•.■■v.: Kippen en lontjnen. Bi^nenland t Stadsnieuws T e I e g r a rn m e n Wlarktberichten Tan 22 N®yember 1926. Opgave van Noordbollandsoh Landbouwcredlet 4 X WT'BOORN ZaterS^ivond te ongeveer half zeven ge- faakte door verkeerden wisselstand de trein die te 6.22 in de richting Enkhuizen moest vertrekken, op verkeerd spoor. Nadat de ininiddels defect geraakte wis- ael was gerepareerd, kon de trein met een half uur vertraging zijn reis vervolgen. B. en W. stellea voor geen subsidie te ver- leenen aan de vereeniging tot oprichting en instandliouding eener openbare teeszaal en boekerij te Alkmaar, welke hier ter stede iedere week een zoogenaamde „uitleen" van boekeu houdt. In de gehouden algemeene vergadering van U. d. I. W. v. O. en Allebe is besloten een spaarfonds te stichten voor het in 1927 te houden jubileum van de veraenigjngen ^Alkbe" en „Velodtas". UIT EGMOND-BINNEN. Door Gedep. Staten van Noord-HkJi- land is bericht, dat de openbare vergadering jvan Ged. Staten ter mondelinge behandding van het besluit van den raad der gemeente Egmond-Binnen <Ld. 22 Juli 1926, houdende afwijzing van de verzoeken om steun uit de gemeentekas overeenkomstig art. 13 eerste lid' der Lageronderwijswet 1920 benevens de daartegen ingediende beroepschriften, is be- paald op Woensdag 15 December 1926, des namiddags ten 2 ure in het Gebouw der Pro vinciate Griffie te Haarlem, terwijl nog na- diere schriftelijke memorien of bewijsstukken kunnen wordcn ingediiend uiterlijk tot 8 De cember 1926. UIT BERGEN. Vdorrekening van de N.V. „Nassau Ber gen'' te Bergen aan Zee werd Zaterdag bnderhands aanbesteed het uitbreiden van 't cafe-restaurant van het Hotel „Nassau Ber gen", met bijkonicr.de werken, een en ander volgens plannen van den architect P. Elders Door deze uitbreiding krijgt het hotel een caie-restaurantzaal met dansvloer van 21 X 22 M. De uitbreiding moet einde Maart gereed tijn. Het interieur viel buiten die aanneemsom. Naar wij vernemen zal aan het interieur, flat volgens adviezen van kunstenaars zal .worden ingericht, zeer veel zorg besteed worden. In het a.8. seizoen zal de avondgezelligheid te Bergen aan Zee dus ten zeerste verhoogd worden. De ingang van de zaal wordt, met behulp van draaideuren zoo, diat tocht mtgesloten wordt. Bij de aanbesteding waren de volgende biljetten ingekomen: J. van Ekster te Bergen 23000; firma Ringers en Koppen, Alkmaar, 21980, J. Morsch, Bergen aan Zee, 21171, A. C Klomp, Bergen, 19900, C. Noort, Bergen, f 18456. hi verband met het besluit van den Neder- landschen Aaimemersbond betreffende af- )chaffing borgstelling, werden voor het jyerk gecn borgen verlangd. UIT BURGERBRUG. if Bij de 1.1. gehouden onderhandsche aanbe steding van een boerderij aan de Grootesloot in de gemeente Zijpe, voor rekening van den heer j. Frans te Schoorl en onder architec- tuur J. C. Leijen te Bergen, is ddt werk ge- gund aan de laagste inschrijfster, de fa. Eriks te Burgerbrug. UIT ST. PANCRAS. Alhier speelde Vrone II tegen Zeevo- gels II, weike laatsten met 50 wonnen. Op D. T. S.-terrein verloor. Vrone I met 5—2. t UIT OUDKARSPEL. 1 Er hebben zich 31 sollicitanten opgegeven voor de betrekking van secretaris van polder Geestmerambacht (Oosterdijk en Molengeer- Ben), waarna de voordracht is opgemaakt cn «lhpabetisch luidt: l.P. Kikkert, burgemeester van Koedijk; 2 K. G. Rijnders, te Zuidscharwoude; 3. P. Stam Mz., te Koedijk. D. T. S. I speelde voor de competitie fegen Vrone I van St. Pan eras en won de iWedstrijd met 52. Er was veel publiek, Jwaarvan de entree ten goede kwam aan de j/rone-speler de Koning, die onlangs bij een wedstrijd dezer elftallen zijn been gebroken ;lieeft. De officier van justitie heeft thans na 3 maanden het hooger beroep tegn het vrij- leprekend vonnis van 't hoofd der school inge- trokken De gerudrtmakende zaak, die onze inge- zetenen zoo iang heeft bezig gehouden. gaat thans dus als een nachtkaars uit UIT NOORDSCHARWOUDE. I? Voorwaarts I speelde tegen Vitesse I uit (Alkmaar en verloor met 2—0. Voorwaarts II speelde tegen Limmen I en Verloor met 61. De raad kwam Zaterdagavond 8 uur in buitengewone vergadering bijeen. Mede waren enkele belangstellenden aan- wezig w. o. de gemeenteontvanger. Na lezing der notulen deelde de voorzitter mede dat heden de heer Barten 25 jaar raadslid is, welk feit de raad meende niet on- tepgemerkt te moeten laten voorbij gaan. Met waardeerende woorden voor hetgeen In deze 25 jaar door den heer Barten ge- daan is, bracht de voorzitter dien dag in her- inering, waarbij tevens bleek dat 5 van de 7 toen zitting hebbende raadsleden overleden tijn. De voorzitter wees er verder op, dat de Jubilaris, thans ook wethouder-ambtenaar Van den burgerlijken stand, lid van de com- missie voor belastingaanslag, zetter, lid van dc schatterscommissie, lid van de commissie der lichtbedrijven, lid van de banne Noord- scharwoude en plaatsvervagend lid van het ,8ioogheemraadschap is, terwijl door hem ook functies op het gebied van kerk en school be- ileed worden. Dit bewijst wel dat de vertegenwoordigiqg van den heer Barten op prijs gesteld wordt. De samenwerking in den raad en in het college van B. en W. is steeds van den meest friendschappelijken aard geweest. Spreker feliciteerde, mede namens den xaad, de heer Barten met ddt iubileum en re- leveerde met enkele ciffers eenige veranderin- gen in dien tijd. Het aantal zielen steeg van 1133 op 1819. Het bedrag der begrcoting steeg van f 10332.77 op f 93587.09 wat wel bewijst dat de taak der gemeenteraden belangrgk is toegenomen. De salarissen stegen voor den Burgemees ter van f 450 op 2400; voor den secretaris van 400 op /2800; voor de wethouders van samen 30 op 300; van den ontvanger van 300 op 1260 en 't presentiegeld der raadsleden van 36 totaal op 175. De hoofdel. omslag is omhoog gegaan van 2000 op f 18000, terwijl dit laatste bedrag nog laag is in vergelijkmg met andere gemeenten. Van de 230 raadszittingen in dien tijd ge houden, heeft de heer Barten er slechts 3 ver- ziumd wat wel getuigt van belangstelling en gezondheid. Daarna werd1 den jubilaris namens den raad een 9toel aangeboden en werd de hoop uifgesproken, dat deze nog lang door den heer Barten mag vorden gebruikt en zijn vrouw daarvan getuige mag zijn. De heer Barten dankte bewogen voor de bewijzen van synrpathie. Verder werden nog woorden van waar- deering gesproken door wethouder Ootjers en den heer Kooij, waarna de openbare ver gadering gesloten werd. BRUTALE POGING TOT ONTVOER1NG. Het elfjarig dochtertje van mevr. de wed R., wonende in de Thorbeckestraat te Leiden, een stille wijk achter den Zoeterwoudschen Singel, dat tusschen 6 en 7 uur een bood- schap voor haar moeder deed, werd aange- sproke'n door een als heer gekleed persoon, die haar naar een adres en een nabijgelegen straat vroeg. Toen zij, om den man het huis te wijzen, een eindje meeliep, greep deze haar vast, zette haar op den lastdrager van de fiets en reed snel weg. Van een oogenblik dat hij haar even losliet, maakte het kind gebruik van de fiets te sprin- gen, waarna zij om hulp roepend, het op eea loopen zette. Eerst wilde de man haar na- zetten, doch toen hij menschen zag aankomen, sprong hij op zijn fiets en verdween. Ondanks het feit, dat het meisje een vrij duidelijk signalement van den man kon opge- ven, is het nog niet gelukt hem te vinden. JUBILEUM BIJ DE NUTS- SPAARBANK. Zondag a.s. den 28s'ten November hopen de heer en mej. KosterMeijer den dag te herdenken, waarop zij 25 jaar geleden bij de Nutsspaarbank in dienst traden. VERLOTING N.V. KENNERSPORTCLUB. Hedenmiddag werd in Het Gulden Vlies de trekking gehouden van de door de N.V. Kenoemer Sportclub uitgeschreven verloting De grootste prijzen vielen op de volgende nummers: No. 1796 Paard en sulky, compleet; no. 3994 Paard („Ringer"); no. 1518 1^-jarig vos Paard; no. 4764 1 ks-jarig bruin Paard; no 1906 lK-jarig zwart Paard; no. 57 Veulen No. 1; no. 1522 Veulen No 2; no. 4750 Veulen No. 3; no. 364 Veulen No. 4; no. 621 Veulen No. 5; 2300 Veulen no. 6; no. 2047 Buffet. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. De uitslag van de veiling, gehouden te Alkmaar 20 November 1926 door notaris P. H. Hilb.and te Obdam van de boerenplaats in de Bergermeer, gem. Bergen, groot 20.26.80 H.A., behoorende tot de nalaten- schap van den heer P. van Wonderen, is als volgt: 1. huis, schuur, erf, weiland, groot 1.48.50 H.A., ingezet op /4050; 2. weiland, groot I.18.10 H.A. voor f 1948.65 3. weiland, groot 3.55.30 H.A., voor j 5862 45; 4. Wy- land, groot 3.02.40 H.A., voor 5019.84; 5. Weiland, groot 3.14.40 H.A., voor 5344.80; 6. Weiland, groot 1.11.10 H.A, voor 1688.72; 7. Weiland groot 1 35 90. voor 2269.53; 8. Weiland, groot pl.m 2.70.55 H.A., voor 5411; 9. Weiland, groot pl.m. 2.70.55 H.A., voor 5465.11. Te za- men 37060.10. De veiling bij afslag, combinatien en eind- toewijzing blijft bepaald op Zaterdag 27 No vember 1926, 's middags 12 ure in het cafe „het Wapen van Heemskerk" aan de Breed- straat te Alkmaar. (Gedeeltelijk gecorngeerd.) OVERLEDEN. DELFT, 22 Nov. Hedenmorgen is het 33^-jarig jongetje Van der Weele, dat Zaterdag bij het stoeien brandwonden be- kwam, doo-dat een pan met kokend water van de kachei viel, in het gasthuis over leden. HET COMMUNISTISCHE COMPLOT OP JAVA. AMSTERDAM, 22 Nov. Aneta seint uit Batavia: Een nieuwe dictator van de communis- ten, Soeriosoaparmo, die zich als zoodanig heeft opgeworpen, is te Weltevreden gear- resteerd. De dames, die uit Bantam waren uitgeweken, keerden naar haar woonplaats terug. Het bestuur zegde de goedgezinde bevolking aan naar de kampongs terug te te keeren, daar zij anders als verzets- lieden beschouwd zullen worden. INBRAAK. VLAARDINGEN, 22 Nov. Gisteren- avonc is ingebroken in de woning van de weduwe A. van Leeuwen te Vlaardingen De inbrekers zim er met een partij kost- baarheden ter waarde van 2a 3000 van door gegaan. Zij iieten geen spoor achter. H. J. H. MODDERMAN. f NAALDWIJK (Westland), 22 Nov. Gisteren is alhier overleden de heer Hen- drik Jacob Modderman, burgemeester van Naaldwijk. De overledene was 57 jaar oud. Wijlen de heer Modderman was vroeger burgemeester van Bleiswijk-Moerkapelle en tot zijn overlijden President-Commissaris yan de Westlandsche Stoomtramweg Mij. EEN RUSSISCH HUWELIJK. BIARRITZ, 22 Nov. Met ongekende praal, herinnerende aan de dagen van het tsaristische itijdperk, heeft hier Zondag de huwelijksplechtigheid plaats gehad tus schen den Russischen groothertog Dhnitri en Miss Audrey Emery, doch ter van een Amerikaansch millionnair. Het hoofd van de Russische orthodoxe kerk in Europa was met groot gevolg overgekomen om het huwelijk in te zegenen., De Tiara-kerk was schitterend versierd. Talrijke leden van de Russische keizerlijke familie en andere vooraanstaande personen waren aanwe- zig. r NAAR DE GROOTE COALITIE? BERLIJN, 22 Nov. De „Welt am Mon- tag" meldt, dat de besprekingen tusschen de partijen over de mogelijkheid eener coa- litie met de sociaal-democraten geen enkel positief resultaat opgeleverd hebben. De sociaaldemocraten hebben het voorstel van den rijkskanselier, die hun het vice-kanse- lierschap (een post welke speciaal gescha- pen zou worden) aanbood, van de hand ge- wezen. Zij eischen twee portefeuilles, waar- onder die van de Reichswehr. De bespre kingen zullen worden voortgezet. TEGEN HET INTERNATIONALE BANKIERSMANIFEST. LONDEN, 22 Nov. Het Bestuur van de Nationale Unie van Fabrikanten heeft een resolutie aangenomen, waarin de meening' wordt uitgesproken, dat de politiek van al- geheelen vrijhandel, zooals die bepleit wordt in het Internationaal Bankiersmani- fest, onuitvoerbaar is. HET SOVJET-CONGRES UITGESTELD. REVAL, 22 Nov. Uit Moskou wordt ge- meld, dat in verband met de krachtige op posite het Congres der Sovjets verdaagd is tot 15 April 1927. De verkiezingen voor de Sovjets in geheel Rusland zullen 1 ajn. 1927 aanvangen. Terug in de ren. •Als wij de taai der hanen en hennen kon- den versfaan, dan louden we heel wat on- aangenaams moeten hooren aan ons adres over de tentoonstellingen. Onze ooren zou- den gewis tuiten over hun grieven en klach- ten en misschien nog wel meer over de on- gemakken en plagerijen, die hun worden aangedaan met het wasschen en condition- neeren en niet het minst met het transportee- ren meestal tijdens de vinnigste kou, naar de tentoonstellangzaal, waar zij dan in een allesbehalve gezellige koui terechr komen. De keurmeester en zijn helpers zijn weldra geducht in de weer om de dieren naar alle kanten te wenden en te draaien om ze toch maar in het ware iicht te kunnen bekijken. Soms lijden ze dorst, ook wel per ongeluk honger, in elk geval tnisgen ze een vier of vijftal dagen die geregelde verzeging en voedering, die hun we 1 minder fraaie, maar toch veel gelukkiger toomgenooten ten deei bleef vallen. Dageniang zitten ze te kijk. be- spottelijk beoordeeld door leeken, geroemd of afgekamd door kenners, die hen vaak brutaal en vervelend aantikken met hun keur- stok en golven rook toewalmen. Die rook vooral maakt dat ze allesbehalve lekker als kip zijn, die ze doet niezen en snotteren, als ze het niet al aardig te pakken hebben ge- kregen tijdens het transport. Aan ailes komt een eind en dus ook aan die monsterdagen. Weer ingekorfd zitten ze vaak een nacht over te wachten tot ze den volgenden morgen weer hotsend en stoo- tend op reis gaan, nu gelukkig huis-toe. Wat 'n genot weer terug te zijn te midden van hun eigen omgeving, weer bij hun goede be- kenden, die echfer in de eerste oogonblikken een iamelijk ruziemakende houding aanne- men tegen de terugkeerende boemelaars. Ze trachten hun door nijdige snavelstooten dui delijk te maken, dat ze eigenlijk op hun terug- keer weinig zijn gesteld. Zoo beschouwen dan onze hoenders en duiven een tentoonstelling als een der ake- ligste verzinsels van hun baas, die wat trotsch is op de lauwe-en door zijn pluimvee behaald. of altemet een beetje boos is als ze het niet mooi gedaan het ben. Het eind van de historie is, dat aan alle zijden veel ervaringen zijn opgedaan Men wil hopen, dat geen ziekte of fouten onder de dieren zijn binnengeslopen, waardoor de inzenders het verlies te betreuren mochten hebben van doorgaans de fraaiste en beste exemplaren. Om daar de dupe niet van te zijn is een extra zorg voor juiste verpakking vereischt Gebrekkige manden, oude soms, besmette verzendkisteti enz. hebben al vaak groote verliezen veroorzaakt. Te laat wasschen. zoodat de dieren onvolkomen gedroogd aan kouvatten niet kunnen ontkomen, hebben al menig kostbaar dier kort na de terugkomst van de kermis doen bezwijken. Hiermede willen wij volstrekt niet het ex- poseeren ontraden of ook maar eenigszins het nut en de voordeelen ervan verkorten ons doel was alleen zoo scherp mogelijk de aan- dacht daar op te vestigen. dai er zorg, groote zorg moet besteed worden om glansrijk, be- houden en coed van de reis te komen. Blijkt bij terugloeer een dier niet frisch en levenslusfig te zijn. dan is het eerste werk afzonderen, in een daarvcor bestemd aange- naam ingericht, lekker droog verblijf op rnatige temperatuur. Het dier wordt dade- liik getracteerd op een extra Vkker hapie. bijv. brood met warme melk, stukjes vleesch en vooral wat frisch, droog groen. welk artikel ze op de tentoonstelling hebben moeten mis- sen. Al spoedig is dan alle leed vergeten en komen de haanties weer op dreef en de hen- netjes leggen weer hun eitfe in het eigen nest Welke kleur? Onder de hoenderliefhebbers zijn er velen, die een zekere voorliefde hebben voor kippen van diverse pluimage, hoe bonter hoe liever; een koppel van een kleur bevalt hun niet. Be- halve de smaak, waarover nooit valt te twis- ten, is voor deze manier slechts een prakti- sche grond aanwezig n.l. dat men geinnkke- lijker de individuen onderscheiden en benoe- men kan, bijv. die zware witte, die klein blauwe, die zwarte enz. Maar weer vele andere hoenderhouders ge- ven de bijzonder scherpe tegenstellngen, deze houden bijv. een gemengden toom van Zwarte Minocra's en Witte Wyandotten. Soms twee van die toomen naastelkaar, iedere kleur af- zonderlijlij r Tegenwoordig ziet het meerendeel der ama teurs juist in dieren van een zelfde kleur, dus van een zelfde varieteit de grootste voldoe- ning voor hun schoonheidszin. Op deze drie smaken kunnen we hier niet verder ingaan, ieder volgt den zijne. Dat wij het thans eens zijn met de derdg categorie hier bedoeld, spreekt van zelf, omdat wij ook den stadsliefhebber het houden van zuiver- rassige dieren voorstaan. En dan wel een enkele varieteit, dat voorkomt versplintering en het bekende te-veel-hooi-op-de-vork-nemen. Wat de hoofd!,- en betreft zijn de witte varieteiten van zeer vele rassen het sterkst verbreid, zoowel bij de ras- als bij de nutfok- kers. Zonder twijfel biedt een koppel witte hoenders een zeer fraai beeld op, maar deze kleur past niet bij elke grondsoort. In de stadsren lijdt het wit sterk onder het vuile stof dat uit de schoorsteenen opstijgt en al neervallend overal een laagje zwarte deel- tjes achterlaat, dus ook op en tusschen de vee- ren der witte hoenders. Maar veel hangt af van de behuizing en van de zindelijkheid. In een geheel afgedekte ren blijven als er geen fabrieken in de onmiddellijke nabijheid zijn de kippen wel wit, mits de bodem zindelijk wordt gehouden en de nachthokken gereinigd. Toch kan het treden van de hanen nadeel doen aan het zindelijk-blijven van de rugvee- ren juist van de beste hennen. Vooral bij de witten vallen de afgestooten, beschadigde rugveeren erg op, meer dan bij de donker-ge- kleurde exemplaren. Hoe donziger en zachter de veeren zijn hoe ernstiger de beschadiging. Hoe komt het nu dat ondanks deze minder gewenschte dingen er toch juist zooveel witte hoenders gehouden worden? WaarschijnlijK omdat de witte kleurslag het beste doorgefok! blijkt te zijn, althans bij de Leghorns, Wyan dotten en Orpingtons staan de witten Leg horns ook wegens het gewicht, de grootte der eieren en bij de Witte Wyandotten en Orping tons om hun ruimen winterleg. De witte vee ren zijn bovendien in den handel hooger in waarde en werden dan ook bij groote poeliers apart gehouden. De meerdere blankheid van het vleesch legt ook gewicht in de schaal, maar bij sommig^ witten bijv. de Leghorns is het vleesch toctf" geel. Wat physieke, innerlijke kracht, vlugge groei en weerstandsvermogen aangaat staan de kenners in dezen met twee partij en lijn- recht tegenover elkaar. Eenigen beweren dat wit pluimvee gevoeliger, teerder is en meer vatbaar voor ziekten en tevens zwakkere be vruchting geeft. Anderen weer verklaren vo! gens hun ervaring precies het tegenoverge- stelde. Daar het voor en het tegen reeds jaren- fang door velen is nagegaan, komen wij tof de cpnclusie, dat de kleur der veeren in dat alles neutraal genoemd mag worden en dat elke kleurslag bevredigende resultaten kan opleveren. Met gezonde jonge dieren is on verschilhg de kleur, altijd iets goeds te byrri- ken. Ieder kieze dus naar zijn smaak Di keuze is rijk, want behalve de eenkleurigen heeft men nog de bonte en afgeteel^nd* vaneteiten. En dat niet alleen, want ook mo del en grootte der verschillende rassen loopeS sterk uiteen en kan ieder zijn smaak bevredi gen ook in de dwergrassen. Het is een feit gebleken, dart bij goede ver zorging en degelijke behuizing van elk ras groot of dwerg, iets goeos te maken is, als men er in slaagt exemplaren van goeden stam te verkrijgen en dan niet te gauw bij eemgen tegenslag den moed opceeft. maai zoo lang mogelijk bij een en hetzelfde blijfl om het door en door te leeren kennen en waar- deeren. STAATSLOTER1J Hoofdiprijzen Trekking van heden No.. 20815 1500. Ns. 601, 20492 400. Ns. 1223, 8354, 14181 200. Ns. 866, 1353, 8182, 15204, 15370. 15553 f 100. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 22 Nov De Aardappel- prijzen waren heden als volgt: Zeeuwsche Eigenheimers f 3.90—f 4.10, Zeeuwsche Blauwe Eigenheimers 3.90—/ 410, Zeeuwsche Bonten 5 30—/ 5.60, Zeeuw sche Blauwen 4 40—4.70, Hillegommer Zand 5—/ 5.20, Spuische Eigenheimers 4—/ 4.20, Spuische Eigenheimers Pooters 2.502.75. Aanvoer 2 ladingen, 2152 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 22 Nov. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 483 vette koeien le kw. 0.98—/ 1.10 ,2e kw. f 0.80—/ 0.94, 3e kw. 0.68—/ 0.78 per K.G. slachtgewicht, 90 melk- en kalfkoeien 350500 per stuk, 71 vette kalveren le kw 1.05—/ 1.15. 2e kw 0 86— 1.02, 3e kw. 0.75—/ 0 84 per K.G. le- vend gewicht, 57 nuchtere kalveren 12— 20 per stuk, 154 schapen 24—/ 30 per stuks. 556 varkens: Hollandsche, Overz. en Ge'dersche le kw. 0.830.84, een enkel varken boven noteering, Holl. 2e kw. 079 tot 0.S2, vette varkens f 0.79—0.82, 29 paarden 150275 per stuk. - - - W h in ir (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSI.EENINGEN. 6 Ncderl. 1923 A. 5 1919 BANKANSTELL1NGEN. Kol Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 100c n Resc. 1NDUSTR. ONU B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Holl Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. N A. M B. C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Rediana F.ebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Gee Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber I Lampona Sura Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Sijau Wai Sum Rubber Interc. Rul ber SCHF.EPVAARTEN. Oude Vaart m Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash TROLONOATIE W1SSFI V Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige pl.m. pl.m. pl.m. Koers pl.m. 1.30 1.45 2. 2.15 101»/t 101 223J/t 224}.j ?24l/» 224};} 1 /I 1 n 1/2. 172.} 156 1563-7 158 57 1573/4 125 s 125 -6l,« 85 84 Mi 841/, st.j l£)53/4 ,851/, 165.} yoz 953/4 931^ 931/4 93 93 94 93 91 87.8J 199 1951/, 19: .9 1 34'J l/4 3i0 26l/4 3 <7 981,4 98 1443/4 6781'8 579.82 681}.3 -72 37; -9 3791/, 179 IS1 Ifcl 1 Oi.l 168 169 l/t 1091/, 169 IOs.70 122 UHk 173-4 123 t J-i 220 14 50 53 1/4 j64 Uei-9i 315s/, 171/4 316$.S ^17*i 310,7| 21 218 <17i* 218 2441/, <46 246.7 247 46113/, 231) 232 <34i/i 234 148 150 153 151 317 15.20 1194.21 112.2 1A214 163 165 2'6 286 288 147/u 59 59 533/, 53% 1743/4 1/41/4 173 mm 211 212 212 97 97 111.2 157 81,4 M. 341/, 35 1957/, 198 198i-i 198 198 417 V, 413 413 4u3 402 412 402* 4411/4 440 4401/4 118V, 1171/, 1627,, 1 21/, 407/, 407/, 4Cj.i 3 pCt., heden 3 pCt. FN AMSTERDAM NIET OFFICIEEL. New. York Italic Vorige Koert op heden koers Ofl.noteering 12.13 .12.127* 59.381/, 59.37 9.5j 8.84* 34.821^ 34.81 48.25 48.25 35.25 35.27* 66.65 66.65 65.75 66.75 64.20 64.65 2 501/, 2.50-»/4 '0.521.4 10.30

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 8