y DE LANGE 4 DE MORAAZ I CrediGtsn - Deposito - Effecten m m BinnenBand LAliGESIBAAT 49 - ALKMAAR Sfads^ie&sws VIER MANNEN DOODGESCHOTEN. Uit Batavia wordt d.d. 29 November dooi Aneta gemeld: Een Menadoneesche korpo- raal-schildwacht van het hospitaal te Welte- vredcn heeft vannacht om een vrouwenkwes- tic den sergeant-wachtcommandant Kiay en den korporaal Sunneke doodgeschoten. Hij sprong in de rivier ora zwemmend1 te vluch- ten. Later ontmoette hi] den wakker gewor- dcn .gepensionncerden ambtenaar Leisen met diens zoon. Hij schoot Leisen dood en ver- wcndde den zoon. De amokmaker kwam op het Kcr.ingsplein-Oost eeen politie-auto met zes man tegen, welke te hulp geroepen was. Nicmand in den auto vermoedde. dat de kor poraal de moordenaar was. Van vlakbij schoot hij den polite-opziener Dijkstra dood en vluchtte. Hij is nog niet gepakt. DIEFSTAL. Zondagavcnd 8 uur is, zooals we reeds in het kort in ons vorig nummer meedcelden, te Ingen ingebroken bij den 72-jarigen weduw- naar Hoi. Deze hoorde gestommcl, doch meende, dat he katten waren. Kort daarna is de deur van de huiskamer geopend, waar- op een geniaskerd persoon binnentrad, die den heer H. aanviel en hem aan het hoofd verwcndde. De dictistbode, die h?ar uitgaans- avond had, vond Hoi bij thuiskomst bewus- teloos in den kelder liggcn. Hoi was tot be- wustzijn teruggekeerd, toen de diet naar hem kwam kijken, maar hij had zich bewusteloos gehouden, waaxop de diet de deur sloot en vertrok. Er is een bedrag van 400 aan geld gestolen. De toestand van den heer Hoi wordt zeer ernstig genoemd. Het parket uit Tiel is gistermorgen naar Ingen geweest en heeft daar een persoon gehoord. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND De algemeene vergadering van den Vrijz.- Dem. Bond onder voorzitterschap van prof, mr. R. Kranenburg, is Zondagmorgen te Am hem voortgezet. De vergadering was zeer druk bezocht. Allereerst kwam aan de orde besprekiug van het beleid van de Kamerfraetie. Verschillende sprekers voerden hierover het woord, waarna mr. Marchant en Prof. Eerd- man spraken. Hierna hield de voorzitter van het hoofdbe- stuur, prof. mr. R. Kranenburg, een rede over: ontwapening in verband met de ontwik keling van de international verhoudingen. Aan de orde kwam daarna een voorstel van de afdeeling Haarlem om aan 7 van het werkprogram toe te voegen een punt 12a, luidende: „Een zoodanige regeling van het middel- baar en voorbereidend hooger onderwijs, dat aan de verschillende richtingen (de klassieke, de natuurwetenschappelijke en de economi- sche) ook met het oog op de aansluiting aan het hooger onderwijs een volledige ontwikke- lingsmogelijkheid gewaarborgd is." Na eenige discussie nam de afdeeling Haarlem haar voorstel terug, op de verzeke- ring van mr. Marchant. dat deze kwestie de voile belangstelling heeft. Tot leden van het hoofdbestuur werden ge- kozen de heeren D. N. van Gelderen, Middel- burg; mr. M. S. Kalma te Assen en mej. A G. van Gilse, Groningen. Daarna kwam aan de orde een voorstel Assen: De algemeene vergadering besloot tot het opnemen van een uitspraak voor de open- bare school in het werkprogram en draagf aan het hoofdbestuur op. dien overeenkomstig deze uitspraak te formuleeren. Nadat eenige sprekers over deze kwestie het woord hadden gevoerd en eenstemmig bij zitten en opstaan geen duidelijke uitspraak gaf, verklaarde Assen, haar voorstel in te trekken, in afwachting, dai het hoofdbestuur in de volgende vergadering met een voorstel zal komen. Zonder belangrijke discussie werd aange- nomen een motie van de afd. Groningen, waarin de wenschelijkheid wordt uitgespro ken, dat vanwege de partij (hoofdbesluurders, Kamerfracties, sprekers en propagandisten) de voile aandacht wordt gewijd aan de geva- ren, die onze beproefde vrijhandelspolitiek be dreigen. Vervolgens werd aangenomen een motie- Amsterdam, luidende: De algemeene verga dering verzoek aan de tweede Kamerfraetie het hare te doen, zoo noodig door gebruik- making van haar recht van initiatief, opdat nog in dit zittingsjaar een wettelijke regeling van de rechtspositie der ambtenaren tot stand komt, en een voorstel van dezelfde afdeeling luidende: De Tweede Kamerfraetie blijve er in de Kamer op aandringen, dat de geschonden rechten der ambtenaren door salarisherzie- ning na georganiseerd overleg, zoo goed mo- gel ijk worden hersteld. Eveneens op voorstel der afd. Amsterdam sprak de vergadering zich uit, dat onafhan- kelijk van het lot der belastingplannen-De Geer, verhooging van de belastingvrije grens der huurwaarde voor de perSoneele belasting gewenscht is. Ten slotte werd zonder discussie aangeno men een voorstel-Amsterdam, luidende: De algemeene vergadering besluit het hoofdbestuur uit te noodigen, een commfssie samen te stellen met het doel te onderzoeken, op welke wijze een grooter doelmatigheid in de overheidsbemoeiingen kan worden tot stand gebracht. Hierna huldigde de voorzitter de aftreden- de hoofdbestuursleden, mevrouw Aletta Ja cobs en de heeren mr. S. J. L. van Aalten en •Jac Welleman. Besloten werd aan mevr. Ja cobs een telegram te zenden, waarin dank werd betuigd voor het vele dat zij voor den Bond heeft gedaan. Hierna werd de vergadering gesloten. Opgemerkt wordt, dat niet de heer mr. H P. Marchant, maar de voorzitter van den Vrijz. Dem. Bond, prof. mr. R. Kranenburg de openingsrede heeft uitgesproken. DE ENGELSCHE RE IS OM DE WERELD PER MOTORFIETS. Zaterdagavond zijn de beide Engelschen, die een reis om de wereld per motorfiets zul- len maken, kapitein Geoffrey Malin en de heer Olliver, te Harwich scheep gegaan en Zondagochtend hebben zij te Hoek van Hol land voet aan wal gezet, waarna zij de eerste etappe per motorfiets hebben gereden. Dit eerste stuk was nog maar een klein onder- deeltie van hun ongeveer 26.000 lange reis en bracht hen niet verder dan Rotterdam, waar zij omstreeks half-twaalf, na via den Haag en Delft te hebben gereden, aankwa- men. Namens het Britsche consulaat zijn de reizigers te Hoek van Holland begroet. De Dunlop Tyre company had voor bloemen ge- zorgd. In Overschie zijn aan de beide wereld- reizigers boterletters aangeboden. Vele automobilisten en motorrijders hebben den tocht meegemaakt. In Chez Gaston zijn de reizigers ontvangen en toegesproken door den Engelschen vice- consul, den heer S. A. Erskine, die hun na mens den consul-generaal een goede reis toe- wenschte. Namens de Rotterdamsche rijders heeft de heer Breeman gesproken. Captain Malin heeft voor de belangstelling, de bloe men en de boterletters dank gezegd. Gistermorgen zijn de wereldreizigers naar Antwerpen en Brussel vertrokken. Zij rekenen ongeveer een jaar over hun tocht te zullen doen. KRANKZINNIGENZORG. Ged. Staten van Noord Holland stellen den Staen voor hun college te machtigen met Re- genten van het Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen te Utrecht eene overeenkomst aan te gaan, waardoor de overeenkomst rege- lende het verpleeggeld van armlastige krank zinnigen, wordt aangevuld met een nieuw ar- tikel, uidende: „Boven en behalve het aantal plaatsen in het vorig artikel bedoeld worden te rekenen van 1 Juli 1926 af, ter beschikking van de provincie 5 mannen- en 16 vrouwen- plaatsen gesteld. Gedeputeerden merken in hunne toelichting op, dat met inbegrip van deze 21 plaatsen in 1929 a 1930 de meerdere behoefte aan plaatsen kan worden gesteld op 30 vrouwen- en 20 mannenplaatsen. Ver- moedelijk zal derhalve de Provincie ten be- hoeve van een 50-tal lijders bij de uitbreiding van de W. A. Hoeve moeten worden betrok- ken. Ten behoeve van de provincie Noord- Holland zal de W. A. Hoeve met 100 man nen- en 100 vrouwenplaatsen moeten worden uitgebreid. Naast de 200 Noord-Holland- sche en de 50 Utrechtsche plaatsen is volgens Regenten, van de zijde der provincie Zuid- Holland waarschiinlijk nog een aanvraag te verwachten van 40 mannen- en 60 vrouwen plaatsen, zoodat op 50 plaatsen na, de aan- vankelijk beoogde capaciteit dan zal zijn be- reikt, waarmede de W. A. Hoeve als geheel voltooid kan worden aangemerkt. wegongeluk bij de Vink zich heeft voorge- daan. Bij het ongeval onder Warmond zou alleen de bovenbouw, niet de onderbouw be- rokken zijn. Het nader onderzoek, dat ook naar de oorzaak van deze ontsporing van wege de Nederlandsche Spoorwegen wordt ingesteld, zal kunnen uitwijzen, wie er voor aansprakelijk is. BRAND. Zaterdagavond omstreeks 5 uur is aan den zoogenaamden Zeedijk onder de gemeente Tricht de boerderij van den landbouwer M. Kemp, tot den grond afgebrand. De brand, die in den schoorsteen is aangekomen, greep snel om zich heen. Aan blusschen viel door de buitengewoon slecht begaanbaarheid van den weg niet te denken. Het vee wist men in een nabijgelegen griend te iagen, en de inboedel is grootendeels gered. De boerderij was laag verzekerd. In den vorigen nacht is, naar de L K. meldt, door onbekende oorzaak omstreeks 3 uur brand uitgebroleen in den achterbouw van de woning van den heer Saldsn aan den Rijksweg Zuid, vlak op de grens van de ge meente Geleen. Verder afwonende buren za- gen de viammen en waarschuwden de bewo- ners van het pand1 van Salden en het daar- naast gelegen pand, bewoend door de familie Spierenburg. Hat vuur had reeds zoo om zich heen ge- grepen, dat de bewoners door de ramen moesten vluchten. De Sittardsche brandweer werd gewaarschuwd. Toen deze met den slangenwagen ter plaatse was, stonden beide perceelen in lichte laaie. Tengevolge van te geringen dTuk op de waterleiding en een de fect aan de leid'ing kon weinig tegen het vuur uitgericht worden. Van den inventaris kon slechts weinig gered worden. OVERHEIDSPERSONEEL. Zaterdag heeft de R. K. Centrale van Overheidspersoneel te Amsterdam vergaderd Dezie vergadering was vooral gewijd aan d: bespreking van de vraag, of er, en zoo ja, op welke wijze, verder dient te worden opge- t/eden inzake de salarisactie voor het rijks- personeel. Besloten werd, aan de R. K. Kamerfraetie een brief te zenden, waaruit de waardeering kan blijken, die de R. K. Centrale heeft voor het optreden van de R. K. fractie inzake het salarisvraagsituk en de rechtspositie, en HET NEDERLANDSCH—BELGISCHE VERDRAG. Zooals gemeld, zegt de N. R Crt., heeft het Zeeuwsche Statenlid mr. J. Adriaanse aan Gedep. Staten van Zeeland verzocht, aan de Staten mede te deelen, of en zoo ja, welke schadelijke gevolgen naar hun oordeel spe- ciaal voor Zeeland en bizonderlijk. ten opzich- te van de waterstaatbelangen, zijn te wachten van eventueele ratificatie van het verdrag met Beigie. Gedep. Staten hebben thans aan de Staten bericht, dat mede naar aanleiding van deze vraag een deputatie uit hun midden j.l. Woensdag een onderhoud heeft gehad met de ministers van buitenlandsche zaken en van waterstaat. In dit onderhoud is er bij ge- noemde bewindslieden nogmaals op aange- drongen toestemming te verleenen tot het be- kend maken van de door Gedep. Staten aan de regeering uitgebrachte adviezen, doch ook deze besprekingen hebben er slechts toe ge- leid, dat de regeering bezwaar blijft maken tegen publicatie. Evenwel is machtiging ver- leend, de bedoelde adviezen vertrouwelijk ter inzage te leggen voor de leden der Provin- ciale Staten van Zeeland. Het te Amsterdam gevormde comite, dat zich ten doel stelt een nationale studentenbe- weging tegen het Nederlandsch-Belgische verdrag in het leven te roepen, is als volgt samengesteldC. N. de Boer, voorzitter; L. Joles secretaris; K. van der Knoop, F. C. Noordhoff, H. H. Sillevis Smitt en A. Wen- sing. Er worden stappen gedaan om contact te verkrijgen met de studenten der verschillende hoogescholen, en er zijn plannen in voorbe- reiding om tot een massale actie te geraken. Waarschijnlijk zal in Amsterdam spoedig een bijeenkomst worden gehouden, waarin de stu denten zich over dat verdrag zullen kunnen uitspreken. A. J. C.—DE ZAAIER. Zondagavond hield de soc.-dem. Algemeene jeugd centrale in een van de zalen van ge- bouw Odeon aan de Gouvernestraat te Rot terdam een vergadering. Ongeveer 30 meisjes en j on gens van den communistischen jeugd- bond De Zaaier trachtten de vergadering te doen mislukken. Met behulp van de politie zijn de herriemakers op straat gezet. DE ONTSPORING BIJ WARMOND. Aangaande de ontsporing op den wissel bij Warmond is de spoorwegmaatschappij op grond van het eerste onderzoek van oordeel, da niet voldoende zorg is besteed aan de voor- bereidende werkzaamheden voor de wissel- voorziening, welke, voor dit baanvak ten noor- den van Leiden, tot een ander ressort met an- der personeel behoorden dan voor het baan vak ten zuiden van Leiden, waar het spoor- waarin bovendien zal worden verzocht, maat- regelen te nemen, waardoor op de eerste plaats uitvoering zal worden. gegeven aan de rnotie-Bulten. Voorts werd besloten, binnenkort te Utrecht een congres te houden, waar de po- sitie van het rijkspersoneel in het openbaar za! worden besproken en zal worden voor- gesteld, het katnolieke rijkspersoneel zich voor bepaalde maatregelen ten aanzien van local en rechtspositie te doen uitspreken. NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Wij ontvingen een exeniplaar van het jaar- verslag 1925 der Ned. Ver. tot bescherming van dieren. Voor wat betreft de zeer vertraagde ver- schijning wordt verwezen naar het zoo laat inkomen van een groot deel den afdeelings- verslagen, dat het bekende Jaarboekje niet eerder voltooid en verzonden is kunnen wor den. HET NED'ERLANDSCH-BELGISCH VERDRAG. In de groote zaal van Odeon te Rotterdam heeft het Tweede Kamerlid, mr. H. J. Knot- tenbelt, gisteravond in een door de afdeeling Rotterdam van den Vrijheidsbond belegde bijeenkomst gesproken over: De wijze waar- op het Nederlandsch-Belgische verdrag in de Tweede Kamer is behandeld en aangeno- men. De vergadering nam ten slotte bij accla- matie een motie aan, waarin zij den hart- grondigen wensch uitspreekt, dat de Eerste Kamer Nederland moge behoeden voor de tot standkoming van een tractaat, waardoor een eeuwigdurende druk op NederlandPs wel- vaart zou worden gelega. HET GEBRUIK VAN FLESSCffEN MET ZUURSTOF VOOR HET AANZETTEN VAN MOTOREN. Bij de Reedersvereeniging voor de Neder landsche Haringvisscherij is van den onder inspecteur voor de scheepvaart bericht mge- komen, dat er eenige malen ernstige onge- vallen zijn gebeurd bij het aanzetten van mo- toren, doordat in plaats van flesschen met samengeperste lucht flesschen met zuurstof waren geleverd. Beide zijn uiterlijk geheel gelijk. Aanbevolen wordt daarom, voor het gebruik den inhoud te onderzoeken, hetgeen men gemakkelijk kan doen door een brandend voorwerp, b.v. een dot poetskatoen, bij het ven- tiel te houden en vervolgens het ventiel iets te openen, waarbij, wanneer de inhoud van de flesch uit gecomprimeerde lucht of koolzuur bestaat, de vlam wordt gcdoofd, en zij sterk wordt aangewakkerd wanneer de flesch zuur stof inhoudt. Verder wijst genoemde onderinspecteur er op, dat in den handel voorkomen flesschen V17I.PENH0ITDBRS. sswan, Waterman, Montlilanc enz. LUXE POTLOODKN in goedkoope tot meest luxe uitvoering. L. FRANKENBERG - ALKMAAR. met waterstofgas, die echter gemakkelijk van andere te onderscheiden zijn, doordat het ven tiel van linksch in plaats van reclits schroefdraad is voorzien. DIEFSTAL UIT EEN AUTO. Men meldt uit Brussel aan de N. R Crt Uit den auto van den heer de la Gerivy uit Utrecht zijn op de Boulevard Anspach een le- deren reiszak met toiletartikelen en twee schilderijen ter waarde van vijftigduizend francs gestolen. De politie heeft een onder zoek ingesteld, tot dusver echter zonder suc- ces. DE OVERVAL TE INGEN. Nader wordt gemeld: De toestand van den te Ingen aangevallen heer G. Hoi v/as gisteimiddag bevredigend, hoewel hij ernstige verwendingen aan het hoofd heeft. Behalve het geld zijn er twee gouden horlogekettingen ontvreemd. De jus- titie is in het bezit van een nauwkeurig sig- nalement van een man, die Zcndagavon-i ruim tien uur te Inge ove' n-ezet en een half uur later op den weg van Elst naar Zeist ge- zien is. In verband met de talrijke diefstallen der laatste weken in" de buurt van Ingen, waarbij nauwkeurige bekendheid met d? plaatselijke gesteldheid der bestolenen en de terreinen blijkt, vermoedt men, dat de dieven hun hand- langers in die buurt hebben. AANRIJDING. Maandagavond omstreeks kwart voor acht heeft op den hoek van Engelenburgstraat en Paul Krugerlaan in Een Haag een ern stige aanrijding plaats gehad tusschen een tramwagen van lijn 12 gaande in de rich ting van het Hollandsche Spoor, en een autobus der onderneming O.P.A. en O.M.A., welke den dienst onderhoudt tusschen de binnenstad en het Nagtegaalplein. De tram reed met matige snelheid, maar de bestuurder kon toch niet voorkomen, dat de tram op genoemde plaats de autobus aanreed De schok was zoo hevig, dat de bus kantelde en op zij kwam te liggen. In de bus zaten vrij wat mensehen, onder wie vele dames. Een groot aantal passagiers kreeg verwon- dingen aan hoofd en handen door glasscher- ven. Door de gebrokeu ruiten werden de pas sagiers uit de zwaar beschadigde autobus ge- trokken en door den inmiddels ter plaatse ge- komen gemeentelijken geneeskundip-en dienst verbonden. Gelukkig had niemand ernstige verwondingen; enkelen werden naar den een; tralen post vervoerd; de overigen werden dadelijk naar hun woning gebracht. De kraanwagen heeft later op den avond de autobus weggehaald en de straat weer voor het verkeer vrij gemaakt. De politie stelt een cxderzoek in naar de schuldvraag. Het tramverkeer op de lijnen 6 en 12 sfond eenigen tijd geheel stop en ondervond nog ge- ruimen. tijd vertraging. Het aantal nieuwsgierigen was natuurlijk zeer groot; politie zorgde dat het verkeer zoo- veel mogelijk geregeld werd. HET GRENSVERKEER MET DUITSCH- LAND. Men meldt uit Venlo aan de N. R. Ct. Als maatregel van represaille is de Duit- sche grens thans formeel afgesloten voor de Nederlanders, die zonder behoorlijken pas de grens oversellrijden. De Nederlander, die in Duitschland wordt aangetroffen zonder be hoorlijken pas, wordt met zware geldboete gestraft en de grens overgezet. Door dezen maatregel wordt het grens verkeer zoo goed als lam gelegd, waardoor Venlo met zwaar onheil bedreigd wordt, daar Industrie en handel grootendeels op Duitschland aange- wezen zijn. Ex heerscht hier groote verbitte- ring, niet tegen Duitschland, waarvan men't optreden voikomen correct en verklaarbaar vindt, maar tegen de Nederl. regeering, die door haar diwingende voorschriften een der- gelijk optreden van de zijde van door de handhaving van het passenstelsel wordt toe- gebraoht is enorm. De winkeliers klagen steen en been over den slechten verkoop, die voor een groot deel verklaard wordt doordat het koopkrachtig publiek kunstmatig over de grens gehouden wordt. Men ziet hier alleen heil in een voikomen vrij grensverkeer, zooals het voor den oorlog bestond. Gaat men tot de invoering daarvan niet spoedig over, dan zal het voor beide partijen zoo voor deel ige grensverkeer een gevoelige zoo niet onher- stelbare slag zijn toegebracht. KORTE BERICHTEN. De algemeene vergadering is gehouden van het genootschap ,JJet Oversticht" tot instandhouding en bevordering van het lan- delijk en stedelijk schoon in Overijssel. In den Utrechtschen schouwburg geheel bezet trad gisteravond mevr. An nie van der Lugt Melsert-van Ees op, ter gelegenheid van haar 12y2-jarige tooneelloop- baan in Leonientje. Daarna had de huldiging plaats. Op de mijn Oranje-N assau te Heerien is Zaterdag de Oostenrijker Jeosdnek, die be- zig was met het kappen van steenkool, door een steen uit het dak gedood. Hij was 39 jaar en laat een vrouw en een kind achter. Zaterdagmiddag is de 61-jarige land man P. J. de Vries te Tiel van een zolder ge- vallen en aan de bekomen verwondingen overkden. Hij laat een groot gezin met nog kleine kinderen achter. De hoofdredacteur in Nederland van het wekblad „De Indische Post" te Soera- baja, jhr. Jan Feith, heeft een onderhoud over het communisme in Indie gehad met den vroegeren landvoogd, dat in diat blad uitvoerig wordt weergegeven. Zaterdag heeft te Rotterdam de na- jaarsvergadering van de genieeskundige ver- eeniging tot bevordering van het ziekenhuis- wezen plaats gehad. Op verzoek van den commiissaris van politic te Leiden is te Tilburg aangehouden A. C. D. uit Leiden, verdacht van verduiste- ring van een auto. Bij den 80-jarigen J. Gerrits te Baten- burg zijn in den nacht van Zaterdag op Zon- dag dieven de slaapkamer binnengedrongen zij hebben de sleutels der brandkast uit Ger rits' broek gehaald, de brandkast geopend en er een bedrag van ongeveer 1000 uit ge- noanen. (CALENDERS. De Bleu Band Kalender 1927. Uitgave van de N.V. Van den Bergh's Fabrieken te Rotterdam mag gesla-agd genoemd worden. De fout van de meeste reclame-kalenders is, dat de reclame er te dik boven op ligt. Deze fout bezit de Bleu Band Kalender met. De reclame is zoo aangebracht, dat ze met den kalender een geheel vormt, waardoor de ze kwartaalkalenaer, versierd met een vier- tal kleurenreprcducties van schilderijen van H. J. Ansingh, zeker door velen als een ka- merversiering begeerd zal worden. VOOR HET CENTRALE NEUTRALE ZIEKENHUIS. Met het bijschrift „Een klein steentje voor 't nieuve ziekenhuis", zendt W. H. ons een bankbiljet van f 10. Vele steentjes maken een huis. Waar de metselaars hier spoedig aan den arbeid zullen gaan, hopen wij van harte, dat nog heel wat vrijwilligers zullen me%iverkeu om de nog ontbrekende steentjes bij elkaar te brengen. Onze rekening ziet er thans als voigt uit: W. H. te Alkmaar 10. Vorige verantwoording f 1513.56^ 1523.56 ST. NICOLA AS IN „DE- KARSEBOOM". Sint-Nicolaas heeft de gewoonte ge- trouw zijn intrek genomen in „de Karse- boom'', tegenover het Stadhuis. De tegen- woordige e'genaar van deze inrichting, de heer J. H. Luuferzt, heeft met deze traditie niet willen breken en daarom den grooten kin- dervriend verzocht ook dit jaar zijn lunch room weder te komen bezoeken. Sinterklaas blijft daar tot en met 6 Decem ber en hoopt, dat vele kinderen voor hem zullen verschijnen, wie hij zal vragen of zij al of niet ondeugend geweest zijn in het af- geloopen jaar. Het is altijd een enorme tractatie. die men zijn kinderen kan doen, als men met hen een bezoek aan den goeden heilige gaat bren- ge. Het enthousiasme van de kleinen, waarme de ze den Sint een handje gaan geven en op de gestelde vragen antwoorden, is heerlijk. Steelsche blikken werpen zij daarbij op den zwarten knecht. Die is altijd nog min of meer griezelig voor hen! 's Nachts droomen ze van hem, maar de gedachte aan wat Sinterklaas hun dit jaar wel zal brengen, is genoeg om aan alle vrees een eind te maken. Wie zijn kinderen eens een groot genoegen wil doen, moet vooral niet verzuimen den Sint te bezoeken. Iederen middag van 3 tot 6 uur is men daartoe in de gelegenheid, uitgezon- derd 's Zondags. Woensdagmiddag hebben de kinderen vrij van school, dus ook dan is de gelegenheid gunstig. De kleinen krijgen van den Sint alien een aardige surprise, waardoor zij het bezoek duhbel zullen waardeeren. Voor toepasselijke St. Nicolaasliedjes wordt door middel van pianomuziek gezorgd. De goede stemming is er dus ook! HET JUBILe AAN DE SPAARBANK. De heer Koppijn, die Zondag bij de huldi ging van den heer en mej. Koster het woord voerde, is niet werkzaam als bode van den Armenraad, zooals ens aanvankelijk werd meegedeeld, maar hij sprak uit naam van eenige spaardtrs. EEN PRETTIGE VERRASSING. De heer Ben Kuijper verzoekt ons mede te deden, dat bij hem door iemand, die onbe- kend wenscht te blijven, ear couvert is ge- zonden, inhoudende 32,50, om met het St. Nicolaasfcest onder de Israelitische armen te verdeelen. WAARSCHUWING. De politie verzoekt ons het volgende te willen opnemen: De Commissaris van Politie te Alkmaar geeft belanghebixnden in overw.ging, alvo- rens op eenigerlei wijze steun te verleenen aan de stichting „Het Nationaal Reddingsle- ger', waarvoor dezei" dagen alhier drukwer- ken werden verkocht, vooraf inlichtingen in te winnen ten bureele van hem Commissaiis voornoemd. Gebleken is, dat het geld, hetwelk door dit „Rieddingsleger" uit brochure-verkoop wordt verkegen, slechts voor een klein ge- deelte wordt besteed aan het z.g. maatschap- pelijk werk. Alkmaar, 29 November 1926. De ComimsSaris van Politie, WALRAVEN. OPENING NIEUWE ZAAK. De heer J. Groothuijzen, die zijn zaak van de Langestraat naar de Sint Annastraat nc 26 heeft verplaatst, opende Zaterdag j.l. zijt nieuwen winkel. Het perceel, vroeger be- woond door de breeders der R K. School, heeft een gedaanteverwisseling ondergaan zonder dat aan het keurig interieur afbreul is gedaan. Men kan bij den heer Groothuijzen een ruime keuze dcen uit pijpen en sigaren en si' garetten van de meest bekende merken, ter- wijl hij ook den verkoop van zijn sipeciale reclame-sigaar hier voort zet. RECTIFICAT1E. In het verslag van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren stond abusievelijk als datum voor de te geven liefdadigheids- voorstelling opgegeveo 157 Januari. Deze datum is tot nog toe nog niet op onzen kalender voorgekomen er werd dan ook bedoeld 15 Januari 1927. RADIO-DISTRIBUTIE. Wij vernemen, dat de heer P. Slikker, Eendrachtstraat alhier, ook concessie heeft aangevraagd tot het spanned van draden voor het doorgeven van radio-muziek Dit verzoek is twee dagen geleden gedaan en het ligt in de bedoeling van den heer Slikker voor zoover noodig en mogelijk ge bruik te maken van de draden der telefoon. WAGEN TE WATER. Vanmiddag om half twee geraakte op de Zaadmarkt de groentewagen van den heer J. Smit voor diens perceel door capriolen van twee spelende handen te water. Na eenigen tijd werd de wagen, die ge- vuld was met groenten, weer op het dioge gebracht. V

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2