DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het Parlement Buitenland No. 2S9 Dif nummer besfaat n« 2 biadeu.^ flonderd acht en twintfeste Jaarafansr 1926 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen,- nitgegeven. Ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bewrusnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADV ER I ENTIENi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Groote letter* oaar plaatsrnfmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij ijb tiERMs. COSTER ft £00W» Voordam C9. Dlrecteuri O. H. KRAK. WOENSDAG TDef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactle. 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA. 8 DECEMBER Den Haag, 7 December 1926. De Voorzitter der Tweede Kamer heeft heden bij den aanvang der vergadering aan- gedrongen op wat beperking van de bespre kingen over de Staatsbegrootiag, anders zijn wij er met Kerstmis nog niet af! Het verzoek was werkelijk niet onbillijk, als men bedenkt, dat eventjes achttien leden het woord gevoerd hebben over de afdeeling van de begrooting van arbeid, waaronder de wo- ningpolitiek valt. Dat is werketijk van het goede te veel! Maar toen minister Slotema- ker de Bruine aan het woord kwam om al die sprekers te beantwoorden, deed hij dat met eec opgewektheid also! elke tot hem gerichte opmerking een blijde boodschap voor hem was geweest. Wat niet verhindert, dat we kort kunnen zijn met uit dat antwoord het wornaamste te peuren. Dat is in de eerste plaats de uiteenzetting des ministers, dat in zake woningpolitiek voor de toekomst het meest moet verwacht worden van het parti- culier initiatief. Het optreden van de regee- ring is enkel te verdedigen waar het geldt opruiming van krottcn, inspringen als dat initiatief te kort schiet of ten slotte aanmoe- digen van den particulieren bouw door te beginnen en het voorbeeld te geven. Er is thans op de begrooting een bedrag van twaalf millioen uitgetrolcken voor het oprui- men van krotten, maar als dat niet geno°g mocht zijn, dan dient er grooter bedrag te warden besteed. In de tweede plaats heeft minister Slotema- ker de Bruine zich tegenstander verldaard van de hand'having van de Huuscommissies De Huurwetten moeten verdwijnen, omdat zij niet gemaakt zijn met het oog op normale toestanden, en met bchoorlijke medewerking van de gemeentebesturen is zulks ook zeer goed mogelijk. Op de klachten van den heer Kersten be- treffende de vaccinatie ging de minister niet in. Daarover had de minister-president reeds bij de algemeene beraadslagingen voor deze begrooting het laatste woord gezegd De kwestie valt trouwens buiten de sfeer vac dit intermezzo-kabinet. Daarop hebben we een aantal replieken moeten hooren, waarop de minister met lof- waardige beknoptheid heeft geantwoord zon- der nj#uws te berde te brengen, en toen ging het weer verder. Het waren aanvanke- lijk losse punten, welke ter sprake werd n gebracht. Zoo heeft mevrouw De Vries- Bruins (S. D. A. P.) een heele verhandeling gehouden over de wenscheliikheid om dc werking van de Warenwet uit te breiden tot het toezicht op linnen en wol, waarvan de vervalschingen zoo talrijk zijn, dat de huisvrouwen er de dupe van worden. De minister heeft daarop enkel geantwoord', dat hij er zijn adviseurs over zou raadplegen men kan dan ook moeilijk van iemand als minister Slotemaker de Bruine eischen, dat hij op de hoogte is van graslinnen en van lcunstwol. Hetzelfde is het geval met de con trole op de zwarte huisbrandstoffen, zooals anthraciet en steenkool, die volgens de spreekster mede on der de Warenwet moesten vallen. Nadat vervolgens nog gesproken was over de aanwijzing van een kinderarts in Drente, over verbetering van woningtoestanden te Emmen, tel'kens door mevrouw De Vries- Bruins en de heeren Van der Heyden (S. D. A. P.) en Bakker (Chr. Hist.) hadden gespro ken ten gunste van de tubercu lose bos trijding in Friesland en de heer Beumer (A. R) ten gunste van een hooger subsidie voor de psy- chologisch-neurologische kliniek te Amster dam, hebben wij tot slot een kort debat ge had over de werkeloosheid en werkloosheids- verzekeirng, waarbij de heer mr. Joekes (V D.) en de heer Stenhuis (S. D. A. P.) aan- drongen op een wettelijke regeling van de verzekering der werkelcosheid, welke reeds zoolang in uitzicht is gesteld, is de begroo ting van Arbeid eindelijk aangenomen zonder stemming. DE ZITTING VAN DEN VOLKEN- BONDSRAAD. De ontwikkeling van de besprekingen tus- schen Duitschland en de voornaamste geal- lieerde mogendheden geschiedt in volslagen geheimhouding, zegt het Hbl. Talrijke ge- ruchten doen de ronde, die evenwel in hoofd- zaak hypothesen zijn, aangez:en Briand, Stresemann, Chamberlain, Scialoja en Van dervelde naar buiten een volmaakt stilzwij- gen bewaren. Intusschen is de aandacht in eenigszins nerveuse spanning gericht op de situatie, ontstaan door het Qntslag van den Servischen minister van buitenlandsche zaken, Nitsjitsj, waarvan sommigen Fransch-Italiaansche complicaties vreezen, maar dat in Raadskrin- gen tot dusver. naar het blad verneemt, geen onrust heeft gewekt Gister zijn de vijf staatslieden niet in conference geweest, waaruit men afiddt, dat zij op nadere informatie omtrent den staat der Duitsche ontwapening wachten. In dit verband wordt ook veel aandacht gewijd aan de aankomst in Geneve van Massigli, den secretaris der Parijsche Ambassadeurscon- ferentie, welker eigenlijke chefs t'hans alien aldaar zijn, zoodat men zich afvraagt of Massigli nieuwe instructies komt halen be- treffende de infergeallieerde controle. Gistermorgen had Stresemann een lang- durig onderhoud met Vandervelde, waarbij eerstgenoemde verklaarde, dat de openbare meening in Duitschland onverwijld de op- heffing der intergeallieerde militaire con- trdle verwachtte. Vandervelde antwoordde, dat de geschil- len, welke er ten aanzien van Duitschlands ontwapeningsverplichtingen nog bestonden, onvoorwaardelijk eerst uit den weg moesten worden geruimd. In openbare vergadering. De Volkenbondsraad is gisternamiddag in openbare zitting bijeen gekomen. Allereerst werd het rapport goedgekeurd, opgesteld door den Belgischen minister van buitenlandsche zaken Vandervelde en den Volkenbondscommissie in Bulgarije, met be- trekking tot de Bulgaarsche vluchtelingen- leening Het voorstel van den Volkenbond'scommis- saris voor Danzig, professor Van Hamel, tot overneming der kostenwan het commis- sariaat door den Volkenbond, werd naar de betreffende commissie verwezen, in welke comnfissie o m. dr. Nederbracht (Nederland) zitting heeft. De aangelegenheid zal in de zitting van den Raad van Maart en eventueel Kfter nog in de Septemberzitting der Assemblee be- handeld worden. Aan het slot der zitting kwam ook nog het in de jongste vergadering van den Vol- kenbond door de Noorsche delegatie inge- d'iende voorstel ter sprake, betreffende invoe- r-ing van een stelsel van evenredige verte- genwoordiging voor de verkiezing der niet- permanente Raadsleden. De Japansche rapporteur stelde voor, den secretaris-generaal van den Volkenbond op te dragen, om met medewerking*van deskun- digen en met gebruikmaking der in het be treffende Noorsche memorandum vervatte gegevens voor de eerstvolgende Assemblee een deskundig rapport op te stellen over de lcv/estie der uitvoerbaarheid van het Noor sche voorstel. Daar het Noorsche voorstel echter geen kans heeft te worden aangenomen, werd be- paald, dat de saTnenstelling van het genoem- de rapport niet meer dan 2500 Zwitsersche francs mag kosten. Na kort debat werd de verdere hehand'e- ling van het ondertiav'fre voorstel uitgesteld. NA DE BRITSCHE MIJNWERKERS- STAKING. Gister is te Londen een aanzienlijke ver mindering van den steenkoolprijs in working getreden, welke mogelijk is gemaakt door het weder open ~tellen der mijnen en de hervating van het werk door 700.000 mijnwerkers. De kleinhandelsprijzen voor huisbrand zijn, al naar de hoedanigheid, verminderd met 14 tot 19 shilling per ton. De beperkingen op den uifvoer van steen kool zullen thans worden opgeheven, maar er zal tegelijk nog eenige controle worden geoefend ten aanzien der verschepingen naar het buitenland van anthraciet en cokes. In de ipijnen wordt zoo snel mogelijk plaatsing gevonden voor de arbeiders die zich aanmelden. Oeraamd wordt, dat er deze week nog 100.000 mijnwerkers aan den arbeid zullen gaan. EEN VERKLARING VAN MUSSOLINI. De aanvallen op de buitenlandsche consu- laten en de andere gewelddaden, die volgden op den zesden aanslag ofyhet leven van den eersten minister Mussolini worden besproken in het eerste rapport van Mussolini als mi nister van binnenlandsche zaken Mussolini verklaart, dat het fascisme dergelijke excessen in de toekomst niet kan toestaan. Maandag heeft Mussolini in den minister- raad de volgende uiteenzetting gegeven van de binnenlandsche politiek van Italie: le. Absolute eerbied voor Staatsautoritei- ten. De prefecten zijn de hoogste ambtenaren van den Staat in elke provincie. 2e. Volledige toepassing van de nieuwe wet ter verdediging van de veiligheid van den Staat met ondcrdrukking van elke ontoelaat- bare oppositie. 3e. Strenge toepassing van de nieuwe poli- tiereulementen ter bescherming van de mo- raal en tot het beheerschen van den misdaad. 4e. Fascistische bescherming der grenzen 5e. Eerbied voor de kathoh'eke kerk, haar gebouwen en haar vertegenv vrdigers. 6e. Voortgezette toepassing en verdere ontwikkeling van de vakvereenigingswetten. Mussolini besprak de gebeurtenissen, die volgden o, den aanslag te Bologna. Hij ver klaarde dat vele berichten omtrent de wan- ordelijkheden overdreven waren. „Er had 1 geen vernieling van eigendotnrnen plaats. Ik verklaar nog eens, dat vele gewelddaden zooals dikwijls gebeurt bij demonstraties gewone crimineele uitingen of particuliere wraaknemingen waren. Demonstraties tegen buitenlandsche consulaten die verkeerde gewoonte van het oude kleine Italie, welke ik zal trachten met alle middelen waarover ik beschik, te vefbieden zijn bijzonder dam en te veroordeelen. Niet minder te veroordee- len zijn de weinige sporadische gewelddaden tegen de gebouwen voor katholieke cultuur of tegen de geestelijken der katholieke kerk, tegenover wie het fascisme steeds den groot- sten eerbied heeft bestoond en moet toonen." OM DUITSCHLANDS ONTWAPENING. De stemmnig onder de Duitsche delegatie na de bespreking van Maandagavond, die twee en een half uur duurde, is zeer voldaan. Men is van meening, dat er ongetwijfeld voor- uitgang is gemaakt in de richting eener op. lossing van de geschilpunten, welke tussehen de drie naties bestonden en men verwacht, dat een algemeene overeenstemming binnen een paar dagen bereikt zal worden. Volgens den correspondent van de „Petit Parisien" te Geneve is het mogelijk, dat overeenstemming wordt bereikt op ongeveer de volgende basis: Er zou een datum vastge- steld worden voor de terugroeping der con- trole-commissie. Deze terugroeping zou slechts plaats hebben,.indien de intergeallieer de militaire commissie van Versailles zich te- vreden gesteld zou verklaren met name wat betreft de vernietiging van de vestingwerken van Koningsbergen. De Gezantenraad zou dan zijn fiat geven Volgens den correspondent van de „Echo de Paris" is het voornaamste plan van Briand te verkrijgen, dat van heden af een speciale controle wordt aeorganiseerd voor het gede- militariseerde Rijnland. Een specjale contro- le-commissie zou t6t dit doel bencemd worden door de vijf yrderteekenaars van het Rijnpact. Anderzijds zou Stresemann een bijna on- middellijke terugroeping van de controle- commissie te Berlijn gevraagd hebben, voorts wijziging van het investigatieplan van den Volkenbond, en verminderfing resp. snelle evacuatie. DE BRITSCHE ARBEIDERSPARTIJ EN HET COMMUNISME. Het is voor de Engelsche partij een trocst, zij het dan een schrale, dat het ook in andere partijen, met name de Arbeiderspartij, niet koek en ei is. Dat is dezer dagen nog weer eens gebleken u t de oub'icatie der briefwis- seling, gevoerd tussehen een candidaat der arbeiderspartij voor het Lagerhuis, Captain John Stevenson, en den leider der partij. Ramsay MacDonald. De heer Stevenson is in 1923 en 1924 de candidaat der partij geweestf voor King's Lynn. Hij bedankt echter nu ver der voor de eer omdat z.i. de partij te weinig doet aan het tegengaan van het communisme binnen de gelederen en aan het huldigen van de leuze: „evoi-itie, geen revolutie". Als voorbeeld noemt hij bet felt, dat men toe- laat dat bijv. Cook, de mijnwerkersleider, commissaris is van de „Sunday Worker"', een erkend communistisch orgaan. Hij schrijft verder o.a. nog er niet zeker van te zijn of een meerderheidsregeering van de Arbeiders partij wel in het landsbelang zou zijn, in elk geval niet znoa's d'-5 ge'"d^ren dez^r pa Hij gezuiverd zijn van de extremisten. die den workeliiken vooruitgang belemmeren. In zijn antwoord verwijst Ramsay Mac- Donald naar de pogingen om de partij van de communisten te zuiveren Hij betreurt ook, dat iemand, aanges'oten bij de arbeidersbe- weging, commissaris is van een blad als de „Sundav Worker", maar industrieele leiders als Cook zitten niet in eenig politiek lichaam en zijn niet onderworpen aan de discipline der politieke nartij. In zijn wederwoord zegt de heer Steven son, dat honderdduizenden mijnwerkers en anderen, die thans werkloos zijn, van harte wenschen, dat in dit gemis aan gezag over dergelijke machtige vakvereenigingsleiders onverwijld zal worden voorzien-. DE PSALMEN IN CANADA'S KERK. De in 1925 samengesmolten Canadeesche Kerken staan voor het vraagstuk van een gemeenschappelijk gezangboek Het presbyte- riaansche deel der Kerk gebruikt nog haar vroeger eigen boek met 122 psalmen en 609 hymnen. Het methodistisch en congregationa- listisch deel kent de psalmen niet. Hierover is nu discussie. Er moet namelijk wel eenheid in den kerkzang komen. „The New Outlook", het orgaan der vereenigdc Kerk, schrijft nu, dat er zeer veel geneigdheid bestaat onder alle deelen dezer Kerk om aan de psalmen in het toekomstige gemeenschappelijk gezang boek een waardige plaats te geven. HET SERVISCHE KABINET AFGETREDEN. Het geheele Joegoslavische kabinet is af- getreden. Nintsjitsj motiveerde zijn ontslagneming als minister van Buitenlandsche Zaken in een brief, waarin hij zegt, als minister van Bui tenlandsche Zaken de buitenlandsche politiek te hebben geleid in de richting, welke hem voor de belangen van het land de beste leek Deze politiek was gebaseerd op wederzijdsche overeenkomsten en die werden, aldus luidt het schrijven, van mijn kant loyaal in acht ge- nomen. Er heeft zich nu onlangs echter een feit voorgedaan, dat mijn overtuiging heeft geschokt. (Blijkbaar doelt de minister hier op de ge- schiedenis. van het Italiaansch-Albaneesch ver drag van 27 Nov.) INCIDENT IN DEN ZWITSERSCHEN NATiONALEN RAAD. Bij de verkiezing van een voorzitter van den Zwitserschen Nationalen Raad, die Maandag te Bern werd geopend, zijn de gemoederen hevig in beweging gebracht. traditie wil, dat de viee-voorzitter voor de- zen post worm benotmd. De tegcnv.ooro.ge vice-voorzitter, de socialist Grimm, heeft echter de openbare meening tegen zich om dat hij in 1918 de algemeene staking heeft geproclameerd. Het leger mcest toen gemobi- liseerd worden en doordat onder de troepen een influenza-epidemie uitbrak, zijn toen meer of&n duizend officieren en manschappen gestorven. De Nationale Raad hield met de antipathic tegen Grimm rekening en koos den socialist Gros-Pierre tot voorzitter, die echter weiger- de de benoeming te aanvaarden Toen hier- op de radiicaa: Maillefer werd gekozen v°r- liet de geheele socialistische fractie de zaal. Het parlementsgebouw werd door een sterk militaire macht bewaakt, doch er hadden geen incidenten plaats. HET PROCES TEGEN FALL EN DOHENY. In het proces tegen den Amerikaanschen oud-minister van binnenlandsche zaken Fall en den petroleummagnaat Doheny, die ver- dacht worden van benadeeling der regeer'.ng in verband met de verpachting van petro- leumgebieden, is admiraal Robinson gehoord. Het departement van marine had hem op- dracht gegeven geen vertrouwelijke inlichtin- gen te openbaren, doch de,rechter stond er op dat hij getuigenis zou afleggen. Na her- haalde protesten verklaarde de admiraal dat hij, eenige jaren geleden, Doheny verteld hau van de plannen welke „een andere mogend- heid" (Japan) gereed had voor het geval van een oorlog met de Vereenigde Staten. Hij had aan Dohenv gezegd van hoeveel belang het was een aan de eischen voldoende basis'voor stookolie te het b en .n Pearl Har bour op de Hawaii-eilanden. Doheny stemde er in toe een aanbieding te doen er bij voe- gend, dat hij het werk tegen den kostprijs zou uitvoeren. De admiraal verklaarde nog, dat de toen- maligg minister van marine Denby hem ge- last had dit aan Doheny te onthullen. In rui' voor het aar^orrpp der ha?is van Pearl Harbour zou Doheny de petroleumter- reinen in de Vereenigde Smten zelf hebben verkregen. Deze verklaring van den admv raal heeft dus de strekking het verweer van Doheny te versterken, dat hij uit vaderlands- lievende overwegingen gr-hande'd heeft. - TEGEN RELLETJES AAN DE FRANSCH-ITALIAANSCHE GRENS. De „Oeuvre" heeft een telegram van zijn correspondent te Nice over een buitengewone troepenverplaatsing naar Menton en de kust. Gedurende de laatste twee \veken komen er bijna elken nacht troepen met mitrailleuses, kanennen en munitie op weg naar Menton. In de haven van Nice liggen vier torpedoja- gers en drie duikbooten. In een circulaire van den prefect wordt de bevolking verzocht zich rustig te houden en zich niet op te winden, indien er ernstige dingen zouden gebeuren. De grens fs sterk bewaakt, meldt de cor respondent en alle maatregelen zijn geno- men voor een mogelijke aanval der fascisten De Fransche regeering neemt dus wel ernstige vcorzorgsmaatregelen tegen relle tjes. INZAMELING TEN BATE VAN DE JODEN IN OOST-EUROPA. In de kathedraal van St. John te New York heeft Maandag een massavergadering plaats gehad van protestanten, katholieken en joden, ten einde een campagne te beginnen voor het bijeenbrengen van een fondis van 25 millioen dollar voor de behoeftige joden in Oost-Europa. Bisschop Manning, die de ze bijeenkomst leidde, wees er op, dat dit de eerste vergadering van dien aard was in een kathedraal in de Vereenigde Staten en vermoedelijk in welken christelijken *£taat ook. TROUWE BEAMBTEN. Te Moskou is een proces begonnen tegen beambten van Jjet Historisch Museum, die een groot aantail doeken van bekende mees ters verkocht hebben. De directeur had ge- meld, dat een aantal kisten uit het depot waardeloos werk bevatten en kreeg toestem ming tot den verkoop Hierna verkocht men de schllderijen (o.a. RafaSls, naar bericht wordt) zoogenaamd voor drie tot dertig roebel het stuk; maar een onderhandsche af- spraak maakte wel, dat de verkoopers aan zienlijke bedragen ontvingen. EEN FAMILIEDRAMA. Verleden week Vrijdag heeft zich op het slot Lochow bij Ziillichau een familiedrama afgespee'.d, waarvan de bladeii thans nadere bijzonderheden geven. Het riddergoed Lochow is sinds lange ja ren in het bezit der familie v. Enhkow De in 1909 gestorven eigenaar had het in geza- menlijk vruchtgebruik gegeven aan zijn, thans ruim. 80-jarige weduwe, zijn oudsten, ongetrouwden zoon Aldo, zijn jongsten zoon Udo en een in Ziillichau gehuwde dochter. Thans ging het er om wie het goed na den dood van de moeder zou krijgen en over deze pijnltjke vraag heerschte in den boezem der familie groote oneenigheid De ruzie werd zoo hevig, dat samenwoning onmogelijk werd en de oudste zoon het kasteel verliet en op zich zelf ging wonen in een klein huis, dat elders on het noed staat De ionorofe brocr was een driftig mensch. die vroeger reeds, toen hij officier in het leger was, zijn oppasstr had neergeschoten, waarvoor hij anderhalf jaar gezeten heeft en daarna uit het leger is gezet. Hij huwde, scheidde weer, trok zich niets aan van het beheer van het goed en was een echte drinkebroer, die steeds in geldverlegenheid verkeerde, dan zijn oude moeder lastig viel om steun. zoodat deze geheel en al stond aan de zijde van haar oudsten zoon. Vrijdag had er weer een bespreking tus sehen de broeders op het kasteel plaats, waarbij de jongste in lichtelijk benevelden toestand verscheen. Al snoedig werd de ge- dachtenwisseling vrij heftig. het eene woord haalde het andere uit, tot de twee broeders zoo heftig tegen elkaar te keer gingen, dat men het op het slotp'ein kon hooren. Het einde was, dat Udo zijn jacht^eweer on zijn ouderen broer afschoot, om z:ch z,e1f daarna in zijn kamer te dooden. De getroffene ligt in hopeloozen toestand in het ziekenhuis; de moeder is door het gebeurde >n zn1k een over- span n en toestand geraakt, dat zij niet ver- voerd kan worden. DE WET OP DE VAKVEREENIGINGEN IN ENGELAND. Vandaag zullen aan het Engelsche kabinet ter behandeling worden voorgelegd voorstel- len, de wetgeving van het vakvereenigings- wezen betreffende, in den vorm van een rap port, dat door de kabinetscommissie is voor- bereid. Men meent in welingelichte kringen, dat waar er geen wetsontwerp voorhanden is, waarover gedetailleerde besprekingen kunnen plaats vine'en, het kabinet zich zal beperken tot de hoofdlijnen. In regeeringskringen is men er zich van bevust dat een herziening van de wet op de vakvereenigingen op-groote moeilijkheden stuit en een na-uwgezette over- weging vereischt. RECHERCHEURS EN ZAKKEN- ROLLERS. •Gistermorgen heeft de rechtbank te Leipzig uitspraak gedaan in het proces tegen de vier rechercheurs, die gedurende een aantal jaren gemeene zaken hadden gemaakt met een in- ternationale zakkenrollersbende. De recher cheurs werden veroordeeld fot tuchthuisstraf- fen, varieerende van drie "jaar en zes maan den tot zeven jaar en drie maanden, de zak- kenrollers kregen straffen varieerende van drie jaar en»negen maanden tot zeven jaar er negen maanden. DE MILITAIRE CONTROLE IN DUITSCHLAND. Naar de ochtendbladen melden hebben in de laatste dagen nieuwe bezoeken van de mi litaire controle-commissie in het Oosten van Duitschland plaats gehad. MeLname werden de vestingen Koningsbergen erf Lotzen gei'n- specteerd. EEN LAWINE. Naar uit Martinach (het Zwitsersche kan- ton Wallis) wordt gemeld, werd gistermiddag een tinetal monniken van het hospitium op de Groote St. Bernard, die bezig waren zich te oefenen in het skiloopen, door een lawine verrast. Vijf van hen werden meegesleurd; hvee konden worden gered, de drie anderen kwa- men evenwel om het leven. BIJNA EEN ETMAAL ROND- GEZWALKT. De overlevenden van het Britsche marine- vaartuig „Valerian", dat in een orkaan bij de Bermuda-eilanden verging en waarbij 84 man het leven verloren. zijn Zaterdag in En- geland aangekomen. De commandant werd, naar hij verhaalde van de brug geslingerd en wist op een der vlotten te komen, waarop zich reeds 28 man bevonden. Een en twintig uur lang dreven de schipbreukelingen met dit vlot rond, maar velen hunner moesten het door uitputting opgeven om zich er aan vast t» k!emmen en vonden den dood in de golven. Toen een ander oorlogsvaartuig kwam opda- gen waren er met den commandant nog 12 man over.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1