Een modern Zeeppoeder Sport ECucist Sfadsnieuws oCHEI-VEEMARKT. De DIRECTEUR van het MARKTWEZEN brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegen- lieid van deSCHElVEEMARKT op iWOENS-DAG 17 NOVEMBER a.s., het vee, hetwelk men niet per vaartuig naar de jnarkt brengt, alleen aangevoerd mag wor den langs den 11ELDERSC11EN WEG, over de HEILOOeRBRUG of over de FRIESCHE BRUG. Aanvoer van vee over de Bergerpoort, de Emmabrug, de Nieuwlandersingelbrug of de beide rustieke voetbruggen is verboden. Het vee over de Boompoortsbrug bij het Zeglis naar de markt gebracht moet den weg volgen langs de Voorraeer en de Bierkade, over de Schermervlotbrug en langs den Ka- naaidijk naar de Friesche brug. Vaartuigen met voor de markt bestemd! vee mogen gelost worden aan de Kanaalltade, de Havenmeester zal dte ligplaatsen aan- wijzen. Het vee langs den Heldierschenweg en per vaartuig aangevoerd aan de Kanaalkade mag alleen naar de markt worden gebracht over de Korte Nieuwesloot van de Handels- kade af. Bij de Friesche brug, de Heilooerbrug en aan de Korte Nieuwesloot zal het aan te voeren vee door deskundigen worden onder- zocht, en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. In het algemen mag men geen vee ter inarkt brengen zonder voorafgaand deskun- dig onderzoek en betaling van het markt geld; voor des morgens zeven uur wordt geen vee ter markt toegelaten. De Directeur van het Marktwezen voornoemd, D. SCHEN'K ERNSTIGE BOTSINGEN TE BERLIJN Gistermorgen kwam het in de Berlijnsche voorstad Neukoln tot ernstige botsingen tus- schen volkischen en politie. Drie personen werden zwaar, dertig lieht gewond.'Twintig personen werden gearresteerd, doch na vast- stelling hunner identiteit weer op vrije voeten 'gesteld. De botsingen werden veroorzaakt door de provoceerende houding der aanhangers van de nationaal-socialistische arbeiaerspartij, die een politieken optocht in deze uitgespro- ken arbeiderswijk organiseerden en de com- munisten en andere aanhangers der linksche partijen met hoongeroep en spotliederen prik- kelden. ACHT JAAR NA DEN OORLOG. Uit Miiaan wordt aan de bladen gemeld: In de buunt van Trente is een granaat, van groot kaliber, die zich sedert den oorlog in den bodem bevond, ontploft. Twaalf personen zijn daarbij opgekomen. EEN TREIN VEROVERD. Dertig leerlingen van een gymnasium te Philadelphia zijn opgepakt en in hechtems gesteld. De voetbalclub van deze jongelui had een overwinning behaald en de knapen tien van hen waren nog geen zestien jaar hadden toen wat gedronken en sloegen spoedig over tot baldadigheden. Zij gingen naar een station van den tunnelspoorweg en maakten zich meester van 'n gereedstaanden trein. Na daarin van alles te hebben vernield en bestuurder en conducteurs er uit te hebben gegooid, reden zij met den veroverden trein weg. Maar na een tocht van verscheiden kilo meters viel de trein in handen van de inmid- dels gewaarschuwde politie, die er eerst eens ferm op sloeg en toen de jongens inrekende Vermoedeliik zal het voor deze heertjes een duur ritje worden. EEN WANDELENDE BERG De •aardverschuiving van den berg, op welks helling het dorpje Cym gebomvd is, houdt nog aan en de berg is gisteren weer een paar meter dichter bij de rivier gekomen Alle op de helling staande huisjes zijn nu omtruimd en de pl.m. 250 inwoners zijn naar r rale de stad Ebb-Vale vertrokken. EEN VREESELIJKE VERGISSING. In de buurt van Houston, in den staat Texas, heeft een afschuwelijk lynch-schan- daal plaats gevonden. Een week te voren was een bfeinke knaap, zekere Wallace Crowder vermoord, door een onbekenden dader. De blanken in de buurt dachten, dat het wel een neger zou zijn geweesb Zoo trok dan een troep blalike mannen, als cow-boy vermomd, naar een hut in den omtrek, waar negers woonden. De hut werd in brand gestoken en door een welonderhouden beschieting op deu- ren en versters van de hut kon niemand die er in was ontsnappen. Resultaat: twee negers en een negerin levend verbrand en een derde neger met kogels doorzeefd. Den dag daarop hield de politie den broer van den vermoorden blanken knaap aan. Hij wordt er van beschuldigd zijn broer te hebben vermoord. DE CATALAANSCHE VRIJHEIDS- BEWEGING. Naar uit Barcelona gemeld wordt hebben de politie-autoriteiten wederom aanhangers van de Catalaansche vrijhcidsbeweging gear resteerd. ERNSTIGE VERGIFTIGINGS- GEV ALLEN. Te Bordeaux is een gezin van zes personen door het eten van paddestoelen vergiftigd. De vier kinderen zijn reeds om het leven geko men. De toestand van de grootmoeder en de moeder is hopeloos. KORTE BERICHTEN. Te Essen zijn twee jonge meisjes door een automobiel, die in razende vaart reed, ge- grepen en over grooten afstand voortgesleept. Een harer is aan de bekomen verwondingen overleden; de andere is minder ernstig ver- wond. Nabij Crefeld werd een polftie-automo- biel door een trein gegrepen en honderd me ter ver meegesleurd. Twee schupo's werden gedood enverscheidenen zwaar verwond. De Hongaarsche ministerraad heeft be- sloten Dinsdag de Nationale Vergadering te ontbinden. Waarschijnlijk zullen de verkiezin- en voor het nieuwe parlement op 8 Decem- r worden gehouden. Provinciaal nieuws UIT KOEDIJK. Zondagavond werd door de gemengde zangvereenigng „Zanglust" een openbare uitvoering gegeven onder leiding van den beer Com. Jonker uit Alkmaar, in't lokaal van den Meer Jb. Groot, met medewerking van mevr. Ruijgh-Krens, sopiaan, uit Alk maar, en deti beer Iienk Wiffl, viool, uit Am sterdam. Te rui-m 8 uur opende de voorzitter, de heer P. Oud, met een woord van welkom aan de aanwezigen, inzonderheid aan mevr. Ruijgh-Krens en den heer Wijn, de bijeen- komst. Het programma werd aangevangen met een tweetal nummers door het gemengd koor ge- zongen, waarna optrad mevr. Ruijgh-Krens met den heer Jonker aan de piano, met een tweetal nummers. Daarna volgden de heer Wijn, viool, en de heer Jonker, mede aan de piano, met twee nummers. In deze volgorde werd het programma af- gewerkt, zoowcl door gemengd koor, so- praanzang a£s viool. Men wist in alles het publiek onder den indrnk te brengen van het gebodene. Nadat mevr. Ruiigh-Krens haar laatste nummer ten beste had gegeven, werd haar namens de vereeniging door mej. Hart-Schrij- ver met eenige woorden van dank een bou quet aangeboden, waarop een daverend ap- p'.aus volgde. Nadat het geheele programma was afge- werkt, dankte de voorzitter de solisten voor de medewerking en verzocht namens de ledeu nog een nummer na te geven, waaraan wel- willend werd voldaan en hetwelk luide werd toegejuicht. De heer Jonker heeft met de vereeniging en zijn medewerkers aan dc aanwezigen een genotvollen kunstavond gegeven, daarvan getuigde ook het hartelijk applaus van het opgetogen publiek. UIT BERGEN. De Berger Tooneelvereeni.ging, die tot nog toe evenals de andere di 1 letantenvereenigin- gen haar uitvoeringen Donderdagsavonds gaf, heeft voor het eerst met deze traditie ge- broken door op Zondagavond een uitvoering te organiseeren. Wij vonden dit alles behalve plezierig. In Bergen brengt men den Zondag avond het liefst in familie- of vriendenkring door en wij vreesden voor de vereeniging dan ook een echec. Gelukkig voor de vereeniging is deze verwachting niet bewaarheid gewor- den. De zaal was geheel met belangstellenden be25et, waardoor de vereeniging ook financieel een sucees had te boeken. Naast dit financieele succes werd boven dien ook een tooneelsucces behaald. Gegeven werd „De Spaanische Vlieg" een dolle klucht in drie bedrijven van Frans Ar nold en Ernst Bach. Den inhoud van het stuk kunnen wij vol- doende bekend achten. Over het geheel werd er zoodanig gespeeld, dat vollcomen bereikt werd, wat men wilde be- reiken. Het publiek heeft zich n.l. kostelijk ge amuseerd, er is hartelijk gelachen, geweldig geapplaudiseerd, terwiji verschillende spelers zelfs een applausje bij open dock verwierven. Een groote verdienste was ook, dat de pauzes kort werden gehouden, zoodat om half elf voorgoed het scherm viel. De heer Poldervaart ging op in zijn rol en wist van Ludwig Ulinge een aannemelijk type te maken. Mevrouw Haije paste uitstekend-voor de rol van zijn echtgenoote. Mej. G. Bakker had als'hun docbter iets vrijmoediger moeten spelen, hoewel ze zeer .goede momenten had. Mej. C. Houtman, haar vriendin, die gis- teravond debuteerde, verdient een woord van lof. Zij bleek een aardig tooneejfiguurtje, dat wel wat beloofd te worden. De heer B C. Loevens, die de rol van haar vader vervulde leverde weer eens het bewijs, dat de tooneelroutine hem niet vreemd is. Rol- len als die van Eduard Burring, die. met wat burgerlijke dames rilt over gebeurtenisseu, die door hen die het leven kennen en weten, dat het leven vele kanten heeft, voor kennis- geving worden aangenomen, zij bij hem in goede handen. De heer Haan, die als lid van „Kunst na Arbeid" in een paar dagen de rol van Anton Tiedemeijer had ingestudecrd, omdat de heer de Groot, die deze rol zou vervullen, door familie-omstandigheden verhinderd was te spelen, sloeg zich schitterend door de moei- lijkheden heen. Met de heeren Poldervaart en Buisman, die de rol van Wimmer niet onverdienstelijk ver»ulde, leverde hij kostelijk spel. Voor blijspelen is hij een goede partner van den heer Poldervaart. Jammer, dat bet- den niet lid zijn van een vereeniging. De heer Haye vervulde de rol van advo- caat'met de voor het stuk noodige zwierig- heid. De ondergesChikte rollen van Gottlieb Meisel en diens echttjenootc waren bij den heer Verhagen en Mevrouw Buisman in goe de handen. De heer A. Postma overtrof zich in de uit- beelding van de rol van hun zoon. Hij gaf een kostelijk type van dezen, in alle opzichten zijn moeder gehoorzamenden jon- gen, die tocli nog op het eerste gezicht op een ander, dan de door zijn moeder gewilde, ver- liefd kon worden. Mej. L. Waal was een aar'dig dienstmeisje De Berger Tooneelvereeniging kan over de oovoering van ,.De Spaansche Vlieg voldaan zijn, aangezien het publiek, waaronder per sonen, die hen nog nooit hadden zien spelen, bijzonder tevreden was. De Vrijdagavond gehouden vergadering van abonne's van den Bergensche Kunstkring heeft tot resultaat gehad, dat de Kunstkring in den vorm van een vereeniging behouden blijft. Van verschillende kanten werden woor den van dank gesproken aan mevr. Blok en de heeren Hoksbergen en Verbeeck, die tot nog toe de Kunstkring op pooten hadden ge houden. Een bestuur werd gekozen bestnande uit de dames Blok-van Wachem, Vas Dias-His- sink en de heeren A. M. de Lange, C. Reijne- veld en D. Au Klomp. Met het oog op het gevorderde seizoen 'werd het bestuur gemachtigd voorloopige re- gelingen te trefferi. De leden zullen overigens eens per jaar bijeen worden geroepen om besprekingen te houden over de te heffen financieele regelin- gen en het saam te stellen programme, waar over het bestuur naar bevind van zaken be- slist. In de Zaterdag gehouden bestuursvergade- ring werd bes'oten het „Vereenigd Tooneel'', diiectie Verkade en Verbeek, van welk gezel- schap aanbiedingen waren Tngekomen, 15 De cember a.s. „I>e huizen van den weduwnaar" tooneelspel in drie bedrijven van Bernard Shaw te laten spelen. Dit zelfde gezelschap zal vooris gevraagd worden het nieuwe tooneelstuk „De Gevange- ne" of het bekende blijspel „Een huwelijk on der Lodewijk XV" te komcn spelen. Het is ook mogelijk dat voor een tweede tooneeluit- voering een keuze wordt gedaan uit het reper toire van „Het Schouwtooneel". De derde avond zal een muziekavond zijn van het Capetkwartet op het „Hollandsche Strijkkwat tet". Bergen wachit dus een drietal avonden van waarachtig kunstgenot. Hoewel het aantal abonne's tot 100 was teruggeloopen, heeft het bestuur het toch aan- gedurfd, deze avonden te organiseeren, in het vertrouwen, dat dit in Bergen de waardeering zal ondervinden die het verdient. Wie inziet, dat het belang van Bergen vor- dert, dat ook in het .Winterseizoen Bergen contact heeft met de beste kunstgezelschap pen en mede wil genieten, van wat door deze gezelschappen wordt gegeven, doet dan ook goed om zich zoo spoedig mogelijk, aan 6en van de bovengenoemde personen als lid van de „Bergensche Kunstkring" op te geven. De contributie voor het lidmaatschap is in plaats van op 5.per persoon op 3.— plus 1.entree voor iedere uitvoering ge steld. Voor niet-leden zal de entree 2,50 per avond bedragen. Vo:r de leden zullen bovendien plaatsen gereserveerd worden, die h 10 ct. be- sproken kunnen worden. De ouderwetsche wasch- dag behoort thans tot het verleden, met al het zware werk aan de waschkuipl Laat Rlnso, het moderhe zeeppoeder U helpen. Het heerlijk vette sop weekt al het vuil los. Alleen erg vulle plaatsen een welnig met de handen wrlfven. Koop nog heden een pak I De Lever's Zeep My VlaorcUngen« concert was mieinetjes, maar "de waardeering der toehoorders voor het sped dezer twee musici kan niet anders dan groot zijn. A. K. UIT HOORN Het bestuur van de Hoornsche Vereeni ging van Pluimvee- en Konijnenteelt heeft't voornemen tegen einde Januari a.s. een ten- toonstelling te houden. Naar we vernemen Ugt het in de bedoe- ling om de voormalige Royal-Bioscoop we derom in exploitatie te brengen. De Vereeniging „De Ambachtsschool" heeft in hotel „De Roskam" een ledenverga- dering gehouden. E>e begrooting wijst in ont- vangsten en uitgaven een bedrag aan van 43205; die der avondschool 9023. In de vacature van den heer G. Sas zullen bij den gemcenteraad worden aanbevolen de heeren G. Sas en C. van Doornik. Tot be- stuurslid werd herkozen de heer Giltjes. In de financieele commissie werden benoemd de heeren Polman, Doudart de la Gree en van Doornik UIT BERGEN. Albert Sluijter, violist, en onze bekende Alkmaarsche organist, P. A. van Langen, maken een kerkconcert tournee en bezochten gistermiddag Bergen, waar van drie uur tot half vijf in de Ruine-kerk gemusiceerd werd voor en handjevol toehoorders. Vol had ik't niet verwacht, maar, bij het minder aange name weer van Zondag had ik toch op veel meer belangstelling gerekend. Behalve de „Aria" van Bach, op de G- snaar, speelde Sluijter werken waarover al meer geschreven is, en die ook op dit mid- dagconcert door hem met veel muzikaliteit uitgevqerd werden. Ik bedoel de Sonate van LocateGi, het „Preghiera" van Schubert, de „Ciaconna" van Vitali, het „Andante" van Ph. Em. Bach en „La Folia" van Corelli De „Aria" van Bach werd zeer sober en met wijding uitgevoerd; het nummer maakte stemming Die oude componisten maakten gaarne ge- bruik van de kleine tertstoonaard. Locatelli, Ph. Em. Bach, Vitali en Corelli deden dat in dczcn middag gegeven stukken, terwiji de beide Italiarfen ook nog in denzelfden vorm hun gcdachten neerlegden. Corelli wist tevens in „La Folia" een ef- fectrijk moment vast te leggen Er komt een gedeelte in voor viool alleen en bij het einde daarvan zetten viool en brgel fortissimo het brcede thema in. En al moge, strikt geno- men. 't orgel wat te sterk geklonken hebben, het beoogde effect Wjerd bereikt. Van Langen's begeleiding was heel mooi en ik denk in't bijzondfer nog eens aan zijn spel in Schubert's „Gebed". Hij opende het concert met een „Praeludium" en sloot het met een magnifieke vertolking van de „Toc- cata" van Dubois. De belangstelling voor dit VOETBAL. Alcmaria 1 rnaakt een vergeefsche reis naar Amsterdam. Het tweede eLjtal wint met 21. Haarlem, verspeelt een punt tegen Hol- landia. Vergezeld van een aantal supporters trok Alcmaria gisteren met Homan voor Schuit naar V. V. A. in Amsterdam. Doch de wed- strijd kon we gens het onbespeelbare terrein niet doorgaan. Velen namen toen een kijkje bij Zeeburgia—K.F.C. die gelijk speeldtn 1—1. Haarlem kon het op eigen veld niet ver- der brengen dan 11 tegen Hollandia. De Ho-ornsche club miste Freezen. Door dezen uitslag heeft Haarlem even- veel verliespunten als Alcmaria. LV andere wedstrijden in 2 A gingen niet door. In 2 B werden in de drie gespeelde wed strijden de drie thuisclubs geklopt. Alcmaria II—V. V. A. II. Voor de reserve 2e klasse speelden hier Alcmaria II en V.V.A. II. Na hetgeen op hetzelfde terrein de vorige week te zien was, moest dit spel wel erg tegenvallen. Maar tevens dient opgemerkt, dat zoowel Alcma ria als V. V. A. er weinig van terecht brach- ten. V. V. A. was met 10 man, de keeper was niet verschenen en een der andere spelers moest in't doel. De straffe wind deed boven dien nog veel afbreuk aan't spel. Alcmaria had al spoedig de leiding door Peetoom. Ze slootwerder V.V.A. in, doch de voorhoe- de, wist geen enkele maal met een ferm schot, den reserve doelman te passeeren. Rust 1-0 Na de pauze maakte V-V.A. gelijk, doch Alcmaira kreeg opnieuw de leiding door Bos. Op't laatst werden nog eenige aardige apnvallen slecht afgewerkt. V. A. F. C. ISCHAGE'N I 5—1. In een goed gespeelden wedstrijd is V A. F. C. I er in geslaagd van Schagen I te winnen en daardoor de bovenste plaats te bezetten. Schagen won den toss en V. speelde in de ze helft tegen den schuin over het veld staan- den wind in. Nadat er ongeveer 15 mi nut en gespeeld was nam V. A. F. C. de leiding door een goed schot van den rechtsbin-nen Door te langzaam wegwerken van den bal door de achterhoede maakte de midvoor van Schagen den geliikmaker. In dezen stand kwam tot de rust geen ver- andering. Na de rust was V. in de meerderheid, heeft het spel geheel in handen en wist door en- thousiast spel den stand1 op te voeren tot 5-1. Er was voor dezen wedstrijd veel belang stelling. De wedstrijd West-DuitschlandOost- Holland werd door de Duitschers met 3—0 gewonn-en. Het Rott. Elftal en Bondselftal speelden lijk 3—3. Verschillende wedstrijden werden afge- last. Belangrijke uitslagen waren nog: D.F.C.—H.V.V. 5-0 't Gooi—Ajax 04 VeloxA. F. C. 3-4 VoorwaartsZ.V.V. 12 DonarHercules 21 Holl. IIHaar'em II 5—4 A.F.C. II—Watergraafsmeer II 30 H.B.S.Hilversum 00 H.F.C.—Edo 2—0 Zuiden. Wilhelmina—Roermond 33 BredaniaPhilips 02 EindhovenB.V.V. 11 Noorden. FrieslandBe Quick 43 G.V.V.Leeuwarden 02 W.V.V.—Frisia 4-2 KORFBAL. EendrachtK. V. K. V. 2-2. Men schrijft ons: In een meer spannenden dan fraaien wed strijd wist K. V. K. V. gisteren haar eerste winstpunt te veroveren en staat daardoor te vens de laatste plaats af aan Ready-Tekea dat nog geen punt wist te behalen. De Rood-Witten begonnen tegen wind. Eendracht openoe reeds spoedig met o. i. een loopbal. Even later ging no. twee door de mand, welke editor terecht geannuleerd werd. De verdediging wist langen tljd stand te houden en de K. V. aanval werd aan het werk gezet. Tegen den zwaren wind in kon echter niet op afstand gedoeld worden en voor de korf kon de aanval, door zwaar ver- dedigen van Eendracht, niet vrij komen. On- verwacht vergroutte E. toen den voor- sprong welke Kluijver echter spoedig met een mooi schot verkleinde. Na de rust was K. V. K. V. bijna doorloo- pend in de meerderheid. Eendracht hield geen rekening met den zwaren wind, zoodat het rood-witte middenvak vele ballen kon on- derscheppen. Van Zonneveld zorgde op fraaie wijze voor de gelijkmaker en op geluk- kige wijze ontsnapte Eendracht nog aan een nederlaag. Zondag ontvangt K. V. K. V. Ready-Tekca. Een wedstrijd die voor de be- zetting van de onderste plaats van het uiter- ste gewicht is. BiijaHen. In het intern, tournooi om den Wilhelmina B-eker werd de overwinning be haald door Robijns met 5 van de 7 overwin- ningen. VAARDIGHEIDSPROEVEN GYMNASTIEK VOOR HET K. N G. V. EN DE TURNKRING. Gistermorgen werden door de Turnkring Alkmaar en Omstreken de jaarlijksche Vaar- digheidsproeven Gymnastiek afgenomen, zoowel voor het K. N. G. V. als voor de Turnkring, voor dames en heeren. De Technische Commissie van genoemde Kring, welke dit jaar de wedstrijden op een morgen wenschte te doen afloopen, zoowel voor dames als heeren, liet de heeren wer ken in het gymnastieklokaal aan de Snaar inanslaan en de dames aan de Nieuwesloot. Precies half tien werd aangevangen en om ruim 12 uur kenden de uitslagen bekend ge- maakt worden. De wedstrijden, welke vlot van stapel lie- pen, hadden een gezellig verloop. Daar dit't £enuv/s$£!!endl en Zenuwsterkchd is de working van Mijnhaipdt's Zenuvstatblefiien Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Urog laaiste nummer was van het programma der Technische Commissie, zij met voldoe- ning terug te zien op haar werkzaamheden van het algfloopcn jaar tot heil der lichame lijke opveeding in net aigemeen. Hier onder volgen de volledige uitslagen zoowcl voor het K N. G. V. als de Kring. Dames. K. N. G. V 2e graad: G. Zorg- man, Turnlust, Alkmaar; J. v. d. Meulen, Turnluet, Alkmaar; R. Akkerman, Voor waarts, Stompetoren; G. Nierop-Groot, De Halter, Alkmaar; G. Beeldman, De Halter, Alkmaar. Turnkring, le graad. 5-kamp J. Bieman. Turnlust, Alkmaar, le pr., 41 1/4 punt; T. Bccmsterboer, lurrilust, Alkn.aar, le pr., 41 1/4 punt; M. C Termaat, Turnlust, Alk maar, le nr., 44 punten Turnkring, 2e graad, 5-kamp. J. Klut, Turnlust. Alkmaar, 3e pr., 32 3/4 pupt; N. van Egmond, Turnlust Alkmaar, 2e pr., 35 punten; D. Eclemans, Turnlust, Alk maar, 34 3/4 punt; G- Zorgman, Turnlust, Alkmaar, le pr., 43 punten; J. v. d. Meulen, Turnlust, Alkmaar, 2e pr., 391/4 punt; R. Akkerman, Voorwaarts, Stompetoren, 2e pr., 36 punten; Ne. d ejong, Voorwaarts, Stompetoren,. 2e pr., 37 punten; B Gerrit- sen, Voorwaarts, Stompetoren, 2e pr., 38 punten; A Schafs, De Halter, Alkmaar, If pr., 41 punten; T. Timmer, De Halter, Alk maar, 2e pr., 38 punten; G. Nierop-Groot, De Halter, Alkmaar, le pr., 40 punten: G. Beeldman, De "Halter, Alkmaar, 2e pr., punten. Heeren. K. N. G. V., le graad: J. Schuit, De Halter, Alkmaar. 2e graad N. Hop, S. S S., West-Graftdijk, J Kluft en W. Schelling, Volharding, Schcrmerhorn. Kring. le graad: J. Mooij, Turnlust, Alkmaar, le pr., 42U. punt; J. Schuit, De Halter, Alkmaar, 2e pr., 353/4 punt; D. Mooij, Turnlust, Alkmaar, 2e pr., 35 pun ten; N. de Vries, Turnlust, Alkmaar, 3e pr., 34H punt; J. de Goede, Voorwaarts, Stom petoren, 3e nr., 30 3/4 punt. 2e graad: P. Wijsman, Turnlust, Alkmaar le pr., 43'4 punt; H. Wiersma, Turnlust, Alkmaar, le pr., 40JZ> punt; K. Meijer, Turnlust, Alkmaar, 2e pr351/4 punt; S. Noom, Turnlust, Alkmaar, 2e pr., 35 punt; J. Polak, Turnlust, Alkmaar, 2e pr., 37 punten; N. Hop, S. S. S., West-Graftdijk, 2e pr., 35 1/4 point; J. Kluft, Volharding,- Schcrmerhorn, 2e pr., 381/4 punt; W. Schel ling, Volharding, Schermerhorn, 2e pr., 36 punten; A. Beemsterboer, Turnlust, Alk maar, 3e nr., 32lA punt. EERVOLLE ONDERSCHEIDING. Zaterdagmiddag is ten stadhuize door den burgemeester van Alkmaar aan den heer A. Groot, Prins Hendrikstraat No. 15 alhier, op verzoek van het bestuur van het Carne- gie-Heldenfonds te 's-Gravenhage, uitgereikt een loffelijk getuigschrift, wegens het met levensgevaar redden van drie kleine kinderen uit het Werfkanaal te Helder op 29 Juni j.l. BENOEMD. Benoemd is tot lid van den Voogdijraad alhier de heer J. Hoek Spaans te Hoorn. VOORGOED VRIJSTELLING VER- LEEND. Aan den dienstplichtige L. H. Overborn, uit de gemeente, is voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend WEDSTRIJD VAN DEN ALKMAARSCHEN KEGELBOND. Na een aangenamen en vroolijken 12-daag- schen strijd is gisteravccid 12 uur deze zeei psannende wedstrijd geeindigd. De Personeele Wedstrijd (Hamburger telling) had tot resultaat, dat in de serie de lste prijs werd behaald door den heer C. ter Poorter, te Helder, met 208 hout; de 2e pr door den heer B. W. Goes met 192 hout; de 3e prijs door den heer J. de Wit met 95 hout, enkele kaart; de 6e prijs door den heer Mr. de Groot met 88 hout, enkele kaart; de 5e prijs door den heer M. Schenke met 82 hout, enkeel kaart; de 6e prijs door den heer G. Worm met 77 hout, enkele kaart; 7e prijs de heer Dr. J. van Dam met 77 hout, enkele kaart; de 8e prijs door den heer L- Vleesch- houwer met 77 hout, enkele kaart. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen, naar keuze der winnaars. Vrije Baan. Dames, le prijs mevr. de Lan ge met 38, 2 X. 36 hout; 2e prijs mevr. Geu< met 38, 36 hout; 3e prijs mevr. Oolders mel 38 hout; 4e prijs mej. Leujes met 37 hout; 5e prijs mej. Stadegaard met 36 hout; 6e Crijs mevr. Klinkert met 35 hout. De prijzen estonden uit kunstvoorwerpen, naar keuze Vrije Baan. Heeren (Seniores). Geldprijzen om zelve kunstvoorwerpen te koopen. le prijs de heer W. Matthijsscn met 3 X 44 hout; 2e pr. de heer C. de Beurs met 44 en 3 X 43 hout; 3e pr. de heer G. J. Genefaas mei 44 en 2 X 43 hout; 4e pr. de heer A. Koll- mann met 44, 42 hout; 5e pr. de heer D. Olijs met 43, 43 hout; 6e pr. de heer J. Die- pen met 43, 42, 41 hout; 7e pr. de heer J. Metz met 43, 42 hout; 8e pr. de heer Mr. de Groot met 43. 39 hout; 9e pr. de heer J Verweij met 43, 38 hout; lOe pr. de hea J. D. Appel met 43 hout. Vrije Baan. Heeren (Juniores). Prijzei kunstvoorwerpen. le pr. de heer W. Scheep- maker met 45 hout; 2e pr. de heer R. Brug- man met 43, 42, 42 hout; 3e pr. de heer Th. van Gijzen met 43, 42 hout; 4e pr. de heer N. Andriesma met 43, 41, 2 X 40, 39 hout; 5e pr. de heer P. Modder met 43, 41, 2 X 40, 38 hout"; 6e pr de heer W. Velthuijs, Helder, met 43, 40 hout; 7e pr. v. Erp Taal- man Trip. Helder, met 43, 39 hout; 8e pr de heer W. Worm met 42, 41 hout; 9c pr. de heer dr. Schurmann, Helder, met 42, 40 hout; lOe pr. de heer S. Koster met 42, 36 hout. De op den laatsten wedstrijddag beschik- baar gestelde dagprijzen (vrije baan) werden behaald door de heeren C. de Beurs met 44 hout. L. Vleeschhouwer met 41, 41 hout en W Worm met 39 hout, en mevr. Oolders met 32 hout. Toen de laatste bal gerold was, richtte de voorzitter zich tot de talrijke aanwezigen met de mededeeling dat deze wedstrijd zeer goed is geslaagd, waarbij hij den leden (da- RWrJO

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2