net Meisje een flinke Oienstbode net Meisje actief Persoon k BEDIE1BDE, Oprechte Haarlemsche Courant befteiKi was. Wei is diit bij de gemeente het geval. Op de secretarie zijn namelijk aanvragen ingeko- men om draden te raogen spannen en/., waarop Burg, en Weth. waarschijnlijk he- denmiddag een beslissing zullen nem-en. Voor uitzending moet tevens vergunning aan den minister worden gevraagd. Uitgesloten is in alien gevalle, cfat de ra dio hier zooals dat in Den Haag waar ten gemeentelijke telefoondienst is wel ge- schiedt per telefoon zal overgebracht wor den. Waarschnlijk volgt men het voorbeekt van andere gemeenten waardoor belangstellen- den door het storten van 15 en het betalen van plm. 2 abonnement per maand aange- sloten -kun-nen worden, waarbij zij evenwel zelf voor een loudspeaker moeten zorgen. Men krijgt dan een kastje thuis waaraan de loudspeaker kan worden aangesjoten Naar wij vernemen is een der uitzendsta- tions reeds in de Langestraat gevestigd. Het is met ingang van 1 November ge- huurd door den heer Kluijver, die ook de aanvraag in Heiloo deed en voor zijn radio- distributie in Zaandam al heel wat abonne's schijnt te hebben gekregen. FAILLISSEM'ENTEN. Ter griffie van de arrondissementsrech-t- bank is gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van: J. Leeuwerink, cafehouder te Helder (cura tor mr. A. J. Veldman)geen uitkeering. THEOSOFIE. De Blavatsky-loge der Theos. Ver. Ned. Aid. vestigt er de aandacht van belangstel- lenden op, dat in de lezingen, te houden op 11 en 15 November, de volgende wijzigingen zijn aangebracht, doordat de heer van Ham, die 11 November in de Unie zou spreken Dver „De waarde van Ritueel", onverwacht een reis naar het buitenland moest ondeme- nen. Mevr. Selleger-Elout, voorzitster der Nep- tunus-Loge te Bergen, is thans zoo welwil- lend genoemdien heer te vervangen en zal 11 November in de bovenzaal van de Unie spre ken over: „De Bijbel als Levensweff" De h r Lambert Janscn, uit Alkmaar, zal op 15 November, 8 uur, in het gebouw der Vrijmetselaars-Loge „De Noordstar", aan de Nieuwesloot, een voordxacht voor leden en belangstellenden houden over: „Symbolen". VERANDERING VAN ZAKEN. Met ingang van vandaag zal het banket- hakkerij-bedrijf van de firma van Daalhoff, door den heer A. J. Kruijssen worden over- genomen. Uit de advertentie in dit blad zal blijken dat de heer Kruijssen de zaak op denzelfden voet hoapt voort te zetten. KEGELWEDSTRIJDEN. De groote onderlinge wedstrijden van den Atkmaarschen Kegelbond, ter gelegenheid van het 20-jarig bcstaan, welke van Woens- dag tot Zondag a.s. in „De Unie" worden genouden, mogen zich in een groote belang- stelling verheugen. Gisteravond was er zeer veel animo van He'dersche heeren, leden van „Onaer Otis", bestaande uit dikke slagers en kolfiehuishou- ciers. De grootste spanning mag Donderdag en Vrijdag verwacht worden. De sterkste clubs kcmtti dan(uit, te weten: Z. E. K. Z. I uit Helder, Acht om de Lange I ai II, Koe- koek I, Onzc Club I en de Burg I. 1 Hedenavond gooien de Societeit ,„De Club" en „Twee Duiljes". Woensdagavpnd de marineclub „Slapjes" uit den Helder en „Op de Lat". De bekende Alkmaarsche „Pom" had ze er gisteravond aardig voor, terwijl mevrouw te Lange op den laten avond nog een aardige verrassing met 38 punten te zien gai. (In den jubileumwedstrijd is de heer L. Boom No. 1 met 196 punten (gemiddeld 66) Zijn stand zal wel met verbetcrd worden. Tot heden is de stand als volgt: Korpswedslrijd. De Unie I 276 p., De Unie II 216 p., Op de Lat II 268 p., Twee Duifjes II 199 p., Twee Duiljes III 177 p., Ouze Club II 217 p., Onze Club III 232 p., Koekoek II 294 pB. A. L. I 227 p., B. A. L. H 238 p., De Burg II 2C0 p., W. I. K. 207 p., T. H. O. R. 170 p., Ophouden Wint 140 p., Ophouden Wint II 114 p., al'le Alkmaar. Hard-Gaat-ie I, den Helder, 226 p.; Hard- Gaat-ie II, den Hedler, 217 p., Onder Ons I, den Helder, 273 p., Onder Ons II, den Hel der, 171 p. Eereprijzen: P. J. Oolders 74 p., G. M, Hanssen 72 p., A. G. Lcrissen 70 p. (9), M. Jimmink 70 p. (8), G. Worm 69 p. Eereprijs dames: Mej. Stadegaard 66 p. Negenprijzen: Koekoek II 10 negens. Treffersprijs: Unie I 48 treffers. Koekoeksprijs: De Unie I 3 koekoeks. Perscneele prijs: le serie G. de Wit 171 p.. 2e serie W. Worm, 170 p. Personeele prijs (5 ballen)Mr. de Groot 00 p., G. Worm 77 p., C. de Beurs 74 p Met 70 p., N. v. d. Kamer 66 p. (24), Scheepmaker 66 p. (14). - Vrije baan dames Mevr. de Lange 38, 35; mevr. Geus 36, 34; mej. Stadegaard 36, 29; mej. Hanepoel 34, 31; mej. Roti 32; mej Wolzak 31. Vrije baan heeren: G. J. Genefaas 44, 43; C. de Beurs 43, 43; D. Olij 43, 36; J. Die- pen 43; A. Kollmann 42, 41; J. Metz 42: B. Willers 42; H. Hofmeester 40, 40; Chr. Jonker 40; Mr. de Groot 39. VI-?K jifliRSirdfe: Th. van urprdf) 43, 41; R. Brugman 42, 41; W. Worm 42; H. Ugges, Helder, 42; N. Andriesma 40, 40; D. Kort, Helder, 40, 39, 39; J. Met 40, 39; W. Bos 39, 37; D. Groot, Helder, 37, 37; E. Theinert, Helder, 39, 36. Binnenland HOOG WATER. Uit Maastricht wordt aan de N. R. Crt. gemeld: De Maas is sedert vanmorgen nog 22 c.M gewassen en stond om 4 uur 3.20 M. Belgie meldt stilstand. Uit Grave: Na van gisteravond 5 uur tot hedenmiddag 12 uur nog 28 c.M. te zijn gevallen is de Maas voor deze gemeente tot stilstand geko- men. Nu er bij dezen waterstand te Grave nog 1.53 was uit Maastricht gemeld is en er waarschijnlijk nog meer was achter zit, kan haast met zekerheid gezegd Worden, dat in den loop van deze week, de Beersche Maas zal gaan stroomen en Provinciale wegen en Rijksweg (Elftweg) onder water zal zetten. De pont zal, nu de val tot staan is gekomen nog niet aan de reep gelegd worden, daar er nog 20 c.M. water op de Veerstraat te Neder- Aoselt staat. Overtocht blijft dus geregeld van Grave naar de zoogenaamde brouwerij te Neder-Asselt. De peilschaal te Grave teekent thans 10.10 M plus N. A. P. Uit Roermond, van gisteren: De Maas, die tot Zondag is blijven valTen en toen een stand aanwees van 16.83 M. plus N. A. P., is vannacht weer 37 c.M. gestegen. Uit Zevenaar, van gisteren: De Rijn blijft vallen; de toestand wordt beter. Het overzetten geschiedt te Pannerden per pont. ONTPLOFFING OP EEN MOTORSCHIP. Maandagochtend omstreeks halftien is te- genover de Hollandsche Kunstzijdefabriek te Breda een ongeluk gebeurd, dat aldus het Dgbl. v. N. Br. wonder boven wonder geen persoonlijke ongelukken heeft teweeg ge- bracht. In den loop van den morgen was schipper Scholten van het motorschip IJsel 14 van de reederij IJsel te Gouda, metende 132 ton, met zijn dekknecht Van der Loo uit Gouda bezig met het lossen van ledige ijzeren vaten. De knecht was in de laadruimte werkzaam en de schipper stond bij de handle van de lier, vlak naast de brug. Eensklaps vloog door onbeken- de oorzaak met een hevigen knal in de ma- chinekamer een luchtketei uiteen. De plaat- ijzeren kap boven de machinekamer en de luchtkoker werden op den wal geslingerd. De kap vloog vlak langs het hoofd van den schipper, die nog wel even aan het hoofd werd geraakt, maar overigens geen letsel kreeg. Verder werden de ijzeren dekplaten boven de machinekamer opengeslagen en van de moeren losgerukt. De ijzeren binten wer den als lucifers doorgeknapt. In de machine kamer zelf werd een houten werkbank totaal versplinterd en werd de motor beschadigd. De luchtketei en de ijzeren trap werden door de ontploffing ineengekronkeld en tegen den achterwand der machinekamer geslingerd. De machinekamer leek een hopelooze rui'ne iMaandag nog werd een ander motorschip uit Gouda verwacht om den arbeid over te nemen en om het beschadigde schip naar Gouda te brengen. KINDERDOODSLAG. De Hooge Raad heeft gisteren nog behan- deld het cassatieberoep van M. Thh. G., die door het gerechtshof te's Hertogenbosch is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens kinderdoodslag; in-eerste instantie had de rechtbank te Maastricht een zelfde straf opgelegd. Deze verdachte heeft op 11 Jan. 1926 te Kerkrade een pas geboren kind van het mannelijk geslacht, eenige oogenblik- ken nadat zij van het kind bevallen was, den mond en de neus dichtgeknepen, tengevolge waarvan het is gestikt. In deze zaak waren geen cassatie-middelen ingediend. De procureur-generaal meende, dat het Hof het ingestelde hooger beroep van het vonnis der rechtbank niet ontvankelijk had moeten verklaren. De uitspraak werd bepaald op 6 Decem ber a.s. DE GEMEENTEN EN HET HUURKOOPSYSTEEM. De vergadering voor Haarlem en omstre- ken had tegen gisteravond in de groote zaal van het Gem. Concertgebouw te Haarlem een vergadering belegd, die druk bezocht was en waarin gesproken werd over de kwestie: de gemeenten en het huurkoop-systeem. Zeer vele vertegenwooraigers van vereeni- gingen bij de middenstandsvereenigingen aanvesloten hadden vertegenwoordigers ge- zonden. De bijeenkomst werd geopend door den heer P. G. M. van Teering, voorzier van de Middensandscenrale. Eerse spreker was de heer jhr. J. C. Mol- lerus, secretaris van de Kamer van Koophan- del en Fabrieken te Haarlem, die het onder- werp behandelde: „De gemeente met haar be- drijven op het terrein van den particulieren handel DE HEFFING VAN DE RIJKS1NKOM- STENBELASTING VAN SCHIPPERS. Or> vrageri van het lid van de Tweede Ka- Dokter. die een van z'n patientcn overreden hoeft- rk heb ]e immeri> ook uewaarwbnnd, Willemse, dat 1 jevaar- lfjk voor je was om nit te gaan. (Humorist! mer, den Heer B'raat, betreffende het niet aanslaan in de Rijksinkomstenbelasting van schippers, die geen domicilie hebben geko- zen, heeft die minister van finanden geant- woord: Het is den ondergeteekende niet bekend, dat er vooral onder schippers, die geen do micilie gekozen hebben, velen zijn, die een groot inkomen genieten en niet in de Rijksin komstenbelasting worden aangeslagen. Hij acht zulks ook niet waarschijnlijk, in ver- band met de bij het Koninklijk besluit van 24 Mei 1922 (St.bl no. 380) krachtens art. 104 der Wet otp de Inkomstenbelasting 1914 vastgestelde bepalingen ter verzekering van de inkomstenbeTastmg voor binnenschippers en van tot de bemanning van een binnen- vaartuig behoorehde personen, die binnen het Rijk hun bedlrijf of beroep uitoefenen zon- der er een vaste woonplaats te hebben. Mochten echter gevallen bekend zijn, dat schippers, als in de eerste vraag zijn bedoeld, ten onrechte niet in de Rijksinkomstenbelas ting zijn aangeslagen, dan zal ondergetee- kende daaromtrent gaarne nadere inlichtin- gen ontvangen, opdat alsnog tot het opleg- gen van aanslagen kan worden overgegaan. Voor zooveel noodig zij opgemerkt, dat de niet binnen het rijk wonende schippers, die in internationaal verkeer varen, alsmede het op hun schepen werkzaam zijnde personeel, voor zoover dat niet binnen het rijk woont, ingevolge art. 3 der Wet op de Inkomstenbe lasting 1914 te dier zake van de Rijksinkom stenbelasting zijn vrijgesteld. In verband met het bovenstaande kan de tweede vraag (of de minister deze onbillijk- heden tegenover andere belastingbetalers uit den weg kan ruimen) onbeantwoord' blijven. VEREENVOUDIGING IN HET BEHEER VAN DE BIJ DE WET INGESTELDE FONDSEN. De ministers van financien en van arbeid, handel en nijverheid hebben lo. ingesteld eene commissie tot onderzoek van de mogelijkheid en de wenschelijkheid van eene vereenvoudiging in het beheer van de bij de wet ingestelde fondsen, door beleg- ging van de gelden dier fondsen hetzij in 's Rijks schatkist, hetzij, in meerdere mate dan thans, in Nationale Schuld; 2o benoemd tot lid en voorzitter van bo- venbedoelde commissie mx. A. van Gijn, oud- minister van financien; 3o. benoemd tot lid van bovenbedoelde commissie: J. B. van Dijk, voorzitter van den Raad van Toezicht voor de Rijksverzekeringsbank; mr. J. Luden, president-commissaris van De Nederlandsche Bank; mr. F. A. C. graaf van Lynden van Sandenburg, regeerings- commissaris van de Bank voor Nederland sche gemeenten; mr. R. J. H. Patijn, voorzit ter van den raad van commissarissen van het Algemeen Burgertijk Pensioenfonds; mr. A. B. G M. van Rijckevorsel, lid van de Tweede Kamer en dr. Th van der Waerden, lid van de Tweede Kamer; 4o. aan bovenbedoelde commissie opgedxa- gen, omtrent de resultaten van haar onder zoek aan hen rapport uit te brengen, casu quo die resultaten in een concept-voorstel neer te leggen 5o. bepaald, dat ieder lid der bovenbedoel de commissie bevoegd is van zijn van de meerderheid afwijkende meening te doen blij ken door het uitbrengen van een afzonderlijk advies. GEKOELDE AARDBEIEN. Men meldt uit Beverwijk aan de N. R. Crt.: De aardbeien-exporteurs Gebr. Docter hebben dezen zomer voor de eerste maal aardbeien verduurzaamd, door deze in een koelinrichting te IJmuiden te doen bevriezen Dezer dagen werd per stoomschip de eerste lading dezer vruchten naar Engeland ver- voerd, teneinde aldaar afzet te vinden. Er is nog een partij te IJmuiden achtergebleven, welke met een volgend stoomschip zal worden verzonden. INSPECTIE HANDELSONDERWIJS. De minister van onderwijs, kunsten en we- tenschappen heeft met ingang van 15 dezer ingetrolcken de beschikking van zijn toenmali- gen ambtsvoorganger van 24 Mei 1924, en nader bepaald, dat de inspecteur van het mid- delbaar onderwijs mr J. H. Thiel wordt be- last met het toezicht op: 1. de handelsscholen en andere inrichtin- gen voor handelsonderwijs, met uitzondering van de Handelshoogesdhool te Rotterdam en de handelsfaculteit van de universiteit te Am sterdam; 2e. de aan lycea, hoogere burger- scholen en middelbare scholen voor meisjes verbonden handelsscholen of handelsklassen; 3. de hoogere burgerscholen met 3-jarigen cursus, welke den onderborw vormen van een hoogere handelsschool; 4. de cursussen tot op'eiding van leerkrachten voor het handels onderwijs. DE AFFAIRE KOOPMANS. Over de bekende verduisteringsaffaire van den adjudant O. O. Koopmans meldde de Java-Bode" nog de volgende feiten: Sergeant Van D., die indertijd in een re quest aan den vorigen gouverneur-generaal gereclameerd heeft tegen zijn terugstelling, hem bij wijze van straf opgelepd, wij 1 hij ken- nis drao-ende van de knoeierijen van Koop mans. hiervan geen ra"«mrt had gemaakt, is thans zelf ook gearresfcerd, onder verdenking bij diezelfde knoeierijen fcetrokken te zijn ge weest. Verder werd opmeinv o'earrcteerd en in heehtenis gesteld de soldaat O., die vroeger reeds verdacht is gewees't bi; de zaak betrok- ken te zijn, dcoh trni wien toen niet voldoen- de bewijsmateriaal was verkregen. O. heeft thans een volledige 4>ekentenis af- gelegd en tevens aanwiizingen gegeven, wel ke tot de arrestatie van Van D. hebben oeleid. Tot dusver zijn reeds 10 personen in de zaak betrokken. KORTE RERICHTEN. Ingesteld is een staatscommissie tot on derzoek van de mogelijkheid en de wensche lijkheid van een vereenvoudiging in het be heer van de bij wet ingestelde fondsen. door be'egcir.g van de geiden dier fondsen hetzij in 's Rijks schatkist. hetzij. in meerdere mate dan thans, in Nationale Schuld. In de Presidentskamer van het Paleis van Justitie te Amsterdam waren gistermid dag tal van leden van de rechterlijke macht. parket, griffie en advocatuur aanwezig ter huldigfng Van Jhr. Mr. W. C. Qtiaries van Ufford, vice-president van de Eerste Kamer der Rechtbank, die gister herdacht dat hij voor 25 jaar tot rechfer in de Amsterdamsche Rechtbank benoemd werd. Proviiiciaal nieuws UIT NOORD-SCHARWOUDE. De Markt. De aanvoer was in de afgeloopen week vrij gelijk aan die van de vorige. Wel was er een belangrijk lagere aanvoer van roode kool, doch die werd weer goedgemaakt door een sterk toegenomen aanvoer van Deensche witte. Aardappelen werden bijna niet aangevoerd en van bloemkool was de aanvoer slechts ongeveer de helft van de vorige week. Wat de prijs betreft brachten de blauwe aardappelen f 6.50 per 100 K G. op, dat is ongeveer f 2.25 per zak. Uien werd verkocht van 45.30 en peen van 2.60f 3.60. De nep die bijna dagelijks angevoerd werd, bracht omstreeks 3.50 op. De prijs van de roode kool is weer even omhoog gegaan. Kon Maandag geen hoogere prijs bereikt worden dan f 3.80, Zaterdag wist men 4.60 te bereiken, waarmee weer de prijs be reikt is, die in het begin van de vorige week besteed werd Met de witte kool wordt het weer minder. In het begin van de week werd soms f 2 en meer besteed, maar de beide laatste dagen kon niet boven de 1.60 gemaakt worden. In tegensteiling daarvan ging de prijs van de gele Kool in opgaande lijn. Werd b.v. Maandag niet boven de f 3.20 besteed, Za terdag wisten enkele aanvoerders de prijs van f 4 te bereiken waarmee de prijs van de laatste dagen van de vorige week weer terag gevonden is. Van Deensche witte begint een meer be- langrijke aanvoer te komen en de prijs is vrij goed. De middelprijs was ongeveer 3 met een hoogste van 3.90. Bloemkool bracht ook deze week weer hooge prijzen op. Jammer alteen, dat de aan voer van goede bloemkool zoo geriog is. De hoogste prijs was 35, maar een groot deel van de le kwaliteit is ook beneden de 20 verkocht, terwijl de tweede soort een gemiddelde prijs van f 56 opbracht. De totaal aanvoer was 83 wagons, waar van 24 wagons roode en 35 wagons gewone witte, 6 wagons gele en 10 wagons Deen sche witte kool. In Broek op Langendijk werd 29 wagons roode, 16 wagons gele en 45 wagons witte kool aangevoerd, terwijl in Warmenhuizen de totaal koolaanvoer 27 wagons was Voorwaarts 1 verlocr op eigen terrein van Vitesse 1 uit Castricura met 3—0. Voorwaarts 2 verloor van Alw Forward met 12—0. Aan den Langendijk is in een gisteravond gChouden bijeenkomst een afdeeling van het instituut voor arbeidersontwikkeling opge- richt, aanvankelijk met een dertigta! leden. Het doel is om nog deze maand de eerste ontwikkelingsavond te houden en deze in den komenden winter eens per maand door een zestal anderen te laten volgen. UIT WINKEL. In vervolg op het bericht in het nummer van gister inzake het autobus-ongeluk bereikt ons thans het bericht dat de emstig getrof- fene overleden is. In de Maandag gehouden vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van den Weerepolaer is herbenoemd, tot Voorzitter- Molenmeester, de heer D. van der Oord; tot Hoofdingeland van het Heemraadschap der Strijkmolens van de Niedorper Koggen, de heer S. Over; tot secretaris-penningmeester de heer C. Kroon. UIT OUDKARSPEL. D.T.S II maakte met V.A.F.C. II uit Alk maar gelijk spel 22. D.T.S. Ill wist Bergen II met 3—1 te slaan. Door afkeuring van het terrein kon de weddrijd tusschen D.T.S. 1 en Vrone 1 niet doorgaan. HdweHtenti6n Getrouwd: Dr. J. FORMIJNE Weduwnaar van P. H. V. VOORTHUUSEN en D. PELS, die, hierbij hunnen hartelijken dank betuigen voor de belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 9 Nov. 1926. De Heer en Mevrouw DE WOLFF PEEREBOOMEecen geven ken- nis van de geboorte eener dochter. Alkmaar, 8 November 1926. Heden overleed, na een kalm lijden, onze goede Man, Vader, Behuwd- en Groot- vader, KLAAS HOS Cz. in den ouderdoin van 58 jaren. Alkmaar. D. HOSHofman. St. Pancras, C. M. SCHRAM—Hos. A. SCHRAM. M. C. KORVER—Hos. G. KORVER en kind. Alkmaar, 8 Nov. 1926. Stuarlstraat 22. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 11 Nov. a.s., nam. 2 uur, vanaf het sterfhuis, op de Algem. Begraafplaats te Alkmaar. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het overlijden van onzen lieven Man, Vader en Behuwd vader, den Heer SIPKE KALSBEEK, in den ouderdom van 51 ja&r, na een gelukkige echtver- eeniging van ruim 27 jaar. De diepbedroefden, T. KALSBEEK—db Joko Alkmaar. T. WESTERDUIN— Kalsbebk. W. M. WESTERDUIN Makasser. B. KALSBEEK Schiedam. Alkmaar, 8 November 1926. Roemer Vissoherstraat 18. Heden overleed zacht en kalm, in de Hope des Eenwi- gen Levens, onze geliefde Zuster, Behuwdznster en Tante, Mejuffrouw SIEUWTJE TEENHUIJ8EN in den ouderdom van 66 jaar. Utrecht. Mevr. de Wed. Ds. A. VEEN- HUIJSENVAN SCHREBVEN. Alkmaar. G. VEENHUIJSEN. Harderwijk. Ds. C. J. VEENHUIJSEN. C. VEENHUIJSEN— de Visser en Kinderen. Egmond a. d. Hoef. 8 Nov. 1926. Voor direct gevraagd een net voor de huishouding. Banketbakkerij Z W A K M A N, Spoorstraat. Mevrouw BALK te Heiloo, Hee- renweg hoek Kerklaan, vraagt een bovon 18 jaar, als dagmeisje voor hulp in de huishouding. Mevrouw Notaris KROON te Zuidscharwoude, vraagt tegen Kerstmis of eerder liefst boven de 20 jaar, goed kun- nende koken en netjes werken. Hoog loon. •B.z.a. nette Burgerj. (wed. 45 j. met dochter v. 8 jr.) als HUIS> HOUDSTER bij Heer ofWednr. m. rijks- of gem.belr. of kl. gez. Br. no. 83, adv. bur. Zwaan Zn., Nieuwe sloot 77, Alkmaar. GEVRAAGD: voor dag of dag en nacht, zelf- standig kunnende werken. Adres ROBBERS, Nieuwlander- singel 31. gevraagd, 1 ot 2 dagen per week. Mevr. ENGLANDER Magdalenenstraat B 17. Op fabriekskantoor te Alkmaar kan per 15 Nov. geplaatst worden een (M. of V.) niet ouder dan 20 jr., goed kunnende machineschrijven. Eigenh. geschr, brieven met uitv. inl. en opgave van verlangd sal. onder lett. A 274 bur. van dit blad. SINGERMAATSCHAPPIJ vestigd Langestraat 12, Alkmaar, vraagt voor verkoop van hare NAAI- MACHINES en innen van gelden, Schriftelljke aanmelding. (Opgericht in 1656). Verschijnt in 3 edities Post-Editie, Stads-Edltie, Kennemer-Edltk Adverteert in de Oprechte Haarlemsche Courant, welk blad net koopkracbtig oubiiek in Haarlem en omliggende plaatsen in ruime mate bereikt. Succes verzekerd. Werkster

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3