Stadsnieuws Kunsf KINDERSPELLEN, GEZELSCHAPSSPELLEN Verstopping vroeger reeds is medegedeeld, werd aan de Hollandsche Handelsbank surseance van be- taling verleend. Eenige weken geleden heeft de Haarlemsche rechtbank deze surseance yoor een half jaar verlengd. Bekend is ook, dat een aanklacht, inge- diend door Mr. Van Dam te Haarlem, na- mens een crediteur tegen de Directie der Bank, terzake van verduistering van effec- ten, weer is ingetrokken. Intusschen schijnen naar ons ter oore komt verschillende andere crediteuren klaehten bij de justitie te hebben ingediend wegens vermeepde onregelmatigheden, waardoor benadeeling voor groote bedragen men spreekt van tonnen gouds moet hebben plaats gehad. Naar aanleiding van die klaehten is door rijksaccountants een nauwgezet onderzoek ingesteld naar de boekhouding van de bank. Gedurende eenige maanden hebben rijks accountants zich met het boeken-onderzoek bezig gehouden en enkele dagfen geleden heb ben zij aan de Haarlemsche Justitie hunne bevindingen gerapporteerd. Het schijnt, dat de Justitie naar aanlei ding van die rapporten ertoe is overgegaan om gister den directeur, den heer J. Schreuders, naar het Huis van Bewaring te doen overbrengen. AUTOBUS-DIENSTEN IN NOORD-HOLLAND. Volgens de oniangs gewijzigde wet op de op.nbare middekn van vervoer behoeven au- tcbusdiensten voortaan een concessie van Ge- deputeerde Staten. Bestaande diensten kun- nen nog tot 24 Februari 1927 rijden zonder concessie. Thans zijn bij Ged. Staten van Noord- Holiand reeds ongeveer 200 aanvragen inge- komen, bijna alle voor reeds bestaande ver- bindingen. Deze aanvragen moeten ter visic worden gelegd. In openbare zitting wordt gelegenheid gegeven tot het indienen van be- zwarcn. De eerste ter-visie-leggingen hebben dezer dagen plaats gehad. Ook de openbare zittingen zullen weldra aanvangen. HET NIEUWE ACADEMISCH ZIEKENHUIS TE LEIDEN. Met de ingebruiknetning van het nieuwe Academisch Ziekenhuis te Leiden zal nu wel dra een aanvang worden gemaakt. Als zich geen onvoorziene omstandigheden voordoen, zal, zooals aan „De Msb." werd medege deeld, nog in het begin van Januari 1927 de kliniek voor kinderziekten, van prof. Gorter, naar een der gebouwen van het nieuwe zie kenhuis worden overgebracht. Het ligt in de bedceling de iogebruikneming van dit nieu we gebouw op eenigszins officieele wijze te doen geschieden. Voorts deelde men mode, dat behalve de kinSerkliniek er in 1927 nog drie andere kli- nieken van het thans in gebruik zijnde zie kenhuis naar het nieuwe zullen worden over gebracht en wel de kliniek voor dermatolo- gie, de kliniek voor oogheelkunde en die voor verloskunde. EEN MISDAAD GEPLEEGD? Dezer dagen werd te Mierlo in bewuste- loozen toestand langs den weg gevonden de 18-jarige H. P. V. Zijn rijwiel lag eenige pas- sen verder. De jongen werd te Helmond in het ziekenhuis opgenomen, waar hersenver- bloeding werd geconstateerd. Zonder bij ken- nis te zijn gekomen is hij overleden. De Helmondsche politie heeft op last der justitie te Roermond het lijk in beslag laten nemen, aangezicn het niet is uitgeslotcn, dat aan misdaad gedacht moet worden. KOKEND WATER OVER DE KINDEREN. Zaterdagavond omstreeks 5 uur hebben ten huize van den werkman N. te Weele in de Prof. Krausstraat te Delft drie kinderen, resp. van 1M, 3 en 4 jaar, zeer ernstige brandwonden gekregen, doordat zij bij het spelen tegen de brandende kachel liepen, waarop een pot water stond te koken, die zij over zich heen kregen Ook de vader heeft brandwonden gekregen aan het onderlljf. In zorgwekkenden toestand zijn de kleinen aar het gasthuis vervoerd. UITVOER VAN TREKPAARIDEN NAAR FRANKFIJK. De directie van den landbouw deelt mee, dat blijkens telegrafisch bericht van Hr. Mr. gezant te Parijs de Fransche regeering heeft besloten, den invoer van 135-0 Nederland- sche trekpaarden, Belgisch type, toe te staan tegen het minimumtarief van invoer- rechten zonder coefficient. Zoodra bijzonderheden omtrent dezen in voer zullen zijn ontvangen, met name wan- neer de maatregel in working treedt, zal dit nader worden beked gemaakt. EEN TEGENVALLER. De 27-jarige magazijnknecht van de firma K. te Maastricht werd naar Simpelveld gestuurd1 om aldaar het kasge'.d te halen. De fdiaalhouder gaf hem een bedrag van 500 a 600 mede, gewikkeld in een stuk grijs papier. De man heeft het waardevolle pakje echter in den trein laten liggen en ofschoon bij de politie onmiddellijk aangifte is gedaan en deze een onderzoek heeft ingesteld is er nog geen resultaat bereikt. LOON EN ARBEIDSTIJD IN DE MIJNEN. De Algem. Ned. Mijnwerkersbond hield gistermorgen te Heerlen een buitengewoon congres, dat druk bezocht werd en waarin de heer Van der Bilt, voorzitter, een in-leiding hield over den toestand in den mijnbouw en verder het hoofdbestuurslid van bet N.V.V., de heer De la Bella, het woord voerde. Een resolutie werd aangenomen, waarin, gehoord de inleidingen over den toestand in den mijnbouw en gelet op de bedrijvigheid in de mijnindustrie, de groote vraag naar Stolen, alsmede de stijging van de kolenprij- zen, de gegadigden van oordeel waren, dat door deze verbetering de positie van den mijn bouw zich voor het komende laar zal hand- haven, van oordeel, dat wel is waar door wederinvoering van den zes-uiendienst op Zaterdag en de toekenning van 5 pCt. loons- verhoogin-g over de maand Dec. 1926 de mijnwerkers in dezen beteren gang van zaken deelen, gelet nog op den grooten i.ehterstand, welke in de mijnwerkerskringen is ontstaan door de veelvuldige loonsverlagingen, welke sedert Januari 1921 hebben plaatsgevonden, concludeere, dat met de reeds overeengeko- men in te voeren verbeteringen niet kan wor den volstaan, spreke daarom als hare mee- ning uit, dat op grondolag van eene redelijke loonsverhooging moet worden gestreefd naar een loonovereenkomst voor den duur van een jaar; dat verder in loyale samenwerking met de overige mijnwerkersbonden, verte- genwoordigd in de contactcommissie. meet worden aangestuurd op een betere accoord- stelling en invoering van een minimum loon- stelsel voor ondergrondschen arbe-id; dat ook verbetering van positie moet worden ge- eischt voor de bovengrondsche mijnwer kers en dat deze verbetering tot uitdoikking moet komen in een algemeene verhooging der minimum uurloonen. In de namiddag had voorts nog een ver gadering plaats van het bij den Bond aange- sloten bovengrondsche mijnwerkersperso- neel, waarin besproken werd de mogelijk- heid tot verkorting van den arbeids'.ijd voor het bovengrondsche personeel op Zaterdag, welke verkorting door de vertegenwoordigers in de Dinsdag a.s. te houden contactcommis- sie-vergadering verdedigd zal worden. KORTE BERICHTEN. Op 17 en 18 November hield de Bond van Rijwiel- en Motorhandelaren in een der zalen van „Bellevue" te Amsterdam zijn 23ste jaarvergadering. De mijnwerker J. W., uit Brunssum is gister in de staatsmijn „Hendrik" onder val- lend gestcente geraakt. Tcngevolge van de opgelocpen verwondingen is hij gister in het zie'kenhuis overleden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Gisternacht is te Enschede het huis, gedeeltelijk gebruikt als boerderij en be- woond door de familie Steyn, gelegen aan de spoorlijn EnschedeGronau, onder de gemeente Lonneker, geheel afgebrand. Het vee en een gedeelte van het huisraad konden worden gered. Oorzaak onbekend. Verzeke- ring dekt slechts ten deele de schade. In den nacht van Donderdag op Vrij- dag zijn bij den brand in de autogarage en den winkcl van de firma Hassing te Overdin- kel verschillende goederen ontvreemd. Zaterdagmiddag is te Losser een 9-jari- ge jongen door een auto overreden en opslag gedood. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Trijntje Cornelia Maria, d. van Comelis Maria de Vet en Hendrica Catharina Kemps. Alida Maria, d. van Meindert Opdam en Afrata Maria Koppes. Frederik Onslow, z. van Robert Onslow van Gennep en Fre- derique Daniella Vigelius. Jacoha Cor nelia Johanna, d. van Comelis Frederik Ca- rolus van Schoten en Cornelia Arendina Moll. OVERLEDEN: Johannes Petrus Wagenahr, 82 jaar. Aafje Westerbaan, wed. van Nico'aas Ou- wens, 75 jaar. Pieter Ruiter, 84 jaar. Trijntje Commandeur, gehuwd met Christi- aan Martinus van Latum, 47 jaar. Antje Blokdijk, gehuwd met Johannes Ge- rardus Klein, 82 iaar. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verirht in den morgen van 22 November. Medegedeeld dcor het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.0 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 739.7 te Valder- sund. Verwachting (geldig tot den avond van 23 November): Meest krachtige zuid-westelijke tot weste- lijken wind, zwaar bewolkt met opklaringen, nog kans op regenbuien, mogelijk iets kou- der. DRESDENER STRIJKKWARTET. De berichten over het Dresdener Strijk kwartet tot ons gekomen luidden bijzonaer gunstig, en, nu we het kwartet Zaterdag- dagavond in „'t Gulden Vlies" gehad hebben, zal iedereen, die er geweest is jammer voor de kunstenaars dat het getal toehoorders zoo klein was moeten zeggen dat die berichten volstrekt niet overdreven waren want we heb ben met 'n prima ensemble kennis gemaakt. De heeren Fritzsche (le viool), Schneider (2e viool), Riphahn (alt) en Kropholler, 'n Hol lander? we hebben 'n architect van dien naam ((violoncel) zijn zoo gelukkig in 't bezit van instrumenten te zijn afkomstig van een bouwer, den heer Koch, die expresselijk voor hen de instrumenten vervaardigde en waardoor 'n groote klankeenheid ontstaat. Zonder onderscheid zijn het prachtinstrum-en- ten en de bespelers zijn ze ten voile waard. Ze waren nauwelijks begonnen of men kon met zekerheid zeggen dat er iets heel moois gegeven zou worden. Het begin der inleiding van Schumann's kwartet, dat motlefje, werd zoodanig door den eersten violist ingezet, en op dezelfde wijze door de anderen beurtelings overgenomen, dat men dadelijk een en al ge- hoor was en voelde: „dat wordt 'n ware kunstuiting van avond." Het Scherzo en het Presto bevestigden die 'gedachte, nog over- vleugeld door het spel in het „Adagio In Brahms opus 15 no. 1 groote hartstoch- telijkheid in eerste en laatste deel gescheiden door een buitengewoon mooi gegeven Ro ma nee" en een met lichte toongeving vertolkt ,.Moderato". Verrukt was het publiek en meer dan eenmaal werden de kunstenaars terug- geroepen. Als slotnum-mer het effect- en kleurrijke kwartet in F, groote terts, opus 96 van Dvo rak, hier reeds meermalen door andere kwar- tetten gespeeld. En men kan zich voorstellen hoe deze kunstenaars in dat Allegro non troppo, Lento, Molto, Vivace en Vivace ma non troppo, waren. Die muziek bezielde hen blijlcbaar bovenmate en miste haar uitwer- king ook op de hoorders niet. 'n Spontaari, lang aangehouden applaus zal deze artisten de verzekering hebben gegeven aat, war zij ons Zaterdagavond gebracht hebben, hooge- lijk gewaardeerd is geworden. A. K- VECHTPARTIJ. Vanmiddag ongeveer 2 uur kregen eenige arbeiders, werkzaam aan de afbraak bij het Scharloo, ruzie, doordat een hunner een 20- jarige metselaar per ongeluk een steen- van een steiger liet vallen. Een collega; die daardoor kalk in een oog kreeg, wond zich hierover zoo op, dat hij den metselaar een slag in het gelaat toebracht, waardoor hij tegen een handkar viel. Bewusteloos werd de jongeman, de 20- jarige Willem Habbe, bij de firma A. hem weer bijbrachten. Hij is ter verdere be- handeling in het ziekenhuis opgenomen. De politie stelt een onderzoek in. EEN GROOT SUCCES VOOR „ALBERDINGK THIJM". De R.-K. Gemengde Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm" behaalde op den gisteren te Nijmegen gehouden nation-alen tooneel- wedstrijd, uitgeschreven door de R.-K. Too neelvereeniging Joost van den Vondel aldaar ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan niet minder dan 7 van de 17 beschi-kbaar ge- stelde prijzen en wel als volgt: le prijs f 225 met medaille en diploma, met 173 punten; 2e regieprijs, zilveren lauwerkrans met verguld zilveren medaille, de heer Will. Vermeulen met 30 punten; 2e prijs beste speler, de heer Vok Keijsper, medaille, met 29 punten; le prijs beste s-pee ster, 12 zilveren lepeltjes, mej. Trees Sierkstra, met 30 punten; 2e pr. beste speelster, medaille, mej. Marie Kiihne, met 27 punten; prijs best gespeelde kleine dames- rol, medaille, mej. Sien Veer, met 29 punten; extra prijs, een diploma, de heer J. Ver meulen. Het maximum-aantal punten voor den ver- eenigingsprijs bedroeg 180, voor den perso- neelen wedstrijd 30. Opgevoerd werd „0nder een dak", too- neelspel in drie bedrijven door Jan Fabricius. Het stuk werd door „Alberdingk Thijm" ge speeld in N.-Hollandsch dialect. Onze gelukwensch aan „A. T." voor hare kranige prestaties! HET N. NED. TOONEEL IN HET GULDEN VLIES. Voor de eerste maal in dit seizoen zal mor- •genavond in het Gulden Vlies het N. Ned. Tooneel onder leiding van den heer Saalborn optreden. Op deze abonnementsvoorstelling zal worden opgevoerd het blijspel Verlieftl, Verloofd, Verdwaald. De Amsterd. Dameskroniek schreef o.ffl.: Het stuk wordt nu, na elk van de drie be drijven, daverend toegejuicht. Wie bij een theaterbezoek zijn lachspieren graag in actie brengt, zal in den Hollandischen Schouwburg m6t de verliefde paren eenige gezellige uur- tjes kunnen slijten. Terwijl het weekblad de kunst o.m. meldde: Vroolijker, blijder en ook geestiger blijspel dan het hierboven genoemde is in geen tijd ten tooneele gevoerd. Hans Sturm heeft een goede entree gemaakt. Het Nieuwe Neder- landsch Tooneel heeft dit tooneelstuk opge voerd in een ensemble en met een entrain, dat met het allerbeste vergeleken kan worden van wat wij op tooneelgebied hebben gezien. Men verzocht ons nog mede te deelen, dat er voor alle bezoekers na afloop gelegenheid bestaat eenigen tijd gezellig bijeen te blijven en een dansje te maken. HET ALKMAARSCH TOONEEL. V aandelaanbieding. In het cafe van den heer Boersen, waar het A. T. zijn repetities houdt, waren Zaterdag avond bestuur en leden van het A. T. bene- vens een comite uit donateurs en begunstigers met genoodigden in buitengewone vergade- ring bijeen. De vereeniging, die 19 Nov. '24 werd opgericht herdacht haar tweejarig be staan en er had zich een comite gevormd om het A. T. bij deze gelegenheid een vaandel aan te bieden. Omstreeks negen uur opende de voorzitter van het A. T., de heer Smits, de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom, herin- nerde aan de oprichting, memoreerde het suc- cesvolle werken in de afgeloopen twee jaren (elf uitvoeringen) en bracht dank en hulde aan den onvermoeiden leider, den heer Ros- senbacker. Ook dankte hij de heeren de Groot en Severijn, die zich dezen avond be- schikbaar hadden gestqld voor de muziek en den heer Klaver, die als humorist zou optre den. Hij gaf ten slotte het woord aan de Vaandelcommissie. Namens deze Commissie werd het woord gevoerd door den heer Schrijver, die in een echt hartelijke en humoristische toespraak het A. T. feliciteerde en huldigde en verte'de van het werken en streven van de Commissie om de evreeniging een blijvend gedenkteeken aan te bieden. Men had verlof gekregen eenige lijsten te doen circuleeren en donateurs en vrienden van het A. T. hadden de Commissie in staat gesteld haar plan te volvoeren. Na mens zijn medecommussieleden de heeren Boersen, Lageman, Jonkhout, Schot en P. Nol bood hij daarna de Ver. een vaandel aan, dat toen het witte laken er was afgeno- men, terecht ieders bewondering wekte. In twee keurig bij elkaar passende kleuren uit- gevoerd, met de rijzende zon, gouden franje, burcht van Alkmaar en kleine kunstversie- ring, voldeed het geheel hijzonder. Bovenaan was plaats voor medailles en de spr. hoopte, dat in den loop der tijden verschlilende eere- teekenen daar een plaats zouden krijgen. 't Behoeft niet te verwonderen, dat de voor zitter met oprechte woorden van dank, dat hartelijk blijk van waardeering en medeleven aanvaardde, namens zijn vereeniging. Met een hartelijken dronk werd het vaandel inge- wijd. De heer Boersen bood aan Mevr. Voor- haarv. Alphen, die van't begin af had me- degewerkt een bouquet chrysanten aan. De muziek van de bovengenoemde heeren, de succesvolle liedjes en voordrachten van den heer Klaver en enkele nummers van ande ren die zich geroepen gevoelden iets ten beste te geven, verhoogden de feests+emming en nog langen tijd bleef men gezellig bijeen. Bij de eerstvolgende uitvoering zal het vaandel zeker een eereplaats krijgen. ONGEVALLEN. Hedenmorgen pl.m. half negen sloeg het paard, gespannen voor den schillenwagen van Blankendaal, bii de noodwoningen aan biengen wij in ongeevenaarde collectie. L. FRAN KEN BERG, Alkmaar. den Westerweg op hoi. Gelukkig slaagde de heer C. Roskam er in? het dier tot staan te brengen. Om kwart voor elf rolde in het Payglop een jongen, die van zijn fiets wilde stappen, door de groote spiegelruit van den winkel van den heer Ko Bottemanne. Voor den eigenaar een onaangenamc ge- vraarwording. DOODGEVALLEN. Vanmorgen om ongeveer 9 uur viel het paard van het Landbouwkantoor bij den Schermerweg plotseling neer. Na ingesteld onderzoek bleek, dat het beest dood was. ZORG VOOR LEERLINGEN EN OUD-LEERLINGEN. De Vereeniging Zorg voor de Leerlingcn en Oud-leerlingen der Buitengewone School te Alkmaar, opgericht o. m. met het doel, lichamelijk zwakke leerlingcn der B. S naar een speciaal koloniehuis uit te zenden. is liar taak begonnen. Het Bestuur der Ver eeniging heeft n.l. besloten tot uitzending van twee zwakke kindertjes der B, S. N. O. G. AFD. ALKMAAR BUITEN". In verband met de besluiten der algemeene vergadering te Enschede is door de afdee- ling „Alkmaar-buitcn" van het Ned. Onder- wijzero-Genootschap een commissie benoemd om op te treden in het belang der openbare school en tevens gevormd een Perscomite. Beide functies werden gecombineerd in de heeren Medemblik te Alkmaar, Bosschaart te Egmond aan Zee en Smidts te Oudorp. Vooi belanghebbenden in de omgeving bestaat voortaan gelegenheid om zich met hun moei- lijkheden tot een dezer personen te wenden. BEKROOND. Op de Intenrationale Tentoonstelling van Konijnen, welke gehouden werd van 29 tot 21 November j.l. te Rotterdam, behaalde onzc stadgenoot, de heer J. P. Boom, met zijne in- zencling Black en Blue and Tans 28 eereprij- zen, waaronder 4 bekers, 6 eerste, 5 tweed: en 3 derde prijzen. Dit waren de konijnen, welke op de j.l. al- hier gehouden landbouwLntoonsteiling onder de rubriek „ter opluistering" waren inge- zonden. A.T.V. „FALKLAND". De arbeiderstooneelverecniging „Falkland" heeft gisteravond in de Harmonie een uit- voering gegeven van „Spoken" van Ibsen. Reeds eerder speelde deze vereeniging dit stuk in Heiloo. Ook nu weer was er veel werk van de uit- voering gemaakt. Er werd zeer goed spel ge geven en de aanwezigen (de zaal was tjok- vol) hebben met stijgende aandacht de ver- tolking gevolgd. Een geanimeerd bal besloot den avond. OPENING. De heer J. P. H. Slenters heeft zijn caft! vetplaatst van Scharloo naar het pand Nieuwesloot 55. Een ruime, frissche zaal biedt plaats aan vele bezoekers. CHR. JONG. VER. „ZACHEUS". „Zacheus" belegt morgenavond een open bare vergadering in „Waakt en Bidt", waar de heeren H. van Rees, burgemeester van Pa- paidrecht, en ds. J. Hak, predikant te Alk maar, zullen spreken over „Op wacht bij het vaandel". Men zie de advertentie in dit nummer. FEEST IN DE PIUSSTICHTING. Men schrijft ons: Zondagavond was het weer feest in de Pi- ussiichting. Nauwelijks is de herdenking van de komst der eerwaarde Zusters als verpleegsters en het daarmee samenhangend kopercn feest van „de moeder" achter den rug, of wederom werden de bijna 3 doziju oudjes onthaald. Ditmaal op muzikaal genot. 't Is een zeer lieve gedachte van het piano- kwartet, onder leiding van den heer Th. Hal- ma (lsteviool), met mej. Ant. G. Vonk aan de piano, om met medewerking van den heer P. Helder als bariton geheel belangeloos 't leven nu van de oude lieden, dan weer van anderen, die er behoefte aan hebben, op te fleuren door muzikale voordrachten. Ja, ze hebben genoten de oudjes, en ook de Zusterkens en niet minder enkele genoo digden en bestuursleden. Wat 't mooiste gevonden werd van de 17 nummers en 't fijn uitgewerkte toegiftj "HI .Chanson Triste" van den lsten viool? -■tC moeilijk te zeggen. Van de kwartetten was „Melodie" van Ant. Rubinstein bijzonder mooi; de liederen pakten alle; 't forsch uit- gezongen „Van een Koningsvrouwe" van Arn. Spoel; G. Mann's ,,Jonge Liefde"; 't meesleepend „Ik ken een lied", 't fiere „Ik ben een Hollander", „Visschers Bruid", ze vielcn alie in den smaak. De samenwerking van le en 2e viool den heer A. de Boer en den cellist C. v. d. Bijl, wat uitnemend; de begeleidster leverde uit- stekend werk. Alle nummers oogstten welverdiaide toe- juiching, de finale bracht een leuk opge- wekte stemming bij de oude luidjes. Toen dan ook de voorzitter, de heer A. J. Mulder, hartelijke dankwoorden aan het mu zikale vijftal bracht, daverden de wanden van het Piusgesticht van de instemmingsbe- tuigen van het gehoorde. De firma P. Th. Ypma had welwillend voor de piano gezorgd. FEESTAVOND ALKMAARSCHE KEGELBOND. De Alkmaarsche Kegelbond heeft zijn wedstrijden ter gelegenheid van zijn 20-jarig bestaan besloten met een feestavond die Zaterdagavond in de Harmonie gehouden werd. De zaal was feestelijk vensierd. Hartelijke woorden zijn er gesproken en de stemming was bijzonder amicaal. Ook werden geschenken en bloemen overhandigd. Aan mevr. Klinkert en mevr. Appel wer den een klein souvenir aangeboden voor de vele hulp, die zij geschonken hebben. De heer Diepen huldigde den voorzitter van de feestcommissie- De heer S. Roster, voorzitter van deleest- commissie, sprak een wooi d van propaganda voor de kegelsport en in't bijzonder voor den Alkmaarschen kegelbond. Voorts richtte spr. waardeerende woorden tot het bestuur. In't bijzonder richtte spr. zich tot den voorzitter, wien hij zeer waardeerende woor den toesprak. Spr. overhandigde den voor zitter, den heer Diepen, ten slotte een gouden remontoir horloge. De aanwezigen applau- disseerden hartelijk. De heer Diepen dankte voor het geschenk, waarvan hij niet had kunnen dtoomen, zei- de spreker. De voorzitter van de Heldersche kegelclub overhandigde een voorzittershamer, onder applaus der aanwezigen. De heer Q. Jenker huldigde namens de feestcommissie het bestuur en bood1 een foto aan. De heer Diepen sprak ten slotte een alge- meen woord van dank, waarna men tot de prifsuitreiking overging. Wat het feestelijk gedeelte van den avond betreft, dat bestond uit zang en voordrach ten. Verschil'ende dames en heeren hebben zich daarbij verdienstelijk gemaakt, t.w. mej. de Vries; mej. Kruidenberg en de heeren P. Cloeck, W. Koster en A. Haasbroek. Ook mevr. Appel zong een humoristisch nummertje waarmede zij veel succes had. Voorts werd er gedanst, kortom er werd alles gedaan om het den aanwezigen zoo gezellig mogelijk te maken. En daarin is men volkomen geslaagd. Het was een zeer gezellige avond, waar- aan de bezoekers nog lang een aangename herinnering zullen bewaren. VERTROKKEN PERSONEN. G. A. Duzijn, R.K., dienstbode, Kennemer- straatweg 23 naar Amsterdam. J. H. J. Kuijpcrs, R.K., reiziger, Spoorstraat 17 naar Amsterdam. A. Hockstra, Kennemerpark 26 naar Amsterdam. H. B. Sunder, R.K slagersknecht, Emmastraat 7 naar Purmer- end. A. de Vries, N.H., Nieuwpoortslaan 144 naar Rotterdam. F. H. Kommer, R.K volontair V. D. Koorstraat 35 naar Aals- meer. M. P. Dekker, N.H., dienstbode, Nassaulaan 26 naar Oudkarspel. C. I Schavemaker, R.K., v. d. Meijstraat 15a naar Schoten. J. G. Kikkert, N H., Ver- dronkenoord 81 naar Texel. M. M. Onne- weer, R K., dienstbode, Payglop 6 naar Am sterdam. B. J. Selhorst, Ger., Doelen- straat 12 naar St. Pancras. C. A. J. v.d. Krogt, R.K., dienstbode, Emmastraat 15 naar Haarlem. M. Put, R.K.. dienstbode, Hoeverpad 1 naar Obdam. A. Francis, N.H., dienstbode, Geesterweg 7 naar Heiloo. S. Schermerhom, Julianastraat 2 naar Ams'erdam. A. Zentveld, R K., Nieuwpoorts'aan 81, Castricum. B. Hei- blom, R.K., mdkrijder, Laat 65 naar Hoorn C. Louwen, R.K., dienstbode, Nieuwlan- dersingel 55 naar Helder. B. Daalder, N.H., Emmastraat 58 naar Haarlem. H. M. Sanders, R.K., Hofstraat 12 naar Blok- ker. C. W. K. Miiller, E.L., kommies N S. Boomkampstraat 2 naar Rotterdam. M. G.Stegerhoek, R K., Baansingel 17b naar Rotterdam. C. E. Mijl* off, E.L., kantoor- bediende, Ramen 16a naar Wieringerwaard. M. Hogenes, R K., liefdezuster, Oude- gracht 204 nhar Enschede. A. M. de Wolf Nassaulaan 42 naar 's Gravenhage. D. W. Koppen, N.H., Westerweg 39 naar Am sterdam. A. C. Jonk, R.K., dienstbode, Kennemersingel 12 naar Schermerhorn. H. W. Blok, D.G., ambt. registratie, Druiven- laan 30 naar Egmond aan Zee. J. J. v.d. Reijden, N.H., bussesluiter, Eikelenbergsfraat 68a naar Leiden. P. Kapteijn, R K., Nieuwpoortslaan 211 naar Nibbixwoud. M. Miessen, R.K., huishoudster, Emmastraat 47 naar Duitschland. F. Hagens, N I insp. nachtveiligheidsdienst, I<. van 't Veer- straat 17 naar Oudorp. C. Krak, NH, Voordam 10 naar's Gravenhage. M. M Biersteker, G.K., dienstbode, Egmonderstraat 14 naar Amsterdam. W. H. J. Sayonije, R.K., Koorstraat 8 naar St. Michielsgestel. C. Schouten, R.K., dienstbode, Nassau laan 4 naar Oudorp. A. Kooger, N H., muziekleeraar, Toussaintstraat 6 naar Ber gen N.H. J. E. Pauling, N.H., monteur, Nieuwpoortslaan 25 naar Oudorp. J. W. de Vries, N.H., schilder, Achterom 20 naar Schoorldam. C. A. A. Hart, winkelchef, Fnidsen 103 naar Zaandam. F. J. Smit, N.H., kantoorbediende, Stationsweg 21.naar Schiedam. D. v. d. Weide. G.K., dienst bode, Omval 51 naar Tietierksteradeel. D- J. v. Leeuwen, werkster, Akerspad 5 naar Amsterdam. H. J. M. Mol, N.H., dienst bode, Eikelenbergstraat 35a naar Bergen. H. Tauber, bouwk. opz. Kennemerstraatweg 78 naar Oudorp. S. Hartog, D.G., Kenne merstraatweg 52 naar Oudorp. G. v. d. Woude, N.H., dienstbode. Nieuwpoortslaan 139, Zeist. K. Bos, N.H., bakkersknecht. Fnidsen 82 naar Appingedam. C. Chris- tiaans, handelsagent, Kanaaldijk 20 naar Leiden. J. H. Stegerhoek, R.K., verslag- gevers, Baansingel 17b naar Rotterdam. - H. van Lienen, R.K., mag.-bediende, Wolf- pad 4 naar Leiden. L. J. C. Dekker. R K.. 2e Kanaalstraat 7 naar Nijmegen. H A vd. Linden, R.K., huishoudster, Jul. v. Stol- berglaan 1 naar Amsterdam. G. van Sta ten, le Kabelstraat 13 naar Velsen. C. G. de Lange-van Rijn, N.H., Lano-estraat 102 naar Bergen. J. Wiglama, koopman, Nieuwesloot 2 naar Egmondbinnen. M van Dijk, N.H., handelsagent, Schouten- straat 9a, naar Amsterdam. M. C. van Lith, D.G., dienstbode, Met.usgracht 10 naar Castricum. N. F. M Kuijpers, vertegenw. Stationsweg 166 naar Oisterwijk, N.-Br. F. J. A. v. Soest, R.K., slager, Zeglis 25 n. Rotterdam. J. Wietzes, R.K., machinist Hoeverkade 8a naar Amsterdam. Echtge. v. J. W. v. d. Heide, N.H., Oudegracht 289a naar Bergen. J. M. A. Conijn, R.K., Nas saulaan 19 naar Amsterdam. A. Schong, O.C., dienstbode, Nieuwesloot 59 naar Eg mond aan Zee. C. J. Venneker, R K., Zocherstraat 20 naar Utrecht. G. Jong- man, N.H., sigarenmaker, Rochdalcstraat 33 naar Kampen. J. E. de Groot, G.K., oph- cien, Stuartstraat 18 naar Amsterdam. P Jonker, R.K., groentenhandelaar, Geest 20 naar Oudorp. N. Waiboer. timmerman, le Tuindwarsstraat 16 naar Hilversum. E. Luten, N.H., beambte N.S., Boomkampstraat 44a naar Haarlemmermeer. B. A. Reitsma, D G 2e stuurman K. I. M., Bierkade 3 naar Curacao, Foster's j Alom verkrijgbaar Als gij last hcbt van gedruktheid. Scheie hoofdpljn. het zuur. prikkelbaarheld, enz.. als gevolg van ver stopping. gebrulk dan Foster's Maagpillen. het ideale laxeermld- del. Maagpillen a I 0.65 per flacon.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2