DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 265 Honderd acht en twintiffste Jaarsranir 1926 WOENSDAG 10 NOVEMBER IIit het Parlement Buifenland Dit nnmmer besfaaf art 2 blades. Dexe Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesiflagen, tiffgegeven. Abonnementsprijs btj vooruitoetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.franco door bet geheele Rijk 2JO. Afzonderlljke en bewrjsnnmmers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlCNi Per'regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters aaar plaatsrnfmta. Brieveo franco aan de N. V. Bock- en Handelsdrukkerij vjh HERMs, C08TBR A IOONi Voordam C 9. Dfrecteurs O. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteurt Tj. N. AOEMA. Den Haag, 9 November 1926 De Tweede Kamer heeft hedenmiddag het tractaat met Be'.gie toch niet onder de knie kunnen krijgea. Maar dat is waarlijk oiet euvel te duiden! De rede, die minister Van Karnebeek had gehouden tot verdediging van het verdrag wal wel van zoodanigen aard, dat men er zich niet met een Jantje van Lei den van af kon maken. Tegenover de verlei- delijke welsprekendheid des ministers wilden de principieele tegenstanders een ander ge- luid laten hooreti en kortheid kon daarbij niet altijd betracht worden. De ernstige tegenstanders bleken door de woorden des minsters volstrekt niet bekeerd te zijn en achtereen getuigden zij van hun onwankelbare overtuiging, dat dit tractaat een onverdeedd nadeel voor ons land zou zijn, zoo het door de Volksvertegenwoordiging werd goedgekeurd Zoo sprak eerst de heer Lovink (C.-H.), kort maar duidelijk. Hem volgde zijn partij- genoot Krijger, die uitvoeriger zijn bezwaren uiteenzette. Toen kwam de heer Brautigam (S. D. A. P.), die zija vroeger reeds uiteen gezette bezwaren nog eens breedvoerig deed hooren, maar tevens van de gelegenheid ge- bruik maakte om zijn partiigenoot Vliegen te lijf te gaan. Daaran was het weer die heer Kersten (Staatk. Herv. Partij), die verklaarde niets te willen weten van het tractaat, en vervolgens de heer mr. Knottenbelt (V. B.), die welspre- kender zelfs dan bij eersten termijn den mi nister trachtte duidelijk te maken, dat het een ramp voor Nederland zou zijn als het verdrag werd aangenomen. Noch het Schel- deregime noch het kanaal AntwerpenMoer dijk kon bij hem door den beugel. Dat de spreker tevens den minister te lijt" ging omdat hij een haastige oppervlakkige uitspraak van de Rotterdamsche Kamer van KoophandcJ en van den burgemeester van Rotterdam van voor jaren als argumenten ten gunste van het Moerdijkkanaal ter tafel had gebraclit, was van dezen Rotterdammer te begrijpen. De heer Kciottenbelt bracht intusschen emotie in de Kamer door de mededeeling, dat er een mode op komst was. Die motie zou bedoelen de behandeling van het verdrag uit te stellen, ten einde den minister de gelegen heid te geven de onderhandelingen met de Belgische regeering over het verdrag te her- openen. Men weet, dat minister Van Karne beek reeds zeer duidelijk had verkiaard een dergelijke motie niet te kunnen aanvaardeu. wat in zich shut, dat hij bij aanneming zijn portefeuille zal neerleggen. Geen won- de- dus, dat reeds de aankondiging van de motie eenige beroering wekte, al wist men in ingewijde kringen reeds, dat zoo iets op komst was. De heer Knottenbelt wilde haar niet indie- nen, maar wie zou dan de kat de bel aan- binden Dat hebben we heden nog niet mogen ver- nemen, want nadat de heer Tilanus (C.-H.) zijn meeoing nog eens met een enkel woord nader had toegelicht, sloot de voorzitter de vergadering; daar de heeren des avonds weer bijeen moesten komen tot afhandeling van de beide interpellaties over de ongeregeldheden van militairen te Assen en Ede, mocht de middagvergadering niet te lang duren. Die interpdaties zullen wel in de avond- vergadering afloopen en als dan morgen ook een einde, hoe dan ook, komt aan de bespre- kingen over het verdrag met Belgie, wordt er deze week niet meer vergaderd. Maar dan beginnen Dinsdag de algemeene beschouwin- gen over de Staatsbegrooting en zit de Ka mer in een en door tot de Kerstdagen. DE STAKING DER BRITSCHE MIJNWERKERS. De Britsche draadlooze dienst meldt nog, dat bij de Maandag gehouden besprekingen de kwestie van den werktijd de voornaamste plaats bekleeddt De mijneigenaars weiger- den weliswaar eenig stuk te teekenen dat het karakter had van een nationale overeenkomst met de mijnwerkersfederatie, maar verklaar- den zich bereid aan de d'istricten aan te be- velen dat het minimum percentage dat ge- legd zou worden op de grondloonen niet min der zou bedragen dan 20 pet. boven de standaarloonen, tegenover 33 1/3 pet., vast- gesteld bij de overeenkomst van 1924, die'in April van dit jaar van kraeht was. Het nieuwe aanbod komt overeen met het loonta- rief van 1921. Het werd gedaan op voor- waarde, dat er een uitbreiding van den werk tijd zou zijn en dat de betalingen boven het minimum in de cerste plaats zouden worden bepaald door den omvang der concessies van de mijnwerkers op het gebied van den werk- tijd, Daarenlegen drong het bestuur der mijn werkersfederatie er op aan, dat in ieder dis trict do zevenurendag als norm zou worden genomen voor de vaststelling van het mini mum percentage, zoodat daar waar eventueel in een verlenging van den werk- ijd zou "worden toegestemd, de uitbetaalde loonen meer dan 20 zouden bedragen, in evenredigheid met de uitbreiding van den werktijd. Het bestuur was niet in staat otn zonder nieuwe raadpleging der gedelegeer- denconferentie, toe te stemmen in een aan- vaarding van een langeren werkdag volgens het voorgesteide plan. Geen wending in den toestand. Gis ter is in den stand van het geschil geen verandering gekomen. Het executief comite der Mijnwerkersfederatie kwam bijeen tot het opstellen van een rapport voor de heden te houden conferentie van gedelegeerden der mijnwerkers. Aan de gedelegeerden zal de vraag worden voorgelegd of zij bereid zijn, districtsovereenkomsten te aanvaarden, die voorzien in een arbeidsdag van langer dan zeven uur. Cook over den werktijd. De mijnwerkersleider Cook heeft gisier in een interview nogmaals gezegd, dat hij en de president der feceratie, Herbert Smith, zich tegen verlenging van den werktijd zullen blij- ven verzetten. Volgens Reuter heeft Cook nog gezegd, dat, wanneer de kwestie van den werktijd maar eenmaal bevredigend was opgelost, de andere bezwaren niet onoverkomelijk waren De toestand is niet hopeloos en z. i. koeste- ren all partijen den oprechten wensch, dat een eervolle regeling zal worden verkregen. De werkhervatting. Gister zijn er 9351 mijnwerkers meer aan het werk dan Maandag. Volgens een draadloos bericht werken thans in totaal 313.684 mijnwerkei's. Zoo goed als een derde der mijnwerkers arbeidi thans' vo'gend districtsregelingen, die geba- seerd zijn op een arbeidsdag van langer dan zeven uur. De onderhandelingen in Downing Street zijn Maandagavond orn kwart voor twaalven verdaagd tot Donderdag. Er is een conferen tie van miinwerkersgelegeerden bijeengeroe- pen tegen hedenmorgen Naar vernomen wordt is het waarsdiijnlijk, dat er een arbi- trage-tribunaal ter behandeling van kwesties, voortvloeiend uit de districtsregelingen zal worden ingestdd, hetzij met goedvinden van de mijneigenaars hetzij langs wetteiij- ken weg. Geen Russisch-Britsche conferentie De Russischv mijnwerkersgedelegeerden hebben hun vertrek naar Berlijn uitgesteld E>e Engelsche gedelegeerden werden te Lon don opgehouden. Weder bunkerkolen voor visschers Officieel wordt roedegedeeld, dat het de- partement vcor het Mijnwezen heeft toege- staan, dat Engelsche steenkool geleverd wordt voor bunkering van de visschersvloot en wel tot 25 pCt. van het normale gebruik Dit is de eerste levering van Engelsche bun- kerkoien sedert de staking is begonnen. NA DEN AANSLAG OP MUSSOLINI. Mussolini heeft aan den Franschen arnbas- sadeur te Rome een nota overhan'digd, waar- in leedwezen wordt betuigd over het gebeur- de te Ventimiglia en meegedeeld wordt, dat bevel is gcgeven de schuldigen aan de justi- tie over te leveren. "Betreffende de incidenten te Benghazi verzekert Mussolini, dat de ver- antwoordelijke kolonel der carabinieri een vermaning heeft gehad. Strenge bevelen zijn gegeven tot voorkoming van een herhaling der incidenten. Arrestalies in Tirol. Te Gries bij Bozen hebben de fascisten den als leider der Populari bekend staanden voor- maligen Oostenrijkschen rijksraadafgevaar- digde Gentile uit Trient en cen deken gear- res teerd. Gewelddaden zelfs over de grens. Te Gortz (Gorizia) hebben naar een Wolffbericht uit Belgrado meldt, Zondag Italiaansche fascisten de lokalen der Slo- weensche cultuurvereeniging bestoraid en den inventaris stukgeslagen. Door het optre- den der militairen werd belet, dat de katho- lieke Sloweensche drukkerij hetzelfde lot on- derging. Vandaag zal de Sloweensche katho- lieke partij er over interpelleeren in de Skoeptsjina. Aan den corespondent te Rome van de „Morning Post" heeft Mussolini een Bood- schap gegeven voor het Engelsche volk, dat zooveel verontwaardiging heeft getoond bij den jongsten aanslag in Bologna. De uitlatingen van den Duce komen hierop neer, dat het fascisme levenskiachtiger «i onverwoestbaarder is dan ooit: „Kogels gaan voorbij, Mussolini blijft" Hij wil op zijn post blijven en is zeker dat hem nicts zal overkomen voor zijn werk is voltooid Geen opposanten. In de Kamer is ecu motie ingediend sh^ek- kende tot het buiiensluittn van de oppesitie leden, op grond van hun wegblijven van de Kamerzittingen. De verhouding tot Frankrijk. Naar aanlciding van het onderhoud tu6- schen Briand en den Italiaanschen gezant zegt de „Matin", dat de Fransche regeering van oordeel is, dat de schending van het Fransche consulaat in Ventimiglia een spe- ciaal protest en passende verontschtildigin- gen ncodzakelijk maakt. De „Petit Parisien" mecnt te gelooven, dat er binnenkort een onta aan de Quai dJOrsay zal worden overhandigd om de door Musso lini getroffen maatregelen ter bestraffing van de daders van toekomstige incidenten, nader uiteen te zetten. De Duce zou voornemens zijn een circu- laire aan de Italiaansche pers te zenden met verzoek zich voortaan wat hoffelijker jegens Frankrijk te betoonen. HET CAT ALA WSCH COMPLOT. Zondagnacht en den geheelen daarop vol- genden dag heeft de politie te Perpignan de verhooren en de confrontaties vocrtgezet. Men wil de procedure bespoedigen, opdat de regeering in staat zal zijn spoedig een be- slissing te nemen. Na de confrontatie van kolonel M-^.cia met den Itaiiaanschen luitenant Risoli - omhelsde Macia den luitenant hartelijk. Macia bleef ten stelhgste ontkennen, dat hij met Garibaldi zou hebben samengespan- nen. Gemeld wordt, dat kolonel Macia waar- schijnlij'k naar Parija zal worden gebracbt Hij heeft den wensch te kennen gegeven in tegenwoordigheid van de Fransche politie- ambtenaren een ontmoeting met Garibaldi te hebben. Deze ontmoeting zou wellicht duide lijk kunnen maken, welke relaties er tusschen Macia en Garibaldi be stain hebben tijdens de voorbereiding van hei Catalaansche complot Besloten is het veriixsr van kolonel Ricci- otti Garibaldi hetwelk van Vrijdagmiddag af bijna onafgebroken heeft voortgeduurd. voorloopig niet voort te zetten, om den be- treffenden autoriteiten gelegenheid te geven nauwkeurig de vele documenten te bestudee- ren, welke in het huis van Garibaldi te Nice in beslag genomen zijn; tevens zal een ver- taling worden gemaakt van de in het Itali- aansch gestelde „tukken Op het Fransche ministerie van binnen- landsche zaken werd Maandag medegeaeeld, dat uit de tot dusver bekende feiten geen in- breuk op de Fransche wet is gebleken. Hier- mede schijnt men te bedoe'en, dat de be- schuldigingen. tegen Garibaldi ingebracht, wel is waar niet ongegrond zijn, maar dat zij op het oogenblik geen basis kunnen vor- men voor een vervolging. Indien men ook later een dergelijke vervolging niet zou kun nen instellen, dan zouden de Fransche auto riteiten toch nog altijd de bevoegdheid heb ben Garibaldi uit het iand te zetten. Uit de thans bekend geworde- feiten mag men af- leiden, dat de Fransche autoriteiten het als zeker beschouwen, dat Garibaldi in verbiri ding heeft gestaan met de Catalaansche sa- menzweerders. Hij heeft met kolonel Macia relaties onderhouden en hij heeft dezen in den tijd dat de expeditie werd voorbereid, ver- scheidene malen ontmoet. De rol die Gari baldi in deze affaire heeft gespeeld, kan even- wel nog steeds niet met zekerheid worden vastceeteld. Het Fabra Ag. meldt, dat de arrestatie van Alexander Lerroux te Madrid, oud-lid der Spaansche Cortes, niet met de gebeurtenissen te Perpignam heeft uit te staan. De arrestatie ?ou haar aanleiding vinden in een document, dat de handteekening van Lerroux draagt en waarin het regiem van Primo de Rivera Verocrdeeld wordt. Deze mededeeling komt overeen met het- geen de Temp.'-' chreef, n.l dat al is het mocelijk dat Lerroux tegen het huidige regiem, hetwelk uiteraard niet aan zijn repu- blikeinsch idealisme beantwoordt, heeft samengezworen, niets doet gelooven dat hij eensklaps van woorden tot daden is over- gegaan. Nog buitengewoner zou bet zijn te veroncltTstelkn dat kolonel Macia de mede- w^rking van Lerroux zou hebben' aanvaard. Sedert vele iaren heeft Lerroux de leiding van de republikeinsche partij verloren, welker hoofd hij was op een reed^ ver verwijderd tijdstip, toen de arb-'iders van Catalonie hem „de Koning van Parallele" noemde (een volkswiik in Barcelona) Het omvangriike onderzoek naar de jong- ste incidenten en het naspeuren in hoeverre er verband bestaat 'usschen de campagne tegen Mussolini, de Catalaansche samenzwering en de anti-Fransche relleties. zal nog gerui- men tijd in beslag nemen. Eerst moeten alle documenten woiden uitgeplozen, daarna de verschillende verdachten worden geccrafron- teerd. De belangrijkste confrontatie zal stel- lig zijn tusschen den Spaanschen kolonel Macia en Ricciotti Garibaldi. Ezio Garibaldi, de tweede broeder van Ricciotti, heeft intusschen aan het blad de ..Tevere" verklaard, dat hij sedert geruimen tiid geen contaa m-^er met zijn broeders Ric ciotti en Santo heeft gehad tntegendeei, hij heeft zse zelfs vaak openlijk bestreden A Is een Garibaldi werkelijk schuldig wordt be von- den, zegt hij. moet hij strenger worden ge- straft dan wie ook. De loemrijke naam, dien wij dragen, moet ons geen verzachtende be handeling verschaffen; hij iegt ons integen- deel grooter plichten op. Het Fransche sociailstische Kamerlid- Eugene Frot heeft een interpellate aange- kondigd over de jongste incidenten en de maatregelen, welke de regeering denkt te nemen om de Fransche onderdarien te be- schermen. De Italiaansche republikeinsche partij in Frankrijk verzekert dat Garibaldi sedert 1925 uit haar gelederen was verwijderd. Zij had niets meer met* hem uit te staan. DE KERKWETTEN IN MEXICO. Volgens telegrammen uit Durango bren- gen de militaire autoriteiten van dien staat alle katholieke priesters in de stad Durango bijeen onder verdenking dat zij de bevolking tot opstand hebben aangespoord. DE SOCIALISTEN UIT DE REGEERING? In gezaghebbende socialistische kringen in Belgie heerscht de overtuiging, dat de socia listische ministers in Januari uit de regeering zullen treden. DE VER IAARDAG DER BOLSJEWISTISCHE REVOLUT1E. Ter gelegenheid van de herdenking van het feit. dat acht jaar geleden de Russische Nuvemberrevolutie begon, hield het Russi sche gezantschap te Berlijn een receptie waarop meer dan 8000 personen waren ver- schenen. Zeer sterk was het corps diplo- matiaue vertegenwoordigd, nu alle Euro- peesche staten, met uitzondering \an Spanje, Nederland en Roemenie, inmiddels de diplo- matieke betrekkingen met de Sovjet-Unie heb ben hersteld. Ook minister Stresemann was aanwezig, even-.ls de Duitsche gezant te Moskou, graaf Brockdort-Rantzau, benevens de voorzitter van den Rijksdag, Lobe, de voormaiige rijkskanseher Scheidemann, Dern- burg, en andere rijksdagafgevaardigden. Het middelpunt van een grooten kring vormde mevrouw Koiontai, die Sovjet-Rus- land bij de Mexicaansche regeering zal ver- tegenwoordigen, doch die, naar gemeld, van de Vereenigde Staten geen pas voor haar doorreis naar Mexico kan verkrijgen. Voorts bevonden zich onder de aanwezigen vertegenwoordigers van handel en nijverheid en van kunst en letteren; van de laatste cate goric van Gerhard Hauptmann aanwezig. HEEFT MME. LEFEBVRE WEL DEN MOORD GEPLEEGB? Me. Lefebvre-Lemaire, de ter dood veroor- d'eelde moordenares van haar schoondochter, is, in afwachting van de beslissing van den president der Republiek omtirent het inge- diende gratieverzoek, uit Douai, naar Rijssel overgebracht. t Intusschen wordt aan de „Intransigeant" geseind, dat in het departement Nord (waar in Douai ligt) een bepaalde ommekeer der nublieke stemming ten gunste van Mme. Le- febvre plaats grijpt. Men komt tot de ontdek- king, dat er toch nog wel eenig mysterie zweeit rond'om het drama van „La Solitu de". Op een radiozendstation in het departe ment heeft men aan het geval Lefebvre zelfs al een lezing gewijd, waarbij de spreker, ze- kere heer Ashelbe, beweerde, dat in den auto der Lefebvre's de oude vrouw onmogelijk haar sehondochter kon hebben doodgescho- ten onder de omstandigheden en vac de p-'.aats als in het dossier van het Assizenhof omschreven. Zou er niet, vroeg Ashelbe, een andere hand in het spel geweest zijn en zal men het beleven, dat nieuwe onthullingen een herope- ning van het proces tegen Mme. Lefebvre noodzakelijk maken? Terwijl Mme. Lefebvre dus op de decisis van het staatshoofd wacht, die haar zeker heid geeft omtrent leven of dood, doet in Frankrijk alom het gerucht de ronde, dat Andre Lefebvre, haar zoon, wien ze met het scbot op den fatalen avond zijn levensgezel- lin heeft ontnomca, zich wederom veiioofd heeft DE NIEUWE REGEERINGS- MAATREGELEN IN 1TALIE. Hei Staatsblad publiceert den tekst van de nieuwe wet qp de openbare veiligheid in Ita- lie. Het parlement had de regeering volmach ten gegeven om de oude wet op de veiligheid te amendeeren, weshalve de nieuwe wet on- middellijk in werking treedt. De nieuwe wet geeft de politie aanzienlijk groc+f. zetistanriig^eid inzake de uitvoering van de wet r-n bevat vetsclieidene wijzigingefl* Vooral de bepalingen betreffende de politieke bijeenkf.msten zijn ingrijpend. Openbare bij eenkomsten kunnen in de loekomst slechts ge houden worden indien politietoestemming drie cagen van tevoren verkregen is. De bepalingen inzake het dragen van wa- penen zijn eveneens v'eel strenger geworden Met dragen van wapenen", aldus de wet, niet een redit van de burgers, doch een con- cessie, welke de staat verleent aan verdienste- lijke burgers" De politie zal het redit hebben iedere ver- tooning te verbieden, waarin dieren in het openbaar vertoond of slecht behandeld wor sen. Tevens bevat de wet strenge bepalingen op dronkenschap. Het is voorts verboden pro paganda te maken voor geboorfebeperking. TEKORTEN BIJ DE ARGEN- TIJNSCHE SCHATKIST. Er zijn tekorten ontdekt in de rekeningen van de rijksschatkist. Men gelooft, dat "het totale bedrag aanzienlijk is. De politie meervt te doen te hebben met speculaties van tal vfen jaren her. Er zijn een hoofdambtenaar en een aantal ondergeschikte ambtenaren aan- gehouden. Een persoon, die er bij betrokken moet zijn, pleegde zelfmoord. HET OOSTENRIJKSCHE P. T. T.-PERSONEEL. Na de onderhandelingen met de regeering welke twee dagen hebben geduurd, is gister definitief het conflict met de Technisdie Unie van Telegraaf- en Telefoon-beambten bijge- legd. Het reeds overhandigde ultimatum zaf niet worden uitgevoerd en ook zal geen Hjde- lijk verzet worden gepleegd. EEN MISPLAATSTE GRAP. Het bestuur van het Western Oogheelkun- dig Instituut te Londen heeft bekend ge maakt, dat de cheque van 20.000, waarmee het de vorige week verbl ijd was, als zijnde de helft van het benoodigde bedrag voor de op te richten kliniek, gebl ken is va'sch te zijn. Zij was onderteekend E. Hammond of Ham mer Leeds, maar niemand van dien naam heeft op de aangegeven bank een tegoed. EEN SPIONNAGEZAAK. De politie te Praag arresteerde een in de lithografische afdeeling van een militaire in- stelling werkzamen invalide, die militaire documenten ontvreemdde en aan een lid der vertegenwoordiging van een vreemden staat verkocht. In deze aangelegenheid werden ze ven personen, onder wie de vrouw van een communistisch journalist en een Ritssisch student, gearresteerd. SPOORWEGSTAKING IN CANADA. Volgens berichten uit Canada zijn 15 000 Canadeesche spoorwegarbeiders in staking gegaan, daar purine eischen tot loonsverhoo- ging niet ingewilligd werden. HET PROCES TEGEN MEVR HALL EN HAAR BROERS. De voornaamste getuige a charge in het strafproces tegen mevr. Hall, die er van be- schuldigd wordt, geholpen door haar twee broers, haar echtgenoot, predikant Hall, uit den weg te hebben geruimd, is Jane Gibson, een boerin. Deze vrouw beweert, dat zij in den nacht van den moord mevr. Hall en haar twee broeis had gezien bij de lijken van pre dikant Hall en diens geliefde, de getrouwde vrouw Mills, die bij hem in het koor zong. De verklaring of bewering van vrouw Gib son hadden haar zeer impopulair gemaakt in de streekhaar varkens en> haar kippen wer den vergiftigd, haar te veld staande groenten vertrapt, enz. Jane Gibson was nog niet als getuige ge- hoord, omdat zij in een hospitaal ziek lag. Thans heeft de ambtenaar van het O. M. de zieke uit het hospitaal laten halen en haar doen overbrengen naar een ander ziekenhuis, waar hij haar kan laten bewaken en des- noods bescbermen. Deze overbrenging bad groot opzien gebaard. Het bleek echter, dat den ambtenaar van het O. M. was ter oore gekomen, dat een operatic zou worden ver- richt aan vrouw Gibson, waardoor deze ge tuige dan cen week of wat buiten staat zou zijn om te worden verhoord. Dat wilde hij beletten. Dan is er nog een andere getuige, zeker? Gorsline, die nu met de bekentenis is voor den dag gekomen, dat hij in den nacht van den moord een der broers van mevr. Hall, te richten kliniek, gebleken is valsch te zijn. toen een geweer bij zich gehad en daarmee getuige Gorsline bedreigd onder het zeggen: Vertrek. Je hebt er niets tnee te maken. Ruk uit." Ook had Henry een paar schoten gelost om Gorsline schrik aan te jagen. OP DE ZES MAN e6N SERGEANT. De secretaris van de Deutsche Friedensge- sellschaft, Gerhardt Seger, heeft een brochu re gepubliceerd, waarin hij statistieken geeft over de sterkte der Duitsche militaire bonden. Hij komt daarbij ot een totaal van meer van 2 millioen geoefende mannen, uitsluitend in de rechtsgerichte organisaties, waarbij dan nog gevoegd zouden moeten worden de Reichshanner Schwarz-Rot-Gold, van welke drie millioen leden £en millioen militair geoe- fend zijn, en de 60.000 man van den comimi- nistischen Bond van Frontsoldaten. Seger wijst verder op het groot aantal of- ficieren en onderofficieren in leger en vloot. Zoo is,er volgens hem in de Rijksweer op dc zes man een sergeant, op de 12 een sergeant majoor, op de 16 een subaltern officier, op de 300 een kolonel, erwijl er voor 100.000 man nie minder dan 46 generaals zijn ALRHAARSCRE COURAN

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1