>vev ^rraiLsle M Doorde joraeMoecki) cjenotenkomt de baby ten cjoede! BANKROOF. Woensdagavond, tegen sluitingstijd, kwa- men twee goed gekleede heeren de Gewerbe- ibank te Dessau binnen op het oogenblik dat de laatste dri£ bedienden met het wegbergen der boeken en contanten bezig waren. De be- zoekers trokken onmiddellijk ieder een revol ver en dreven de drie bedienden in een hoek te hoop. Een hunner nam toen twee cassettes met bankpapier en zilvergeld benevens eenige cheques en wissels mee, terwijl de andere de drie mannen in bedwang hield. Beide bandie- ten zijn ontkomen. DE SCHEPEN OP DE CANADEESCHE MEREN WEER VRIJ. Ten gevolge van het zachtere weer is men er met behulp van een reusachtige opoorweg- veerboot en drie krachtige sleenbooten in ge slaagd de grootste ijsb'okkade, die men in Toronto ooit gdkend heeft, te breken. De blok- kade. waardoor 165 schepen in het ijs werden opgebouden. was veroorzaakt doordat een boot dwars in het vaarwater kwam te liggen, dat den uitgang uit het Bovenmeer vormt. en daar vastvroor. Nu men er in geslaagd is deze boot los te werken, is oak het grootste deel der 165 graanschepen, die hierdoor wer den geblokkeerd, weer vrij gekomen. N1EUWE AARDVERSCHUIVING IN SPANJE. Uit Bagneres de Bigorre (Hautes Pyrenees) wordt akn de „Petit Parisien" gemeld, dat et na een hevige wolkbreuk een aardverschui- ving heeft plaats gehad op een der naburige bergen de Cone de Palhac. Een groot aantal telegraaf- en telefoonlijnen is gestoord. DE VOLKENBONDSRAAD. In den Raad van den Voikenbond deed gis teravond Chamberlain een beroep op Grieken- land om de betrekkingen met Bulgarije te verbeteren, met name ten aanzien van de her- berging van Bulgaarsche vluchtelingen. De Raad benoemde een commissie van ju- risten en vertegenwoordigers van emissie- banken om een ontwerp-conventie tegen geld- vervalsching te ontwerpen. Voorts besloot de Raad dat de economische conference 4 Mei te Geneve bijeen zal komen Hij keurde het programma goed en besloot onverwijld de uitnoodigingen te verzenden die, behalve aan de leden van den Voikenbond ook gericht zullen worden aan de Ver. Staten, Rusiand, Turkije, Mexico, Eonador en Egyp te. HET GESCHIL IN DE ANTWERPSCHE DIAMANT-INDUSTRIE* Men meldt uit Antwerpen aan de N. Rott Crt. Woensdagochtend dook geheel onverwacht het gericht op van pogingen tot bemiddelin gen, die den weg tot het bijeenkomen der be- sturen van de B. J. V. en van den A. D. B. zouden geeffend hebben. Dit gerucht werd door het bestuur van den Diamantbewerkers- bond betwist, nbch bevestigd. Slechts met verklaring. dat er een uiterst vaag begin van onderhanaelingenp was ingetreden, vol stond men in het diamantbewerkersgebouw. Tot Woensdagavond 6 uur hebten geen „officieele" besprckingen tusschen partijen plaats gevonden. Zulks si uit echter aller- minst uit, dat zij officious reeds met elkan- der in contact zijn geweest. Mislukking van het laatste heeft het eerste, n.l. „officieele" onderhandelingen, natuurlijk belet. Als maatstaf van de gevolgen van de alge- meene uitsluiting geeft de A. D. B. op, dat van de 296 slijperijen in Antwerpen en aan- grenzene gemeenten er totaal 142 stil staan. In't verdere deel van het land is, naar ver- houding, het aantal gesloten fabrieken aan- zienlijk kleiner. ZIEN DOOR DE TELEFOON. De Fransche geleerde Edgard4Pierre Tawil die vijftien jaar gewerkt heeft aan een toestel voor electrisch ver-zien, d.w.z. de overbren- ging van beelden door electriciteit, heeft in de laatstgehouden zitting van de Academie des Sciences medegedeeld, dat hij zoover met zijn werk gevorderd is, dat hij er van overtuigd is, dat zijn hoop binnenkort verwezenlijkt zal worden en het toestel gereed zal komen. Aan een medewerker van de „Intransi- geant" heeft de heer Tawil het een en ander verteld over zijn uitvinding. Beeld-overbrenging, zeide hij, is een lastig vraagstuk. Voor men komt tot de electrische telescoop, zijn heel wat moeilijkheden te over- winnen. Men moet niet meenen, dat electrische beeldoverbrenging ons alles zal laten ziea wat we willen en dat het toestel, dat men zoekt een soort verrekijker is, dien men naar alle kanten kan richteri. Het electrische teles- copie-toestel zal de beelden doen zien op dezelfde wijze als de telefoon het geluid doet nooren. Er zijn twee toestellen voor noodig, een uitzender en een ontvanger. De vraag is dus: Op een afstand langs of zonder draad de modulaties van een lichtgevend lichaam over te brengen met de subtiele afwisseling van straling. Ik ben vijftien jaar met dit probleem bezig. Altijd heb ik gemeend, dat het toestel eenvou- dig moet zijn en, vergeef mij het woord, even „bete" als het telefoontoestel, hoe geniaal het ook is. Ik heb dus afgezien van ingewikkelde, ffloeilijke en teer^ toestellen, waarmee de zoe- kers tot dusverre bezig waren. STRIJKEN IS EFN UITSTFKEND DESINFECTIEMIDDEL. Het zal de huisvrouw zeker interesseeren, uai proeven in een bacterfologisch laborato- rium genomen, hebben uitgewezen, dat bij het strijken van de wasch deze tegelijkertijd in hooge mate ontsmet wordt. Het gasstrijkijzer heeft gemiddeld een temperatuur van 200 tot 400 gr. C. Het kortdurend blootstellen van het goed aan die groote hitte is voldoende om de bacterien, die na het wasschen nog in leven zijn gebleven, te dooden. Dr. Soehla aan wien wij dit onderzoek te darken hebben heeft vastgesteld, dat zoowel voor het strij ken jelfs als ook voor de ontsmetting het 't beste is, wanneer het strijkijzer op minstens 250 graden verwarmd wordt. Dunne stoffen, zooals b.v. blouses en schorten, bij verple- gingswerk gedragen, waren door eenmaal strijken alleen reeds klemvrij te maken; over dikkere stoffen moest het ijzer daartoe meer dere malen heen en weer bewogen worden. In het strijken bezitten wij een ontsmet- tings-methode voor onze kleeren, die gemak- kelijk en zonder veel kosten of schade, in vrij- wel ieder huishouden kan toegepast worden en waaraan bijv. tijdens griep- en verkoudheids- epidemieen, na bezoek aan besmettelijke zie ken, is te denken. KORTE BERICHTEN. Bij een treinbotsing in Zuid-Mands- joerije zijn 25 personen gedood en 54 ernstig gewond. Een bran die dooi kortsluiting omt- stond, heeft een fabriek van steenkcol-deri- vaten te Vendin-le Viei1 (Noord-Frankrijk) vcrwoest. De schade bedraagt vijf millioen francs. De Volkenbondsraad heeft heden beslo- ten, aan den Belgischen oud-premier Theunis het voorzitterschap der op 4 Mei a.s. bijeen- komends Internationale Economische Confe rentie aan te bieden. De Fransche minister van ocrlog Pain- leve heeft de kw^stie van vertrouv/en gesfeld tegenover een soc. amendement tot vwmin dering van de credieten voor de bewdtings- troepen in het Rijnland. Het amendement werd ven,vorpen met 345 tegen 205 stemmen. Een Reuter-bericbt uit Londen meldt, dat de regeeringscommissie voor het Verkeer over de Theems advies heeft uitgebracht om vier nieuwe bruggen over de Theems te bouwen, de Waterloo Bridge te verbreeden en een tunme! te bouwen van Dartford naar Purfieet. De kosten worden op 21% millioen pond sterling geraamd. Een Wolffbericht uit Berlijn meldt, dat vol gens de blad^n -door het „Reichsmonopo- lamt" groote smokkelarijer) ontdekf zijn, waandoor de rijkskas voor eenige millioenen goudmarken zou zijn te kort «edaan. Een hcoglejraar van 't University Col lege te Londen. professor Verney, zal zicli binnenkort vocr den po! itierechter hebben te veranhvoorden wegens heling van een hond Een arbeider, die gerege'.d ten behoeve van onderzoekingen hcuden voor de Universiteit koclit, zou in een geval een hond gestolen hebben en de professor zou volgens de ten laste legging geweten hebben, dat het dier gestoien was. Gisterochtend zijn in een boerderij te Siichteln bij Viersen (Duitschland) door een defect aan de sterkstroomleiding, de ijzeren deel en van een stal met 28 runderen onder electrische spanning komen te staan. 12 melkkoeien waren onmiddellijk dood; de ove- rige dieren moesten worden afgemaakt. De Duitsch nationalen hebben een voor- stel bij den Rijksdag ingediend om de bijen- houders voor het jaar 1927 voor iederen korf 10 K G. suiker vrij van mrhten ter beschik- king te stellen en om overtreders van de ver- ordeningen, op de levering van melk met ver- hoogde boeten, subsidair gevangenisstraf te treffen. Naar de Vorwarts vemeemt heeft de Pruisische rcgeering besloten zich in den riiksraad niet tegen de consuurwet te verzet- ten. BinnenSand BRANDEN. Dcor onbekende oorzaak is Donderdag- nacht het cafe Eureka van den heer G. B "te Vriescheloo (Gron.) geheel afgebraod. Er is wemig gered. Verzekering .dekt de schade. EEN HARDNEKKIGE ZONDAAR. Op last van de Belgische Justitie is gister door de recherche te Maastricht in zijn wo- mng gearresteerd Constant Baptiste Floren, bekend o.m. door zijn fabriek van zeep en ri- cinus-olie, waarvan hij vooral in Engeland aandeelen trachtte te plaatsen; ook in Neder- land heeft hij in verscheidene plaatsen slacht- offers gemaakt. Menschen, die aandeelen van hem kochten, kwamen spoedig tot de overtui- ging, dat zij hun geld kwijt waren. Dit is de derde maal, dat F. gearresteerd is. De eerste maal werd hij verdacht van bankfraude, doch moest spoedig daarop ech ter weer op vrije voeten gespeeld worden. Zijn tweede arrestatie geschiedde op de verden- king, dat hij zich schulidg had gemaakt aan oplichting door middel van aandeelen eener niet bestaande fabriek, thans had hij zich, als of er niets gebeurd1 was ,aan de Hertogs- singel gei'nstalleerd en trachtte aandeelen aan den man te brengen van de welbekend-e Soap and Castor Oil Limited. Door zijn ar restatie is aan zijn hernieuwe activiteit bij- tijds een eind gemaakt en gisterm-iddag reeds werd F. ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Vancjaag wordt hij uitgele- verd aan de Belgische Justitie, diie nog een appeltje met hem te schillen heeft. KEURING VAN GEVOGELTE EN TOEZICHT OP MARKTEN. Het hoofdbestuur der Maatschappij voor Dierengeneeskunde heeft een commissie be- noemd ten eindc omtrent de keuring van ge- vogelte en toezichten op markten advies uit te brengen. In deze commissie hebben zitting de heeren prof, de Blieck, prof, van Oyem te Utrecht, dr. van Gelder te Amsterdam en dr. te Flennepe te Rotterdam. Gedurende de laat ste jaren heeft dr. te Hennepe in verschillende artikelen op het belang dezer zaak gewezen. De commissie heeft gisteren vergaderd met de heeren Visser en Treuren, hoofdbestuursle- den van de Algemeene vereeniging van poe- liers en wildhandelaren. Gebleken is, dat ook in poelierskringen toe- zicht op markten en slaehterijen gewenscht geacht wordt, terwijl in onderlinge samenwer- king getracht zal worden allerlei technische bezwaren te overwiunen. Op de vergadering hebben de poeliers <ie verschillende manferen van opmaking gedemonstreerd, zooals bin nen- en buitenlandsche handel dit eischen en gebleken is, dat keuring bij de geldende werk- wijze wel mogelijk is zonder de handelswaar- de van het gevogelte te verminderen. PAS OP VOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM. Woensdagavond te ruim 5 uur kwam te Herwijnen de 18-jarige zoon van C. van Ar- kel, toen hij bezig was een looplamp in te schakelen, in aanraking met den electrischen stroom. Hij riep om hulp en verzocht het licht uit te draaien. Zijn broer draaide het licht af, maar het slachtoffer was reeds be- wustelcos. Geneeskundige hulp werd inge- roepen. De pogingen om de levensgeesten weer op te wefeken, waren echter vergeeisch. „WILD WEST" OP HET REMBRANDTSYLEIN. Drie uur in den namiddag. Het Rem- brandtsplein ziet er uit als gewoonlijk. er bangt een loodgrijze lucht en de temperatuur is verre van aangenaam, weshalve het talrij- ke middagpubliek extra in mantel en jas weg duikt en er behoorlijk den pas inzet Alles lijkt zeer, zeer alledaags en schijnt in riets van het doodgewone af te wijken. Plotseling een kreet: ,,houdt den dief" klinkt het. „The man in the street houdt zijn pas in, kijfct speurend rond en ziet een inanspersoon wegrennen, een stapel bankbil- jetten in de hand zwaaiende. Op het trot- toirrje bij het plantsoentje staat bedrem- meld een als banklooper gekleed persoon, die zoo juist aangerand werd en nu een flink bedrag lichter is geworden. Van alle kanten stroomt zooals in zulke gevallen te doen gebruikelijk is het nieuwsgierige publiek te zamen eh men opent een v/ilde klopjacht op den onverlaat, die er met het bankpapier van door is. Aangemoed'igd door de kreten zijntr achtervolgerr. rent deze hijgende het plein af en als hij den hoek van de Utrecht- sche straat nadert, wordt hij door hulpvaar- d'ige handen gegrepen. Een steeds groeiende memschenmassa verdringt zich rondom het geval. Politie nadert in het voorterredn. Baant zich een weg door de menigte. Neemt straatroover, mitsgaders kaslooper mee naar het bureau. Buiten wacht cen sensatiebeluste menigte, die echter spoedig uit den droom geholpen wordt door den aanblik der op straat dwar- relende banknobn, welker keerzijde een re- ciame van een filmmaatschappij te aanschou- wen gee ft. KORTE BERICHTEN. Een 25-jarige arbeider uit Utrecht, werkzaam bij de afbraak der dude R. K. kerk te Poeldijk, is gistermiddag van den kerktoren gevallen. Zijn toestand is hon- ioos. 1 Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft m huize Couturier den Etat-major der ^-over" gisteravond een maaltijd aange- Stadsneeuws BURGER IJSCLUB. De .Burger IJsclub" vergaderde gister avondin de benedenzaal van cafe „De Graan- haade. aan het Luttik Oudorp Voorzitter was de heer Jb. Pels, die de ver- jradenng opende met een welkomstwoord Spr uitte den wensch, dat de natuur met de v i ZIin< ZO(XIat er ijs komt. J ,cr u'He spr. zijn leedwezen over het overlijden van den bode Hos in wiens plaats benoemd was de heer Musch. TJfdyr deelde hij mede dat de vereeniging 128 nieuwe leden kon inschrijven, dank zij de verspre.dmg van circulaires. Afgeschre- ven werden 24 leden, zoodat er gewonnen zijn 104 'eden De notulen werden door den heer Jonker gelezen en ongewijzigd vastgesteld, behou- dens een kleine opmerking. Voorts werd door hem voorgelezen het jaarverslag. Daarin werd melding gemaakt \an het bedanken wegens drukke werkzaam- neden door den heer Witte, in wiens plaats de heer D. Koorn in het bestuur werd geko- zen. Voorts werd gewag gemaakt van fW groeiende ledental. Bij de laatste uitdeeling werden 594 porties uitgereikt. Ook de feestavond was weer ge slaagd. Opgewekt werd tot hard werken op da| de vereeniging spoedig 1000 leden mag tellen. Onder applaus keurde de vergadering dit jaarverslag goed. Aan de orde was daarop de bespreking omtrent eventueele ijsfeesten. Gehoopt wordt, zeide de Voorzitter, dat er ijsfeesten kunnen worden gegeven, dan houden de leden contact met elkaar. De heer D e Waal zeide, dat, als er geen ijs is, de Langestraat er toch altijd nog De Voorzitter meende, dat de B. IJ die niet kreeg. De heer D e Waal zag dit niet in. Bij de bespeking omtrent het karakter van de ijsfeesten uitte de heer Merks als zijn mee- ning, dat de oude traditie is van de B. IJ dat zij hardrijden met hindernissen organi- seert. Dit dient men te handhaven. De Voorzitter was dezelfde mee- ning toegedaan. Anderen waren voor sdroonrijden. E>e Voorzitter bracht in stemming* of hardrijden of schoonrijden. U tgebracht werden 23 stemmen, waarvoor 17 voor hardrijden, 3 voor schoonrijden en 3 bianco. Alzoo zal ijs en weder dienende, zoo als de geijkte term luidt, een hardTijderij ge hcuden worden. De Oudegracht tusschen Hofstraat en Ridderstraat werd voor even tueele wedstrijden aangewezen. Daarop werd overgegaan tot de benoeming van een zestal heeren tot baancommissarissen De heer D e Waal zeide naar aan- leiding van een opmerking van den heer De Vries dat men zich niet eraan moest houden, dat de rijders leden van de B. IJ. moesten zijn. Spr. meende, dat, zoo men zich er we! aan hield er geen rijders zouden zijn. De heer Van den Toorn meende, dat er le- den-rijders genoeg zouden zijn, getuige het prachtige feest van 3 jaar geleden bp de Oudegracht. Nadat de commissie bovenbedoeld was be noemd, werd een bespreking gevoerd omtrent een hindernis met vetrassingen. Dit werd ter regeling aan het bestuur over- gel aten. De pennjngmeester, de heer G e n e f a a s Verstopping of mooilfjko en onregelmsnge s'tslgang regelt men vlug zonder kramp of pijn net Mijnhandt's Laxeertabletten Bij Apothekers on Dregisten. Doos 60 cent. deelde mede, dat op het oogenblik in kas is 790.94. De vergadering was met dit flfoke bedrag zeer ingenomen. De heer V e n n i k vroeg of de B. I J. ook gratis licht krijgt op de baan. De voorzitter zeide, dat dit indertijd door de gemeente ge- weigerd was. Besloten werd het per adres aan het ge meentebestuur nogmaals te verzoeken. Na rondvraag volgde sluiting. Tot leden van de feestcommissie werden vervolgens benoemd de heeren London, Van der Molen, Otter, Room en Appel. Alle heeren aanvaardden hunne benoe ming. De dde eerstgenoemde heeren maakten lid uit van de commissie van de vorige vier jaren (De benoeming geldt voor 4 jaar). Aan de orde was de wijziging van de sta tuten en het huishoudelijk reglement. Enikele artikelen werden gewijzigd en al- dus opnieuw vastgesteld. Na rondvraag volgde sluiting. PREDIKBEURTEN. 12 December. Alkmaar. Groote kerk, 10.30 uur, Ds. Deetman. Consistoriekamer, Woensdagavond 7 uur, Ds Hak. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds. Hak. Evang.-Luthersche kerk, 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Rem.-Geref. kerk, 10.30 uur, Da. A. G Giinther van Doesburg. Gereform. kerk10 uur, Ds. Meijer, H. Avondm. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer, H Avond'm. en Nabetrachting. Collecte alge meene doeleinden. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. VoormidJda-g 10 uur en nam uur en Woensdagavond 8 uur dienst Tuinzaal Harmcnie, Donderdag 16 Dec. 's av. 7 uur, Ds. Bot. Kleine zaa.l Harmonie, Maandag en Dins- da-gavond 7.30 uur, Ds. Doevendans LEGER DES HEILS. Zondag 12 Dec.: 10 uur v.m. Heiligtngs- dlienst; 5 uur n.m. Openbare kindersamt n- komst; 7.30 uur n.m. Openbare Verlossings samenkomst. Maandag 13 Dec., 8 uur nam. Bijzoncfere openbare samenkomst. Adjudante Buisman van Ned.-Indie. 14 Dec., 8 uur, majoor Bruijns van A'dam 16 Dec., 8 uur, Openb samenkomst UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. de Vos. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. (Doop.) Rechtz. Herv. E vangelisatie Ver. Mara natha, 10 uur, de heer H. W. Hofmeester, 's av. 6.30 uur, de heer R. Germerand, bei- den van Amsterdam; 2 uur, Zondagsschool Kapel Evangelisatie „Looft den Heer" Karel de Grootelaan 9, 10 uur, de heer H Stavenga; 5 uur. samenkomst. Oranjehotel, Woensdag 15 Dec., 's av. 8 uur, Ds. Doevendans. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 uur, Leesdienst; 2.30 uur, Ds. Jukema. Geref. kerk, niet ontvangen. Chr. Geref. kerk, 9,30 en 2.30 uur, Ds. Drenth. Doopsgez. kerk, 10 uur, Ds. A. cfe Tong. DRIEHUIZEN, n.m. 2 uur, Ds. Boeren- donk. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 Ds. Spelberg. OROOTSCHERMER, geen dienst. HENS-BROEK, geen dienst. ^HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds Duvnen van Zaandam. KOEDIJK. 10 uur. Mej. Haumersen. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst, vacature. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OBDAM, 10 uur, Ds. Kruizinga. OTERLEEK, geen dienst. STOMPETOREN, nam. 2 uur, Ds. Groot van Oudorp. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- do-nk. Ger. kerk, 9.30 en 2.30 uur. Preeklezen. URSEM. avond 7 uur. Ds. Kruizinga. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, Ds. van Meurs. ZUIDSCHERMER, geen dienst. uur, van AFL.OOP VERKOOPING. Bij de veiling gdhouden door notaris P H Hilbrartd te Obdam, op Donderdag 9 Decem ber 1926 in cafe „De Kroon", aan het Waag- plein te Alkmaar, is het woonhuis met sous- terrain aan het Oudorperdijkje te Alkmaar, kadaster sectie B No. 3986," groot 2 aren 20 centiaren, ingezet op 4830. De afslag en definitieve toewijzing blijft bepaald op Donderdag 16 December a.s., des avonds 7 uur, in gemeld cafe. Provlinciaal ^iieuws. URSEM. (November). Geboren Gerralinie Reinettie, d. van Bernard Demming en Harmina Grootbad. Catharina Thercsia, d. van Johann-es Stuijt en Maria Frederika Kreuk. Johannes An- tonius, z. van Jacob Jcnker en Hendrika Ma ria Vendel. Ondertrouv/d: Pieter van der Lin den van Sprankhuizen. alhicr en Jacoba Christina Bree te Heerhugowaard, onlangs te Gouda. AKERSLOOT. (November). Overleden: M. den Hartog, echtgen. van D. Timmerman, 75 jaar. K. Schot, 21 jaar, wonende te Oudkarspel. J. Schuite- maker, echtgen. van B. Termaat, 65 jaar. UIT BERGEN. Ingekomen en vertrckken personen. Ingekomen. M. Kager, echtge. D. Bijwaard, zonder beroep, R.K., Kogendijk 42 van Egmondbin- nen Cli. H. Friedt, smid. geen, Princes sclaan 20 van Alkmaac. Th. W. H We!- man banlc?h;akker. R.K.. Breelaan 16 van Alkmaar. L. Houttuiu. zoncler beroep, N.H., Leo Gesfefweg 1 van Rotterdam. Ph. H Hammingh, zonder beroep, geen, Lijt- weg 20 van Groningen. T. Schreuder, zon- derberccp, N.H., Schoolstraat 17 van Rotter dam. P. Schuijtemaker zonder beroep, N.H., Bergerweg 20 van Alkmaar. F. Ch. Peijs, zonder bezoek, N.H., Kleine Dorps- straat 12 van Castricum. E. Rasch, dienst- bode, EL., Hoflaan 22 uit Ehiitschland. J. Chr. W. Loos, H. L., zonder beroep, Jan Oldenburglaan 32 van Amsterdam. A. Slot, N.H., chauffeur, Duinweg 9 van Schoorl. E. Docter, N.H., verpleegster, Zuidlaan 14 van Haarlem. FI. J. M. Mol, N.H., dienstbode, Breelaan 13 van Alk maar. A. Kooger, N.H., muziekleeraar, Loudelsweg 13 van Alkmaar. W. Th. Koclcx, N.H., zonder beroep, Kastanjelaan 6, ambtshalve ingeschreven. P. Latenstein, D.G., zonder beroep, Prinsesselaan 24 van Hciloo. C. G. van Rijn, echtge. C. J. de Lange, zonder beroep, Kerkelaan 24 van Alkmaar. W. Wokke, R.K., slagersknecht, Groeneweg 30, ambshalve ingesclireven. G. Broek, O K., dienstbde, Duinweg 5 van Egmond aao Zee. Chr. M. van Cooten, echtge Mr. J. W. v. d. Fleide, N.H. zonder beroep, Prinsesselaan 54 van Alkmaar. J. H. Linnenkamp, N.H zonder beroep, Sta- tionsstraat 2 van N euwer Amstel. Jn. Dijkstra, N.H., rijksveldwaditer, Witteweg 13 van Haariem. H. M. C. M. Grol, R.K., ■■onder bercep, Loudelsweg 20 van Amster- rim. Jn Mosch, R.K., zonder beroep, St vntoniusstraat 1 van Warmenhuizen. P Roozendaal, R.K., landbouwer, Baakmeerdijk 5 van Beverwijk. J. H. M. Dijkgraaf. R.K., zonder beroep, Loudelsweg 20 van Maas- sluis M. (jroot, geen, hulp huishouding, Breelaan 80 van Amserdam. P Groot, N.H., landman, Wiertdijkje 6 van Heiloo. Joh. Zwagerman, R.K., zonder beroep, Geest- weg 11 van Helder. J. van Essen, N.H dienstbode, Stationsstraat 2 van Schoorl. M. Besteman, echtge. S. J. v. Wonderen, R.K., zonder beroep, Dorpsstraat 51 van Zijpe. J. A. Willekes Macdonald, geen, zonder beroep, Duinweg 5 van N. O. Indie. W. A. Dekker, N.H., dienstbode. Dorps straat 65 van Nieuwe Niedorp. C. Doom, R K«, dienstbode, Dorpsstraat 65 van Alk maar W. J. Roos D.G., chauffeur, Jan Oldenburglaan 29 van Alkmaar. Ver trokken. C de Moel, R.K., chauffeur*, van Kerkediik naar Harenkarspel. A. Boxu-m, N.H., d.b van Dorpsstraat naar Meppel. M. M. Th. van den Broek, R.K., zonder beroep van Ker kelaan naar Amsterdam. M. C. G. Jonck- b'cedt, R K., van Loudelsweg naar Heemste- de. M. C. Schouten, A. J. Kuipers, G. Jc-tna, E. M. van der Laan, R.K., van Pen- sicnaat Loudelsweg 20 naar Postebholt. M Boendermaker, R.K., dienstbode, van Ka- nar naar Egmondbinnen. H. Koburg, D G., rijksveldwachter van Bergen aan Zee naar Amsterdam. T. de Geus, N.H.. db., van Dorpsstraat naar Alkmaar. H K Bekker, N.H., varensgezel, van Jn. Olden burglaan naar Alkmaar. G P. Grootjes, R K dienstbode, van Kerkelaan naar Zuid- Scharwoude. S. Boorsma, Ger., verpleeg ster van Tuindorpweg naar Amsterdam M. E Roos, echtge. A. J. Komen, N.H., zon der beroep van Loudelsweg naar Batavia (N. O. I.). E. M. Schavemaker, R.K., zon der bercep, van Loudelsweg naar Schoten. C. H. Ranzijn, R.K., garagehouder van Breelaan naar Soest. J. F. J. Visser, geen, gep. van Tuindorpweg naar Amsterdam. C. en J. Hoeben, R.K.. d.b., van Schoolstraat naar Alkmaar. J. C. Ligeremoet, echtge. W. P. Besse, N.H., zonder beroep, van Schoolstraat naar Schoten. E Schouten, gem, zender beroep, van Berkenlaan naar Amsterdam. A. M. Pronk, N.H., dienst bode van Dorpsstraat naar Amsterdam. f. P. van Elfrinkhof, R.K., verpleegster, van Tuindorpweg naar Alkmaar. H. Bernhard, E.L., timmerman. van Berkenlaan naar Am sterdam. A. M. Kalberg, R.K., zonder be roep van Stationsstraat naar's Gravenhage. J. Strieker, N.H., dienstbode, van Stations straat 2 naar Castricum. A. Angerer, R K dienstbode van Breelaan naar Duitschland. H. Jendraszak, R.K., dienstbode, van Eeuw. laan naar Hamborn, Duitschland. C. Heijnis, R.K., arbeider van Kogendijk naar-Velsen IJmuiden. HHarktberichten BROEK OP LANGENDIJK, 9 Dec. '26. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 17.20—/ 22.50; Bloemkool 2e s. 5.40— 720 per 100; Wortelen f 3; Roode Kool le s. 2—/ 4.70; Roode Kool 2e s. f 0.90— 1.80; Gele Kool 0.90—/ 2.60; Witte Kool (Deensche) 13.30; Uien 3— 3.40; Drielingen 1.702, alles per 100 K.G. Aanvoer: 2800 stuks Bloemkool; 1000 K.G. Wortelen; 70000 K.G. Roode Kool: 38000 K.G. Gele Kool; 28000 K.G. Deen- Witte; 40500 K.G. K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 9 Dec 1926. „De Tuinbouw." Heden beskeade men voor: Bl. kool le s. 11.5019.70; Bloemkool 2e s. 5.5010.50; Bloemkool 3e s. 0.75 4; Roode Kool 2.50—/ 3.40; Witte Kool 1.70—/ 2.20; Gele Kool 1.60—/ 2.70* Uien 1.401.50; Drielingen /-0.90; Nep 0.85—/ 0.90; Spruitkool 2.05. WARMENHUIZEN, 9 Dec. 1926. Roode Kool le s. 2.204.40; Roode Kool 2e s. 2—/ 2.60; Uitschot 0.80—/ 2.40; Gele Kool le s. 2.20—/ 2.60; Gele Kool 2e s. 1.101.70; Deensche Witte Kool le s. 2.303; Deensche Witte Kool 2e s. 1.50—/ 1.90; Uitschot 0.80—/ 1.50; Drielingen 2.40; Uien 3.503.70; Grove Uien 3.503.80; Peen 2.70; Aanvoer: 35000 K.G. Roode Kool; 6600 K.G. Gele Kool; 11600 K.G. Deensche Wit te Kool; 4200 K.G. Uien; 1000 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 9 Dec. 1926. Uien 3.203.50; Drielingen 2.20 2.80; Grove Uien 3.60—/ 4; Roode Kool 1.80—/ 4.50; Doorschot 1.10 3.50; Gele Kool 2—/ 2.80; Deensche Witte 2.30—/ 3.30; Doorschot 2.40— 2.70; alles pet 100 K.G.; Bloemkool le s. 12116.80; Bloemkool 2e s. 2.10 2.30 per 100 stuks. Aanvoer: 14000 K.G. Uien; 105200 K.G. Roode Kool; 16200 K.G. Gele Kool; 31500 K.G. Deensch Witte; 700 K.G. KroioK .400 stuks Bloemkool, v

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7