240 en restant in contanten aanwezi'g. De commissie wenscht alsnog toelichting op een postje onvoorzien, welke toelichting verstrekt werd. Ook wenschte de commissie een betere boekhouding en alsnog een hooger bedrag rentegevend te beleggen. Na toezegging daarvan, wordt den pen- ningmeester dank gebracht voor zijn beheer en hem decharge verleend. Besloten werd de kasverificatie in 1927 een week voor de jaarvergadering te doen hou- den, waarvoor werden uitgenoodigd de hee ren J. Ruiter en G. Borsjes, die daarvoor bereid gevonden werden. Aan de orde de vaststelling der planten, t.w. Zalmkleurige garanium, Coleu», Plimose, Bolbegonia op kleur. Na eenige bespreking over de kweeking dier planten werd tot vaststelling besloten. Hierna verkiezing van 2 aftredende be- stuursleden de heeren Klippel en Akkerman. Beiden werden bij acclamatie herbenoemd. De herbenoemden namen hunne benoeming aan. Waar de agenda afgehandeld was, werden besprekingen gehouden in verband met het 5-jarig bestaan in 1927 der vereeniging. De heer G. Borsjes stelde voor, in 1927 volksfeesten te houden en enkele hulpcom- missien te formeeren. De heer Bosga wenschte een Bloemen- corso. De heer Pols wenschte motorraces. Aangezien verschillende voorstellen en be sprekingen van voor en tegen werden ge daan, zal het Bestuur het een en ander be- spreken om in de e.k. vergadering daartoe voorstellen te doen. Hierna slutting. UIT NIEUWE NIEDORP. In deze gemeente hadden de volgende pol- derverkiezingen plaats: Tot Hoofdigeland van het Heemraadschap der Strijkmolens van de Niedorper Kogge is nekozen de heer D. Kriller te Oude Niedorp, zul'ks in de plaats van den heer J. Pluister, mede aldaar, die voor deze functie had be- dankt. UIT SCHAGEN. De Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier zal hare wintervergad;ering op 24 November al hier houden. PETTEN. (October). G e b o r e n Marie, d. van Klaas van der Vllics en Geertje Mol. WINKEL. (October). G e b o r e n Marie, d. van Hendrik Schoorl en Guurtje Boekel. Pieter, z. van Dirk van d'e Hulst en Geertje Wiggers. Leentje, d. van Pieter Peetoom en Pieternella Cathalina Harthoorn. Overleden: Grietje Bood, 64 jaar, echtgen van Jacob Zwart. Marie, d. van Hendrik Schoorl or Guurtje Boekel, 9 da- gen. Antje Stoel, 93 jaar, weduwe van Jan Breed. Lijsbet Brcertjcs, 70 jaar, echtgen. van Jacob Galis. HEEMSKERK October. Ondertrouwd: G. H. Tuin en Maria Benning Ldr. N. Smit en M. Meyland. N Stammes en M S. Gerritsen. G. Bak kum en A. Heynen. G. de Boer en Th. Admiraal. Getrouwd: A. C. de Ruyter en A. M. Slinger. G. v. Roon en H A. Duyker. Jac. v. d. Weydv en R. Mulder. P. Heynen en H. C. Rietkerk. B e v a 11 e n J. Henneman—Adrichem, z. P. StammesKlokman. d. H. de longeWanningen, z. OUDKAfram'. (OcWtter.y Geboren Cornelis, z., van Klaas Nap en Geertje Otsen. Willem, z., van Nico- laas Bankersen en Maartje de Groot. Sij- vert, z., van Hendrik Roos en Maartje Paarl- berg. Jan, z., van Jan de Wit en Cathari- na Stam. Geertruida Petronella, d., van Johannes Hoogeboom en Guurtje Schoen. Jacobus Gerardus, z., van Johannes Stoop en Elisabeth Goudsblom. Petrus Johan nes, z. van Cornelis Molenaar en Trijntje Danenberg. Pieter, z., van Simon Wester en Catharina Beemsterboer. Overleden: Frans Bouwens, oud 61 jaar, landbouwer. UIT HEILOO. In aansluitmg met het raadsverslag te ons nummer van Donderdag laten wij hieronder volgen eenige van de voornaamste posten van de vastgestelde begrooting: Inkomsten: Schoolgeld L. O- 800 720), rijksvergoedimg jaarwedden onder- wijzers f 4500.95H 2634.08), idem u.l.o 6256 (f 3956), schoolgeld bijtz. 1. o. 1500 f 1800), belasting naar het iokomen f 54000 50000), uitkeering G. E. B. rente en aflossing 8277.46y* (f 6599.53H). De uitgaven beginnende met een post nadeelig saldo 1925 f 3582.88. Dan volgen o.m.: jaarwedde burgemeester f 3500 3000), idem secretaris f 3200 2800), idem ontvanger f 1540 1584), onderhoud brandbluschniiddelen f 500 300), idem wegen en voetpaden 6000 if 6000), idem plantsoenen f 500 500), kosten sproeiwagen en vuilnisophalen f 1700 1700), jaarwedden onderwijzers 1. o. f 5190.33 5612), salarissen onderw. vervolgonderwijs f 262.50 1), jaarw. on derwijzers u. 1. o. 6456 3956), vergoe- ding R.-K. meisjes- en jcmgensscholen f 3000 (f 3000), kosten bijz. vervolgonderwijs 625 (nihil), uitgaven voor volksfeesten f 100 100). verpleging krankzinnigen f 1000 (f 2000), subsidie aan burgerlijk armbestuur f 4400 6100), aandeel in kwade posten 4200 f 200), onvoorziene uitgaven f 1443 7914 (f 2359.93), buitenge- wone uitgaven ter verbetering van de wegen 1034.39 (f 361.54). De tusschen haakjes geplaatste djfers ge- ven aan hoeveel in 1926 voor dezelfde posten werd geraamd. Hoewel op den post Inkomstenbelasting 54000 is geraamd tegen f 50000 in 1926 beteekent dit geen belastingverhoogingde hoogere raming is een gevolg van gewijzig- de boekingsvoorscbriften. Eerder werd de netto-opbrengst van de inkomstenbelasting geboekt, d. i. de totale opbrengst en daar van afgetrokken de z.g. kwade posten. Thans moet de totale opbrengst geboekt worden en de kwade posten in uitgaaf worden gebracht. De post „Aandeel in de kwade posten" is daarom ook met 4000 verhoogd, op welk bedrag de kwade posten der Inkomstenbelas ting door den inspecteur der directe belas- tingen zijn geraamd. Genoemde inspecteur heeft de opbrengst der inkomstenbelasting voor het belastingjaar 19261927 bij een vermenigvukligTngscijfer van 1.8 geraamd op f 58000, tegen f 45000, in 1925—1926 bij hetzelfde vermenigvuldigingscijter. PREDIKBEURTEN. Herv. Gemeenten. DRIEHUIZEN, 10 uur, Ds. Boerendonk. E'ENIGENBURG, geen dienst. EG MGNDBINN EN10 uur, Ds. Spel- berg. LIMMEN, 10 uur, Ds. Bosch. PETTEN, 10 uur ,Ds. Groeneveld. DE RIJP, 10 uur, Ds. ZillingeqrMoIenaar WARMENHUIZEN 10 uur, Ds. Hornstra WINKEL, geen dienst Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Dr. Kuipers. BUR'GERVLOTBRUG, 10 uur, Ds. v. d. Veen. GRAFT NOORDErND, geen dienst. NIEUWE NIEDGRP, geen dienst. DE RIJP, 10 uur, Ds. Keuning. (Gedeeltelijk ontleend aan Kerk en Volk SiadsnSeuws VERTROKKEN PERSGNEN. A. Tijsen, D.G., apoth. ass., Stuartstraat 84, naar Haarlem. P Mus, N.H., kellner, Verdronkenoord 65a, naar Amsterdam. G. J. Wiglama, Nieuwesloot 2, naar Am sterdam. C. Mulderij, N.H., mach. N.S., Grensstraat 8a, naar Arnhem. J. C. Borst, R.K., dientsbode, Kennemerpark 3, naar Velsen. E. Kraakman, R.K., dienstbode, Laat 148a, naar Limmen. H. Snijder, N*JH., bedriffsJleidter, TuTTanasiraat T5, naar Gudorp. A. Gribek, R.K., dienstbode, Laat 194, naar Duitschland. D. Marees, N.H., le Tuindwarsstraat 7, naar Heiloo. J. van Vemde, Eikelenber^straat 3, naar Leeuwarden. Th. van Lith, N.H., aanne mer, Popelmaoslaan 1, naar Ecteim. A. M. Broertjes, G.K., v. d. Woudestraat 79, naar Westzaan. P. J. van Staten, fabr.- arbeider, le Kabelstraat 13, naar Velsen. T. Klinkhamer, N.H., Hoeverpad 2, naar Petten. C. r. Korsten, R.K., kantoorbed., Metiusstraat 15, naar Rotterdam, C. G. Steen, N.H., notaris, Kerkpkin 9, naar Elst. B. E Breek, onderwijzeres, Nieuwlander- singe 33 naar Egmono aan Zee. G. Voorthuizen, N.H., van Teijlingenstraat 14, naar Broek op Langendijk. W. Kaan, D.G., Steijnstraat 4, naar Utrecht. T. Grootes, N.H., tkrnnerman, Stuartstraat 12, naar Amsterdam. P. v. Stipriaaa, N.H., Laat 32, naar Koedijk. A. Mettes, R.K., Lindegracht 33, naar Breda. J. Weste- rink, N.H., letterzetter, Molenbuurt 17, naar Elburg. A. Hartmans, N.H., dienstbode, Fnidsen 82, naar Amsterdam. S. Elte, N.I., Verdronkenoord 38, naar Amsterdam. Wed. W. Groentjes, R.K., Kinheims#aat 8, naar Bergen (N.-H.) C. A. Richard son, Bergerweg 5, naar Wervershoof. A. A. M. Reijers, R.K., winkelbed., Emmastr. 13, naar Rheden. J. Schagen, N.H., stuimnansleerl., Kanaalkade 29, naar Utrecht. F. J. A. IJzendoorn, R.K., tim- merman, Hoeverkade 1, naar Amsterdam L. Renes, N.H., leerl. mach. N. S., Krelage- straat 39a, naar Schagen. Wed. C. Bij- voet, D.G., Druivenlaan 9, naar Amster dam. J. C. M. Hoedjes, D.G., dienstbode, Hooftstraat 29, naar Bergen. W. F. Ba- sie-Vogel, C.G., Snaarmanslaan 110, naar Bergen. E. J. Homan, N.H., Nieuwesloot 55, naar Hoorn. F. Mienis-Zonderhuis, R.K., Leeghwaterstraat 33a, naar Bergen. T. Polet, N.H., verpleegster, Paternos- terstraat 4, naar Anna Paulowna. J. Acquoij, R.K., dienstbode, St. Jacobstr. 1, naar Uitgeest. J. Hoogenbosch, R.K., bloemist, Steijnstraat 47, naar Gudorp A. A. Goet, Nieuwpoortslaan 136, naar Oudkarspel. G. Poland, R.K., huishoud- ster, Hofstraat 19, naar Oudorp. W. G. Bloemendhal, Westerburgstraat 2, naar Velsen. A. J. Groot, R.K., dienstbode, Baansimgel 5a, naar Apeldoorn. P. W. Visser, N.H., bouwk. teekenaar, Westerweg 258, naar Heemstede. R. v. d. Laan, N.H., dienstbode, Koorstraat 47, naar Leeuwarden. I. V. Faesen-v. d. Burg, R K., Stationsweg 112; naar Tilburg. W. de Frenne, N/H., sig. fabrikant, Steijn straat 2, naar Kampen. Wed. H. Booij, Langestraat 90, naar Boskoop. J A. Dekker, R.K., 2e Kanaalstraat 7, naar Schoten. J. J. Aarse, N.H., winkelbed., Fnidsen 103, naar Purmerend. N. J. Stikkel, N.H., Scharloo 37, naar Hilversum. R. Zwart, H.A., ondermach. N. .S, Sta- tionsstraat 48, naar Breda. L. Wissekerke N.H.. Costerstraat 39, naar Zuid-Afrika. I. Sack, Ev., dienstbode, Costerstraat 39, naar Duitscnland. G. M Dirks, R.K., rangeerder N.S., Druivenlaan 34, naar 's-Hertogenbosch. V. A. Kobtnen, R.K., dienstbode, Spoorstraat 42, naar Schagen. C. H. rriedt, schilder, Achterweg 33, naar Bergen. J. Slikker, N.H., slager, Kanaalkade 44, naar Zijpe. H. A. P. Gijben, R.K., banketbakker, Schermerweg 38, naar Rotterdam. A. Ursem R.K dienstbode, Westerweg 270, naar Obdam. C. Leijen, R.K., dienstbode, Laat 81, naar Egmondbinnen. Th. W. H. Welman, R.K., banketbakker, Langestraat 63, naar Bergen. H. G. v. Egmond, R.K., werkman Kweerepad 9, naar Sliedrecht. C. Leguit, N.H., sigarenwinkelier, Appelsteeg 3, naar Amsterdam. A. H. Hart, N.H., dienstbo de, Friescheweg 1, naar Rijswijk. A. Boots, R.K., kappersbed., Baanpad 9, naar Heemskerk. J. Laan, R.K., straatmaker, Leeghwaterstraat 19, naar Oudorp. P. Schuijtemaker, N.H., Luttik-Gudorp 20, naar Bergen. C. Stapde Vries, N.H., Laat 120, naar Rossum. G. Bruggemann, R.K., winkelbed., Paijglop 6, naar Amster dam. W. Hofmeester, D.G., Prins Hen- drikstraat 11, naar Amsterdam. T. J. Schipper, R.K-, dienstbode, Langestraat 7, naar Harenkarspel. J. Langerveld, N.H., wagenmaker, Forestusstraat 39, naar Win- kel. R. Koning, N.H., mach. bankwerker, le Landdwarsstraat 7, naar Schoorl. A. Mariatti, R.K., leeraar, v. d. Meijstraat 14, naar Italie. C. C. de Graaf, R.K., huis- houdster, Sliksteeg 13, naar Zaandam. van ter Atnsterdamsche 3enrz# genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbonwerediet. H'U io^/,, Ten behoeve van den aanleg van zijn landgoed „Sans Souci" wilde Frederik de Groote, (koning van Pruisen van 17401786) een mo- len laten verwijderen. De molenaar verzette zich' echter tegen den machtigen „verlichten despoot" met de woorden: „Er zijn nog rech- ters te Berlyu." Zooals deze molenaar met succes een beroep deed op het rechtvaar- dig oordeel van de reehters, zoo heeft KING-pepermunt met succes een beroep gedaan op den goeden smaak van het publiek. De steeds meer en meer toenemende vraag naar KING-pepermunt bewijst dui- delijk de waarheid van het gezegde: „Hot publiek kan nog oordeelen." Let er vooral op, dat in ieder ta blet staat KING Extra Strong. EngrosJ. F. VAN LIESHOUT, Alkmaar; G. KUIPER, Alkmaar. FONDSEN. 30 Oct. 1 Nov. 2 Nov. 3 Nov. 4 Nov. 5 Nov. 6 obi. N.W.S. 1000 1922 6 idem 1000 1923 5 idem 1000 '18 4K idem 1000 *17 4 idem f 1000 '16 41% 0/0 O.-lnd. 1000 '2b A 6 Y, idem 1000 '22 6 K idem 100 '23 5% idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind Hand. Bank Ned. Handel Maatij Philip Gloeilamp Anaconda Comm. Studebaker Coram Steel Cult. Mij Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. 1 Dordtsche Petr. sew. Gecons Holl. Olie l06»/t 102*/,, 101 si0»/« 97 9"s/i« 105 1037% 103 100s/4 217 1711% 1567% 347 50i 1391/, 1731% 6711% 357 352 I06i/* 102% 101 99% 96')* 97i«/i« 1051/is 10b 101 Vis 100«/* 2185% 172 1568% 346i% 97 518% 1391% 178 672 360 350% 1065% 102% 101 998/* 967% 977% 105 1057% 103% 10G8/4 219l% 171'/* 156% 3461% 98 51 140 1758/* 671'/* 365 355 174 1067% 102% 101 99% 96»/l. 97 n/16 1047% 10515/,, 1027% 10018/u 219 1705% 1566% 347 98 51 1408/, 177 672 360 357 1756% 107' 1021% 101 100 95 97 is/j, 1047% 10518%, 1007% 219% 172 157 345 98 511% 143 179% 676% 3631/, 350 107 1021% 101 997% 967% 97n%, 1047% 1058/, 10218%, 100s/, 2196%, 1718/, 157% 347 98 511% 143V, 1781% 6748% 368 353 175 Koninklijke f 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serhadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Tata via Tab. Deli Maatij Senembah 5 obi. Holl. Spoor T5C25 5 obi Staatsspoor '15/'25 South. Pacific Union Pacific 1 Prolongate 369»% 353 3391% 340 65 133 179% 177 435 428 400 100% 1001/, 161% 3% 368l% 355 3361/* 3 6% 66 b* 132% 180 178 4391% 430 403 1008% 100 V* 1091/* 161 3% 3731 355 3288 330V, 64 133 179 177 437 4291% 4061/* 1008/4 1008% 162% 3% 3'0% 356 3278/, 329 65% 130 179 177 4421% 435 4101% 1008%, 1008/, 102% 3 jO 356 331% 3351% 66 130 1791% 177 4441% 438% 418 1001% 1001% 109 163 2% 358 333V, 3378/, 638% 130 179% 177 448 4398% 416% 101 100T% 109% 163% 3

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 11