^'KiflllA-SPEOilLflfiS DE LANGE DE MORAAZ Vijf dagen naar Par s. Oredieten - Oeposito - Effecten VOLLE-MELK-REEP Beter dan Goed: DE BESTE HasOsQ.fioeikje Sfadsnieuws LAKGESTRAAT 49 - ALKMAAR Vrijdag 10 December. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten 5.306.45 Kamermuziek door het Trio van 't Lindenhout-TaV Werken van Brahms, Beethoven, Mozart. 6.457.45 Vervolgles Fransch en conversatieles Fransch. 7.45 Po litieberichten. 8.10 Eerste les van het onder- wijsfonds voor de binnenvaart. 8.35 Lezing door Dr. H. N. ter Veen, over: De verove- ring van de schatten der aarde. 9.35 Popu- lair concert door het H. D. O.-orkest. 10. Persberichten. Daverttry, 1600 M. 11.20 Concert door het Daventrykwartet en solisien (bariton, piano, mezzo-sopraan). 12.50 Orgelconcert v. d St Botolphs-kerk. 1.202.20 Concert van Flotel Metropole. 3.40 Fransche les. 4.05 Concert voor schoolk.nderen. Het Chapman-orkest speelt moderne Engelsche muziek. 5.05 Con cert voor viool en piano. 5.35 Kinderuurtje 6.20 Orkestconcert van het Prince of Wales- playhouse. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws 7.50 Muziek. 8.Causerie. 8.20 „De barker van Sevilla", opera in 2 acten van Rossini 9.50 Lezing: Not Borneo, but Bournemouth 10.05 Keyboard-muziek uit de 17e en 18c eeuw. Mrs. O'Neill, piano. 10.20 Tijdsein. weerbericht, nieuws. 10.35 „De barbier van Sevilla" (vervolg). 11 20—12.20 Dansmu ziek. Parijs Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10 Concert. Orkest Gayina en Hr. Rubens, zang. 5.05—5.55 Concert. Hr. Landeau, de- clamaties. Strijktrio. 9.0510.30 Concert Hr. Monteil, mandoline. Hr. d'Arjac, zang Uit de operette „La petite Mariee" Lecocq. Kdnigswusterhcjsen, 1300 M. en Berlijn, '484 en 566 M. 11.20—11.50 en 2.20—6.20 Lezingcn en lessen .50 Vroolijke muziek en zang. Orkest en solisten (tenor, humorist) Koorzang. 9.50—11.50 Dansmuziek. Miinster, 241.9 M 12.50—1.50 Werken van Lalo door orkest. 4.204.50 Kinder- liedjes bij de luit. 4.50—5.20 Concert. Orkest en altzang. 5.25—6.— Concert. Humper- dinck-Kienzl. 7.20—7.50 Liedjes bij de luit 7 50—8.50 „Rheinische Rebellen", drama Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 1.25—2.10 Kamermu ziek. 3.35—4.15 Romantische opera-aria's 4 20—5.15 Zitherconcert. 5.20—6.10 Orkest concert.- 7.20—9.50 „Der liebe Augustin", operette in 3 acten van Leo Fall. Daarna dansmuziek. Brussel, 508.5 M. en Antwerpen 266 M. 8.20 De rad'o-courant. 8.509.50 Orkest concert. 9.50 Causerie. 10.0510.50 Con cert. DE SCHOOLSTAKING TE DORTMUND Het aantal stakende schoolkinderen in het stadsgebied bedraagt op 28 evangelische scholen 1104, terwijl het aantal stakende kin- deren van 8 scholen nog niet bekend is. Gisteren bedroeg het totaal aantal stakende kinderen 501. In de rest van het district is de toestand onveranderd. TWEE REGEERINGEN IN CHINA. De „Jiji Sjimpo", een meestal goed inge- licht blad te Tokio, meldt, naar aan de „Dai- ly Telegraph" wordt geseind, dat de Woentsjang-regeering thans formeel den af- zonderlijken mogendheden am erkenning heeft gevraagd, daar zij „de eenige regee ring is, die den wil van China's bevodking vertegcnwoordigt". De Japansche regeering heeft verzekerd, dat dit verzoek nauwkeurig zal worden on- derzocht, en er tevens op gewezen, dat de regeering te Peking tot dusver niet door Ja pan is erkend. ARBITRAGE-VERDRAG TUSSCHEN DUITSCHLAND EN ITALIe. De besprekiogen tusschen Stresemann en Gauss eenderzijds en den leider der Italiaan- sche Volkenbcndsdelegatie, Sdaloja, ander- zijds, hebben tot algeheele overeenstemming in zake een Duitsch-Italiaansch arbitrige- verdrag geleid. Het verdlrag, dat reeds in ontwerp gereed is, beoogt de vreedzame op- lossing van alle geschilpunten-, die tusschen Duitschland en Italie mochten ontstaan Wanneer de parafeering van het verdrag zal plants vinden, staat nog niet vast. DE KONING VAN ROEMENIe. In welingelichte kringen in Boekarest wordt de mogelijkheid1 van den troonsafstand van den koning van Roemenie besproken. Men verwacht zelfs, dat dit binnen enkek dagen zal geschieden. De doctoren hebben na de operatie ver- Idaard, dat de mogelijkheid bestaat, dat de koning nog langen tijd zal leven, doch nooci eakelijk is, dat hij zich uit de staatsczaken terugtrekt, en een volstrekt rustig leven leidt. DE ZITTING VAN DEN VOLKEN- BONDSRAAD. De vergadering van gister bood het eerste vraagstuk van groote politieke beteekenis se dert Maandag en leidde de aandacht een oogenblik van het Duitsch-geallieerde vraag stuk af naar de Bondspolitiek, aldus het Hbl Bij de bespreking over het rapport van het raadscomite betreffende Brouckere's opmer- kingen aangaande artikel elf van het pact sfelde minister Van Karnebeek een amende- ment in de resolutie van den Raad voor, dat de beteekenis van dit preventieve artikel spe ciaal onderstreepte. Dit gaf aanleiding tot een belangrij'k politick defeat, waarin de stand- punten van de groote mogendheden ten op- zichte van een mogelijke Bondsfunctie als vredesinstrument weer duidelijk tot uiting kwamen. In een vlotte korte rede zette minister Van Karnebeek de waarde van de preventieve ac- tie krachtens artikel elf uiteen. Argumentee- rend, dat een preventieve actie v66r eventuee- le sandies moet komen, pldtte hij voor een dergelijke organisatie van alle middelen om artikel elf snei in toepassing te kunnen hren gen en hij prees in (fit verband Brouckere's rapport aan het raadscomite. Zijn voorstel vond steun bij den Roeroeen Titulesco en Chamberlain. Bedenkingen kwamen van den Franschen kanf. Tenslotte a-anvaardde de Raad minister van Kamebeek's ameradement, daarmede dus kraditiger dan tevoren de beteekenis van pre ventieve actie vaetleggend en daarmede dus tredend in banan, die reeds lang door de Nederlandsche regeering zijn aanbevolen. DE BESCHULDIGING TEGEN Dr. AHRER. De vroegere Oostenrijksche minister van financier, dr. Ahrer, heeft op het telegram van de Oostenrijksche regeering om onmid- de'.lijk naar Oostenrijk terug te keeren, ten einde zich te verantwoorden wegens de be- schuldigingen aangaande de crcdietverlee- ning aan Bosel, die t'egen hem zijn inge- bracht, geen antword gegeven. Hij bevindt zich. zegt de correspondent van het Hbld op het oogenblik te Cuba en schijnt niet voomemens te zijn naar Oostenrijk terug te keeren. De „Tagespost" deelt mede, dat dr. Ahrer van Bosel en provisie van 500.000 dol lar heeft gekregen. Men herinnert zich, dat Ahrer aan Bosel op eigen gelegenheid circa 13 millioen dollar uit de gel den van de rijks- ostsaarbank heeft geleend. BETOOGING VAN WERKLOOZEN. In Kiel hebben gistermorgen werkloozen- relletjes plaats gehad, omdat de burge- meester vcrklaard1 had een aangenomen soci- aal-democratisch voorstel tot verhooging van de ui(ke;ringen niet te kunnen uitvoeren. Duizenden werkloozen demonstreerden voor het stadhuis, dat door een sterke po'itie- macht was afgezet. Daarbinnen moesten de publieke tribunes ontruimd worden. DE ZAAK FALL-DOHENY. Het proces tegen Fall, den Amerikaan- schen oud-minster van buitenlandsche zaken, en Doheny, de petroleum-magnaat uit Los Angeles, beiden beklaagd van benadeeling van den staat, is geschorst, omdat Doheny wegens ziekte te bed moest blijven. Doheny heeft een bloedvergiftiging in een zijner ar- men, welke Dinsdag voor de tweede maa' een insnijding noodzakelijk heeft gemaakt. De doktoren hebben hem absolute rust voor- geschreven. Zij achtcn echter geen levensge- vaar aanwezig. De zaak is nu voor onbepaalden tijd ver- daagd. ONBEHOORLIJKE MAATREGELEN VAN DE POLITIEKE POLITIE. In de begrootangscommissie van den Pool- schen landdag werd bij de behandeling van de begrooting van posterijen door een reeks vas afgevaardigde erover geklaagd, dat zoo wel te Warschau als elders in de telefoon- kantoren de politie beambten heeft zitten, het z.g. „zware kabinet" die zoowel bij communale als bij intercommunale gesprek- ken meeluisteren. In de telefooncentrale te Warschau zijn vier cellen, waarin de politie ke politie een specialen dienst van afluisteren uitoefent en daarna menschen laat arrestee- ren op grond van verbalen van de afgeluis terde gesprekken. HET CONFLICT TUSSCHEN ZUID- SLAVIe EN ITALIe. In verband met de beroering, gewekt door het aftreden van den Zuid-Slavischen minis ter Nintjitsj, wordt als het Italiaansche standpunt uiteengezet, dat niets is veranderd in den stand der betrekkingen tusschen lta lie en Zuid-Slavie en dat het Italiaansch- Albaneesche verdrag volkomen past in het kader der conventies en overeenkomsten van vriendschap of goede nabuurschap, welke Ita lie zich beijverae te doen toenemen om zijn wil tot den vrede te toonen. De Zuid-Slavische minister van buitenland sche zaken heeft z.g. openbare protestbetoo- ging tegen het Italiaansch-Albaneesch pact en de de'oyale houding van Italie ten opzich te van Zuid-Slavie, welke door een patriot tische organisatie in Belgrado was bijeenge- roepen, verboden. KORTE BER1CHTEN. Een Britsche vliegtuigeniabriek heeft uit Japan een order ontvangen voor 25 pas- sagiersvliegtuigen, te gebruiken op nieuwe diensten in Japan, die het volgend jaar zullen worden geopend. Alle toestellen bieden plaats aan 15 a 20 passagiers. De piloct, die van Spanje naar Spaansch Guinea (Rio Muni, tusschen Kameroen en de Fransche Congo) zal vliegen is gister ver- trokken. Mussolini heeft den in Italie geboren milliardair Guiseppe Guazzon-i. die zich in Argentinie van gewoon arbeider tot graan- koning opwerkte, den titel van graaf ver- leend. Bij de plech+igheid, die morgen te Oslo in de Nobelzaal zal plaats hebben, zal zoowel de vredesprijs voor 1925, weds toewijzing tot dit jaar was uitgesteld. als die voor 1926 toe- gekend warden. MacDonald is herkozen als voorzitter van de Britsche Labour Party, Clynes als vice-voorzitter. Drie personen zijn gedood en velen ernstig gewond bij de jongste boschbranden in Australie. 'ihans heeft oak de officier van juetitie bij de Berlljnsche rechtbank, die den juwee- lendief van de Tauentzienstrasse, Spruch, heeft veroordeeld tot 6 jaar en 2 maanden tuchthuisstraf, tegen dit vonnis verzet aange- teekend. De officier achtte het niet gemoti- veerd, dat er verzachtende omstatidigheden in aanmerking waren genomen. Gistermiddag werden twee arbeiders die met een karwei bezig waren, nabij station Yorkstrasse te Berlijn door de electrische tram gegrepen en op slag gedood. Naar een telegram uit Boekarest me'.d't. is er brand geweest in de keukenafdeeling van het paleis. Een deel van het paleis met de troonzaal en de ontvangzalen zijn uitge brand. Het Italiaansche departement van oor- log heeft voor het leger nieuwe machinege weren aangeschaft, die skchts 9 kilo wegen Het zijn de lichtste machinegeweren ter we reld en zij schijnen uitstekend te voldoen. Bij een bedrijfsongeval te Salzburg (Tsjecho-Slowakije) zijn twee arbeiders ge dood, vier zwaar en zeven licht gewond. In geheel Joegoslavie heeft het flink gesneeuwd, met het gevolg, dat in het trein verkeer een aanmerkeliike vertraging ont- VASELI1 stond. Agram is twee dagen lang van het verkeer afgesneden geweest. De Fransche conimunistische afgevaar digde Marcel Cachin is Dinsdag te Parijs, wegens oprui'ing van militairen tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. In verband met het lintjesschandaal te Parijs is thans de ex-onderbureauchef van het minsterie van handel, Marcel Ruotte, te St. Die in Lotharingen gearresteerd. De American Express Company te Amster dam verzoekt cms, nog deze week de gelegen heid open te stellen zich voor de Kerstreis naar Parijs op te geven. Wij voldoen hieraan gaarne en verleenen dus nog totcn met Zaterdagmorgen onze be- middeling voor het samenstellen van deze vijfdaagsche reis, die de deelnemers in de ge legenheid zal stellen, voor weinig kosten op gemakkelijke en goedkoope wijze met de won- deren van de Fransche hoofdstad kennis te ma ken Zaterdag s'.uit bnherroepdijk de gelegen heid zich hiervcor op het redactiebureau te laten inschrijven. Deze zeer vlotte en geanimeerde vergade ring werd gepresideerd door den vice-voor zitter, daar die voorzitter bedankt had: Na de gebruikelijke opening kreeg de Bondssecretaris, de heer de Zeeuw, het wcord. Hij deed dit in een lezing, getiteld: ,,Hoedien af jassen uit". Hierbij kreeg de vergadering een zeer duidelijk overzicht van hetgeen dc Bond „Mercurius" in het belang van de bedienden heeft gedaan en nog zal doen. Na afloop van deze bijzondlere en zeer leer- zame lezing werd overgegaan tot het verkie- zen van een nieuwen voorzitter en een com- missaris, die spoedig werden gevonden. De vice-voorzitter werd bereid gevonden om als voorzitter op te treden, waarna een der leden tot commisaris werd gekozen. Hierna kwamen nog vele besprekkigen ter tafel en bijna middernacht sloot de nieuwbe- noemde voorzitter deze goed bezochte en vruchtdragende vergadering, waarna de aan- wezigen na afloop in gezellig samenzijn nog eenigen tijd bij elkcar bleven. BEKENDM AKING. De Commissaris van Politie te Alkmaar deelt mede, dat de waarschuwing, welke de- zer dagen in de plaatselijke bladen alhier is geplaatst tegen het Nafionaal Redidingsleger, commandant W. Voortman, gevestigd te Am sterdam, in geen enkel opzicht betrekking heeft op „Het Leger des Hells". PRIJZEN BEHAALD. De heer H. Meijer Jr. behaalde op de Na tional Pluimveetentoonstelling te Harder wijk met 8 inzendingen krielhoenders 7 eer ste- en 1 tweede prijs err 4 eerc-prijzen, waaronder een eereprijs, uitgeloofd voor het mooiste nummer krielhoenders der tentoon- stel ling. Tevens behaalde hij met 14 inzendingen sierduiven 9 eerste- en 4 tweede-prijzen en 1 eervolle vermelding, alsmede 8 eere-prijzen. BF.WIJS VAN VOORGEOEFENDHEID Op 16, 17 en 23 Decem'ber a.s. zal bij het Landstormverband Alkmaar het examen worden afgenomen, ter verkrijging van het bewijs van voorgeoefendheid en wel: op 16 en 17 December a.s. te Hoorn in het lokaal „Onder de Bcompjes" No. 22 aldaar, aanvan^ende cm 9.15 uur voorm.; en ALS 'T K1NDJE BINNENKOMT. Als't kindje binnenkomt, juicht heel het huisgezin. En als de Alkmaarsche gemeentefcegooting binnenkomt juicht de heele redactie. Men kijkt op den kalender en constateert, dat zij bijna drie en een halve maand over tijd is. Intusschen schijnt dit nakomertje B. en W veel zorg te hebben gegeven en wordt ge- vreesd, dat er nog heel wat kinderziekten doorgemaakt moeten worden, eer dit kleintje het volgend jaar op eigen beenen zal kunnen staan. Begrooting en Memorie van Toelichting zijn weer twee kloeke deelen geworden en de inhoud is natuurlijk hoogst interessant. Daarover zal nog genoeg geschreven en gesproken worden. Wij laten het ditmaal bij een eenvoudige aankondiging. AANRIJDING. Hedenmorgen ongeveer 12 uur reed een auto, Ford no. 44483, op de Laat in de rich- ting Koorstraat, toen plotseling uit het Pay- glop een motor wilde oversteken. Daar de auto-bestuurder blijkbaar geen signalen had gegeven, werd de motorrijder voor een fait accompli geplaatst. Een aan- rijding was dan ook onvermijdelijk. Stuur en voorwiel van den motor werden deerlijk gehavend. Tegen den automobilist werd proces-verbaal opgemaakt, ondanks het feit, dat hij aan- spraak meende te mogen maken op schade- vergoeding. ST. NICOLAASFEEST. Voor de kinderen der derde en vierde klasse der O. L. scholen had de St. Nicolaascommis- sie van den Bond v. N. O. gisterenmiddag 'n bioscoopvoorstelling georganiseerd in het Alkm. Bioscoop Theater. Twee voorstellingen waren noodig. De kinderen hebben zich uit stekend vermaakt en echt genoten van het goed gekozen programma. Het boofdnummer was Tafeltje, dek je! Vijf acten lang heeft deze film geboeid. Maar ook de kleinere films zooals: Toontje's edel hart, Gered door een klomp en Een paard op hoi. Wanneer men het enthousiasme der kinderen had ge- hoord bij dit laatste nummer, zou het ieder duidelijk zijn geworden, wat een prettige middag het was. Natuurlijk werd de tradatie niet vergeten en speculaas er. chocolade lieten zich ook nu weer best smaken. Vanavond om zeven uur begint voor de leerl'ingen der hoogste klassen de voorstel ling in de Harmonic. HANDELS- EN KANTOOR- BEDIENDEN. Woensdag 8 December hield1 die afdecliug Alkmaar van den Nationalen Bond van Han dels- en Kantoorbedienden „Mercurius" etn ledonvergadering in de bovenzaal van het cafe „De Graanbeurs". sfaat, een plaats vm-den. Waar het getal be- zoekers stellig zeer groot zal zijn, is dit een welkome gelegenheid voor haridelaars om de aandacht op bun artikelen te vestigen. Voor 23 Dec. a.s. kunnen zij aan den secretaris van het comite schriftelijk opgeven, wat zij willen inzenden, hoeve°l ruirnte zij behoeven en welk bedrag zij voor een standplaats den- ken te geven. Het comite behoudt zi-.h het recht voor, slechts enkele aangiften aan te nemen. FAILLISSEMENTEN. Hedenmorgen zijn uitgesproken de faillis- sementen van: De nalatenschap van W Smufders. in le ven gewoond hebbende te He'.der, Bree- waterstraat 6. Reihtercomm.: Mi A. M Ledeboer. Curator- Mr A. J M. Ieemerg. 2. H. J. Smit, groentehandelear te Alkmaar, Luttik Oudorp. Rechtercomm.Mr. R. P Cleveringa. Curator: Mr. C. A. de Groot. 3. D. Blom, timmerman te feloordschar- woude. Rechtercomm.: Mr. A. H. van Beusekom. Curator: Mr. C. H. Bosman. 4. M. Spaan, koopman te Helder, Zuidstraat 71. Rechtcr-comm Mr. A. M Ledeboer. Curator: Mr. W. F. H. Zegers. LICHT OP! Hedenavod voor rijwielen en piotorrijtui- geli te 4.14 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. op 23 December d.a.v. te Alkmaar in het voormalig Rijksopvoed ngsgesticht aldaar, aanvangende om 9.uur voorm. NUTS-SPAARBANK. Op verzoek van de Nuts-Spaarbank verwij- zen wij naar een advertentie voorkomende in het nummer van heden, waarin wordt mede gedeeld, dat de Spaarbank, evenals in vorige jaren, tijdelijk (van 20 Dec. tot en met 2 Jan. a.s.) voor de inleggers is gesloten. Deze slut ting geschiedt in verband met het berekenen der over 1926 verschuldigde rente. BLOEMENTENTOONSTELLING. Zooals reeds vroeger werd gemeld, wordt deze tentoonstelling gehouden van 18 Maart tot 20 Mei 1927 op het terrein der voorma- lige Cadettenschool. Niettegenstaande dit terrein 2 H.A. groot is, kwam men ruirnte te kort, om alle aangeboden bollen een behoor- lijke plaats te geven en zoo is ook de Voor- hout beplant. Dit succes is te danken aan de zeer groote deelname der bollenkweekers uit Hollands Noorderkwaitier, wier medewer- king de stoutste verwachting van het comite heeft ovutroffen Het terrein is smaakvol be plant, de bedden zijn nu met turfstrooisel of riet afgedekt en de wandelpaden worden in orde gemaakt. Wanneer de verschillende bol- gewassen in het voorjaar van 1927 bloeien, zal het stellig een grootsche expositie zijn, welke duizenden bezoekers zal lokken. Een groot aantal gouden, verguld zilve- ren en zilveren medailles is reeds toegezged en het comite twijfelt er niet aan, dat dit ge tal nog belangrijk zal worden vermeerderd. Zeer velen toch,"die of zelf bollen kweeken, of bij de welvaart der bollenstreek in eenig opzicht zijn betrokken. zullen het mogelijke willen doen, om de tentoonstelling te doen slagen. Behalve de vollegrondstentoonstelling denkt het comite ook eenige tijdelijke tentoon- stellingen te hou-den. De eerste zal worden gehouden bij de opening op 18 Maart en hiervoor wordt gevraagd gebroeid goed. Deze week werd een schrijven verzonden aan alle afdeelingsbesturen van bollencul- tuur in Hollands Noorderkwartier, om op deze eerste tijdelijk tentoonstelling zooveel mogelijk in te zenden. Men wordt verzocht aan den heer P. Blokker Tz., Emmastraat 61 te Alkmaar, voor 1 Januari 1927 voorloo- pig op te geven, wat men wil inzenden, met omschrijving en benood'igde ruirnte. Uit een advertentie in dit nummer blijkt, dat het comite de tentoonstelling 500 aan trekkelijk mogelijk wil maken. In een der ge- bouwen zullen de bloemisten en bloemenhan delaars ge'egenlheid krijgen palmen, cycla men, clivia's, azalea's, primula's, begonia's enz. op te stellen. Op het open terrein kunnen verschillende stands van tuinmeubelen, tuin- vazen, tuinsierad-en, gereedschappen en weTk tuigen voor den tuinbouw, kunstmest, kortom alles wat met den tuinbouw in eenig verband- DE CONTRACT-ACTIE IN DE BOUWVAKKEN. Naar de Telg. verneemt hebben de pa- trconsorganisaties in de bouwvakken zich in eeii schrijven aan de gecontracteerde werk- nenicrsbcad-cn bereid verklaard de volgende week Woensdag besprekingtn te houden over de lmi-dige situatie in de bouwvakken. De besprekingen zullen echter los van de we- dcrzijdsche voorsteil-en moeten staan. NIET TE AMSTERDAM. De Volkenbondsraad te Geneve besloot gis ter in geheimc zitting de economische we- reldconferentie te Geneve bijeen te roepen. Nadaf de secretaris-generaal, Sir Eric Drmnmond, Geneve als zetel had voorge- steld, herinnerde minister Van Karnebeek aan de besorekingen, die de secretaris-gene raal te Amsterdam heeft la-ten voeren. Hij veiklaarde, dat, indien de Raad oordeelde, dat het wensehelijk is, de conferentie buiten Geneve te houden, de N-eder'.andsche regee ring ten voile bereid is, alles wat in haar vermogen is te doen, om de conferentie te doen slagen. Chamberlain wees daarop op de noodza- kclijkheid de conferenties zoov<?el mogelijk te Geneve te houden en de Russen te bewegen daarheen te komen. Hij achtte een besluit om de economische conferentie buiten Geneve te houden voor volgende confercuties, met name de ontwapeningsconferentie, een ge- vaarlijk precedent. De voorzitter van den raad, minister Van- dervelde, verklaarde daarop het voorstel van Sir Eric Drummond aangenomen. Indien zich dus geen nieuwe feifen voor- doen, is Amsterdam als zetel van de baan. FRAUDE BIJ DE BRANDSTOFFEN- LEVERANTIES AAN ZWOLLE? In de Dinsdagavond te Zwolle gehouden raadsvergadering werd een commissie van 3 oersonen benoemd, ten einde een enderzoek in fc stolen naar de brandstoffenleveranties aan de verschillende gemeentelijke instel'in- gen Bij naweging en natelling was n.l. gecon- stateerd, dat de aanwezige voorraad aanzien- iijk' minder was dan er geleverd had moeten zijn. De tekorten bedroegen 10250 Kg. an- thraciet en ongeveer 6000 turven. Voorts besloot de raad nog tot verkoop van een deel der vcormalige Broercnkazerne aan een firma, welke aldaar een zieepfabriek wil vestigen. TEGEN NACHTELIJK HANEN- RUMOER. B. ene W. van Rotterdam zullen den raad vcocstellen, evenals dit al sedert jaren te 's-Gravenhage is vastgesteld, een verorde- ning uit te vaardigen, waardoor ieder ver- plicht wordt er door voorzorgsmaatregelen voor te waken dat onder zijn hoede staande hanen des nachts geen rumoer of burenge- nicht verwekken. De commissie voor de straf- verordeningen wilde zich ten opzichte hier- van nog niet uitlaten. DE AANRIJDING VAN DEN TROEP MILITAIREN TE NIJMEGEN. Voor de rechtbank te Arnhem stond Dins dag, naar de Tel. meldt, terecht J. F. S., ver- tegenwoordiger van een brouwerij, wonende te Nijmegen. Verdachte was in den avond van 23 September jJ. te Nijmegen met zijn auto op een troep militairen ingereden, waardoor verschillende hunner werden ver- wond. De verdachte verklaarde, dat uit tegen- overgestelde richting een auto met verblin- dende lichten naderde, maar verschillende ge- tuigen verklaarden zulk een a-uto niet gezien te hebben. De officier van justitie wees er op, dat het dien avond voile maa! was. Hij achtte het ten iaste gelegde bewezen en eischte drie weken hechtenis. De uitspraak werd bepaald over 14 dagen. HET DUITSOHE SLAGSCHIP „HANNOVER". Ter gelegenheid van de komst van't Duat- sche slagschip „Hannover" in dte Amster- damsche haven werd gisteravond in Mai- son Couturier door den Duitschen consul- generaal en prinses van Hatzfeldt Trachen- berg een soiree gegeven. Op deze soiree verschenen ongeveer 250 gasten. Behalve den Etatmajoor van de „Hannover" en 'n aantal leden van't corps- ccmsulair waren er de vooraanstaande leden van de Duitsch kolonie te dezer stede zoo- mede vertegenwoordigers van het gemeente- bestuur en van handel en nijverheid met hun- ne dams aanwezig. Het geheel droeg een zeer officieus karak- ter. Al spoedig was de stemming zeer ge- animeerd en laat in den avond bleef men gezellig bijeen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op den onbewaakten overweg aan del Hqofdweg (Oostziide) in Haarle%jmermea O'eerste Hulp in huls is Vaseline EaBli Chesebrough Onmisbaarin tal van gevallen: voor gevoe- lige huid van Babies; om schrammen, snij- en brand wondenteverzachtenentegenezen, om de huid tegen scherpen wind en verbran- ding door de zon tebeschermen. Voor roode en ruwe handen na het dagelijksch^verk^

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2