Kcerca- en Kinder- Oirerjassen Zie de dtalages Zie de dtalages Stadsivieuws Bissseopen Sport Ma^ktberichten tegen ongekend lage prjjzen avond door Eb. Erfmann, die den wensch uitsprak, dat er weer een tooneel zou komen, waar men nog romantisch zou kunnen spelen, zoodat het niet altijd een jubileum zal behoe- ven te zijn om elkaar eens op het tooneel te ontmoeten. Namens de vereeniging „Apelles" werd het teur Balthazar Verhagen, die er aan herin- nerde, hoe Louis de Vries op de Tooneel- school is geweest en hoe er toen reeds groote verwachtingen van hem werden gekoesterd, welke in vervulling zijn gegaan. Bloemen werden aangeboden namens de leerlingen der Tooneelschool. Names de vereeniging „Apelles" werd het portret van De Vries in de rol van Pancras Duif, door Cornelis de Bruin geschilderd, aangeboden. Hunsche sprak namens de directie der N.V. Vereenigd Tooneel; Paul Huf namens zijn collega's, die er op wees, hoe De Vries altijd respect heeft getoond voor de idealen der jongere collega's. De raad van bestuur van den Hollandschen Schouwburg werd vertegenwoordigd door mr. Albert B. Gomperts die den nadrulc legde op de groote beseheidenheid van De Vries als medelid in den raad van bestuur. De reeks van sprekers werd aangevuld door den heer N. H. Wolf die den jubilaris als feestgeschenk diens biografie aanbood. En Van Lier ontbrak niet noch met zijn toespraak, noch met zijn vers: „Ik ben je laat- ste levende promotor, je begrijpt, dat ik je niet vergeet en het doet me genoegen, je de hand te drukken, hier op het Nederlandsch tooneel, waar zoovecl De Vriesen hun kunst aan het Nederlandsche volk hebben gegeven Kransen werden nog aangeboden o a. door het Nederlandsch tooneel, waarna de jubila ris dankte, in de eerste plaats het uitvoerend comite. Hij betreurde het, dat de voorzitter S. J. W. van Buuren. door een sterfgeval ver- hinderd was aanwezig te zijn, daar deze hem indertijd in staat stelde naar Indie te gaan Hij wees er op, hoe we leven in een moeilij ken tijd, maar als we genoeg gesteund wor den, dan kunnen we weer Maria Stuart spe len. romantiek, die toch zoo niooi is. En_ er zijn vele jongeren die gaarne willen werken, maar zich nu afvragen: „waar ben ik?" in stede van: „wat doe ik?", en hij dankte alien die medewerkten dit jubileum te doen slagen en bood Frank Luns, den regisseur en secre- taris van het uitvoerend comity, een krans aan, als blijk van ziin erkentelijkheid. Dan viel het gordijn voor het laatst en wa- ren belangstellenden in de gelegenheid den jubilaris oo de receptie in Americain Hotel te compl'menteeren. Daarna had Sen intiem souper plaats De roiiw der Universiteit belette de hoog leeraren Scholte en Salverda de Grave, als ook den Senaat van het corps, deel te nemen aan receptie en souper. DE ARRESTATIE EN UITZETTING VAN PAUL BEER. Het voormalig comite tot vetrooning van het Vreck-swerk A heeft zijn vetrrouwen in den vredesapostel Paul B^er nog niet verol- ren. De dames CI. Mulder van den Graaf de Bruijn, S. van Rees-Broese van Groenou en Teda Agema verzoeken aan de N. Rott. Crt tenminste namens dit comite plaats voor het volgende: Naar aanleiding van het bericht ni de dag- blad-en betreffende de uitzetting van Paul Beer, stelt het comite er prijs op eenige fei- ten, die onjuist zijn voorgesteld, recht te zet ten. le. Verschillende bekende personen zouden „paarlen, juweelen en effecten als cautie bij een bankinstelling" hebben gedeponeerd. Indcrdaad is door een dame, die onbekend wensch te te blijveei en dat ook voor het co mite is gebleven, ter gelegenhedi van een le- zing, spontaan een juweelen speld geschon- ken inplaats van een bijdrage in geld. De be stellingen voor de aanicleeding van het shik geschiedden door tusschenkomst van het co- ihite en werden ook door het comite betaald uit de binncngekomen gelden. Het ontbrekende werd bijgepast door en- kele leden van het comite. Van cautie is geen sprake behoeven te zijn, aangezien alle releeningen onmiddellijk wer den voldaan. 2e. Paul Beer zou leden van zijn gezel- schap kwitanties hebben laten teekenen voor gelden, die hij nooit zou hebben betaald. Een gerechtelijk onderzoek hiernaar is in- getrokken, omdat de beschuldiging onhoud- baar bleek. 3e. Eerst in Januari van dit jaar is Paul Beer met zijn repetities begonncn. Hij meen- de reeds in Mei de premiere te kunnen laten gaan. Toen dit niet mogelijk bleek, wilde hij die in Augustus stellen, doch hiertegen heeft het comite zich met beslistheid verzet. Het kwam het comte voor, dat Augustus niet het goede seizoen was om het stuk aan het publiek te brengen en het bepaalde den da tum on medio October. Het is dus onwaar, dat de repetities an- derhalf jaar zouden hebben geduurd en dat Paul Beer „na lange aarzeling" de pre miere liet gaan. 4e. De recettes van beide avonden in den Haag bedroegen na aftrek van zaalhivur en reclaniekosten in totaal 417, welke door lid van het comite geheel is uitbetaald aan de medespelenden zooals met hen door Paul Beer was overeengekomen. He! bericht: „De recette van deze vertoo- nmg was alleszins bevredigend. Echter heeft onderzoek uitgewezen, dat geen der me- despelers meer heeft ontvangen dan 17 gul den", wil het vermoeden wekken als zou Paul Beer van de recette voor zich zelf heb ben achtergehouden. Dit is volkomen onjuist. Het stuk beleefde nog een vertooning in Haarlem en gaf als recette 23, wat nog niet eens voldoende was om de coulises te trans- porteeren. Ander recettes zijn er niet geweest. Het politieonderzoek naar Beer's gedragin- gen op politick, financieel en zedelijk gebied heeft niets aan het licht gebracht dat redelij- ken grond gaf voor vervolging. Het dringend verzoek van twee der comi- teleden om de feiten te mogen vernemen, waarop de uitzetting nu gelast is, werd af gewezen. Zijn de rechten van vreemdelingen veilig in Ned er land? De N. Rott. Crt. voegt hieraan toe: Het is slechts jammer, dat we hieraan toe moeten voegca van bevoegde zijde vernomen te hebben, dat de feiten, vermdd in 't (hier- boven ten deele gewraakte) bericht van Wcensdagavond, over de arrestatie van Paul Beer, in het algemeen juist zijn. Dat de klacht, ingediend bij de justitie, dat Paul Beer kwitanties liet teekenen voor hogere bedragen dan hij uitbetaalde, zou zijn ingetrokken, is gehee! enjuist. TRAMONTSPORING. Te Oude Pekela is Donderdagochtcnd van de stoomtram de wagen achter de locomo- tief ontspoord, doordat een boom over de raiisw as gevallen. Het balcon van het lste klas rijtuig werd geheel ingedrukt en de rij- tuigen ewrden vernield. De conducteur werd aan het hoofd verwcud. De dienst heeft een uur vertraging onder- vonden. MIST. De goederenboot van Groningen op Leek is Dinsdag door den mist op het Leekster- meer op ecu zandplaat geraakt. Ondanks alle pogingen zit het vaartuig nog vast. De vec- lading is gelost. BELASTING-INNING IN NOORD-HOLLAND. Uit Hoorn wordt aaa de Telg. gemeld Wij vernemen, dat de kantoorhouders in die ge- mcentcn, waar geen rijksontvanger is geves- tigd, met ingang van 1 Januari a.s. alien worden aangesteld als sub-ontvanger voor alle belastingen. Voor deze werkzaamheden zullen zij geen extra vergoeding cntvangen Enkcle kantoorhouders waren reeds als sub- agent wcrkzaam en kregen daarvoor een be- looning. Ook deze bdooning wordt nu inge trokken. DE AUTOBUSSEN. Donderd'ag heeft een commissie uit het college van Gedeputeerde Staten van Noord Holland, bestaande uit de heercn jhr. mr. van Lennep en Hendrix. zitting gchouden om verschillende autobuszaken te bchandelen. De heer M6rer vroeg o. a. concessie om op Dinsdag een autobus te laten rijden EdamPurmerend en op Vrijdag Edam Alkmaar. Dit in verband met marktdagen. Namens de Nederlandsche Spoerwegen en de Eerste Noord-Hollandsche Tramwegmaat- schappij werden bczwaren ingebracht. De heer Geuns lichtte die toe, betoogende, dat de exploitant er vcordeel in ziet alleen op marktdagen te rijden. Maar juist op die da- gen zal hij de meeste passagiers aan trein en tram ontnemen. Op marktdagen laat de tram zooveel diensten rijden, dat aan de eischen van het verkeer voldaan kan worden. KORTE BER1CHTEN. Tot heden werd te Groningen nog niets veniomcn van een vrouw uit Sappc- mcer, die eenige weken geleden uit het Aca demisch Ziekenhuis, waar zij in consult zou gaan, wist te cntsnappen. Men vermoedt, dat haar cen ongeluk is overkomen. Een 57-jarige vrouw is door onbekende oorzaak in het water van de N. Heerengracht te Amsterdam gevallen en verdronken. Een 20-jarige man is van een Rijnschip liggende in het Johan van Hasseitkanaal te Amsterdam, te water geraakr en verdronken. Te Delft is Donderdagavond omstreeks half acht de heer van R. uit Den Haag bij het uit den trein stappen op het perron ge vallen, ten gevolge waarvan hij een been brak. Per auto werd hij naar een ziekenhuis vervoerd. Een 25-jarige arbeider uit Utrecht, werkzaam bij de afbraak der Oude R.-K. kerk te Poeldijk, is gistermiddag van den kerktoren gevallen. Zijn toestand is zeer em- stig. Voor de Rotterdamsche rechtbank is be- bandeld de zaak tegen de firma K. C., be- schnldigd van flcsschentxekkerij op groote schaal. De eisch was voor ieder 1 jaar gevangenis- straf. Uitsoraak 21 December. VOOR HET CENTRALE NEUTRALE ZIEKENHUIS. Wij ontvingen 5.voor het ziekenhuis van mej G. uit Warmenhuizen, ,die maar niet zal wachten op het sub-comite dat blijkbaar vergeet waarvoor het bestaat". Onze rekening ziet er dus heden als volgt nit: Mej. G. te Warmenhuizen f 5. Vorige verantwoording 1533.5614 Totaal 1538.56 Vi VOOGDIJRADEN. Bij kon. besluit van 26 November zijn her- benoemd tot leden van den Voogdijraad te Alkmaar de heeren Th. van der Kleij, S. Po- lak, J. Tillema en W. Stroink. 50-JARIG JUBILe. Maandag, den 13en December, hoopt de afd. Alkmaar van den Nederlandschen Barbiers- en Kappersbond haar 50-jarig bestaan te herdenken. Blijkens achterstaande advertentie zullen de zaken der leden dien dag na 5 uur geslo- ten zijn. GESLAAGD. Geslaagd is vcor het candidaatsexamen Nederlandsche taal en letteren aan de R. K Universiteit te Nijmegen mej. W. C. A. Schil ling, geb. alhier. EEN ONGEVAL. De 17-jarige timmerman K. Oudt had hedenmorgen het ongeval op het werk ten •behoeve van de firma Hoed aan het Schar- loo van een balk te vallen met het gevolg, dat hij met een gebroken rib, naar huis moest wo. den vervoerd. VOLKSCONCERT A. O. V. Op Zondag 12 December geeft de Alkm. Orkest Vereeniging des avonds 8 uur een volksconcert in ,,'t Gulden Vlies". Het pro- gramma i3 hetzelfde als op de matinee van 7 November j.l. Ook nu zal Mevrouw Lange veld-Holleman eenige liederen zingen van Gust. Mahler en Joh. Brahms, hierbij op den vleugel door den heer Jac. Jansen bege- leid. De toegangsprijs io slechts 0.40 alles in- begrepen. Het is dan ook te hopen, dat de zaal Zondagavcnd is uitverkoc'ht. AFDEELING ALKMAAR VAN HET CENT RAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACANT1E- KOLONIES. Bovengenoemde afdeeling hield Donder dagavond een ledenvergadering in hotel Proot. De opkomst der leden was gcring. Na vas'tstelling der notulen van de vorige vergadering was aan de orde de behande- ling van den beschrijvingsbrief voor de op 18 December a.s. te Amsterdam te houden buitengewone algemeene vergadering van het Cenootschap, waarop opnieuw aan de orde zal worden gesteld de behandelsng van het door de be zu in lgingscorrrmissie van het Genootschap uitgebracht rapport, en van de voorsteben enz. dlienaangaande van het Be stuur en de afdeelingen. Tot afgevaaixligde naar die vergadering Werd benoemd Dr Korteweg, tot plaatsver- vangend afgevaardigde de heer Nannes Gorter. Bij de rondvraag vroeg de heer Oudt, in verband met de ge.mge opKomst der leden ter vergadering of de oproepingen inplaats van bij advertentie niet hoofdelijk kunnen ge- schieden. De voorzi'tter zegde foe, dat voor een vol gende vergadering, bij wijzie van proef, de leden persoonlijk zullen worden uitgenoo- digd. REISVEREENIG1NG AFD. ALKMAAR. De afd. Alkmaar van de Ned. Reisvereeni ging gaf gisteren een feestavond in de too- neelzaal van et Gulden Vlies. Velen waren opgeikomen en er heersdhte bij voortduring een prettige stemming. Verschillende leden hadden zich onder lei- ding van den heer H. v.d. Bogaerde veree nigd tot een tooneelensemble en dit voerde gisteren oo: „Wijzen en dwazen" (Platoni sche liefde), een oorspr. blijspel van C. Beni- ma. Men heeft met deze opvoering de aanwezi- gen een zeer genoeglijken avond bezorgd. Het succes was groot. De regisseur van den Bo gaerde heeft eer gehad van zijn werk. Want hoewel de meeste medevverl.enden pas voor de tweede maal op de planken stonden, is er van dit lang niet gemakkelijke stuk een uitvoering gegeven, die gezien mocht worden. Er is hard en met ambitie gewerkt, dat bleek duide- lij'k. De tooneelen zagen er in de verschillende de beddjven keurig uit en de heer Steeman uit Amsterdam had als grimeur weer mooi werk geleverd. Dat het geheel zoo goed slaagde en zooveel voldoening gaf was niet alleen te damken aan het goede samenspel maar ook aan de pres- taties de sprekers afzonderlijk. De heer Ruygh als Casper van Loon de ayiateur, heeft die zware hoofdrol zeer ver- dienstelijk gespeeld, terwijl de heer S. Souge als de litterator Sanssang in grime en spel inderdaad uitstekend was. Zij verdienden net applaus. De heer Karssen als de vader, Mej. Rolda- nus als de moeder en de dames G. Hoek en M. Ruygh als Petronella en Lea werkten kranig mee tot een vlot geheel en ook nog Mevr. Molenaar en de heeren Foppe en de Graaf. Een luid applaus na elk der drie bedrijven, beloonde de spelenden voor hun goede werk Aan de dames werden aan't slot bloemen aangeboden, terwijl namens de afdeeling de heer Tander bloemen aanbood aan Mevr. v. d. Bogaerde, voor al hetgeen de regisseur voor het welslagen had gedaan. Een geanimeerd bal, onder leiding van den heer Groen, besloot den zeer geslaagden feestavond der Reisvereeniging. ST. NICOLAASFEEST. De groote zaal der Harmonie was gister- avond gevuld met een enthousiaste schaie kinderen, alle leerlingen van de hoogste klassen der O. L. 9cholen. Voor hen toch was de Amsterd. Ond. Tooneelv. uitgenoodigd door de St. Nicolaas commissie. ora te komen opvoeren „De Zieke Prinses", een kinder- tooneelstuk in drie bedrijven door Fred. Berens, muziek van P. Stiphorut Precies half zeven werd met de uitvoering begonnen. Een uitstekend en ftink bezet orkest, onder leiding van den componist zette de ouverture in en weldra kon het spel beginnen. Onder groote sti'lte werd alles door de jeugd gevolgd. Het stuk speelt in Noordrijk aan het hof van koning Dagobert. Hij is in oorlog met koning Lotharius. Zijn dochter Florence is ziek. Twee beroemde doktoren worden ten slotte geraadpleegd en alleen lachcn en huilen kan de prinses gerezen. In het tweede bedrijf vervullen graaf Hiia- rius en de jichtige generaal Bombardon de opdracht van den koning om lachwekkende vertoQidngen op te sporen, die succes be loven bij de prinses. Een liedjeszanger, twee clowns, een toon?eld irecteur en een man met een wondermagneet passeeren cie revue. Maar als in het derde bedrijf de voor- stelling voor de prinses beginnen zai, komt koning Lotharius en verzoert zich met zijn zoon, die als lakei aan 't hof van Dagobert dient. De prinses wordt tot tranen toe geroerd, en als ten slotte de prinsee ook lacht, is de ziekte geweken en worden prins en prinses een gelukkig paar. Voor Noordrij-k en Woud land keeren Je blijde dagen van vroeger terug. De lecien der A. O. T. hebben van d'it stuk een uitmuntende opvoering gegeven, die van het begin tot het einde deed genieten. De tooneelen zagen er keurig uit; aan de cos- tnums en grimeering was alle zorg besteed en er werd door alle medewerk-enden kranig gespeeld, zoodat een geheel verkregen werd, dat de kinderen een genotvollen avond be zorgde. Het orkest was uitstekend. Na het tweede bedrijf huldigde de heer Kooij de A. O. T. Namens de kinderen, Colle ga's en ouders bracht hij de vereeniging har- telijk dank voor hare bereidwilligheid hier ter eere van het St. Nic.-feest voor de kinde ren op te treden, en aan den sehrijver en re gisseur van het stuk, den heer Berens bood hij order luid applaus een lauwerkrans aan met linden in de Alkm. kleunen. Hij hoopte, dat die krans nog menigmaal aan Ai'kmaar zou doen denken. In de pauze werden de kinderen onthaald 't Geheel was een mooi besluit van het St. Nic.-feest dat de Bond dit jaar aan de kinde ren op zoo ruime wijze, bereidde. LIEDERTAFEL „DE VEREENIGDE ZANGERS". Woensdagavond 15 December om 8 uur heeft in het lokaal van den heer Th. van Gij- zen, Breedstraat alhier, de trekking plaats van de door bovengenoemde vereeniging uit- gcschreven verloting. Men leze de advertentie in dit blad. COMITe VOOR TOONEELUITVOERINGEN. De tweede voorstelling zal plaats vinden, zooals in de advertentie in dit nummer wordt aaugekondigd, op Vrijdag 17 December a.s Het te geven stuk zal zijn het bekende blij- spei „Als ik wilde", van Paul Geraldy, dat bijna 100 maal met groot succes is opge- voerd in ons land door het Vereenigd Too- nee! te Amsterdam. De hoofdrollen worden vervuld door Vera Bondam en Gees Laseur Het publiek wordt in zijn eigen belang ver- zocht tijdig aanwezig te zijn, opdat de vcor- stelling te acht uur kan beginnen. Wat de drie nog te geven stukken betreft, is het Co mite in onderhaodeling met de N. V. Het Schouwfooneel, met het gezelschap „De Speeldoos" dir. Const, van Kerckhoven en het ensemble Cor Ruijs-Tilly Lus. Een twin- tigtal abonnementcn voor de vier komende vcorstellingen a 8.50. rechten en plaatsbe- spreken inbegrepen. zijn nog beschikbaar, welke, mits voor Woensdag a.s. aan de .Harmonie" genomen, aan de loting voor de plaatsbespreking dee'nemen. Losse kaarten a 3.10, alles inbegrepen, mits vo6r Woens dag genomen, deelen tevens in de loting me- de. Zooals bekend ontvangen de abonne's hun bewiis van plaatsbespreking per post thuis op den dag voorafgaande aan dien der voor stelling. VOORDRACHTSOEFENING. Door leerlingen van den heer J. O. Kra mer, pianoleeraar alhier, werd gisteravond op de bovenzaal van die Unie, die geheel met belangstellenden was gevuld, de jaarlijksehe voordrachtsoefening gegeven. Het treheel is voor den heer Kramer tot een bijzonder succes geworden, want de resultaten van het onderwijs waren uitstekend. De nummers, door de leerlingen klein en groot uitgevoerd, werden mooi voorgedragen en accuraat ge speeld. Wij kunnen niet alle stukken noemen, maar wijzen toch o.p Sonatinegedeelten van Beethoven, Kabouterdans en Soldaten- marsch. Rondo van Dusseh, Causerie Intime van Godard, Impromptu van Schubert. Mej. A. Wester uit Sehagen speelde nog voor de pauze op schitterende wijze, drie ge- deelten uit de Holberg Suite van Grieg. In de pauze werd den heer Kramer namens de leerlingen door Mej. S. Kamper een mooie electrische kroon aangeboden, vergezeld van bloemen. De heer Kramer uitte zijn dank In muziek en speelde de Veertiende Rhapsode van Liszt, een etude van Chopin en een fina le, wat aanleiding gaf tot een luid en dank- baar applans. Na de pauze speelde Mej. M. Trijbetz op uitnemende wijze ,.Fruhlingsrauschen" van Sinding, terwijl Mej, S. Kamper het eerste gedeelte speelde van het a moll concert van Grieg. Een zeer zware opgave, maar zij kweet zich kranig van haar taak, begeleid door de heer Kramer. Ter afwisseling zong Mej. A. Sleeswijk 'n drietal nummers, n.l. Canzone van Mozart, Dort in der Weiden van Brahms en Menuet de Martine van Weccerlin op succesvolle wij ze met mooi geluid. Zij gaf na het enthou siaste applaus nog een lief nummertje toe. De aanwezigen zullen zeker aan dezen avond een prettige herinncring bewaren en de heer Kramer kan over het succes ten zeer- ste tevreden zijn. Programmes van Vrijdag 10 tot en met Doiiderdac 16 September. Theater Cinema Americain. Hoofdnummrr: De Sheik (drama). Hoofdrol: Rudolph Valentino. Zangbegeleiding van den heer Henry An» geuent, bariton. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hocjdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon dag: Het bandietenkind (sensatie). Hoofdrol: Fred Thomsen en zijn paard Silverking. Hoofdnumnur Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: De kuische Suzanna (operettefilm). Victoria Theater. Hoojdnummer: Het Medium (sensatie). Hoofdrollen: Aileen Pringle en Conway Tearle. Op het tooneel: Lou Bandy. DAMMEN. Donderdagavond speelde de damver. D. O. S. te St. Pancras een wedstrijd tegen een combinatie uit Alkmaar en Oudorp. De uitslag luidt gedetailleerd als volgt: St. Pancras (wit). Alkmaar-Oudorp (zw.) Jb. Toepoel 2 C. Bedijn 0 J'b. Kooij 2 Jb. Kunst 0 A. Volkers 1 v. Apeldoorn 1 M. Bensehop 2 Jb. Kunst Jr. 0 Tj. Koelemeij 2 C. Betlem 0 K. de Ruiter 2 F. Kunst 0 C. Tol 2 v. Amelsbeek 0 P. Madderom 0 C. v. d. Veer 2 C. Slijker' 1 P. Noom 1 G. Booij 1 Jb. Wester 1 C. Ivangh 1 C. Booij I P. Volkers 0 K. Wester 2 P. Groen 1 H. Overman 1 A Meinema 0 J. Bleeker 2 H. Troostheide 2 J. Ruiter 0 K. v. Graft 2 A. Korver 0 D. Rol 0 B. Schoen 2 A. Hoogland 1 A. Scholtes 1 C. Duif 2 P. Baltus 0 G. Ploeger 0 J. Morsch 2 H. Wieaijk 2 Jb. Renood 0 P. Nierop 2 J. Oud 0 A. Meinema 2 B. Verhoeve 0 T. Groen 1 C. Tuinman A. Riedel 0 Burgert 2 A. Koning 0 J. Dekker 2 P. Peereboom 0 J de Haas 2 C. Jong 0 P. VelcR)oer 2 P. Smit 1 W. Schermer 1 W. v. d. Wal 0 A. v. d. Veer 2 Jb. Groen 2 V Morsch 0 G. Nieuwland 0 K. Kieft 2 K. Bakker 0 C. Groenland 2 T. Kliffen 2 J. v. d. Giezen 0 36 32 RADIOFONISCH WEERBER1CHT, naar waarncmingen, verricht in den morgen van 10 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 780.8 te Stilly. Laagste bairometerstand 733.5 te Vardd. Verwachting (geldig tot den avond van 11 December) Zwakke tot matigen westelijken tot zuid- westelijken wind, nevelig tot zwaar be- wolkt, weinig of geen regen, weinig veran- dering in temperatuur. ALKMAAR, 10 Dec. 1926. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 112 stapels wegende 101092 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk 47, zon- der merk 44, commissiekaas met merk 46. Boerenkaas: kleine met merk 47, zonder merk 46, commissiekaas met merk 46. Handel goed. ALKMAAR, 10 Dec. 1926. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1457 hectoliters. 539 H.L. tarwe 14.60— 15.50, 5 H.L. roggef 11—/ 12, 117 H.L. geret chev. 10.50-/ 12.50, 456 H.L. ha ver 1011.50, 120 H.L. boonen: paar- deboonen 1213.25, bruine boonen 19—/ 23, citroen boonen 20—/ 29, dun- ven boonen 14—/ 15.50, witte boonen 3036, kanariezaad 13—/ 14, 21 H.L. mosferiteaadrood 42—/ 46, geet 28—/ 29, 15 H.L. karwijzaad 44—/ 46, 123 H.L. blauwmaanzaad 60f 65, 7 H.L. lijnzaad 20, Tuinboonen 1326, 54 H.L. erwten: groene (kleine) 2027, groene (groote) 44—/ 51, grauwe 46 tot 51, per 100 kilo. i! AMSTERDAMSCHE AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 10 Dec. 1926. De prijzen waren heden anveranderd. Aaiivoer 2 ladiogen (1560. H.L.), -

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3