DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 28$ Honderd achf en twinfi^ste Jaarsrnnar 1926 DINSDAG 7 DECEMBER Buifesiland C>1 Drt nmSmer Desfaaf an 2 blaaen. Deze Courant wordi ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peestdagen, uitgegeven. ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.franco door bet geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bevnjsnummers 5 cents. PRUS DER GEWONE AUVCR1 ENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contraden rabat. Qroote letters oaar plaatsnrfmfe. Brieven franco aan de N. V. Boekr en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ft AGON. Voordara C9. Dlrecteurt G. H. KRAK. Telef.nr. Administrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. AOEMA. DE BUR GEROORLOG IN CHINA. Volgens Chineesche berichten uit Foetsjau, dat verleden week door de zuidelijke troepeu werd bezet, is alles daar r us tig. In Mantsjoerijsche militaire kringen wordt verklaard, dat t'hans definitief besloten is sterke troepenafdeelingen langs den spoor- weg PekingHankau te zenden om de „roo- den" te bestrijden. In een telegram uit Moekden wordt gezegd, dat de reden voor de ietwat weifelende poli tiek nopens het zenden van troepen naar het zuiden werd gevormd door bedreigingen van den kant der sovjetregeering en geruchter.. dat de sovjetregeering bezig was troepen bijeen te brengen aan de grens van Noord- Mantsjoerije om Tsjang Tso Lin te beletten zich met zijn heele troepenmacht op de ,,roo- den" langs de Jangtse te werpen. Men heeft reden om te gelooven, dat het Japansche kabinet verdeeld is ten aanzien van de houding inzake den toestand in China. Eenige leden wenschen een bijzondere confe- rentie de mogendheden om een doelmatig op- treden te overwegen. Anderen, onder wie de premier, steunen den minister van Buiten- landsche Zaken Sjidehara; zij wenschen een liberaal standpunt te blijven innemen en een negatieve politiek te voeren, waarbij alleen de bescherming der Japansche onderdanen in Ohina verzekerd wordt. Hoewel de meening nopens den oestand in China blij'kbaar uiteen- loopt, gelooft men in goed ingelichte kringen, dat het Noorden en het Zuiden binnen enkele maanden tot een eompromis zullen komen zonder door strijd een beslissing af te dwin- gen. De toestand te Hankau. Volgens gister te Londen ontvangen tele- grammen uit Hankau is de toestand in de ar- beiderswereld er wat gunstiger. De tegen het eind der vorige week verwachte algemeenc staking is niet uitgebroken en een aanzienlijk aantal partieele stakingen is bijgelegd. Door de Chineesche autoriteiten uitgevaardigde in* structies moeten een-kalmeerende uitwerking jhebben gehad op de vakyereenigingen. Volgens een mededeel ng in de "limes zijn Chineesche officieele kringen niet zeer inge- nomen met het bezoek dat de Engelsche on- dersecretaris voor buitenlandsche zaken Lampson aan Hankau brengt, omdat dit het vermoeden sterkt, dat Engeland betrek- kingen met de Zuidelijken wil aanknoopen. Velen in het Zuiden blijven echter Engeland beschouwen als den voornaamsten helper der Noordelijken, en het zal moeilijk vallen, dit denkbeeld te doen verdwijnen, vooral omdat de Russen al het mogelijke doen om den haat tegen Engeland aan te wakkeren. Het bericht uit Washington, dat de Ameri kaansche marinetrcepen niet gebruikt zullen worden ter handhaving van de huidige douane-administratie te Hankau of elders, omdat de inning der douanegelden door de Vereenigde Staten als een recht der Chi- neesche regeeritisf wordt bcschouwd, hceft de buitenlanders te Peking opgeschrikt. Dit te" richt komt op een zeer cngelegen oogenblik en het Zuiden zal er waarschijnlijk door wor den aangespoord, naar eigen goeddunken te genover de douane-administratie op te treden Het Noorden slaat de ontwikkeling dezer dingen natuurlijk met de grootste belangstei- ling gade, want het heeft dnngend geld noo- dig, en nu het begint te beseffen, dat het met kan rekenen op steun van het buitenland, zai het er waarschijnlijk toe overgaan, zelf bc- lastingen te innen. De Noordelijke bevelhebbers zijn. nog steeds bezig met het organiseeren van hun veldtodit tegen het Zuiden. De polihci doen al het mogelij'ke om Tsjang-Tso-lin te bewe- pen naar Peking te komen en daar net be- wind te aanvaarden. Tot dusver wijst evenwe' niets erop, dat er onder de Noordelijken eenige solidariteit heerscht. Vooral ten oozichte van Woe-Pei-foe blip, ven de moeilijktieden zeer groot. Wanneer hi] zou blijven weigeren. den Noordelijken troe pen vrijen doortocht door de provmcie Honan te verleenen, en men zou zich daartegen gaan verzetten. zou dit beteekenen, dat het Zuide lii'ke leger versterkt zou worden met ne, grootste deel van Woe-Pei-foe's troepen. De toestand te Hankau is volgens de laat- ste berichten zoodanig verbeterd dat de gelan- de Britsche mariniers waarschijnlijk spoedig naar hun schepen zullen kunnen terugkeeren. De schepen zelf blijven echter voorloopig al- daar gestat;oneerd. In Sjanghai is alles rustig. De bevelheb- ber van de Kantonneesohe troepen moet de Chineesche troepen in Hankau en Sjanghai hebben aangemaand aan het werk te b.ijven. waardoor de algemeene staking, die op terdag was gesteld, niet is uitgebroken hoe wel er in een aantal bedrijven afzondeilijK wel wordt gestaakt. Twee zendingsgenootschappen te Londen hebben Zondag telegramiren gedateerd uu Hankau, ontvangen, waarm wordt gemcld dat de zendelingen veilig zijn. Geen Britsche financieele steun. - In officieele Engelsche kringen wordt ver- klaard dat er geen grond is voor de bewerin- gen dat de Britsche regeering of Britsche kooplieden ooit de militaristen in Noord-Chi na of eenige andere politieke groep n China met geld hebben gesteund. Ofschoon er van tijd tot tijd verzoeken om steun zijn gedaan, zijn zij voortdurend hun poltiek van non-in- terventie in China's b nnenlandsche politieke aagelegenheden gestand gebleven. DE MILITAIRE CONTROLE IN DUITSCHLAND. De voorloopige afzonderlijke gedachtenwis- selingen, die Zondag tusschen Briand, Stresemann en Chamberlain plaats vonden, schijnen een grondslag voor overeenstemrring te hebben gelegd. De kwestie van de militai re controle vormde het hoofpunt der gedach- tenwisseling tusschen Briand en Stresemann. Stresemamrs wensch naar definitieve bepa- ling van den datum voor het einde van de in- tergeallieerde militaire controle en gelijktij- dige wiiziging van het systeem der Bondscon- trole, dat dan zou intreden, kon Briand niet aanvaarden. Deze complete concessie wilde hij blijkbaar zijn eigen publieke opinie niet aandoen. Briand's standpunt scheen te zijn de twee kwesties formeel te scheiden. Over den datum voor bet einde der intergeallieerde controle zou hij nu in Geneve willen praten buiten den Raad om, die daarmede natuurlijk niet's te maken heeft. Kan hieromtrent in over- leg met de ambassadeursconferentie overeen- stemming worden bereikt dan zou de Bonds- controle in den bestaanden vorm van kracht moeten worden, waarna men in de Raadsver- gadering van Maart over een eventueele wij- ziging zou kununen praten in Berlijn zelf, waar de Raad dan vermoedelijk zal bijeenko- men. De Duitschers wenschen vooral verte- genwoordigd te zijn in de enquetecommissies, die de Bondscontrole voor afzonderlijke ge- vallen voorziet en waarvan zij krachtens het bestaande plan zijn uitgesloten. Tevens ver zetten zij zich tegen de bepaling, die aan den voorzitter van de enquetecommissie voor Duitschland het recht geeft om in bepaalde omstandigheden zoogenaamde „elements stables" in de gedemilitariseerde zone achter te laten, hetgeen de kern zou kunnen worden van een nieuwe permanente controle, we Ike de Duitschers niet wenschen. Onze indruk is, schrijft de Geneefsche me- dewerker van het Hbl., dat Stresemann dezen grondslag voor vcrdere besprekingen niet on- welgezind zou zijn. Ook van Britsche zijde schijnt medewer- king te verwachteu. HET GESCHIL OVER TACNA EN ARICA. Het antwoord van Chili op het jongste Amerikaansche voorst'el tot oplossing van het geschil over Tacna en Arica is aan den Amerikaanschen ambassadeur te Santiago de Chili overhandigd. Hoewel over den aard der nota een strikte stilzwiigen wordt bewaard, heeft Chili naar men in goed ingelichte krin gen gelooft, in beginsel het Amerikaansche voorstel aanvaard om beide provincies aan Bolivia te geven. Naar het heet zouden in het Chileensche antwoord eenige nadere verkla- ringen worden gevraagd en zou er in worden gezinspeeld op kleine wiizigingen. HET GESCHIL TUSSCHEN BELGIe EN CHINA. De vertegenwoordigcr van China in den Volkenbondsiaad heeft in een uiteenzetting van den toestand betreffende het geschil in zake de imterpretatie van het Belgisch- Chineesch verdrag van 1865 verklaard, dat de Chineesche regeering zich krachtig ver- zet tegen het voorleggen der kwestie aan het Perm. Hof van Int. Justitie in Den Haag om dat zij van oordeel is, dat het geschil meer een politieke dan een juridische kwestie is. Daarentegen zou zij bereid zijn de aangele- genheid te brengen voor de Vergadering van den Volkenbond krachtens par. 2 van art. 11 van het Pacri EEN RUMOERIGE VERGADERING. Vijf personen waaronder een journalist, zijn te Calcutta ernstig gewond bii een ge; vecht tijdens een vergadering van het comite voor de proVincie Bengalen van het al-Indi- sche congres De politic maakte een eind aan de ongeregetdheden en verrichtte vijf aanhou- dingen. DE VERITDELDE A ANSI. AG OP SPANJE'S KONING. Naar uit Madrid wordt gemeld moet zich onder de anarchisten. die gearresteerd zijn in verband met den voorgenomen aanslag op koning Alfonso en Primo de Rivera ook een Nederlander bevinden. DE REUBLIEK EN HET VATIC A AN. Het B. T. A. meldt uit Pairijs, dat er twee overeenkomsten zijn geteekend tusschen de Fransche regeering en den Heiligen Stocl, waarbij de eerbewijzen worden vastgesteld, welke de katholieke gemeenschappen in de oostelijke landen aan de vertegenwoordigers der Fransche republiek dieaen te brengen. DE RUSSISCHE STEUN VOOR DE BRITSCHE MIJNWERKERS. In antwoord op een vraag heeft de Brit sche onderstaatssecretaris van binnenland- sche zaken in het Lagerhuis verklaard, dat tot het begin van deze maand 1.150.000 pd. sterling uit Rusland werd ontvangen in ver band met de mijnwerkersstaking. Gedurende de laatste paar dagen werd nog 40.000 pond sterling gezonden. DE VORST OP DE GROOTE MEREN. Er zijn 121 schepen ingevraren op de Sainte Marie-rivier, die het Lalce Superior met het Lake Huron verbindt. Twee perso nen zijn gedood. In plaatsdijke scheepvaartlcringen wordt ernstige twijfel uitgesproken of de schepen wel voor het voorjaar los zullen komen. De ijsbrekers maken weinig vorderingen bij het maken van een vaaxgeul. Reuter deelt mode, dat veertien schepen zich temgevolge van het ijs in moeilij'kheden bevinden. Het plaatselijk seinstation ont- vangt tal van verzoeken om hulp. FRANKRIJK'S ST1JGENDE WISSELKOERS. Poincare heeft door zijn uitlating in den loop der Kamerdebatten, n.l. dat de kosten van het levensondei houd over de gehtele linie gedaald zijn, verwondering gewekt. Deze op- merking werd, toen zij den volgenden dag in de bladen gelezen werd, met hoongelach be- groet. De communisten en socialisten hadden tijdens het debat weer eens r.aar voren ge- bracht, dat de salarissen der regeeringsambte- naren verhoogd moeten worden. In ant woord daarop verklaarde Poincare, dat het indexcijfer voor de kleitvhandelprijzen van 635 op 6 November j.l. gedaald is tot 624 op het huidige oogenblik, d.i. een daling met elf punten. Het publiek begin! wrevelig ie worden over het feit, dat, terwijl de wisselkoers voort durend 9tijgi, daarvan geen voord^el wordt ondervonden. omdat de kosten van het levens- onderhoud biina niet dalen; de daling van 11 punten beteekent .geen vermiudering van eenig belang. Hierbij komt nog, dat de winke- liers het wegbliiven der koopers beginnen te gevoelen, daar deze weigeren, tegen de hocge prijzen te koopen. De arbeidersklasse heeft eveneens een waarschuwir.g ontvangen. want, zooals werd gemeld. zijn 5000 arbei- ders in de automobielindustrie te Parijs ont- slagen, terwijl de loonen verlaagd worden. Hierbij komt nog. zegt de Tel., dat er ge- ruchten gaan over verlaging van interest van de staatsobligaties, wanneer de franc zou bliiven stij'gen. Al deze overwegimgen doen afbreuk aan de populariteit van Poincare en vertninderen het vertrouw.n in zijn financieele bekwaam- heden. Hoe gegrond zijn berekenr.gen ook mogen zijn, en hoe zeker Poincare ook van ziin zaak moge blijven, alles zal vuchteloos zijn wanneer het vertrouwen van het publiek mc-cht blijven afnemen. E>e socialisten iigg-en op den loer om wins! te maken bij de Senaatsverkiezingen uit de economische crisis, die naar zij verwachten bij het begin van het volgende jaar acuut zal worden. DE MOORD OP MEVROUW MOLITOR. De onbekende, die beweert, in 1906 te Bddiii Baden den moord op mevrouw Moli- tor te hebben gepleegd, waarvoor de Ameri kaansche advocaat Hau ter dood is veroor- deeld, heeft opnieuw cen brief geschreven aan de rechtbank te Karlsruhe. In dezen brief, die ditmaal uit Semmering is verzon- den, deelt hij mede, dat hij mevrouw Molitor bij ongeluk heeft doodgeschoten. Hij geloofde eesit niet, haar ernstig te hebben gewond; uit de bladen heeft hij den volgenden dag de waarheid vernomen. Hij wilde zich eerst ter beschikking stellen van de justitie, maar dded dit niet uit vrees, dat deze niet aan een ongeluk zou willen gelooven. De onbekende vertelt verder, dat hij in den tijd van het drama 22 jaar oud was en luite- nant in het Duitsche leger. Hij heeft wegens familieomstandigheden ontslag uit den dienst moeten nemen. Hij was, vertelt hij, hartstochtelijk verliefd op juffrouw Olga Moiitor, de dochter van zijn slachtoffer. Op den avond van het dra ma wandelde hij de Kaiser Wilhelmstrasse en de Kurpromenade op en neer, in de hoop, juffrouw Molitor te zullen ontmoeten. Hij beeldde zich in, dat zijn liefde toch niet zou worden bean two ord en om nu door een bui- tengewone daad de aandacht van mejuf- frouw Molitor op zich te vestigen, besloot hij, een schot in de lucht af te vuren. Toen de dames Molitor voorbij kwamen deed hij dit, met het bekende resultaat. Den dag na het drama vluchtte hij naar Keulen, waar hij bij familie'.eden logeerde. De revolver, waarmede hij mevrouw Molitor heeft gedood, heeft hij den nacht na zijn aan- komst in een sigarenkistje order een boom in het Romerpark begravrn. Te Keulen ver- nam hij, dat Hau in hechtenis was genomen. Toen deze midden Juli 1907 terecht stoad, volgde hij het proces met de grootste belang- stelling, in de overtuiging, dat Hau zou wor den vrijgesproken. Toen deze echter ter dood werd veroordeeld, besloot hij, zelfmoord te plegen, na vocraf een brief aan de familie en de autoriteiten te hebben geschreven. Hij deed dit echter niet om zijn ouders te sparen. Thans zijn deze dood en kan niets hem meer wcerhouden, de waarheid aan het lichi te brengen. De onbekende deelt ten slotte mede, dat hij misschien in den loop van deze maand zijn naam bekend zal maken. De brief is ondertee- kend: Iemand, wiens leven door het lot ver- woest is. STRENGE VORST IN AMERIKA. Honderd-vijf-en-twintig stoomschepen der Groote Meren ziin ten gevolge van de stren- ge vorst (12 gr. F. onder nul) ingevroren. Er zijn 2000 schejoelingen aan boorri dezer vaar- tuigen, die zich cp grooten afstand van de oevers bevinden. Ijsbrekers beproeven te ver- geefs de schepen te naderen, die graan- en steenkoolladingen aan boord hebben, ge- raamd op een waarde van 50 millioen dollar. Volgens een nader bericht uit Fort Wil liam (aan den Canadeeschen kant der meren) is de graanvloot door sleepbooten bevrijd; een ijsbreker is er n.l. toch nog in geslaagd de schepen te bereiken. Gevreesd wordt even- wel, dat alle schepen op Lake Superior voor den heelen winter ingevroren zijn. OVERVAL OP KI.AARLICHTEN DAG Gisteren heeft te Lichtenberge (Pruisen) een brutale overval midden op den dag plaats gehad. Twee mannen, zoogenaamd ambtena- ren van het „Finanzam.bt", traden een winkel binnen, om, naar zij voorgaven, de zaak te controleeren. Toen de koopman hun vroeg zich te willen legitimeeren, trok een van hen een re volver, terwijl de ander den man vastbond. De misdadigers plunderden daarop de kas en gingen er met 2500 mark van door. Van de daders geen spoor. STUDENTENRELLETJES TE K1SJIHEW. Te Kisjinew ((Bassarabie) is het tot bloc- dige studentenonlusten gekomen. Na een be zoek bij den bisschop aldaar Jcwam het tot pot- singen met het publiek.op die straat, welke er ten slotte op uit liepen, dat het tot groote vechtpartijen kwarn, in den loop waarvan de studenten overgingen tot plundering van win- kels, waar zij de artikelen ten deele verrnietig- den, ten deele stalen. Daar de politie machte- loos stond, werd door de soldaten ingegrepen Vijf studenten werden door de cavalerie-paar- den onder den voet gelooj>en en gedood, ver- scheidene j>ersonen werden gewond. Naar aanleiding van de relletjes is het tus schen den Roemeenschen gezant te Warschau en den Poolschen minister van buitenland sche zaken tot een diplomat ek conflict geko men, doordat een Joodsch afgevaardigde van de Sejm een pasverkregen Roemeensche ordo aan den Roemeenschen gezant had terugge zonden Dit werd uitgelegd als een persoonlijke be- leediging, den Koning van Roemenie aange daan. RUSLAND EN OVERIG EURGPA. In een onderhoud met de persvertegenwoor- digers heeft Tsjitsjerin erop gewezen, dat Sovjet-Rusland nimmer tot den Volkenbond zal toetreden. Hij liet zich scherp uit tegen- over Engeland, dat volgens hem de le ding der groote mogendheden tegen Sovjet-Rus land opelscht, legde den nadruk op de nood- zatelijkheid van politieke en economische re laties met Duitschland en Frankrijk en wees speciaal op de goede verstandhouding tot Italie. NA DE BRITSCHE KOLENSTAKING. Een aanfal conservatieve Britsche parle- mentsleden heeft een amendement ingediend op de motie van afkeuring der Arbeiders- partij inzake het regeeringsbeeid Tijdens de mijnwerkersstaking, die Woensdag door Ram say Mac-Donald in het Lagerhuis zal worden voorgesteld. Bij dit amendement wordt voorgesteld, de motie der Arbeidspartij te vervangen door een verklaring dat het Lagerhuis een bespreking afkeurt, er op berekend animositeiten tijdens de staking geschapen te doen voortduren en van oordeel is, dat het beste middel tot herstel van's lands welvaart gelegen is in steun aan de politiek der regeering ter bevordering van een goede gezindheid in de industrie en ter versterking van de wet op de vakvereenigin- gen in dien zin, dat het iemand vrij staat te werken hoe en waar hij dit wenscht. EEN LEGAAT IN STRIJD MET DE GOEDE ZEDEN. Het Reichsgericht te Leipzig heeft een inte- ressant arrest gewezen. Het heeft voorgoed uitgemaakt, dat zoo al een vrij.gezel bij testa ment zijn maitresse tot zijn erfgename mag maken, een gehuwd man datzelfde recht ten eenenmale mist. Het geval, waarin deze uitspraak ia ge daan, maakt de zaak nog iets belangwekken- der. Het arrest van Leipzig slaat n.l. op de fameuze kwestie van de „Gravin de Mazze- nau", de vriendin van wijlen den groothertog van Mecklenburg-Strelitz, die aan deze dame eertijds een welbekende figuur uit het zon- nige leven van Berlijn bij laatste wilsbe- schikking een lijfrente had geschonken van 20.000 mark als belooning voor wat hij noem- df haar „vriendschappelijkheid en onbaat- zuchigheid." Men herinnert zich, dat de aan- spraken van deze onwettige gebiedster over Meckenburg-Strelitz tijdens den eersten stormloop der ex-vorsten en hun verwanten om schadevergoedmg vanwege de republiek, groote opschudding en verontwaardiging al- om in den lande hadden hadden verwekt. Hoe het zij, de erfgenamen van den groot hertog, die tegen deze lijfrente waren opge- komen, hadden in lagere instanties geen suc- ces gehad: de .rechtbank en het hof spraken zich uit ten gunste der „gravin." Eindelijk hebben zij de zaak vcor het Reichsgericht ge- bracht, dat ze nu ter berechting heeft terug- gewezen naar een rechtbank een andere dan die in eerste irstantie met de binden- de aanwiizing dat het legaat van den groot hertog, die gehuwd was geweest toen hij ziin testament maakte „strijding is met de goede zeden." COMMUNISTEN GEARRESTEERD. Uit Verona wordt aan de ..M^ssagero'' ge meld, aldus een B. T. B.-bericht uit Rome, dat de politie 43 communisten heeft gearresteerd. Bij het enderzoek is belangrijk materiaa! ge- vonden. waaruit bleek. dat er inderdaad een complot tegen den staat bestaat. SNEEUWSTGRMEN BOVEN NEW-YORK. Het noordoosten der Vepeenigde Staten is door een hevigen sneeuwstorm geteisterd. In de laatste veertig jaren is zulk een hevige storm en zoo vroeg in het jaargetiide niet voorgekomen. New York zelf is met een sneeuwlaag van zeven inch, dik bedekt, doch meer naar het Noorden is de toestand nog erger. In het Oosteliik gedeelte van den staat New-York heeft de sneeuwval het verkeer ge- stremd en heeft de koude verschillende sterf- 'revrhpn veroorzaakt. DE OUDSTE VRGUW VAN ROEMENIe OVERLEDEN. De oudste vrouw van Roemenie. Maria Ustav, is dezT dagen in den ouderdom van 135 jaar in hear gebcorteplaats Carcaliu in het district Fulcea overleden. Maria Ustav leefde vegetarisch en was een vijandin van sterken drank Zij byroemde -r zich op. nooit ernstig ziek te ziin geweest. Niet minder dan 82 kleinkinderen en achter- kleinkinderen overleven haai. HET INTERNATIONAAL. SOCI \LISTISCH VROUWENCGNGRES. Het internationaal socialistisch vrouwen- congres nam het onriverp s+atuten aan en als leden van het comite werden aangvwezen voor Oostenrijk Popp. voor Engeland Suzan Lawrence, voor Duitschland Marie Jucharz, voor Nederland Ribbius Pelletier, voor Polen Budzinski. ANTI-KATHOLIEKE WETTEN IN ENGELAND OPGEHEVEN. Het Lagerhuis heeft de Roman Catholic Reling Bill Vrijdag in derde lezing zonder stemming aangenomen. Deze wet strekt tot het intrekken, geheel of gedeelteliik, van acht wetten, uit den tijd van Eduard VI tot aan dien van Konigin Victoria, waarbij vexe- loir bepalingen tegen de katholieken in bet leven werden geroepen, die echter niet all? meer werden toegepast. Daaronder waren bijv. het verbod van het gebruik van Latiin- sche gebed.nboeken, het verbod om een pre- dikantplaats in de Anglikaansche kerk aan een ander dan een Protestant te verkoopen, het verbod van het vestigen van kloosterorden in Engeland, het verbed van prccessie's en van het dragen van kerkelijke gewaden bui ten de kerk. De juridische deskundigen van het Lager huis verworpen nog enkele punten, zooals de belasting en kloosterorden, als deze buiten- landsch zijn. De nieuwe wet geldt wel voor Schotland, maar niet voor Noord-Ierland. BOSCHBRANDEN IN AUSTRALIA In het westelijk district woeden hevige boschbranden. Een aantal boerenhoeven zijn verwoest, terwijl veel vee verloren is gegaan en oogsten zijn vemield1. Twee personen zijn gedood, een wordt vermist, terwijl verschillende gewond zijn. VRIJGEZELLENBELASTING TEN BATE VAN MOEDERSCHAPSZORO Mussolini heeft aan den Italiaanschen mi- nisterraad een wetsontwerp voorgelegd. waar in wordt voorgesteld. alien jonggezellen van 25 tot 65 jaren een belasting op te leggen vol gens progressieven grondslag. De opbrengst hiervan zal worden besteed voor moeder- schapszorg. IWllWiWUUJU

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1