DE LANGE DE M0RAA2 Credieten - Deposito - Effecten Radio-hoekje UN6ESIRHAT 49 - ALKMAAR Vrijdag 19 November. (De golflengten zijn volgens de rtieuyte re- gelen vermeld.) Hilversum, 1050 M. 12.Poli'tieberichten. 6.156.45 Vioolconcert door Clemens Sdironer. Egbert Veen, piano. 6.457.15 Vervolgles Fransch. 7.15—7.45 Conversa tieles Fransch. 7.45 Politieberichten. 8.10 H. D. O.-Nutslezjng. Spreker: Dr. J. v. Hinte, over: Uitbreiding van het woongebied der Menschheid. 9.10 Concert door het H. D. O.-orkest, ondor leiding van Nico Treep Populaire muziek. 10.PersberiChten. 10.15 Dansmuziek door de Nassau-dance orchestre. DavenWy, 1600 M. 11.20 Concert door het radiokwartet en sol is ten (contra-alt, tenor, piano). 12.50 Orgelconcert van de St. Mary le Bow-kerk. 1.202.20 Lunchmuziek van Fiotel Metropole. 3.40 Franschc les. 4.05 Concert door de People's concert society. I. Cooper, sopraan. J. Buckley, bas. Werken van Brahms. 5.05 Vocaal concert door E. Hyde, sopraan. R. Cook, piano. 5.35 Kinder- uurtje. 6.20 Orkestmuziek van het Prince of Wales playhouse. 6.50 Lezing: Next week's music. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: Seen on the screen. 7.50 Muziek. 8.20 d'Erlanger-programma. Orkest en G. Johnson, sopraan. W. Primrose, vioo). 9.50 Dialoogschetsen. „A Christmas romp" en „In an omnibus". 10.05 Piano-duetten, door Miss. Dixon en V. Hely-Hu<tchinson So nate van Schubert. 10.20 Tijdsein, weerbe- richt, nieuws. 10.3511.20 Variete. Trio a. d. piano. H. Rogers, komiek. R. Rudiyani, viool. J. Rickards en V. Stevens, humoristen. 11.2012.20 Dansmuziek van het Kettners Restaurant. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 2.10 Concert door het orkest Gayina. Mme. Daumas, zang. 5.055.55 Concert. Orkest en Mme. Delny en Mme. Lorin, zang. M. Landeau, declamatie. Mmes Joly en Rey, viool en piano. 8.5010.50 Orkestconcert. Kortigswusterhausen, 1300 M. en Berlijn '483.9 en 566 M. 7.20 T,Die Weber", tooneel- spel in 5 acten van Gerhardt Hauptmann. 9 5011.50 Dansmuziek door de Kermbach- kapel. Brussel, 265.5 M. en Antwerpen, 508.5 AL 8.20 De radio-courant. 8.5010.50 Concert. Orkest en vocale solisten. Miinster, 303 M. 12.501 50 Puccini- Verdi-concert. 4.205.20 Kamermuziek uit 1700 en I860. 5.206.20 tiedjes bij de luit 6.407.20 Gedichtenvoorlezing. 7.20—8 50 Liedjes bij de luit. 8.509.50 Scenes uit .Brunhild". 9.5011.20 Gramofoonmuziek DE REVOLUTIE IN MEXICO. Naar uit Mexico wordt gemeld, heeft de Mexicaansche regeering verklaard, dat het haar is gelukt, de revolutionnaire beweging ♦e onderdrukken. Blijkens later binnengeko- men berichten zouden echter de gevechten in verschillende districten nog voortduren. Gar neraal Obregon strijdt in Sonora met 30.000 man tegen de Jaqui-Indianen en heeft een afdeeling van 500 man geheel verslagen. EEN RUSSISCH OUD-OFFICIER ROOFMOORDENAAR. De groote Brusselsche voorstad Etterbeek is dezer dagen in rep en roer gebracht ten ge- volge van de ontdekking'van een misdrijf, dat onder vrij mysterieuze omstandigheden is gepleegd. Een rentenietster, weduwe De la Ruelle, werd in haar woning gekneveld en geworgd gevonden. De ongeluKkige woonde samen met een nichtje, en het meisje ontdekte het vree- selijke gebeurde, toen zij Zondagnacht na een feestje in de stad thuiskwam. De beklagens- waardige oude vrouw had een prop in den mond en aan den hals waren de blijkbare tee- kenen van worging zichtbaar. De politie, on- middellijk gewaarschuwd, constateerde de ver dwijning van een bedrag van 1200 francs. De verdenking is al spoedig gevallen op een vroegeren chauffeur van de vermoorde vrouw, zekeren Nicolas Rogenof, voormalig off icier van het Russische leger, die door de- ze misdaad naar alle waarschijnlijkheid zijn ontslag heeft willen wreken en zich er tege- lijk eenig geld mee verschaffen. Hij is eerst chauffeur geweest bij een aanzienlijke dame te Parijs en kwam naderhand naar Brussel. Het is een man van geweldige lichaamsafme- tingen; hij is 1 meter 98 lang, heeft licht- bruin haar en helblauwe oogen. Te Brussel was hij tevoren reeds vier of vijfmaal wegens wangedrag uit betrekkingen ontslagen. Aan zijn woning verklaarde men, dat hij sinds Zondagavond Verdwenen is, met medeneming van 160 francs van zijn vriendin. Zijn signa- lement is aan alle grensposten en aan dp jus- titie aan het buitenland opgegeven. FAMILIEDRAMA. Dinsdagnacht heeft de 39-jarige boekbiu- der Thiele te Leipzig zijn tweede vrouw, die acht jaar jonger was dan hij, eerst op bcest- achtige wijze mishandeld en vervolgens met een hamerslag van het leven beroofd. Direct daarop vermoordde hij op dezelfde wijze ook zijn tweejarig zoontje. De vrouw, die haar man voomameJijk we gens diens vijandige gezindheid tegenover haar moeder met de kinderen had verlaten, weigerde bij een ontmoeting in de vroegere woning van Thiele, een, uitsluitend voor de kinderen bestemde, ondersteuning in ont- vangst te nemen en daarvoor een kwitantie te tcekenen. OVERSTROOMINGSRAMP IN SPANJE. E»e rivier Seguarau in de provincie Mur- cia is vijf meter gestegep. In het dal tus- schen Cieza en de stad 'Murcia werd groote schade toegebracht aan de sinaasappelboom- gaarden, woningen en fabrieken. Verschei- dene menschenlevens zijn te betreuren. In bijna twee jaar was in die streek zoo goed als geen regen gevallen. Uit Cartagena zijn booten ter assistentie vertrokken, terwijl ae autoriteiten hulp-expe- dities hebben uitgezonden naar de geteister- de dorpen. De spoorwegverbinding tusschen Murcia en Lorca is verbroken. DE RUSSISCHE SCHULDEN. Een delegatie van Fransche crediteuren van Rusland kwam gistermorgen op het mi- nisterie van financien om te protesteeren te- jen den tragen gang van zaken bij de Fransch-Russische conferentie Zij gaf als haar meening te kennen, dat deze conferentie Voor Allen die Sukkelen mot Verstopping of moeilijken, tragen en onrelmatigen Stoelgang zijn Mi^nhandt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pljn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. moest worden opgeheven om den internatio- nalen organisaties van crediteuren in de ge- legenheid te stellen zich rechtstreeks met de Sovjetregeering in verbinding te stetllen. De delegatie werd uitgenoodigd haar wen- schen schriftelijk medf te deelen en men ver klaarde haar, dat er geen enkele reden was de financieele commissie, belast met de Fransch-Russische onderhandelingen, van haar functie te ontheffen. EEN KRANKZINNIGENOESTICHT VOOR DOLLE HONDEN. De gemeenteraad van Ahmedabad, in Britsch-Indie, heeft een verordening ge- maakt, waarbij het dooden van dolle honden wordt verboden en ook de politie het recht wordt ontzegd, zwenfende honden af te ma- ken. De raad meent, dat dolle honden te ver- gelijken zijn met krankzinnige menschen, dienovereenkomstig moeten worden behan- deld en derhalve geplaatst in een krankzin- nigengesticht. De z.g. Jain-secte, die gewefdloosheid' in haar banier voert, heeft een bedrag van 100.000 roepijen beschikbaar gesteld voor den bouw van een honden-krankzinnigenge- sticht. VONDSTEN OP GROENLAND. Dr. Paul Moerlund, leider van de Deen- sche archaeologische en geologische expedi- tie naar Zuid-Groenland, waarvan de overi- ge leden enkele weken geleden terugkeerden en bericht brachten over belangrijke ontdek- 'kingen, is thans zelf aangekomen, en deelde aan de pers mede, dat hij de fundamenten heeft ontdekt van een kathedraal en een bis- schoppelijk paleis bij Igaliko, waar deNoor- mannen zouden hebben gewoond ondef Erik* den Roode. Het hoofdgebouw had een front- breedte van 50 M. en alles met elkaar be- sloeg een ruitnte van ongeveer 22.258 M2. De expeditie heeft ook een geraamte ge vonden met een bisschopsring nog aan den vinger. Naast het geraamte lag een bisschopestaf twintfe aagen regen van. De mmisier van Landbouw heeft net plan een snel groeiend tarwesoort in te voeren, en het zaaisel daar- van onder de land'bouwers te verdeelen. Provinciaal nieuws UIT HEERHUGOWAARD. Dinsdagmiddag was de raad onzer ge- meente in voltallige zitting bijeen. Burgemeester van Slooten opende de ver- gadering met een woord van welkom. Door de muziekvereeniging „H.U.G.O was het verzoek ingediend wederom in het genot te mogen worden gesteld van subsidie, terwijl zij de verplichtimg op zich neemt een drietal zomerconcerten te geven. Mede was een verzoek om subsidie ingekomen van de muziekkapel „Kunstkring" welke verzoeken gelijktijdig werden behandeld. Door den beer Kostelijk werd opgemerkt, dat een drietai concerten wordt toegezegd, dooh vernam gaarne, hoe het gaat, wanneer van die mu ziekvereeniging medewerking werd gevraagd bij feestelij'kheden, waarop door den voorzit ter werd geantwoord, dat die feestelijkheden gewoonlijk niet van de gemeente doch van de corporaties uitgaan. De heer Kostelijk zinspeelde op feesten, welke vermoedelijk over een paar jaar ge- houden^zullen worden (bedfteld wordt bij de herdenking der droogmaking van den pol der). Medewerking van eigen muziekkorpsen achtte spr. zeer gewenseht. De voorzitter zeide, dat de zaak wat an ders zou staan, indien door de gemeente zelf een feest werd georganiseerd. Spr. voegde hier nog aan toe, dat ook door „Kunstkring" wel eens een concert werd gegeven, waarop de heer Kostelijk ahtwoordde, dat die op hoo- gen prijs worden gesteld, aangezien een groot deel der burgerij daarnaar graag koml luisteren. De heer Blom vroeg nog of de medewer king op Koninginnedag ook gratis geschiedt, waarop door den heer Mienes werd gezegd, dat bij dergelijke medewerking^ alleen werd gevraagd eenige vergoeding voor den direc- teur. Aangezien nooit een vergeefsch beroep om medewerking werd gedaan, achtte spr het gewenseht subsidie te verleenen. De voor zitter deelde nu mee, dat ook B. en W. daar voor zijn, zoodat dit college voorstelt even- ,als het vorige jaar aan beide vereenigingen met een knop, gesneden uit een walrustand. Men meent, dat het geraamte afkomstig is van Jou Svtrrejoske, een aangenomen zoon van koning Sverre. Overblijfselen van een ander gebouw, ge vonden in de nabijheid van Loomandsgaar- den, worden gehouden voor de ru'ines van een kerk, opgericht door de vrouw van Erik den Roode. ZWENDELAFFAIRE TE PRAAG ONTDEKT. Nog zijn de jongste groote schandaal- affaires niet opgehelderd, of er wordt een riieuwe schahdaalaffaire bekend door de op- zienbarende arrestatie van den directeur der „Tsjeske Slovo", Schalda. De arrestatie ge- schiedde op grond van een aanklacht, inge diend door het Tsjechoslowaaksche ministe rie van Financien, volgens welke de natio- naal-socialistische spaar- en andere banken Oostenrijksche oorlogsleeningen ter inwisse- ling tegen Tsjechische staatsleeningen heb ben aangemeld. Het ministerie van Financien heeft gecon- stateerd, dat op ongeoorloofde wijze voor een bedrag van 105 millioen Tsjechische kro nen aan oorlogsleeningen geoonverteerd zijn, die te dien einde in strijd met de wettelijke bepalingen te Weenen moeten zijn aange- kocht. Bij dezen zwendel waren ook geldin- stituten betrokken, die nirnmer in het bezit van zulke oorlogsleeningen-geweest kunnen zijn, daar zij eerst na 1918 zijn opgericht. Het betreft hier voornamelijk instellingen, die met de nationaal-socialistische partij in connectie tsaan De „Tsjeske Slovo" merkt naar aanlei- ding van de arrestatie van haren directeur op, dat men hier te doen heeft met een chica ne van het huidige regime en dat de gear- resteerde zich spoedig Volkomen zal rehabili- teeren. CRISIS OP DE PHILIPPIJNEN. Generaa1 Wood, de gouverneur-generaal van de Philippijnen, heeft dezer dagen der. CotHroleraad, welke bestond uP tw;e hoog- gep'aatste inheemschpn en hemzelf afge- schaft, en zi-.hzelf de bevm-gdheden van dien raad fneprekend. Daardoor zijn de betrekkingen tusschen Wood en het Philippijnsche parlement in een kritiek stadium gekomen. Hoewel de par- lementszittingen zijn verdaagd, zijn alle le den te Manilla gebleven in verband met de verwachte crisis. ONRUSTBARENDE DROOGTE IN GRIEKENLAND. Sedert Maart is er in Griekenland bijna geen regen gevallen In landbouwkringen heerscht dientengevolge groote bezorgdheid Men vreest, dat het onmogeiijk zal zijn het gras uit te zaaien, wanneer niet binnen een subsidie van 75 te verleenen. Overeenkomstig dit voorstel werd besloten Ingekomen was de rekening van den keu- ringsdienst voor waren, welke is nagezien en in orde bevonden. Het aandeel door onze ge meente hierin bij te dragen beloopt 629.08 Werd voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek der afd. Heer-Hugowaarn Zuid van den L. *T. B. om subsidie voor ver- warming en verlichting van de leslokalen voor de door die afdeeling te geven tuinbouw- cursus, was pas ingekomen, zoodat dit nog niet behandeld was kunnen worden door B. en W. De heer Kroon merkte op, dat het geen be- zwaar was, dit verzoek te verwijzen naar B. en W., doch waar reeds goedgunstig was beschikt op een dergelij'k verzoek voor een cursus in het noordelijk deel der gemeente, meende spr., dat dit adres wel terstond kon worden behandeld. Spr. achtte het gewenseht ook voor dezen cursus een subsidie toe staan van 50. Zonder hoofdelijke stemming werd hiertoe besloten. Hiermee is men gekomen tot punt 3 der .agenda. Voorstel van B. en W. inzake gedeel- telijke aflossing der schuld van het GE.B. en der gemeente. Door den voorzitter werd toegelicht dat blijkens de laatst ontvangen opgave van den administrateur een belangrijk bedrag in kas is, hetgeen niet nocdig blijkt te zijn voor kas- geld. Een bedrag van 5600 kan gevoeglijk worden gemist, weshalve voorgesteld werd eenige obligaties der leening van 1914 tot dat bedrag af te lossen. Na eenige toelichting werd hiertoe beslo ten. (Aan het einde der vergadering had deze uitloting plaats, waarbij getrokken wer den de nrs. 19 1930 A. en B. 23 A. ^n B. 2028 A. en B. 3 en 2, zijnde samen 7 voile aandeelen a 800, deze nrs. zijn aflosbaar per 31 Dec. 1926). Ingevolge een verzoek van een viertal be- woners van den Westdijk, tusschen Roskam en Noordscharvvoudersluis, om aansluiting aan het Gem. El. laagspanningsnet, stellen B en W. voor tot die uitbreiding over te gaan. Uit de toelichting bleek, dat de aanleg- kosten werden begroot op f 547.25, de jaar- lijksche opbrengst op 134.10 en de uitga- ven oo 116.75, alzoo een batig saldo ople- verend groot 17.45. De comm. van Bijstand heeft verklaard, zich met dit voorstel te kun nen vereenigen. B. en W. vroegen den Raad voor dit doel 550 ter beschikking te willen stellen. Door den heer Tromp werd gevraagd of reeds de toestemming was verkregen tot het plaatsen van een der benoodigde pale* op particulier terrein, waarop de voorzitter ant- woordde, dat het yerzoek daartoe was ge daan, doch nog geen antwoord was ingeko men. Bij eventueele wijziging zou dan een an 1 dere oplossing gevonden moeten worden. De heer Poland vestigde de aandacht op een jaarlijksche vordering van 2 door de Spoorwegmaatschappij voor de ligging van een draadbuis in den spoordijk en vroeg of door de Spoorwegmaatschappij ook werd be- taald voor overgang op de polderwegen. De voorzitter antwoordde, dat hierover weU eens door het polderbestuur was gesproken® doch hier staat de gemeente buiten, wat niet wegneemt, dat in dezen door het polderbe stuur wel eens een onderzoek ingesteld kon worden. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met algemeene stemmen. Ook was door het Polderbestuur gevraagd of de mogelijkheid bestond het stoomgemaal en de daarbij staande woningen van elec- trisch licht te voorzien. Hiervoor was een kostenberekening gemaakt, welke werd be groot op 1106.20; de jaarlijksche opbrengst werd geraamd op 147.50. die der jaarlijk sche kosten op 159.35. Deze aansluiting zou dus allicht een jaarlijksch nadeel opleve- ren, doch het Polderbestuur is bereid dit bij te passen. De Comm. van Bijstand is wel voor deze aansluiting, doch zou dan de jaar lijksche opbrengst vastgelegd willen zien op 160. Voorts werd nog opgemerkt, dat mede nog een paar boerderijen van deze aanslifi ting zouden kunnen profiteeren. B. en W. stelden voor tot deze uitbreiding over te gaan en daarvoor 1110 ter beschikking te stel len, te regelen bij suppletoire begrooting Door den heer Mienes werd in hernne- ring gebracht een vroeger ingekomen aan- vraag voor aansluiting van een pand aan het einde van den Middelweg en vroeg of dit pand nu ook bij deze uitbreiding gebaat is, waarop door den voorzitter werd geantwoord dat deze uitbreiding van uit den Jan Glijnis- weg zal geschieden. De heer Kostelijk was aanvankelijk ook van meening, dat de aansluiting van uit den Middelweg zou plaats hebben. Waajr de nu aan de orde zijnde uitbreidingen voor het be- drijf rendabel kunnen zijn, achtte spr. dat voor inwilliging geen bezwaar bestaat, doch spr. betreurde het, dat een eventueel aange- vraagde aansluiting steeds geweigerd wordt, wanneer die niet ten voile verlies buitensluit Spr. zag gaarne een wat ruimer standpunt ingenomen. Door den voorzitter werd er op gewezen, dat bedoelde aanvraag juist een kleine wo ning betreft, terwijl het naastbijzijnde pand een brongasleiding heeft Een eventueel te kort op de uitbreiding ten behoeve van het stoomgemaal wordt door cen polder bijge- past; voorts zijn polderbelan^en vrijwel ook belangen der geheele burgerij. Door den heer Krom werd nog opgemerkt, dat het wenschelijk geacht werd, de voprwaar- den aan het polderbestuur te stellen, contrac- tueel voor te leggen. De voorzitter gaf de verzekering, dat daar- tegen geen bezwaar bestond. Naar aanlei- ding van een vraag van den heer Kostelijk of in de toekomst ook wellicht krachtsfroom door den polder zal worden betrokken, ant woordde de voorzitter, dat dit wel te duur zou uitkmen, aangezien dan heslist een transfor- mator zou moeten worden bijgebouwd. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. aange nomen. Thans werd aan de orde gesteld wijziging der begrooting 1926. Door den voorzitter werden verschillende posten voorgelezen, die deels ook ten gevolge van in den loop des jaars genomen raadsbesluiten, deels ten ge volge ingevoerde wetsbepalingen te laag geraamd bleken te zijn, terwijl enkele andere posten een overschot zullen opleveren Het totaal der verhoogingen beliep f 8532 98V2, dat der overschotten 2255.3514, zoodat uit den post on voorzien na de overschrijvingen nog zal moeten worden afgeschreven een be drag van 6277 63. Voorgesteld werd de be grooting in dien zin te wijzigen, waartoe werd besloten. Nog kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring van een woning aan den Schapenweg. Door den voorzitter werd toegelicht, dat de bewonster Gr. Jes, haar intrek heeft genomen in het Tehuis voor Ouden van dagen. Spr heeft de woning ncg eens met den gemeente opzichter geinspecteerd en gaf daarover zijn bevinding weer. Reeds vroeger heeft de g-e- zondiheidscommissie haar afkeurend oordee! uitgesproken. Door den heer Poland werd opgemerkt, dat vroeger ook reeds was afgekeurd de wo ning van J. Witsmeer. waarop de heer Van Langen zeide, dat destijds besloten was, hier- aan geen uitvoering te geven, zoolang dit pand nog bewoond werd. De voorzitter achtte het't best de woning, waaremtrent nu een voorstel werd gedaan voor afbraak te verkoopen. De heer Kostelijk vroeg, of, waar het Bur- gerlijk Armbestuur reeds tot afbraak besloot, het wel noodig was, haar onbewoonbaar te verklaren, waarop door den voorzitter werd toegelicht, dat dit de beste weg is. Het voor stel van B. en W. werd aangenomen. Door den heer Kostelijk werd gevraagd, hoe het stond met de aansluitingen aan "de waterleiding. De voorzitter deelde mede, dat nog steeds nieuwe aansluitingen tot stand kwamen Een enkele maal is procesverbaal opgemaakt, doch veelal is een waarschuwing voldoende gebleken. Het'waterleidingsbedrijf is over den gang van zaken in onze gemeente niet slech; tevreden. Zoo noodig zullen beslist onwilli- gen een proces-verbaal ontvangen. Hoewel de heer Kostelijk over het resultaat tamelijk wel tevreden was, sprak hij als zijn oordeel uit, dat waar eenmaal door het ge- meentebestuur een besluit was genomen, dit ook moest worden uitgevoerd, zoo noodig dan maar dor het nemen van krasse maatregelen; hij achtte dit ook plicht tegenover de goed- zinden. Door den heer Pool werd de aandacht ge- vestigd op de boomen op het schoolplein te Veenhuizen; deze worden gevaarlijk voor dc- jeugd, aangezien er onlangs een is omge waaid. De voorzitter zeide, dat B. en W. hierover ook al eens hebben gesproken en geloofde, dat nu de tijd wel was gekomen over te gaan tot opruiming. De heer Fromp had het verslag gelezen der laatst gehouden vergadering van het Pol derbestuur, waaruit hem was geb'eken, dat het voornemen bestaat den polder weer voor tueelen brand in zoo'n tijdperk. Bij den laat sten brand zouden ongetwijfeld meer pandeu zijn aangetast, wanneer de slooten waren leeggemalen, zooals Verleden jaar, te meer, daar indertijd het besluit is gevallen geen brandkranen op de waterleiding te zetten. Door een Inspecteur eener brandwaarborg- maatsc'happij werd al eens op dit gevaar ge wezen. De voozitter antwoordde, dat in de polder- vergadering werd besloten het water niet weer zoo krap weg te malen als het vorige jaar is geschied. Dp de uitvoering van dit be sluit zal ernstig worden tcegezien, opdat ge vaar worde voorkomen en met den venk van den heer Tromp rekening wordt gehouden De heer Ttomp verklaarde zich tevreden met dit antwoord, waardoor zeker ook voor komen zou worden, dat iemand een kuil in de sloot bij zijn woning moet steken om drink- water voor zijn vee te bekomen. Door den heer Blom werd naar aanleidigg hiervan opgemerkt, dat het wel noodig bleek te zijn, dat eens wat slooten werden uitge- keurd. W^rar de slooten behoorlijk in orde waren, had men ook het vorige jaar geen last. Na de door ons reeds vermelde uitlofing werd de vergadering door den voorzitter ge sloten. UIT OUDE NIEDORP. Woensdagavond gaf het fanfarecorps „Crescendo" van hier, te Zijdewind in het cafe van den heer Ligthart, onder leiding van den heer Peters, voor een eivolle zaal een concert. Het geheel werd afgewisseld door een tooneelstukje en voordrachten. Een or ander viel, afgaande op't applau3, zeer in den smaak. Van het bal werd een druk gebruik gemaaktj UIT ST. PANCRAS Waar de te houden „Witte Krius"-bazar hier momentcel alle aandacht vraagt, schijnl het ons nogal van bdang te kunnen melden. dat deze week de heer Kroonenburg, burge meester, inet 'alleen zitting heeft genomen in het opgerichte eerc-comite, maar tevens eere- voorzitter is geworden. Een persoonlijke kwestie met den voorzit ter van het Witte Kruis, welke al van jaren her dateerde, vormde tot heden een beletsel. Dcor enkele leden van het comite werden de zer dagen pogingen tot toenadering in hei werk geste-'.d, welke met het gewenschte re sultaat werden bekreond. Stellig zal deze op lossing ten gunste zijn van de zaak der ba zar, welke, gezien de opzet, en de keur van inz.etidingen, een groot succes zal kunnen worden. Sfacispieiiws DE SCHEIVEEMARKT. Bij de opgave van gisteren werd nog ver- zuimd te maken dat even ens waren aange- voerd 180 graskalvercn in prijzen van 40 100. DE I^ADIO-DISTRIBUTIE. Naar wij vernemen heeft het college van B. en W. aan de Eerste Nederlandsche Ra- dio-Centrale te Koog aan de Zaan vergun- ning verleend tot het oprichten v.pn een radio-distributie-centralej op de wijze zooals die door dezelfde firma gcexploiteerd wordt in de Zaanstreek, en waarbij reeds 5CO abon- ne's zijn aangesloten. FAILLISSEMENTEN. Heden is uitgesproken het faillissement van: De nagelatenschcip van f. Dol fzn., in leven landbouwer, gewoond hebbende te Wervenshoof. Rechter-comm.Mr. R. P. Cleveringa. Curator: Mr. P. Langeveld. BILJARTWEDSTRIJD. In het cafe „De gekroonde Valk", van den heer K1 Groot, Peperstraat 1, alhier, wordt morgenavond een biljartwedstrijd gehouden, die zeer spannend belooft te worden. Het gaat tusschen de amateurs Hoogland van Alkmaar en Ploeger van St Pancras. Voor het uur van aanvang enz. zie men de advertentie in dit nummer. een paar wekqp uit te tnalen. Spr. vroeg of dit wel verantw oord was met het oog op even VERLIEFD, VERLOOFD... VERDWAALD. Over dit lachsucces, dat Dinsdag 23 No vember a.s. des avonds 8 uur in 't Gulden Vlies" als eerste abonnementsuitvoerng door het Nieuwe Ned. Tooneel (art. leider Louis Saalborn) gegeven zal worden en waarvoor tot 22 November nog abonnementen verkrijg- baar zijn, laten de volgende inderdaad zeer goede recensies vol gen: Nieuwe Rotterdamsche Com ant. Hans Sturm weet iervan een smakelijk maal te stoven. 't Is handig in elkaar gezet. Gobau in de rol van den zich vergissenden broer, losser en levendiger dan ooit. Tour- niaire gelijk steeds vermakelijk als de slecht- befaamde aanstaande schconzoon. Julia de Gruyter als diens verloofde en Sophie de Vries als zijn vriendinnetje, en- weclerom met Kreeft ten tooneele, deden de zaal daveren, gelijk zij nog menigen avend daveren zal. Algemeen Handelsblad. Een klucht, die vlot en bewegelijk en opge- wekt gespeeld wordt. Er is door de ta'lrijkf toeschouwers hartelijk gelachen. De Telegraaf. Het aantal verwikkelingen is legio. Oscat Tourniaire is de door alle deze tcevallighe- den overstelnende schoonzoon, met vermake lijke accentjes van schichtigheid en wel ge- heel_ en al uitgeteekend als de meelijwekkende egofstische man, die zijn trouw wat al te dikwijls van den een op den ander overdraagt Kreeft speelt eeh rustigen Hofraad. die te oud is om alle verwikkelingen ernstig te ne men en nog niet oud genoeg om er nog niet even van mee te profiteeren en Gobau maakt van den schilder een genceglijk vlot type, be wegelijk en onconventioneel. Sophie de Vries en Julia de Gruyter zijn respectievelijk de zangeres en de verloofde, de eerste met de routine van de dame die nu wel eens zeker- heid wil en de laatst met de charme van het moderne meisje. dat die zekerheid op een an dere manier wenscht. Voeg daarbij Philip de Vries, als een gladden, vertrouwenden heeren- knecht en het vlotte ensemble, dat dit blijsne! met de noodige vaart speelde-, is compleet. Felix Hageman bezorgde de vermakelijke Hollandsche vertaling. SELSKIP „FRlSO". It wier den Woans-dei-to ,oune de foarsfe bi.tengewoane gearkomste fen det winter- healjier. Like it yn it earst, det der net Mfe

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2