Alkmaarsche Coorant AgentschapL. Frankenberg, Alkmaar, Hondero Acht en Twlntigsti Jaargang, Zaterdasr 13 November Tijdschriften Radio-hoekje n®. 268 Zwervers, door Hugo Penning. Uiigave Van Holkema en Warendorf, Amsterdam. Er 7ijn van die onvoldanen, die altijd zoe- Iren en nooit vinden. Er zijn van die zwervers door het leven, 4]e zich nu eens hier, dan weer daar vesti- grn, van die rusteloozen, die eenzaam blij- ven. omdat niemand hun gejaagdhud in zelfvertrouwen en blij genieten kan ver- anderen. lit dwalen doelloos rond in de schaduw van het leven, het geluk gaat langs hen heen en het noodlot schijnt hen te vervolgen. in dit boek zijn velen van die beklagens- waandigen op treffende wijze geteeken Zij zijn er in alle kringen, schilders uit de Parijsche cabotins-buurten, revue meisjes van het Paleis van Volksvlijt, Amsterdamsche beursheeren, die op hun ongezellige kamers nooit de voldoening van huiselijk geluk vin den. rfugo Penning heeft er in dit werk een fiental geteekend, nu eens in Parijs, dan weer hi Amsterdam, mannen en vrouwen van ge- fceel verschillende maatschappelijke positie, wier levensbinen elkaar kruisen, en soms een oogenblik satnenvallen. Nine en Tony, het revue-meisje, Kees de schilder Andre de verloopen student, George, de beurs-speculant, Willems, de be- rekende bankdirecteur, het zijn ten slotte alien rusteloozen en onvoldanen, die atlijd tan de trieste zijde van het leven blijven. Dit is geen roman van sterke intrige, geen eensatie-verhaal van boeienden inhoud, het is eigenlijk/niets anders dan een eentonige op- somming van verdrietelijkheden uit kleur- looze leventjes, van zoeken en niet vinden, van eenzaamheid en verlangen. Het is een bundel schilderijtjes in de melan- eholische atmosfeer van triestige regendagen. Maar zij zijn geschilderd door een ras- artist en omdat elk onderwerp interessant is dat een kunstenaar bestudeerd en uitgebeeld heeft, zoo is diit boek een werk, weiks be- teekenis niet onderschat mag worden. De schrijver van Goudland en Herman Wendel heeft met dezc uitgave opnieuw ge- toond, dat het kleurlooze leven ,der onvol danen in hem een aitstekend vertolker heeft gevonden. De lotgevallen van din ouweheer Dorus door M. J. Brusse. Uitgave W. H. en J. Bras- se's Uilgeversmaatschappij Rotterdam. De ouweheer Dorus is voor zeer velen in den lande geen onbekende meer Want het verhaal zijner lotgevallen heeft wekenlang de kolommen van de Nieuwe Rotterdamsche Courant gevuld. voor zooverre de bekende re tacteur van de rubriek ,,Onder de Men- schen" daarover de vrije beschikking had ge- kregen. De lotgevallen van Dorus beginnen al toen hij nog een Rotteroamsche kwajongen van het meest gevreesde soon was en zij eindigen pas als de gordijntjes in het burgermans- woninkje zijn neergelaten en de familie laat weten, dat de ouwe heer overleden is. Daartusschen ligt een loopbaan vol avon tuui, een zwerverslevea in allerlei wereld- deelen, een bestaan van twaalf ambachten en dertien ongelukken, een zeemansleven, dat in zijn wonderlijke verrassingen bijna een spvookie lij'kt. De ouweheer Dorus heeft zijn heele leven krijgertje met mageren Hein gespeeld en is tot op hoogen ouderdom altijd weer den dans ontsprongen. Hij heeft geleefd zooals hij dat zelf prettig void zonder aan iemand ter wereld te vra- gen of het zoo goed was. En daarom zullen er heel wat hoofden be- dachtzaam geschud worder als de ouwe heeT uit de donkere bladzijden van zijn levensdagboek herinneringen aan allerlei do9<> avontuien opdiept Evenwel. de ouweheer Dorus heeft uit het leven eehaald wat er.in zat en is in voile te- vredenheid geatorven. in de overtuiging, dat hij van alles ziin portie voldoende gehad heeft Hoe velen zuiver ingesteld op wat mag en niet mag zouden er aan het eind van hun plantenkven niet alles voor over heb- ben als zij het hem kond^n nazeggen. En 00k in mate rive opzicht heeft de Rot terdamsche kwajongen niet te klagen gehad. getuige het feit. dat hij op hoogen leeftijd d'n ouweh°er is geworden Wie Brusse's talent om zeldzame typen zoo natuurgetrouw mogelijk w"er te geven heeft leeren waardeeren zal ten voile van Jit spannende levensverhaal kunnen genieten. Doe anders is* de titel van een werkje, dat door Dr. Jos de Cock, den bekenden zenuw- arts is geschreven en bij F. Luyten in Den Haag het licit zag. Het boekje beoogt weer levensmoed te ge ven aan de vele nerveuzen en prikk-dbaren van lezen tijd. aan dt menschen.N die zich overspannen hebben en voornamelijk aan hen. die zich door dwangvoorstellingen laten beheerschcn De conctusie is in het algemeen voor alle pttienten: „Gij zijt de schuld van al Uw Hid en". Maar de bekwame medicus is in staai hun d*> b^htilpzame hand bij het oetredeh van den weg naar beterscbap te Hken. Dr de Cock laat zijn uit hun evenwieht geraakte patienten een blik in eigen ziele Wen slaan Hij zet het voor hen als het in- g-wikkelde m^chanisme van de een of andere Idok en wiist hun de kleine rad.'ftjes, die Wat stroef gaan en wat gesmeerd moeten worden. Hii cvertuigf hen bo venal, dat zij geens- zins voor het normale leven veioren zijn, ■fat zii hun kwalen door een vergroo+glas hebben beke'-en en dat het betrekkelijk een voudig is, hen te genezen. Daarbii niaak' hij gcbruik van syshma uechc tra.hiing van de gedachtet-racht, waar bii men zich van de na vol genu*, fonnules zou ^ajoioen becWenen: 1 van nu ai aan zai fnijti geheeie ged'achten- leven weder kracbtig en gezond worden. Ik zal mijn angst leeren overwimnen en een blijmoedig en normaal denkend mensch zijn. II. Ik zaf er vandaag naar streven om mij aan mijn angst0edaehten te onttrekken. Tel- kens, wanneer zij mij mochten willen beslui- pen, zal ik trackten, mijn denken op mecr gezonde dingen te richten Het is mijn ern- strge wil in dezen strijd de zegepraal te be- halen. De eerste dezer formules overdenke men 's avonds, de tweede's ochtends, telkens ge- durende vijf minuten. Het prettig geschreven werkje geeft bo- vendien nog vele nuttige wenken, die de zelf- genezing belangrijk kunnen vergemakke- lijken. Leidsch studentenleven in het laatst der vorige eeuw. Een vroolijk verhaal door mr. Willem Coops, uitgave W. L. en J. Brusse's Uilgeversmaatschappij te Rotterdam. Dit boek mirdt aangekondigd als een vroolijk verhaal, dat wil zeggen, dat er geen enkele reden is om zich bij het lezen daarvan in sombere gedachten te verdiepen. En toch heeft de schrijver over het hoofd gezien, dat de vroolijkheid uit dit boek slechts op een bepaalden leeftijd, in een bepaalde omgeving en de daarbij behoorende stem ming, naar waarde genoten kan worden. Mr. Willem Coops is er niet in geslaagd, ons ervan te overtuigen, dat het zeer kleine aantal werkelijk goede humoristen door zijn verschiining met een vermeerderd is. Wat hij geeft is geen humor, miar eenvou- dig een herinnering, een zonder eenige bte- raire pretentie weergegeven herinnering aan allerlei dwaze dingen, die hij en zijn vrien- den deden op een leeftijd, dien men in Duitschland als de Sturm- und Qrangperiode kenschetst. Gewoonlijk vraagt meji zich vijf-en-twintig jaar later in de grootste verbazing at hoe het mogelijk was, dat men in zijn jeugd zulke bokkesprongen gemaakt heeft, al blijft men aan de levensvreugd u'.t den jongelings- tijd een prettige herinnering behouden. Niet alzoo mr. Coops, die door de jaren niet veranderd is en al het dwaze, dat jonge studenten doen, Dlij-kbaar nog even belang rijk vindt als toen hij ontgroend werd. Leidsch studentenleven is de geschiedenis van Wim van der Meer, Jan Verbeek en an dere zonen van Minerva, die later allemaal heel gewichtige functies bekleed hebben. Wat zij in hun jeugd aan zoiteklap ver- kondigden, hoe zij vloekten en dronken, hoe zij de duiten verieerden, die hun respectieve- lijke oude heeren voor hun opleiding bestemd hadden, dat alles vindt men hier beschreven Indien aldus het korte voorwoord er om deze dolle grappen hartelijk wordt ge- lachea, is de schrijver tevreden. Wij vreezen, dat hij te veeleischend is, al zullen er onder de jongere corpsleden en wel- lioht 00k reeds op de H. B. S. wel bewonde- raars van dit soort literatuur worden gevon den. Voor anderen is dit een van de boeken, die men hei best op een regenachtigen Zaterdag- middag leest, waarna men Zondagsavonds tot de verrassende ontdekking zal komen, dat men er zich nog maar heel weinig van kan her.nneren. Bij Holkema en Warendorf te Amsterdam is in de society-~-;eks een nieuw werk van de bekende schriifster Pamela Wynne versche- nen. Het is Blank en Bruin, een roman van Engelschen oorsprong waarin de geschiede nis verteld wordt van een jong Engelsch meis je van goeden huize, dat zich in een onbera- den oogenblik veriooft met een Indier, die in Cambridge studeert. Ondanks de waarschuwingen harer fami lie, zet zii haar wil door en trouwt den zich interescant voordoenden Mohammed Khan, die haar met zich mee zal nemen naar een van de plaatsen in het binnenland van Britsch Indie, waar hij zich als advocaat wil vesttgen. Hoewel de Indier zich als Christen voor doet, blijkt dadelijk na het huwelijk al, dat hij een Mohammedaan is. Hij reist, door toe valiige cmstandigheden, vooruit en Joan, het knappe Engelsche meisje, maakt een paar maanden later een interessanie zeereis, waar bij zij met alle eerste klasse passagiers vriendschap sluit, tot men ontdekt, dat zij de vrouw van een inboorling is. Dan keeren de meesten haar den rug toe want er is in Bri'sch Indie een onoverbrug j bare klove tisschen blank en bruin, j Intusschen heeft Joan haar echtgenoot onmiddellij'k na het huwelijk reeds als een brunt leeren kennen en zij gaat dus een alles behalve blijde toekoms' tegemoet. Op de boot maakt zij kennis met majoor Peter Herot en dit leidt tot een wederzijd- sche liefdesverklaring en een verhouding waaraan beiden slechts noodgedwongen een einde maken. Joan vindt in het binnen'and haar man te- rug en b'jna dadelijk kemt het tot een ernstig conflict Hij laat haar bij zijn moeder logee- ren, waar reeds zijn tweede vrouw is gehuis vest en men noogt haar daar te vergiftieen. De oude inlandsbhe aedierde van Herioi, die zij aan boord een cienst hwrt bewezen red! haar en hrengt haar, als Indier ver momd, in het fort van dm majoir, waar geen crouwen mogen toegela cn vorden Daar onidekt de dokter 1 aar sexe en ver momroin" en staat op het punt m'sbruik van zijn overmacht te maken, als ook Herio* in j zijn inlandschen bed'ende zijn geliefde her- kenit. Juisf is er bericht gekomen, dat Mohrm med Khan bij een opstand gedood is en het j slot der gesch edenis laat zich gemakkelijk begrijpen, als men op de laatste bladzijde leest dat Peter Heriot zijn arm wat vaster om de tengere schouders van hci meisje leg de. Dit omvannrijke verhaal is buiten^ewoon boeiend. Men komt er niet spcedig toe, het boek uit handen te leggen en wij ziin er van overtuigd, dat hat .veldra tot de mees' gevraagde rorrens in onze leeszalen en bi- bliotheken zal behooren. Tijdens de onverkwikkclijke discussie over de vraag of dr. Boutens al dan niet het recht had de verzen van J. H. Leopold tegen diens wil uit te geven, is bij W. L. en J. Brusse's Uilgeversmaatschappi} te Rotterdam een tveede bundel verzen van den thans overle den diohter verschenen. Bet zijn'de afterTaatsten eft ztj keflscbefsen in hun eenvoud den bcschdden dichter, wiens geesteskinderen in breeden kring bekend en gewaardeerd zijn geworden. De inhoud omvait Cheops, Albumblad, Oostersch I. Laatste wil van Alexander, Dui- zend en een naebt, Soefisch I XXXI, Oos tersch II, Omar Khayami XXIV en Laat ste Verzen. Een paar korte citaten mogen hier volgen. De dauw kangt parelen aan takken en aan blaren in kettingen en snoeren, de kusmond van den wind, als hij ze aan wil roeren, doet ze ontstellen, sidderen zonder be- daren en stort ze alien neer, de wankelbaren. En deze wijze les: Een vriend is met, die U aan't hart wil sluiten in uw geluksuur en zich niet genoeg doen kan, maar die den balling bij zich binnen roept en dan de dear toeslaat tegen de wolven buiten. Als slot van de laatste verzen, de ontroe- rende bede van een stervende: Dit zweven tusschen dood en leven en deze pijn O dat het nu genoeg mocht zijn. Dit is de eerste druk, die, naar wij verwach- ten, nog door meerdere gevolgd zal worden Mannetjesputtersdoor Clarence E. Mul- ford, Uitgave J. T. Swarfsenburg's cowboy- serie, Zeist. Er zijn menschen voor wie het verre Wes- ten en het avontuurlijke leven der cow-boys zooveel aantrekkelijks heeft, dat zij nimmer in onze bicseopen onfbrekeii, als men daar een cow-boy-geschiedenis van de echte, onver- valschte soort op het dock brengt. Deze enthousiasien zullen het ook wel zijn, die de boeken uit Swartsenburg's cowboyserie een overigens welverdiend succes bezorgd hebben. Clarence Mulford heeft ook in ons land talrijke bewonderaars ;n een van haar laat ste seheppingen Mannctjesputters belooft in bijzondere mate populair te zullen worden. De cowboys, die in dit verhaal voorkomen, Johny Nelson, Hopalong en anderen, zijn vechtersbazen, die elk zes tegenstanders voor hun rekening nemen en zelfs den kapitein en de bemanning van een schip, waarop ze dron ken aan boord gebracht zijn, noodzaken weer terug te varen en hen netjes aan wal te zet- ten. Er wordt in dit boek geslagen, geschopt en geschoten, dat het een lust is en het gelukki- ge toeval wil meestal, dat de populaire cow boy ongedeerd uit den strijd komii en de ban- diet tot moes wordt geslagen. Mannetjes-putters de titel verraadt het al is een boek waarin r we kerels in woes- te landstreken het recht van den sterkste als hoogste wet doen erkennen. Voor alien, die van cowboy-films genieten, is dit een boek om stil mee in een hoekje te lcruipen. Het Jongensjaarboek schijnt reeds popu lair te zijn geworden. Bij H. P. Leopolds uilgeversmaatschappii in Den Haag is althans van deze kloeke uit gave de derde jaargang cerschenen, die weer vele boeiende verhalen voor de mannelijke jeugd bevat. Jan Feith opent de serie met de geschiede nis van het heilige bruine monster of de wonderlijke avonturen van een voetbal Deze fantast heeft zijn vermakelijk verhaal met vele zelfgeteekende zwartjes versierd. Verder treffen we in dat jaarbcek vertel- lingen aan van George Surrey, Walter Rhoades, Ir. P. Telder, Percy Dent, Hugh Orton, Johan Fabricius, Theo Frenkel, Si. Lawrence R. Bourne, Jac. Schaap en Oswald Dallas. Alle verhalen zijn geillustreerd en voorna melijk Johan Fabricius, wiens teekentalent reeds in vele jongensboeken tot uiting kwam, heeft voor karakteristieke illustrates gezorgd. Aan het slot van dit jaarboek heeft de uit- gever een verhalenwedstrijd uitgeschreven Er worden een drietal fraaie boeken als prijzen uitgeloofd en het beste verhaal zai in het volgende jaarboek worden opgenomen Het succes van het jongensjaarboek heeft de uitgevers blijkbaar op de gedachte ge bracht, een dergelijk werk ook voor meisjes samen te stellen. Zoo verscheen de lste jaargang van Het Meisjesjaarboek, dat in het bijzonder verha len geeft, die door jonge meisjes interessant woraen gevonden. Aan de samenstelling van dit werk hebben o.a. medegewerkt Brenda Girv.n, E. Belin- fanteBelinfante, Christine Doorman, Phil- lippa Francklyn, Thora Stowell, M. Bainis Reed, Tine BrinkgreveijWicherink, H. Ph M. v d. Horst, Ant. Meijer, Eileen Wright. S M. Hills, Augusta van Slooten, G. Sutton Alice Massie. C. C. Voute Jr., Winifred Daridi. N m Feblan en Grace Mary Golden. Men ziet, dat er heel wat te lezen en te ge nieten vslt en de illustratiee zijn even goed verzorcd als in het jongensjaarboek. Ook voor de meisjes heeL de uitgever een verhalenwedstrijd uitgeschreven. Ten slotte vesttten wij gaarne de aandach: op een ge nieuwe prenienboeken, die keurig verzorgd zijn Bij (icbrs. Kluitmon te Alkmaar verscheen Het Kathe-Krusse Poppenboek, bewerkt door T. Llellinga-Zwartde geschiedenis van een paar poppen, die uit de etalage van een winkelraam weggeloopen zijn. Het boek is, n et het minst door de beeldi- ge, tot in alle onderdeelen verzorgde platen, een luxe-prentenboek, dat overal na gebruik wel zorgvuldig weggeborgen zal worden. De uitgever G. B. van Goor en Zonen te Gouda heeft in stevige cartcnnen banden eenige aardige boeken met versjes en platen in den handel gebracht. Het zijn Drie flinke rakkers, door Maren Roster, het verhaal van drie jongens, die zich bij een molenaar, een schilder en een schoor- steenveger verhuren, om geld te verdienen voor moeders Verjaardag. Allerlei vriendies door Maren Koster, met moderne nlaaties1 De ..P'oNTTN^NTAL" SCHRIJFMACHINE telt te Aikuiaar en treken reeds meer dan 100 tevreden gebruikers. door Agnes Richardson en Van Kinderen en Dieren, door dezelfde schrijfster, met platen van Suska, leuke verhaaltjes van kinderen met allerlei huisdieren en vogels. Uitgevers en illustrators hebben er naar gestreefd voor onze kleine peuters iets aan- itrekkelijks verkrijgbaar te stellen. Ten slotte verscheen bij denzelfden uitge ver Mijn eerste sprookjesboek door Jenny de Blceme, een gei'llustreerde verzameling onzer meest bekende sprookjes, waaronder Rood- kapje, Sneeuwwitje, Doornroosje, Assche- poester en Hans en Grietje. Ook dit prentenboek in stevigen, fraai be- drukten cartonnen omslag, zal zeker in vele Hollandsche kinderkamers tot de meest ge- zochte lectuur gaan behooren. Tj- In het tweede nummer van het tijdschrift „De Muziek" wordt het artikel „Tonaliteits- problemen" van Willem Pijper beeindigd en dat van Prof. Dr. Adolf Sandterger over „Orlando Lasso, en de cultureele stroomin- gen van zijn tijd" voortgezet. H. Stips schrijft over rijkssubsidjes en behandeld in zijn op- stel de subsidie die het concertgebouw-orkest en het Residentie-orkest geniet. Overigens zijn er buitenlanders aan het woord. („Klok- ken en klokkenspel in de vocale en instrumen- tale muziek door Charles van den Borren, Brussel, en het Bachfepst te Berlijn" van Dr. Kurt Singer. Het overige is gewijd aan bin nen- en buitenlandsche correspor.denitie's, muziekbesprekingen. waaronder „Repertorium der Musikgeschichte" van Otto Girschner, door Wouter Hutschenruyter .ter aankondi- ging ontvangen werken, en mededeelingen van verschillende vereenigingen van musici. A!s Jllustratie een houtsnedc door J. Kerkhoff van Richard Strauss Deze opsomming geeft blijk. dat de muziek op velerlei gebieden in dit tijdschrift bespro- ken wordt en voor den vakmusicus een perio- diek van beteekenis is. Ook deze tweede afle- vering 'S keurig verzorgd. A. K. De zesde Reiskroniek der N. R. V. bevat een interessante reisbesehrijving over Frank- rijk, van de hand van Barbarossa. Louis van Gasteren vervolgt njn reisim- pessies uit Spanje. Vvrder wordt er de uitsrag van den foto- wedstrijd in aangekondigd. Behalve eenige artikelen van uiteenloopen- den aard vindt men er nog een lezenswaar- dige beschrijving over een reis van Cham- mise naar Martignie, met eenige scherpe en fraaie foto's. De Wereldpost heeft op haar voorpagina een k:ek van de jaarlijks terugkeerende ver- woesting. Een roeifiootje do^bert o,p de mtgestrekte watervlakte, waaruit wat jonge boompies troosteloos naar boven steken. Het is de om geving van Roermond, waar alles geheel onder water staat. Natuurlijk is ook een fotopagina aan net Belgische vorstelijke huwelijk gewijd en zijn de feesten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Noordzeekanaal niet ver- geten. Deze aflevering bevat talrijke interessante sportkieken, vele actueele foto's uit binnen- en t-uitenland en een dubbele fotopagina over „De Hollandsche Molen in de schilderkunst Het November-nummer van de Nieuwe Gids bevat een verzameling „Allerlei", bijeenge- bracht door Lodewijk yan Deyssel. A. E Thicrens. Ph. D. schrijft over Astro'.ogie en de Nieuwere Psychologie en Dr. J. Berg ver volgt zijn interessante brievenreeks van Mevr. Anne Busken Huet aan mej. Sophie Potgieter. Willem Kloos vergast zijn lezers weer op een nieuwe reeks Binnengedachten en er zijn \%rzen van Helene Swarth, Juul Roggeveen en Morie Metz-Koning. Jac. van Looy ver- telt een droom en H. J. Schouten geeft bij- zonderheden uit het archief der familie Che- vallier. Henriette Mooy heeft een een-acter Oase geschreven, waarna een gevoelige schets uit een jongensleven volgt, 't Onafwendbare, door Johan Steffelaar. Timmermans boek „Naar waar de appel- sienen groeien" is voor Willem Kloos aanlei- ding den Vlaamschen artist een afonderlijk artike lte wijden. Maurits Wagenvoort schrecf weer het bui tenlandsch overzicht en heeft met Hermau Middendorp ook de bibliographic verzorgd. Ook hier krocnt het einde het werk, want Jeanne Klocs-Reyneke van Stuwe sluit deze aflevering met haar interessante beschouwing over George Eliot en haar werk. Van het reeds populair geworden tijd schrift Licht, dat, wanneer't compleet is, een encyclopaedisch werk van beteekenis belooft te worden, is thans de zesde aflevering ver- sclienen. W. N. v. d. Hou^ secretaris van den Ned. Journal istenkring, bchandc-lt daarin De Krant, een onderwerp, waarover nog heel wat meer te vertellen zou zijn. Bij interessante foto's wordt van holbewtmers, dieren voornamelijk vogels in holten van boom- stanunen verteld. Dr F. W. Zeylmans v Emmichoven be- spreekt de oude mysterien in de geneeeskunde en G. H. Pannekoek Jr. vertelt aan de ^and van verduidelijkende illustraties over de Ne- derlandsche boekdrukkunst. "len slotte volgt een artikel over het schaakspel en zijn geheimen. De heer W. de Haan te Utrecht heeft met de uitgave van dit werk ongetwijfeld zeer veiPn (vn d'enst bewezen. li^>' ""tyy/ PEPERMUNT Al LEKKERSTE 4. Toespraak over Ps. 62 door Joh. de Heer. 5. Het zangkoor zingt gezang 22:1-3. 6. Zang door Hr. en Mevr. de Heer: „0, kind van God", het koor „Jezus, mijn Heiland, Hij bidt voor mij". 7. De heer en mevr. de Heer zingen: No. 264:1, 2 en 3. 10.30 V. P. R. O.- uitzending, uit de Vrije gemeente te Amster dam. Spreker: Ds. K. G. van Wijngaarden. Zang door het koor der Vrije gemeente. 1. Voorlezing. Sadlhana 1, biz. 100 „Wij zoeken 't ver", A v. Schelitema. 2. Koorzang: Lied 235 N.P.B. 3. Gemeeirtezang. Lied 235:2 N. P. B. 4. Toespraak over: De mensch en het Andere. 5. Koorzang: Lied 286 N. P. B. onder de toespraak. 6. Orgel- spel. 7. Gebed. 8. Koorzang: Lied 104:1. 9. Gemeentezang: Lied 104:3. 2.304.45 Na- middagconcert door de Amsterdamsche or- kestvereeniging, onder leiding van Frans v. Diepenbeek, in „.Artis" te Amsterdam 6. Kerkdicnst in de Geref kerk te Amsterdam-— Zuid Voorgant;er: Ds. H. C. v. d. Brink. 1. Orgelspel 2 Zingen Ps. 91:1. 3. Votum en zegen. 4. Lezen: de 12 artikelen des Geloofs. 5. Gebed. 6. Zingen Ps 84:1 en 2. 7 Le zen: Lucas 12:16-32. 8. Lezen van den Teksf Ps. 84-4. 9. le gedeelte preek. 10. Zingen. Ps 27:3. 11. 2e gedeelte preek. 12. Dank- gebed Het Onze Vader. 8.Persbericbten en sportuitslagen. 8.10 De dochter van Madame Angc-, Opera-comique van Lecocq in 3 be- drijven. Algetn leiding: Chris de Vos. Rol verdeeling: Lange, Greta Santhagens-Man- ders. Clairette, Betty v. d. Bosch-Schmidt. Amaranthe, Annie Hofman. Ange Pitou, Ju- Zondag 14 November. Hilversum, 1050 M. 8.30 Christel. Mor- ^enwijding. Johan de Heer. Zangkoor der Evang. Gemeente te Hilversum, onder lei ding van Jac v. d. Bijl. 1. Zang door den heer en mevr. de Heer No 581: 1, 3 en 4 (zangb J. de Heer) 2. No. 259:7, 2, 3 en 4 3. Het zangkoor zingt psalm 62:1, 4 en 5 ies Moes. Larivaudiere, Ed. v. d. Ploeg. Pom ponnet, Herre de Vos. Lonchard, M. v. Reen. Cadet, B. 1 eeuwin Het versterkte H. D. O - orkest, onder leiding van den heer A. Zelden- rust, dirigenf van de Fransche opera. Daventry, 1600 M. 3.50 Concert door de band van H. M. Welsh guards. William Tur ner's ladies-piize-koor. A. Rode, viool. E. Isaacs, piano 5.50605 Sybil Arundale. Voorlezing van „Gitanjali", door Rabindra- nath Tagore. Muziek van Maud McCarthy. 8.20 He+ lu'den van de klokken van St. Mar tin in the fields. 8.35 Preek door den Bis- schop van Kingston. 9.15 Causerie: Royal national orthopaedic hospital. 9.20 Tijdsein, weerbcricht, nieuws. 9.35 Concert door het Grand Hotel Eastbourne, orkest. R. Hender son. bariton. 10.5011.20 The silent Fellow ship (van Cardiff) Parijs Radio-Paris", 1750 M. 1.05— 2 10 Concert door het orkest G. Smet ,Hr. Bonafe, zang. 5.055.55 Concert door de Radio jazz symphonic. 3.50 Concert en jazz- band. Konigswusterhausen, 1300 M en Berlijn 483 en 566 M. 7.50 Vroolijke avond. Hans Reimann, humorist. M. Kuttner en E. Trans- ky, zang-duet. Mady Christians, zang. Koor rn orkest. 9.5011 50 Dansmuziek. Brussel 265.5 M. en Antwerpen 508.5 M. 8.20 De radio-courant. 8.50—10.50 Galacon- cert Orkest en vocale solisten. 10.50 Persbe- richten. Miinsler, 303 M. 8.20—9.20 Morgencon- cert. 10.3511.20 Alexander Moissi decla- meert Goethe. 11.201.20 Concert. 3.20 5.05 Zither-concent. 5.206.20 Concert door het Westf. solokwartet. 6.206.55 Lezing. 6.55—8.20 Pianoconcert van P. Schramm. 8.209.35 Vroolijke avond. W. Hochgreve, humorist. 9.3510.50 Dansmuziek van Cafe Corso Dortmund Maandag 15 November. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten 5.6.— Kinderuurtje door Mevr. Ant. van Dijk. 6.6.45 Kamermuziek door leden van het H. D. O.-orkest. 6.457.15 Tuinbouw- praatje door den heer W. Balk te Alkmaar. 7 l*-7.45 Engelsche taalles. 7.45 Politie berichten. 10.Persberichten. 8.10 Een avond inLeeuwarden. Muziekver. „Lyempf", Dir. P van Leeuwen. Arbeidersmuziekver. „Ons Genoegen", Dir. P. de Ruiter. Viool- ensemb'.e der stedelijke muziekschool, ondet leiding van Salvatore Sterck. Het Oud- Leeuwarder Mannenkoor. Dir. C. A. Bonten. R. K. mannen- en jongenskoor, oder leiding van kapelaan H. C Bruggeman. Gemengae zangver. T.A.V.E.N.U. Dir. P. Metzlar. Ar- beiders zangver. „De Dageraad". Dir Wil lem Zonderland. Sprekers: Ds. J. J. Meyer en D. Kalma. A. Quarles van Ufford-Buma. declamatie Dav entry, 1600 M. 11.201.20 Concer door het radic-kwartet en solisten (sopraan, bas, cello) 1 20- 2 20 Orgelconcert van de St Micbaelskerk Boch-programma. 3 20 Le zing: Curiosities of fish-life. 4.20 Concert ooor de R A-C-baud. 4.35 Causerie: Ma kers of modern Europe, Garibaldi. 4.50 Dansmuziek door de R. A. C. band. 5.35 Kin deruurtje. 6 20 Dansmuziek door de radio dansband 7 Radiopraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben. weerbericht, nieuws. 7.50 Concert. B Eveline, ceilc A. Jones, piano. 8.20 E>e- bn.t vi. Is science bad for the world? 9 10 Licht orke-stprogtamma 9.35 Do you remem ber? 9 50 Lazing: The management of milch cows 10 05 F ano-duet door Cecil Dixon en V Helv-Hurchinson Werken van Schubert. 10 20 FijCaein. weerbericht, nieuws. 10 35 Operant tizick door het radio-orkest. 10 50 „Finella", opera in 1 acte. Speelt op de markt- plaats van een plaatsje in Devonshire. 11.20 12 20 Dansmuziek. Pariis .JZadio-Paris"1750 M. 12.50— 2 10 Concert door het orkest Gayina. Mme. Allard, zang 5 055 55 Concert. Orkest en Mile Dufour, zang. 8.50—10.30 Galacon- cert Orkrat en Andre Levy, cello, o.m. De Bruiicft van Figaro. Konigswusterhausen, 1300 M. en Berlijn 483 n er M 7 50 Verte'lino-en van Oskar Loerke. 8.20 Respighi-avond. A. Spiro, viool. O. Respighi, piano. E. Respighi, sopraan. 9 5011.50 Dansmuziek. Brussel, 265.5 M. en Antwerpen 508.5 M, 8 20 De radio-courant. 8.5010.50 Conceit Orkest en solisten. Murder, 303 M. 10.5011.50 Orkestcon- cert. 12.501.50 Werken van Louis NicodA door orkest. 3.20—3.50 Lezing. 3.50—4.50 'i

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 9