RHEUMATIEK Biescogien groomig, cfiensi 1926. Dit besluit werd vas tgestel d tot een bedrag yan ontvang en uitgaai van 680. 10. Schriftdijke voordracht van B. en W. *ot benoeming van de Wed. M. Meereboer— Dtrinmeijer tot concierge ter gemeente-secre- «rie op eene jaanvedde van 50 gerekend te zijn ingegaan 1 Februari 1926. Goedgevonden. 11. Concept instructie voor de concierge ter gomeente-secretarie. Deze instructie werd' onveranderd vastge steld. 12. Concept-instructie voor den opzichter- grafdelver bij de alg. begraafplaats te Oude Niedorp. Alsvoren. 13. Schriftelijke^ voordracht van B. en W. om hitn college een crediet te verleenen van ,-/ 150 voor de verplaatsing van een vijftal palen van het laagspanningsnet te Zij de- wind. De heer Liefhebber meende, dat er minder palen verplaatst moesten. Nadat de beer Tromp, op verzoek van den Voorzitter, de heer Liefhebber verder had ingelicht werd dit crediet toegestaan. 14. Schriftelijke voordracht van B. en W. om aan het bestuur van den Leijerpolder te t Veld een bijdrage te verieenen van /39,27 49.27 min 10 is bijdrage v. d. banne) #oor hersiel van de opslagplaats op de pol- tferkade van dien polder. Werd toegestaan. 15. Schriftelijke voordracht van B. en W. tot afschaffiog van den najaarskermis te Dude Niedorp. De Voorzitter deelde mede dat inverband hiermede gister 2 adressen waren ingeko- men, tegen afschaffen der kermis. De heer Ligthart wenschte de adressen in comite te behandelen. De heer Liefhebber vond dit niet noodig. De heer Tromp stond aan de zijde van den heer Liefhebber, maar aangezien deze adres sen eerst gister en zijn ingekomen en niet door B. en W. waren behandeld. was hij niet tegen comite. De heer Liefhebber meende dat dit niet mocht. De Voorzitter antwoordde van wel. Hieraa ging de raad in comite. Na opening der vergadering, de geheime vergadering had nog lang geduurd, deelde den Voorzitter mede dat gebleken was dat bij de ingezetenen een misverstand bestond en dat zij eenige ingezetenen en vereenigingen in de gelegenheid werden gesteld bij B. en W. inlichtingen in te winnen en dit punt bij de eerstvolgende vergadering zal worden be handeld. 16. Schriftelijke voordracht van B. en W. tot plaatsing van een brandspuit te't Veld. B. en W. schrijven in bun voordracht, dat met het gemeentebestuur van Nieuwe Nie dorp is overeengekomen, om een der te Nieuwe Niedorp gestationneerde handbrand- spuiten te't Veld te plaatsen. Voor een doer fret gemeentebestuur van Oude Niedorp te be- ialen bedrag ad. 150 zal de brandspuit ge- meensehaopeHjk eigendom worden der beide gemeenten. D.e op 10 Nov. jl. gehouden de- wonstratie heeft aangetoond, dat de brand- *pmit in behoorlijken staat verkeert en eene voldoende capaciteit bezit. B. en W. advisee- ren mitsdien het aanbod van het gemeente bestuur van Nieuwe Niedorp te accepteeren. De heer Waiboer vroeg nadere inlichtingen Wethouder Wit, die bij de gehouden de monstrate was tegenwoordig geweest, ver- strekte deze, waama met algemeene stemmen werd besloten het aanbod van N. Niedorp te accepteeren. 17. Vaststelling suppletoire kohier honden- belasting, dienst 1926. Werd vastgesteld op een bedrag van 5. 18. Benoeming- van "een lid der commissie van toezioht op het lager onderwijs wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1927 van Mevr. M. Liefhebber—Best. B. en W. beve- Aen aan: No. 1. Mevr LiefhebberBest; No. 2 Mevr. C. Kriller—Hopman. Met algemeene stemmen werd Mevr. Lief hebberBest benoemd. 19. Benoeming van een lid Burgerl. Arm- best. wegens periodieke aftreding op 1 Janu ari 1927 van den heer J. Wit. B. en W. bevelen aan. No. 1. P. Broer- sen; No. 2. P. Wijnker, beiden te Zijdewind. Nadatt den Voorzitter had medegedeeld het beginsel van B. en W. (om een raadslid niet meer in het armbestuur te benoemen) hadden B. en W. als No. 1 geplaatst P. 'Broersen (en niet J. Wit) werd No. 1 met algemeene stemmen benoemd. 20. Alsvoren van een lid van het bestuur der Protestantsche armvoogdij wegens pe riodieke aftreding op. 1 Januari 1927 van den heer D. Kriller. Aanbeveling: No. 1. D. Kriller; no. 2 J. GMcelbos, beiaen te Oude Niedorp. De heer D. Kriller werd met algemeene ttemmen benoemd. 21Alsvoren van een lid der commissie van toezicht der Protestantsche armvoogdij. Aanbeveling: No 1. A. Mijts te Verlaat. Wo 2. J. Glas te Verlaat. Met algemeene stemmen werd! de heer A. Mijts benoemd. 22. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eene bijdrage voor 1927 ad. f 20 voor Vet Louden van-exctmsies door leerlingen der ©penbare lagere school te Oude Niedorp. Nadat den Voorzitter, oo verzoek van den t.-er v d. Oord nog eenige in'ichtmgen had >enstr«+t, werd deze bijdrage verleend. 23. Schrifteliike vooraracht van B en W. om ingaande 1 Januari 1927 van de banne Oude Niedorp in voile vrije eigendom, be- fceer en onderhoud over te nemen den Oude- •Niedorperweg en den Reidersweg met daar- •p staande bcoroeit, bijbehoorende bermen en hetgeen wijders volgens de officieele gege- vens tot die weg mocht behooren, een en an tler tegen eene jaarlijks door voornoemde barme aan d<» "meente uit te keeren bedrag front 1228.75. 23. De heer Liefhebber zeide. ik ben er a1- tij-d nog tegen deze 2 wegen over te nemen, hij zag liever dat dan alle wegen werden avergenomou door de gemeente, je krijgt aoo'n sehrifting zoo. De heeren v. d. Oord en Waiboer waren At met den beer Liefhebber eens. De Voorzitter: Het zal de vraag zijn of Ced. Stater dit goed zoo den vinden. Wii vol gen de gedragslijn van Prov. Staten, deze nemen ook niet alle wegen over. Na nog eenige gedachfenwisseling werd bc.-'oten cm bovengenoemde 2 wegen op ge- ncemcD voorwaarden van de banne over te nenwo. Opzicnbarcndc genezing. IN VIER WEKEN GENEZEN. De heeren Liefhebber, v. d. Oord en Wai boer, stemden tegen. 24. Schriftelijke voordracht van B. en W. tot verbreeding der bovengenoemde wegen en daarvoor eene geldleening aan te gaan ten bedrage van 10.000 a pari, rente 4s/i pet. Nadat hierover een langen tijd van ge- dachten gewisseld was, vooral de heer Lief hebber was een groot tegenstander, werd met 4 tegen 3 stemmen tot verbreeding van genoemden weg besloten. De heeren Liefhebber, Waiboer en v. d. Oord, stemden tegen. De Voorzitter sprak er zijn spijt over uit dat dit voorstel niet met algemeene stemmen was aangenomen. 25. Schriftelijke voordracht van B. en W. tot verhooging van het getal opcenten van de gebouwde eigendommen der grondbelasting ten behoeve van den dienst 1927 van 40 op 80. Nadat aan den heer Waiboer nog eenige inlichtingen werden verstrekt, werden de op centen van de gebouwde eigendommen ge- bracht op 80 opcenten. Enkel de heer Waiboer stemde -tegen. 26. Behandeling gemeente-begrooting 1927 en begrooting burgerlijk armbestuur 1927. Voordat aan de behandeling der begroo ting werd begonnen, hield de Voorzitter een algemeene beschouwing, waaruit o.m. bleek dat den financieelen toestand dezer gemeen- te niet slecht. De begrooting werd na post voor post te zijn behandeld.op een ontvang en uitgaaf van 35603.73 met een onvoor- ziene uitgaaf groot 853.5414. De kapitaal- dienst sloot in ontvang en uitgaaf met 10033.05. Op een verzoek van de Handeldrijvend en Industrieele Middenstandvereenigingen te Sohagen werd even als vorig jaar 30 sub- sidie verleend. Op een verzoek van de L. T. B. voor een cursus in glascultuur werd goedgunstig be- sehikt en een subsidieverleening van 1.80 per leerlingtal een maximum van f 30. De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur werd vastgesteld op ontvang en uit gaaf van 3051. Rondvraag. De heer Tromp bracht de voorzitter dank voor de Qrettige vergadering die hij heeft geleid en duidelijke toelichting die hij gaf bij het behandelen van de agenda die 27 pun- ten bevatte. De Voorzitter dankte de heer Tromp voor de hem toegesproken woorden. De heer Liefhebber vroeg of het niet kon dat voortaan de agenda voor de vergade ring voor dien gepubliceerd werd op het bord opdat de burgers dan weten wat er be handeld wordt. De Voorzitter achtte het dan beter in de courant. Ook dat zou te duur worden. B. en W. zutlen het in overweging ne men. Volgde sluiting. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagavond j.l. hield de vereeniging Ziekenhuisverpleging een vergadering in het lokaal van den heer Vijzelaar. De voorzitter, de heer W. Giltjes, deed in zijn openingswoord het verzoek aan de aan wezigen om zich ter nagedachtenis aan den overleden secretaris, van hun zetel te verhef- fen. Aan dit verzoek werd voldaan, waarna de voorzitter de groote verdienste van den over leden secretaris schetste. Uit het vers lag van den penningmeester Meek, ckt de vereeniging op 1 Januari j.l teldc 559 bctalende leden en 91 kinderen en op heden 654 leden m 116 kinderen, alzoo een vooruitgang van 95 leden en 25 kinderen. Dit jaar zijn er overelden 5 leden, hebben bed au let 8 en vertrokken er 3 leden. Ingeko men van andere plaatsen 6. De inVomsten der vereeniging-waren: Op 1 Januari in kas f 193,88, inkomstca 546,30, te zamen 740,18. De uitgaven hebben bedragen 619,80. Op heden in kas 120.38, alzoo een nadeelig saldo van 73,50. Ncgen personcn zijn verpleegd, zes in het St Elisabethsgesticht en drie in het Stads- ziekenfiuis. Het aantal ligdogen bedroeg te zamen 165. De vervoerkosten hebben bedra gen J 75. Tweemaal is dit jaar een omslag geheven van 40 cents per lid, terwijl nog een rondgang van 30 cent per lid zal gehouden worefen voor loopende rekeningen ten be- draoe van 210. Een paar vragen aangaande de eontribu- tie, welke door den voorzitter naar genocgen werden beantwoord, werd den penaingmccs- tet daok gebracht voor zijo. verslag en accu- raat beheer. Hierna verkiezlng van een besfuurslid ter voorziening in de vacature-Bakker. De heer VirJce, die als zoodanig werd gekozen, be- dankte hiervoor wegens drukke werkzaamhe- den, waama bij hernieuwde stemming de heer K. Slot Wz. werd gekozen, die de be noeming aanvaardde. Vervolgens kwam ter tafel een voorstel van het bestuur om geen hcofdelijke omslag meer te heffen, maar een vaste contributie van 15 cent per lid en per maand, om zoodoende te konicn tot het vormen van een reservekas. Gezien de verhouding over het afgeloopen jaar zou men komen tot een reservekas van 200. Hierover ontspon zich een breedVoe- rige discussie, waarbij hoofdzakelijk de ge- dachte naar voren kwam, dat het te duur zou worden. Dc heer P. J. de Boer wenschte in deze subsidie aan te vragen bij de gemeente, daar dte vereeniging toch ook verlichtend werkt in verhouding tot het Burgerlijk Armbestuur, daar leden, welke nu lid zijn van de vereeni ging, in enkele gevallcn anderszijds naar het Burgerlijk Armbestuur zouden komen. De heer H. Kamp ondersteunde de gedach- te van den hr. de Boer en wenschte ook subsi die te vragen aan de gemeente, maar wilde tev ns een proef nemen met het heffen van cen ccntributie van 15 cent, zooals door het bestuur voorgesteld wordt, in afwrchting van wat door de gemeente in deze gedaan wordt. Als zoodanig werd besloten en zal voor de maanden Januari, Februari en Maart de nieuwe contributieregeling in werking tre- den, om deze nadien in een algemeene ver gadering opnieuw vast te stelen. Vervolgens had de benoeming plaats van cen commissie van rapporteurs tot het nazicn der boeken, waarin werd plaats genomen door de heeren P. Kcedijk Dz. en J. Smak, re serve de heer P. J de Boer. Daar de rondvraag niets van belang op- leverde, sloot de voorzitter de vergadering 'net een wcord van dank voor de aangename en zakelijke besprpking dezen a vond en hoopte, dat de vereeniging als steeds moge groeien en bloeien. UIT HE I LOO. In het Cafe van den Heer Helder werd Vrijdagavond 7 uur de jaarsvergadering ge houden van de t u i n bouw vereen i g in 2-^,De Vooruitgang". De voorzitter de heer P. Pilkes Jr. opende de goed bezochte vergadering met een harte- lelijk welkom. Na de notulen verzocht de heer Smits aan- teekening tegen te hebben gestemd, dat in de vorige vergadering door voorzitter en secre tary een voorstel was gedaan (dat ook was aangenomen) en dit is in strijd met art 5 der Koninklijk goedgekeurde statuten. Leden die een of meer onderdeelen van den tuinbouw als bedrijf becefenen kunnen niet van de le- denlijst worden afgevoerd. De voorzitter beriep zich op art. 10 wat dit recht wel geeft. De heer Smits betwistte dit. Het slaat op een andere handeling. Voorzitter sloot de duscussie tot het einde der vergadering. Door den heer G. Smits was een voorstel ingediend om de Vereeniging in haar tegen- woordigen vorm te liquideeren en een nieuwe Vereeniging op te richten. Doel van het voor stel was om nu enkele groote aanvoerders 4p Vereeniging den rug toedraaicn hen te verplichten bij te dragen in het verlies. De voorzitter zette uiteen dat een dergelijk voorstel moet worden ingediend door 10 leden, ook komt in Januari eerst uit of er een nadeelig saldo zal zijn. Begrooting (huishoudelijke) over 1927 Vastgesteld op f 125. Bestuursverkiezing, aftredend de voorzit ter en K. Nijman die zich niet meer herkies- baar stellen. Voor de vacature van voorzitter werd voor- gedragen de heer N. F. Helder, die werd ge kozen en na eenige aarzeling de benoeming aanvaardde. (Instemming). De voorzitter verheugt zich hierover en hoopt dat onder zijn leiding de Vereeniging in bloei mag toenemen. (Applaus). In de vacature Nijman werden voorgedra- gen H. Loots, De van Weelderen Jr., C. de Groot en P. Potgieser (Alkmaar). De eerstgenoemde bedankte en na herhaal de stemming werd gekozen de heer C. de Groot, die zulks aanvaardde. Rekening commissie Hiervan werden ge kozen de heeren N. Fr. Helder, C. de Groot en S. N. Stikkel. Aansluiting bij de Kon. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde. De voorzitter herinnerde aan de lezing van de heer Balk uit Alkmaar over di onder werp, erkende het vele goede door die Maat schappij verricht, doch adviseerde afwijzend, omreden onze organisaties zich op het zelfde terrein bewegen. De heer Smits destijds. voorstellen van oprichten zou niet de aansluiting verdedi- gen, omdat het bestuur afwijzend beschikte Spr. herinnerde aan de eerste stoot die hiei;- aan was gegeven, n.L het houden van een tentoonstelling. Ten deele is dit nu vervallen door op de laatst gehouden vergadering van de L. E. T. T. van de bestuurtafel is toege- zegd, dat men de tuinbouw loyaal wil tege- moet komen en met vele van onze wenschen rekening zal worden gehouden. Daardm stelde spr. voor om in het a.s. jaar met een collectieve inzending uit te ko men en hoopte dat van het bestuur medewer- king zal worden verleend. Voorzitter dankte voor deze mededeeling en zal dit onderwerp in het bestuur naai voren brengen. Mededeeling. Het bestuur heeft na bespre- king een ander standpunt ingenomen om- trent afvoering van de ledenlijst. Voorzitter en Secretaris meenen dat er toch een norm moet zijn voor aanvoer wil men als lid in aanmerking komen en zetten hun standpunt uiteen. Van verschillende zijden werd hierteger. geageerd, het ongunstige jaar kan geen basis zijn voor afzet en geldelijke ontvangst De heer A. J. de Vries vond het jammer dat men eenige leden afvoerden en vroeg of hun handeling aanleiding had gegeven tot dit ingrijpen? Voorzitter antwoordde'ontkennend De heer Beek sprak over het cnbillijke voortrekken bij de veiling gezegd werd, dat de heeren Nijman en Drijvers ook „door de klok" - mochten, zoodoende had men altijd een voor- sprong bij de kleine aanvoerder. Voorzitter gaf het woord aan de expediteur Dekker die dc twee genoemde personen (Nij man en Drijvers) brandmerkte als personen die de vereeniging tegenwerken en nu zij heb ben bedankt praatjes uitstrooien die onjuis- zijn. Voorzitter had verwacht dat die bewering onjuist was, het ging ook niet over een groote of kleine aanvoerder, doch over het kwantun; welke hij aanvoert (goote kwantums mini mum 5 kisten van een soort gaan door „de Klok"). De heer de Vries zag in de maatregel die het bestuur nam (afvoeren leden van de lijst) een fiasco voor de Vereeniging. Spr. zei dat het dezelfde kant opging als met „De Een- dracht". De secretaris zette uiteen dat men de zaak niet zuiver stelt, men royeert geen leden, doch maakt hen donateurs. Zij hebben dezelfde rechten als de leden doch missen het stem- recht; betalen per jaar slechts 1.meer doch kunnen ook niet worden aangesproken voor eventueel verlies. De heer Smits zou er zeker het zijne van zoeken, het besluit is ongeldig. Daar de voorzitter vast hield aan het be sluit werd de discussie gesloten. Hierna had de verkooping plaats van lijs- ten, tuinbouwartlkelen en pulverisator. Bij de rondvraag stelde de heer Zaal voor om den heer Drijver van de ledenlijst af te voeren omreden hij afweek van de verplichte levering. Uit de toelichting blijkt dat hij voorwaarde- lijk had bedankt. Op grond van verplichte levering werd be sloten tot royeering. Hierna kwam nogmaals ter sprake het on- gemotiveerde voorstel tot afvoeren van leden van de lijst; hieruit bleek dat men hoogst on- ftvreden is over dezen maatregel. Na eenige discussie werd bepaald dat de uitbetaling restitutie aardlbeien is bepaald op 6 December, 's avonds 8 uur in het gewone locaal. Hierna sluiting. Door een misverstand is het bericht over den Bond ,$Het Mobilisatiekruis" geplaatst onder Dirkshorn, in plaats van onder Heiloo. UIT VEENHUIZEN. De eerste Nutsavond in dit seizoen was matig bezocht. De voorzitter, de heer J. Lief hebber, hoopte dat niettemin de avond gezel- lig zou verloopen Uit het verslag van den penningmeester blc:k, dat de ontvangst en 39.2334de uit gaven 33,50 waren, zoodat in kas was. 5.731,4. Waar echter ongeveer nog 18 betaald moest worden, was er eigenlijk een tckort. - Hierna begon de heer Liefhebber zijn toe- gezegde lezing. Deze was getitcld: „Lydia Vane", door I. Boudier-Bakker. 't Was een keurige schets, ons teekenentfe hoe twee men- schen, die elkander lief hadden, gescheiden werden d oord at de vrouw, kunstenares, naast die liefde, niet buiten haar vioolspel kon, hetgeen haar echtgenoot niet wilde begrijpen Toen zij hcengegaan was, kon hij haar nooit vergeten, de herinnering aan haar wierp een schaduw op't geluk van het tweede huwelijk van haar man Verder gaven mej. Heggelaar- Evers en de heeren P. Bontes, H. Scheer ai C. van Twuijver eenige komische bijdragen ten beste. Dat alles werd afgewissdd door gemeenschappelijken zang en zoo was het laat eer men scheidde. De volgene bijeenkomst werd op 16 De cember a.s. bepaald. UIT ZUIDSCHARWOUDE De Twuijverweg. Thans is officieel bekend, dat de Twuijver- weg in den loop van deze week wordt afge- sloten vor alle autoverkoer, zoodat het be sluit van dm gemeenteraad van St. Pancras door Ged. Staten is goedgekeurd Verwacht wordt, dat het verkeer dan over Heerhugo- waard geleid zal worden. Het St. Nicolaasfeest voor de .kinderen der opmbare lagere school wordt a.s. Vrij- dag gehouden in de kolfbaan van den heer Kramer. Door de commissie is hiervoor 150 ingezamcld. UIT OUDORP. Tot ouderling en- diaken bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn verkozen de heeren D. Turkstra en J Volger. UIT EGMOND AAN ZEE. De oud-katholieke damesvereeniging „Ta- vmu" is met haar belangeloozen arbeid weer schitterend voor het voetlicht getreden. In de zaal van „Trompenberg" was een keurcolectie producten van nijvere dameshan- den tentoongesteld, die het hart van iederen bezoekster stal en den bezoekers eerbied moest afdwingen voor hetgeen men uit aller- lei soepele stoffen met bijna zonder uitzon- dering met opmerkelijken smaak voor lijn en kleur te wrochten wist. Geen wonder, dat de tentoonstelling veel bekijks had, het aantal bezoek(st)ers Hep te gen de duizend. Te koop was er niets, ieder had zich voor matigen prijs van een lot kunnen voorzien, zoodat alien gelijken kans kregen voor de diverse voorwerpen. En die kans was, gezien de verhouding tusschen het aantal loten en prijzen, heel groot, ongeveer twee op vijf. Gedurene de tentoonstelling was er nog gelegenheid aan een draaibord of in dte grab- belmand zijn geluk te beproeven, waarvan zoo druk gebruik gemaakt v.erd, dat lang voor het einde alles „uitverkocht" was. Loten voor de groote verloting waren hedemaal niet meer te verkrijgen. De gezelligheid werd verhoogd door mu- ziek en zang van leden en belangstellenden, zoodat de damesvereeniging „Tavenu" op een welgeslaagden dag kan tcrugzien. Onder zeer groote belangstelling had Maandagavond de uittloting plaats, waarbij o. a. de grillige Fortuna de hoofdprijs, een groote sprei, deed toevallen aan de vervaar- digster zelve. UIT EGMOND-BINNEN. Bij de gehouden verkiezingen in de Ned. Herv. gemeente werdten de heer<5a S. v. d. Berg en Chr. Brouwer resp als ouderling en diaken met groote meerderheid herkozen. UIT UITGEEST. Het gerestaureerde als geheel vemieuwde kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente zal VV'oensdagavond 22 December tea 7 ure wor- dea ingewiid. HYOIeBSE- EN VEiLIGHEIOSHOEKJE ALGEMEEN BESLUIT QQ (WAREN WET) K Groentcn, vruchten, wortel- en knolgewassen welke ook rauw door Jo den mensch kunnen worden ge- bruikt, mogen, nadat zij geoogst, ge- np plukt of gerooid zijn, niet behandeld worden met water, hetwelk Burge- meester en Wethouders der gemeen- Qg te, waarin het water zich bevindt, iS daarvoor ongeschikt hebben ver- klaard. 2S Gedurende iy2 jaar der restauratie zijn de godsdienstoefeningen in de consistorickamer of in een der lokalen der openbare school ge houden. UIT SCHAGEN. Sparta I van Schagen speelde Zondag te Alkmaar tegen Rood-Wit eene dubbele com- petitie. Te Schagen werd de match door den regen afgelast Te Alkmaar werd zij Zcndag uitge- speeld. Schagen, die met 10 begon, eindig- de met 20. Daama werd een nieuwe partij ingczet, die in het voordeel van Schagen ein- digde met 4—2. Sparta 2 en Sparta 3 speclden te Schagen hunnc competitie. Sparta 2 verloor tegen Breezand met 20 en Sparta 3 won van Dosko 2 van Oudesluis met 71. UIT BARSINGERHORN. De kerkeraad van de Doopsgezinde Kerk te Barsingerliorn c. a. heeft met inachtne- ming van de inge'ccmed lijsten thans de vol- gende 2 drietallen opgemaakt: Vacature Jb. Roggeveeu: Jn. Langedijk, K. Roggeveei Dz., Kl. Struif. Vacature C. Rezeiman: C. R. Blaauboer, A. Kaan, Jn. Langedijk. De verkiezing zal plaats hebben op 19 De cember. UIT URSEM. Door het Comiie, be'.ast met het organisee- rai van schoolfeestjes voor de kinderen van de Bijzondere School, is besloten a.s. Zater- dag een St. Nicolaasfeest te organiseeren, daar dit jaar het jaarlijksche uitstapje ach- terwege is gebleven. St. Nicolaas te paard en zwarte Piet, zullen door het fanfarecorps „On® Genoegen" 's morgens cjrca 9 uur wor den afgehaald bij den heer P. Th. Oudejans In optocht wordt langs de woning van den burgemcester getrokken naar de oude kerk, waar de kinderen dan reeds verzameld zijn en waar elk kind getracteerd zal worden en geschenken zullen ontvangen, hetgeen moge- lijk is dank zij de groote vrijgevigheid der inwoners. UIT BERGEN. De R. K. Diocesanen Land en- Tuinbouw- bend hield gister alhier een door een 100 personen bezochte algemeene vergadering. Wegens cngesteldheid van den voorzitter, den heer N. Dekker, uit Obdam, werd de vergadering geleid door den onder-voorzitter. Tijdens de pauze werd een bezoek gebracht aan de R K. Landbouw Huishoudschool al hier. Dc uitslag van de Zaterdag 1.1. ten over- staan van notaris Hilbrand gehouden toewij- zing van (ten boerderij met landerijen, behoo- rende tot de nalatenschap van P. van Won- deren alhier, is als volgt: Het huis en de landerijen, welke in bod ge bracht waren op 37076,11, werden op 1200 gemijnd door den heer W. de Leeuw, van't Zand, gem. Zijpe. De totale opbrengst van de geheele boerderij is alzoo een som van 38.276.11. B. S. V. I speelde Zondagmid'dag op haar terrein aan den Kerkedijk tegen V. A. F. C. I uit Alkmaar gelijk (22). B S. V. 11 speelde te Hoogkarspel tegen het 2e elftal van de club van dien naam en won met 51. De aspiranten van B. S. V. verloren te Schoorl met 21 van S. V. V. aspiranten. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Forsler Christl. In het A. B. T. wordt tot en met Donder- dagavond de aardige film Forster Christl ge- projecteerd. Het is de geschiedenis van een eenvoudige houtvestersdochter, die door ziekte van haar vader diens werk overneemt. Bijna als man gekleed trekt zij met haar geweer door de bosschen om stroojoers te be- keuren. Als een ongenoode gast haar lievelingshert schiet, dat met een strik getooid is, maakt zij proces verbaal op en de onbekende jager, die voorgeeft beambte bij het hof te zijn en geen geld bij zich te hebben, moet voor de boete zijn horloge in pand geven. Bij zijn vertrek kust hij plotselin-g de hout vestersdochter, die verliefd op hem wordt maar niet weet dat hij de keizer is. Een paai hofdignitarissen strooien het praatje rond dat de keizer op Christl verliefd is en het heele hof is in spanning. Telkens ontmoet Christ haar rieef, een kor- poraal die haar trouwen wil en die juist om-dat hij haar bemint een officier neerslaat die het haar moeilijk maakt. Christl begeeft zich naar den keizer met een smeekschrift om het leven van haar neef te redden. Het geiukt haar evenwel niet toi den Oostenrijkschen lieerscher door te dringen maar toevallig ontmoet zij hem later in een der vertrekken waar hij het vuur wat oppookt. Zij herkent den man dien zij vroeger geverba- liseerd heeft en hij maakt zich niet bekend maar laat zich Josef noemen. Daarna geeft hij last haar op het hofbal te introduceeren en eerst daar wordt hei Christl duidelijk met wien zij eigenlijk geflirt heeft. De keizerin-moeder maakt aan alle gevaar- lijke plannen een eipd door den keizer op reds en het meisje naar huis te sturen Juist bij de terugkomst yan den vorst heeft het huwelijk plaats. De keizer woont het bij en het slot is dat beloofd wordt, dat de eerstgeborene Jo sef zal genoemd worden. Vooraf gaat een interessant journaal en een aardige klucht „Ridders zonder vrees of hlaam," Acht jear aan bed of stoel geketend. Onmachtig te loopen. Een zooge- naamd hopeloos geval door mij Probeer mijn Bebandeling Gratis. Z«u Bern zlch eea erastiger geval kunnen vooratellea dan dat vaa dea Heer E. J. Brandts. Marten van Rossamstraat 56. Arnhem Zestien jaar leed hi] aan Ischias ea Zenuw-rheu- asatiek. De laatste acht jaar z66 eroatig dat hi] noch bed. noch atoel ken verlaten en alle hoop had opgegeven ooit weder te kanncn loopen. Acht raaandec in een ziekenhuis doorgebracht. nieta mocht hem baten AUes vreeselijk pijnlijk en lichaam totaal verslapt. En au Is hi] het onderwerp van elk gesprek in Arnhem. De geheele atad is er vol van. Hij, die zich niet verroeren kon, dien de mcnschen sedert acht jaar niet meer hadden gezien. ioopt weder zoo goed door de stad. alsof hij nooit ieta gemankeerd had Lees hetgeen hij o.m. schri]ft: »Na uw Bebandeling gedurende een maand te hebben toegepast. ben ik volkomen genezec. Ik kan weder goed loopen, hetgeen ik in geen acht jaar heb gekund. Alle hoop had ik opgegeven; het scheen ongelooflijk ooit weder zoover te kunnen kotnen. fin nu is het werkelijkheid. Van mijn groot kruis, na zoo Iange faren en zoo vreeselijkc pijnen te hebken geleden, ben ik nu, dank zij MDuo Formula", verlost." Mijn gratis aanbod. Laat ieder lijder. die dit leest. om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige behandeling schrijven. Het geval van den Heer Brondts bewljst. dot er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden. De Heer Arthur Ricfcardr^in wiens privi-lnborotorium zij gevonden werd. segt: „Ik zal niet rusten aivorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias. Jicht. Knobbeljicht of eenige nndere Urinezuurziekte de gelegenheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 diagen op mijn kosten te beproeven". Hoe dit aanbod aan te nemen. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig Uw naam en adres met de woorden ..Gratis Voorraad". per 10 cts. briefkaart. waarna de 10 dagen Cratis Bebandeling te zamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen. u per keerende post franco zal berciken. Adresseert Mr. Arthur Richards, Room 85 50. Gray's Inn Road, (o) London, W. C. 1. Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 10 et. Brieven 15 ct.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6