RWATTA5 wv-nnv KWATTJ-SPECULMS Inland cKflsosS'^cdagi' Gotten Radio-hoekje Beter dan Goed: DE BESTE Hsnnenland Vraagt feeding zijnde, herkozen. Eerstgenoemde is de afgevaardigde van de Tuinbouwvereemging de Eendrachi te Bergen, laatstgenoemde van de afdeeling Alkmaar van den Roomsch-Katholieken Land- en Tuinbouwbond. In 1925 vond alzoo in het bestuur geen mu'atie plaats. Zooals U bekend, heeft de heer A. F. Thomsen zitting voor het gemeentebestuur van Alkmaar Algemeen overzicht. Evenals vorige jaren laten wij hieronder volgen de cijfers vac den jaarlijkschen omzet der aangevoerde producten sedert de op- richting der veiling, zoomede een overzicht van de bruto-opbrengst der heffing van het veilingspercentage, voor zoover dat percen tage aan de Vennootschap ten goede komt. Jaar Omzet Opbrengst veilings percentage ten behoeve der N.V. 1918 f 567000 f 8800 1910 5250C0 7700 1920 260000 620O 1921 251400 7300 192 191100 5600 1923 204200 7000 1924 266000 9100 1925 289600 10400 Een gestadige vermeerdering van de hoe- veelheid der aangevoerde producten, en daar- naast van het aantal koopers, kon ook in 1925 worden geconstateerd. Verschillende factoren werkten hiertoe mede, waaronder wij zouden willen noemen: de uitbreiding dezer gemeente en de daardoor ontstane grocte vraag naar groenten en aardappelen, de nabijheid der zich meer en meer ontwikke- lende duinstreek met haar belangrijke en druk bezochte badplaatsen en vacantieoorden en ten slotte de verhoogde vraag naar de hier aangevoerde producten uit plaatsen als Am sterdam. Den Helder, Schagen, Hoorn en Enkhuizen. Jaarrekening. De winst- en verliesrekening sluit met een voordeelig saldo van 2854 47. In de toe- lichting en bijlagen worden de cijfers in den breede toegelicht Wij veroorloven ons U daarnaar te verwijzen. Ons bestuur stelt voor het voornoemd saklo in ziin geheei te bestemmen voor af- schriivingen. Op de hierbij overgelegde balans is bereids met deze afschrijvingen reke ning gehouden. Met nadruk vestigen wij er Uw aandacht op. dat het voornoemd winstsaldo slechts voldoende is om daar mede de allernoodzake- lijkste afschrijvingen te bestrijden In het bij- zonder verwijzen wij naar de posten: Werken uitgevoer 1 op de ter- reinen en de onderbouw weeg- b r u g van w^lko werken zoo goed als geen gebruik is gemaakt. Aan deze we. ken, waar- omtrent wij reeds in ons vorig verslag uit- voerige mededeelingen verstrekten zal eene andere bestemming gegeven dienen te wor den. Reeds sedert November 1925 is ons bestuur b^zig geweest daar over onderhan- delingeu te voeren Tot nu toe zonder eenig vruchtbaar resuttaat. Ons bestuur had ge- hoopt met conciete voorstellen te kunnen komen, bij het indienen der jaarrekening over 1925 Nj het waarschijnlijk is dat met het tot stand komen eener definrtieve regeling dezer aangelegenheid nog geruimen tijd ge- moeid zal zijn. van het nieuwe boekjaar is yoorts reeds meer dan drie kwart gedeelte verloopen, heeft ons Bestuur gemeend niet latiger te mogen wachten met het ter goedkeuring voorleggen dezer rekening aan Uwe vergadering. Door de Commissie voor het nazien der rekening, benoemd in de vorige vergadering, werd de administrate mettle bescheiden ver- geleken. Zij stelt voor de rekening goed te keuren. doch geeft in overweging zoo spoe- dig mogeliik met reorganisatie voorstellen te komen, in het biizonder gelet op de balans- waarde van de onroerende goederen, welke haar in sommige gevallen te hoog voorkomt. Ons bestuur kan daaraan toevoegen, dat het niets onbeproefd laat ten deze tot een voor aandeelhouders bevredigende oplos- sing te komen Het hoopt bij het indienen der jaarrekening over 1926 terzake definitieve voorstellen te kunnen doen. Tot zoover het jaarverslag. Vervolgens werden de balans en de ver- lies- en winstrekening aangeboden. De ba lans geeft een totaa'-cijfer aan bezittingen aan van 84614 22. De winst- en verlies rekening sluit met een eindcijfer van 11400.22. De opbrengst van de heffing van het veilingsnercentage voor grove pro ducten is f 252.48 en voor fijne producten V 10190.49. De heeren P. Bogtman te Bergen en J. 'Noort te Heiloo, deden de commissie tot na zien der rekening, adviseerden per schrijven tot goedkeuring hetgeen geschiedde. Totdeden der commissie tot nazien der re kening over 1926 warden aangewezen de heeren Bogtman, Geels Jr. en Berkhou- •wer Jr. Aan de orde was daarop een voorstel tot arbitrage inzake een geschil met den betaal- meester. DeVoorzitter deelde hierbij mede, dat er een geschil is met de Nationale Bank, die als betaalmeester fungeert Zooals meer gebeurt. is er verschil ^an meening over de uitlegging van een bepaalde clausule van het contract. Het kwam het bestuur voor, dat niet in details moest worden getreden. Als het tot arbitrage komt, zal ook door de N.V. een arbiter moeten worden aangenomen. Spr wilde echter liever geen naam noe men, omdat er zonder toesternming van de vergadering niemand aangewezen kan wor den Het bestuur vroeg machtiging om tot arbi trage over te gaan. De heer D. J Govers stelde voor, dat de verliezende partij onvexschillig wie dat is de kosten draagt DeVoorzitter zeidle, diat cfit ook een punt van bespreking in het bestuur geweest is. De heer A. F. Thomsen meende dat men op het voorstel van den heer Govers met kon ingaan, omdat de vergadering daarover niet te beschikken heeft. Men zal in de eerste plaats met de Nationale Bank overleg moeten plegen. Spr. kon echter de vergadering gerust stellen. Als de N. V. tot arbitrage zou overgaan en de verliezende partij zijn, dan zullen de kosten voor de N. V. niet te zwaar zijn. De heer Pander vroeg of de v'oorzit- ter kon mededeelen waarin het geschil eigen- lijk bestaat. DeVoorzitter wees er op, wat hij voor de behandeling van dit punt heeft ge- zegd. Wanneer de heer Pander inlichtin- gen wilde hebben kan hij daaromtrent aan- vrage doen bij het bestuur, maar behande ling in't openbaar gaat niet. Spr. vestigde er nog de aandacht op, dat het bestuur met algemeene stemmen besloten had het voorstel te doen. Ook de reorganisa- tie-commissie, die aan het bestuur is toege- voegd is de zelfde opinie toegedaan. De heer Govers wenschte in dit geval geen stemming. (Applaus). Dk punt was alzoo aangenomen. De V o o r.z i 11 e r dankte voor de aange- name wijze, waarop de besprekingen over dit punt waren geleid en gaf den voorz't- ters hamer over in handen van d^n heer W G. J. Bierman als oudste van het bestuur. De heer De Lange verliet daarop de ver gadering. De heer Bierman. thans voorzitter, deel de mede, dat de heer Thomsen als bestuurs- lid voor de gemeente als zoodanig diende be- vestigd te worden door de algemeene verga dering. Deze bevestiging had daarop met alge meene stemmen plaats. Aan de orde was punt 6 der agenda: Be- stuursverkiezing. Dit punt was op de convocatie aldus ver- meld: Verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren P. A de Lange en M. R. Versteeg.te Aikmaar, die beiden zitting hebben gehad voor de Tuin- bouw- en Handelsvereeniging „Algemeen Belang" te Alkmaar. Door deze Vereeniging zijn als candidaat gesteld de heeren E. Mak te Alkmaar en J. Noort te Heiloo. Voorstel van eenige aandeelhouders het Bestuur uit te breiden met 2 leden, t.w. de heeren P. A. de Lange te Heiloo en M. R. Versteeg te Alkmaar. Een der aanwezigen ste'de voor de heeren De Lange en Versteeg nog voor een jaar te benoemen. De heer Govers: Wij hebben te stem- men over de heeren Mak en Noort. De Voorzitter was het daarmede eens. De heer Govers vroeg of Algemeen Belang misschien zijn candidaten wilde te- rugnemen en daarvoor in de plaats te stel- len de heeren De Lange en Versteeg. De Voorzitter zeide dat dit niet kon omdat de candidaten van Algemeen Belang in een vergadering van die organisatie zijn aangewezen. De heer G overs: Dus wij hebben zelfs niets te doen en enk-el maar te accepteeren wat die vergadering goedkeurt. De Voorzitter oordeelde de heele kwestie een wassen neus. Geroep: Nog erger! De heer Pander protesteerde daarte- gen. Iedere organisatie heeft het recht can didaten aan te wijzen. De vergadering werd rumoerig. Verschillende aanwezigen voeren het woord over de vraag hoe en al of niet gestemd moest worden. De heer Govers merkte op, dat, wan neer er een duboeltal was, men kon kiezen. (Geroep: Juist! juist!) De heer D. d e B o e r vroeg of er be- zwaar tegen was eerst punt c te behandelen. De Voorzitter meende, dat dit niet kon. De heer d e B o e r: Als de vergadering er voor is, kan het wel De Voorzitter zeide dat de heeren De Lange en Versteeg nog niet afgetreden zijn en wil het op zijn gewone beloop laten. De heer D e Boer maakte er een voor stel van om eerst punt c te behpndelen. Dit voorstel werd van verschillende kan- ten gesteund. DeVoorzitter hield vol, dat het niet mogelijk was. De heer Thomsen gaf in overweging de gewone volgorde te behouden, omdat punt c eigenlijk een correctie is van punt b. (Wordt vervolgd). PQRTUGEESCHE JOURNALISTEN. Naar aanleiding van het feit, dat verschil lende Portugeesche journalisten in de resi- dentie vertoefden ter bijwoning van het pro- ccs-M. van Yy heeft de Haagsche Journalis- tenvereeniging den vertegenwoordigesr der Portugeesche pers gistermiddag een dejeuner aangeboden. Naast de H. J. V., die hierbij vertegenwoordigd was door de heeren Hotke en P. van't Veer, waren als vertegenwoordi- gers der buitenlandsche persverecniging aain- wezig de heervn Paul Cterjeu en dr. F. H. Huebner. Namens het bestuur der H. J. V. heeft de heer P. van't Veer de gasten bc- groet en een drbnk gewijd aan de vriend- schappelijke betrekkingen tusschen de Portu geesche en Ho'.landsche pers, terwijl namens de Portugeesche journalisten de heer Joslma Benoliel uit Lissabon, vertegenwoordiger van het groote Portugeesche dagblad Seculo zijn beste wenschen uitsprak voor de Neder- laindsche pers cn den bloei van Nederland. Later werden de gasten ontvangen in de Haagsche Journalistcn-societcit in de boven- zanl van restaurant Dijers, waar temidden van tal van journaliskn de heer Paul Derjeu namens de Buitenlandsche Persverecniging hen wclkom hectte en waarop de heeren Be noliel en Revtialdo Ferreira, vertegenwoordi ger van de A. B. O. en Tarde te Lissabon, dank jegden voor de hartelijke ontvangst in Nederland. DE ELECTRISCHE. Ook de spoorbaan der Zuid-Hollandsche Elcctrische zal in den loop van het volgende jaar geheei worden verzwaard door vcrvan- ging van de tegenwoordige rails van 12 me- J ter door staven van 18 meter lengte en 46 Kg. gewicht en door vermeerdering van het aantal dwarsliggers van 24 tot 30 onder elke staaf. Maandag zou men reeds beginnen met den aanvoer van zand. Er is nog niet beslist of de versterking van den weg in eigen be- heer dan wel door aanbesteding zail gescliie- den. JHR. VAN VREDENBURCH. De correspondent der N. Rott. Ct. te Brus- sel meldt: Llit de beste bron wordt het bericht beves- tigd, in Februari mr. van Royen als gezant bij het Italiaansche hof gaat vervangen. Het vetrek van jhr. van Vredenburch wordt zoo- wel in Belgische kringen als in de Neder- landsche kolonie in Belgie, ten zeerste be- treurd, daar de huidige gezant alhier de al gemeene sympathie genoot. Ook voor de Nederlandsche weldadigheidswerken in Bel gie is het vertrek van den gezant en van me- vrouw van Vredenburch een groot vCrlies. Omtrent de opvolging van jhr. van Vreden burch te Brussel is vooralsnog niets met ze lcerheid bekend. CENTRALE EN HOOGERE GEMEENTE-AMBTENAREN. D? vereenigingsraad van de Centrale van hoogere gemeente-ambtenaren heeft dezer de gen een vergadering gehoudtn, waariri, na- dat het jaarverslag en de rekening en ver- antwoording waren goedgekeurd, dr. C. Spookier als bestuurslid werd herbenoemd. Er werd besloten dat het bestuur een adres zal zenden aan de besturen van die gemeen- ten, waarin vereenigingeh zijn, die, hetzij een commissie van advies of wel opneming in de bestaamde commissie van georganiseerd overleg wenschen te verzocken. De rechtskundige adviseur, mr. Van Nieukerkcn, hield een voordracht over het on- derwerp: „Ambtenaar en onrechtvaardige ovcrheidsdaad". HEFFINGEN BIJ UITVOER VAN KAAS. De Nederlandsche Vereeniging van Kaas- haucelaren heeft een adres gezonden aan den minister van financien (die bereids aan den minister van binnenlandsche zaken en lanfl- bcuw verzocht heeft de behandeling ervan te willen overnemen), waarin zij verzoekt bij bijzonder heffing, die de kaas-exporteur heeft te betalen wegens opgelegd toezicht bij den uitveer van kaas in blaas en kaas in blik, te doen vervallen. Adressante heeft gemeend tegen deze hef fing niet eerder te moeten opkomen, dan na- dat de staatsbegrooting sluibnd zou blijkea te zijn en de vrees voor inflatie dus geweken was. -Nu dit het geval is, dringt zijlfnct klcm er op aan, deze extra belasting, die uitslui- tenti ten laste van den kaasexporteur wordt gehen en waar geen enkel voordcel voor de- zen tegenover staat, in te trekken en restitu- tie te verleencn van de heffing, die den ex- porteurs uit dien hoofde in dit jaar werd opgelegd, aangezien deze extra-lasten bij ve- ien zwaar drukken, vooral ook omdat die ex- porthandel in de laatste jaren met zoove-d grootere moeilijkhedtn dan voorheen te kam- pen heeft. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DE HAARLEMMERVAART TE LEIDEN. De correspondent der N. Rott. Crt. te Lei den meldt aan zijn blad: Naar wij vernemen, zal een dezer dagen (waarschijnlijk Dinsdag a.s.) in de wachtka- mer le klasse van het station Leiden het on- derzoek vanwege de directie der Ned. Spoor wegen plaats hebben naar de oorzaak van het ongeluk met den gocderentrein aan de Haarlemmertrekvaart te Leiden. Het bericht, door eenige bladen verspreid, ■als zouden eenige beambten in verzuini zijn geweest door niet tijdig instructie te hebben "gegeven aan den machinst- van den trcin om langzaam te rijden, moet op een misverstand berusten, omdat er geen sprake van is ge weest ooit een dusdanige instructie te geven. Het is steeds gewoonte geweest, met onver- anderde sneiheid met tre inen te passeereu a is dergelijke werken werden uitgevoerd, zonder dat tot heden daarbij ooit iets gebeurd is Maar, aldus onze zegsman, het is natuur- lijk mogelijk, dat gedurende twintig jaar een werkwijze gevolgd is en dat er dan iets gebeurt, waaruit blijkt, dat deze werkwijze niet in alle opzichten juist is geweest. Degeen, die met de wisselverandering bij de Haarlemmertrekvaart bezig was, de heer Van Schaaufelen, is iematid, onder v/iens leiding reeds een groot aantal werken aan den weg, tot voile tevredenheid van de di rectie, zijn uitgevoerd. Zooals wij reeds eer der mcdedeelden, autwoordde op een desbe- treffende vraag onzerzijds deze heer ons, dat het losschroeven van de bouten op een na, zijns inziens geen bezwaar opleverde. In een der eerste door ons geplaatste be- richten over dit ongeluk schrijven wij„Als bijzonderheid kunnen wij nog mededeelen, dat het juist een buitenlandsche wagen is, die het eerst uit de rails is geloopen". Naar uit de ons ten dienste staande gegevens blijkt. wordt het onderzoek op dit oogenblik geleid in de richting, of ook deze wagen de oorzaak van het ongeluk kan zijn. Vrijdag- middag hebben twee technische ambteriaren uit Utrecht den wagen onderzocht. Deze is op het 8tationsemplacement te Leid.n ge- plaatst en moet tot na het onderzoek aldaar bl iven. De goederen, die de wag.n vervoer- de, welke voor Noordwijkerhout bestemd waren, zijn gelost. Als aah zekerheid grenzende waarschijri- lifkheid moet de oorzaak van het ongeluk ge- zocht worden- in het onderstel van dezen wa gen, dat geen gcvaar opleverde op een nor- maal aangelegde baan, doch niet geschikt is tot het rijden over cen rail, die zoo los lag, als dit door de workzaamheden van de ver- nieuwing der wissel het geval was. Een eindrapport van de commissie van on- cferzoek der directie kan spoedig tegemoct worden gezien. DE MOORD TE OVERSCHIE. De 27-jarige M., die j.l. Dinsdag" is aange- houden als verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal met geweldpleging. tc Over- schie, in den nacht van 16 op 17 Mei j.l. go pleegd, is wcer op vrije voeten gesteld. Nam men zich zal herinneren, is do behandeling van de strafzaak tegen V., die kort na hot plegen van het misdrijf is gearresteerd, en die j.l. Dinsdag voor de Rottcrdamsche recht- bank tereeht moest staan, uitgesteld, omdat men eerst ccti onderzoek naar M. wilde in- Friesland is de baker- mat van de veel ge- liefde ijssport. Daar door ontstond er een bloeiende Schaatsen- industrie, beroemd om de wondcrlijkc fijn- heid harer producten. Vooral het Friesche stadje IJlst deelt in deze goede reputatie door het veel ge- vraagde fabricaat van stellen. M. is nog dienz.lfden dag te Delft aangehouden en naar Rotterdam overge- bracht. Het onderzoek heeft uitgewczen, dat M. zich niet aan medeplichtigheid kan heb ben schuldig gemaakt. THEORIE MET DE SOLDATEN. In den Leiddraad theorieen voor de Infan- terie staat o. m. aangegeven, dat het ge- wenscht is, dat de Compagnies-commandan- tai persoonlijk, of daartoe geschikte Luite- nants, onderwerpen behandelen, welke hoewel niet in den leiddraad voorkomend rechtstreeks kunnen bijdragen tot de zedelij- ke vorming van den soldaat, o. a. plichtsbe- sef, meed, zelfopoffcring, beteekenis van het vaandel. Teneinde bovendien bij de dienstplichtigen zuiverc begrippen te vcstigai omtrent de dcelstelling van onze weermacht, de beteeke nis van den Volkenbcnd en het hierin tot uit- drukking gebrachte streven naar algemeene beperking van de bewapening, acht de Minis ter van Oorlog het nuttig voortaan ook deze onderwerpen met den troep te doen bespre ken en wel bij voorkeur door Officieren, die niet alleen van deze aangelegenheid een meer uitgebreide stud'ie hebben gemaakt, doch te- vens deze onderwerpen op duiclelijke en be- vattelijke wijze weten voor te dragen. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND. De Vrijzinnig-Democratische Bond hield Zaterdag en Zondag te Arnhem zijn 33-ste algemeene vergadering, die de voorzitter van den Bond, de heer mr. H. P. Marchant 's middags heeft geopend met een rede. Na opening door den voorzitter zijn eenige verslagen uitgebraeht. Hierna ging de ver gadering over in een huishoudeliike bijeen komst. Des avonds had een openbare vergadering plaats in de concertzaal van Musis Sacrum, waarin mr. H. P. Marchant een rede hield over den algemeenen politieken toestand. HET VERDRAG MET BELGIe. Vijft en vooraanstaande anti-revolutionai- ren te Middelburg o a. drie leden van den ge- meenteraad, de heele fractie, behalve wethou- der De Veer, die iid der Eerste Kamer is, heb ben zich verbonden om mede te helpen een landeiijk comit6 van anti-revolutionairen te vormen, dat de anti-rev. leden der Eerste Ka mer zal verzocken rekening te houden met de door duizenden geestverwanten gevoelde be- zwaren tegen het Belgische verdrag. De heer J. F. Heemskerk, oud-lid der Twee- de Kamer, en broeder van mr. Th. Heemskerk. heeft in het anti-rev. dagblad De Zeeuw een artikel geschreven. waarin hij aandringt op verwerping van het verdrag. Mr. H. C. DRESSELHUIS. Sinds een'een tijd is mr. H. C. Dresselhuvs weer ziek. Zijn toestand was de laatste da gen ernstig, maar was Zaterdag iets gunsti- ger. Prins Hendrik heeft gisteren ten huize van mr. Dresselhuis laten informeeren naar den toestand van den z'eke. BEZOEK VAN DEN EX-KROONPRINS De ex-kroonprins van Duitschland. is Zaterdagavond uit Anvrsfoort pei trein naar Berlijn vertrokken. Op den verjaardag van den ex-kcizer zal de ex-kroonprins wfdero.n een bezoek aan Doom brengen en zich dan tevens naar Wieringen begever: om enkele vrienden en kennissen te bezoeken. NIEUW BLOEMBOLLENVEIIINGS- OEBOUW TE HAARLEM In een buitengewone algemeene ledenver- gadering van de cooperatieve Haarlemsche groenten- en bloemboilenveiling is met alge meene stemmen aangenomen het voorstel van het bestuur tot aankoop van een terrein van de heeren Polman en Mooy aan den Kleinen Houtweg en het stichten daarop van een nieuw bloemhollen-ver1inrrsgebouw. BEROOVING? Met den D trein, die omstreek? tien minu- ten voor vijf in Den Haag aankomt, kwam Vrijdag mevrouw S V uit Parijs mee Zij was van plan ^enige dagen in Den Haag door te brengen en had een kamer in een hotel aan den Sfaficnswes; ^ehuurd T^n zij uit haar coup6 stapte, droeg zij een taschje met juweplen en ongeveer tweeho.i- derd gulden aan Holiandsch ge'd Zij heeP gezien aldus verklaarde zij later dat het taschje dicht was Maar op het Stations- plein gekomen bemerkte ze, dat het open stond en de inhoud verdwenen was EeVst meende zij, dat door het open gaan van het taschje, de sieraden er uit gevallen waren Maar toen zij terugging, vond zij niets Zii heefi dan ook de politie er in gekend omdat de inhoud wei gerold zal zijn, vermoedelij'k in de donkere hal. De inhoud bestond uit een paar diamnti-fen oorringen, een daamanten haarspeld en een Dinsdag, 30 November. Hilversum, 1050 M. 12Politieberichten. 3.4.Radio-knipcursus. 4.30—6.15 Con cert door het H. D. O.-orkest. 6.15—6 45 Volksliederencyclus IX. Het Duitsche volks- lied. Diete Blooker, sopraan. Willem van Warmelo, aan den vleugel 6.45—7.45 Ver- volg- en conversatielessen Engelsch. 7 45 Po litieberichten. 8.1010.30 R.K. radio-avond. Het Nederlandsche radio-sextet (fluit, clan- net, hobo, fagot, hoorn, piano) Frits Bol- sius, bariton. Spreker: De heer L F Bouman, adj. chef aan het vliegveld Schiphol 1. Drie deelen uit het sextet, Thuille (sextet). 2 Re- citatief „Jachtaria'' uit de Jahreszeiten, Haydn (Bolsius). 3. Serenade voor fluit, hoorn en piano, Muller. 4a. O, Isis und Osiris, uit de Tooverfluit, Mozart, b. In die- sen heiligen Hallien (bariton). 5. Trio voor clarinet, fagot en piano, Beethoven 6. Le- zing door den heer Bouman: Een en ander over het hedendaagsche luchtverkeer en de toepassing van de radio daarbij. 7. Erlkonig, Schubert (bariton). 8. Sextet Andante), Ruygrok Sextet). 9. Alt Heidelberg. Jensen (bariton). 10. Quintuor, Rimsky, Korsakow (fluit, clarinet, fagot, hoorn, piano). 10 Persberichten. 10 30 Dansmuziek door de Radio-dance band. Daventry, 1600 M. 11 201.20 Concert dcor het Daventrykwartet en solisten (contra- alt, viool, humorist). Radio dansband. 1.20 2.20 Concert van het Holborn restaurant. 3.20 Lezing: Music for schools. 4.20 Cause- rie. 4.35 Muziek van het Marble Arch pa- villion. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Spaansche lezing. 7.50 Muziek. 8.Lezing: Music Hall personalities 8.20 St. Andrew's day programma. Inle ding door Dr. Devon. Piiner-muziek 8.30 Schotsche koorzang. 8.45 ..C'est la guerre", oorlogs-episode. 915 Zang (contra-alt. bariton). 9.30 Edinburgh caelic-koor 9.45 Causerie van Dr. Devon en muziek door de Schotsche pijpers. 9.50 Cau serie and the ordinary listener. 10.20 Tijd sein, weerbericht. nieuws. 10.35 Sonate in C- moll, Schubert. Piano, E Bainton. 10 50 12.20 Dansmuziek. Olvmpia-band. Parijs Radio Paris"1750 M. 12.50 2.10 Concert. Orkest Locatelli en Mme Va lentino, zang. 5.055.55 Concert (piano, viool, cello).' 9.05—10.30 „Les caprices de Marianne", dram, selectie van Musset, door Hr. P. Geay. Kdnigswv.sterhansen, 1300 M. en Berlijn 483 en 566 M. 2.20—7.20 Lezingen en les sen. 7.50 Uit de opera's Don Juan, Idome- neus, Bruiloft van Figaro en II re pastore, van Mozart. Orkest. L. Schone, sopraan. M. v.d. Berg, viool. Miinster, 303 M. 12.50— 1.50 Werken van Schillings door orkest. 3.204.20 Pianocon- cert. 5.20—5 50. 5.55—6.20, 6.40—7.20 Le zingen. 7.20 Vocaal concert door Pieter Lordmann. 7.50—9.40 Soldatenmarschen, door orkest. Brussel. 509 M. en Antwerpen266 M 5 206.20 Orkestconcert. 8.20 De radio- courant. 8.5010.50 Galaconcert. diamanten collier en een dito sierspeld, alles gevat in platina Deze voorwerpen, ter waar- de van fr. 100,000. zijn. met het schildpadden- doosje, waarin zij geborgen waren, verdwe nen. De commissaris van politie, afd. S in Den Haag, verzoekt ieder. die ter zake inliohtingen kan geven. zich op zijn bureau, Alexander- plein, te vervoegen. KORTE BERICHTEN. Op den Rotterdamschenweg te Delft is Donderdagavond omstreeks 10 uui een autobus in de sloot gereden, vermoedelijk doordat de chauffeur, door den mist mis- leid, bij het uitwijken te ver naar den kant van den weg uithaalde De inzittenden, die door glasseherven niet ernstig werden ge- wond, zijn door particuiieren in bun auto's meegenomen naar Rotterdam. De autobus is vannaiht weer op den wal gebracht. Het vertrek van den benoemden gezant te Washington, mr dr J. H. van Royen, is in verband met den gezondheidstoestand van mevrouw Van Roven, die nog niet geheei is hersteld van een in het vooriaar onder- gane operatie, een paar maanden uitgesteld. De gezant zal vermoedelijk nog tot Februari. op zijn post te Rome blijven. Tot onvolger te zijner tijd van mr. Van Roven als gezant hij het Italiaansche hof zou bestemd jijn ihr. Van Vredenburch, thans gezant te Brussel. Pn 8i0-iari"fe P Panlusma. uit Suameer* die te Bergum door hoilende paarden omver was geloooen. is in het ziekenhuis te Leeu- warden aan de gevolgen overleden. De 34-jarige ongehuwde machinist van Oning is Zaterdag op de steenfabriek der N.V Steenfabricken v h S G van de Pol en Co te Eckenwiel, tusschen de loeomotief van het rronosnoor en den kiowagentrein ge komen Zijn hoofd werd verpletterd, zoodat de dood onmiddelijk intraci Zaterdagmiddag ir te Axel op den over- weg van de spoorlijn Mecheien-Tcneuzen de auto van den heer D in botsing cekomen met de loeomotief van een bietentram der Z. V. T M De auto kreeg een stoot en werd tegen een ijzeren paal der afsluitboomen ge- drukt. waardoor ze om^'opT en ?red'"o1^1'ik vernield we^d. De ty>ide inzitbnden de heer D met een passagier hekwamtn arm- en beenbreuken. terwijl de heer D. ook over inwendige piinen klaagde. Een 56-jarige glazenwasscher is terwijl hij op een ladder staande de glazen lapte van de 2de verdieping van een percee] aan de Weesperzijde te Amsterdam op s'raat ge vallen Vermoedelijk was hii op slag dood. Bit h^t iossen van een ketel vcor een zuivelfabri-'V on net spoorwesremplac- ment te Eften c a (N Br.) is de 51 iarisre P Huy- brechts. voerman bij den expedHeur Broeckx te Tilburg, h°kne!d neraakt tusschen zijn wagen en een muut Ernstig gekneusd werd de man in het R K gasftiuis te Etten opge- nomen. waar hij aan zijn wonden is over leden De man was wednwnaar en laat 5 mindenaricre kinderen achtei. Te Assiu is Zaterdag eene algemeene vergadpring gehouden van h^ Genootschan ter bevordprinc van d-°n I andbouw in Drentp (D L G on^pr Mding van den heer J L Niisingh te De Wijk Zaterdag is t° Rotterdam e0 jaar oud. overleden mr Marinns van Bierkom een te dezer stede bekend advocaat en procureur. Onze schaatsen, welke overal verknigbaar zijn. dragen op de ijzers onderstaand merk: J.N00IT6EDAGTSZN. ULST «az

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6