ZAKDOEKEN GuusKiunnen,Laatl48 A.kmaar AARDIG GESCHENK UITGERE1KT. Iederen namiddag vanaf drie nnr ontvangt St. Nicolaas de kinderen. Mededeeling. fllie, Naalden, Onderdeelen. IHacltinstafeltjes ranai f 6.- THANS Alleenveitegenwooroiger voor Alkmaar en Omstreken: CADEAUX B. WILLERS. Langestraat 29. Telef. 1071. Voor St. fflcoiaas-gescitfinkei! M. en A. van Daalboff, HEERENSHOSES JOHHIi ICOHL j iederen aankoop vanaf f 2.50 wordt de geheele volgende week een Vanaf MAANDAG 29 NOVEMBER tot en met ZATERDAG 4 DEC. zijn onze magazijnen LANGESTRAAT—NIEUWESLOOT den geheelen dag geopend vanaf's morgens half negen tot 's avonds 10 uur, uitge- zonderd tusschen halt £en en twee uur. Sfailsnieuws Ingezonden stukken Tijdschrifleii Heeren vanaf 1.95 tot 8.50 p. dozijn. is HET ADRES Laat 277 bij hot Postkantoor. Doozea Dames- en Kiniterzakdee- ken (Zwitsersch Borduurwark). Luxe doezen lloldootzeep. Luxeflacon Roldoot Eau de Cologne Op al onze Handsehoenen gevan wij deze week 10 0/Q korting. Beleefd aanbevelend. Een nuttig Sint Nicolaas-Cadeau is een zoowel Hand- als Trapmachines in alle uitvoeringen voorradig. Wij leveren deze machines met 10 jaar garantie en desgewenscht op zeer gemakkelijke betalingscondities. Vakkundige Reparatie-inrichting. Telefoon 671. zeer wo^rdeelige HOF B 43. ALKMAAR. to ij POLDERVERKIEZINGEN. De Banne Barsingerhorn koos tot Hoofd- mgtland van het Heemraadsehap der Strijk mo'.ens van de Schager Kogge de heer D. Blaauboer te Barsingerhorn (vacature- A. Schenk te Schagen). De beer C. Bakker werd herkozrn tot yoorzitter van den Kaagpolder. De Banne St. Maarten koos tot lid vafi het dagelijksch bestuur de heer D. Scher- merhorn en tot Hoofdingeland de heer D. A Blom, beiden te St. Maarten. Het Ambacht van Westfriesland grnaamd Geestmer-Ambacht maakte in hare najaars vergadering van Dinsdag j.l. de volgende drietallen voor Heemraad op: (Vacature-Burger, ontstaan wegens benoe mir.g Dijkgraaf: 1. F. de Boer te Oud- karspel2. D. Swart te St. Maarten3. P. Slot te Broek op Langendijk. Vacature-C. Dekker wegens periodieke af treding. 1. C. Dekker te Alkmaar; 2. J Kraakman te Warmenhuizen; 3. T. Kostelijk te Oudkarspel. Ingekomen was een adTes van eenige Heine polders om het peil iets te verlagen. Met 24 tegen 3 stemmen werd dit adres to'de hand gewezen. UIT CASTRICUM. Het concert dat Donderdagavond in de tooneelzaal van Duin en Bosch door het fan- farecorps „D. I. U." met medewerking van het dubbelmannenkwartet „Apollo" uit Am sterdam, is gegeven, is sehitterend geslaagd. Nict alleen de rnuzieknummer door „D. I. U." ffegeven onder leiding van hun bekwamen di ligent, de heer Slop, waren mooi, doch ook de verschillende nummers door „Apollo" ge- zongen onder leiding van den heer Dijkstra, vielen zeer in den smaak van het publiek. Gisteravond had in de tooneelzaal van ,,De Rustende Jager" een vergadering plaats van eenige liefhebbers van hengelen, om te komen tot oprichting van een afdeeling van de Hengelaarsvereenigng. Door het voorloopig bestuur werd bij ®onde van den heer J. Mulder uiteen gtzet het doel en het streven van deze vereeni ging, welke steeds voor de belangen van de hengelsport zal opkomen. Staande cie ver gadering werden drie nieuwe leden inge- schrevtn, zoodat geconstateerd werd, dat de afdeeling is opgencht met voorloopig een le- dental van 39. Deze vereeniging zal, zoo werd besolten, zich direct aansl.uiten bij den A'gemeenen Hengelaarsbond te Dai Haag. De statuten en het huishoudelijk reglement werden vastgesteld zooals deze door de voorloopige commissie waren ontworpen, terwijl de koninklijke bewilliging zal ver- zocht worden zoodra de kasmiddelen dat toe- laten. Deze week werd door den architect heer van Sante, te Zaandam, namens het K. Kerkbestuur alhier aanbesteed de uit- oreiding van de bestaande bewaarschool en hreischool met drie lokalen oi daarbij be- noorende inrichtingen, oder R. K. landelijk georganiseerde bouwpatroons. Ingekomen waren 14 biljetten. Ingeschreven werd als volgt B. Boerrigter, Haarlem, 29995;G. Koop m&i. Alkmaar, 27950; C. Langendijk, Be- verwijk, 25551Maatschappij Noordhol- and, Beverwijk, 25552; J. Henselman, Hmmen, 24936; P. van Duin, Akersloot, 24855; Gebr. Boekel, Chide Niedorp, 7 24000; C. de Groot, Bakkum, 23994; Kabel, Castricum, 23400; H. Rijken- tog. Alkmaar. i 23000; firma M. de Nijs, Castncum, 22575; P. Bot, Heerhugo waard, f 21793. Het werk is aan den laag- sten inschrijver gegund. Naar wij vcrnemen is door het bestuui van den Statenkring Zaandam van de R. I< oartij op de candidatenlijst geplaatst, welke .can aangevuld worden door de piaatsclijke kiesvereeniging, de heer P. H. L. J. Lommtn, burgeaieester alhier. UIT STOMPETOREN. Schermer's tooneelvereeniging „Aurora" gaf Zondag 21 en Donderdag 25 dezer in 't iokaal van den heer de Lange alhier eene openbare uitvoering. Beide avonden was de opkomst zeer bevredigend. Donderdag woon- den ook enkele leden van andere kamers de uitvoering bij. Opgevoerd werd: „Truusje Meijer", vrcolijk spel in 3 bedrijven door Jan Grosfeld en Leo Post. Hoewel de uitvoering volgens progremma om half 8 zou aanvangen, was het reeds over 8 geworden, cer de voorzitter alien wel- lcom kon heeten. Hij vroeg excuus voor het over tijd beginnen, wat door verschillende ■mstandigheden niet anders kon, deeldc mede dat't tooneel er nog weer beter uitzag dan vroeger en hoopte, dat alien en genoeglijken avond zouden doorbrengeti. Hierna rees het scherm cn was het spel weldra in vollen gang. Wat hebben we vaak en hartelijk ge- lachen om dit echte vroolijke spel; vooral de beide hoofdpersonen waren bijzonder op dreef. Na elk bedrijf klonk een algemeen ap- plans door de zaal en niet minder aan het einde van het stuk. Toc;i nam de voorzitter opnieuw 't woord en richtte zich met een hartelijke, zeer waar- deerende toespraak tot den heer Posch, die heden gedurende 10 jaar lid der vereeniging was en zoo vaak de hoofdrolkn op uitste- kende wijze had gespeeld. Namens het be stuur en de leden, die dit niet onopgemerkt voor bij konden laten gaan, bood hij den heer Posch een fraaie ets aan en sprak den wenseh uit, dat hij nog lang lust zou bezit- ten om lid der vereeniging te blijven. Met een hartelijk woord van dank nam de heer Posch het cadeau an en sprak verder de beste wenschen uit voor den bloei van Au rora". PREDIKBEURTEN STOMPETOREN. Wegens ongesteldheid van ds. Heep zai hoogs hv a a rsch i j n 1 i j k gedurende de maand December door de Ring de Rijp in den dienst worden voorzien. UIT HOORN. Naar wij vernemen worden ook alhier pogingen in het werk gesteld om een school- bioscoop op te richten. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers- (geefsters) en werknemers (neemsters). Voor vrouwelijk personeel aan te melden deur No. 2 (Administratie). Geopend van v.m. 9—1 n.m. en n.m. van 2—5 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur en Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Des Zaterdags alleen van 91 uur. De ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden de navolgende werkzoekenden zijn ingeschreven: 1 banketbakker, 1 bankwerker, 1 bedrijfs- ledier, 1 boekbinder, 4 boerenarbeiders, 3 broodbakkers, 2 chauffeurs, 3 drukkers, 1 electricien, 1 glas in loodzetter, 15 (1) grond- werkers, 1 hoteibedicnde 5 kantoorbedien- den, 4 kleermakers, 1 kok, 1 letterzetter, 1 machinedrijver, 1 mach. houtfcewerker, 8 magazijnbedienden, 2 meubelmakers, 2 met- selaars, 13 opperlieden, 6 (1) pakhuis- knechts, 1 pianohersteller, 1 scheepsbouwer, 1 scheepstirrumerman, 3 schippers, 14 (9) schilders, 1 schoenmaker, 1 (1) sigarensor- teerder, 6 (8) sigarenmakers en 18 ged. werMoos, 2 (1) smeden, 1 stoker, 2 straat- makers, 2 stukadoors, 1 tabaksbewerker, 8 (1) timnierlieden, 1 (1) tuinman, 3 ACinkel- bedienden, 70 (18) losse arbeiders, 1 cos- tuumnaaister, 6 werksters. De tusschen haak- jes geplaatste cijfers hebben betrekking op de te werk gestelden in de werkverschaf- aatst: 1 electricien, 1 loopjongen, 3 metseiaars, 2 schilders, 1 timmerman, 9 losse arbeiders, 1 dagmeisje en 2 werksters. Gevraagd: meisje voor halve dagen, dienstboden en keukenmeisjes. Alkmaar, 27 November 1926. De ambtenaar voornoemd, A. KLEIJMEER. GEMEENTEBUREAU VOOR ADVIES BIJ BEROEPSKEUZE. DOELENSTRAAT. Geopend op Maandag- en Donderdagavond van 7—8.30 en op Woensdagmiddag 24 uur. Advies kosteloos. Het hoofd van den Dienst, J. G. HAREMAKER. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1926. Op 28 November zal geopend zijn de apotheek van den heer Dr. H. Hartong van Ark (firma Molenaar), Langestraat 1. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den naeht is slechts een der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zon dags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargen omen. (Bwien veraniwoordelakhticL van de Redai- tie. De opname m deze rubnek bewijst geens- tins dat de redactie er mede instemt Stompetoren, 25 Nov. 1926. Aan de Redactie der Atkmaarsche Courant. Mijnheer de Redacteur! Verzoeke voor onderstaande regelen be leefd een plaatsje in Uw blad. Met verwondering las ik m het raadsver- slag der gem. Oterleek in deze courant, dat de heer De Boer verklaarde, op een desbe- treffende vraag van den heer Witteveen, er niets van te weten dat er op den cuderavona te Stompetoren besproken was een verzoek tot den Raad der gemeente OterRek te rich- ten tot het gelegenheid geven voor vervolg- onderwijs. De heer De Boer is notabene secretads der Oudercommissie en kornt nu doodleuk ver- klare ner de notulen nog eens op te zullen na- slaan. Ik heb er het hoofd der school te Stompetoren nog eens naar gevraagd en deze verklaarde, het volkomen met me een# te zim, dat er wel degelijk op den ouder- avond besloten was aan den Raad te advi- seeren. Waarom de secretads. dat heeft nagela- ten is me onbegrijpelijk, maar het arbeiders- kind is nu weer de dupe, daar thans de tijd tekort schist om alsnog daartoe te komen. Mijnheer, de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. As. DE GROOT. DRENTSCHE VEENKINDEREN. Door den heer Plantsoen te Doetinchem werd met toestemming van B. en W. een buscollecte voor het Drentsche Veenkind ge- houden, die 245.17 opbracht. Z. D. H. de bisschop van Haarlem deed als bewijs van instemming een gift toekomen aan den penningmeester Mr. A. J. M. Lees- berg te Alkmaar. Door bemiddeling van den Commissaris der Koningin in Drenthe werd voor de 2de maal 2000 ontvangen. Het bestuur van het Herstellingsoord van het Noordhollandsche Witte Kruis, Heide- heuvel, heeft zich bereid verklaard 3 kin deren gedurende 6 a 8 weken kosteloos te verplegen. Wanneer blijkt, dat die termijn voldoende is, kunnen na afloop nogmaals 3 kinderen kosteloos worden opgenomen. Op het oogenbbk worden verpleegd 74 kin deren in het Noorderhuis van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies te Ruinen, 59 kinderen in het koloniehuis van de R. Kath. Vereeniging voor Kindervacantiekolonies en Herstellings- oorden te Egmond aan Zee en 28 kinderen in de koloniehuizen te Nunspeet en Hell en- doom van de Vereeniging voor Christelijke Gezondheids- en Vacantiekolonien in Neder- land. Reeds tal van kinderen zijn flimk opge- knapt teruggegaan en de plaatsen ingeno- men door andere zwakke en ondervoede stumpers. De resultaten der verplgeing zijn opval- lend goed. De bedoeling is tot eind April door te gaan met de verpleging en deze zoo moge lijk uit te breiden en na den zomer, onge- veer begin October, weer te beginnen, in- dien althans de actie voor 't veenkind vol doende geld oplevert. Voorloopig is nog voor een paar weken geld in kas. Het comite hoopt echter op voldoende steun om zoolang de economische opbouw van Drenthe duurt, ook de kinderbevolking op peil te kunnen houden. De giften worden alle vei'antwoord in het maandtolad van het Centraal Genoot schap „Het Hoefijzer". De Secretaris der Propaganda Commissie, A. C. BOS. Egmond aan Zee, 23 November 1926. „De Wereldpost" bevat op haar front- pagina een afbeelding uit de nieuwe interes sante film Michael Strogoff, de Koerier van den Czaar, samengesteld naar het bekende boek van Jules Verne. Een prachtige foto laat zien hoe het Voo- delpark er uitziet voordat de laatste bladeren van de boomen zijn. Verder een leuke kiek van het lustrum van Unitas Studiosorum Rheno Trajectina en een dubbele pagina vol foto's van de fraaiste exemplaren van de Kleinvee-tentoonstelling ie Amersfoort. In de November aflevering van het Maan blad „Tentoonstellingsberichten", het offi- cieele Orgaan van de Nederlandsche Vereeni ging voor Tentoonstellingsbelangen, treffen wij behaive een uitgebreide opgave van de in den eerstkomenden tijd te houden tentoon stellingen en jaarbeurzen in Binnen- en bui- tenland een versiag aan omtrent de 8e Neder- landsch-Indische Jaarbeurs te Bandoeng dezen zomer gehouden, waarbij een afbcel- ding in opgenomen, een mededeeling omti'ent de 8e Nederlandsch-Indische Jaarbeurs, wel ke in 1927 te Bandoeng zal worden gehouden en omtrent de le Hygiene Tentoonstelling in Nederlandsch-Oost- Indie^ welke in denzelL den tijd eveneens te Bandoeng plaats vindt Vervolgens treffen wij aan mededeelingen over verschillende Internationale Tentooa- stellingen. Tens'.otte zijn er vermelde mededeelingen betreffende: de voor 1928 in voorberciding zijnde Nederl. Nijverheidstentoonstelling te Rotterdam, een Tentoonstelling van artistie- ke reclameplaten te Kaapstad; een in voor berciding zijnde Internationale Tentoonstel ling en congres op het gebied van Telephonie en Tclegraphie in Como te houden, ter her- denking van den 100-jarigen sterfdag van den Natuurkundige Alexander Volta. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Ir. de November aflevering van het maand- biad van de Vereeniging „Nederlandsch F»- brikaat" treffen wij o.a. aan. Een artikel „Een beetje meer zelfrespect", waarin krachtig stelling wordt genomen te gen het feit, dat herhaaldelijk te pas en te onpas in redevoeringen de nadruk wordt ge- legd op het feit, dat Nederland maar een klein land is. Uit den verderen inhoud van dit artikel blijkt, dat er zeer zeker dikwijl# niet de minste aanleiding toe bestaat om zoo kleineerend over ons eigen volk en land te sprcken. De schrijver besluit met de volgen de woorden: ,,Overschatting van beteekenis Is verkeerd, maar nog veel verkeerder is on- derschatting daarvan. Hij, die bij elke ge legenheid ten beste geeft, dat Nederland zoo klein is, begaat dezelfde fout als een ouder die zijn zoon inprent dat hij het miezerigste ventje uit zijn klas is; als dat zoontje dan zelf niet over een bijkans ondankbare dosis energie beschikt, gaat hij het zelf ook geioo- ven, en heeft groote kans een volslagen mie- lukkeling m de Maatschappij te worden. Een beetje meer zelirispect en aeH- kennis bij voorkomende gelegenheden. Vervolgens is opgenomen het vervolg en slot van het versiag van de Algemeene Ver gadering der Vereeniging, 15 September j.l. te Utrecht gehouden, waarin o.a. de zeer be- langwekkende voordracht van den Heer Prof. Casiunr, over Nationale Opvoeding in Ne derland, is vermeld. „Geen belaugsteliing hier te lande voor export naar Nederlandsch Oost-Indie?" w het volgende stukje getiteld, waaruit blijkt, dat het buitenland wel eens meer belaugstel iing toont voor de mogelijkheid van afzet in NerdeTlandsch Oost-lndi6, dan onze eigen landgenooten. De bijdrage: „Wat de Vereeniging in de laatste maand deed" geeft een beknopt over- zicht omtnent hetgeen door de Vereeniging in den laatsten tijd verricht is geworden. Een met tairijke afbeeldingen verluchte bij drage geeft een beschrijving van de Neder landsche deelneming aan de Internationale Tentoonstelling op het gebied van Binnen- scheepvaart en dienstbaarmaking van Water- kracht, dezen zomer te Bazel gehouden. In het artikel: „De Nederlandsche Indu strie en de valuta-concurrentie" wordt uit- eengezet op welke wijze ons land door de abnormale valutatoestanden nadeel onder- vindt. Uit de vermelding van de winterprogram- ma's, door de Afdeelingen Amsterdam, 's Gravenhage en Rotterdam opgesteld, blijkt, dat in deze Afdeelingen een groot aantal zeer belangwekkende lezingen zal worden gehouden, waardoor blijk wordt gegeven van het krachtige initiatjgl, dat jgan deze af deelingen uitg^at. .•■v. 'V.; "v.\> - ST. NIGOLAAS VERITAS Naaimachine J. SPRUIJT firrna M. LEIJERS

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7