DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. CENTRUM HOTEL PRIJDANSEN 1926. YRIJOAG BinnenSand Buitenland Siarfsnieiiws 26 NOVEMBER. ffo. 279 Dit nnmme1 besfaai nif 3 blacfeo. Honderd acht en fwintigste Jaar^an^ Abonnementsprijs b!j vooruUbetallng per 3 maanden f2.-, fr. per post f2.50. Cewijsn. 5 ct Advertcntiepr. 25 ct p. re^el ^rooterc letters naar ifo-Nnriiiite, Brieven franco N.V. Boek- en Handelsdr. yJl Herms. Coster Zoon, Voordam C9, TeL Adminlstr. No. 3. Redactie No. 33. Directeur: O. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. HET INVOERVERBOD VAN VLEESCH IN ENGELAND. Door de bemoeii'ngen van den directeur van den Veeartsenijkundigen Dienst, dr. Ber- ger, is het verslagvan de cnderzoekingen van den directeur der Rijksseruriinrichting, dr. Lourens, over de vraag of het vleesch van dieren, verkeerende in het incubatiesta- dium van het mond- en klauwzeer, besmet- tingsgevaar oplevert, opgenomen in The Ve terinary Record, het officieel orgaan van de Engelsche Maatschappij voor Dienengenees- kunde. Hierdoor zal, rneer dan tot dusver, in Engeland kennis genomen kunnen worden van de Nederlandsche procven, die hebben aangetoond, dat het door den Engelschen minister van landbouw gevreesde besmet- tingsgevaar niet bestaat. De redactie van genoemd tijdschrift teekent bij het artike laan, dat zij door deze publica- tie zich niet bindt aan eenige aanvaarding der conclusies, waartoe dr. Lourens is ge- komen, maar er prijs op stelt zulk hoog wetenschappelijk werk ter kennis van haar lezesr te brengen. Elk onderzoek, in verband met we Ike ziekte ook, moet voldoen aan twee belangrijke voorwaarden: het moet door be- trouwbare onderzoekers geschieden en ver- volgens door bevoegde autoriteiten worden herhaald, om aaogenomen of verworpen te worden. In het rapport bedoelde onderzoek wordt de eerste voorwaarde ten voile nage- komen. Ten aanzien van de tweede voorwaarde vraagt de hoofdleiding van The Veterinary Record zich af, of, oordeelende naar het feit, dat de (Engelsche) minister herhaalde- lijk heeft gezegd, dat het invoerverbod van lcracht zal blijven, de gevolgtrekking moet worden gemaakt, dat de conclusies van dr. Lourens als niet overtuigend worden be- schouwd? Verwacht wordt, dat het departe- ment van landbouw stappen zal doen, om de bevindingen te bevestigcn of te verwerpen. De redactie besluit met als haar meening uit te spreken, dat als definitief bevestigd wordt, dat er geen gevaar dreigt van den kamt van het vleesch, merg en afval van vee na ecn zekeren tijd geslacht, het niet ge rechtvaardigd zou lijken, het invoerverbod van vleesch van het vaste land langer te handhaven. DE FILM POTEMKIN. Te Amersfoort is een vereeniging „De Film" opgericht met de bedoeling de ledtn toe te laten tot niet-openbare vertoonmgen van de film „Potemkin', welke op last van den burgemeester in het openbaar niet ver- toond mag worden. Reeds zijn zoo veel leden tot de nieuwe vereeniging toegetreden, dat de film zeven avonden moet draaien. 100 JAAR. Gister herdacht mej. C. Diepeveen, geb van Zanten, te Veenendaal, haar lOOsten ge- bocrtedag. DE GEFOTOGRAFEERDE MUZIEK. Naar wij vernemen, zegt het Handelsblad. duurt het onderzoek naar de overtrading van de Auteurswet en de oneerlijke xoncurrentie, waarvan de firma L. wordt beschuldigd, nog voort. In Leiden zijn nog enkele exem- plaren gefotografeerde buitenlandsche mu- ziek in beslag genomen en voorts heeft de recherche haar onderzoekingen uitgestrekt over Utrecht,. Den Haag en Haarlem, waar bij enkele handelaars groote partijen muziek, welke niet van de uitgevers afkomstig waren, zijn aangetroffen. Het is daarbij gebleken, dat koopers, die van de Amsterdamsche firma muziek had den betrokken, niet wisten, dat zij geen origineele exemplaren hadden ontvangcn. OPLICHTING. Woensdag vervoegde zich aan de gemeen telij'ke arbeidsbeurs te Gouda een persoon, die voorgaf vertegenwoordiger te zijn van de uitgevers van een nicuw op te richtc-n dag- blad, en de bemiddeling inriep van de ar beidsbeurs bij de aanstelling van eenige hoofd-agentcn en agenten in de omgeving van Gouda. Er werden hem adressen verstrekt van werkzoekenden, die na storting van een waarborgsom, tot hoofd-agent werden aan- gesteld. De gedragingen van den man wek- ten echter argwaan en de politie werd ge- waarschuwd. Men Week te doen te hebben met een handig oplichter, die de boven om- schreven true reeds in verschillcnde plaat- sen heeft toegepast. De politie stelt een on derzoek in, maar heeft den man hog niet ge- vonden. een vrouw met viif kleine kinderen achter. Op Nieuw Eik en Duinen heeft gister- middag de overdracht plaats gehad van het gedenkteeken op het graf van ds. js. van der Linden dea prediker, die ruim 27 jaar de ongedeelde Geref. Kerk te 's-Gravenhage diende en 20 Febr. m den ouderdom van 73 jaar overleed. KORTE BERIGHTEN. Gisteravond is te Hengelo een paard van den expediteur Van Wezel op hoi gesla- gen. De voerman Terhorst geraakte onder paard en wagen en is aan de bekomen won- den overleden. In de fabriek aan de Nasaukade te Rot terdam is de 29-jarige arbeider H. J. K., uit de Rozemarijnstraat, van een stelling op een drijfas gevallen. Met verwondingen aan beide armen, ^eenen en aan- het gezicht is hij in het ziekenhuis aan den Ccolsingel tcr ver- pleging opgenomen. De arbeider G. J. Th. te Maurik is een i eg weken geleden bij het perenplukken uit den boom gevallen. Dinsdag is hij aan de gevolgen van dien val overleden. Hij laat HET PROCES DOHENY-FALL. Maandag is te Washington een dier groet te processen begonnen, die men in de Ver- eenigde Staten nog ooit beleefd heeft. Het betreft de vervolging tegen den petroleuiu- koning Eduard Doheny en den vroegeren onderstaatssecretaris van binnenlandsche zaken, Albert Fall. Beide personages worden beschuldigd, den Staat opgelicht te hebben voor groote hoe- veelheden petroleum, bestemd voor de Ame rikaanche marine. Aan Fall wordt ten laste gelegd, dat hij zich door Doheny voor een bedrag van 100.000 dollar heeft laten om- koopen. DE MEXICAANSCHE SCHULD- REGELING. In officieele kringen te New York be schouwt men den Mexicaansch-Amerikaan- sche toestand met kalmte en men merkt op, dat het nog mogelijk is zekere maatregelen te nemen alvorens de diplomatieke relaties wor den verbroken en dat een overeenkomst voor Kerstniis mogelijk is. Men neemt algemeen aan, dab Mexico zich zal houden aan het in November 1925 getroffen accoord met be- trekking tot de buitenlandsche schuld, geslo- ten met het Internationale bankierscomite, ondanks het geschil met de Vereenigde Saten. Men neemt verder aan dat eene afbreking der diplomatieke onderhandelingen van geen ivloed zal zijn op deze internationale overeen komst. PANGALOS VOOR HET GERECHT. Het verhoor van den vroegeren Griekschen dictator,, generaal Pangaios, is in vollen gang voor het hooggerechtshof in Athene Woensdag werd de beschuldiging besproken, dat hij in October 1925 bevel heeft gegeven aan het Grieksche leger, Bulgaarsch grond gebied binnen te rukken hetgeen in strijd is met art. 12 van het Volkcnbondspact. Daar door, zoo werd gezegd, is Griekenland later veroordeeld tot het betalen van 30 millioen leva schadevergoeding. Pangaios antwoordde, dat de Volkenbond bij zijn uitspraak vermeldde, dat Grieken land niet uit vrijen wil had gehandeld. Hij beweerde verder het prestige van Griekenland te hebben verdedigd. Vervolgens antwoordde hij op de beschuldi ging betreffende het begunstigen van een Ita- liaansche fabriek bij de levering van geweren en het ontvangen van omkoopgelden in ver band met deze levering. Voorts werd Pangaios beschuldigd van het bej'nvloeden van den wisselkoers door het pu- bliceeren van onjuiste berichten. Daarna kwam de ontbinding der Nationale Vergade- ring ter sprake, naar aanleiding waarvan Pangaios zeide, dat hij dit gedaan had om het vertrouwen van het volk te herstellen Ten slotte zeide de gewezen dictator alles volgens den wil van de geheele natie te hebben ge daan. Hij nam dan ook de vclle verantwoor- delijkheid op zich voor de ontbinding der vierde Nationa'e Vergadering en hij zeide, van meening te zijn, dat het voor Griekenland wenschelijk ware geweest. als men de derde Nationale Vergadering eerder had kunnen ontbinden. Mijn daden, aldus Pangaios, kun nen alleen door de geschiedenis beoordeeld werden en ik wacht haar oordeel met het volste vertrouwen af. MIST IN ENGELAND. I Woensdag heeft boven geheel Engeland mist gehanget^en Woensdag was hij zoo dlcht, dat de straatlantaarns en toortsen moesten worden aangestoken. Het straatver- keer werd sterk belemmerd. terwijl het ver- keer per spoor en op het water vertraging ondervond. Er zijn verscheidene ongelukken voorgekomen, doch levens zijn ten gevolge van den mist niet verloren gegaan. Het ern- stigste ongeluk was een botsihg tusschen 2 treinen te Southend. Hierbij zijn 70 personen gewond, waarvan de meesten licht. Geen der beide treinen is ontspoord, maar er heerschte eenigen tijd in de dikke duisternis groote ver- warring. Er bleken slechts vier personen ernstig gewond te zijn. wordt. Verscheidene huizen zijn reeds inge- stort en de bewoners hebben de vlucht geno men. Een gedeelte van het dorpje Labollene- Vesubia is eveneens verwoest. Volgens een B. T. A.-bericht bedraagt de schade verscheidene millioenen francs en worden nieuwe aardverschuivingen gevreesd. DE CALIFORNISCHE PETROLEUM- SCHANDALEN. Zooals gemeld, is voor het Hooggerechts hof van Columbie het langverbeide proces be gonnen tegen Albert Fall, den vroegeren mi nister van Binnenlandsche Zaken, en Edward Dohey, den Californischen petroleummag naat, die door de Bondsregeering wordt be schuldigd van een samenzwering, waardoor de in 1912 door president Taft aangewezen petroleumreserves-voor de vloot te Elk Hills in Califomie ter exploitatie werden verpacht aan Doheny. Dit proces is een der vele, die zijn voortgekomen uit de petroleumschanda- len van 19211922, toen Fall lid was van het kabinet van nu wijlen president Harding- Fall wordt er van beschuldigd, dat hij van Doheny een bedrag van 100.000 dollar heeft aangenomen om hem de petroleumreserves uit te leveren. De verdediging "voert daarte- gen aan, dat Fall het voornemen koesterde in Maart 1922 uit het kabinet-Harding te treden, doch daarna op verzoek van den pre sident van dit voornemen afzag, zoodat Do heny, toen hij in den herfst van 1921 Fall de bewuste 100.000 dollar leende, en niet schonk, zooals de verdedeging beweert, ver- wachtte, dat deze nog maar enkele maanden aan het bewind zou blijven, terwijl Doheny de petroleum-concessies eerst ver in 1922, een jaar na de „leening" aan Fall, verkreeg. DE STAKING DER BRITSCHE MIJNWERKERS. Ongeregeldheden De politie in West Fife arresteerde 50 mijn- werkers, die ervan worden verdacht te hebben deelgenomen aan ongeregeldheden, die heb ben plaats gehad te Clencraig en Bowhili als een protest tegen den terugkeer van arbei ders naar de mijnen. Te Clencraig werden tientallen ruiten in- gegooid in de huizen van werkende mijnwer kers; te Kelty werden in de huizen van 30 personen, die getuigenis hadden afgelegd te gen arbeiders, die tot 21 dagen gevangenis- straf werden veroordeeld wegens vreesaanja ging, de ruiten verbrijzeld. Te Blaenblechan, in Zuid-Wales, werd de politie, die Dinsdag werkende mijnwerkers naar huis bracht, door een menigte met stee- nen bekogeld. Smaadschrift Het Assizenhof van Manchester heeft een aanzienlijke schadeloosstelling toegewezen aan de directie van de steenkolenmijn van Pendleton in een proces wegens smaadschrift tegen het communistische weekblad de „Wor- kers Weekly", dat beweerd had, dat de di rectie de bepalingen voor de veiligheid der ar beiders schandelijk verwaarloosde. De schade voor de posterijen. Volgens een verklaring van den Postmas ter-general wordt de schade op de inkomsten der posterijen ten gevolge van de mijnstaking geschat op 1.250.000 pd. st. EEN KRANKZINNIGE AAN BOORD. Aan boord van een schip uit Colombo heeft een Chineesche passagier, die krankzin- nig was geworden, een anderen Crineeschen passagier met messteken /gewond, evenals vier Jpansche bedienden. Vervolgens stormde hij den lste klasse-sal-on binnen, waar de passagiers din-eerden, en bracht hij een Ja- panschen bediende aldaar een messteek toe. Een zcstal bedienden slaagde er in den krank- zinnige, die eveneens ernstig gewond was te overmeesteren. De toestand van drie der andere gelcwetsten is kritiek. Zeven gewon- den met inbegrip van den krankzinnige zijn in het ziekenhuis opgenomen. DE OPSTAND IN ALBANIe GEelNDIGD. Naar uit Belgrado wordt gemeld, is de op- ctand tegen de Albaneesche regeering than? defintief ten gunste van laatstgenoemde be- slist. Aanvankelijk hebben de opstandelin- gen den regeeringstroepen ernstige verliezen toegebracht en waren zij zeifs tot vlak voor Skoetari opgerukt. Zij kregen toen echter ge- brek aan munitie, waardoor het den regee ringstroepen mogelijk was zich te herstellen en da opstandelingcn te verslaan. DE AARDSCHUIVING BIJ NICE. Door de hevige regens van de laatste da gen heeft, zooals reeds gemeld, een aardver- schuiving pfaats gehad van den berg nabij Roquebilliere, 50 K.M. ten Noorden van Nice. Een stroom modder en steenen- van 1 kilometer lengie heeft het dorpje overstroomd, waardoor twintig huizen zijn vemield en achttien personen cm het leven zijn gekomen, onder wie een hotel-eigenaar, zijn vrouw en eenige gasten Politie, medici en militaire troepen zijn uit Nice ter hulp gesneld, doch de groote hoeveelheden puin inaakten red- dingspogingen onmogelijk. Het dorpje is ge heel verlaten en de bewoners kampeeren voor de kerk aan den anderen kant van de vallei De laatste berichten melden, dat de geheeD Belvedere-berg in beweging is gekomen en het dorpje van denzelfden naam bedreigd HET MYSTER1E VAN ..THE WHIS PERING GALLTRY". Hesketh Pearson, de auteur van „The Whispering Gallery", heeft naar aanleiding van het ingezrnden stuk van Sir Rennell Rodd in de „Times" medegedeeld, dat hij dien heer zijn verontschuldiging aanbiedt voor het voorkomen van zijn naam in deze kwestie. Pearson verkaart nu, dat Rodd niet de auteur is van de Memoires en ook niet de hand heeft gehad in de voorbereiding en pu- blicatie er van. STORM IN DE KARPATHEN.. Het N.-W. deed der Karpathcn si door cy- cloonachtige stormen geteisterd. -In de bos- schen heeft de storm groote schade aanre- richt. Op het traject Biala—Kenty (Galicie) moest het vsrkeer worden stopgezet, daar de ?ooorlijn door de cntwortelde boojnen is versperd. EEN ODELDORP NAAR HOLLANDSCH VOORBEELD. Lord Forteviot laat voor zijn landarbciders te Forteviot, bij Perth, in Schotland, een vil- ladorp bouwen. iDt dorp wordt gebouwd in den stijl van een Hollandsch dorp. eD arbei ders worden vrijgesteld van huur, krijgen vrij gebruik van steenkool en licht, vrij ge- bruik van melk en havermout, en twee pond loon per week. Lord Forteviot gaat volgens zijn verklaring aan een persman uit van de gedach'te, dat het geheim van het kweeken van tevreden landarbciders is, hun een goed huis te geven. De arbeiders woonden tot nog tie in huizen, die honderdtwintig jaar oud waren. EEN ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. Naar het B. T. A. uit Rijssel meldt, heeft e montploffing plaats gehad in de stijfselfa briek te Haubourdin (vlak bij Rijssel), waardoor brand ontston3. Er moeten talrijko dooden en gewonden zijn. Bij de ontploffing te Haubourdin zijn twee personen gedood en een twaalftal ge wond. De schade bedraagt 5a 6 millioen Volgens een nader bericht bedraagt het aantal dooden 3, dat der gewonden onge- veer 40, waarvan 10 ernstig. Men gelooft dat de ontploffing te wijten is aan het vlam- vatten van in de fabriek opgeslagen dextrine Gevreesd wordt, dat er nog slachtoffers on der de puinhoopen zijn. KORTE BERICHTEN. In den Duitschdn Rijksdag is de mode van wantrpuwen tegen den rijksminister van buitenlandsche zaken, dr. Stresemann, welke door de Volkischen en de communisten was ingediend, verworpen. Voor stemden slechts de fracties, welke de motie hadden inge diend. De Duitsch-nationalen onthielden zich van stemming. Opnieuw gaan er in Frankrijk stemmen op, om het Svrisch mandaat aan Italie af te staan. De „Figaro" en de „Homme Libre" bevel en het aan. In Tsjecho-Slowakije dreigt een alge- meene mijnwerkersstaking De mijnwerkers- orgamsaties hebben een duurtetoeslag van 20 pCt. geeischt maar de directies hebben ge- weigerd daarop in te gaan. De begroctingscommissie uit den Rijks dag heeft het besluit goedgekeurd de Laitsche ambassadt te Konstanb'nopel definitief naar Angora te verplaatsen Voor de bouwkosten. die hierdoor ontstaan zal een bedrag van 409.000 Mark worden uitgetrokken het ge- bouw te Konstantinopel zal later aan cultu- reele doeleinden diensibaar worden gemaakt Een hevige storm heeft gewoed boven het zuid-westelrke gedeelte van Poles. Ten zuiden van Krakau is zeer vee! schade aange- richt Honderd-m bpomen zijn ontworteld. daken afgewaaid. In verband met het ingrijpen van het Openbaar Ministerie in de zaak Grabski. die zooals men weet het lueifer-monopolie voor Polen verpacht heef* aan een Zweedsch con sortium, verluidt dat de Poolsclw regeering het plan heeft opgevat, de door Grahski ge- sloten overeenkomst als zijnde onwettig te annuleeren. Naar de Maden melden. bevindt zich een roep Britsche mijnwerkers, voor het Trootste gedee'te bestaande uit Schotteu in de Pa'z. ten"inde gelden'in te zamelen voor de stakende Britsche miinwerkers Naar uit Belgrado wordt gemeld heeft de gezantenconferentie het Bulgaar- cche voorste', om de militaire controle on te heffen. en deze te doen uitoefenen door den Volkenbond, verworpen. In de zitting van den Pooischen Se naat is het Po1 b-Rcemcensch" waarborg verdrag gcTatificeerd. „DE SCHAKEL". Gisteravond hield. de N. C. J G. O De Schakel" in het gebouw „Waakt en Bidt" een propaganda-avond De zaal was geheel gevuld met een publiek van zeer uit- eenloopenden leeftijd De heer J Vogelar.r. voorzitter van de afd. Alkmaar van de N. C. O. V., waarvan De Schakel een onder- deel is. ging voor in gebed, nadat op zijn verzoek was gezongen Gez. 273 1 en 2 Daarna las hij uit de Schrift dat gedeelte. waarin de genezmg te Kapemaum beschre ven wordt. Dit gebruikte de heer Vogelaar als uit- gan rspuiit voor een toespraak, waarin hij de noodzakelijkheid van geheelonthouding b-e- pleitte. Met te wijzen op gevulde gevangenis- sen en ziekenhuizen en veel huiselijke ellende voor grooten en kleinen sehetste spr. het groote leed, dat door den drank wordt ver- oorzaakt. Men '-an niet volstaan met tot dratjk- zuchtigen te zeggen, dat zij matig moeten zijn. Dat is wel een middel .ot verbeterin-g, maar Jjet is -totaal onvoldoende. Noodzake- lijk is leiding en voorbeeld, opdat de drin kers na ontslag uit de gevangenis niet weer vervallen in dezelfde fout, iets, wat zoo ge- makkelijk is oindat immers de cafe's weer voor hun openstaan. Waar de manr.en van Kapernaum alles be- proefden ter genezing van hunnen .geraakte". moeten wij evenmin terugdeinzen voor bui- teng^wone maat*?gelen als de gewone niet meer baten. Dan blijft slechts rreheelonxhou- ZATEKDAGAVOND ding over, niet alleen voor den drinker, maar ook voor ons, om de aan dep drank verslaafden door ons voorbeeld tot steun te zijn, want niet vergeten mag worden, dat velen van hen gaarne van de d--anke!;end< verlost wilier worden. En dan, zooals de geraakte uit Kapemaum voor de :oeter. van Jezus werd gebracht, zoo moei het doel zijn om de drankzuchtigen eveneens tot Christus te brengen. Dat nu wil ook „De Schakel" en daarom hoopte spr. op succes van deze pro- paganda-vergadering. De avond werd verder afgewisseld door muziek, voordrachten en een samenspraak. De jongelieden Jo Zijnen en P Ranzijr (resp. orgel en viooi) hadden een groot aandeel in de gezelligheid. ,JJet concert in den dierentuin", voorge- dragen door W van der Wal, bracht door zijn humor en sarcasme een vroolijke stem ming. In de samenspraak „Visschersleed". drama uit het Zuiderzeevisschersleven (drie bedrij- ven, 8 personen) werd op treffende wijze het noodzakelijke van geheelonthouding naar voren,gebracht. (Jammer dat vooral de jeugd niet wat kalmer was gedurende het spel). In de pauze deelde de heer Vogelaar mede, dat ..De Schakei" een nieuwe vlag heeft ge- kregen, maar dat daarop nog eenig leed rust in financieei opzicht Hij wenschte dat •dit leed eenigszins verzacht werd door de aanwezigen. die hij daarom in de gelegen- heid stelde een kleine vlag te koopen Deze vonden gretig koopers, zoodat ongetwijfeld de schuld aanzienlijk minder is geworden. Om half elf sprak de heer Vogelaar het slofwoord. daarbij de aanwezigen aamcehae voor de opkomst de spelers voor hur spel en de musici voor hunne welwillende mede- werking. Tot slot werd samen gezongen Ps 89 7, waama de avond met dankzegging werd <*»- sloten. DUIVENSPORT. Op de jaarvergadering der postduhen- vereeniging „Alcmaria Victrix" zijn tot be- stuursleden gekozen de heeren W. God- schalk. 1 voorzitter, C. J de Moel. seereta- ris en 2e penningm^ester, J B de Looze, le penningmeester. H J. Struijs, 2e voorzitter, B. Termaat en Ant de Wit commissarissen. De kampioenen dit jaar zijn: Oude duiven: 1. W Godschalk met 126 pur ten; 2 B Termaat met 124 punten; 3. H. J. Caarls met 103 punten. Jonge duiven: 1 A. J de Wit met 89 punten; 2 C. J de Moei met S6 punten; 3. H. J. Caarls met 78 punten. Na vlucht: 1 W. Godschalk met *5 punten; 2. B. Ter maat met 53 punten; 3. H. J. Caarls met 41 punten. Over het geheel: 1 B. Termaat met 241 punten; 2. W. God schalk met 238 punten; 3. H. J. Caarls m<- 222 punten. PRFDIKBEURTEN. 28 November. Alkmaar Groote kerk, 10.30 uur, Ds. Deetman. Consistoriekamer, Woensdagavond 7 Ds. Baar. „Waakt en Bidt", Woensdagavond 7 Ds. Hak. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds. Hak. Evangelisch-Luthersche kerk, 10 30 uur Ds. Makkink. Het Evangelie van den Herfst Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds Westra. Rem.-Gereform. kerk, 10.30 uur, Ds urn uui Doop. en 5.30 H uur, Cramer van Zwammerdam. Gereformeerde kerk, 10 Preeklezen. Maandcollecte. Hersteld Aposldische Gemeente, Tous- saintslraat. Voormidaag 10 en nam. 5 uui en Woensdagavond 8 uur, dienst. Tuinzaal Harmonie, Maandag 29 en Dinsdag 30 Nov., half acht, Ds. T. Doeven- dans. Tuinzaal Harmonie, Donderdag 2 Dec. 's av. 7 uur, Ds. F. H. Remme van A'dam LEGER DES HEILS. Zondag 2S Nov.: 10 uur v.m. Heiligings dienst; 1230 uur n.m. Zondagsschool; 5 uur nam. Openbare kindersamenkomst; 8 uur nam. Openb. Verlossings-samenkomst. 30 Nov.. 8 uur, Soldatensamenkomst. 2 Dec., 8 uur n.m., Openb. Samenkomst. 3 Dec. Bezoek van Brigadier Wijkhuizen, 5 uur n.m. Openb. Kindersamenkomst, 8 uur nam. openbare samenkomst. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKER5LOOT, 10 uur, Ds. de Vis. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Rechtz. Herv. Evangelisatie Ver. Mara- natha, 10 uur, de heer J. de Graaf van Amsterdam; 's av. 6.30 uur Ds. A. A. Ver waal van Alkmaar; 2 uur, Zondagscshool. m Kapel Evangelisatie „Looft den Heer"? 's av. 5 uur, de heer Ditmaar, onderwerp: de duistere wereld. ALKMAARSCHE GOURANT. t

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1