'WiSSL. Backin I TALI AMO Wfiarsctiiiwingen van Nierziekten. RacSio-hoekje Kinderen Kloosterkalsem (PLUMBME Bakpoeder In en om de hootdstad. DRAl3t lA'YAN'VAlKE R D Oelker's StaciSBiieuws Tijdschrifien FpovinGiaiai nieuws Doffe pijn in den rug na insparaning, of scherpe steken, ais gij u na bukkcn opricht, is diJcwijlis het eerste verschijnsel van ennstige nierzwakte. Spoedig daarna kunnen uri ne- stoornissen, hoofdpijn, een afgemat gevoel, duizeligheia, zcnuwachtigheid, hartkloppin- gen. kortademigheid, vermagering of krachte- foosheid optreden. De nieren' behooren tot de tee rate organen van het Iichaam, en deTgelijke verechijnselen waarscbuwen u, dat uw nieren verzwakt of aangedaan zijn. Verwaarloos zul'ke waar- schuwingen niet! Kom de nieren zonder uit- stel te hulp met het middel, dat zij noodig hebben. Begin onmiddellijk met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren PiPen, het speti- fieke middel voor zwakke nieren en blaas. Dit beVordert de goede werking der nieren, en beschermt u tegen rheumatiek, lendepijn, ischias en urinestoornissen. Mannen en vrouwen uit alle deelen van Holland getuigden hoe terdege Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken. Het middel is gegarandeerd zuiver, en het is zoodanig samengesteld. dat de nieren de juiste hulp onitvangen, waardoor zij weder flirtk en krachtig werken. Daarom behaalden Foster's Pillen ook zulke goede en duurzame resul- faten. Verkrijgbaar (in glasverpakkitng me>t geel etiket, let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f. 1.75 per bacon. Hilversum, 1050 M. 8.10. V. A. R. A. avond. Spreker: De heer S. de la Bella, besluurslid van het N. V. V., over: Het R. K. solidarisme in theorie en practijk. Dubbelmannenkwartet „Apollo" te Amsterdam, onder leiding van H. Dijkstra. fMej. Jet Bonn, declamatie. De heer P. v. d. i'Hurk, fluit. De heer J. Morissen, piano. 1. Sonat Es»dur, Bach (fluit en piamo). 2a. Hoe ,een oorlog ont3taat, Charivarius. b. Arbei- ders Dividend, v. d. Linde. c. Fragment uit vDe Opstandigen", Roland Hoist (declama tie). 3a. Priere, Schaeken, b. Avondrust, H. Dijkstra. c. Avondliedje, Dijkstra. d. Een meisje van Holland, Weissenborn (zang). 4a Romance, St. Saens. b. Romance, Bernard (fluit en piano). 5. Rede van den heer de la Bella.. 6. Barcarolle et saherzo, Casella (fluit en piano). 7a. Het luchtschip, Chari varius. b. Fragment uit „Droomkoninkje", ■f leyermans (declamatie). 8a. Benedictus. VTylman. b. Hymne a la nuit, de Rille. c. t Waldesrauschea, Ullrich, d. Schlaf ein, J/olkslied (zang). Zondag 12 December. Hilversum, 1050 M. 10.15—12.— Uitzen- tling van den diercst der St. Dominicuskerk te Amsterdam. Voor het Kyrie: Hoofdstuk 4 v. '4-7. Ps. 84. Na ae gczongen getoeden van den priester, Graduale. Ps. 79. Na het Credo: Ps. 84. Na het Agnus Dei: Isaias. 35. Het koor van de kerk zingt de Gregoriaanschc Mis. Na de consecratie: Adore Te, devote 4st. Mannenkoor van Ph. Loots. Na de H. Mis- 'Ave Maria, 4st. Mannenkoor van J. A. S. v. Schaik. De predikatie zal worden gehou- den door Pater A. M. C. L. Vermeulen, S.J., rector van „De Krijtberg" te Amsterdam. On der we rp: Licht na duistermis. 1.—2.30. Ka mermuziek door het Cone, rtgebouw-kwartet. Louis Zimmerman, le viool. Joh. Herb- schleb, 2e viool. Godefroy de Vreeze, altviool Marix Loevensohn, cello. 2.30—4.45 Concert door de Amsterdamsche orkestvereeniging, onder leiding van Frans van Diepenbeek, in Artis te Amsterdam. 5.50 Dienst in de Geref. Kerk te Haifweg. Vo#rgangerDs. E. A. Groenewegen. 1. Orgelspel. 2. Votum en ze- gen. 3. Zingen Ps. 89:7. 4. De geloofsbelij denis. 5. Zingen Ps. 116:10. 6. Gebed. 7. Tekst Joh. 3:30. 8. Zingen Ps. 98:1 en 2. 9. le deel preek. 10. Tussch.enzang. Lofzang van Zacharias: 4 en 5. 11. 2e ged. preek. 12. Dankzegging. 13. Zingen. Lofzang van Si meon 2. 14. Zegen. 15. Orgelspel. 8.Pers on sportberichten. 8.10 „Faust", opera in 5 bedr. van Gounod. Alg. leiding: Chris de Vos. Het versterkte H. D. O.-orkest, onder leiding van den heer Zeldenrust, dirig. van de Fransche Opera Den Haag. Margaretha, Lotte Muskens-Sleurs. Soebel, Betty v. d. Bosch-Schmidt Martha, Gust. Schoepmaker. Faust, Jules Moes. Mephisto, Paul Pul. Va lentin, Anton Dirks. Wagner, B. Leeuwin. Daventry, 1600 M. 3.50 Concert door de imfitaire band van H. M. 17e en 21e Lancers G. Naish, sopraan. R. Burnett, bariton. Y. Arnaud. harp en piano. 5.50—6.05 Lezing: The selfish giant, een korte vertelling van Oscar Wilde. 8.20 De klokken van de St Martin in the fields. 8.35 Kerkdienst. 9.15 Lezing: The missions to seamen. 9.20 Weer- bericht, nieuws 9.35 Mozart. N. Eadie, so praan. Sympt onie-orkest. 9.55 Symphonie ecmcertante in E-flat. J. Pougnet, viool. Berly, viola 10.10 Symphonie in B-flat. 10.30 Mo- zartliederen voor sopraan. 10.40 Orkest 10.5611.25 The silent Fellowship, van Cardiff. Parijs „Rculio-Pari$", 1750 M. 1.05—2 Orkestconcert. 5.05—5.55 Concert door de Radio Jazz Symphonic. 8.50—10.50 Concert door het orkest Mario Cazes. Dansmuziek Konigswusterhausen1300 M. en Berlijn 484 en 566 M. 8.20 Morgenconcert. 10.50 Miiitair niuziekcorps. 1.05 Voetbalwedstrijd 3.506.20 Kamermuziek. 7.20 Gedichten- voorlezing. 8.20 Vroolijke avond. Bandoneon club Westen. L. Bernardo, sopraan. P. Hei demann, ternjj-. 9.5011.20 Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 8.35 Morgenconcert. 12.25 Concert. 1.05 Orkestconcert. 4.50 Deutsche ChriStnachtlegende", orkest, koor en soli. 7.20 Ouderwetsche muziek. Brussel, 508.5 M. en Antwerpen 265.5 M 8.5010.50 Orkestconcert. Mme. Germain, zang. Om 9.50 onderbroken door een lezing over: Lie Rousseau aux symbolistes. Munster, 241.9 M. 8.20 Morgen-orkestcon- cert. 11.2012.20 Werken van Schubert voor viool en piano. 3.204.20 Concert cloor de mannenzangyereeniging. 4.505.50 Con cert. Orkestmuziek, zang en declamatie. 7.50 9.20 Plat-Duitsche liedjes bij de luit 9.20 10.20 Concert uit Cafe Kaisertiof. Maandag 13 December. Hilversum, 1050 M. 12.Politieb^richten. 3.30—4.Vrouwen-halfuurtje door Mevr. Rhemonda. 5.6.Kinderuurtje door Mevr. Ant. v. Dijk. 6.6.45 Concert door het H. D O.-orkest 6.45—7.15 Tuuipraatje door den f heer K. C. v. Nes, over: Uw tuintje. 7.13 7.45 Engelsche les voor beginners. 7.45 Po- litieberichten. 10.Persberichten. 8.10 Een a vend, in de Zaanstreek. 1. Fanfarecorps ..Onderling genoegen", Krommenie. Dir. G. Schaar. 2. Zaatiland's mannenkoor. Dir. F. J. Sicking. 3. Kleppermarsch van Jan Morks (50 jongens en meisjes uit Zaandijk), met be- geleiding van Zaandijks fanfarecorps. Leider A. de Vries. 4. De WestzaansChe Xylophonis1 de heer G. P. Donker, begel. van Rem. Free- ling uit Zaandam. 5. Het Zaansche Molen- lied, Pianobegel. van Mej. M. Ephrainc uit Zaandam. 'Gei'll. door het monotoon molen- geluid. 6. Mandolinegezelschap „Con Amo- re", Zaandam. Dir. G. L. Kat. 7. Rede door Burgemeester K. ter Laan van Zaandam, over: Wat de Zaanstreek biedt. 8. Het Wor- merveersche Strijkkwartet (2 violen, altvioo', cello). 9. Het Zaansche Saxophone kwartet (sopraan, alt, tenor, bariton). 10. Het duo Kok uit Wormerveer. 11. Gem. Zangver ..Daniel de Lange", Koog a.d. Zaan. Dir. F J. Sicking. 12. Zaandamsche accordeon-vir- tuozen Hartog, de Jcngh. 13. Muziekgezel- schap ..Crescendo", Wc-stzaan. Dir. A. de Vries. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Concert door het Daventry-kwartet en solisten (so praan, tenor, fluit). 1.202.20 Orgelconcert van de St. Michaelskerk. 3.20 Lezing: Clas sification and examination. 4.20 Dansmuziek door de R. A. C band. 4.35 Le^ng: Makers of modern Europe, Recapitulation and exa mination. 4.50 Dansmuziek dcor de R. A. C- band. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert van het Rialtc-theater. 7.Berichten. 7.20 Tijd- sein Big Bom, weerbericht, nieuws. 7.50 Mu ziek. 8.Causerie. 8.20 Welsh Programma M. Bryngwyn, declamatie. O. Bryngwyn, ba riton. Orkest. 9.05 „Romance", van E. Shel don. Fragment van de le acte. 9.40 Christine Silver, zang en humor. 9.50 Causerie. 10.05 Fransche suite no. 4 in E-flat van Bach. Pia ncconcert. 10.20 Tijdscin, weerbericht,'nieuws 10.3511.20 Kamermuziek door het Intime trio (sopraan, piano, viool, cello). 11.20— 12.20 Dansmuziek door de Howard Band Parijs „Radio-Parts"1750 M. 12.50— 1.50 Concert. Orkest Gayina. Mme. Daumas, zang. 5.055.55 Orkestconcert. 9.0510.20 Concert. Orkest en voeale solisten. Konigswusterhausen, 1300 M. 1.502.20 en 3.20—8.10 Lezingen en lessen. 8 20 Verdi, Puccini-avond. D. Manski, sopraan. B. Ta- len, tenor. Orkest. 9.50—11.50 Dansmuziek Hamburg, 394.7 M. 11.501.20 Orkest concert. 1.252.05 Kamermuziek. 3.35—4 20 Concert en declamatie. 4.205.05 Dansmu ziek. 5.205.50 Orkestmuziek. 7.509.20 Hans Hermanns. Erna Kroll Lange, zang en orkest. Brussel, 508.5 M. en Antwerpen 265.5 M. 8.509.50' Orkestconcert. 9.50 le acte van ..Philips II", drama van Emile Verhaeren. 10.1010.50 Orkestconcert. Munster, 241.9 M. 10.50—11.50 Orkest concert. 12.502.05 concert. Ivanovici, Lan- ner, Strauss, Waldteufel. 3.504.40 Liede- ren van Brahms. 7.209.40 Werken van Beethoven door orkest. 9.4010.20 Voorle- zing door Kurt Siemers. 'o HET NFEU WE k tmiSTMIDDEL van KIND PEPERMUNT Voor H.it. win&eliers bi): J, F. Lieshout 6. Kuipers, te Alkmaar. CCXIIl. Economische kwestiis. Men weet het, er schijnt inderdaad sprake van geweest te zijn de Economische Confe rence onder de auspicien van den Volken- bond in ons land, met name in onze hoofd- stad, te houden; men weet ook reeds, dat vol- gens de berichten, die in het begin dezer week uit Geneve tot ons kwamen, van het plan is afgezien, zulks, volgens den correspondent van het „Hbl." daar ter plaatse, „omdat men de extra-onkosten voor de conferehtie, te Am sterdam te houden, niet aandurfde, gezien ook den zuinigheidsijver van de bonds-budget- en controle-commissies." Zulks is jammer voor Nederland, omdat het houden der con ference in ons land wederom een goede recla me naar buiten zcu geweest zijn; omdat een dergelijke belangrijke internationale samen- komst binnen Amsterdam, en nog wcl in het gebouw van het Koloniaal Instituut, de betee- kenis van Nederland als koloniale mogend- heid naar buiten nog eens duideiijk in het licht zou hebben gesteld; omdat de vreemde- lingen van beteekenis en naam, die hier geko- men zouden zijn, hadden kunnen ontwaren, dat we te Amsterdam al geruimen tijd bezig zijn de noodige voorbereidingen te maken voor het groote jaar 1928, als daar zijn: het voorbereiden tot den bouw van het nieuwe Stadion met alles wat daaraan annex is; het optrekken van het groote hotel aan den in- gang der Vijzelstraat; het verbreeden dier- zelfde straat aan het andere einde; het ver- beteren onzer verkeerswegen. We doen .wat we kunnen in de stad, ook om de stad. Dit laatste is weder hoog noodig, omdat in 1918 alle vreemdelingen, die tot ons zullen komen ter wille der Olympische Spelen, vermoedelijk hier geen onderdak zullen kunnen vinden; vandaar dan ook, dat men nu reeds in Haar lem en omliggende gemeenten en mede in het Gooi doende is toezegging te krijgen van par- Cculieren, die gedurende het wereld-sporteve- hebben altijd wat! heelt alle wonden nement huisvesting aan een of meer vreemde lingen zullen willen verleenen. In verband daarmede is het verblijdend, dat pogingen worden gedaan van Rijkswege om de groote verkeerswegen, die de hopfdstad met Kenne- merland en Gooiland verbinden, binnen den betrekkelijk korten tijd, die nog rest, zooveel mogelijk te verbeteren, opdat de buitenland- sche automobilisten althans geen al te slech- ten indruk zullen krijgen van ons land, met betrekking tot het verkeer. Van dit alles hadden de internationale eco- nomen, waren zij thans naar Amsterdam ge- komen kunnen zien en hooren, en ook en dat zou zeker, gezien het doel hunner confe rence, wel het allervoornaamste zijn geweest zouden zij, ter plaatse nog wel, kennis hebben kunnen nemen van de economische vraagstukken, die op dit oogenblik voor ons land en voor Amsterdam allereerst van zoo groote beteekenis zijn. Want inderdaad wij hebben hier op het oogenblik dergelijke vraagstukken, die zeker de moeite waard zijn Natuurlijk, in de eerste-plaats wel het eco nomische vraagstuk, hetwelk ons alien zon der onderscheid raakt, dat van het plaatselijk belastingwezen, zoo geweldig moeilijk, omdat de gezonde economie voor Amsterdam voor- schrijft nadrukkelijk voorschrijft dat er bezuinigd moet worden, maar eigenlijk is er niemand, als het er op aankomt te antwoor- den op de vraag: „waarop dan bezuinigen allereerst?", die precies weet te zeggen of durft te zeggen, dat daarop en hierop aan- merkelijk .bespaard kan worden, als men maar wil. Of, is er b.v. op het oogenblik iemand, die zou diirven voorstellen radicaal in te grijpen op de loonen van gemeente-werk- lieden, die ver boven die van het particulier bedrijf in het algemeen uitgaanzou durven voorstellen voor onderwijs geen cent, maar dan ook geen cent meer uit te geven dan bin nen de bepalingen, der wet beslist noodzake- lijk is? Ik geloof niet, dat zoo iemand te vin den zou zijn, en ik kan me begrijpen, dat hij niet te vinden is, want aan dergelijk ingrijpen zouden moeilijkheden en gevaren van aller- lei aard verbonden zijn. Een andere economische aangelegenheid is van minder ernstigen aard, doch niet onaar- dig om even belicht te worden. Er is, zoowel hier als elders in ons land, een beweging gaande, welke bedoelt het geven van cadeaux bij artikelen, die door het publiek als artikelen van dagelijksch gebruik gekocht worden tegen te gaan. Ge weet, evengoed als ik, dat deze kwesCe volstrekt niet nieuw is en dat het cadeauxstelsel tot allerlei zonderlinge con currence aanleiding heeft gegeven. De pogin gen om klanten te trekken door het toegeven van dit of dat bij den aankoop van zekere hoeveelheden boter of margarine of wat dan ook, op de artikelen, die de huisvrouw telkens weder noodig heeft, zijn op bedenkelijke wijze toegenomen en het is zeer begrijpelijk, dat de handeldrijvende middenstanders, die economi- schen kijk genoeg bezitten om te begrijpen, dat dergelijke concurrentie ten slotte elken ne- ringdoende meer kwaad dan goed doen, er zich voorgespannen hebben, om zoo mogelijk aan dit euvel een einde te maken. Maar juist omdat zulks het geval is, is het wel eigenaar- dig, dat deze soort concurentie thans wordt toegepast in zaken, waar men met zoo dade lijk zou verwacht hebben. In de dagen, die aan het St. Nicolaasfeest vooraf gingen, kon men geadverteerd vinden, dat de ondernemer van een waarlijk niet onbeduidend restaurant in deze stad zijn klanten bij de koffie „gratis banket" zou aanbieden; een ander restaurant is nog verder gegaan en belooft gedurende de geheele December-maand bij ieder diner, dat men bestelt, gratis een paar glazen wijn en een kopje koffie. Alles heel aardig vermoe delijk voor den klant, maar toch zeker een wanhopige geschiedenis voor degenen onder de neringdoenden, die pogingen aanwenden om het cadeaux-stelsel den kop in te drukken of zouden die restaurant-ondernemers hun vriendelijk aanbod van gratis banket en gratis wijn niet als „cadeau-geven" bestempeld wil len zien? Hoe het zij, we hebben hier toch in elk geval ook te doen met eene niet zonder beteekenis zijnde, economische kwesCe. Het andere economische vraagstuk, dat voor Amsterdam zeker van groot belang moet worden genoemd, betreft het kerkelijk gebied. Zij is feitelijk van beteekenis voor elke zich uitbreidende groote stad. Velen onzer hebben vermoedelijk al meer dan een6 gelezen van hetgeen er in de Lon- densche City, dus in dat gedeelte der wereld- stad, hetwelk een paar eeuwen geleden nog het eigenllijke Louden was, te doen is ge weest en nog van doen is. met betrekking der vele oude kerken. die men daar vinden ban. In den loop der eeuwen is de City van Loncen geworden tot een stadsdeel, waar de niens«lien wel degelijks in hun millioenental komen werken, doch waar't aanta! vaste in- woners slechts ertkele duizeniden bedraagt. Gevolg daarvan is, dat de meeste der Ciiy- kerken 's Z on dags niet bezocht worden en feitelij'k overbodig zijn, waardoor de vraag rees of men niet veistandiger zou doen de meeste dier bedehuizen te verkoopen en met het daarvoor betaalde geld, hetwelk zeker enorm veel zou wezen, omdat bouwterreirt daar sehatten waard is, nieuwe kerken te 'bouwen in die nieuwe wij'ken, waar ze noo- idig zijn. Groot verzet is tegen die voorstel len text afbraak gekomen van de zijde van- hen, die het oude stadsschoon willen be- scherirten en de historische gebouwen tot el'ken prijs willen behouden en het einde van het „lied", op dit oogenblik althans, is, dat het Parlement den afbraak verboden heeft. Wclsru, een soortgelijke kwestie hebben we te Amsterdam. \#e hebben ook een aan- tal ledlig staande, of althans weinig bezochte kerken: de Oude Kerk, de Zuider-keik, de Noorde,-kerk, misschien zijn er nog wel meer in het oude Amsterdam, hebben weinig be- zoek en kosten geweldig veel aan onder- houd. De stad heeft zich uitgebreid naar ilie streken van het kompas en ia vensdiill- I lende nieuwe srtadlsgedeelen zijn er to den loop der jaren tal van nieuwe kerken ver- rezeni van uiteenlloopende gezindten; onilangs is gereed gekomen de nieuwe Roomsch- Katholieke kerk in he't Insulinide-kwartier buiten de Muiderpoort, die door haar ge- weH'ig groot dak reeds van ver re de aan- dadht trekt der vreemdelingen, die de faoofd- stad uit het oosten des lands naderea. Zoo zijn er tal van nieuwe kerken verrezen, vele met hooge torens, die het beeld der iioofdstad zeer veranderd hebben, maar die mooie oude torens van eeuwen her zijn daar om niet minder aangrijpend gebleven. Geen s ter vela ng, die de oudie bedehuizen, waarbij die torens behooren, verwijdem zou willen zien er kan nook sprake wezen van af braak van die eerwaardige gebouwen, maar dat neemt niet weg^dat het onderhoud der kerken, waarvoor de kerkelijke gemeente te zorgen heeft de torens worden van stads- wege in orde gehouden hoe langer hoe meer geld gaat kosten in verhouding tot de inkomsten, die het kerkbestuur van de geloo- vigen tot onderhoud ontvangt. De kwest-e heb ik meermakn hooren aamroeren en blij- kens hetgeen er dezer dagen ook in kerke- lijke bladen over geschreven is, blijft zij aan de orde en zal a'lengs van evenveel beteeke nis worden als zij was in de Londensche City. Niet omdat het oude gedeelte van Amster dam Zondags niet bevolkt is, doch vooral omdat die oude kerkgebouwen, met name de drie, die in vroeger eeuwen een geheel an der, een veel deftiger stempel droegen, dan in or.zen tijd het geval is. Er zijn thans dui- zenden Amst'-rdammers, die zeker zelden of ncoit in de buurt van de Oude- en Zuider- kerlc komen en er vermoedelijk nook meer van gezien hebben dan de torens, uitstekefi- de boven de huizen, maar die niettemin diep verontwaardigd zouden zijn indien er ook sprake van zou kunnen wezen de sChennende hand aan die eerwaardige gebouwen te siaan. Maar, indien het onderhoud er van de kerkelijke gemeenten te machtig zou worden? Dan zal er toch iets moeten gebeuren. Wat? Dat zal de tijd moeten leeren. De economi sche kwestie blijft in deze ook hangende. Toch ammer. 4a: de Internationale Econo mische Confereretie niet naar Amsterdam komt! SINI SANA. LEEUWARDFli BOTERCONTR6I.ESTA flON „NOORD-HOLLAND". Vrijdagmiddag vergaderde in hei Land- bouwhuis het BofercontrolC Station Noord- Holland, onder voorzitterschap van den heer H. K. Koster. De door den secretaris Ir. de Waal gelezen notulen werden onvere.nderd vastgesteld. De mededeelingen waren de voigende a. Huldeblijk Dr. Swaving. Op 30 October 1.1. werd aan den wnd. Directeux-Generaal van den Landbouw Dr. A. J. Swaving een huldeblijk aanigeboden ter gelegenheid van zijn 40 jarig ambts- jubileum. Het spreeki wel vanzelf dat, gezien zijne groote verdiensten voor de botercon- trole, ook ons station aan dit huldeblijk heeft d-.elgenomen. b. Wijziging rijksvoorschriften. Zooals op de vorige ledenvergadering werd medegedeeld, is het de bedoelimg om de rijksvoorschriften op enkele punten te wij- zigen. De Centrale Oommissie voor de Boter- conitrolestations heeft de conoeptwijzigingen •behandeld en za! nu aan den Minister voor stellen enkele wijzigingen aan te brengen. Hoe het zal worden, is nog met bekend In een voorgestelde wijziging wordit het verbo- den, dat hooger personeel nog handel kan drijven in ongecontxoleerde boter Niet ver- boden zal zijn aan het lager personeel er een winkelitje op na te houden, waar andere dan geconitroleeirde boter wordt verkocht. Een principled voorgestelde wijzigtog is, dat geen misleidende opschriften op de om- wikkelpapieren mogen worden gedrukt. Wel zal het toegestaan zijn, dat het omwik- kelpupier den naam en het adres van niet- aangeslotenen bevat. Het opschrift zal de goedkeurtog moeten verwerven van- den rijkszuiveliaspecteur, ter- wijl het bestuur ten alien tijde de bevoegdr held zal hebben, de vergunning te treicken. De omwikkelpapieren mogen niet het ka- raicter hebben, dat de wimkelier is aangeslo- ten bij de controle Door dezen maatiegd wordt verwacht, dat de winkelders meer boter van het station zul len gaan beirekken. De minimum-boetc zal van f 2.50 op 3.worden gesteld. De waarsehuwingen bij het vinden van een te hoog watergeha-te zullen vervallen. c. Leden. Op 1 Januari 1926 bedroeg het ledental 69, n.l. 43 Zuivelfabrieken, 9 Melkinrich'ingen en 17 handelaren. In den loop van 1926 be- dankte 1 lid-handelaar, terwijl 2 melkinirich- tingen als lid werden aangenomen, zoodat het ledental op het oogenblik bedraagt 70, n.l. 43 Zuivelfabrieken, 11 Meikinrichtiaigen en 16 handelaren. d. Personeel. Tot ons groot leedwezen xwam ons sinds de vorige ledenvergadering door den dood te ontvalkn onze hooggeachte admimstratrice Mej. G. Nierop, die steeds hare beste krach- ten aan onze beide stations heeft gegeven en wier nagedachtenis dan ook bij ons in hooge eere zal blijven. Ons Bestuur heeft gemeend goed te doen door te zamen met het Kaas- controlestaticn aan haar eenig overgebleven zuster vergoeding te verleenen voor de ziek- tekosten. e. Propaganda. Gezamenlijk met het Kaascontrolestahon werd deelgenomen aan de Middenstandsten- toonstelling, te Purnierend gehouden van 21 tot 29 Augustus. Bij deze gelegenheid is eene klcine oplage redamebriefkaarten vervaar digd, waarvan het restant onder de leden verdeela is. f Strafmaatregelen. Tot heden warden in 1926 opgelegd 48 boeten, n.l.: 45 wegens een te hoog water- gehalte in de boter, 2 wegens vermi.ssing van merken en 1 wegens oniuiste boekhouding. Tot leden van de commissie voor het na- zien van de re keying en verantwoording over het boekjaar 19'26 en de begrooting voor 1927 werden anngewezen de Coc-p Zuivel- fabriek „D? Eens^ezindhei'd" te St. Maar- tersbrug. Coop. Zuivelfabriek „De Volhar- dinc" te Hem en de NV Stoomzuivelfabriek „D" Holland" te Castricum. Hierna volgde sluiting. GEMEENIELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKER1NG EN ARBEIDSBEM1DDELING. Kosl.lcoze bcirdddeling vcor werkgevers (geefsters) en wcrknenurs(necmsters). Voor vrouwelijk perscueel ingang deur No. 2, Administralie. Gcopend van voorm. 91 uur nam. en nam. van 45 uur. Voor werknemers uitsiuitend van '912 uur er Maandag- en Donderdagavctid van 7—5 uur D:s Zaterdags alleen van 91 uur. De ambtenaar van bevengenoemden diqnst mrakt bekend, dat heden de voigende werk- zoekuiden zijn ingeschreven 1 Banketbakker, 2 bankwerkers, 1 be- drijfsleider, 1 boekbinder, 2 boerenarbeiders, 3 broodbakkers, 3 chauffeurs, 1 chocoladebe- werker, 1 drukkcr, 15 (1) gTondwerkers, 1 hotelbcdiende, 4 kantoorbedienden, 1 kellner, 4 kleermakers, 1 kok, 1 kuiper, 1 letterzetter, 4 mach. houtbeiverkers, 1 machinezetter, 1 machinedrijver, 7 magazijnbediendeci, 3 (1) meubelm-.kers, 5 metsciaars, 15 opperlieden, 5 (2) pakhuisknechts, (1) scheepsbouwer, 1 reizegcr, 1 schcepstimmennan, 5 schippers, 12 (10) schilders, 1 scnoenmaker, 11 (9) si- garenmakers en 3 ged. werkloos, 2 (1) sme- den, 2 stokers, 1 straatmaker, 1 tabaksbewer- ker, 6 (1) timmerlieden, 3 (1) tuinlieden, 2 vocgers, 1 voerman, 2 wkikeibedknden, 94 (19) losse arbeiders, 5 werkstere. De tusschen haakjes geplaaiste cijfers heb ben betrekking op tie tcwerkgestelden'in de werkverschaffing. Geplaatst: 1 bakker, 3 grondwerkers, 1 metselaar, 1 stucadoor, 2 timmerlieden, 9 losse arbeiders en 3 werksters. Alkmaar, 11 December 1926. Dc ambtenaar voornoemd, A. KLEIJMEER. GEMEENTEBUREAU VOOR ADVIES BIJ BEROEPSKEUZE. DOELENSTRAAT. Gcopend op Maandag- en Dcmderdagavonc van 78.30 en op Woensdagmiddag var 24 uur. Advies kosteioos. Het hoofd van den dienst, L G. HAREMAKER. Het nieuwe nummt-r.van De Vri/dagavond, Joodsch weekblad (een uitgave van de N V. Uitg. Mij. „Exce!sior" Amsterdam, Van Eeghenstraat 189) heeft een memoriam-arti- kel van dr. B. Israel Ricardo over wijlen I. van J. Palache. J. S. da Silva Rosa schrijft over den zelfden opperrabbijn, onder het op schrift „Een ware herder". Een tweetal foto's van de plechtige uitvaart behooren bij deze artikelen. Rabbijn M. Cohen te Rotterdam le- verde de fcijdrage „De vrije wil" Opgenomen is het slot van „FIet FranschJoodsche par lement (Synhedrin) in Parijs onder Napoleon (1807)", met een viertal gravures. Ben Sime on levert de 53ste bijdrage van „De Bijbel naverteld", behandeld wordt het boek Sa muel II. Voorts een brief uit Palestina, het weekoverzocht, en het vervolg van een vertel ling uit den ouden tijd. Dit weekblad wordt uitstekend verzorgd. Het is op goed papier gedrukt en met een dui- delijke letter gezet. Ulf WINKEL. Vergadering van den Raad der gemeente Winkel op 9 Dec. 1926. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter ojxende de vergadering Mededeelingen. Omtrent onderzoek motorbrandspuit en brandwezen werd nader medegedeeld dat de brandiraoca itiu g^laatst en een oefe- is verkrijgbaar bij de meeste goede wtnkehers.en wordt af- gewogen in Italiano-zakjes 20 cents per ons OEFABB.DOOR DE FABR1KANTEN Zorg daarom altijd Akker's Klooster- balscm in huis te hebben om dadelijk te kunnen helpen bijbuilen, schrammen, ontvellingen, kneuzingen, brand-, snij- en stootwonden, spierpijn, wintervoeten. .,7 O met rozljnen naar Oetker s»Recept, gebakk. m. een door Dr Oetker op wetenschappelijken grondslag vervaardigd Bakpoeder. Backin vervangi de Gist. Men gaat onmiddellijk tot hakken over, het decg rijst ondet het bakken. Backin is zuinig in het gebruik en niet. zooals gist, aan bederf onderhevig. 80 gr. boterf 0.25 2 eieren0.12 150 gr. suikerca. 0.07 250 gr tarwebloem0.08 '/a pakje Dr. Oetker's Backin O.Ot- l/» liter room ca. 0.20 150 gram rozijnen0.18 150 gr. krenten0.12 lf2 citroen0.03 f 1.09 Bereiding: Men roere de boter tot room, voege suiker, eieren, geraspte citroenschil, het gezeelde en met Backin vermengde meel en de room toe. dan rozijnen en krenten. Vul een in» gevetten vorm met dit deeg en bak de cake bij middelmatige hitte ruim 1 uut. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een eratis»rcceptenboekje toezenden.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6