OE LANGE DE MORAAZ Credieten - Deposito - Effecten 11. rranftenDerg - Alkmaar N. V. Vereenigde Brandstoflenhande UH6ESTRAAT 49 - ALKMAAR Binnenland Stadsnieuws Ingezonden stukken Bioscopen Manktberichten I LEDER WAREN REISARTIKELEN. In Lederwaren hebben wij de grootste sorteering hior ter stede. SPOORDIJK VERZAKT. Gisrfermorgen is op het traject Neu-Bran- denburg—Stettin een groot gedeelte van den spoordijk vcrzakt, zoodbt de rails over een afstand van 80 meter in de lucht hangen. Circa 3000 kub. meter aarde zijn verdwe- nen. Even voordat de verzakking plaats had was er een passagierstrein gepasseerd. ONHANDIGE SCHIETOEFENINGEN. Tijdens nachteiijke schietoefeningen op zee ter hoogte van Toulon zijn eenige granaten neergekomen op een kinderziekenhuis in de stad. Wonder boven wonder werd niemand gewond. Men achrijft het gebeurde toe aan de hevige schonrmelimgen van het schip tij dens een zwaren storm. EEN PSEUDO-STUDENT ALS DIEF- Reeds geruimen tijd misten doktoren, pro fessoren en studenien, die geregeld aan de Parijsche ziekenhuizen werkten, portefeuilles enz. uit hun kleeren, welke zij verwisseld had' den met ziekenhuisjassen. In dien zelfden tijd kwam het meermalen voor, dat een elegant jongmensch, dat zich nitgaf voor Spaansch student in de medicij nen, onder al ter lei voorwendsels de Parijsche ziekenhuizen wist te bezoeken en vrijheid kreeg zich daar te bewegen. Langzamernanv viel het op, dat, juist na zoo'n bezoek van den Spanjaard, verschillende zaken vermist wer den. Met het gevolg, dat een vertrouwelijk rondschrijven werd gezonden aan de direc teuren der verschillende ziekenhuizen om dezen op de hoogte te brengen van de gere zen verdenlring. Dezer dagen meldde het heerschap zich weer aan bij een ziekenhuis Hij werd allervriendelijkst ontvangen en rondgeleid, terwijil imniddels de poUtiie were gewaarschuwd. Het Week na zijn arrestatie, dat hij samen- werkte met drie helers, die ook zijn gearres teerd. REGEERINGS ALCOHOL IN DE VEREENIGDE STATEN. Groote verrassing is gewekt door de mede- deeling, dat het Amerikaansche departement van Financien aan het Coogres zal voorstel len, onder de auspicien der regeering, een maatschappij op te richten, voor den aankoop van alle alcoholvoorraden in particulier be zit en voor de vervaardiging van alcohol, be noodigd voor geneeskundige doeleinden. De directie dezer maatschappij zou door de re geering benoemd moeten worden, die tevens toezicht er op zou houden, dat de winsten der maatschappij zoodanig blijven, dat het pu bliek verzekerd kan zijn van redelijke prijzen Minister Mellon, die eenigen tijd geleden nog sterk gekant was tegen elken aankoop van particuHere alcoholvoorraden door de re geering, steunt het huidige plan. Hoewel er nog geen bijzonderheden bekend zijn, is het duidelijk, dat er voor dit plan geweldige fi nancieele middelen vereiscnt worden. Alleen de aankoop der particuliere voorraden, die ongeveer 15.000.000 gallon beloopen, zou bij de huidige prijzen niet minder dan 150.000.000 dollar vereischen. Ten gunste van het plan wordt aangevoerd dat een gecentraliseerde regeeringscontrole voorkomen zal, dat geneeskundige alcoho' als genotmiddel wordt verkocht, wat noga' eens geschiedt. Van de zijde der fanatieke „drogen" moet heftige oppositie tegen he! plan van de Schatkist worden verwacht. Aan den anderen kant zal eveneens groot verzet bestaan, daar men in dit plan een begin ziet van de fabricate en den verkoop van alcohol door de regeering. DE ZAAK-GRABSKI. De commissie uit de Poolsche Sejm belast met het onderzoek naar de verrichhngen van den vroegeren minister-president Grabski, in het bijzonder diens aandeel in de verpachting van het monopolie van lurifers aan Zweden, heeft besloten deze aangelegenheid in ban den te stellen van het openbaar ministerie Gister is de voorzitter van de commissie reeds door den officier van justitie gehoord. EEN APEN-HISTORIE. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven, die het waarschijnlijk op kal- koenen voorzien hadden, bij vergissing in de buurt van Notting Hill (Londen) een kooi open gemaakt, waarin zich 13 apen bevon- den, die weliswaar de dieven op de vlucht joegen, maar daarna ook zelf de wijde we- reld zijn ingetrokken. Zondagochtend wist de eigenaar er negen op betrekkelijk eenvoudigc wijze terug te krijgen, maar de vier stout- moedigsten warcn Lattimen Road ingetrok ken, na zich onderweg aan een mand worte- len tegoed gedaan te hebben, toonden ze le- vendige belangstelling voor het station Not ting Hill Gate van ae ondergondsche. Zij gingen wel niet door den gewonen ingang naar binnen, maar klommc-n iangs den gevt-i naar boven, en met een bandigheid, die leder geveltoerist hen zou hebben benijd. Den heelen Zondag heeft de eigenaar met belui'.p van politie, vrijwilhgesr en ten slotte de brandweer getracht, de dieren weer in zijn macht te krijgen, maar ze bleven onb-e- wogen tegenover de verlokkingen van pin- da's versche worteltjes en dergelnke apen- maag-streelende geneugten, en zoodra iemand met of zonder ladder in hun nabijheid kwam, ontweken zij naar een ander deel van dc blijkbaar ruime stationsoverkapping. Ten slotte werkte er zich een door de kap naar binnen ,en toen een trein kwam aan- suizrn schreeuwde hij van pleizier, ilet zich op een wagon vallen en verdween een paar s ccnden later in de richting van Padding- tcei. Het dier is op dat station echter niet aangekomen en dus onderweg ol vermorzeld of weer ergens anders beland. Bij het invallen der duisternis op Maan- dagrniddag genoten de drie anderen nog van hun vrijheid, maar men hoopte hen, dooi honger gedreven, tot een of andere onvoor- zichtigheid te kunnen verleiden, die hen weer in het rechtmatig bezit van hun eigenaar zou stellen. KORTE BERICHTEN. De bekende Zweedsche recordbreker Arne Borg heeft gisteren te Gothenburg een nieuw wereldrecord op zijn naam gevestigd door de 5'00 pards in 5 min. 30.1 sec. te zwemmen. De Arbeidersregeering van Nieuw- Zuld-Wales Is verslagen. De Wetgevende Vergadering nam met een stem meerderheid een motie van afkeuring tegen haar aan. De yermaarde Zwitsersche luchtvaar- der Spelterini, die het ballonvaren als beroep beoefent, heeft kort geleden zijn 570ste bal lon-opstijging volbracht. Spelterini, die 75 jaar oud is, is hierdoor, wat het aantal vaar- ten betreft, ingetwijfeld recordhouder niet al leen van Europa, doch van de geheele we- reld. Het Roemeensche consulaat te Berlijn spreekt het uit Weenen afkomstige bericht omtremt een ontdekte samenzwering ten gunste van prins Carol categorisch tegen. Naar het W. B. uit Altcna meldt, is daar een spiritusknoeierij ontdekt, waardoor de fiscus voor en half millioen is benadeeld. De hoofdschuldige, een d'rogist, is gearres- teerd. Een B. A. T.-telegram uit Reval meldt, dat blijkens een onderzoek door de Estland- sche autoriteiten inzake de geheime spionna- ge-organisatie ten bate van Rusland, de schuldigen niet uitsluitend communisten wa- ren. Zij hadden hun centrum in Dorpat en stonden in verbinding met militaire organi- saties. Tengevolge van het stormachtige weer is een boot in de nabijheid van Bodo (Ncor- wegen) volgeloopen en gezonken. Van de 7 opvarenden zijn 3 personen verdrenken, ter- wijl twee der geredden later aan de gevol- gen zijn overleden. Het Enkelshce Lagerhuislid, David Kirkwood, is gister te Renishaw (Derbyshi re) wegens opruiinng veroordeeld tot beta- ling van 25 pond sterling boete en de kos- ten van het geding. Gedurende de rechtszit- ting vielen er stormachtige tooneelen voor, geprovoceerd door de aanwezige communis ten. Tengevolge van de overvloedige regens staat het Theemsdal over een groote uitge- strktheid onder water. Toen de vakvereeniging van de zeelie- den te Genua werd ontlxxntten, weigerde de leider der vereeniging, de gewezen socialis- tische afgevaardigde Giuletti, de kas der fede rate ,ten bedrage van elf millioen lire, te overhandigen. Hij en eenigen zijner vrien- den ziin daarop door de politie gearresteerd maakfe Portugeesche bankbiTjetten, van uft de safc-inrichting van het gebouw van de Nederlandsche randelsmaatschappij aan den Kneuterdijk te 's-Gravenhage, waarin zij se- dert opgeborgen waren, naar de rechtszaal overgebracht. BELASTING BETALEN OP POSTKANTOREN. Ten einde het publiek de gelegenheid, om belasting te betalen, te vergemakkelijken, zal. naar de Tel. meldtt, met ingang van 1 Jan., voorloopig als proef, op de postkantoren in de provincie Noord-Holland, Amsterdam in- begrepen, de gelegenheid worden opengesteld, om daar de belasting te voldoen. De belas- tingkantoren waren daartoe op Vrijdag en Zaterdag niet geopend en op de andere da gen om halfdrie gesloten. De postkantoren te Amsterdam zullen echter den geheelen dag ook Vrijdag en Zaterdag, tot halfacht voor de belastingbetalers geopend zijn. Koningsstraat 6 Tel. 23 (2 lijneni Uw Haard stookt U bet voordee- ligst met prima Anthraciet. WIJ verkoopen deze anthraciet, MAZELEN TE TER AAR. De R. K. bewaarschooi te Ter Aar is we gens het heerschen van mazelen gesloten. Enkele kinderen zijn reeds aan deze ziekte overleden. MET ZIJN SCHOONMOEDER GETROUWD. Een inwoner van Amersfoort is dezer da gen te Groningen in het huwelijk getreden Toen ten stadhuize de gebruikelijke plechtig- hden waren afgeloopen en het huwelijk daarna kerkelijk zou worden voltrokken, bleek aldus meldt „Het Volk", dat de bruidegom in plaats van met zijn uitverkorene gehuwd was metzijn schoonmoeder. Door het verkeerd behandelen van de hu- POSTZEGELS IN DEN RECHTER BOVENHOEK. De aandacbt van het publiek wordt er op gevestigd, dat ten postkantore te Den Haag een gewijzigde werkwijze is ingevoerd, waar- bij brieven en andere stukken, waarop de postzegel niet geheel bovenaan in den rech- ter bovenhoek is geplaatst, eerst worden ge- sorteerd na de andere stukken, hetgeen ver- traging ten gevolge kan hebben. Het zal derhalve aanbeveling verdienen de postzegels op brieven en andere stukken steeds in den rechterbovenhoek te plakken op ten hoogste een halven c.M. afstand van den bovenrand. DE INBRAAK IN HET POSTKANTOOR TE MEERSSEN. Het Scholfengerecht te Aken, heeft een koopman die vijf duizend Nederlandsche postzegels, afkomstig van de irabraak in het postkantoor te Meerssen, had opgekocht, wegens heling veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. DE PORTUGEESCHE BANKBILJETTEN-KWESTIE. Voor de Haagsche rechtbank is vandaag onder groote belangstelling aangevangen de behandeling van de strafzaak tegen den koopman en commissionciair K. Marang van IJsselveere, te 's-Gravenhage, die zich reeds sedert 8 Januari j.l. in preventieve hechtenis bevindt als verdacht betrokken te zijn in de bekende Portugeesche bankbiljettai-kwestie, ter zake waarvan, zooals men zich zal herin- neren te Lissabon o. a. zijn gearresteerd de vrocgere gezarrt van Portugal bij ons Hof, de hcer A. de Bandeira en dicus brooder de heer J. de Bandeira. Vcrmced wordt, dat het proces 3 a 4 da gen in beslag zal nemen. Gelijk vro-eger reeds vermeld, ontkent ver- dachte de hem ten laste gelegde medeplich- tighcid aan "het voor millioenen door de Wa- terlow-drukkerij te Londevi op nagemaakte Portugeesche ordebrieven doen aanmaken van Portugeesch bankpapia, om dit als echt en onverva'.scht te gebruiken, uit te geven ol te doen uitgeven en dat bamkpapier uit wins!- bejag te hebben bewaard en te hebben ver borgen. Verdachte ontkent namelijk geweten te hebboi dat de ordebrieven voor aanmaak valsch waren. Door het Openbaar Ministerie zijn niet minder dan 37 getuigen gedagvaara, onder wie verschillende buitcnlan-ders, als hoofden van de Londcusche drukkerij en bankperso- neel uit Lissabon. Kort voor het aanvangsuur van de terecht- zitting waren door den Griffier bij de Recht bank onder gewapend geleide de hier te land* ici beslag genomen koffers met de aange- welijksformulieren was de naam van de as echtgenoote met die van de moeder van de bruid verwisseld. AANBESTEDING. Hedenmiddag werd ten Stadhuize aanbe- steed het bestraten en rioleeren van den Oudorperdijk met aangrenzende straten. Er waren tien inschrijvingsbiljetten inge komen, n.l. van: C. Klinkert te Oudkarspel, 22900, S. Spierenburg te Alkmaar 17749. J. Apeldoorn te Alkmaar 16990, J. Bak- ker te Alkmaar 16950, W. J. Boltje te Nijehaske (Fr.) 16746, W. J. Karssen te Alkmaar 16700, J. de Moel te Alkmaar 1 6.300, J. Huiberts Jz. te Alkmaar f 15950, R. K. Koppen en Zoon te Alkmaar 15895, J. Mulder te Noordscharwoude 15794. De gunning zal nader worden bekend ge maakt. BOTSING. Hedenmorgen circa half elf zijn een Fordje en een motorrijwiel nabij de Friesche brug met elkaar in botsing geweest. De Ford-auto werd min of meer bescha- digd. De motorrijder, de heer Koop, alhier, bezeerde zich licht aan een hand. VECHTPARTIJ. Gistermiddag ongeveer 2 uur kregen eenige arbeiders, werkzaam aan de at'braak bij het Scharloo, ruzie, doordat een huntier, de 20-jarige Willem Habbe, alhier, per on- gel ok een steen van een steiger liet vallen. Een collega, die daardoor kalk in een oog kreeg, wond zich hierover zoo op, dat hij den ander een slag in het gelaat toe- bracht, waardoor hij tegen een handkar viei In half bewusteloozen toestand werd de jongeman bij de firma A. Dam Co. bin- nengedragen. Hij is ter verdere behandeling in het ziekenhuis opgenomen. De politie stelt een onderzoek in. (Herplaatsing wegens misstelling). GESLAAOD. Bij het te's Gravenhage gehouden examen vanwege het Genootschap voor practisch hande.sonderwijs, behaalde o.a. het diploma als privaat docent (vakleeraar) in het Boek- houden, de heer J. Hofland te Helder, boek- houder bij het Bijkantoor van „De Bank van Wisselink" te Alkmaar. VOORZICHTIG R1JDEN LANGS DE GRACHTEN. Hoe gevaarlijk het is, wat jongens dage- lijks weer probeeren, namelijk bij grachten als het Verdronkenoord aan de buitenzijde van de boompjes rijden, is hedenmorgen weer gebkken. Een jongmensch dat per fiets tus- schen boompjes en water doorglipte, kwam door het slippen van zijn band te vallen Hij kon nog juist een boompje als steun grijpen, maar die fiets verdween m de cfldprcfen wero later met behulp van een reddingshaak weer op het droge gebracht. AFD. ALKMAAR DER NEDERLANDSCHE REIS- VEREENIGING. Men verzoekt ons er nog even aan te her- inneren, dat de eerste winterlezing morgen (Woensdag) avond gehouden wordt in het Gulden Vlies. Dan zal de heer H. G. van Ditmers uit den Haag een causerie houden over Oostenrijk, waarbij hij een groote serie prachtige lichtbeelden (waaronder verschil lende gekleurde) zal vertoonen en zijn gehoor brengen van de schoone oevers der Donau naar de hoogste toppen der Alpen. Zondgavond, 6 uur, maakte een dertigta! leden van de N. R. V. afdeeling Alkmaar onder leiding van den heer A. v. d. Meulen zich gereed de le opvoering van de Opera „Faust" uitgevoerd door de Italiaansche Ope ra, in het gebouw „Carre" te gaan bijwonen Na een geanimeerden autorit door Noordhol- landsch schoone dreven, gekort door jolijt. kwam men te Amsterdam aan, waar men da delijk „Carre" opzocht. Men herinnert zich nog goed de prachtige avond in het „Gulden Vlies waar het zesta' Italianen een zoo geweldig sucoes boekten Het was daarom juist gezien van de afdee ling Alkmaar der N. R. V., om een tocht te organ iseeren, om een bij voorbaat reeds ti slagen avond bij te wonen. De hooggespan nen verwachtingen zijn dan ook niet be schaamd geworden. Melnik, de uitmuntende has, vertollrte de moeilijke rol van Mephisto op de hem voor treffelijke wijze. Siga. Scuderi, als Margare tha, in welke rol zij debuteerde, veroverde met haar heerlijk-dramatische stem stcrmender hand de harten van het zeer talrijk opgeko- men publiek. Het samensuel van haar en Si- ge. Belussi, als Dr. Faust, was ongekend. De meer kleinere rollen waren door uitstekend geschoolde krachten bezet. Het uitgebreide orkest onder leiding van Ferrari, de uiterst bekwame dirigent, klonk zuiver. Het minuten- lange applaus, als regen op een dak, bracht hulde aan zangers en Ferrari. De terugtocht naar Alkmaar veriiep vlug en vroolijk. Het was, als altijd, een prachtig geslaagde toer van de Nederlandsche Reisvereeniging. (Buiten veranlwoordeliikheid van de Redac tie. De opname in deze rubriek btwijst geens- zins dat de redactie er mede instemi Geachte Redactie. Beleefd verzoekt ondergeteekende een plaatsje voor onderstaand-e regelen in Uw ve-elgelezen blad, waarbij bij voorbaat dank. Op 24, 25 en 26 November a.s. hoopt onze afdeeling van „Het Witte Kruis" een Bazar te houden ter feestelijke he-rden-king van haar 25-jarig bestaan. Het d-oel van deze regelen is in hoofdzaak op te wekken tot een bezoek aan dezen bazar. Talrijke firma's uit alle oorden des lands, maar speciaal uit Alkmaar, verleenden hun- ne medewerking en ook Sint-Pancras bleef niet achter. Van alles is ingekomen: te kust en te keur; voor een elck wat wils. Is't dan nog eigenlijk wel noodig om eene opwekking te geven? Eigenlijk neen! Is er toch sympathie- ker doel denkbaar, dan het „Witte Kruis" tracht te bereiken? Wilt gij alien en gij Sint-Pancrassers in de eerste plaats niet medewerken om ons doel: Uitbreiding van magazijn en materiaal te verwezenlijken? „Natuurlijk!" zegt ge, „het is ons eigen be- lang!" Komi dus alien en koopt op onzen bazar. Wacht met het doen van Uwe inkoopen voor Sint-Nicolaas en kijkt eerst eens bij ons. Kijkers worden dan beslist koopers. Helpt dan alleen mee om onze bazar naar wensch te doen slagen. Namens de Bazarcommissie, J. SIN JEWEL, Secretaris. Sint Pancras, 23 Nov. 1926. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Bij de Zaterdag in Cafe „Cen-tralM te Alk maar ten overstaan van notaris van Riet ge houden afslag van een boerderij met lande- rijen, gelegen aan den Kanaaldijk en behoo- rende tot de nalatenschap van wijlen den heer J. Duin, te Bergen is eigenaar geworden de heer J Borst te Alkmaar. De perceelen ston- den in bod op 20618. De heer Borst mijnde op slechts 5. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Het Zeemonster. Dit geweldige Amerikaansche fihnwerk, dat in tien acten een romantiek en sensa- tioneel verhaal geeft uit het leven van wal- vischvaarders, werd gisteravond voor de eer ste maal in het A. B. T. vertoon-d. De be langstelling was groot. Ahab Ceeley is een bekend harpoenier. Hij is verloofd met de lieftallige Esther. Zijn halfbroer, vol jaloezie, ziet met leede oo-gen het geluk der beide jonge menschen aan. Als de walvischvaarders weer eens jacht maken op de beruchte walvisch Maby Dick, en Ahab vurig in actie is, ziet de halfbroer kans Ahab in zee te werpen en het zeemonster verbrij- zeld hem een been. Zoodoende komt de krachtige man bij Esther als een invalide terug. Zijn halfbroer intrigeert verder. Ahab keert zich van het meis]e af en wordt een verharde, in zich zelf gekeerde zeekapitein, die er steeds op uit is, het zeemonster, dht hem zoo onige'ukkig maakte, te dood-en. Ein- delijk gelukt hem dit. De ongelukkige scheepsjongen, die indertijd van de snoode daad van den halfbroer getuige is geweest, biecht alles op en de gerechte straf is het gevolg Ahab keert tot Esther terug en zal zeker het groote geluk deelachtig worden De reeks van schitterende zeeopnamen mag bijzonder geroemd. Daarnaast echter gaat de belangstelling in de eerste plaats uit naar John Barrymore, een van de grootste acteurs uit Amerika. Hij speelt de hoofdrol op but- tengewone wijze, eerst als lenig harpoenier, later als invalide. Prachtige momenten van grootsch spel zijn te roemen. Dolores Costel- o maakte naam door haar creatie in deze film van Esther. George O'Hara is de val- sche broeder en ook de andere medespelers geven boeiend spel, - - rfef Wjiprogramma geert o.m. een Intere*. sant Holl. nieuws met kiekjes van Alkmaar en de kaasdrager Jansen, benevens de hu- welijksfeesten van Prinses Astrid. Een mooie natuuropname boeit eveneens. KALENDERS. De heer O. Oeus, Magdalenenstraat al hier, zond ons een drietal kalenders welke zeer net zijn uitgevoerd. Op ieder der schilden prijkt een dames- kopje, in prettige kleuren. Het is waarlijk een genoegen een derge- lijken kalender in de woon-kamer te kunnen ophangen. Deze kalenders zijn ingericht volgens het maandelijksch systeem. Het bescheiden ka- lenderblokje doet geen afbreuk aan de fijne afwerking van het schild. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste«prijzen van som-mige artikelen. Markten van Maandag 15 tot en met Za terdag 20 November. Kippen per stuk 0.80—/ 2, Kuikens per stuk 0.503, Eenden per stuk 0.70— 2.50, Konijnen per stuk 0.30—/ 4, Een- deneieren per 100 stuks 7, Ki-ppeneieren (groothandel) per 100 stuks 13—/ 14 10, idem (kleinhandel) 12.5014.50, boter (le soort) per K.G. 090—/ 1, 2e soort 0.800.90, jonge kippen 1.75—/ 2 75 Slachtduiven 0.15/0.20. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 22 Nov. 1926. In de heden gehouden veiligen werd betaald voor: Bloem- kool per 100 stuks 119; Roode Kool p. 100 K.G. 0.603.20; Gele Kool per 100 K.G. 0.402.80; Wortelen per 100 bos 4.30—/ 7.10; Bieten per 100 K.G. 1 70 2.80; Uien per 100, K.G. 2.403 80: Wortelen per 100 K.G. 2 302 80; An-dijvie per 100 stuks 0 201.70; Brus- selsch lof le s. per 100 K.G. 2732; Br. lof 2e s. per 100 K.G. 1724; Koolrapen per 100 K G. 1.702; Kropsla per IOC stuks 1.103.20; Pieterselie per 100 bos 1.80—4.80; Prei per 100 bos 3.40— 6.70; Spruiten per 100 K G. 316; Spinazie per bakje (234 K.G.) 0.83 0.90; Seldene per 100 bos 1.503 80; Appelen per 100 K.G. 10—/ 23; Peren per 100 K.G. 918; Druiven per K.G. 11.08; Boerenkool per 100 stuks 1.40 4.70; Bloemendalerkool per 100 stuks 2.406.20;„Groene kool per 100 stuk« 2.30—/ 5.30. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 23 Nov. Op de heden gehouden aardappelmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading (1080 H.L.) BOVENKARSPEL, 22 Nov. 1926. „De Tuinbouw" Heden besteedde men voor: Bl. Kool le s. 11.5019.60; Bloemkool 2e 6.20—/ 10.70; Bloemkool 3e s. 2.40— 5.70; Roode Kool 1.80—/ 3; Witte Kool 1.40—/ 2; Gele Kool 1.30—/ 1.80; Uien 1.35—/ 1.50; Drielingen 1.15—/ 1,25; Nep 1 10. BEVERWIJK, 22 Nov 1926. R K. Co6p. Tuindersv. Kennemerland. Aardaftpelen- niarkt. Sedert de vorige opgaaf kwam in de mijzen weinig of geen verandering. Voor >este zand en duin besteedde men 33.50 en voor klei 2.252.75 per zak. BEVERWIJK, 22 Nov. 1926. R.K. Coop. Tuindersveiling Kennemerland. Aan de markt werd aangevoerd: Bredasche groene kool 0.401.15; Bloemendaalsche Gele 0.65 1.35; Spinazie 1.80; Boerenkool 0.65 0.90; Andijvie 0.60—/ 1.30; Sla 0.400.50 per groote en kleine kist; Pe ren 2040; Tafelappelen Present van Engeland 4047; Spruitkool 822; id. roos 25; Schorscneeren 916; Witlof 1742; Moesappelen 14— 21.50; Stoofperen 618; Uien 2.50 4; Sjalotten 710; Bieten 2— 4.50; Klei aardappelen 5 508; id. zand 812; I ouwtjes peren 1017; id. klei 1115; Spinazie 15; Wortelen 45 per 100 K.G.-; Bospeen 22.50 28.50; Prei 9.20; Knolselderie 7— 16; Raapstelen 56 per honderd bos; Boerenkool 59; groene Kool 36; Gele Kool 58; Savoye Kool 38; Roode Kool 610; Bloemkool 6— 22: Andijvie 25; Knollcn 27; Sla 12 per honderd stuks; Peen 0.75 1.15; Spruitkool 1.804 per zak; Spruit koppen 0.901 45 per bak; Toma- ten 45 ct. per bakje; Zomerpeen 85 ct per kleine kist; Div. Chrysanthen 1265 ct. per bos; Pieterselie 6 ct. per bosie. PURMEREND, 22 Nov. 1926 „Afslagver- eeniging Beem-ster, Purmerend en Ometi." Bloemkool 4.10f 26.10 p. 100; Roode kool 1 504 80 p. 100; Spruitkool f 1 10 tot f 3.40 p. 15 K G.; Boerekool 2 35 305 p. 100 struiken; Andijvie 0.90— 3.70 p. 100 krop; Rapen f 3 80 p. 100; Bieten f 5.50f 10 p. 1000; Wortelen 5.80 tot 6.40 p. 100 bos. Appels: Groninger <roon Oil p KG.; Present van Enge land f 0.170.36 p. KG.; Reinette, goud f 0.20f 0.37 p. K.G. Peren: Beurre Clairgeau f 0.17 p. K G.; St. Nicolaaspeer f 10.60f 14.20 p. 100 K.G.; Winterjan 6 30—11 80 p. 100 K.G PURMEREND, 23 Nov. 1926. 11 st. Kleine Fabriekskaas met merk 53; 22 si. Kleine Boerenkaas met merk 50; 655 Kilogram Boter f 1.85f 1.95; 577 st. Runderen, w.o. 420 Vette f 0 70f 0.95; 149 Me Ik- en Geldekoeien f 125350 han- el matig; 8 Stieren; 34 Paarden 100— 200, handel stug; 20 Vette kalveren 1 4C tot 1.60, handel vlug; 217 Nuchtere kalv. d. slacht f 10—f 37; v. d fok f 10 f 23, handel matig; 520 Vette varkens v. d'. zout f 0.64f 0.69; v. d. slacbt 0.68— 0.72, handel vlug; 52 Magere varkens 2646. handel vlug; 280 Biggen f 12 f 22, handel vlug; 1384 Schapen f 24— 35; Overhouders 14f 24; 50 Bokken; 152 Ganzen f 4f 5.25; 14 Zwanen f 10; Kippentieren f 10f 12; Eendeieren 7. Fierveffing: 996 Eendeieren a 7.60; 2650 Kippeneieren a 10.40—/ 13 30 203 Kip pen cie ren b f 7 708.50; Kalkoeneieren f 0 17 ner stuk. NOORDSCHARWOUDE, 22 Nov. 1926. Uien 3.403.50; Grove Uien 3.80 4.10; Peen 2.20—/ 2.80: Roode Kool

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2