ZiM&wyijri SanaRirin Schoolqaande Kinderen UROL Vebelijkscb Overzicbt Vraag en Aanbod. orrfcstaan door kouvatten besirijdt men snel en goed door L. Frankenberg Aikmaar 50tabletten ^3ct.40en 75ct Daarop hield het hoofd der school een be- spreking over Indie. De aanwezigen hebben vaai deze toelichting zeer genoten. Door de heeren Jb. Otto en Wr. Butter werden inlichtingen gevraagd over het ze- vende ieerjaar en over de vereenvoudigde spelling. De voorzitter beantwoorddle beide vragers haar genoegen. Dankbaar kwam nog tot uiting het ontha- len der schooljeugd en het onderwijzend per- soneel door den lieer Jn. Wit en echtgenoote ter gelegenheid van hun 25-jarige echtveree- niging. Na den gebruikelijken rondgang door de school, om het werk der kinderen te bezichti- gen, was deze avohd weer geeindigd1. UIT OTERLEEK. Vergadering van den Raad der gemeente op Vrijdag 10 Dec., des morgens half elf. Voor zitter de heer D. Huijser van Reenen, tevens secretaris. Alle leden aanwezig. Ingekomen was een adres van S. Volkdrs en echtgenoote, met verzoek om 10 loonsver- hooging voor schoolschoonmaken. Met het oog op de reeds vastgestelde be- grooting 1027, stelden B. en W. voor over het afgeloopen en het komende jaar een gra- tificatie te verleenen van 10. Dan kon in 1927 bij het opmaken der begrooting voor 1028 overwogen worden om loonsverhooging te verleenen. Zonder hoofdelij'ke stemming werd goedgevonden de gratificatie te verlee nen. Adres van de Oudercotnmissie te Stompe- toren met het verzoek tot het instellen van een cursus voor vervolg-onderwijs aldaar met opgave Van een 7-taI leerlingen, die dezeri cursus dan willen volgen. De heer de Boer, secretaris der Oudercom missie, lichtte nader toe, dat deze leerlingen zijn aangegeven op den Ouderavond. De voorzitter zou willen zien, dat de raad eerst het aantal leerlingen vaststelde. Het is bij onderzoek gebleken, dat een er geen ge- bruik van zal maken, terwijl een tweede mo- menteel nog school loopt en dus als zoodanig niet meegeteld mag worden, zpodat er dan .nog twee uit de gemeente overblijven en de rest uit Schermerhora. De heer Spaan betoogde, dat het dan een cursus zou worden ten voordeele van andere gemeenten. Dit is op zich zelf geen bezwaar. mits die gemeenten dan ook bijdragen Spr. zou het minimum aantal zoo laag mogelijk willen stellen. De kosten, die geraamd worden op 200.achtte spr. wel wat hoog. De heer de Koning: Dat is veel te duur. De heer Witteveen hoopte, dat de belang- stelling nog wel iets grooter zou worden en noeande een paar voorbeelden. De heer Dekker zou gaarne zien, dat de leerlingen dan den geheelen cursus tot het einde volgden. De heer Spaan zou willen dwingen om den cursus te blijven volgen. De heer witteveen: Dat gevoelen sprak de heer Dekker zoo even al uit, maar dat zal niet gaan. De voorzitter: Laat de raad zieh eerst uit- spreken: ia of neen. B. en W. betreurden de geringe belangstel- ling, maar moeten de feiten onder oogen zien. De heer Witteveen verwachtte, dat de kos ten minder hoog zullen worden. Schermer hora zal toch ook moeten bijdragen. Het zou toch zeer hondsch zijn als Schermerhora zei „Je doet maar, doch ik doe niet mee." De voorzitter vreesde, dat, als de omslag per kind werd gerekend, Schermerhorn niei zou willen. De heer Dekker: Ons kost het dat, en wi! Schermerhorn daarvoor instaan. Dat is twijfelachtig. De heer Witteveen wilde deze poging niet laten stranden op eventueelen onwil van jcher merhora. Ook het Hooger Onderwijs kost onze gemeente steeds veel geld, in vergelij king met dit heel wat meer, alsook het bij zon der onderwijs. De raad nam ten opzichte van het onderwijs altijd een nogal ruim standpunt in. De heer Spaan: De buitengemeenten moe ten gevraagd worden. De voorzitter: Er is nog iets. Wanneer de ze regeling zoo zou worden getroffen en het geva! deed zich voor, dat kinderen uit Oter- leek een cursus volgden in een andere ge meente, dan zouden die gemeenten ook kun- nij zeggen: nu moet Oterleek helpen betalen. Op het oogenblik zou ik eerst willen laten bepalen: zullen we doorgaan, ja of neen. Eerst daarna kunnen we bijzonderheden besprtken. De heer Witteveen wilde, nu het balletje aan't rollen is, maar doorgaan. Misschien gaat het wel als met een sneeuwbal, boven op't dak begint hij klein, maar eer ie bene- den is, is't een groote bal. Schermerhora zal zich niet onbetuigd laten. De voorzitter: De zaak is thans: doorgaan ja of neen. De heer Witteveen: Dus een soort platoni- sche liefdesverklaring. In stemming gebracht werd het voorstel verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren de Boer, Witteveen en Bontes. De heer Dekker wilde voortaan eerder de andere gemeenten polsen, dan had men meer, kans van slagen. De heer de Boer zou het op prijs stellen nog een korte verklaring af te leggen, alhoe- wel hij als seer, der Oudercommissie geen yerantwoording aan den Raad verschuldigd is. Naar aanleiding van het gesprokene in de vorige raadsvergadering heb ik thuis die zaak nagekeken en had ik genotuleerd, dat de leerlingen zich persoonlijk bij mij zouden ko- men melden, om daarna, wanneer het aan tal voldoende was, aan den raad te adressee-f ren, zei spr. Op den oehouden ouderavond is wel geble ken, dat de meeste menschen van oordeel wa- ren, dat ik niet goed gehandeld had en ik heb dan ook het loodje moeten leggen. Ik had net even goed moeten adresseeren, doch dit is een misverstand geweest. B. en W. boden den raad de volgende dub- beltallen aan voor die commissie van toezicht op het L. O.: In de vacature-Zijp: als no. 1 Jan Zijp, als no. 2 A. Hoogland. Benoemd werd de heer J. Zijp met 5 stemmen, terwijl 1 stem werd uitgebracht op den heer A. Hoogland en 1 van onwaarde. In de vacature-mevr. Ockhuijsen-Nijenhuis no. 1. Mevr. Bojlegraven-Tuijn, no. 2 mevr. Korver-Kwanter. De heer Witteveen beval voor deze vaca- ture nog aan mevr. L. v.d. Wal-de Boer. Benoemdi werd mevr. Bodegraven-Tuijn met 5 stemmen, terwijl mevr. Korver-Kwan- tes 1 stem en mevr. v. d. Wal-de Boer 2 stem- men verkreeg. Bij de rondvraag vroeg de heer Witteveen verlof aan den burgemeester, om den brief, dien hij een dag na de vorige raadsvergade ring van den burgemeester had ontvangen, aan den raad te mogen voorlezen. Deze brief behelsde de mededeeling, dat de burgemeester, naar aanleiding van het ge sprokene in de raadsvergadering betreffende de zaak A. Kooij, een onderhoud had gehad met den heer Voorthuijsen in Aikmaar en dat deze bereid was alsnog de voorwaarden waar- op aan den heer Kooij vergunning zou wor den verleend thuis te slachten, te herzien De heer Witteveen betwistte het recht van den heer Voorthuijsen om te handelen, zooals hij gedaan heeft. Naar aanleiding hiervan had spr. een onderhoud gehad met den heer Klauwers, insoecteur van den Veeartsenijkun- digen dienst in Noord-Holland, meenende dat deze deskundig en onpartijdig is, wat van den heer Voorthuijsen niet gezegd kan wor den. De verklaringen van den heer Klauwers kwamen hierop neer: De raad is souverein en heeft te beslissen of de heer Kooij thuis mag slachten, mits de slagerij voor 1920 be- stond. Omdat het hier een wiiziging betreft en geen afscheiding van den keuringskring Aikmaar, is dit raad6beslut met onderworpen aan de goedkeuring van Ged. Staten. De raad was niet bevoegd aan de vergun ning voorwaarden te verbinden, zwaarder dan in de Vleeschkeuringswet zijn vervat, om dat dit in strijd is met de gemeentewet. Het advies der Gezondheidscommhssie heeft geen bindende kracht. De voorzitter betwistte dat het beslutt niet aan de goedkeuring van Ged. Staten behoeft te worden onderworpen. De geheele zaak is op het oogenblik bij Ged. Staten en wanneer het goedgekeurd terugkomt, is er geen enkel bezwaar meer tegen, dat de heer Kooij thuis slacht. De heer Witteveen hield zich aan de woor- den van den heer Klauwers, overtuigd, dat deze de waarheid heeft gesproken. Tenslotte verklaarde spr. met alles genoegen te nemen mits de heer Kooij met 1 Januari thuis kon slachten, waarna de voorzitter de vergade ring sloot. UIT SCHERMERHORN. Donderdag 9 dezer hield de afd. Schermer horn van den Bond voor Staatspensionnee- ring haar jaarlijkschen propaganda-avond. De zaal was flink bezet. De voorzitter, de heer F. Kluit, herd'acht in zijne openjngsrede het 25-jarig bestaan van de afdeeling. Het bestuur had gemeend deze herdenking op 9 Dec. te moeten houden, omdat dit de datum was, waarop in 1913 de ouden van dagen het eerste Staatspensioen ten postkantore in ontvangst konden nemen. Verder bracht spr. een woord van hulde aan de mannen, die deze afd. hebben gesticht en waar Ds. Vis toen als spreker optrad. Van het oude bestuur waren bijna alien vertrokken of overleden. De eerste penningm., de heer D. Hoek is nog in leven en wordt thans ver- pleegd in het Diaconiehuis te Beemster. Spr. neette in het bijzonder welkom den heer M. G. Dorhout van Hoorn, die als spreker zou optrden en lichtbeelden zou dcen vertoonen, de dames en heeren en die het tooneelstuk „Oude Antje" zouden opvoeren en den verte- genwoordiger van de pers. Hierna werd gezamenlijk gezongen het Welkomstlied no 19 van den liederenbundel, waarna de heer Dorhout zijne rede begon. Spr. had tot onderwerp gekozen „Als de avond daalt". Na deze rede werden door den spreker ver- schillende lichtbeelden vertoond o.a. De Bran- daris op Terschelling, oude zeehelden als Doras Rijkers en Arie Bijl, gevallen waar hulp werd verleend aan gestrande schepen Op duidelijke wijze gaf spr. de beteekenis van de platen aan en het zoo dikwijls onver- zorgd achterblijven van ouden. Ook de Prins Hendrikstichting te Egmond werd in beeld gebracht. Vervolgens werd door eenige da iries en heeren opgevoerd het tooneelstuk „Oude Antje". Ofschoon eenigen van hen voor de eerste maal op de planken waren, werd het stuk goed opgevoerd en kwam de beteekenis goed uit. Tenslotte sprak dt voorzitter zijn dank na- mens de aanwezigen tot den heer Dorthout en de opvoerders van het tooneelstuk, waarna het afscheidslied, no. 20 van den bundel werd gezongen. UIT BERGEN. In cafe Oldenburg vergaderde gisteravoud de afd Bergen van den IJsbond Hollands Noorderkwartier. De voorzitter, de heer P. Bla-nlcendaal, be- treurde het, dat, hoewel aan allle leden een convocatie was gezonden, de opkomst zoo gerinig was. Spr oordeelde, dat hetgeen de afdeelinig voor het insitandhouden van de ver- bin-dinig-sbanen doet, ook de belangstellmg van de leden verdient bij de voohbereiding van de winferwerkzaamheden. Uit het venslag van den secretaris, den heer C. Meijer bleek, dat de afd in het vorige seizoen voor het in orde brengen van de ver- bindingsbanen een groote activj-teit had owt- wikkeld, en de mooie vaart van de brug aan den Meerweg tot die bij de MeMabrJek aan den Bengerweg er in onderhoud bij had ge- nomen. Uit het kasverslag van den penntagmeester, den heer Bogtman bleek, dat met het kas- kassaltdo van het vorig jaar van f 283,46 de ontvangsten 389,96 en die uitgaven f 136,06 hadden bedragen, waardoor het tegenwoor- dig kassaldo 253,90 bediroeg. De aftredende bestuursleden. de heeren P. Blankendaal en Jb. Ruiter werden her- kozen, terwijl in de ptaats van den heer Groenendaal, die bedanlkit had, ce heer Grootes wend gekozen tot afgevaardiigden naar de Woensdag te Haarlem te houden vergadering, werden de heeren Kooiman, Grootes en Bogtman gekozen. UIT SCHERMERHORN. Vrijldag 10 dezer vergaderde de Raad dezer gemeente; de heer Westerhof was afwezig. De Voorzitter deelde mede, dat was imge- komen een verzoek van de Allgem. Noord- Hollandsche Pluimveevereeniging, om een bijdrage in geld of medaiHe van te houden legwedstrijden. Op voortsel van B. en W. werd besloten het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Van het hoofdbestuux van den Ned. R.-K. Aannemersbond en den Ned. R.-K. Aibei- densbond was inigekomen een schrijven met verzoek bij aanbesfedimgen de borgstelling af te schaffen. B. en W. stellleu voor het schrijven voor keninisgeviing aan te nemen, daar het meer doelt op groote werken. Werd algemeen goedgevonden. Verder deelde de voorzitter mede, dat op de aanvrage van S. de Vries tot bekoming van een landarbeidersplaatsje door den Minister geen medewebking wordt verleend voor een voorschot. Door B. en W. wend voorgesteld eene wijziging in de gemeente-begrooting, dienst 1926 en het aangaan van een kasgeldieeraing voor 1927 van hoogstens 15000. Werd algemeen goedgevonden. Door Ged. Staten was teruggezonden de gemeenitebegrooting, dienst 1927 met de vol gende bemerkingen: Het saldo van de rekening 1925 moet wor den overgebracbt op de begrootiing 1927. De rente van geldleeninigen behoort niet hooger te zijn dan de rentestandaard. Een post van f 2000 als bijdrage van de provincie moet worden afgevoerd. Om een sluitende begrootinig te kunnen maken stellen B en W. voor, wegens achter- stand, eene 1 ening aan te gaan, groot f 6800 af te lossen in 10 jaar en de heffmgs- factor voor belasting te brengen van 1.1 op 1.3. De heer Oostwouder begrijtpt niet, hoe B. en W. met belastingverhooging kunnen komen in teru,ggaanden tijd. De heerPlugboer vraagt den heer Oost wouder dan een mid'del aan te wijzen, om de begrooting sluitend te kunnen maken. De heer Oostwouder zegt, dat B. en W. dan maar met voonstellen voor annexatie moeten komen. De heer Groct acht het onbillifk, dat de provincie geen bijdrage wiS verleenen. schermerhorn is de trechter van Noord- Holland". Den heer Mantel is het niei duidelijk, waar- om de belasting moet worden verhoogti. In 1925 is begonnen en geeitidigd met een tekort van 6800. Was toen heffing 1.1 vol doende, dan is deze ook thans voldoende. Wii gaan dan tenminste niet terug. Eene verhooging van 1.1 op 1.3 geeft eene meerdere onr.vanisst van f 4080 De voorzitter zegt dan maar te zullen ver- hoogen tot 1.2. Werd aangenomen met 5 tegen 1 stem, die van den heer Oostwouder. Benoeming lid Bur Armbestuur, periodiek aftredend de heer C. Visser. Bij aoclamatie werd herbenoemd de heer C. Visser. Rondvraag. De heer Oostwouder zou gaarne de Kaai, welke toegang geeft tot de wonmigen aan den Westertuin, wenschen te behouden. Werd algemeen goedgevonden, deze met sinfels te beharden. De heer Groot vraagt, voor welken tijd de gemeente arts is benoemd. of dit een bepaal- den of een onbepaalden tijd is. De Voorzitter belooft dit te zullen nazi'en De heer Mantel zegt. dat de gemeentp St Pancras de Twuijverweg h--eft afgesloten De gemeente Schermerhora heeft voor rente- en aflosfrng van geHUening voor bruggen f 1000 noodiig jaarliiks. behalve het onder houd van de straaf, w-dke geh-°el wo; dt ge- bruikt als vericeersweg door buitenwon-enden Hi1' acid dezen +oestand heelemaal n-ie* goed De Voorzitter belooft dit eens te m\Yr\ be- 9t>reken met desbetreffende leden van Ged Staten. Hierna shifting. UIT HEILOO. Gistermiddag kwam de me'kauto van G. Groot in aanrijding met een kind van den heer Over. De spelende kinderen bevonden zcih op den Straatweg bij de garage van den heer Jac. v. d. Kommer. Hoewel de chauffeur uit alle macht remde, reed de auto nog een 6tal meters door. De arme kleine kwam onder den auto terecht, doch kwam er bijzonder goed af, aileen een becntje was gebroken. Dr. Cohen, die cmmiddellijk ter plaatse was, verleende geneeskundige hulp. De omstanders waren van oordeel, dat in de bebouwde kom veel te hard wordt gere- den UIT OUDKARSPEL. Donderdagavond hield de afdeeling Oud- karspel-Noordscharwoude van den Bond voor Staatspensionneering den gewonen jaar lijkschen hcrdenkingsavond in het lokaal van den heer J. de Bakker, De ouden van dagen waren wederom uit- geno-odigd en een groot aantal van hen had daaraan gevolg gegeven. „Het Kleine Mooned" verleende wederom wciwillend m-edewerking met de opvoering van „Stille Stroomingen". Het was" voor het talrijk opgekomen pu- bliek en voor de ouden van dagen, die ont- haald werden, een mooie avend. UIT ST. PANCRAS. Namens de Tuinbouwvereeniging „De Tuinbouw" alhier en „De Zuid", gevestigd in het Zuideinde, is een adres verzonden aan Ged. Staten van Noord-Hciland, verzoeken- de ten spoedigsfe maatregelen te treffen tot openstelling en verbetering van den Twuij verweg. Men is hiertoe gekomen, daar men van oordeel is, dat door deze afsfluiting indi rect schade wordt ge'.eden in hun bedrijf. PRED1KBEURTEN. Herv. Gemeenten. DIR'KSUORN, 10 uur, Ds. <fe Leeuw. EENIGENBURG, 10 uur, Ds. Jelldina. GROET, 11 uur, Zondagsschool. HEERHUGOWAARD,9.30 uur, Ds. jukema. LIMMEN, 10 uur, Ds. Bosch. WARMENlHUIZEN, 10 uur, Ds. Horn- stra. WIiNKEL, geen dienst. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Dr. Kuipers. GRAFT NOOR'DEIND nm. 7 uur, Ds. van Giess-en. NIEWE NIEDORP, geen dienst. OGST-GRAFTDIJK, 10 uur, Ds. van Giessen. DE RIJP, 10 uur, Ds. Keuning. (Gedeeltelijk ontleend aan Kerk en Volk.) krijgen vaak ruwe handen schrale huid verzacht-geneest BSnnenland EEN DRONKEN CHAUFFEUR MAAKT TWEE SI.ACHTOFFERS. Gisteravond reed te Amsterdam op den Amstel bij de Paardenstraat een auto, waar- in naast den chauffeur een oude man was gezeten. Daar de auto in een verkeerde richting reed, trachte een agent den chauffeur daar op attent te maken. Toen de chauffeur den agt zag, gaf hij vol gas, en reed in snelle vaart weg. De agent, die zich voor de auto bevond, werd omver gereden, tengevolge waarvan hij enige lichte kwetsuren kreeg. Vermoedelijk is ook zijn enkel gebroken. De chauffeuri'reed in snelle vaart door in de richting van den Admiraal de Ruyterweg. Toen hij ver boven de voorgeschreven maximumsnelheid den Admiraal de Ruyter weg afreed, werd hij wederom door een agent aangehouden. De chauffeur probeerde echter ook dezen agent omver te rijden. De politie- man wist echter bijtijds op zij te springen waardoor de auto hem passeerde. Dicht bij Haifweg gekomen, reed de auto door reft heg en kwam daardoor in botsimg met de Haarlemsche tram, die de auto vrijwel ge- heel vernielde. De chauffeur en de andere inzitende waren bijtijds uit de auto gesprongen. De oude man viel daarbij op de straat en kreeg een hlo-edende hoofdwonde. Hij werd bewusteloos opgenomen en naar het politiebureau aan den Admiraal de Ruyterweg overgebracht. De chauffeur had inmiddels de vlucht geno- men. Onmiddellijk na het ongeval werd de poli tic van de gemeente Haifweg van het gebeur- de in kennis geste'd en kort daarna wist een veldwachter in samenwerking met een Am- sterdamschen politieman vlak bij de grens van beide gemeenten'den chauffeur aan te houden. De chauffeur werd eveneens naar het po litiebureau op den Admiraal de Ruyterweg overgebracht, waar inmiddels was aangeko- men de commi-ssaris van oolitie van het bu reau Singel, de heer P. Harrebomee, die on middellijk na het gebeurde on den Amstel het onderzoek was begonnen. De politiecommissaris heeft hedennacht aan den chauffeur een voor'oopig verhoor afgenomen en daarbii bleek, dat de eheuffeur en de andere inzitende dron'ken waren. Hij had de auto van d°n e'genaar meege- kregen, met de opdracht deze te verkoopen. Op de auto bevond zich geen carosserie zoodat dus aileen met het onderstuk werd gereden. De chauffeur was met een ouden vriend. nadaf .zii zich eerst te goed hadden gedaan aan sterken drank een tochtje door Amster dam gaan maken. Tegen den chauffeur zal vermoedelijk procesverbaal worden opge- maakt, wegens het niet voldoen aan het sein om te stoppen, terwijl hem tevens ten laste zal worden gelegd het toebrengen van lichamo'ijk lesel. Omstreeks een uur van- nacht is de verdachte per nolitieauto overge bracht naar het bureau Singel. Hij zal vermoedelijk heden ter beschi'kking van de justitie worden gesteld. De gewonde oude man is ter verpleging in een-der ziekenhuizen opgenomen terwijl de Bonboeken Doorsehrijfboehen Alfabetboeker. Notulenboeken Copieboeken Contributieboeken gekwetste agent naar zijn huis kon Worden vervoerd. KORTE BERICHTEN. Een brand, die iin de Pereival BufMings teeft gewoed. heeft een schade veroorzaakt, wellke op 250.000 dollar wordt geschat. Tien handielsihuizen zijn getroffen. BEPERKING WERKLOOSHEID IN HET SCHILDERSBEDRIJF. In verband met de omstandigheid, dat in den regel gedurende het winterseizoen de werkloosheid in het schildersbedrijf het grootst is en het in het algemeen belang zeer gewenscht is ook deze werkloosheid zooveel mogelijk te beperken, wekken wij de ingezete- nen op, het schilderwerk voorzoover dat zon der bezwaar in het winterseizoen kan worden uitgevoer-d, zooveel mogelijlk in dat seizoen te doen uitvoeren. Aikmaar, 11 December 1926. Burgemeester en Wethouders van Aikmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. VEREEMGING „DE NEDERLANDSCHE PADVINDERS". AFD ALKMAAR. Zondag 12 December, half tien: Zeemeeu- wenbijeenkomst. Twee uur: Patrouillemid- dag Wulpen. Maandag 13 December: Voortrekkersbij- cenkomst. Dinsdag 14 December, half acht: Troep- avond. Zaterdag 18 December, twee uur: Bijeen- komen voor voofbereiding Kinder-Kerstfeest. Uitsluitend 2e handsgoederen. Geen dienstaanbiedingen, enz Verkooplokaal „Hollandia", Ridderstraat 0 het adres voor prima gebruikte Buffetten, kasten, tafels, stoelen, leunstoelen, spiegels, kachels, fornuizen, lediikanten, bedden enz is J. L. SOSTMAN Jr. TE KOOP EEN BASCULE voor 1000 K.G., een Wijzer-bascule voor 250 K.G., een Kookketel 150 Liter, een Kookketel 50-Liter, een zuig- en perspomp voor riemkracht, Pyramide, 1 'A duim zuig- e hanglagers asgat 50 m.M en persleiding, 5 nglagers asgat 50 m.M 5 M. drijfas 50 m.M. - JAN DE WIT Pz., Broek op Langepdijk. TE KOOP voor oud GO'UDEN en Z1L- VEREN HEEREN- en DAMESHOR LOGES, GOUDEN VESTKETTINGEN, GLADDE RINGEN enz. S W VET, Verriionkenoord 5 TE KOOP zoo goed als nieuw gevoerde JON'GLNS RATINeBANDJAS 6.50 en HEERENJEKKER gevoerd 7.50. NIEUWPOORTSLAA'N 85. Voor vele soorten prima gebruikte MEU- BELEN en HUISRAAD is je adres W. TIMMERMAN, Kooltuin 9 Ziet den grooten voorraad voor ieders gading. ~~TE KOOP EEN GRAMOPHOON (Pathe) met 24 platen (48 nummers) prijs f 15 bij S. B. BOERMA, Schoenmaker Heiloo. TE KOOP GO DINK ACHEL met plaat en mahoniehouten TAFEL. HOOGSTRAAT 12 A. TE KOOP een zoo goed als nieuwe Duit-. sc.he PIANO Adres bureau van dit blad GESLOTEN VEN1ERSWAGEN, 4 wie- len, billijk te koop. FELLER, St. Pancras. TE KOOP GEVRAAGD een goed onder- houden KINDERWAGEN Br. onder letter D 366 bureau van dit blad TE KOOP voor billijken prijs: Een PATHeFOON met 26 platen 52 nos. zoo goed als nieuw. Nieuwpoortslaan 133 (Niet op Zondag). van ter Amsterd&msche ipnrze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbonwcrediet. mu 9 'te In Buisjes MIJNHAROT Duisjes CIC7 "§Ti Apoth.en Drogisten.jSflll FONDSEN. 4 Dec. ti Dec. Dec. 8 Dec. 9 Dec. 10 Dee. 6 obi. NV. ,S. 1000 1922 105»/4 1057% 1058/, 10:s/4 10=8% 105'8/16 6 idem 1000 1923 1019/jj 10) l% 10"/,6 101 V, I01%s 10u% 5 idem 1C0C 18 101 Via 1011/, 191 lul loi'A, 19l'/„ 4H idem 1000 '17 W/ia 9) "At 91/, 99'/,, 9'i.» 4 idem f 1000 '16 96i, 96 s.. 9m/, 9. )b 4Vj 0/0 n O.-Ind 1 1000 '2 A yv/M 97*<, 97*/], 971/. 97i% 6 H idem 1000 '22 10 'Via 10 "Via 10 'Vie 10.- It 37.8 10318/,, 6 idem 100 '23 104V, lu4i„ 1041% 1 43% 104Vs 1041% 5A idem 1000 '21 D 1U17/, lOlw/j, 1 ll% 101?% 101 1)1 8/,, 5 idem 1000 17 10CV, 1001% 100 1 -1 3/)« 100s/16 1 ;u Koloniale Bank 2t2i/, 2 42a/, 2358/, 2191% 21-8,8 251 s% Ned Ind Hand Bank \i\*U 171 1/2 1/4 1741% 1 '53/, Ned Handel Maatij. 0 9 151;, 15/1% 15/1/, 1581/, 15/7% Ids Philip Gloeilamp 9 0 J 350 V4 360 3 IV, 3bli% 359s/, 360 Anaconda 9 0 961 It 97 971% 9"/,4 971/, Comm Studehaker 9 9 55"/,, 56 V, 551/, 55'Ai 5"3/l6 55 v, Comm Steel 9 p 151V, 15C1/, 151 151 15U/. 15-Vs Cult. Mij Vorstenl. lS41/t 183V, 1=31/, 186 18nl«/M 1851/, Handelsver A'dam 692 V, 6o7 6921% 09 71/, 6 78% 6931/, Javasche Cult. t 3)4 3901/, 393!% 398 3991/, 3988% Dordtsche Petr. gcw. f 355 356 3)01/, 362 3501, 3 >91/, Gecons Holl Olie 173 1/5 176 174 173 Koninkliike 1 1000 3741/, 373 37 s/, 3791/4 3781% 3/6^4 Moeara Enim 353 351 3531/, 354«/8 360 360 A'dam Rubber 31 nU 310«/, 3121/, 31 js 3131% 3107% Serhadiadi 3281/, 318 3181/, 321 317 313 V, Holl. Am. Lijn 64 60 59 58i/a 60 60 V, Java China Jap Lijn 128 127 127 126 126 12.1% Ned. Scheepv Unie 1741/, 174*/, 1741/, 175 1758/, 1 6 V, Stoomvaart Mii Nederland 173 172 1/2 173 1 '3 Wis/,' Deli Tatavia Tab. 4431If 444 4421% 4441 412 V, 4391% Deli Maatij 423 423*/, 422 423 4,28% 4191/, Senembah 413 416 416 415 411 1/, 411 5 obi Holl Spoor T5C25 101 101 101 10.1% 101 5 obi Staatsspoor T5/'25 101 V« 101'/,, 1011/. 101 1017%, 1011/, 1091/, 10b V, 109 V, 1091/4 10) 109 Union Pacific 163 163 1628/, 164 1641% 1 165 Prolongate 4 34/, 3*/, 3»/a 33/4 37% 3*/,

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 9