Hechtszaken L. FRANKENBERG, Alkmaar. Stadsssieuws Marktberichten ingezonden stukken Sport Dat benauwde gevoel DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN Zooals wij reeds in het kort in ons vorig nummer meldden, is Vrijdag tegen halfzeven op den onbewaakten overweg onder Teterin- gen, even voorbij den viersprong, een fust- wagen van de bierbrouwerij De Gekroonde Bel uit Oosterhout aangereden door een snel- trein uit de richting Tilburg. De wagen was geladen met ledige fusten. Daar zat die knecht op. De wagen kwam eerst tegen een seinpaal terecht en werd daarna tegen het voormalige wachtershuisje gesmakt; het paard rulcte zich los en zette het op een loopen. Een fust kwam tegen het raam van het huisje aan en verbrijzelde het kozijn. Een ander fust kwam boven op de locomotief te- recht. De knecht is met een niet ernstige in- wer.dige kneuzing afgekomen. De trein heeft door het ongeval ongeveer een half uur vertraging gehad. Tegen de opheffing van de bewaking van dezen overweg heeft de gemeente Teteringen iodertijd krachtig geprotesteerd. KORTE BERICHTEN, Zaterdag is te's Gravenhage, onder voorzitierschap van den oud-voorzitter van den Octrooiraad, mr. H. Bijleveld, op initia- tief van den heer J. Keiser, een vergadering gehouden, ter oprichting van een Neder- landschen Bond ter behartiging van de belan- gen van Qctrooihouders. AANRIJDING. Bij het inhalen van een autobus is de heer K. hedenmorgen op den Bergerweg met zijn auto met die bus in botsing gekomen. Beide auto's kregen eenige schade, doch kondcn htun weg verdcr vervolgen. RIJWIEL-BOTSING7 Vanmiddag cm half twee reden 2 handels- relzigers per fiets elkonder aan op de hoek Langestrdaat— Houttil. De schuld lag bij een hunner die pro- beerde de hoek te passecren, zonder te bellen. Beide rijwielen kregen belangrijke schade. BELANGRIJKE AANKOOP. DQor bemiddeling van de firma Appel Matthysen, beeedigde makelaars alhier, die namens haren principaal den heer L. Buren een aanbod heeft gedaan, is de gemeente tot aankoop overgegaan van de boerderij en lan- derijen, gelegen aan den Bergerweg en den Egmonderweg en begrensd door de Tocht en de Houtvaart, een en ander ter grootte van 12 H.A. ST. NICOLAASFEEST IN „HET GULDEN VLIES." Uit een in dit nummer geplaatste adverten- tie kan men zien, dat op Woensdag 1 De cember a.s. des namiddags half drie in 't Gulden Vies een St. Nicolaasfeest gehou den zal worden, waarbij het aardige sprookje Prins°s Astra'' dat bier reeds met veel suc- ces is opgevoerd, ten tooneele zal worden ge- bracht. Te meer, waar het bekende operette- gezelschap van aer, heer Boelens uit Helder dit sprookje zal vertoonen en bovendien ieder kind nog een cadeauje ontvangt, gelooven wij een voile zaal te mogen voorspellen. CENTRUM HOTEL. Zaterdagavond had in. het Centrum Hotel een danswedstrijd plaats, waarvoor door de eigenaar een zestal fraaie prijzen waren uit- geloofd. De animo was groot en er werd fel om de prijzen gekampt. Ook was er veel be- langstelling. OPENING NIEUWE ZAAK. Zaterdagavond heropende de heer Q G. Renteraar zijn electro-technisch bureau in het pand Nieuwesloot 79, voorheen bewoond door den heer A. de Jong. Behalve een ruime keuze van electrische hang- en schemerlampen kan men. zich daar ook vcorzien van zijn benoodigde radio-on- derdeelen. De heer Rentenaar bouwt zelf toestellen, welke zeer vakkundig in elkaar worden ge- zet en behalve zeer practisch ingericht ook een sieraad in de huiskamer zijn. PRIJZEN BEHAALD. De heer H. Heitink alhier heeft op de ten toonstelling van de Zaanlandsche pluimvee- en konijnenfokvereeniging te Zaandam met zijn twee inzendigen witte leghorns 2 eerste en 4 eere-prijzen, w.o. de zilveren wissel-beker voor het mooiste trio leghorns. KON. NED. BOND VAN OUD-ONDEROFFICIEREN. Afd. Alkmaar. Op Vrijdag 26 November j.l. hield boven- genoemde afdeeling haar gewone vergade ring in „Caf6 de Graanhandel" Luttik- Oudorp. Na opening door den voorzitter,' werden de notulen door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De hoofdschotel van de agenda was een rirculaire, ontvangen va nden voorzitter van !het Rust en Vacantie oord van den Bond „de heer van Klaveren", die de hulp inriep, ook van de afd. Alkmaar om gelden bijeen te brengen tot stijving van de kas van bedoeld vacantieoord, dat daar zoo zeer behoefte aan heeft, omdat in de moltbisaticjaren met verlies is gewerkt. Het voorstel, ter tafel gebracht om deze zaak te steunen, vond algemeen bij- val en men besloot op 157 Januari a.s. een liefdadigheids-voorstelling te geven in het lo- kaol ,,'t Gulden Vlies". Door den voorzitter werd aan alien ver- zocht voor deze zaak hun best te doen, als dit gebeurde, was hij overtuigd, dat een gunstig resultaat zou worden verkegen. Met dank voor de goede opkomst en't ge- zellig discours sloot de voorzitter de vergade- ring. POSTWISSELS EN KWITANTIE- ZENdlNGEN NAAR BELGIe. De fd.directeur van het postkantoor maakt bekend dat de bedragen der postwis sels en kwitantie-zen-dingen bestemd voor Bel- gi§ in plaats van in Belgische franken moe- ten wordenuitgedrukt in Belga's. i De postwissels zullen door de Belgische poetkantoren worden uitbetaald in franken na omrekening van de op de wissels veimelde bedragen naar de vaste verhouding: 1 Belga is 5 franken. De bij de storting der postwissels te bezi- gen herleidingskoers is tot nader bericht ge steld op 100 Belga's is 35.50. Het maximum-bedrag voor de postwissels en kwitantiezendingen naar Belgie is vastge- steld op 200 Belga's. De maxima van met verrekening belaste aangeteekende stukken, brieven en doosjes met aangegeven waarde, alsmede pakketten afkomstig uit Belgie bedragen 900 belga's. Postwissels naar de Belgische Congo be- hooren eveneens voortaan te luiden in Bel ga's. Het maximum voor deze postwissels is eveneens gesteld op 200 Belga's. PRIJS BEHAALD. Naar wij vernemen werd de inzending van den heer C. Spil te Obdam in de te Amster dam gehouden en door de Vereeniging van Bakkerszonen uitgeschreven broodwedstrij- den bekroond met een 3den prijs in klasse 5 catagorie C. Afdeeling melkbrood. Dit kan te meer als een belangrijk succes beschouwd worden, waar de tor. Spil in dezen wedstrijd den strijd moest aanbinden met bakkerspa- trons uit de groote steden, die vanzelf over meer moderne hulpmiddelen kunnen be- schikken dan de bakkerspatroon op het platte land. Bedoelde onderscheiding was dan ook de teniae die in bovengenoemden wedstrijd aan een in de provincie (buiten Amsterdam) ge- vestigden bakkerspatroon kon worden to'ge- kend. DONATEURSGONCERT „EXCELSIOR". De arbeidersmuziekvereeniging „Excelsior" heeft een buitengewoon goed geslaagd dor.a- teursconcert gegeven, dat Zaterdagavond in de Haraionie" plaats vond en dat het eerste is van de twee, die de vereeniging geeft. Het programma was goed verzorgd, al was er misschien wel wat te veel aan muziek- nummers. Negen nummers werden er gege ven. Dit lijkt ons te veel, de aandacht gaat op het laatst verslappen. Gezegd moot echtei worden, dat wat ge geven werd, alleszins de aandacht ver- diende. „Excelsior" gaat in muzikaal opzicht steeds vooruit en het corps doet zijn naam eer aan. De heer G Anderson geeft een uitsteken- de leiding en zijn mannen volgen hem goed. De verschillende nummers voor de pauze vermochten dan ook de aandacht wel te boeien. De Acht-urenmarsch van G. Anderson, waarmede de avond werd ingezet, klonk op- gewekt en frisch .Am Meerestrande" van Max Fischer werd bijzonder goed gespeeld Verder dient met eere genoemd het saxo- phoonkwartet. Na de pauze volgde nog een 4-tal nummers. Eveneens goed van klank. Voor de noodige afwisseling zorgde de heer C. Anderson met een reeks aardige voor- drachten, waarmede hij veel succes oogotte. Verder werd onder leiding van den heer J. Rossenbacher door eenige leden van „Falkland" het anti-militairistisch tooneel- spel in een bedrijf „Plicbt" opgevoerd. De aanwezigen hebben van de vertolking zeer genoten. Een gezellig bal vormde het slot van dezen geslaagder avond. Zaterdag 11 Dec. wordt dit concert her- haald. Ongetwijfeld zal het dan een voile zaal zijn. R. K. VOLKSPARTIJ. Men schrijft ons: In hotel „De Nachtegaal" werd Zaterdag avond de jaarvergadering van de R. K. Volkspartij afd. Alkmaar e. o. gehouden. De voorzitter, de heer H. Krielen, opende de vergadering met den christelijken groet en hield een korte inleiding. Bij de ingekomen stukken was een schrij- vcti van den penningmeester, den heer Wes- terbeek, waarin hij mcdcdec.de, te bed. an ken als bestuurslid, evenwel zal hij zijn sehou- ders onder het werk blijven zetten. Het werd algemeen betreurd, dat de ac- tiev penningmeester heengaat, doch het vele werk, dat hij persoonlijk heeft, maakt onmo- gelijk dat hij veel voor de afdeeling kan doen en van die afdeeling wordt juist in de komen- de maanden veel gevraagd. CandidaatstelKug voor de verkiezing der Prov. Stat.n. De voorstemmfng zal plaats hebben op 26 cn 27 December, de definitieve stemming op 22 en 23 Januari. Als candidaat werd gesteld de heer S van de Wakker. Rekening en verantwoording penningmees ter. Ontvangsten 71.81 ^5, uitgaven 38.2514, saldo 33.56. Aan de orde was het jaai-verslag. Het ge- tuigt niet van voldoening. Nog atlijd zijn de arbeiders niet overtuigd, adus het verslag, dat alleen bij deze partij voor hunne belan- gen wordt gewerkt. Een goed georganiseerde propaganda is noodig, doch zeer velen zijn bevreesd zich te vertoonen, omdat ze bang zijn voor de pers e. a. In het verslag werd gememoreerd hoe schromelijk wordt verwaarloosd zuiver ka- tholieke vraagstukken, hoe het gezantschap bij den paus is afgemaakt. Gewisseld zijn 134 brieven, het ledental ging met 13 terug, doch 3 nieuwe kwam en er bij, alzoo een vermindering, het ledental be- draagt 102. Er zijn 5 be^uurs- en 3 leden- vergadering-en gehouden. De voorzitter dankte den secretaris en stel- de in het licht welk een uitmuntende kracht de afdeling in hem heeft gevenden (Ap- plaus). De secretaris bracht naar voren de critiek van het R. K. Werkliedenverbond op de R. K. Staatspartij. Dat rapport was geheim, doch is in handen van de socialisten geko men en daarom is het pubiiek geworden In het lijvige rapport wordt giezegd spr. ci- teerde wat de R. K. Volkskrant schrijft dat de werkgevers debet zijn aan den ongeluk- kige ntoestand in het Zuiden en duizende ar beiders gaan naar het socialisme over <m gaan verloren voor de kerk, enkel door de schuild van de r. k. werkgevers. De vergade ring vond het vreemd dat de redactie van het Noord-Hollandsch Dagblad die zoo graag stukken uit de Volkskrant overneemt, dit doodzwijgt, doch men heeft er ook geen en kel woord van gelezen in de andere katholie- ke bladen, doch het feit is niet te loochenen. Daarna volgde bespreking inzake de pro paganda voor den in December te houden propagandadag, waar als spreker optreedt mr. Arts, lid der Tweede Kamer. Omtrcnt't bereiken van alle katholieken verschilden de meeningen, nog altijdl zijn enkele bang voor het Noord-Holl. Dagblad, de spreektrompet van Leesberg c. s. Het bestuur zal zich in verbinding stellen met de propagandaclub en zoowel de stad als omliggende dorpen zullen bewerkt wor den. Bestuursverkiezing wegens periodieke af- trcding van de heeren Smits (Heiloo) en Vrouwe (Alkmaar), beiden niet herkiesbaar. De secretaris vroeg het woord. Dat beide heeren zich niet herkiesbaar stellen heeft zijn reden, aldus spr. Ook dat de penningmees ter heengaat houdt hiermede verbar.d en spr. stelde ook de portefeuillekwestie De lei ding moet kerngezond zijn en dat is ze niet. Er is vel malen op gewezen dat het vele werk valt op enkele bestuursleden en niet alleen spreker, doch ook meerdere bestuurs leden zijn ontevreden over de s'.appe tiding van den voorzitter. Spr had de kwestie nog niet gesteld, doch de leiding over de pro- pagandavergadering was opgedragen aan 't bestuur van den Prov. Kieskring, doch nu spr. die lid is van genoemden Kies- Krmg zuiks wilde doen, nu vond de voor zitter dit niet juist. Het gaat tusscben den voorzitter en hem. Een van beiden moet weg. De vergadering kan kie'zen. D^ voorzitter was onaangenaam vjrrast over deze medcdeeling. Inderdaad was op 30 October besloten dat de leiding bij den Kies- knng zou zijn, doch nu nitmand kwam, van- wege de kosten, had spr. graag de leiding, omdat het een belangrijke vergadering was. Spr. zeide dat de secretaris dit op de be- stuursvergadering had moeten ztggen. Over deze onverkwikkelijek geschiedenis werd druk gesproken. Het beleid van den voorzitter werd becritiseerd en verdedigd, doch de vergadering was van oordeel, dat deze kwestie eerst behandeld moest worden in het bestuur, de vergadering was onvoor- beid en daarom werd aan den voorzitter verzocht voorloopig aan te blijven. Dit werd aanvaard, doch de voorzitter meende, nu hij niet meer het algemeene ver- frouwen had, te moeten heengaan. Aan de aftredende heeren bestuursleden werd verzocht om op hun besluit terug te komcn, wat eveneens werd aanvaard tot de eerstvolgende vergadering De bestuursver kiezing werd uitgesteld. Hnerna bracht de heer Meijering naar vo ren de houding van het Noord-Holl. Dag blad inzake de Volkspartij. Spr. stelde voor de volgende motie: De af deeling van de R. K. Volkspartij, in vergade ring bijeen op 27 November in „De Nach tegaal", is van meening dat het Noord-Holl. Dagblad niet gerechtigd is leden van boven- genoemde vereeniging te beoordeelen als min der goede katholieken en dit oordeel in zijn blad te publiceeren, spreekt hierover zijn af- keuring uit en besluit deze motie ter ker.nis te brengen van de pers en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna werd de rondvraag gehouden, waarna sluiting volgde. (Qngecorrigeerd! ALKMAAR, 29 Nov. 1926. Op de heden gehouden vee-weekmarkt waren aangevoerd: 33 vette Koeien 180—/ 375; 8 vette Kal- veren 80125; vette kalveren p. ned. pond 1.40—/ 1.60; 22 Nuchtere kalv. slacht 1025; 12 Vette Schapen 24 30; 678 Vette Varkens zware p. ned. pond 7072; Zouters 68. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en ylaagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 22 Nov. tot en met Zaterdag 27 Nov.: Kippen per stuk 0.60— 2; Kuikens per stuk 0.50—2.50; Een- den per stuk 0.75—/ 2.25; Konijnen per stuk 0.404; Eenden-eieren per 100 stuks 7; Kippen-eieren (Grooth.) 10—/ 11; id (kleinh.) per 100 stuks 8—/ 12; Boter (le s.) per K.G. 0.901; id. (2e s.) per Vz K.G. 0.75—/ 0.85. Aanmerkingen: Jonge kippen 1.35—/ 3; Slaehtduiven 0.15—/ 0.20. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Nov. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 12.90—/ 16.80; Bloemkool 2e s. 2.40 4.90 per 100 stuks; Wortelen 1.90; Roode Kool le s. 1.20—/ 3.70; Roode Kool 2e s. 0.60—/ 1Gele Kool 1—/ 2.80; Witte Kool 1.70—/ 2.50; Uien 2.30— 3.30; Drielingen 2.50—/ 3.10; Bieten 2.30; Rapen 0.50—/ 0.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 11800 stuks Bloemkool; 200 K.G. Wortelen; 27500 K.G. Roode Kool; 20000 K.G. Gele Kool; 30000 K.G. Witte Kool; 11200 K.G. Uien; 3675 KG. Bieten; 2800 K.G. Rapen. ZAANDAM, 26 Nov. 1926 Spruiten 6 91/2—10 ct p. p.; Zude appelen 7—9—12 ct. per pond; Zoete app. 6—1114 ct. p. pond; Stoofperen 3—4^ ct. per pond; uies W 7148 ct. per pond; Boerengroen 7—7% ct. per pond; Bloemkool 14—15 ct. per stuk; Boerenkool 3095 ct. per kist; Andijvie 0.301 per kist; Groene kool 27 ct. per stuk; Prei 59 ct. per bos; Goudreinet- ien 1212ct. per pond; Peen 16—22 ct. p. bos; Brusselsch lof 14-U6 ct. per pond; Seldrie 2%—8 ct. per bos; Pieterselie 67 ct. per bos; Citroenen 8 per kist; Bellefl. 12—15% ct. per pond. BOVENKARSPEL, 27 Nov. 1926. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 12.5022.50; Bloemkool 2e s. 613.50; Bloemkool 3e s. 0.80—/ 5; Roode Kool 2—/ 3.20; Witte Kool 1.50 2.20; Gele Kool 1.80—/ 2.45: Uien 1.30—/ 1.45: Spruitkool 2.402.65; Andijvie 1.201.85 per 100 krop. ZWAAG, 26 Nov. 1926. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 39—47 ct.;"Noten 22 —23 ct.; Uien 1.50—/ 1.70; Spruiten 6.30—/ 10; Witlof 11—/ 15.70; Winter- jan 67; Soldaat 1013; Nouveau 6—/ '10; Boeren groen 4.60—/ 6; Gieze 6—/ 8; W. Louw 4.60—/ 6.10; Bl. kool 8— 15.10; Roode Kool 2.10— 2.70; Gele Kool 1.10—/ 5; Wortelen 14; Present van Engeland 11.40 13.50; Goudreinetten 8.40;'Zoete appel. 7.20—/ 11.30. WARMENHU1ZEN, 27 Nov. 1926. Roo de kool le s. 2.103.40; Ultschot 0.30 1.40; Gele Kool 1.70—/ 2.70; Witte Kool 1.30—/ 1.55; Deensche Witte 2— 2.70; idem Uitschot 0.401.10; Uien 3.20; Grove Uien 3.40; Peen 2.60. Aanvoer: 26300 K.G. Roode Kool; 4700 K.G. Gele Kool; 6500 K.G. Witte Kool; 10900 K.G. Deensche Witte; 550 K.G. Uien; 700 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 27 Nov. '26. Uien 2.90—/ 3.10; Drielingen 2.60— 3; Nep 3.10—/ 3.30; Grove Uien 3— 3.20; Peen 260; Roode Kool 2—/ 3.90; Gele Kool 1.80—/ 2.80; Witt Kool 0.90 1.50; Deensche Witte 1.90—/ 3.10; alles per 100 K.G.; Bloemkool 8.50 15.10; Bloemkool 2e s. 1.702.50 per 100 stuks. Aanvoer: 6500 K.G. Uien; 1000 K.G. Peen; 63000 K.G. Roode Kool; 7600 K.G Gele Kool; 11400 K.G. Witte Kool; 53500 K.Q. Deensche Witte; 2000 stuks Bloemkool. (Bunen veramwoordeliikluid. van de Reduc tie. De opname in deze rubriek bewijst geens zins dat de redactie er mede instemi EEN PRACHTIG PLAN. Het Leger des Heils, afdeeling Reclassee- ring,"K. van't Veerstraat 48, heeft het plan, met het a.s. Kerstfeest aan een groot aantal gedetkieerden, verblijf houdende in de Straf- gevangenis en het Huis van Bewaring alhier, het mooie boekje „Het Hart naar Boven" van Mevrouw Cclestine Oliphant-Schcch als Kerstgcschenk op Kerstmorgen te geven. Voor dit doel heeft deze afdeeling 100 noodig. Aan dit gczegcnde werk kan iedercen meehelpen, die gaarne stilletjes iets voor zijn opgesloten broedcr wil doen, zonder er doer hen voor bedankt te willen worden. Ach, welk een strijd wordt dikwijls ge- streden in die eenzame ccllon. En welk een zegen, als men een menschenhart mag leeren opblikken tot God. De laatste jaren heeft het Leger des Heils allerlei bedacht om op Kerstmorgen den ge- vangenen wat vreugde te bereiden. Soms zond het een potje tulpen, dan weer een Kerst- boompje met cen vriendelijk woordje er bij. Velen hebben het nog een heele poos be- waard, meerdere gevangenen werden door die vriendelijkheid zeer getroffen. Wij doen een beroep op de inwoners van Alkmaar en omstreken en verzoeken vriende lijk, giften voor bovenomsehreven doel te zenden aan onderstaand adres. Reeds bij voorbaat enzen beleefden dank. J. VAN DOORN—v. d. KAPELLE, Sccretaresse der Reclasseerings-Brigade, K. van't Veerstraat 48, Alkmaar. (Wij kunnen dit mooie doel van harte steu nen. Het boekje bevat veel lezenswaardigs en zal voor de gedetineerden ongetwijfeld een zeer welkom Kerstgcschenk zijn. Red. Alkm. Crt.) KAN 1ONGECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 26 November J. W. v. P. te Breda, overtreding Arbeids- wet, 75 X 1 bcete of 75 X 1 dag hecht. H. G. Jz., P. G. Hz. en D. G. te Egmond a Zee, overtreding Jachtwet, de le en 2e ieder 10 boete of 5 dagen hecht., de 3e 12 boete of 6 dagen hecht J. N. te Haarlem, overtreding' Warenwet, 3 boete of 3 dagen hecht. J. D. te Limmeu, P. de V. en A. de G. te Castricum, lcopen over verboden grond, de le 1,50 boete of 1 dag hecht., de 2e en 3e ieder 2 boete of 2 dagtu hecht. A. J. R. en J. T. S. te Heemskerk, A. K. tc Schermerhorn, in staat van dronkenschap de orde verstoren, de le 7 boete of 4 dagen hecht., de 2e 4 boete of 2 dagen hecht., de 3e 16 boete of 8 dagen hecht. D. S. te Heiloo, A. K. en J. H. te Heems- ker, C. C., M. J., D. M., A. S., A. B., A. K. en A. S. te Uitgeest, C. M. te Alkmaar, overtre ding Bouwverorduiing, de le, 3e, 5e, 6e, 7e, 9e, iOe cn lie ieder 2 boete of 1 dag hecht de 2e en 4e ieder 3 X 2 boete of 3 X 1 dag hecht., de 8e 2 X 2 boete of 2 X 1 dag hecht. H. J. V., J. T. G. en A. B. te Heemskerk, A. J. B. te Beverwijk, P. B., C. T. en J. H. A te Uitgeest, A. S. te Aardcnhout, G. K. cn A. W. te Schoorl, J. J. B. te Wieringea, S. de B. tc Beemster, F. P. M. te Zuidschar- woude, G. B. te IJmuiden, C. F. J. V., H. H. S. en J. L. v. M. te Amsterdam, J. v. H te Noordscharwoude, A. V. en P. M. te St. Pancras, P. K., P. W., J. C. M. en P. B. te Alkmaar, overtreding Polltieverorde- ning, de le 12 boete of 6 dagen hecht., de 2e, 3e en 24e ieder 1 boele of 1 dag hecht., de 4e, 19c en 21 e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 5e en 6e ieder 7 boete of 4 dagen necht., de 7e, 17e ezi 23e ieder 4 boete of 2 dagen hecht., de 8e 6 boete of 3 dagen hecht., de 9e 1.50 boete of 1 dag hecht., de 10c en 14e ieder 5 boete of 3 dagen hecht., de lie, 15e cn 16e ieder 10 boete of 5 da gen hecht., de 12e 5 boete of 1 week tucht- school, de 13e ontslag van rechtsvervolging, de 17e 4 boete of 4 dagen hecht., de 18e f 6 bcete of 3 dagen hecht., dc 20e 10 boete of 1 week tuchtschool, de 22e 3 boete of 3 dagen hecht. A. K. en H. L. te Heiloo, J. B., A. M. v. d. H. en H. de G. tc Castricum, C. B., H. A. J. de W. en C. J. v. S. te Bergen, J. de V. te Limmen, P. J. K. te Anna-Paulowna, D. J. te Amsterdam, W. B. te Schermerhorn, G. de G. te de Rijp. H. S. en A. B. te Alkmaar, over treding Motor- en Rijwielwet, de le, 2e, 3e, 5e, 6e, 9e, IOe, lie, 12e, 13c en 14e ieder - 4 boete of 4 dagen hecht., de 4e 3 boete of 3 dagen hecht., de 7e 2 boete of 2 dagen hecht., de Se vrijspraak, de 15e 2 boete of 6 dagen hecht. VULPENHOUDERS, Swan, Waterman, MontBlanc, enz. Luxo Potloo ion in goed- koope tot de meest luxo uitvoering. VOETBAL. Alcmaria Victrix—K-F-C. 1—3. Op de wedstrijden van Alkmaar tegen Koog Zaandijk in dit seizoen schijnt voor Alc maria geen geluk te rusten. De eerste wed- strijd tegen K. F. C. werd met 20 verloren en gisteren bieven de KoOgers opnieuw in de meerderheid in een ontmoeting, die voor de talrijke voetbalenthousiasten hier ter stede een zeer groote teieui^telling was. 't Leek on- begrijpelijk, dat dit het elftal was, dat tegen Haarlem zoo'n schitterenden wedstrijd speel- de. Vanaf het eerste oogenblik was het giste ren mis. Er was geen verband in de ploeg te krijgen. Van een mooi open vleugelspel kwam niets. Enthousiasme ontbrak geheel, en toen tot overmaat van ramp ook de achterhoede in de algemeene ma'aise begon te deelen, \,as het heelemaal verkeken. K. F. C. wist daar- van voor de rust handig te profiteeren en had na twintig minuten een 2—0 voorsprong. Een lichtpuntje was het doelpunt dat Bos daarna maakte en algemeen hoopte men op een zich herstellen voor Alcmaria. Maar een fout in de achterhoede gaf de rechtsouiten de kans er 3—1 van te maken. Met dezen stand kwam de rust en ook het einde want in de tweede helft werd niet gedoefpunt. 't Was een voort- durend hopeloos wostelen tegen een zich stug verdedigend K. F. C. waarvan backs en keeper uitblonken. Midvooi en linksbuiten, die goed.speelden, vorrnden vrijwel den aan- val, en soms waren hun uitvallen nog niet zonder gevaar. Wat Alcmaria ook probeeide (omruilen in de voorhoede) niets hielp en 't einde was een onverwachte nederlaag, die Alcmaria's kampioenskansen geweldig heeft doen dalen. Zelden zal het geheele elftal ech- ter zoo'n slechten ddg gehad hebben als gis teren en't was onmogelijk om bij dit spel nog aan een kampioenschap te denken. Alleen de wetenschap, dat er heel wat an- ders gepresteerd kan vorden, doet nog niet alle hoop opgeven. Maar't kan tn moet dan ook bij deze enkele afd waling blijven. Het bezetten van de midvoorph'.ats is nog steeds voor Alcmaria het zware vraagstuk. Doch zoolang men niet iemand heeft, die ab- soluut beter is, lijkt Doesehot ons de speler, die't eerst voor de plaats in aanmerking komt. He! plaatsen was opvallend slecht. K. F. C. verdiende de overwinning gisteren volkomen. Dat de ploeg echter indrux maakte, lag ook aan het tegenspel van Alcmaria, want iedere tweede-klasser had gisteren tegen onze stadgenooten uitgeblonken. Van het enthousiasme der K. F. C.'ers en het onver- moeid en onbevreesd ingrijpen op snelle wij- ze, konden de Alcmariarien heusch wat leeren. E>e K. F. C.'ers zijn groote forsche knapen, die massief en gemakkelijk trappen. Keeper en backs zijn prima en de midvoor en links buiten vallen oepaald op. Haarlem, dat gisteren in den Helder met 42 won, zal den Alkmaarschen uitslag, zeker met groote voldoening hebben vemo- men. Haar kansen zijn aanmerkelijk gestegen. Hollandia en Wes-Frisia deelden de punten 33., Blcemendaal won met 41 van V. V. A en Zeeburgia won op het Schotensche met 6—2. 2e klas A. Na de wedstrijden in deze afd. gisteren gespeeld, is de stand geworden als volgi: Haarlem 9 7 1 1 23—13 15 K.F.C. 9 5 2 2 18—13 12 Alcmaria 8 5 1 2 25—16 11 Zeeburgia 10 5 1 4 27—25 11 Hollandia 9 3 3 3 22—20 9 Helder 9 3 2 4 22—24 8 West-Frisia 8 3 1 4 2621 7 Bloemendaal 9 2 3 4 15—17 7 V.V.A. 7 2 1 4 15—23 5 Schoten 8 17 15—34 1 De volgende belangrijke uitslagen vallen nog te vermeldcn: H.V.V—Sparta 2—3 Ajax—R.C.H. 6—0 Excelsior—D F.C. 3—3 V.U.C.'t Gooi 43 Stormvogels—Bl. Wit 2—1 2 B. A.F.C.Voorwaarts 52 W.F.C.Z V.V. 1—0 H.V.C.—Velox 10 Hercules—D.E.C. 2—2 DonarKampong 1l Reserve 2 A. Watergraaf ti Holl. II 2—2 V.V.A. II—Stormvogels II 1—2 Afd. II. ZFC.-hf.FC. 3-2 V.O.C.—HBS. 3-5 Edo—Feijenoord 3—1 HilversumA.S.C. 6—1 U.V.V.—Spartaan 1—2 Afd. III. RoburE. Boys 40 Z.A.C.Heracles 1—2 Vitesse—Go Ahead 5—2 DotoWageningen 5—1 Enschede—Hengelo 5—0 Afd. IV. NoadBredani 2O B.V.V.M.V.V. 1—5 PhilipsEindhoven l—l Roermond—Willem II 3—3 N.A.C.—Wilhelmina 30 Afd. V. G.V.V.—Veendam 10 Be QuickLeeuwarden 8—0 Friesland—W V.V. 2—1 AchillesFrisia 24 KORFBAL K. V. K. V. I—K. V. V. I 5-0. Men schrijft ons: Eindelijk dan toch heeft K. V. I haar eer ste overwinning geboekt en we! door K. V. V. met sprekende cijfers te slaan. K. V. heeft in dezen wedstrijd getoond, dat zij nog wel iets waard is en zeker niet onderaan behoeft te staan in den overgang. Om tot den wedstrijd zelf terug te komen: er is onder goede verstandhouding gespeeld en goed kofbal te zien gegeven. Daar den scheidrechter niet op kwam da gen, werd even over tijd begonnen onder lei ding van den heer Veltkamp, die zijn hier niet moeilijke taak correct vervulde. Reeds eenige minuten na den aanvang scoorde van Beek Jr. de eerste goal, die spoedig werd gevolgd door nummer 2 van hetzelfae adres. In de nieuwe opstelling liet het aanvalsvak ZonneveldGroot plus dames zeer goed werk zien en de aoelpunten bieven, vooral 't eerste, niet uit. Rust ging met 3O in. Na rust was't betrekkelijk gauw 4—0 weer door van Zonneveld en direct na wicselcn 50 door Hop. Het toen spelende midden- vak van K. V. liet weinig door, maar de K. V.-aamval kon't niet verder brengen dan tot 't 5e doelpunt. K.V.V. bleek lang niet orgr- wassen tegen 't soepeler spel der Rood Wit- ten en vooral in't middenvak waren ze door goed opstellen van K V. in de minderheid. Rood-Witten, we zijn op het goede pad, zoo yerdiort Foster's als gevolg van slechte spijsvertering. zal spoe- dig verdwijnen na ge- bruik van Foster's Maag- ptllen, het laxeermiddel bi) uitnemendheid. gpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per Sacon.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2