Frankenberg's Kantoorboeben Siadsnieuws GEEN GELE KOORTS MEER IN AMERIKA. Het „T. v. G." vermeldt, dat volgens het jaarverslag der Rockefeller-stichting in; ge heel Amerika sliechts drie gevallen van gelc koorts zijn voorgekomen, n.l. in Noord-Bra- ziiie. Het is zelfs niet zeker, dait al deze ge vallen werkelijk gevallen van gele koorts wa- ren. Een gehepl werelddeel is dus verlost van een geesel, die alleen in de Vereenigde Sta- ten na 1793 honderddnizend slach toff ers heeft gemaakt, waarvan 40.000 te New Orleans en 10.000 te Philadelphia, en ontelbare in Mid den- en Zuid-Amerika. Een voordeel bij de bestrijding is, dat de ziekte geen bacillen- dragers achterlaat, alleeir dooden en onvat- baren. EEN VERMAKELIJKE VERGISSING. De persfotografen, die voor het Gare du Nord de aankomst van den Britschen minis ter van financien, Winston Churchill, af- wachtten, hebben een vergissing gemaakt, waarover de Fransche pers zich buitenge- wcon vroolijk maakt. Zij zagen n.l. den Ame- rikaanschen financier Barclay voor Churchill aan en „namen" den verrasten Yankee in al- lerlei standien. Barclay, die het Fransch niet machtig is, kon niet duidelijk maken, dat er een vergis sing in het spei was. EEN INTERNATIONAL SOC. VRGUWENCOMITe. Het internationale congres voor sociaiis- tische vrouwen, waaraan een dertigtal gede- legeerden uit tien landen deelnemen, onder voorzitterschap van den secretaris der Twee- de Internationale, Adler, heeft de kwestie be- sproken van de vorming van een iniernatio- naal comite van sorialistische vrouwen. Na een langdurig debat werd besloten, dat dll comite zich slechts zal bezighouden met de kwesties die in het bijzonder van belang zijn voor de vrouw. Elk toegetreden land zal een tot drie gedelegeerden voor dit comite kunnen aanwijzen. Het congres stelt het principe vast, dat de gedelegeerden personen zullen moeten zijn, die het vertrouwen der socialistische fe- ministische organisaties genkten Tevens werd besloten, dat het groote comite uit zijn leden een uitvocrend bureau zal sarnenstellen De benoeming van het tijdelijke bureau zai morgen plaats hebben. LUDENDORF STERVENDE? Volgens een berieht uit Munchen is gene- raal Ludendorf, die dezer dagen een ernsti- ge keeloperatie heeft ondergaan, er slecht aa toe. Hi] is na zijn operatie nog steeds niet bij bewustzijn gekomen en heeft, volgens zijn doctoren, nog slechts efrkele dagen te leven SPANJE'S FI^fANCLEELE PLANNER Naar uit Madrid wordt gemeld, worden thans plannen in overweging genomen tot de oprichting van een Spaansche bank voor ere diete voor de industrie. Door het verleenen van credieten op langen termijn en uitvoer- premien hoopt men 4e overzeesche handels betrekkingen, vooral met Amerika uit te brei- den. HUWELIJKSMARKT. De traditioneele huweiijksmarkt te Aarlen welke, ten gevolge van den ooriog, als folklo- ristische eigenaai digheid geheel dreigde teniet te gaan, lokte een dichte menigte van uitge- laten jongelieden, welke het feest dapper heb ben gevierd. Evenais vroeger kwamen in de drankhuizen, rondom het Marktpkin van het BelgischLuxemburgsche stadje ouders en geliefden bijeen om er, achter pot an pint, de mogelijkheid van een echtverbintenis te be- spreken. Deze bijeenkomsten werden vol gens de traditie door een ..heiligman" (de bevolking van dit grensgebied spreekt een Duitsch dialect) voorbereid en geregeld, welke tusschenpersoon steeds, met geld en een res- pectabei aantal potten bier, voor zijn moeite wordt beloond. IJUSTIZRAT CLASS WORDT VERVOLGD. Naar men zich herinnert heeft de Pruisi- sche regeering in het begin van dit jaar op grond van materiaal, dat bij den bekenden Justizrat Class in beslag was genomen. bij een aantal grootinJustrieelen in West- Duitschland, zoo o.a. bij den directeur-gene- raal der Vereinigte Stahlwerke dr. Vogler, huiszoeking doen houden, daar men ver- iffoedde, dat .leze heeren de rechtsradicale plannen van Class hadden gefinancieerd. Dit is onjuist gebleken. Vrijdagmiddag heeft de Pruisische minister vail binnenlandsche zaken Grzesinski in den landdag medege- deeld, dat de procureur-generaal het bij de industrieelen in beolag genomen materiaal nauwkeurig heeft onderzocht, maar geen aankiding heeft gevonden om tegen deze heeren verdere slappen te ondernemen Al leen tegen justizrat Class zelf is een instruc- tie geopend. De minister sprak er zijn leedwezen over uit, dat men mannen, die volkotnen onschul- dig bliiken te zijn, met huiszoeking heeft las- tig moeten vallen. DE CNTWAPENING VAN DUITSCHLAND. Na de verklaringen van Briand en Cham- munten uit door zuivere liniatuur, prima banden en eerste kwaliteit registerpapier. berlain en het uiten van den wensch door Dui'tschland de oplossing te bespoedigen van een vraagstuk, dat het eenigszins irritee- rend acht, meent men te Geneve dat de kwes tie van de militaire controle door den Vol- kenbond op de agenda van den Raad ge- plaatst zal kunnen worden. Volgens de Duitsche avondbladen zouden Briand en Chamberlain ten aanzien van de opheffing der mtergeallkerde militaire con- tiole een compromis op de volgende basis willen voorstellen: De Duitsch regeering verpltcht zich, als- nog de niet vervulde eischen, waarover mo- menteel te Parijs onderhandeld wordt, na te komen. Zij or.tvangt daartegenover de toe- zegging, dat de opheffing der intergeallieerde militaire controle op i Maart of 1 April 1927 zal volgen. Te Berlijn, waar men een vroegeren datum voor de opheffing hau verwacht, heeft dit compromis wcinig gee9tdrift gewekt. Intusschen bereidt de rijksregeering een wetsontwerp voor, waarbij de uihroer van wapenen en munitie wordt verboden. VRIJSPRAAK IN HET PROCES-HALL. Na 25 zittingdagen is het geruchtmakende proces tegen mevr. Hall en haar beide broers, Harry en Willy Stevens, beschuldigd van moord op Rev. Edward Hall en zijn koriste mis. Mills, Vrijdagmiddag naar de jury ter beoordeeling verwezen en door haar beslist Deze beslissing was zeker even sensationeel als het geheele vorige procesverloop: een vrij- spraak op alle punten, zoowel van de gebroe- ders Stevens als van de hoofdbeklaagde, mrs. Hall. Te voren had rechter Parker den juryleden nog een juridisch vertoog geleverd. De ver- volgingsinstantie, zei hij, beschikte slechts over weinig direct bewijs, maar dit direct be' wijs was van beteekenis en verloor deze be> teekenis niet door de schijnbare weerlegging van den kant der door de verdediging aange- brachte getuigen. Merkwaardig was nog het felle bet'oog van den officier van justitie te Somerville, Simp son die zijnerzijds het proces met de grootste verwoedheid tegen de beklaagden heeft ge- voerd, en die de jury eenvoudig tartte, de ver dachten vrij te spreken. „Veroordeelt gij niet," riep de officier, „ddn heeft- 'de staatsmacht nog vijf pijlen op haar boog (hij zinspeelde op de vijf hoogere instanties) welke pijlen zoo noodig stuk voor stuk zul'en worden afge schoten, waarbij het district Somerset de kos ten zal hebben te dragen." Ten slotte beticht- te hij twee der gezworenen rondweg, op vriendschappelijken voet te staan met den ad- vocaat der beklaagden. De verdedigers van mrs. Hall hadden hun aanvallen voornamelijk gericht op de kroon Jane mrs. door Engeland kon geen sprake zijn, maar Engeland zal China vriendschappelijk de hulpvaardige hand toesteken. M'&f; I KORTE BERICHTEN. - De in Januari aftoopende mandaten der afgevaardigden naar den Saarlandschen Landraad zijn door de regeeringscommissio buiten de volksvertegenwoordiging om met 1 jaar verlengd, daar zij een verkiezing op dit oogenblik niet wenschielijk achtte. - Door het springen van een hoofdleiding- buis van d!e waterleiding is Oxfordstreet in Londbn een uur lang over een lengte van ruiro. een halve mijl overstroomd geweest. Het wafer stond op sonunige plekken 30 M. hoog. Een rechter te Leeds heeft een man, een soldaat van het territoriale leger, die zijn vrouw had doodgeschoten, ter dood veroor- deeld zonder de zwarte kap op te zetten. Het is n.l. gebruik dat de Engelsche rechter bij 't uitspreken van het dood von n is een driehce- kige zwarte steek op zijn witte pruik plaatst. Er behoort moed toe om in Engeland, dat zeer aan zijn gevestjgde gebruiken geheclit is, inbreuk op zoo'n traditie te maken. getuige, het „varkensvrouwtje" mrs der vermoorde Gibson, en den man Mills. „Mrs. Hall wist niets van de ongeoorloof de betrekkingen tusschen haar man en mrs. Mills", aldus de verdediger mr. McCarter, „maar Jimmie (Mills) wel, en hij had een motief voor de misdaad, het rnotief van jaloe- zie en wraak." Zelfs senator mr. Case klaagde Mills aan maar hij noemde ook mrs. Gibson schuldig aan moord. Dat was weer aanleiding voor mr. McCar ter om te fulmineeren over de theatrale ver tooning met mrs. Gibson, die op haar bed in de zittingszaal haar verklaringen aflegt. „Ik ben er zeker van, dat de jury zich niet voor den gek zal laten houden door dezen true om een getuige in de gerechtszaal te brengen op een bed, opdat zij kan vertellen wat zij meent te hebben gezien onder den appelboom. Het is een tooneelscene, die u moet bei'nvloeden, en het is alles humbug." Mr. McCarter besloot zijn schoone toe spraak met een vurig betoog om een einde te maken aan de vervolging van een achtens waardige familie. COMMUNISTISCH COMPLOT IN LITHAUEN. Naar de „Petit Parisien" uit Riga ver neemt, wordt daar uit Kowno gemeld, dat de Litausche regeering voor het geheele Litau sche gebied den uitzonderingstoestand heeft gedecreteerd. Zulks in verband met de ontdek king van een uitgebreid communistisch com plot dat de omverwerping der staande regee ring ten doel had. DE CHAOS IN CHINA. Ter gelegenheid van zijn ontvangst door de algemeene Chineesche Kamer van Koophan- del verklaarde de nieuwe Engelsche gezant in China, Lampson, in antwoord op een rede van den voorzitter der Kamer, dat de chaos in China voor den handel in China nadeelig is, doch nadeeliger voor den Chineeschen dan voor den Britschen handel. Hij verklaarde voorts, dat de Engelschen bereid zijn China te helpen, ten einde in de- zen toestand verbetering te brengen, doch dit beteekent geen interventie. Van interventie Zoontje: Vader, wat ia de wet van de zwaartekracht? Vader: Weet lk het? Dacht Je dat ik tljd had om me met iedera idiote wet die ze tegenwoordig in de Kamer behandelen, bezie te houden? - (London Opinion), STADSTRAM. In de afgeloopen maanden vervoerde de s'adstram 11.055 reizigers tegen 10.134 in November 1925. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Hedenmorgen te 9 uur is de verkoop der zegels voor het ongelukkige of verwaarloos- de kind in het postkantoor aangevangen. De ijverige secrefaresse van het zegel- comite, mevr. Prins-V'lessing, opende de rij van zooveel vrouwen en mannen welke zich in deze maand voor dien verkoop beschikbaar hebben gesteld1. Laat het een genot zijn voor al de bezoe- kers .van het postkantoor, een kleinigheid te mogen offeren, om de levensvreugde van het ongelukkige of van het kind dat nooit ouder- liefdt heeft gekend1 te verhoogen. En de toekomst van dlit bijzondere sympa- thieke werk? Wie daaraan nog mocht twijfe- len, hij of zij lette op de vele jongelieden, die het werk der comniissie trachten te verlich- ten. Deze jongelieden waarborgen een toekomst die spoedig de resultaten van het buitenland zuillen overtreffen. Het vorige jaar zijn er te Alkmaar 41000 zegels verkocht. Dit jaar moet het 50.000 zijn, anders is de commissie niet tevreden Men verzoekt ons nog, de aandacht er op te vestigen, dat het zoo nuttig zou zijn wan- neer die leiders van bankinstellingen en be- drijven de weldadigheidspostzegels niet al leen voor zich ze!f maar ook voor hun in- stellingen gebruiken. Eerst dan zal er van verkoop op ruime schaal sprake kunnen zijn. Hedenmorgen \verd ons een fraaie recla- meplaat gezonden, eveneens door Ant. Mol kenboer voor de weldadigheidspostzegels ontworpen. Het Decembernummer van het Tijdschrift voor Armwezen, maatschappelijke hulp en kindenbescherming schrijft daarover het volgende: Blauwgrijs zien wij de goudomkranste aarde, verder daaromheen zien wij een vijftal kringen van blauw en rood, op een'grijzen achtergond met gouden stippen. Dit wekt ge dachten op aan den nachtelijken hemelkoe- jrel, waatcgen de mensch de planeten hun banen ziet beschijven tegen een achtergrond van vaste sferren. Buiten den laatsten cirkel de buitenlandsche planetenbaan plaat ste de teekepaar twee grijs gekleurde figuren een vrouw, die een kind, zegenend behoedt Een stroom van goud vloeit van alle kanten der aarde naar deze figuren en zef zich on der hare voeten voort. Buiten den hemelkoe pel, „boven de sterren", aan „den anderen kant" van wat de mensch met zijn zintuigen waarneemt, daar troont Wat niet aan ruimte en tijd gebonden is. Daar troont, bijvoor- beeld, de Barmhartigheid voor het kind Maar met afgesloten is het „Koninkrijk der Hemelen" van de aarde. Er is, om het trivi aal te zeggen, wisselwerking. Eenerzijds ont leent al datgene, wat aan ruimte en tijd ge bonden isdus, bijvoorbeeld, het barmhar. tigheidswerk van den mensch zijn eigen lljke waarde en beteekenis aan hetgeen „bo ven de sterren" is. Anderzijds echter is „de mensch het voedsel der goden", heeft „God den mensch noodig om Zijn werk te volbren- gen". Blijkbaar daarom koos de teekenaar't goud, dat vloeit van de aarde naar den he- mel, hier massief en opgebouwd uit samen- gevoegde geldstukken, ginds bovenaardsch als zonnegoud, als ondergrond van zijn figuren, als bodem, waarop de hemelsche barmhartigheid haar arbeid op aarde vol- bren^t. Naasf de waarde van de menschelijke barmhartigheid als zoodanig schijnt ook aan de waarde van de individueele daad te zijn gedacht. Dit blijkt uit de kleine geldstukken, die den gouden stroom vormen en ook, voor al, uit de afbeelding der duiven, die zulk een simpele handeling als het frankeeren van een brief overbrengen van het tijdelijke naar het tijdelooz*. De kleine gave zoo is blijkbaar de gedachtengang de aankoop van een enkelen postzegel heeft zijn onvergankelijke waarde in den hemel. Is deze opvatting van de teekeniing niet geheel onjuist, dan kunnen wij zeggen, dat hier een oud standpunt, dat eeuwen lang het armwezen beheerschte: het religicus-charita- tieve tot uitdrukking gebraeht is eni mogen we Molkeniboer dankbaar zijn, dat hij ons toonde hoe aanvaardbaar en hoe „levend" dit oude standpunt nog is voor het, in veel opzichten zoo anders georienteerdle, gedach- tenleven van onzen tijd. HET SINT NICOLAASFEEST IN DE HARMONIE. Het Sint Ndeolaasfeest dat de afd. Alk maar van den Bond van Nederlandsche On derwijzers ieder jaar met zooveel toewijding voor de kinderen der O. L. scholen organi- seert, heeft ook thans weer plaats in drie af- deelingen en het eerste gedeelte, het groote kinderfeest voor de jongens en meisjes der eerste en tweede klas, werd Zaterdagmiddag in de Harmonie gegeven. Om half twee wa nen de kleinen met hun geleiders aan de Voor- meer, om de boot uit Spanje met den gelief den kindervriend te zien a a nk omen en te ont- vangen. Nu, 't was een schitterende ont vangst door die blijde kinderschaar^ en de tocht, die cfe Sint daarna op zijn paard door de stad miaakte, gevolgd door de kinderen mag terecht een triomftocht worden genoemd De belangstelling was zeer groot. Toen de kinderen in de Harmonie geplaatst waren, werden zij even toegesproken door mijriheer Kooy, die de komst van Sint in de zaal aankondigde en ja boor, daar gingen de deuren open en stapte de bissbhop met zijn zwarten knecht binnen. Met vreugde werd hij inge'haald en begeleid door den heer Kroon, zong het jonge volkje de mooiste Sin- terklaasliedjes. De Sint nam plaats op het to on eel en sprak de kinderen allerhartelijkst toe. Op al zijn vragen gaven zij de mooiste antwoorden en zij beloofden alle goeds. De goede kinderen werden geprezen en een enkele ondeugd kr'eeg een ernstige vermaning. Omdat de kinderen edhter zoo blij waren dat St. NicoHas en zijn knecht waren gekomen, besloot de kinder vriend alien te ontlhalen. Dat was fijn en spoedig was een klein leger van dames en heeren bezig chocolade en speculaas roncl te deelen. Onderwijl werd gezongen en juichfe men Piet toe. Na deze tractatie had de Sint nog een verrassing. Een mooi verhaal zou op de tooverlantaarn vertoond worden. En wel- dra werd er gekeken naar de heidere beelden en geluisterd naar mijnheer Schwantje, die zoo mooi vertelde van Gullivers reizen naar de liliputters en de reuzen en daarna nog van den olifant, die zoo flink den neger strafte en van mijnheer en mevrouw Brown met de muis. De tijd vloog om en een luid applaus klonk er toen het uit was. .Nadat er nogmaals was getracteerd, werd het langzamerhand tijd voor de kleinen huis- waarts te gaan. Maar eerst mochten zij, klas voor klas, bij Sint op het tooneel komen om nog een zaik met lekkers en speelgoed in ont vangst te nemen. Dat de Sint hartelijk werd bedacht, laat zich begrijpen. 't Was een edit mooi kinder feest en'zij die alles zoo keurig hadden gere geld, de ccmmissieleden uit den Bond, ver- dienen een woord van hulde. Woensdag a.s. gaan de kinderen van de derde en vierde klassen naar de b'oscoop en Donderdag is er voor de grooteren een voor- stelling in de Harmonie. SINT NICOLAAS VOOR DE BE WAARSCHOOLKINDEREN Zaterdagmiddag half drie heeft in de zaal van den heer Mooij een Sint Nicolaasfecst voor de bewaarschoolkinderen plaats gehad. De grocte zaal was tot de laatste plaats ge- vuld met kinderen en belangstellende oude- ren. Voor Sint Nicolaas kwam werden er voor de grooteren lichtbeelden vertoond over het bewaarschool ondierwijs, welke door den heer Jb. Cloeck toege'.icht werden. Onder groot enthousiasme werden daaraa Sinteridaas en Zwarte Piet vei"welkomd. Er_werd een sprookjesfilm vertoond, die door de onderwijzeressen toegelicht werd. Daarna sprak de grijze bisschop die klein- tjes toe, p*ees de braven en berispte op de hem eigene gO'edmoedige wijze de stouterds. De kinderen kregen eenige tractaties en ontvingen ten "slotte alien een aardig cadeaa. Men verzoekt ons daarbij nog te vermel- den, dat de bekende kruidenierszaak Simon de Wit akan ieder kind twee suikerbeestjes heeft gegeven. Ook al'ie kinderen die door geforek aan ruimte niet op de school ge^ plaatst konden worden, waren thans uitge noodigd het Sinterklaasfeest bij te wonen. Aan vrijwillige en tree's werd 79.50 ont- vangen, er was een gift van 10 en er wer den 41 nieuwe leden geworven. Van alle kanten bezien is het dus Zater dagmiddag een succesvol feest geweest. CO R R E SPONDE NTIE. Bcstuur Afd. Oudkarspel der Unie van Ar beiders in het Aulomobielbedrijf. eJw stuk met opgaaf van datum, plaats en uur dei vergadering is een uitvoerige advertentie die voor gratis plaatsing wordt aangeboden. Wanneer bedoelde advertentie op de gewone wijze geplaatst wordt, hebben wij geen be- zwaar er in het redactioneele cedeelte onzer courant de aandacht op te vestigen. Red. Alkm. Crt. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Petrus Jacobus, z. van Wilhelmus Hen- drikus Blankendaal en Maria Groen. Le- venloos aangegeven kind van Joannes Jaco bus de Vries en Agnes Nibbering. Hen- ricus Carolus Maria, z. van Henricus Anto- nius Maria van Welij en Hermina Reiniera Maria van de Vliet. OVERLEDEN: Maartje Waal, wed. van Gerrit Stam, 85 jaar. - Margaretha Mienis, 16 jaar. Trijntje van Tuin, gehuwd met Pieter Ha zes, 84 jaar. Jan Petersen, 51 jaar. Provinciaal nieuws UIT ST. PANCRAS. De Zondag gehouden voetbalwedstrijd tusschen Vrone I en N. V. V. I eindigde met -2 in het voordeel club. SINT NICOLAAS A. N. G. O. B. Zcndagavond heeft St. Nicolaas met zijn knecht de kinderen bezccht van leden van den A. N. G. O. B. Per auto reed hij door de stad en vele kinderen heeft hij blij gemaakt niet alleen met moppen strooien en andere lekkernijen, maar ook met een nuttig ge schenk. Hulde aan de werkers, zij hebben en kinderen en oudefs eenige genotvolle oogen blikken verschaft. Vele particulieren hebben ook tegen een kleine vergoeding gebruik ge maakt van den A. N. G O. B.-Sint Nicolaas Dit was ten voordeele van de kinderen der leden. LTCHT OP! Hedenavcnd voor rijwielen en motorrijtui gen te 4.17- uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. van laatstgenoemde RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in dieo morgen van 6 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometierstand 774.2 te Valentia. Laagste barometerstand 736.0 te Jan- mayen. Verwachting (geldig tot den avond van 7 December) Matige tot zwakke zuidwestelijke tot noord-westelijken, later veranderlijke wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen nieerslag, lichte vorst des nachte, overdag iets zachter. Het openhouden der va^rt naar Lan- gendijk bij vriezend weer, waar#yer in de Tjsbceiervereeniging nogal wat Wrijving be- stond, is opgedragen aan den heer R. Beers te Brock cp Langendijk a 14 per keer, UIT KOEDIJK. Naar wij vernemen heeft het gemeentebe- stuur, wegens vertrek van de verloskundige, mej. Dckker, een regeling getroffen, waar- door het mogelijk is, dat de gerfteente-genees- heer in de wijk Sint Pancras de verloskundi ge prr.vtijk uitoefent. Vcor min- en onvermogende patienten stelt de gemeente tot dit doel een auto beschik baar. UIT OTERLEEK. Tot kerkvoogd is herbenoemd de heer S. Hoogvorst, tot_notabel de heer F. v. d. Bosch eveneens aftredend. - Het was Zaterdag 4 Dec. een echte feestdag voor de kinderen der openbare school, 's Morgens moeslen de kinderen van de drie hoogste klassen briefjes zoeken wat heel wat vroolijkbeid gaf, toen het laatste briefje gevonden was, kreeg ieder kind wat versnaperingen met een taai en speculaas pop. 's Middags half twee arriveerde de goede Sint met zwarte Piet, wat ook heel wat oude- »en op de been bracht. Afgehaald door de ondei wijs krachten en de jeugd ging het naar school waar de Sint zijn milde gaven toonde en ieder kind persoonlijk tee sprak. Hoe glun- der keken die kinderoogen toen zij den Sint zagen komen en de noodige koek en suiker- goed ontvingen. Lang zal deze dag nog in herinnering blij- ven. NOORDSCHARWOUDE. (Nov.) Geboren. Jaocobus, z. van Deodorus, Zijp en Pietertje Bruijn. Trijntje, d. van Cornelis de Ruijter en nAtje Meurs. Guur- tje, d. van Arie Jonker en Geertje Hoogvorst. Jacob Albertus, z. van Gerrit Luit Brum en Janiactje Kalf. EvVrt, z. van Jan Bos en Trijntje Kuin. Elisabeth, d. van Petrus Bet en Dieuwertje Grootjes. Neeltje, d. van Thomas Leijen en Marijtje Paariberg. Simon Dirk, z. van Dirk Schuitemaker en Grietje Keppcl. Overleden Levenloos aangegeven kind van Simon Cornelis Swager en Marie Langcdijk. OUDE NIEDORP. (Nov.) Geboren Geertruida Cornelia, d. vail Jb. Vlaming en K. Huiberts. Adrianus Pe trus, z. van W. Ruiter en C. Zutt. Petrus Thcodorus, z. van L. Bleeker en H. Panne- keel. Jacobus Johannes, z. van J. Vcldman en G. Bloothooid. WINKEL. (November). Geboren Anthonia Richardina, d. van Marinus Hoogstraten en Cornelia Schee- le. Cornelis Pieter Christoffel, z. van Jo hannes Gerardus Albertus Bosch en Dorothy Ethel Radcliffe. Overleden Maartje Kuiper, 72 jaar weduwe van Willem Honingh, eerder van Bruin Helder. HEILOO. (November). Geboren: Johannes Antonius Francis- cus Maria, z. van F. J. J. Sluyters en J. C. Oudejans. Aledbertus, z. van G. Schouten en C. Timmer. Maria Alida, d. van M. J Klaver en G. Kuijs. Johanna Cathanna, <i van A. Olgers en F. M. Mulder. Anna Gertrude, d. van C. N. Edel en T. Koomen. Ondertrouwd Johannes Petru» Jongkind en Catharina Vriend. Cornelis Schoen en Geeftje Muller. Getrouwd: G. M. Dirks en A. Speur, P. Pieters en Catharina Janssen. Gevonden voorwerpen. Een belastingplaatje; een passerdbos; een sleutel. WL Bewaker in een krankelnnlgen gestlcht: Ja, meneer, vroe ger verbeeldden sommigen van de verpleeglen hier zich, dat, ze Napoleon waren, sommigen Columbus, of Alexander de Groote, of Hannibal, of den hertog van Wellington, maar tegenwoordig deaken ze allemaal, dat ze Muasollnl zij n.. y ILlle.)

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2