Purol bij Ruwe Huid en Schrale Lippen ¥ijt dagen naar Par s. L. Frankenberg, Alkmaar. Binnenland DE BOUW VAN EEN BRUG BIJ HET KATERVEER. Het Eerste Kamerlid Polaik heeft den mi nister van waterstaat de volgende vragen gesteld I. Is het juist, dat de betonfabrikanten die wenschcm deel te nemen aan de inschrij- ving voor den bouw van een brug over den IJssel bij het Katerveer, zelf bouwkundige ontwerpen voor deze brug moeten inleve- ren? II. Zoo ja, acht de minister dot dian de juiste wijze tot het verkrijgen van een in ar- cliitectonisch opzicht schoone brug? III. Is de minster, indien vraag I bevesti- g;nd beantwoord wordt, alsnog bereid het ontwerpen van de bedoelde brug aan een ar chitect van in technisch en artistiek opzicht gunstige reputatie op te dragen? DE INVORDERING VAN DE DIRECTE BELASTINGEN. De minister van financien heeft op het Verzoek van den Centralen Nederlandschen Anibtenaarsbond 6m de voorgenomen proet met de samenvoeging van de invorderings- en bischrijvingswerkzaamheden bij den denst der directe belastingen in ieder geval niet te latcn doorgaan alvorens de bijzondere commissie daarover zou zijn gehoord, geant- wcord Het is mijn voornemen, aan den uitslag van 'die prcef geen gevolgen te verbinden, alvorens de bijzondere commissie van over- leg voor de dienstvakken der directe belas tingen enz. over de zaak te hoorcn. SCHEEPSBRAND. Dinsdagmiadag heeft in de machinekamer van dv vrachtboot Saparoea van de Stoom- vaart Maatschappij Nederland liggende aan de Sumatrakade te Amsterdam een brand ge- wced. Bij het uithalen der vuren vielen von- ken in de stookolie onder den ketel, waar door de brand ontstond, De brandweer was spocdig ter p'.aatse en bluschte het vuur met een mctorspuit en twee stralen op de Vecht- leiding van den wal af. De drijvende brand- spuit Jason die eveneens ter plaatse ver- scheen, behoefde geen dienst te doen. De aan- gerichte schade is niet belangrijk. DE RADIO-OMROEP. Het hoofdbestuur van het Algemeen Ne- derlandsch Verbond heeft een commissie in het levcn geroepen, welke tot taak heeft, door overleg met de daarvoor in aanmerking ko- mende vereenigingen en instellingen te trach- ten een oplossing te vinden, waardoor de ver- dceki-heid vcorkomen wordt, die het gevolg zou zijn van de rcgeling, voorgesteld in het rapport van de regeeringscommissie voor den nationalen draadloozen omroep, en waar door zoo algemeen mogelijke bevrediging wordt gowekt en tevens wordt bewerkt, dat de Ncoerlandsche radio-omroep dienstbaar wordt gemaakt aan de wenschen der land- en stamgenooten in de omliggende landen. Het hoofdbestuur heeft bereid gevonden in doze commissie zitting te nemen mevrouw W. Wijnaendts Franoken—Dyserinck te 's-Gravenfaage tn de heeren mr. B. de Gaay Fortman, Amsterdam; prof. W. Nolet, War- mond; ir. P. J. Ott de Vries, A. W. K. Tam- son, ir. P. J. van Voorst Vader en jhr. mr. J. L. W. C. von Weiler, onder-voorzitter van het Algem. Nederl. Verbond, alien te's Gra- venhage. De heer P. J. de Kanter, algemeen voor- zitter van het Algem. Nederl. Verbond, zal deze commissie 10 December installeeren, waarna zij haar werkplan zal vaststellen. T R A MONT'S PORING. Dinsdagmiddag is nabij de halte Groot zande de stoomtram naar Dieren over den wissel gederailleerd. De lccomotief vloog uit de rails, bracht ernstige schade toe aan twee groote boomen en kantelde door den schok onderstboven. Een goederenwagen kwam dwars over de rails te staan, de personenrij- tuigen bleven in de rails van een dezer werd het voorbalcon ingedrukt. Van de vele pas- sagiers werd niemand gewond. De machinist K. kreeg een lichte hoofdwonde. Met het op- ruimingswerk is direct begonnen en de lijn is weer vrij. De dienst werd inmiddels met autobussen onderhouden. ONBEWAAKTE OVERWEG. Bij den onbewaakten overweg tusschen de halte Heiligerlee en het station Scheemda is Dinsdag de trein van half vier uit Winscho- ten op een auto gereden. De inzittende drie personen, namelijk het echtpaar J. Koster uit Wagenborgen en de chauffeur Stand uit Veendam, zijn verwond, mej. Koster zeer ern- stig. Allen zijn in het ziekenhuis te Winscho- ten opgenomen. De auto is verbrijzeld. PO RNOG RAFISCHE LECTUUR Naar wij vernemen, heeft de politie bij den boekhanddaar C. in de Oudemanhuispoort te Amsterdam pornografische lectuur in beslag genomen. De boeken zijn naar het politiebureau Sin- gel overgebracht, waar een nader overzoek z<?i worden ingesteld. ONGEVAL BIT ONBEWAAKTEN OVERWEG. Bij den onbewaakten overweg tusschen had daarop met een mes geslagen met het bekende noodlottige gevolg. Hij had geen en- kel oogenblik de bedoeling gehad hem .te doo- den. Het O. M., waargenomen door mr. Koden- ritch, was van oordeel, dat voor de handel wijze van verdachte geen enkel grondig mo- tief bestaat. De drank heeft hier weer een groote rol gespeeld. Ter zake van mishandeling, den dood tot gevolg hebbend, eischte spreker vier jaar ge- vangenisstraf. De verdediger, mr. Van Liebergen, vroeg voor zijn client, die gunstig bekend staat. een voorwaardelijke straf met de bepaling, dat hij zich bij een drankbestrijdersvereeni ging moet aansluiten. Uitspraak 14 December a.s. DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. De trein Vaals-Maastricht, heeft gister even buiten Vaals een man overreden, wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, doordat het lichaam vreeselijk verminkt was. Het hoofd was van het lichaam gescheiden. De justitie uit Maastricht stelde ter plaatse een onderzoek in. DE MEDAILLE VAN DEN PAUS. Ieder jaar stelt de Paus een gouden me- daille beschikbaar, die verloot wordt tusschen hen, die aan de Gregoriaansche Universiteit te Rome het doctoraal examen, in de Godge- leerdheid „summa cum laude" afleggen „De Maasbode" deelt mede dat de medaille dit jaar werd toegewezen aan Pater Antonius Hu'selmans van de Paters der H. H. Harten te Ginneken. Hij was een der drie geslaagden, die hun bul „met den hoogsten lof" verwier- ven en bij loting viel hem het eereblijk ten deel. Er waren ruim 120 doctorandi uit ver- schillende landen. Als bijzonderheid wordt nog meegedeeld, dat pater dr. Hulselmans alle zes graden in de wijsbegeerte en godgeleerdheid behaald heeft „summa cum laude," behalve een dien hij verwierf „cum laude." Dr. Hulselmans is thans professor van de DE SPOORWEGONGELUKKEN VAN DEN LAATSTEN TIJD. De minister van waterstaat heeft ten ver- volge op de mondelinge beantwoording van vragen van het Tweede Kamerlid Van Braam- beek, betreffende het instel'.en van een onder zoek door een commissie naar aanleiding van de veelvuldige ogevallen, in den laatsten tijd bij de Nederlandsche spoorwegen voorgeko- men, het volgende medegedeeld: Ingevolg mijn in de vergadering der Twee de Kamer van Vrijdag j.l. gedane toezegging heb ik de mij door den heer van Braambeek gestelde vragen nog eens rijpelijk overwogen, met het gevolg, dat ik in mijn reeds monde ling geuite aanvankelijke n.eening ben beves- tigd. De naar aanleiding van het ongeval bij de Vink ingevolge artikel lObbis A.R.D. benoem- de commissie-Kraus toch, wier rapport bin j nenkort is te verwachten en zal worden open baar gemaakt, heeft, naar bekend is, bij haar onderzoek naar de corzaken van genoemd on geval haar aandacht niet enkel a' den weg ter plaatse va het ongeval, maar ook aan an- dere baanvakken van den spoorweg Amster damRotterdam gewijd, hetgeen ongetwij- feld ook uit haar verslag zal blijken. Voorts is te gelijk met de instelling van de commissie-Kraus door mij aan het rijkstoe- zicht op de spoorwegen een onderzoek over alle spoorwegen met belangrijk verkeer opge- dragen naar den algemeenen toestand van den'weg; dit onderzoek, waarvan het verslag ook de maatregelen, welke naar het oordeel van het rijkstoezicht zouden moeten worden genomen zal bevatten, is, naar mij is geble- ken, zoo ver gevorderd dat dit rapport voor eind December gereed zal zijn Waar mits- dien het gevraagde onderzoek feitelijk reeds wordt ingesteld en de uitslag daarvan spoe- dig bekend zal zijn, zou de instelling van een commissie van deskundigen, als thans ge- De wasch vroeger aan de lijn. dan ooit tevorenl Dit bereikt U door het gebruik van Rinso, het moderne zeeppoeder, dat het vuil zachtjes losweekt en U het ver- moeiendste werk van den wasch- dag bespaart! Koop nog heden een pak! halte Heiligerlee en station Scheemda is gis- term:ddag de trein van halfvier uit Winscho ten op een auto ingereden. De inzittenden, het echtpaar J. Koster uit Wagenborgen en de chauffeur Stand uit Veendam werden gewond, mevr. Koster zeer emstig. Zij werden in het ziekenhuis te Win schoten opgenomen. ALS J1J 'N GRONINGER BENT, DAAR HEB JE DAN WAT". Voor de rechtbank te Maastricht verscheen gister de 22-jarige mijnwerker C. V. uit Heer- len Drentenaar van geboorte, ter zake dat hij op 17 October j.l. aldaar den mijnwerker Van Vondel zonder voorafgaande twist met een mes in de linkerborst had gestoken, waardoor de langslagader werd doorgesneden en de man binnen enkele oogenblikken aan inwendr- ge verbloeding overleed. Beklaagde bekende het hem ten laste ge- legde. Beiden waren eenigszins beschonken geweest. Zij hadden elkaar op straat getrof- fen en wilden naar de kermis te Hoensbroek gaan. Volgens verdachte had Van Vondel, die nogal als een vechtersbaas bekend stond, te- gen hem gezegd: „Als jij een Groninger bent, kom dan eens mee!" In een opwe'ling van drift had V. daarop geanhvoord: „Als jij een Groninger beat, daar heb jij dan wat!" Hij doginatiek in het scholastikaat van de paters der H. H. Harten te Valkenburg. EEN NIEUWE VERKADE'S ALBUM. Dr. Jac. P. Thijsse heeft de jeugd en niet alleen de jeugdi weer aan zich ver- plicht door voor de Verkade's fabrieken weer een nieuwe premie-album verkrijgbaar te stellen. Deze album, met zorg uitgevoerd, is be- stemd om er de bekende Verkade's plaatjes in te verzamelen. Ditmaal betreft het die bloe- men uit onzen tuin, een onderwerp, dat ieders belangstelling zal wekken. Kunstenaars als Wenckebach, Koeman, Voerman en Rol hebben aan het vervaardi- gen der plaatjes meegewerkt. Het album is voor 50 cent bij de firma Verkade verkrijgbaar gesteld en de betrok- ken leveranciers van Verkade's artikelen zul- len ongetwijfeld gaarne hun bemiddeling verleenen. HET NEDERLANDSCH-BELGISCHE VERDRAG. Het Tweede Kamerlid Staalman heeft aan den minister van buitenlandssche zaken de vo'gende vraag gesteld: Kan de minister iets mededeelen omtrent de al of niet juistheid van persberichten. dat Belgie na het sluiten van het kortelings door de Tweede Kamer der Staten-Generaal goed- gekeurde tractaat met Nederland zich mari- tiem gaat toerusten en dat de plannen hiertoe voor den bouw van breeds mcnitors met zeer zware kanonnen reeds in 1924 gemaakt zou den zijn? Te Arnhem heeft op aanstichting van eenige bekende personen een bes-preking plaats gehad over het Nederlandsch-Belgi- sohe verdrag. Een voorloopig comite is ge- vormd, dat zal trachten, een grooter co-mite te organiseeren, met de bedoeling, actie te voeren tegen het verdrag Het voorloopig co mite bestaat uit de heeren J. S. F. van Hoog- straten, lid van den gemeenteraad; D. Lij- berse, lid van de Provinciate Staten van Ge!- derland; mr. D. den Hollander en mr. W. A. Vrolik. DOODELIJK ONGELUK. Dinsdagmorgen omstreeks 11 uur is op den weg tusschen Berkum en Lichtmis bij Zwolle een emstig ongeluk gebeurd. De 18- jarige J. Meyer uit Berkum, die met zijn met een paard bespannen wagen den weg wilde oversteken, werd door een passeerenden auto aangereden. De wagen viel omver en J. M raakte tusschen den auto en den wagen be keld. Doodelijk gewond werd hij naar het zie kenhuis vervoerd. De auto werd zwaar be- schadigd. De inzittenden, een verpleegster en een politieagent, die een patient naar een krankzinni gen inrirh tipv vervoerden, bekwa men geen letsel. vraagd, slechts ertraging kunnen brengen in de naar aanleiding van het nu in gang zijnde tweeledig onderzoek mogelijk te treffen maat regelen. Ik kan mij dan ook bij nadfere overweging niet bereid verklaren om op dit oogenblik tot installing van een commissie over te gaan en meen, alvorens mij over de wensdielijkheid I van een hernieuwd of een meer algemeen on derzoek te beraden, de beide bovenbedoelde rapporten te moeten afwachten. KORTE BERICHTEN. De 47-jarige weduwe Hoeve die Maan- dag te Elburg door een auto is overreden, is aan de gevolgen bezwektn. Het tweejarig dochtertje van den tuin- der J. Kist te Steenwijk stootte Maandag bij het spelen tegen de tafel en kreeg daardoor een kan met kokende koffie over borst en bee- nen. Na eenige ure is de kleine aan de beko men brandwonden overleden. De gemeenteraad van Edam heeft be- sloten een subsidie van 14.000 te verletnen voor restauratie van de oude Ned. Herv. Kerk. Er zal heden in den Haag receptie zijn ter gclegcnheid van Willy Marten's 70sten verjaardag. De jubilaris is een bekende en geachte figuur, in de Haagsche kunstkringen allereerst, maar toch ook daarbuiten. Te Maastricht is Maandagmiddag in de fabriek de Sphinx de arbeider H. Dirks bij het voortduwen van 'n wagon gevallen Er werd hem een been afgereden en vanmorgen is de man in het ziekenhuis overleden. Te Ginneken is in den ouderdom van 73 jaar overleden de heer A. van Seters, gepens luitenant-generaa' der artillerie, ridder in de orde van der. Nederlandschen Leeuw en of ficier in de orde van Oranje Nassau. Te Elburg heeft Maandag de auto van den heer G. J. Stephan de 74-jarige weduwe Hoeve, die bij een porno aan het werk was, overreden. Een voorwiel ging haar over de borstkas. Bewusteloos werd zij opgenomen en naar huis vervoerd. Haar toestand is hoogst ernstig. Mevrouw Theo Mann-Bouwmeester heeft Maandag te Breda onder enorme be langstelling haar afscheidsvoorstelbng gege- ven het „Het kind van de liefde". Na afloop is zij door een comite gehuldigd. Te Grorw :s gisteravond, door de duis- ternis misleid, te water geraakt en verdron- ken de 21-jarige J Batema, van Oudeschouw. LUXE DOOZKN voor Boorden, Zakdoeken, Dassen, Manchetten of Handschoenen. Geldkassa's. Bijouteriedoozen. Provinciaal nieuws UIT OOSTHUIZEN. Op den Beemsterringdijk is een werkman aangehouden door twee personen, die geld van hem eischten. Toen hij dit niet wilde ge- ven, is hij door de onverlaten mishanddd. Men is de daders nog niet op het spoor. Sedert j.l. Vrijdagavond wordt hier naar de Telegr. meldt, vermist J. Noordhuis, in dienst van den landbouwer K. Plas. Men verkeert omtrent zijn verblijf geheel in het onzekere. N. had aan zijn baas gezegd, dat hij even naar Purmerend ging om inkoopen te doen. Gedacht wordt dat hem een ongeluk is overkomen. UIT OUDE NIEDORP. In plaats van de heeren M. H. Woutman en F. Woutman, zijn bij de Ned. Herv Kerk alhier benoemd tot kerkvoogd de heer Jb Bood, tot daken de heer J. J. A. Balk, tot ouderling de heer J. v. d. Molen en tot nota- belen de heeren A. Mijts en H. B. Helleman. UIT KENNEMERLAND. Luie handel en van matigen tot lagen prijs is een verschijnsd dat elk jaar tegen de St. NicoLaas-dagen terugkeert. Behoudcns enkele artikelen is er geen groote aanvoer en zijn de prijzen niet hoog. De aanvoer van spruiten was minder dan de vorige week, doch niettemin Hep de prijs nog meer terug en behoudens enkele partij- tjes was de prijs bedenkelijk laag; een prijs van 6.50 a 15 per 100 Kg. is dat onge twijfeld, temeer daar slechts enkele den hoogsten prijs kunnen halen. Andijvie wordt in beduidende kwantums aangevoerd, doch groot is de variatie in sor- teering en kwaliteit; er zijn nog tientalleh tuinders die weinig moeite doen om werkelijk lste kwaliteit aan te voeren en toch wordt dat vele werk extra beloond, want de notee- ring van 0.20 tot 1.35 per kist lcopt veel uiteen. Boercnkool komt iedere week meer los. De mooie kwaliteit vooral de fijne is wild brengt een vrij goeden prijs op prijsverschil bepaalt zich van 0.30 a 0.90 per kist. Kool "wordt in soorten en varieteiten aan gevoerd, uitschot en dan nog ongesorteerd cn vain mooie tot extra kwaliteti en in buiTn- gewoon uitecnloopcnde prijzen. De Breda- sche groene, een schitterend mooi kooltje, die altijri in bakken wordt aangevoerd, is heel duur en werd tegen een prijs van 0.80 a 1.25 per kist afgenomen. Bloemkool loopt en in kwaliteit en in prijs terug, veel bijzonders is er niet meer en de prijs, /5a 12 per 100 stuks, is, gezien de Kwaliteit, nog hoog te noemen. De overige aanvoer van kool gaf verschil- lende prijzen te zien, doch mooie kool was hooger in prijs dan de vorige week. Vrucliten zijn duur. Niet alleen appelen, als present van England en goudreinet, doch peren als comtesse de Paris, Nauvedu poi- tean, Gieser Wildeman en kleipeer zijn alle even duur. Zelfs de eenvoudigste keukenpe- 'ren en moes-appelen worden voor hooge prij zen afgenomen. Aardappekn worden in kleine kwantums aangevoerd en zijn meest in handen van den handel, de prijs ie onveranderd, n.l. 6 a 8 voor klei- en 9 a 12 voor zandaardappe- Iendc genoemde prijzen zijn per 100 Kg. Peen (wortelen(, prei, selderie en knolsel- derie is duur, doch de aanvoer was niet groot en ook de peen begint met zeer kleine partijtjes aan te komen. We noteerden voor peen 20 a 24, voor prei 11 a 18, voor selderie /8a/ 11 en voor knolselderie 8 a 24 per 100 bos. De „laatste" tomaten het worden onbe- duidende kwantums brachten op van 19 a 32 per 100 Kg. Bieten, wortelen en uien toonden een nei- ging tot verlaagden prijs. UIT LIMMEN. Bij de gister gehouden verkiezing voor een notabel voor de Ned. Herv. Gemeente werden uitgebracht 119 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren Jac. van Til (aftr.) 77 en J. Vis 42 stemmen. UIT HEILOO. Door den architect K. Veld'kamp alhier werd anabesteed voor rekening van een com missie inzake de Landarbeiderswet, het bou wen van een woning voor den heer N. van Dijk. Ingeschreven is als volgt: Gebrs. Renooij, West-Graftdijk, 3298; C. Veenstra, Castricum, 3269; G. Koop man, Alkmaar, 3096; P. de Nijs, Castri cum, 2918; J. Lugtig, Heerhugowaard 2875; R. Kuiper, Heiloo, 2780; H. van de Peet. 2712; C. Beers Jzn., Heerhugo waard, 2260; N. Bolten, Heiloo, 2549; G. H-oetjes 2527; C. Kroone, Castricum 2515; F. Kuitwaard, Heerhugowaard /2475; N. Blokker Jr., Akersloot, 2354. De begrooting was 2600. Aan den laag- sten inshrijver werd het werk gegund. De kantoorhouder der posterijen be- richt, dat op Zondag 5 December geen post- pakketten worden besteld, doch dat deze kun nen worden afgehaald van 9 tot 10 uur voomiiddags. Tijdscliriften In het December-nummer van het Haagsch Maandblad bewijzen de leiders, dr. C. Eas- ton en S. F. van Oss, dat ze dit tijdschrift op hoog peil weten te houden en er naar stre- ven de voorlichting door de meest bevoegden te doen geven. In dit nummer schrijft Joseph Caillaux over „Frankrijks financieele toestand" Nicho las Roosevelt schrijft over „Hollanders en Amerikanen in de Oost", Dr. A. Lysen over de „Statengroepeering in den Volkenbond." Dr. J. J. Salverda de Grave over „Waarom juist het Frans." Dr. Ch. Bles over „Rheumatiek", J. v. d. Poel over „Fiscaal strafrecht", P. E. van Renesse over „Steun aan de zahnvisscherij", G. Ritmeester over „Drenthe's herstel", Fred. Oudenschans Deutz over „Uit den Goud- koortstijd". terwijl het nummer besloten wordt met de 6e bijdrage van Paul de Kruif over „Bacterienjagers". „Noord-Holland" heeft een reproductie van een portret. door Sytze Henstra geschilderd, van den heer R. de Jong te Enkhuizen, die dezer dagen zijn 60-jarig lidmaaUchap van dt-Ned. Vereeniging tot afschaffing van Alcoholhoudende dranken herdacht. „De wintersport in Zwitserland' is een in- teressante foto-pagina. Ook de poppen- tentoonstelling te Den Haag is niet ver- geten. „Hoe mooi onze provincie is" blijkt uit een tweetal fraaie kieken van Enkhuizen en Oudendijk. Een dubbele pagina geeft aardige foto's van den druivenoogst lar.gs den Rijn. Ten slotte veel foto-nieuws en tekst. Sfacjsgileasws In verband met de aanvragen van enkele belangstellenden, die door bepaalde omstan- digheden nog eenige dagen tijd vragen om te kunnen beslissen of zij aan de Kerstreis naar Parijs kunnen deelnemen, hebben wij beslo ten den termijn van opgave nog eenige dagen te verlengen. En waar geldzendingen V2n tevoren ook bezwaren blijken te cntmoeten, is nader vast gesteld, dat iX'ij eerst een lijst der deelnemers zullen samensfellen a her geheel of gedeelte- lijk over het verschuldigde bedrag zal be- schikt worden. Aan hen, die reeds postwissels zonden, kan bericht worden, dat dit geld totdat het noodig zal blijken, op ons bureau blijft be- rusten. Wamneer de franc blijft stijgen, zal men niet meer in de gelegenheid komen zoo goed- koop en zoo gemakkelijk de wonderen van Parijs te aamschouwen als thans mogelijk gemaakt wordt. Men geve zich nog dezer dagen aan ons bureau op. VOOR HET NEUTRALE CENTRALE ZIEKENHUIS. Het is wel opmerkeiijk, dat zoodra het ziekenhuis in bespreking komt, wij dadelijk weer daadwerkelijke bewijzen van belang stelling ontvangen. Ook heden werden wij weer met een gift van f 10.-— verblijd. waardoor onze verant- woording er heden als volgt uitziet: Mevr. B. te Diepenveen f 10. Vorige verantwoord«ng 1523.56lA To«aal f 1533.56 H RADIO-DISTRIBUT1E. De heer P. Slikker verzoekt ons m-ede te deelen, dat het niet in zijn bedoeling ligt voor zoover nsodig en mogelijk gebruik te maken van de telefoon-draden daar hiervocr ook geen toestemming verleend werd. JUB1LEUM ZUSTER G. DE GRAAFF. Heden hirdacht zuster G. de Graaff, ope- ratie- en hoofdzustcr in het Stadsziekenhuis, haar 12H-jarig verpleegsters-jubileum. Deze dag is voor haar niet onopgemerkt vocrbij gegaan. Van verschillende zijdca heelt men deze gelegenheid aangegrepen, om de jubilaresse te bewijzen, hoe zeer haar werk ten bate der lijdende menschheid gewaaf- deerd wordt. Hedenmorgcn te 11 uur zijn regenten en doctoren in het Stadsziekenhuis samengeko- men en heeft de voorzitter van het regenten- college zuster De Graaff met een waardee- rende toespraak een fraaie ets aangeboden. Namens de doctoren sprak dr. Van Dam, die eveneens de verdiensten van zuster De GTaaft in het licht stelde. Ook heeft nog dr. S-traver het woord ge- voerd, als de dokter, die al die jaren met zuster De Graaff in het Stadsziekenhuis heeft samengewerkt. Namens de doctoren werd de Jubilaresse een gouden armbandhorloge aangeboden. Het gezamenliik verplegend personeel bood een zilveren vork en lepel aan. Ook de patientcn deden van hun belang stelling blijken door het schenken van bloe- men en een cadeau, uit zilveren theelepeltjes bestaande. Van de gelegenheid de jubilaresse te com- plimenteeren, zal heden ongetwijfeld druk gebruik worden gemaakt. KOSTELOOZE RIJWIELBELASTING- MERKEN. De ontvanger der Dir. Bel. te Alkmaar (buitengemeenten) zal voor 't behandelen van aanvragen tot verkrijging van kostelooze rijwielbelastingmerken voor het jaar 1927, behalve de gewone kantooruren zitting hou den op de navolgende dagen, 's avonds van 6—8 u op 14—16—21—23—28 en 30 Dec. 1926 efi 4 en 6 Jan. 1927. NUTS-SPAARBANK. Staat over de maand November. In den loop der maand werd op de spaar- bankboekjes ingelegd 95.027. 14 en terug- beiaald 85.316.97, dierhalve meer ingelegd dan terugbetaald 9.710.17. Het aantal in den loop der maand nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 47. Het aantal ingetrokken boekjes 23. In het tijdvak 1 Januari1 December werd meer ingelegd dan terugbetaald een bedrag van 168.966.62. Totaal was aan de spaarders op 1 Decem ber 1926 verschuldigd 1.479.330.20. In het tijdvak 1 Januari1 December 1926 klom het aantal spaarders van 3651 met 310 tot 3961. LICHT OP- Hedlenavond voor rijwielen en mo+orrijtut- gen te 4.17 uur licht op. Voor rij- en anderc voertuigen een hall uur later. A. N. G. O. B. AFD ALKMAAR. E)e huishoudelijke vergadering op 30 No vember was goed bezocht Zondag a.s. zal St. Nicolaas met zijn knecht de kinderen der leden bezoeken, hij zal dan de kinderen een cadeautje bezorgen, wijl hij daar toe in staat is gesteld door vrijwiflige bijdragen en een kjein bedrag uit de kas. O.m. werd besloten DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPH Vl.AARDrNGEN R75-23

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2