Stadsnieuws van 29 November 1926. Opgave van Noordbollandsoh LandbonworedleL r Eaferflag rs, na eon uifvaarfdicnst in de kerk aan den Wassenaarschen Weg te 's-Gravenhage, op de R. K. begraafplaats ter aaxde beheld het stoffeilijk overschot van wij- len mr. R. B. Ledeboer, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad Zoowel in de kerk 4s op de begraafplaats was die belangstelling zeer groot. CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Uit Tiel wordt aan de Telg. gemeld: In de dagvaarding betreffende de Culem- borgsche moordzaak, waartegen de beide ver- dachten, J. Vroege en C. Sweris, verzet heb- ben aangeteekend, wordt o a. gezegd, dat zij omstreeks 23 December 1923 te Culemborg met voorbedachten rade Thomas van Wiggen en Gerrigje van Wiggen van het leven heb- beroofd door, na de woning te zijn binnenge- drongen, de twee Van Wiggens met een of meer zware voorwerpen verschillende slagen en stooten en sneden op hun hoofden toe te brengen, ten gevolge waarvan de getroffenen zijn overleden. Subsidiair wordt ten laste ge- legd, dat zij anderen opzettelijk bij den moord behulpzaam zijn geweest. Ten slotte wordt gezegd, dat zij met of zon der anderen met het ooomerk van wederrech- telijke toeeigen ng hebben weggenomen een geldsbedrag, toebehoorende aan beide Van Wiggens. DE EX-KROQNPRINS WEER j; VERTROKKEN. De ex-kroonprins, die, te Doorn vertoefde, is Zaterdagavond van Amersfoort per trein naar Berlijn vertrokken. De correspondent te Berlijn meldt aan d Telg. voorts, dat van gezaghebbende zijde eerzekerd wordt, dat het bezoek aan den ex- keizer uitsluitend in verband stond met de re geling der schadeloosstelling van het huis Hohenzollern door Pruisen. Naar de „Lokal Anzeiger" voorts bericht was minister Kan's bezoek aan den ex-kroon prins te Apeldoorn slechts een beleefdheids visite. Met name wordt ontkend, dat de ex kroonprins met den minister onderhande'.d zou hebben over een eventueelen terugkeer van den ex-keizer naar Duitschland. AMBTENaREN gestraft. Naar de Crt verneemt, zijn, naar aanlei- ding van de ramp bij „de Vink", de ingenieur van weg en werken Panthaleo baron van Eck. de hoofdbouwkundige Leith en de opzichter van weg en werken Berghuijs door de directie der Ned. Spoorwegen gestraft met een schrif- telijke berisping. Een dwergelijke straf wordt door het spoorwegpersoneel steeds als zeer zwaar beschouwd, en er is dan c.ok voorzien in de mogelijkheid, om van zulk een straf in hocger beroep te gaan bij een scheidsgerecht. Wij vernemen voorts, zegt het blad, dat deze bestraffmg ten aanzien van de heeren Eck en Berghuijs gegrond is op onvoldoende zorg voor de veiligheid en hef niet genoeg- zaam acht slaan op ingekomen klachten. Ten aanzien van den heer Leith vindt de berisping hierin haar grond, dat hij niet zou hebben gehandeid naar het voorschrift van artikel 13 R D. V. Dit artikel verplicht den spoorwegambtenakr om, wanneer hij een bevel ontvangt, waarvan hij de uitvoermg strijdig acht me' wetteiijke of andere bij de Spoorwegen geldende voorschriften, dit bevel niettemin op te volgen (tenzij daarait gevaar voor den dienst zou kunnen ontstaan) doch tevens van het bevel kennis te geven aan den chef van hem die het bevel gaf. De directie der Spoorwegen stelt zien dus op net stand- punt, dat de heer Leith, die. getijk bekend, de werkmethode van ir. van Eck bij de ver- nieuwing van het ballasvbed, bedenkelijk achtte, de directie van zijn bezwaren in ken nis had moeten stellen. Naar men uit Leiden verneemt overweegt de directie der Ned. Cpoorwegen, om de stop plaats „De Vink", waarvan zeer weinig ge bruik wordt gemaatk, met ingang van 15 Mei 1927 op te heffen. De commissie van onderzoek zal zijn sa mengesteld uit dezelfde personen, die het onderzoek naar de ramp bij „De Vink" ver- richtten. Gelijk bekend, zijn dergelijke onder- zoeken vanwege de Ned. Spoorwegen niet openbaar. Nader meldt het blad: Werd ons dezer dagen van deskundige zij de verzekerd, dat de snelheid van 30 a 35 K M., waarmede de ontspoorde goederen- trein 4016 reed, te groot was. gezien den toestand waarin zich hett baanvak bevond, thans wordt vernomen, eveneens van deskun- diige zijde, dat veeleer deze, op zichzelf ge- ringe, snelheid mede oorzaak der ontsporing is geweest. Hoogstwaarschijnlijk zijn meerdere perso- nentreinen over den wissel met groote snel heid gereden, terwijl deze reeds in denzelf- den toestand verkeerde, als op het oogenbiik der ontsporing. Ongetwijfe d moet dat, naar het blad ver neemt, het geval zijn geweest met trein no. 1044, die kort voor de ontsporing den wis sel passeerde Immers na het passeeren van dezen trein was er naar men ons verzeker- de, abscluut geen tijd meer, om nog iets aan den wissel te veranderen Trein 1044 heeft dus de gevaarlijke plek door zijn groote snel heid zonder ongelukken kunnen passeeren In de gistermorgen in „Casino" gehouden vergadefing der afd Rotterdam van de Ned. Vereenigng van Spoor- en Tramwegperso neei die bijeengeroepen was ter bespre- king van de actie tot verbetering van de dienst- en rusttijden voor het spoorwegper soneel heeft de heer Moltmaker in den loop van zijn rede medegedeeld, dat de Per- soneelraad een zelf stand ig onderzoek heeft ingesteld naar de ramp bij E>e Vink. Binnen- kort kan het rapport van den Personeelraad tegemoet worden gezien. Wij zijn in staat ge steld, zeide hij, vast te stellen wat naar aan- leidnig van deze ramp in den dienst veran- derd moet worden, niet alleen in het belang van deveilgheid van het publiek, maar ook Y"n het nersoneel ProviwciaaS nieuws UIT SCHERMERHORN. Bij de Woensdag 24 Nov. gehouden aan- besteding van kunstmeststoffen, voor de ruinbouwvereeniging te Schermerhorn werd de levering van 40.000 Kg. opgedragen aan den heer A. A Verburg te Alkmaar. UIT CASTRICUM Men is vanwege de Nederlandsche spoor wegen bezig met het leggen van een pers- eiding van Alkmaai naar het station Castri- wm. Zoodra de putten geboord zijn en de pompinsfallafie gereed is, zal het contract met het provinciaal waterleidingbedrijf tot leve ring van water aan nel station te Alkmaar te verbreken en het benoodigde water door die teiding te persen naar Alkmaar. De reden, dat het contract met het pro vinciaal bedrijf is opgezegd, is wel de duurte, want onze zegsman verklaarde, dat voor ruim f 40000 water per jaar te Alkmaar noo- dig is. De installatie met persleiding zal een bedrag vorderen van circa 200000, zoodat een aanmerkelijke bezuiniging zal zijn te ver- krijgen Een der putten is thans gereed, het water dat daaruit komt. circa 70 meter diep, is on- derzocht en goedgekeurd. Vermelden we nog, dat de pompinstallatie zoo zal ingericht worden. dat geen meerder personeel, eerder minder, noodig zal zijn. UIT HEILOO. Een geval van kolendampbedwelming. Vrijdagmorgen ontdekten cle buren, dat het hu's van het echtpaar Leijdekker gesloten bleef. Ook de melkboer, kruidenier en ande ren kregen geen gehoor. Daar men zeker meende, dat het bejaarde echtpaar de man is 71 en de vrouw 73 jaar oud niet afwezig was, besloot men de deur open te maken. Onmiddellijk ontdekte men kolendamp in de vertrrekken en toen men in de woonkamer kwam, lag de vrouw op den grond en de man in bed. Beiden waren bedwelmd. Dr. Hoekstra, die onmiddellijk ter plaatse was, paste de kunstmatige ademhaling toe en het rnocht hem gelukken de levecisgeesten op te wekken, hoewel het geruimen tijd duurde. Den volgentien dag waren beiden weer bij hun verstand en verwonderden zich er over dat zij zoover heen waren geweest. De kachel werd elken avend gevuld en men begaf zich dan ter ruste en nooit had men eenigen hinder ondervonden. Door het Hoofd'bestuur van den Nationa- len Bond „Het Mobilisatiekruis" vereeni- ging tot steun en voorlichting aan oud-ge- mobiliseerden) is opgericht een Gewestelijke Bond voor Noord-Holland. Tot voorzitter is benoemd mr. H. Judeli te Bergen en tot secretaris-penningmeester ed heer G. Smits, die in gelijke functie is voor den kring Alk maar. UIT DIRKSHORN. Tot leden van het kiescollege der Ned. Kerk te Dirkshorn en Harenkarspel zijn her- kozen de heeren M. de Pee, J. Ruis en J. Wartenhorst. Tot notabel der zelfde gemeente werd her kozen de heer J. Huibers en tot kerkvoogd de heer A. Kistemaker. UIT LIMMEN. Ds. J. A. Bosch, alhier, heeft emeriaat aan- gevraagd tegen 1 Januari. UIT HEER-HUGOWAARD. Zondag jl. speelde op het Sportterrein al hier de korfbalvereeniging Houvast tegen W. K. V. II van Wormerveer. Houvast hield zich kranig en won met 10—0. UIT SCHOORL. Men meldt ons uit 's Gravenhage: De minister van binnenlandsche zaken en landibouw heeft zich heden naar Schoorl be- geven om daar de staatsbosschen te bezich- tigen. De minister is vergezeld van den heer De Jager Gerlings, inspecteur bij het staats- boschbeheer en van den heer Van Steijn, houtvester. HEEMSKERK. November. Getrouwd: G. H. Tuin en M. Ben- ning. -N. Stammes en M. S. Gerritsen. G. d'e Boer en T. Admiraal. G. Bakkum en A. Heijnen. B e v a 11 e n Jac. Boon-Kuiper, z. J. Joosten-Min, z. J. Kranendonk-Schip- per, d. H. Sinnege-Groenland, d. J. Vreenegoor-Kopcr, z. C. Smit-Zoontjes. d. G. A. v. Egmccid-Gooijer, z. Overleden: C. v. d. Codde, 75 jaar J. de Roode, 76 jaar. T elegrammen (OedeelteUik pecorngeerd TRAMBOfSING. DEVENTER, 29 Nov. Hedenmorgen is de stoomtram, die op 9 56 uur naar Zut- phen vertrok, nabij de gasfabriek in botsing gekomen met een met een paard bespannen wagen, die juist uit de joort van deze fa- bnek kwam. Het paard werd door de lo- comotief doodgereden. De machine ont spoorde. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het verkeer op de tramlijn naai Zutphen en naar Lochem ondervond gerui men tijd vertraging. DE TYPHUSEPIDEMIE. BREDA, 29 Nov. Sedert de vorige op- gave is het aantal typhusgevallen te Bre da verminderd van 12 tot 7. Te Princen- hage is Zaterdag 1 patient overleden Het aantal gevallen aldaar bedraagt thans 2. In totaal zijn 3 personen overleden. INBRAAK MET GEWELDPLEG1NG. TIEL, 29 Nov. In den afgeloopen na..ht is bij den bejaarden weduwnaar G. Hoi ingebroken door een gemaskerd persoon, die hem aanrandde en bewustloos sloeg Er worden eenige honderden guldens vermist. Men meent aanwijzingen om- trent den dader te hebben. DOODGEVALLEN TIEL, 29 Nov. Zaterdagmiddag is de 61-jarige landbouwer P. de Vr. van een hooizolder doodgevallen GOED AFGELOOPEN. VLAARDiNGEN, 29 Nov. Zaterdag avond reed te Vlaardingen een luxe auto, waarin gezeten waren de heeren P. en B., beiden uit Rotterdam, van den Maassiuis- schen dijk. De beide mzirtenden konden nog bijtijds uit den wagen springen, welke beneden aan den dijk tegen een boom te- recht kwam. De auo werd ernstig bescha- digd. VAN DEN DIJK GEREDEN. VLAARDINGEN, 29 Nov. Zaterdag- nacht omstreeks twee uur reed de chauffeur V. S. uit Rotterdam, die vermcedeijk in be- schonken toestand verkeerde, met een door hem bestuurden auto zig-zagsgewijze over den Schiedamschen dijk in de richting Rotterdam. Toen de wagen te ver naar rechts reed, sloeg hij over den top en rolde van den dijk, om tenslotte in de vaart terecht te komen. De chauffeur sprong bijtijds uit den wa gen. Ook de passagier P. uit Vlaardingen wist zich tijdig te redden. V. S., die het rechtersleutelbeen heeft ge- broken, is met een anderen auto naar Rot terdam gebracht, waar hij op verzoek van de Vlaardingsche politie is aangehouden. SNEEUWVAL. PARIJS, 29 Nov. Hevige sneeuwval wordt gemeld uit het Alpengebied. Op de St. Gofhard is 10 Meter sneeuw gevallen. GEWOND. Tijdens de voetbalraatch tusschen Voor- waarts 1 en A. R. C. 1 alhier, welke wedstrijd gespeeld werd te Noord-Scharwoude, kreeg de speler C. Venneker een schop tegen zijn neus, zoodat dit lichaamsdeel deerlijk geha vend werd. De gewonde moest zich bij thuiskomst dadelijk onder geneeskundige behandeling stellen. AFSCHEID. De heer C Lodewijks tot dusver chef-ma chinist bij de Ned. Spoorwegen, alhier, die met ingang van 1 Dec. a.s. is benoemd tot de pot-chef te Uithoorn, nam heden afscheid van superieuren en collega's, die hem daarbij als aandenken een inktstel aangeboden. SCHAKEN. De uitslag van den schaakwedsirijd tus schen de schaakvereeniging uit Haarlem en V. V. V., gespeeld in de „Nachtegaal", Lange straat, alhier op Zaterdag 27 November j.l. was als volgt: Alkmaar Haarlem 1. P. Ooykaas 0—1 G. Bollebakker. 2. J. G. van Burken 01 Ph. Th Stol. 3. P. Deugd 10 A. A. J. Ridder- [hof 4. P. Hartog 01 A. Hajo Fick. 5. F. C. Laas 01 T. Lodewijk Heil 6. G. v Nieuwkuyk 01 J. H Breyer. 7. H. Pijper 01 Jr. F. j. Kubatz 8. A. Vader 10 W. J. Cohen. 9. J Withaar V? F. Nobel 10 W. iegel 10 Dr. P. Ozinga. Alzoo een sprekend verlies tegen een club van dezelfde klasse. Spoedig trekt Alkmaar naar de Spaarne- stad om ..bloedig" revanche te nemen. We wenschen V. V. V. dan alles goeds. LICHT OP! Hedenavond voor riiwielen en motorijtui gen te 4.20 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Antonie Cornelis, z. van Hendrikus Johan nes van der Linden en Elisabeth de Graaff. Levenloos aangegeven kind van Hendrikus Johannes Zandvoort en Trijntje Neeltje Moeijes. Machiel, z. van Gerrrit van der Sluijs en Jacoba Maria Alburg. Johannes Jelger, z. van Feike Kuipers en Liesbert Koornstra. Maria Afra, d. van Jacob de Moel en Maartje Bruin, OVERLEDEN: Rein-der Branden 56 jaar. Jacob Kooij, 76 jaar. Jan de Nijs, 50 jaar. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 November. Medegedeeld door het Koo. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.8 te Vardb. Laagste barometerstand 750.9 te Brest Verwachting (geldig tot den avond van 30 November). Matige zuid-oostelijke tot oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, eenige kans op re- gen of sneeuw in het zuiden, lichte vorst des nachts, overdag tenperatuur om het vries- punt. Ingezonden stukken (buuen ver an! u>uo: ueujhheid vuu ae Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijsi geenszins dat ae •edaciie er mede insUmt.) Den Weihd. Heer Redacteur van de Alkmaarsche Courant, alhier. WelEd. Hc-er, Beleefd verzoek ik U onderstaande regelen in uw Blad te willen opnemen. In het hoofdartikel van Zaterdag vermeldt U, behalve andere onjuistheden, dat door mij een foutieve berekening zoude zijn gemaakt van de voedingskostcn in het Stadszieken- huis. lit stel er prijs op te verklaren, dat deze medeckeiing geneel oezijden de waarheid is Met beleefden dank, Hoogachtend, S. W. ARNTZ. (Het spijt ons wel, dat de heer Arntz die „anaere o.ijuistiiodenniet even nader in het licht gesteld heeft. Als hij ze ons niet aanduidt, kunnen wij de waarheid van onze mededeeiingen ook niet nader in het licht stellen. Slechts komt de heer Arntz er tegen op, dat wij gemeld hebben, dat door hem een loutieve berekening zou zijn gemaakt ittzake de voedingskosten in het btadsziekenhuis. Ditzeifde is ook in den Raad medegedeeld en heett in ons raadsverslag gestaan, zccider dat die heer Armz er tegen geprotesteerd heeft. Wij willen er tevens op wijzen, dat deze mededeeling Donuerdagmiddag openiijk door den heer Westerhof in de Kaadszaal is gedaau, toen verschillende leden der zieken nuisconnnissie daarbij tegenwoordig waren, zonder dat een dier leden ook niet mr Leesberg er tegen geprotesteerd heeft. Er is dus onzerzijds geen reden om aan te nemen, dat het door den heer Westerhof me- de^edeelde on juist is geweest. Evenwel hebbeci wij na ontvangst van bovtnstaand schrijven nogmaals naar de gebeurtenissen in de ziekenhuiscommissie gei'nformeerd, waarover ons het volgendc medegedeeld werd: Bij het samenstellen der exploitatie-reke- ning voor het nieuwe ziekenhuis is bij den heer Arntz naar de kosten van voeding in het tegvnwoordige Stadsziekenhuis voor 3e klas patienten en personeel gei'nformeerd en werd door dezen een bedrag van 0.75 per persoon en per dag genoemd. Bij nadere bespreking bleek toen, dat die 1 kosten over 1924 een bedrag van J 0.55 en over 1925 slechts 0.53 per persoon en per dag hebben bedragen. In 1925 waren de kosten dus nog lager dan in 1924 en er is geen enkele reden waar- om ze later zooveel hooger zouden zijn. De heer Arntz heeft toen medegedeeld, dat hij ze voorzichtigheidshalve zoo geraamd had Zonder hoof del ijke stemming de heer Arntz legde er zich dus bij neer heett de commissie toen besloten de kosten op 0 55 per persoon en per dag te bepalen, wat een verschil in exploitatieko6ten van 9056 gemaakt heeft. Red. Alkm. Crt.) Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij nog eenige plaats- ruimte in uw blad waarvoor bij voorbaat on- zen dank. Het is naar aanleiding van de laatst gehouden Raadsvergadering over het verzoekschrift van de ouders der niet school- gaande kinderen veroorzaakt door overplaat- sing. De heer Westerhhf spreekt van koppige menschen en doet de vraag: gelooft iemand van u, dat dit verzet der ouders uit zich zelf geboren is? Aldus zou men kunnen aanne- men, dat de heer Westerhof een groep ouders heeft uitgekozen die volgens zijne meening niet in staat waren het standpunt dat zij heb ben ingenomen, zelf te kiezen. Die mogelijk heid had bestaan indien de heer Westerhof anders tot ons gesproken had, maar uu wij na het onderhoud met den heer Westerhot direct den indruk kregen, dat het hier moeten was, werd bij ons het verzet geboren, temeer daar wij vermeenden toch wel eenige rechten ten aanzien van de vrije keuze, welke voor- heen gold en nog geldt, te hebben. Wij stelden toen volgens ons de zeer logi- sch vraag: om welke reden is ons bij de aan- vraag der scholen niet medegedeeld, dat de mogelijkheid bestond dat bij de opening der Rochdale school de kinderen zouden worden overgeplaatst, daar dat monumentale ge- bouw toch ook bezet zal moeten worden. Maar neen, zelfs werd op verzoek der ouders een kind met 1 Sept. j.l. nog geplaatst op de 6de gem. school en werden 14 dagen later zonder pardon de deuren ook daar voor het kind ge sloten. Dit hebben wij mede gedeeld aan den heer Westerhof, maar een uiteenzetting van het mooie kasteeltje op Rochdale volgde en wij hadden maar te gehoorzamen, in het be lang van de gem. fihancien enz. En gesteld rfu, dat wij onze kinderen naar de aangewe- zen scholen hadden gezonden, wie geeft ons dan de zekerheid, dat herhaling van dit ge- beuren niet weer zou geschieden. Wij dienen focli wel fe w'efen of 'dit rechfsgeldig is Wij* mogen toch in het belang onzer kinderen niet toelaten dat herhaling hiervan geschiedt. Wie ter wereld zal nu willen gelooven, dat zoo iets als hier plaats heeft het onderwii? ten goede komt? En dan ten slotte willen wij nog opmerken. dat hier een Hoofd der open- bare lagere scholen als zoodanig wordt ge- kwalificeerd dat die de man ise die hier de zaak warm houdt. Niefs is minder juist. En dat er nog onderwijzeressen zijn, die de kinde- r n wat bijwerken, verdient dit geen woord van hulde? Zou dan ooit iemand verlangen, dat onze kinderen er de dupe van worden, dat de ouders in deze zaak om hun recht vra- gen en liefst zoo spoedig movelijk? Neen, waarde heer Westerhof, wij hadden van u een ander standpunt verwacht, hoezeer gij deze zaak in het belang der gemeente ook voor- stelt, U dient toch een open oog te houden voor een zaak als deze. die er naar streeft om vrijheid en recht te verkrijgen. De gedupeerde ouders. W. BOON. "T' G. RUS. A. OUDEMAN C. J. BOL. C. KIXJFT. C. VAN LEIJEN. P. MENSINK. L. SMIERS. T LEEP P. C. BOUMAN. J. C. A. FEBER. H. L. W. ROESINK. W. M. VAN KLUYVE. - - S. WESTRA. ESRarktberichfen AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 436 vette koaien waarvan de prijzen waren: le kw. 0.961.10 per Kg. slachtge- wioht, 2e kw. f 0.800.96, 3e kw. 0.66 0.80, 100 melk- en kalfkoeien 250— 500 per stuk, 74 vette kalveren: le kw. 1.10 per Kg. levend gewciht, 2e kw. /0.80 1, 3e kw. 0.70—/ 0.80, 55 nuchtere kal veren 12—/ 19, 152 schapen 23—/ 30 per stuk, 586 varkens: Holl. le kw. 083 0.84, 2e kw. 0.820.83, Overz. en Geldersche: le kw. 0.830.84, 2e kw. 0.820.83, enkele varkens 0.85, vette varkens 0.80—/ 0.82, 75 paarden 100 200 per stuk. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. Spuische eigeoh. poters 2.803. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, 2150 H.L. :V-.' Vorige Koers Koers van heden te pl.m. 1.30 PROLONGATE vorige koer, 3| pCU. heden 3* pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen NIET OFFIOEEL. 'j« 2,50.% U15S 3%6% (Ontvsngen per dr««dloo*e telefoon). STAATST.EENINGEN. 6 NederL 1923 A. 5 1919 BANKdNSTELLINGEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpfj Cert. v. lOOo m Resc. INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzljde Jurgens Gew. Aand H A. Q I. Maekubee Nederl. Kunstzljde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H- V A. Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjano Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deii Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rul ber SCHliEPVA ARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart (Jnie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvuart Oude Boot Holl. Stoomhoot Niev Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pret. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senernhah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pecific Wabash ,t t I. I :-"3rly "i i. 101 T/u lOOi'/ie 229M 175 1571* 158 125 077% 160 971* 931* 951* 95'/, 1981* 3oO 3471* 98 150 V, 6951* 393 185 V, 174./, 124'* 223 35S*4 1731* 372'* 3171* 210 24j 455 279 15CI* 3221* 107 285 141* 61** 56»* 1741* 175 214 987* 54 1161* 158 87* 39 1981* 4241* 4101/4 4441* 117 1637* 41"/l« i Wjf 223 176 1571/, 158 861* 1661* 951* 197 150 695 398 185 175 123 373J-4 315 215 .244 230 150 20 165 174 215 99 87* 38i* 200 427 414-5 444 1161* 41% pl.m. pl.m. 1.45 2.— 229$.J 22$$ 175$.7 156$.7 158 124** 861* 166% 167 97 87 93 95>* 95-J 94$.5 197 196 360 692-5 390.3 397 185 175 123 123$.} 225 - 358 373J-4 314J-5J 150% 2861* 141'/,, 63 63 57$.S 57i* 1741* 1741* 2151* 99 115.6$ 197.3 42t«* 4261* 414.5 415.6 4441* pLm. 2.15 2291* 85 166.} 93J.4J 195.6 693 396. S 220 373J-4 314^-5 3- 231* 621* 571* 215 97.9 381-9 Berlijn Parije Brussel (Belga) BazeJ Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New«Vork itaiie 4 t -- e.-W i Vorige koers 12.131* 59 43 9.04 34 80 43.25 35.321* 06.02** 06.75 63.85 2.501* 10.57% Koer, op heden Ofl.noteering 12.13U, 59.43 9.26 34.80 48.25 35.321* 66.021* 65.77% 63.10

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7