Webeiykscb Ovorzicht rjTadselhoekje. Binnenland Ziet gij ouder uit dan gij zijt? toestand verkeeren en geleidelijk onberijd- baas zullen worden. Bij de plannen tot opheffing van de lijn HaarlemAlkmaar der Noord Zuid-Hol- 'landsche Tramweg MaatSchappij in het jaar 1923, die trots de ontrading der beide ge- noemde Kamers is doorgezet, werd, blijkens bijgaande afschriften, reeds op de groote noodzakelijkheid der verbinding Alkmaar Haarlem gewezen. Nix de tram, sedert eenige jaren, is opge- heven, is het geheele vervoer op vrachtwa- gens of auto's aangewezen, waarvan de on- derhoudskosten, tengevolge van het hotsen en stooten op den oneffen rijweg, abnormaal hoog word- n ,terwijl bovend'ien, zooals de Kamer te Haar'em terecht opmerkte, de koopmansgoederen vooral b.v. aardbeien daaronder ernstig lijden en dientengevol- ge in waarde verminderen. In hare laatste ledenvergadering werd, naar aanleiding van Uw antwoord, door eenige deskunmge leden de opmerking ge- maakt, dat aan het onderhoud der rijkswegen in Noord-Holland. benoorden de lijn Amster damHaarlem, blijkbaar minder zorg werd besteed dan aan de Rijkswegen elders in den lande Indien zulks juist is, zou dit de Ka mer wel zeer bevreemden. daar anderzijds door de Provincie en het P::k, resp. door den beoogden aanleg van de \vestfriesche kana- len en de droogmaking der Zuiderzee alles in het werk wordt gesteld dit doel der pro vincie tot meerderen bloei te brengen. Teneinde effect te kunnen sorteeren zal het voor dit District echter bovenal noodza- kelijk blijven, dat de verkeerswegen vanaf Alkmaar naar het Zuiden en het Noorden goed berijdbaar zijn, zoodat de Kamer Uwe Excel len He eerbiedig verzoekt Uwe aandacht nogmaals aan deze hoofdverkeerswegen voor ons district te willen schenken, opdat mogelijk een gunstiger beschikking zal kun nen volgen. EEN COMMUNISTISCH COMPLOT IN WEST-JAVA. Aanvallen op een politiekazerne en een gevangenis. Een spoor- lijn opgebroken. Aneta meldt d.d. 13 Nov. uit Batavia: Een uitgebreid, doch onhandig opgezet opstand is vannacht op verschillende pla'at- sen in West-Java uitgebroken. De politie was sedert eenige dagen hierop voorbereid, doch was niet bekend met de details. Van verschil- le.ide plaatsen wordt het volgende over het tii' -n het complot vermeld: Weltevreden: Sedert gisteravond waren op vier plaatsen gewapende benden vergaderd. die de politie molesteerden. De vergaderin gen werden uiteengejaagd, en verschillende personen zijn gearresteerd. Een pohtie-agenf is gedood, twee politie-agenten werden ge- wond. Tangerang: De politie-kazerne is aange vallen door een vijftigtal in het wit gekleede personen. De aanval werd afgeslagen. Er zijn geen gewonden. West-Bantam: Bij het plaatsje Menes is de wedana vermoord Benedenstad Batavia: Het telefoonkantoor is vannacht door een dertigtal communisten bezet. nadat hun aanval op de gevangenis af geslagen was. Ze kregen hierbij vier gewon den, waama zij zich :n het telefoonkantoor terugtrokken. Nadat eenige salvo's gelost wa ren, werden velen gearresteerd. Hierbij vie len dooden, noch gewonden. Bandoeng: Bij Nagrek is de spoorlijn op vier pun ten opgebroken en werden de tele- graafdraden doorgesneden. Communisten be- letten den eersten trein uit Menes te vertrek- ken. De toestand is volmaakt rustig.Geheel Weltevreden vernam vanochtend eerst wat gebeurd was. De toestand is zoo, dat het zeg- gen, dat de autoriteiten de situatie meester zijn, nog overdreven zou wezen. Moorden te Menes. De speciale correspondent van Aneta, die vannacht naar Menes in West-Bantam ver- trokken is, telefoneert vandaar het volgende: Honderden lieden, voorzien van vuurwape- nen en electrische lantarens, drongen de wo ning van den wedana binnen. Zij vermoord- den den wedana en twee andere inlanders een kind werd zwaar gewond, de vrouw van den wedana kreeg een schot in den buik De assistent-wedana van Tjening is vermoord. eveneens een paar politie-agenten De weda na van Laboean kreeg een schotwond, maar wist te ontyluchten. Te Menes, Serang en Pandeglang is een sterke politiemacht aanwezig; de bewoners van Pandeglang zijn vannacht, nadat zij ge- waarschuwd waren, naar de politiekazerne gevlucht. De opzichter van de Staatsspoor te Menes, de heer Benjamins, is vermoord. Dc 'inlandsche telefonist uit Menes die de bende zag naderen, welke uit de woning van den wedana kwam, waarschuwde telefonisch de omstreken. Te Serang en te Menes is thans alles volmaakt rustig. In den Volksraad In den Volksraad heeft mr. Schrieke ge zegd, dat de regeering beseft, dat de Volks raad, evenals zij zelf, mder den indruk ver- keert'van de ernstige aanslagen op rust en orde, die in den afgeloopen nacht hier en el ders gedaan zijn. De regeering stelt er daar om prijs op te verktaren, dat, al staan gede- tailleerde rapporten haar nog niet ten dienste voor ernstige bezorgdheid geen red<Jn is. Een relaas van het gebeurde Het onderstaande geeft een geregeld re laas van hetgeen vannachit gebeurd is te Batavia, Weltevreden, Tangerang, Nagrek, Tjiamis en Laboean. Batavia en Weltevreden: De nachtelijke rust werd slechts verstoord door van het Pa less terugkeerende gasten. De politie. die se dert eenige dagen gnvaarschuwd was, hau 1 de itoegangswegen tot de stad van eenige af- gelegen buitenwijken speciaal doen bewaken Resident De Bergh kreeg omstreeks 9 uur be- richt van een communistische vergadering op de grens van Meester Cornelis, wellce door de politie uiteengejaagd werd. De troep viel twee politie-agenten aan. Den een werd de schedel ingeslagen. Op verschillende plaat sen bleken communisten vergaderd te hebben. Tegen middernacht rukte een aaneengeslo- ten bende van 60 man, gewapend met parabel- lums, karabijnen en klewangs, uit de zijde van het Chineesehe kamp en uit de Java- bankstraat naar de gevangenis op het Glo- dokplein De sergeant van de wacht wachtte de bende kalm af, tot de eerste schcten van de bende door het raam binnerrkwamen, waarop een verwoed schietgevecht van een half uur volgde. Er werden 200 scihoten gewisseld. Nadat vier communisten zwaar gewond wa ren, reed de bende in s :iaal daartoe gereed- staande auto's naar de telefooncentrale in de benedenstad, waar zij het gebouw binnen- drongen. De zes daar aanwezige inlandsche telefonisten werden met de revolver in de vuist bedreigd en gedwongen het werk neer te leggen. Twee van hen vluchttert, een bleek met de communisten te heulen. Om een uur daagde mibtaire hulp op. Een brigade soldaten nam stelhng op de gaande- rij van de Chartered Bank, aan de overzijde van den ingang van het telefoonkantoor, en loste 'n waarschuwend eerste salvo, dat dave- rend door de bankgewelven klonk. De commu nisten beantwoordden dadelijk het vuur, de eerste stormloop op het telefoongebouw werd beamtwoord met knallend geweervuur, waar op de de militairen beslcten, het gebouw te omsingelen, aangezien het innemen ervan zonder verliezen onzerzijds in de donkerte van het gebouw onmogelijk scheen. Om half- drie 's nachts deden de ccmmunisten, nadat ongeregeld was geschoten, een poging om uit te breken. Een deel van hen ontsnapte aan den kant van de kali, doch zeventien werden gearresteerd. Inmiddels waren meer militaiij ren gekomen en werd de brlegering voortge zet. Bij.het aanbreken van den morgen verlie ten drie communisten met de handen omhoog het gebouw aan de voorzijde. De schade is zeer aanzienlijk, doch essen tieele onderdeelen van het bedrijf zijn niet aangetast, zoodat om 7 uur de meeste verbin din gen hersteld waren. Een andere troep communisten molesteerd; op Rijswijk een inlandsch-pol.tie-agent, die licht gewond werd. Een rechercheur werd op Tanah Abang een hand afgeslagen. In het posthuis Pedjaga'lan werden twee politie- agenten overvallen en uitgekleed. Zij werden bijtijds ontzet Het aantal arrestaties be- draagt ruim 100. Tangerang. Een troep van ruim 50 mar. trok naar de kazerne van de veldpolitie, waar toevallig slechts 5 inlandsche agenten aan wezig waren, die bij het gezicht van den grooten troep vluchtten. De bende richtte m de kazerne schade aan en trok vervolgens naar Tangerang, onderweg enkele Chineezen verwondend. De assistent-resident met drie man van de veldpolitie commandeerde na een vergeefsche sommatie: schieten, waarop de troep terugtrok. Wegens de donkerte, de on mogelijkheid om een goed overzicht te krijgen en de geringe dekking werd niet verder tot den aanval overgegaan. Nagrek. Bij Bandoeng is de spoorbaan op vijf punten opgebroken. Telegraafdraden wer den doorgesneden, evenals overbrengdraden van het radiostation Tiangkring. Het kam- ponghoofd werd aangevallen, een agent, die hem te hulp snelde. werd gedood, een schrij ver zeer ernstig gewond. Hij is vanmorgen na het ondergaan van een operatie, overle den. Een andere inlander is op de spoorbaan vermoord gevonden. Een dessa-bestuurder werd betrapt op het losdraaien van schroe ven van de spoorbaan. Hij bekende en noemde vijftien van zijn medeplichtigen. De express treinen vertrokken met gering oponthoud. Tjiamis. De veldpolitie heeft de vernieling van het telefoonkantoor voor de woning van den regent verhinderd Bij een salvo van de politie werden vier communisten gedood; aan onze zijde is een agent zeer zwaar gewond. Laboean. Een bende van 100 man doodde drie pplitiemannen en 'verwondde een zeer zwaar. De assistent-wedana wordt vermist in zijn huis werden blcedsporen' aangetroffen Versterking met infanterie is gevraagd In totaal zijn op de politiebureaux onge- veer 200 gearresteerden. Het is overal zeer rustig, behalve te Laboean. Te Tjaringin. Te Tjaringin in het Bantamsche beschoten Vrijdagavond om 7 uur communisten een huis. Zeven inlanders werden gedood, twee militairen licht gewond. Een agent kreeg een schot in de borst. Zijn toestand is ernstig Volgens het Nieuws van den Dag voor N I is het een groot geluk dat de organisatie van de inlandsche communisten zoo klungelig en onbeholpen, dus vrijwel ongevaarlijk was Wat nu vannacht vertoond is was brutaal maar anderzijds om medelijden mee te krij gen. Het was stumperachtig van opzet De Javabode merkt op, dat op het moment, dat in het Paleit van den L^ndvoogd dans- muziek weerklonk, op vijf of zes plaatsen een oproer losbrak, waarvan de details zoodanig klopten, dat men aan een zorgvuldige voor- berexding gelooven mag. Het blad vreest voor een verwaterenden langen termijn van behan- dekng van deze zaak, evenals bij de beruchte Tangerangzaak, nu de booswicbten niet op de plaats zelf tegen den muur zijn gezet. Of zal hier een afschrikwekkend voorbeeld worden gesteld van krachtig, snel recht, vraagt het blad. Het psychologisch moment is aange broken voor inlossing van de belofte van jhr de Giaeff in zijn intreerede gedaan, dat met onverbiddeilijke gestrengheid tegen extremis- lischt elementen zal worden opgetreden. Een telegram van den O. O. Naar vernomen wordt, heeft de minister van Kolomen een telegram ontvangen van de Gouverneur-Generaal van Ned. Indie, waann deze, onder de verwijzing naar de be- richten van Aneta over de communistische ongerege.x.xx.oen op Java, mededeelt, dat er geen reden bestaat tot ongerustheid. Een telegram van N.A.S. en C.P.Ti De besturen van het Nationaal Arbeitisse- cretariaat en van de Communistische Partij Holland, in gecombmeerde vergadering bij- een, hebben een telegram aan den gouver- neur-generaal gezoncfen. waarin zij verklaren 1 den opstand op West Java te beschouwen als een gcvolg van het wanbeleid van den afge- treden gouverneur-generaal Fock. Het provo- cccrend optreden der autoriteiten bereidde h i. deze uiting van wanhopig verzet voor. De ware schuldigen zijn de afgetreden gouver- neur geqeraal en zijne raadgevers. De besturen protesteeren voorts tegen de talrijke arrestaties gedurende de laatete pe- riode en verlangen eene algemeene amnestie voor de politiek veroordeelden, vervolgden en verbannenen. Met deze daad, zoo besluiit het telegram, had het begin van den nieuwen koers op zioht- bare wijze gedemonstreerd kunnen worden. Het telegram was onderteekend door de heeren Sneevliet en Dissel voor het N.A.S. en L. de Visser en Bergsma voor de C P.H. Aan den minister van kolonien is een tele gram van soortgelijken onhoud verzonden. Geen reden voor ongerustheid. Hoewel verschillende pogingen door de op- standelingen in het werk zijn gesteld om de communicatiemiddelen te verbreken ver- meestering van het telefoonbureau in de (des nachts van Europeanen bijna geheel verla ten) benedenstad van Batavia, opbreking va spoorrails bij Bandoeng, doorsnijding van telegraafdraden enz. is hiermede niet be- let lcunnen worden dat het gezag tijdig bij de hand was. Vermoedelijk hebben de aanstokers op meer medewerking en aansluiting van de zijde der bevolking gerekend dan zij blijkbaar hebben kunnen ver krij gen. Hoewel de gebeurtenissen hoogst ernstig zijn, behoeft men zich voor een werkelijk grooten opstand van dezen aard niet onge- rust te maken. De onbesuisdheid der opsian- delingen blijkt uit elken regel der ber chten Wat organisatie betreft, heeft het complot ze ker weinig om het lijf gehad. Het heeft zich. beperkt tot een reeks van gruweldaden, op zichzelf zeker eenstig genoeg, maar er is ook geen schijn van een kans op een werkelijke overrompeling geweest. Daartegen beschikt ons gezag over genoegzame middelen en de enorme afstanden in Indie, gevoegd bij het „open" leven in een Oostersoh land, maken 'n beweging op groote schaal dan ook vrijwel onmogelijk. Daartoe zou heel andere organi satie noodig zijn en'daartoe zouden heel an dere middelen noodig wezen. Dit worde opgemerkt, mede ter geruststel- ling van hen die, Indie niet kennend, zouden meenen dat Java opeens in vuur en vlam zou kunnen staan, zonder dat wij voor't overig- de beteekenis van het gebeurde ook maar in 't minst zouden willen onderschatten Voor hen, die zich ongerust zouden willen maken, herhalen wij, zegt de N R. Crt. een zinsnede uit den aamhef der beriehten, welke karakte- ristiek is voor den toestand: „Weltevreden vernam vanochtend eerst wat er gebeurd was". We meenen er aan te mogen toevoegen dat Weltevreden, en ook overitr Indie, er piet minder gerust om slap-en zal. Politie en leger in Indie zijn voor handhaving van de binnen landsche rust en orde volkomm berekend. ANNIE VAN EES. Zaterdagavond jubelde Annie van der Lugt Melsert-van Ees in de Haarlemsche Stadsschouwburg. Gegeven werd Leontientje Na afloop werd de actrice stormachtig toe- gejuicht, daarna werd zij toegesproken doot den voorzitter van het eere-comite, mr. J. N. J E Heerkens Thyssen. Deze zeide o.adat het Hollandsche publiek naar een gelegen heid gezocht heeft om zijn geliefde actrice te kunnen huldigen Spreker bood namens het comite Annie van Ees een pastel aan. Tweede spreker was de heer Tjebbo Fran- ken namens de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Tooneelverbond. Hij overhan- digde de actrice een mascotte, die later wel lidht voor „Kleine Cor" dienst zou kunnen doen. Tenslotte sprak de heer Karel van Hees, diredeur van den Stadsschouwburg te Haar lem. Annie van Ees dankte de sprekers en hit opgetogen publiek. TENTOONSTELLING VAN MARIONET TE N, POPPEN EN MASKERS TF. AMSTERDAM. Men schrijft uit Amsterdam aan de N R Ct.: Oorspromkelijk op touw gezet door het Am sterdamsche „comite tot bevordering van op iichting van R.-K. tehuizen voor schoolgaan- de kinderen" beihoorde deze tentoonstelling tot een reeks van liefdadigheidswerken, uitge- voeid op 30 October 1.1 in Huize Couturier ten bate van het door dat comite nagestreefde doel. Was de atmospheer aldaar al niet bijs- ter gunstig voor een ernstig bedoelde kunst daad, het grillig noodlot had er bovend.en voor gezorgd, dat-betimmering en stoffee- ring der expositie-zalen niet gereed kwamen en dientengevolge de onderneming tot zulk een minir.alen omvang beperkt bleef, dat een oordeel over het toen vertoonde matenaa! Cvenmin reohtvaardig als te rechtvaardigen zou zijn geweest. De organisators, met den architect Bernard Deppe aan het hoofd, za- gen in, dat zij zoowel zichzelf als het door hen gemobiliseerde publiek revanche ver- schuldigd waren. Dies ontruimden zij ten spoedigste het terrein van hun onverdiende nederlaag, om een gunstiger oord voor hun beschermelingen te zoeken en zij vonden dit in het Stedelijk Museum, alwaar dan gister- namiddag de opening der tentoonstelling plaats had. Mr I F de Vilder sprak allereerst tot de genocc'igden een welkomstwoord, waaraaii hij tevens (en woord van alleszins verdiend hulde aan den heer Deppe toevoegde, die de tentoonstellingszalen inderdaad keurig heeft ingeridht. Vervolgens hield de heer Huib Luns een geestige en tot nadenken stemmende inleiding Hierna vczamelde zich het publiek in een intiem zaaltje, waar eene voorstelling werd gegeven door het marionettentheater „de Olpfbck" EEN ONFORTUINLIJKE REIZIGER. De Duitsche arbeider R. S. uit Hamburg had eenigen tijd geleden gehoord van de ab- normale drukte in de Rotterdamsche havens en omdat hij zonder werk was, besloot hij hier zijn get.uk te bepreven. Te voet is hi van Hamburg naar Rotterdam gekomen maar het is hem niet gelukt werk te krijgen Daarna is hij naar Amstefdam geloopen, om het daar ook eens te probeeren, maar ook daar kon hij geen werk krijgen. Hij wilde daar om de terugreis aanvaarden en vroeg riaar een boot, welke naar Hamburg zou gaan. Men wees hem een schip en S. klom aan boord, verstopte zich tusschen de lading en maakte zoo als verstekeling de reis mee. Maar het schip ging niet naar Hamburg' Het was bestemd voor Harwich en S. was heel verbaasd cn teleurgesteld, dat hij in En- geland voet aan wal zette. Een paar dagen heeft hij in Harwich rondgezworven. Toen heeft de kapitein van een voor Rotterdam bestemd schip zich over den man ontfermd en hem naar Rotterdam meegenomen. Hij is Zaterd'agmorgen aandaar aangekomen en ter beschikking van den vreemdelingendienst ge steld. Deze zal S. naar Hamburg terugstu- ren EEN ONGELUK. OVERVAL IN HET POSTKANTOOR TE DRUNEN. Zooals wij Zaterdag reeds in het kort vermeldden heeft Vrijdagavond een brutale overval plaats gehad in het postkantoor te Druen (N.-Br.). Ongeveer kwart over acht werd geklopt op de deur van de woning van den kantoorhouder, die meende, dat de broe- der van het klocster, als naar gewoonte, de roststukken kwam afhalen. Hij gaf de voor let klooster bestemde stukken aan een der beide postboden, die ze door de kier van de deur overhandigen wilde. De deur werd ech- teropgengduwd, cn een gemaskerde man met een revolver in de hand riep den postman toe: Handen op! De postbode vluchtte naar binnen, achtervolgd door den gemaskerden man, die den kantoorhouder en de beide post boden dwong, in een hoek te gaan staan, en daarna het geld opeischte, onder bedreiging met de revolver. De kantoorhouder nam de geldtrommel en zette die op de juist aange komen aangeteekende stukken, waardoor dez aan de aandacht van den roover ontsciap- teu. De man deed het aanwezige geld in zijn zakken en verdween daarop. Een der postboden had inmiddels de vrouw van den kantoorhouder gewaarschuwd, die met een revolver naar het kantoor kwam; doch de dief was toen reeds verdwenen, met een fiets van een der postboden. Het geheele voorvai duifrde niet langer dan twee minuten. Het ontvreemde geld vertegenwoordigt geen belangrijk bedrag. De gemaskerde dief droeg een gele overjas en is van middelmatige grootte. In het dorp heerschte groote consternatie. De politie van Drunen en Waalwijk en de directeur van hetpostkantoor te Heusden wa ren spcedig aanwezig. Zaterdagmorgen heeft de Heusdensche po litie den dader te Woudrichem aangehouden Het is de 21-jarige J. v. M. uit Tilburg Eenigen tijd geleden had hij zich schuldig ge- maakt aan diefstal met geweldpleging in de woning van den heer B., in de Oosterstraat te Tilburg, weshalve hij in het Politieblad gesignaleerd stond. STORM. Ten Zuiden van Enkhuizen zijn Zaterdag- ochtend, bij onstuimig weer, gestrand 1 sleepboot (genaamd „Hoek van Holland"), 2 modderbakken en 2 woonschepen, alle be- IxOorende -aan de firma Volker en Bos, en in gebruik bij de Zuiderzeewerken. Zaterdagmiddag zijn alle vaartuigen met behulp van 5 Enkhuizer visschersvaartuigen, vlot gekomen en te Enkhuizen binnenge- bracht. VALSCHE MUNT. SCHIP GESTRAND Het Fransche stoomschip „Perdreau", ge- laden met kolen, op weg van een Fransche haven naar St. Petersburg, is in de Haaks- gronden gestrand. De geheele bemanning is door de reddingsboot „Dorus Rijkers" van boord gehaald. De sleepboot „Drenthe" van bureau Wijsmuller bleef in de nabijheid, om zoo mbgelijk nog verbinding met het schip te krijgen. INBRAAK. Zaterdag heeft het personeel ontdekt, dat ingebroWn was in de dancing „La Gaite". aan den Pompenourgslngel te Rotterilam Van den kastdeur was het paneel uitgezaagd. Uit deze kast was een geldtrommel wegge- nomen en deze was in de telefoonced open- gebroken. De dieven hebben n.l. in het ver- trek, waar de kast stond, geen licht willen maken, omdat dit van buiten af gezien zou kunnen worden. Uit een bak is een bedrag van 2000 gestolcn. Er zijn geen sporen van braak aangetroffen, zoodat men ver- moed't, dat de dieven zich hebben laten inslui- ten De avond tevoren is in „La Gafte" een gala-avond geweest, welke tot kwart over 4 geduurd heeft BRAND. Zaterdagmiddag is er brand uitgebroken bij de wed. H., aan de Camissesingel te Rot terdam. De brand is ontstaan doordat de vrouw aan het stoken was in een looze schoorsteen. Eenige oogenblikken daarna sloegen de vlammen uit het dak. De brand- weer heeft den brand tot het bovengenoem- de pand weten te beperken KORTE BERICHTEN. Zaterdagavond is de autobus van den heer F. de Jong te Eindhoven in brand ge- raakt en geheel uitgebrand. Persoonlijke on- gelukken kwamen er niet bij voor. De auto bus was verzekerd. Het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Vrijdag 12 en Zaterdag 13 dezer, No. 220, bevat een verslag der ccmmissie, in 1926 belast met het afnemen der examens voor het staatspractijk-diploma voor handel en administratie. Zaterdagmorgen is de 30-jarige spoor- wegarbeider H. Spijkerman op het stations- emplacement te Gouda bij het rangeeren tus schen de buffers bekneld geraakt en doodge- drukt. Spijkerman laat een vrouw en drie kinderen achter. Zaterdag is te Utrecht een algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot bevordering van het Christelijk onder- wijs aan achterlijke en zwakzinnige kinde ren. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT 'T VORIGE NUMMER. Voor grooteren. 2. Dedemsvaart, Vetex, Edam, Ems, Evert, Maart, das. 3. Zenuw, Zeeuw. 4. Po, el; poel. Voor kleineren. 1. Huis weik kast; huiswerk en werk- k&st toon bank noot; toonbank en bank- noot. naam bord papier; naambord en bordpapier. dam spel breker; damspel en spel- breker. berg weg wijzex; bergweg en weg wijzer. 2. Kameel. 3 Schaaf. raaf, graaf slaaf. 4 D u i f Doetinchem. bord beer 1 a a g e i t Anna cent chef bier tram OM OP TE LOSSEN. Voor gTooteren. 1. Mijn geheel noemt een deel van Azii, oaf met 9 letters geschreven wordt. De 3, 4, fc, 9, 6, 3 is een dorp in Fries land. 4, 5, 6 is een metaal. Een 7. I, 2, 3 dient om iets in te bergen of te bewaren. i 3, 4, 9, 9, 6 is bouwmateriaal. 2. Zoek in onderstaand stukje 6 plaatsen in Nederlana en 2 in Europa van ter Amsterdamsche learze geaoteerde tondsen, veritrekt door Noordhollandsch Landbonwerediet. 3V. jf'9/l6 I04x8/i« 1-58,4 loo* Slechte spijsverte- ring, verstoppiqg. maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en gc- stcl. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid- del, dat uw kwaal doet verdwijnen. Foster's Mctagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. Vrijdagochtend kwam de opperman S. van Baalen te Bergen op Zoom van een stelling van een in verbouwing zijnd pand af te vallen. De man kreeg een sched'elbreuk en inwendige kneuzingen. Nadat medische en geestelijke hulp was verleend, werd hij naar het gasthuis vervoerd, waar hij gisteravond aan de gevolgen is overleden. Te Delft is, een valsche zilverbon en een val» sehe rijksdaalder, jaartal 1871, in beslag geno= men. Aan het valsche geldstuk ontbreek. het randschrift Te Wirmemeer (Gr.) is deze week de vrouw van schipper B. door een rukwind over« boord geworpen en tusschen schip en wal be» kneld geraakt. Gisteren is zij aan de gevolgen overleden. S CHI ERMONNIKOOG t c 0 n 0 i n t h e k d c d t 0 V 'e e h u e 1 e 1 1 t s r FONDSEN. 6 Nov. t Nov. 9 Nov. 6 obi. N.Vi'.S. 1000 1922 6 idem 1000 1923 5 idem 1000 18 4K idem 1000 '17 4 idem f 1000 '16 4 l/s n/0 O.-lnd 1000 '26 A 6 Y, idem 1000 '22 6 idem 100 '23 534 idem 1000 21 D 5 idem 1000 17 Koloniale Bank Ned Ind Hand. Bank Ned. Handel Maatij Philip Gloeilamp Anaconda Comm. Studebaker Comm Steel Cult. Mij Vorstenl Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. Gecons Holl Olie Koninklijke f 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap Lijn Nad. Scheepv Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Tatavia Tab. Deli Maatij- Senembah 5 obi. Holl. Spoor '15/'25 5 obi Staatsspoor '15/'23 South Pacific Union Pacific Prolongatie i 106»/« 1021/g 101 100 961'* 9"/i 1047/g 1058/4 103'At 1007/, 2151/4 1118/4 1561/, 3151/4 991/, 507/, 1148/, 179 675 36S 352»/t 175 365 l/t 355 33o lk 330 62 y, 130 V, 179 176 4498/4 437 4158/4 1008/4 IOO8/4 1614/4 1067,, 102 101 y, 9971, 961/. 978/4 1047/, 1U58A 103 1001/, 2198/4 17!?/, 1561;, 345 97 V, 508,4 H3V, 1791/, 676 365 354 1731/, 3668/4 i58 3327/, 3i5 648/4 131 1791/4 177 445 438 416 1007/, 101 y« 1631/j 31/, 1068/t 1021/, 101 100 958/, 9713/l6 10418/u 1058/4 lo3 1007/, 219 1 '17/, 1561/. 346 lOOS/, 511/, 147 V, 179* 6/5 365 357 1 '5 37U1/4 357 332 334 63 131 17/7/, 172 4481/, 434 4107* 101 101 165 37/, 10 Nov. IO01/, #1021/, 1U08/S 997/, 968,, 103 100 6/, 219 1 706/, 155 343y4 101 52V4 H81/4 1771/4 67 1/, 365 357 175 3'6l/, 358 3307% 315 63 131 178 176 4461/, 4296/, 41 3 1007/, 1007% 102 37/, 11 Nov. 1 - Nov. 021/1. 1006% 996 9 6% 9<8At 1048/4 1058/4 10x7/, 100* 2J8i/, 171 155y4 47 100 518% 14/ l7ol% 670 360 357 1 '6 374* 364 3778/4 330 63 131 179* 1/5 4148/4 4268% 410V, lCOli/l, 101 v, 161 3 106* 102 H-07% 9x»% 966 978% 104u/,4 1-058% 10211/,, 10C.A, 2178/4 170* 155* 148 100 51* 14c 1% 1/4* 672 3r2 3.9* 1 i78 3/8 >63* 328 334* 04 132 1768/4 175 446 429* 412 101* 109* 163* 3*

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6