Ruwe Huid PUROL IhEDICIJN EN LEEKERNIJ TE6ELIJK Van de Malariacommissie was beriehtk in- •ekomen, dat van April 1925 tot April 192C Jjl69 vertrekken, veestallcn enz. van mug- gen gezuiverd zijn. Door den Commissaris der Koningin wa- ren tot zetters herbenoemd de heeren M. Duif P. Bakker Cz. Volgens do begrooting van de Gezond- heidscommissie te Schagen zal over 1927 de gemeente 2 cent per inwoner of 24,92 heb- ben te bctalen. Van de Noord-Hollandeehe Vereeniging ,,Hct Witte Kruis" was een dankbetuiging mgekomen voor de toegekende subsidie over 1927 van 1 cent per inwoner. De gehouden collecte voor „Het Roode Kruis" had IS,15 opgebracht; die vocr dr- blinden te Wolfhezen 48,60. Voorts was ingekomen de begrooting van 3ea Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar over 1927 en van den Alg. Ned. Politiebond het verslag van de politie-examens over 1926 m van de Adviescommissie voor bouwont- werpen in Noord-Holland het jaarverslag ffver 1925. De voorzitter decide hierna mode, Sat B. en W. het materiaal voor de brand- kranen hadden geplaatst bij den heer Bruin, den schuitenmaker, en een ander compleet deel in het brandspuithuisje. Van Ged. Staten was het bekende schrij. ren ingekomen, waarin verzocht wordt in de Bouwverordening een bepaling op te nemen, waarbij voorgeschreven wordt de ramen toodanig te bouwen, dat er gaashorren in aangebracht kenden worden. B. en W. stelden voor daartoe niet over te gaan, omdat dit, gezien den toestand, niet #oodig was. De heer S n e 1 bepleitte de wenschelijkheid tan het houden van schcorsteenschouwen oz. Men bouwt in de gemeente te veel hout it de schoorsteenen. De v o o r z i t t er zeide, dat dit al bij terordening vcrboden is. De heer S n e 1 noemde nieuwe huizen, die in strijd met het voorschrift waren gebouwd. De heer L e k drong op een scherpere con- trole aan. De voorzitter zegde onderzoek toe, waarop het voorstel van B. en W. werd aan- genomen. Het voorstel van B. en W. om voor 1927 de echtelieden Koedijk weder als school- schoonmakers aan te stellen, werd aangeno- mon. Van den heer C. de Wit was het verzoek ingekomen om een stukje van den weg noordelijk bij bakker Houwert te mogen koo- pen of in erfpacht te mogen hebben. B. en W. wenschten op het verzoek niet in te gaan, met het oog op de voordeelen aan het verkeer verbonden bij het voortbestaan van den bestaanden toestand. Na eenige bespreking werd het voorstel van B. en W. zonder hoofdclijke stemming aangenomen. Nog deelde de voorzitter mede, dat aan alle manschappen die de spuit bedienen aan- wijzingen zijn verstrekt over de plaats waar de brandkranen zich bevinden. Hierna deelde de voorzitter mede, dat in verba n-d met de kolenstaking in Enge- land het bestuur van de lichtbedrijven in spoedeischende vergadering, na breedvoerige bespreking voor het geheele jaar 1927 a f 17.25 per ton franco wal fabriek kolen nad gekocht. Bij de begrooting was op een prijs van 15 gerekend. Aangezien 2400 ton noodig is. beteekent dit een tegenvaller tan 5400. Daarteegenover stijgt de cokes m de teerproducten in prijs dermate, dat de verliezen aardig tegemoet worden gekomen. Gezien den economischen toestand van de bevolking meende de commissie een gasprijs- verhooging nog achterwege te moeten laten tn de financien eind April nader onder de oogen te zien. Over de eerste drie kwartalen 1926 was het gasverbruik 2 bij dezelfde kasstaten in 1925 gestegen en het electrisch verbruik <iet inbegrip van de groote stroomafname 23.6 en zonder de groote stroomafname 152 Naar aanleiding van een vraag van den heer Snel in een vorige vergadering, deelde de voorzitter mede, dat bij onderzoek pebleken was, dat de overuren aan de gas- fabriek niet betaald worden. De overuren *'orden echter weer op andere tijden aan de arbeiders vrij gegeven! Klachten van het per- aoneel komen daarover niet in. Al deze ingekomen stukken en mededeelin- gen werden voor kennisgeving aangenomen Namens de commissie van armvoogden rapporteerde de heer L e k over den toestand van de landerijen, die over het algemeen in oeden staat waren bevonden. Aan twee gebruikers werd een schrijven gezonden om een achterstand in te halen fan verwaarloozing was echter geen sprake Op een vraag van den heer Snel zeide ®pr dat het niet gewenscht was de namen van de personen in kwestie te noemen. B. <31 W. deden hierna het voorstel om voor de veenderij weer een maximum kas- geldleening van f 5000 te sluitcn. Conform besloten. Van den heer P. Kloosterboer Jz., die voor 5,50 per snees van de gemeente land gehtmrd heeft en hierop tomaten wilde telen, was het verzoek ingekomen het stuk onder- hands 6 jaar langer voor hetzelfde bedrag te mogen inhuren, aangezien het contract thans met Kerstmis 1927 afloopt. B en W. stelden voor om het verzoek in te wiiligen en het land weer voor het bestaande bedrag van 97 te verhuren. De heer Lek vond de huurprijs hoog ge- notg. De gewoonte is evenwel openbare ver- huring. Spr vreesde het scheppen van een precedent. Er kunnen 00k andere gegadigden zijn. De voorzitter zeide, dat B. en W., ge- lot op den toestand, de huur zoo hoog vin- dea. dat zij meenen. dat het voorstel in het belang van de gemeente ia De heer Lek vond het verkeefcl voor an dere inwoners de gelegenheid af te snijden het te kunnen huren. E>e heer Snel betoogde, dat het land 00k geschikt is voor plantenteelt, zoodat niet ge- vreesd behoefde te worden dat het de huur niet zal opbrengen. Wethouder Duif stelde in het licht, dat in andere gevallen dergclijkc verzoeken reeds waren ingewilligd. De heer Lek bleef van meening, dat het niet juist was tegenover de andere burgers. Wat verkeerd was moest men niet blijven doen. Men zit hier voor het algemeen be lang. Wethouder van Kampen stelde de vraag of het niet gesteund moest worden als iemand met den tomatenbouw wil beginnen. Met 5 tegen 2 stemmon werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer K 1 oosterboer weifelde bij het uitbrengen van zijn stem, omdat het een broer van hem betrof, doch stemde ten slotte v6or. Het voorstel van B. en W. om wederom vergunmng te vragen voor het vervenen van de veenderij verlenging aan te vragen, werd zonder hoofdclijke stemming aangenomen. B. en W. brachten hierna het voorstel ter tafel om het bedrag voo het doel van den ba zar van „Het Witte Kruis" van 25 op 100 te stellen. De voorzitter stelde het groote be lang van „Het Witte Kruis" voor de gemeen te in het licht. De heer Kloosterboer was hier niet tegen, doch stelde de vraag of de gemeente niet beter deed iets voor „Het Witte Kruis" aan te koopen. De voorzitter voerde hiertegen aan, dat het bestuur van „Het Witte Kruis" beter weet welke materialen gekocht moeten wor den. De heer Kloosterboer wilde voorko- men, dat de 100 gebruikt worden voor een cventueel telcort van den bazar te dekken. Dc heer Lek wenschte dit eveneens. Wethouder van Kampen deed uitko- men, dat dit 00k de bedoeling van B. en W. was. De heer Duif meende, dat men het be stuur voldoende kende, om te vertrouwen, dat de gelden niet voor feesten zullen ge- bmikt worden. Het is hier geen Alkmaar. Het voorstel van B. en W. werd hierop zonder hoofdclijke stemming aangenomen. Wegens periodieke aftreding van den heer- Jb. Slijker als armvoogd, was de heer Slijker wederom als No. 1 op de aanbeveling geplaatst en de heer S. Nol als.No. 2. De heer S 1 ij k e r verzocht op hem geen stem meer uit te brengen, aangezien hij per se wilde bedanken. De hierop volgende stemming had tot re- sultaat, dat tot armvoogd de heer S. Not benoemd werd met 6 stemmen tegen 1 op den heer Slijker. Van den heer Jb. Duif was het verzoek in gekomen om rails van smal spoor over den onderweg voor het vervoeren van groenten te mogen leggen naar de vaart achter de hui zen. De heer Kloosterboer had de rails tot zijn verwondering reeds zien liggen. De voorzitter zeide voor een dag toe- stemming te hebben gegvven. De heer Kloosterboer was voor de nijverheid er niet tegen. De uitvoering moet echter behoorlijker geschieden. E>e voorzitter zeide, dat het in orde komt als de toestemming verleend wordt. Na af'.oop zal de zaak onder toezicht van B. en W. weer behoorlijk in orde worden ge- bracht. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel hierop aangenomen. In behandeling lewam hierop de benoe- ming van een doodgraver. Etc voorzitter deelde mede, dat sollicitaties waren ingekomen van de heeren C. Beets, P. Kossen, K. van Graft en M. P. Kooij Jz. Ter bespreking van de sollicitanten ging de raad in comite. Na heropening werd tot stemming over- gegaan. met als resultaat, dat bij lste stem ming de heeren Graft en Beek ieder 3 stem- men verkre.gen en de heer Kooij 1 stem. De tweede stemming had tot resultaat, dat de heeren Beek en Kooij ieder 3 stemmen kre- gen en de heer Graft 1 stem, waarna bij her- stemming de heer Kooij 4 stemmen en de heer Beck 3 stemmen verkreeg, zoodat de heer Beek benoemd werd. Aan de orde was hierop het voorstel De Twuyverweg voor alle motor- rijtmgen afgeslolen. Het besluit met algemeene stemmen germ men. De toestand van den weg een ge- vaar voor de veiligheid. Ged. Staten telegrafisch met het besluit in ken- nis gesteld. Deburgemeester wees er op, dat er over den Twuyverweg al veel te doen was geweest. Spr. herinnerde aan het door de K. v K. te Alkmaar genomen initiatie'f om den weg verbeterd te krijgen, wat tengevol- ge had, dat in opdracht van de gemeente Alkmaar een plan maakt, dat 7SOOO zou kosten. Het gemeenschappelijk overleg van het gemeentebestuur van Alkmaar met die van St. Pancras en de Langendijken leidden tot geen resultaat. Daarna werd door onzen raad en die van de Langendijken getracht een commissie in het leven te roepen om de taak nader onder de oogen te zien. Van afwikkeling van die plannen kon niets komen, omdat Zuidschar woude niet mede ging. Spr. kon wel verzekeren. dat de toestand van den weg voortduren-de aandacht van B en W. heeft gehad. Meermalen besproken wij, zoo vervolgde spr., wat gebeuren moest om aan den treurigen toestand een einde te maken. De weg vorderde helaas weer een slacht- offer, tocli wil spr. dit geval, bij hetgeen hij te zeggen heeft, buiten beschouwing laten, omdat er geen enkele weg te maken is, waar op geen ongelukken kunnen gebeuren. B en W meenen echter niet langer in den toestand van het oogenblik te mogen berus- fen. Spr. en een van de wethouders hebben de zaak met den burgemeester van Alkmaar besproken. De weg ligt in St Pancras en B en W wenschen de verantwoorddiikheid voor de veilinheid niet langer te dragen. De weg Is op sommige praatsen zeersmai, terwijl het water langs den weg zeer diep is. Doordat de onderkanten van den weg on- dermijnd worden is de weg zeer verraderlijk. Het dek van den weg is zelfs voor het ge- wone rijwielverkeer gevaarlijk. Spr. weet dat Alkmaar geregeld bezig is den weg in een zoo goed mogelijken toestand te houden, doch Het inbrengen van bazaltslag zonder meer is niet voldoende. B. en W. kwamen er dan ook toe om den raad voor te stellen Ged. Staten te verzoeken den weg voor alle autoverkeer af te sluiten. Het is een buitenweg en volgens de motor- en rijwielwet mag de raad het niet doen. Al- leen als de weg in de kom van de gemeente lag mochten wij het doen. Spr. was op audientie geweest bij den com missaris der koningin om deze met de ziens- wijze van B. en W. op de hoogte te stellen. Ook met den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat besprak spr. de zaak. Bij zijn terugkomst uit Haarlem stelde spr. de burgemeester van Alkmaar op de hoogte diien hij het verzoek deed om Ged. St. van wege Alkmaar te berichten dat hunnerzijds tegen het afsluiten van den weg geen bezwa- ren zullen worden gemaakt De wet schrijft n.l. voor, dat over het afs'uiten van een weg de eigenaar moet worden gehoord. Van Alkmaar ontving spr. een afschrift van een missive door deze gemeente aan Ged. St. verzonden, waarin gezegd wordt, dat het college van B. en W. van Alkmaar geen bezwaar tegen een verzoek van St. Pancras heeft om den weg voor alle autover keer af te sluiten. Aan den raad van Alk maar zou het college Donderdag instemming met deze zienswijze verzoeken. Het college van Ged. St. werd dan ook verzocht niet te beslissen voor de telegra- fische zienswijze van de Alkmaarsche raad was ingekomen. Alkmaar zal dus^ geen bezwaar doen rijzen. Het voorstel van B. en W- was dan ook aan Ged. St. te verzoeken den Twuyverweg, die in onderhoud en in eigendom bij Alk maar is, af te sluiten voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Aanleiding tot het verzoek is, zoo luidt het schrijven aan Ged. Staten, de zeer onvoldoenden toestand van den weg tegenover het dagelijksch gaande ontzagiijke verkeer. Voorts zegt het schrijven dat't dek van den weg dcor de vele oneffen- heden zeer gevaarlijk is, terwijl het hier en daar scheurt, omdat de bermen door het wa ter ondermijnd worden, wat vootdurend ge- vaar geeft voor inzinking. Het water naast den weg, zoo gaat het schrijven voort, is zoo diep dat de groote autobussen, w. o. er zijn die 34 personen vervoeren, die er dage- lijks passeeren er in zouden wegzinken, wan- neer de raad van St. Pancras de verant- woordelijkheid niet langer wenschte te dra gen en verzocht de beslissing met den mees ten spoed te willen nemen. De voorzitter deelde nog mede, dat de commissaris der koningin hem verzocht had de beslissing van den raad telegrafisch te dcen geworden. Spr. las de tekst van een telegram waarin dit werd gedaan. Het voorgestelde was zeer zeker een dras- tische maatregel, doch de weg ligt onder St. Pancras. Wij zijru verantwoordelijk voor het verkeer en B. en W. wenschen onder de gege- ven omstandigheden die verantwoordelijk- heid absoluut niet langer te dragen, bang als ze zijn voor verdere odgelukken. De heer Lek oordeelde dat het er met het voorstel wel een klein beetje te dik op lag. Spr. had de zaak met de autobusonderne- mers Wilken en Tuinman besproken, die toe- geven dat de weg niet best is, maar verze- kerden er voor gezorgd te hebben dat de bussen daar elkander niet behoeven te pas seeren. Voor het passeeren van andere rijtuigen blijven de bussen steeds staan op de breede gedeelten van den weg. Spr. vroeg of het waar was dat de weg scheurde. De heer S 1 ij k e r verzekerde het persoon- lijk gezien te hebben. Wat hij zag was be- sldst gevaarlijk. De voorzitter verzekerde, dat B. en W. aarzelend tegenover het voorstel hadden gestaan. Er moet iets gebeuren. De verant- woo.rdelijkheid mag niet langer worden ge- dragen. Mochten er daarna ongelukken gebeuren, wanneer Ged. Staten besluiten den weg niet af te sluiten dan hebben wij gedaan wat de veiligheid gebiedt te doen. De heer Duif verzekerde dat de wjg naar Oudkarspel, door den heer Lek in ver- gelijking met den Twuyverweg genoemd, wel smaller, doch zeker niet zoo slecht is. Het verkeer was daar bovendien lang zoo druk niet. De heer Lek gaf dit toe. Spr. oordeelde dat de weg op de plaats waar hij scheurt niet zoo smal was. De heer S 1 ij k e r meende. dat men in de scheuren een emstige waarschuwing moest zien. pe heer Lek aehtte het mogelijk, dat Zuidscharwoude waarschijnlijk een ander standpunt zou gaan innemen, in welk geval de vorogestelde maatregel niet noodig zou zijn. De heer Duif zeide, dat ook de burge meester van Alkmaar deze meening ten on- rechte naar voren had gebracht. Ook al doet Zuidscharwoude dit dan is de weg daardoor nog niet verbeterd en de toestand van thans is zoo dat de verantwcordelijkheid niet lan ger gedragen kan worden. De heer Snel was overtuigd, dat nie- mand met juistheid Kan verklaren, hoe de weg was. Spr. was overtuigd, dat na ernstig deskundig onderzoek een ieder zal zeggen: „goen auto's meer op dezen weg'" Op den weg gebeurd veel onverantwoor- delijks. Spr. was dan ook voor het voorstel. De voorzitter wees nog on het ge- vaarlijke gedeelte vlak over de Mirakelbrug, waar de slooten aan de kanten zeer diep zijn De toestand is daar reeds zoo, dat de ver antwoordelijkheid niet langer gedragen mag worden De heer Duif was c-vertuigd. dat Ged. Staten den weg niet zonder deskundig onder zoek zullen afs'uiten. De i: L k was geen tcgenstandei kon in dit opzicht wel met het vnorstel gaan De heer VanKampen vond den maat- rexrW in het geheel niet kras. doch eercter van Handon en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 et. cn mee lauw De weg diende voor alle verkeer afge- sloten te worden. De weg is buitengewoon slechr Ondanks de iampen, die wij er plaat- sten, geraakte een houtwagen er te water, wat een inwoner een vinger kostte. Later ge- raakte er een auto te water. Tijdens spr's wethouderschap verdronken er al twee menschen. Spr. was dan ook voor algeheele afsluiting. In de Prov. Staten was het de heer v. d. Vail die over den slechten toestand van den weg sprak. Ook dit heeft niet gegeven. Zuidschar woude wil 100 uittrekken voor het maken van een goedkooper plan. Wanneer is er op deze wijze een betere weg? Iedere moeder is ongerust als haar jongen zich op dezen weg met de fiets bevindt. Spr. oordeelt dan ook dat de raad pas verantwoordelijk is als de weg voor alle ver keer is afgesloten. Hij wil ook niet langer met zich laten spotten door Alkmaar en Ged. Staten. De voorzitter wees er op, dat de ge meente niet competent is tot het afsluiten van den weg voor rijwielen. Ook spr. meent overigens dat de weg voor het gewone rij- wielverkeer zelfs gevaarlijk is. Voor auto bussen met 34 personen is hij zeker onbe- rijd'baar. De heer Van Kampen meende dat de wetgever de verantwoordelijkheid maar verder moest dragen. Het voorstel van B en W. werd hierop met algemeene stemmen aangenomen. Nog eens de Veenderl]. Den hr. L e k was het opgevallen, dat bij 'n sterken regenval de geheele veenderij on der water stond. Hij was tot de overtuiging gekomen, dat de molen, die volgens de advie- zen van stekers was geplaatst, onvoldoende water uitlaat. Spr. wil de firma verzoeken maatregelen te nemen dat de molen wel aan de eischen voldoet. In het belang van de bestrijding der werk- loosheid wilde spr. voorts het achtergedeelte vlakken en daarvoor de 1200 gebruiken, die op de begrooting op den post voor werk- voorziening waren overgebleven. Uit de hierop gevolgde bespreking bleek, dat in deze slechts door de veencommissie, samengesteld door de raden van Koedijk en St. Pancras, kon worden opgetreden. De voo raft ter verzocht de leden van de commissie, de heeren Kloosterboer en van Kampen, in de commissie de zaak te bespre- ken. De burgemeester en de heer van Kampen gaven nog als hun zienswijze te kennen dat de molen wel voldoet. Voorts leverden de heeren van Kampen en Duif nog een betoog, waaruit bleek, dat ver- wacht kon worden, dat voor hetgeen de heer Lek voorstclde van Koedijk weinig medewer- king verwacht kon worden. De heer van Kampen maakte hierbij de opmerking dat de raad van Koedijk meer malen blijk had gegeven weinig vertrouwen in den raad van St. Pancras te stellen. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter werd Ixsjoten de aandacht van de veencommissie op de opnrcrkingen van den heer Lek te vestigen. UIT EGMOND AAN ZEE. In de zaal van hotel „Welgelegen" hield de Schietvereeniging „Prins Hendrik" haar jaarlijksche bijeenkomst voor leden en dona- teurs. De heer Hoppener heette als voorzitter de aanwezigen welkom en deelde mede, dat hij met genoegen constateeren mccht, dat de ver eeniging niet achteruit ging en de gezellige geest behouden bleef. Ondanks het feit, dat „Prins Hendrik" zich een nieuwe buks heeft aangcschaft, kon de vereeniging het jaar zonder schuld of leening sluiten, zoodat zij er financieel goed voorstaat. Was het eener- zijds jammer, dat de beschermlieer, de heer C. J. Eijma, verhinderd was aanwezig te zijn, anderzijds bleek uit een schrijven van het eerelid Doedens, dat deze zijn be'.angstelling wilde toonen door het beschikbaar stellen van een tweetal prijzen. De voorzitter deelde mede, dat daarvoor een wedstrijd zou worden gehouden onder de aanwezigen, terwijl den heer Doedens den dank van de vereeniging zal worden overge- bracht. Alsnu werd overgegaan tot de uitreiking der prijzen aan de leden-schutters. De eere- prijs voor dit jaar was behaald door den heer H. M. J. van Workum, die daarvoor echter nog eens een extra-kamp had moeten voeren tegen de met hem gelijkstaande heeren L. de Graaff en Alb. Buis. Nadat de her van Workum uit den uitge- staldcn voorraad luxe- en gebruiksartikelen zijn keus gedaan had, werd hij ten tweeden male tot dien arbeid geroepen als winnaur van den eersten prijs in klasse A. Deze af- deeling wordt gevormd door de helft der le den, waarvan de drie hoogste prijzen be haald werden, behalve door den reeds ge- nocmde, door de heeren Job Wijker en G. Gul. De drie hoofdprijzcn in afd. B. waren ver- ovcrd door de heeren C. Dckker, C. de Graaff en P. Pastoor, doch daar er voor ieder een prijs beschikbaar was, konden alle leden tevreden gesteld worden. Nadat ook de prijzen voor het vrije-baan- schieten waren uitgedeeld, volgde een gezel- lig samenzijn, waarbij tooneelstukjes en voordrachten afwisselden met vele dansjes, gedurende welke de dames op gebakjes en de heeren op sigaren werden getracteerd, en o.a. de dames M. Blok en P. Blok een priji, vcr- overden bij het ringsteken. UIT BERGEN. Gisteren herdacht de heer Jb. Blankendaal zijn 40-jarig lidmaatschap van het R. K Kerkkoor „St. Cecilia" alhier. Vanwege het kerkbestuur werd hem, als blijk van herinne- ring aan dezen dag, een diploma in lijst over- handigd. Eenzelfde diploma met lijst werd ook aangeboden aan den heer L. Henneman, die in 1924 zijn 50-jarig lidmaatschap van door herdacht. - UIT SCHERMERHORN. Zondagavond gaf de Gymnastiek- en Athle- tiekveieeniging ,,Volharding" voor een vrij ning sprak de voorzitter, de heer Kluft, dat het de vereeniging genoegen deed, dat zooveel donateurs aanwezig waren en dat de geschil- len, welke bestonden tusschen de gymnastiek- en de athletiekvereeniging thans zijn bijge- leg en a lies in eene vereeniging is onderge- bracht, die nu een flinke, krachtige ver eeniging is geworden. De heeren- en jongens- afdeeling werkte onder leiding van den heer A. Tol te Beemster; de dames en meisjes on der die van Mej. S. Hartman te Purmerend. Het uit 19 nummers bestaande programma werd tot groote voldoening van de aanwezi gen afgewerkt; ook een drietal voordrachten, welke voor afwisseling door damesleden van Volharding werden gegeven. Het slotnum- mer, de .Tableaux" die voorstelden „Zang, Rust en Muziek" kwam goed tot zijn recht. UIT WIER1NGEKWAARD. J.l. Zaterdag is door Dijkgraaf en Heem- raden van den polder Wieringerwaard een publieke aanbesteding gehouden van onge- veer 3000 Meter slootwerk in 5 perceelen, waarvoor 17 biljetten waren ingekomen. De uitslag was als volgt: Perceel 1. 550 M. T. Braaf voor 16 cent: 2. 580 M. T. Braaf voor 14 cent; 3. 840 M. P. Kooij Cz. voor 24% cent; 4. 250 M T. Braaf voor 30 cent; 5. 850 M. A. de Block voor 12 cent. Alles per strekkenden Meter. De werkzaamheden zullen door ingezete- nen worden verricht, omdat de laagste in- schrijvers alien hier woonachtig zijn. UIT OOSTEREND (Texel). Zaterdagavond trad in de Ger. Kerk voor een klein gehoor op prof. A. P. Honig, van Kampen. Na het zingen van een vers uit Ps. 143, het voorlezen van 1. Corinthe 13 en gebed, leidde de heer Lievaert den spreker bij de vergade ring in en noemde het een gelukkige gedach- te, dat voor deze politieke lezing gekozen was het onderwerp: „Tegen de revolutie en voor het evangelie". Met den wensch dat iets van de liefde voor die gedachte zou mogen ont- branden, werd het woord aan den spreker ge geven. Spreker begon met te zeggen, dat steeds het Koningscnap van Christus voor oogen moet staan, ook op maatschappelijk en poli- tiek gebied. De revolutie is in zijn diepste be- teekenis een afzien van het gezag Gods. Alleen door het evangelie vindt men den weg der behoudenis en der zaligheid. En daarom moet ook op staatkundig gebied het evangelie tegenover de revolutie gesteld wor den. 't Is ook in ons land nog treurig gesteld; de ontheiliging is er nog zeer groot. De Zon- dag wordt er nog door tienduizenden onthei- ligd. 't Is diep te betreuren, dat sod a listen en communisten de revolutie willen en steeds zoeken; ook zelfs ds. Kersten en ds Lingbeek hebben in de Tweede Kamer nitge- sproken, dat de tegenwoordige positie beter is, dan onder de coalitie. 't Zou een groot gevaar zijn, wanneer de revolutionnairen de meerderheid in ons land konden krijgen. Wij wenschen en willen geen regeering bij de grade van het volk, maar die bij de gratie Gods, een regeering, zooais dr. Kuyper ons steeds heeft voorgehouden. We verlangen wederinvoering van de dood- straf, afschaffing van de staatsloterij, Zon- dagsrust, enz. Ook het niet-christelijk onder- wijs had allang aan het einde moeten zijn, maar dat alles kan niet, omdat een groot deet van ons volk niet Christelijk gezind is. Nog werd gewezen op de stemmingen, die weldra zullen plaats hebben voor Staten en Raad; ook daarvoor moet hard gewerkt wor den. Gehouden werd een collecte voor de kas der a.-r. kiesvereeniging, waarna met het zingen van Ps. 68:10 en dankgebed werd gesloten. UIT ZIJPE. Beroepen is bij de Ned. Heijv. Gemeente te Zijpe ds. H. I. Witkop te Wormer. Het tooneelgezelschap „Gijsbert Ja- piks van de Krite Helder voerde Zaterdag voor de Krite Scagen te Barsingerhom het tooneelstuk ..Klapman Rouke" op. Het stuk oogstte den bijval der aanwezigen en werd door 12b Friezen bezocht. UIT BARS INGE RHORN. Te Barsingerhom hadden Zaterdag de vol gende polderverkiezingen plaats: Kaagpolder Gekozen als molenmeester de heer J. Schenk. Hoogelandspolder. Herkozen als voorzitter de heer J. Blaauboer Kz. Banne Barsingerhom. Gekozen als hoofd- ingeland, de heer J. Schenk. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Zondag j.l. herdacht ds. R. W. de Jong, predikant bij de Geref. Kerk alhier, dat hij voor 35 jaar als predikant was bevestigd. Hij werd Zondagavond na den dienst in hartelij- ke bewoordingen toegesproken door ds. Sei- nen van Opperdoes, waarna de gemeente haar leeraar toezong Ps. 121:4. UIT HEILOO. Zondag speelde V. V. H. 1 tegen S. D. W. I van Oudkarspel. Uitslag 2—0 in het voor- deel van Heiloo. De heer W. W. had gister het ongeluk om een as, die ontglipte aan de werkbank, op zijn hand te krijgen. De arm was op 6 plaat- sen gebroken, zoodat de man geruimen tijd werkeloos zal moeten blijven. Door Burgemeester en Wethouders is besloten tot het houden van een boomplant- dag voor de jeugd in het einde dezer maand of begin December. De benoodigde gelden worden getrokken uit het crediet, dat de raad heeft verstrekt voor beplantingen. UIT VEENHU1ZEN. Bij de Ned. Herv. gemeente alhier is in de vacalure, ontstaan door het overlijden van den heer G. Smit Az., als ouderling gekozen de heer A. Appel, die de benoeming heeit aangenomen. Zondag gaf de Rederijkerskatner alhier een uitvoering. Het kleine drama „Plicht", dat eerst gespeeld werd, werd op zeer ver- dienstelijke wijze vertolkt en wekte bij de aanwezigen een diepe ontroering. Een geheel anderen gemcedstoestand bracht de drie- bedrijvige klucht „In 't gouden haantje" bij de aanwezigen teweeg. De spelers wisten hiermede het publiek den geheelen avond aan 't lachen te houden. 't Vias dan ook een stuk, dat van 't begin tot 't eind leuk en komisch was. Trouwens was het succes ook wel te dankea aan het goede spel, dait gegeven Auttl* i-CMT HCT Oir nemi

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7