Nette Werkster Volkszangavond Hulst met Bessen OPE VIMIN6 Warmer's Meubelmagazijn. Marktbeplishten E@ra nette Wasch UITGESTELD. DOGGENAAR's Kunsf Sport Bloemtnmajaziin -Kwaakeri). GEEST 18. Telef. 392. CHRIST. JONG. VER. „ZACHEUS". Jovengenoemde Jongelingsvereeniging be- Iegt mogenavond in „Waakt en Bidt"' een vergadering, waarin Ds. T. Kloosterraan van Voorburg hoopt te spreken over „Evangelie en Arbeid". Men zie de advertentie in dit blad. LEVERING VAN GAS IN DE GEMEENTE OUDORP. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten: I. Met de gemeente Oudorp de in ontwero hierbij gevoegde overeenkomst aan te gaan omtrent de levering van gas uit de gasfabriek te Alkmaar aan de bewoners van het gedeelte dier gemeente, dat op de aan deze overeen komst aan te gaan omtrent de levering van gas uit de gasfabriek te Alkmaar aan de bewoners van het gedeelte dier gemeente, dat op de aan deze overeenkomst gehechte kaart met een roode begrenzingslijn is aangegeven en dat In het bijzonder omvat het complex woningen van het z.g. Ooievaarsn^st in die gemeente; II. aan Burgemeester en Wethouders het voor de uitvoering dier overeenkomst vereisch- te crediet te verleenen, dat nader bij supple- toire begrooting zal worden geregeld; III. Burgemeester en Wethouders of dan door hen aan te wijzen persoon te machtigen dit besluit uit te voeren en de gemeente bij het sluiten van de daaruit voortvleeiende overeenkomst te vertegenwoordi ren. GEMEENTEBEGROOTING, DIENST 1927. In bij'lage No. 150 schrijven B. en W.: Wij bieden U hierbij, bnder overlegging van een desbefcreffenden brief van de Com- missie van bdjstand voor de finanden, ter vasts telling aan het onhverp der gemeenfe- begrooting voor 1927 met memorie van toe- lichtiing, zoomede de begrootingen van de afzonderlirk beheerde tak'ken van dienst. Het ieif, dat de aanbieding geschiedt met overechrijding van den daarvoor gestelden wettelijken termijn, houdt verband met de moeilijikheden, die wij bi; de samenstel'ling van dezie begrooting ondervonden. Teneinde U hieromrrent en tegelijlk daarmede omtrent het karakter der begrooting een zoo duideli.ik mogeliik beeld te geven, brengen wij het vol- gende onder Uwe aandacht. §1.7"ekort van l;et voor-ontwerp. Het voor-ontwerp, zooals dit op 20 Juli j.l. bij ons in beh an deling kwam, sloot met een aanzienlijk tekort. Eenerzijds was dit toe te schrijven aan de stijging van verschillende uitgaven sends de vaststelling der begrooting voor 1920 Wij wijzen hier on, op de ver hooging der renten en aflossingen met 20 000 tengevolge van de in 1924, 1925 en 1926 aamgegane leeningen, waarbij van in- vloed is. dat Gedeputeende Staten niet meer toelaten dat de gemeente bij de bepaiing der aflossingen zooveei mogelijk rekening houdt met de aflossingen der reeds vroeger geslo- ten geldleeningen; voorts op het hoogere subsidse voor de bewaarscholen ad f 16.00C; ten slotte op uitgaven, wellke uit wet of ver- ondeninig voortvloeien (verkiezimgen f 3700, vergoeding art ike 1 101 wet L. O. f 500*), idem boventailige orderwijzers u. 1. o. 3000. handelsonderwijs f 3000, gymnasium f 4000). Anderzijds kon, in tegenstelTing met 1926, niet worden beschikt over eenige belan>grijke ontvangsten, doordat: a het saldo van den dienst 1925 f 53.000 lager was dan dat over 1924; b. uit het reservefonds voor bijzondcre doeleinden (waarvan het restant in 1927 ge heel wordt verbruikt) slechts f 14.287 57 kon worden geput tegenover f 60.712.43 in 1926; c. over de voor 1926 uitgetrokken extra-winstuitkeeringen van bedrijven, ten bedrage van 28.000, voorzoover toen be- kend was, niet kon worden beschikt; d. de in- komstenlbe la sting bij gelijkblijvenden factor, in verband met de gegevens, we Ike bh de vaststelling van den factor in Mei 1926 rer besdhikkimg stonden, f 35.000 lager moest worden uitgetrokken dan op de begrooting 1926 vermeld stond; e. wegens ui'tkeering terzake van de duinwaterleiding slechts ruim f 13000 (anmui'teif) kon worden opgenomen, terwijl op de begrooting voor 1926, zooals lie oorsoronkeliik is vastgeskld, uit dien hoofde f 30.000 was uitgetrokken. Van be- lang waren verder eenige andere verminde- ringen Chuur van huizen o a. in verband met afbraak van huizen Scharloc en Laat nr. 199 en verkoop pand Ridderstraat nr. 10 6000, uitkeerin? uit het fondS oorlogswinetbelas- tinig f 6000). Deze omstanHgheden waren oorzaak. dat, nfiettegenstaande wij zoowel de begrootingen van bedrijven en diensten, als de andere uit gaven, waaronder vele subsidsen, zooveei mogeliik tot het peil van 1926 hadden terug- gebracht en bovendien sommige daarvoor in aanmerkiiriig komende ontvan'gposten hooger hadden opgevoerd. er nog een nadeelig ver- schil tussdhen de inkomsten en uitgaven bkek te bestaan van rond 250 00il. De wiize waarop wij in dit tekort wenschen te voor- zien. is in dte hierna volgende paragrasen aan gegeven. 2 Uitkeerinaen van bedrijven. Onder de inlkomsten namen wij op uitkee- rfngen van het gemeenteslaohthuis en het Grondibedirijf. resp groof 5000 en 22526.39 gulden, totaal rond 27500. Laatsitgenoemde uittkeering vormt de rente h 4H pGt. van het bedrag, waarmee de ge- schatte waarde van de z.g. oude gronden overtreft de schuTd, waartegen die eigen- dommen indertiid in het Grondibedrijf zijn ingebracht. Zooals U bekend' is, werd een vcorstel van gelijke strekking, hetwelk wij bii de behandelinn der begrooting voor 1926 imdienden, door Uwe Vergadering verwor- pen Hoewel wij d^ze aangelegenheid uiter- aard ono-aame oonieuw ter sprake brengen, vimdit zullks, naar het oordeel der meerder- heid van ons College, ziin rechlvaardiging in de wenseheliiklheid. om de verhooging der plaafselijke ink omstenlbe las ting zooveei mo geliik te bep^rken. Een voorstel terzake kan Uwe Vengrdering mitsdien tcgemoet zien. 3. Rentebestanddeel van de Waterldding- uitkeering. De van de proviincie ontvanigen ufflceerimg betreffende de duinwaterleiding bedroeg 367.000. Wij nemen aan, dat hierin was be- grepen aan kapitaal f 271.OOC, aan rente f 97.000. Over het rentebestanddeel is ten bate van den dienst 1926 tot een bedrag van f 60.000 beschikt. Het restant, groat 36.000, zouden wij ten goede willen doen komen aan den dienst 1927, weshatve het onder volg- numma 173 als een imkomst is geraamd, 4. Bezuinigingen. - - Op enkele bedrijven, als gemeenteweiken, plantsoenen en reiniging, pasten wij, nadat de begrootingen voor die bedrijven waren te- ruggebracht tot het peil van 1926, bezuini gingen toe tot een totaal bedrag van rond 21.000. Subsidien. Door verlaging van de z.g. vrijwillige subsidien tot 90 pet. van de voor 1926 toege- stane bedragen, werd rond 1600, door ver- mindering van de kosten van den Armenraad werd 1500 verkregen. De meerderheid van ons College besloot hierbij tevens het subsidie per leerling voor het bewaarschoolonderwijs, dat thans 36 bedraagt, op 31 uit te trekken, hetgeen over een getal van 600 kinderen een bespa- ring van 3000 oplevert. Opheffing a. I. school voor meisjes. De opheffing der u. 1. school voor meisjes is thans, naar het gevoelen der meerderheid van ons College, een noodzakelijkheid ge- worden. Wij zijn voornemens, U bij een na der in te dienen voorstel in overweging te ge ven de meisjesschool met ingang van 1 Augustus 1927 op te heffen. Hierdoor zal aan salarissen van boventallig personeel en exploitatiekosten over 1927 eene besparing van ongeveer 3500 zijn verbonden, weik bedrag voor 1928 op ongeveer 8000 is te stellen. Opheffing van het Sledelijk Muziekkorps en de Siedelijke Muziekschool. De kosten van deze instellingen zijn voor 1927 in totaal op rond 9175 begroot. Hoe wel wij nog steeds het reeds in bij 1 age Nr 79 verdedigoe standpunt innemen, dat het behoud van het Stedelijk Muziekkorps voor Alkmaar van belang zou zijn, meenen wij in de gegeven omstandigheden niet langer ge- rechtigd te zijn, daarvoor de belastingpen- ningen aan te spreken. Wij zullen mitsdien moeten voorstellen tot opheffing ervan te be sluiten. In verband hiermede is noeh voor het korps, noch voor de school een post in de be grooting uitgetrokken, terwijl daarentegen is opgenomen een post van f 2295 wegens wachtgeld van den directeur, zoomede een post van f 2000 wegens vergoeding aan de exploitanten van het Muziekpark voor het ge- mis van de verplichte concerten. Laatstge- ncemden zijn met ons overeengekomen, dat zij, bij opheffing van het korps, met deze ver goeding genoegen zullen nemen Deze maat- regelen zouden derhalve een bezuiniging van f 4880 tengevolge hebben. Pensioensbijdragen. Zoowel met het oog op den loonstandaard voor het vrije bedrijf, als met het oog op den stand der finaneien, acht de meerderheid van ons College het onvermijdelij'k, dat de pensioensbijdrage voor het gemeenteperso- neel, voor zoover dit tot nu toe 3lA pet. be- taalt, op 814 pet. wordt gebracht, doordat de korting voor weduwen- en weezenpensioen van Vi pet. tot 514 pet. wordt verhoogd. In de Commissies voor het georganiseerd overleg, wier brief hieromtrent wij voor U ter inzage zullen leggen, is in dezen geen over- censtemming bereikt. Een voorstel tot verhoo ging van den pensioensaftrek tot 8 V? per. zullen wij U doen toekomen. Tengevolge van dezen maatrege! zal rond 32.500 meer dan tot nu toe kunnen worden verhaald. Hiervan is 8600 in den vorm van winstuitkeeringen van een viertal bedrijven onder de inkom- sten opgenomen. Doordat Uwe beslissing moest worden afgewacht, is op de verhaals- pesten geen hoogere heffing dan 3% pet. vermeld. Het rechtstreeks op de begrooting te ramen bedrag aan hoogere bijdragen (van het personeel, dat niet bij de bedrijven werk- zaam is) van rond 23.900 is met het oog daarop niet in de begrooting verwerkt. Ten gevolge daarvan kon op den post voor on- voorziene uitgaven, die tenminste 25.000 behoort te bedragen, slechts 988.06 wor den uitgetrokken. 5. Belastingen. Tot dekking van het restee- rend tekort van ongeveer 116.600 zouden wij willen overgaan tot verhooging van a. de plaatseiijke inkomstenbelasting. Blij'kens van den Inspecteur der Directe belastingen ont- vangen inlichtingen zal de bruto-opbrengst der belastingen over 1926/27 ongeveer 660.000 bedragen. Zou het geheele, bedrag van 116.600 uit de inkomstenbelasting moeten worden gevonden, dan zou de op- brcngst (zoo het belastbaar inkomen gelijk blijft) over het belastingjaar 1927/1928 moe ten worden gevonden verhoogd met l'A X f 116.600 174,900, d.i. een stijging van het vermenigvuld'igingscijfer van 0.65 tot 0.82. Het spreekt vanzelf, dat deze stijging de grenzen van hetgeen binnen het raam eener redelijke belastingpolitiek mogelijk is, verre zou overschrijden. Wij rekenen er op, dat het in April 1927 bij de vaststelling van den fac tor voor het belastingjaar 1927/28 mogelijk zal fcl'iiken, nog* een bedrag van f 50.000 uit de bedrijven te putten. Het uit de inkomsten belasting te vinden bedrag zal daardoor met eenzelfde bedrag kunnen worden verlaagd, zoodat het vermenigvuldigingscijfer zou kuli ne n beperkt blijven tot 0.75. b de opcenten op de hoofdsom der vernwgensbeiasting. Wij hebben het echter wenschelijk geoordeeld, de verhooging niet toe te passen uitsluitend op de inkomstenbelasting te betrekken, in dier voege, dat het aantal dier opcenten zou zijn te verhoogen met 20, waartegenover het ver menigvuldigingscijfer der inkomstenbelasting zou kunnen worden verminderd tot 0.74, zoo dat de gemeente met een tiende dieel minder zou kunnen volstaan. Nu voor enkele jaren de daling van het vermenigvuldigingscijfer der inkomstenbelasting gepaard ging met vermindering der hierbedoelde opcenten, lijkt het ons redelijk, dat eene verhooging van den factor samengaat met een verhooging dezer opcenten, waarvan de opbrengst op J' 10600 is geschat. Aangezien ook bij U de vraag zou kunnen rijzen, waarom niet in plaats van belasting- verhooging een voorstel is gedaan tot loons- verlaging, wenschen wij de opmerking te ma- ken, dat deze vraag in ons College is ter sprake geweest, doch dat wij haar voor dit jaar ont'kennend hebben beantwoord, omdat invoering van een verhoogden aftrek voor pensioen tegelijk met een verlaging van loo- nen ons te bezwaarlij'k voorkomt. (Wordt vervolgd). VOLKSCONCERT. Het bestnur der Alkmaarsche Orkestver- eeniging had het goede idee geopperd oister, Zondag-avond een volksconcert in't „Gulden Vlies" te geven. 'n Idee, dat verwacht mooht worden groote belangsteiling te zulien vin den bij hen, die door verschillende redenen niet in staat zijn concerten op 'n andere leest gesdioeid te kunnen bijwonen. Goede mu- ziek, goed uitgevoerd en voor 'n zeer laag entree, 't idee kon niet mooier zijn. En't re- sultaat! 'n Voile zaal? Niets minder waar dan dat, 't was ongezellig leeg in de zaal Alles behalve prettig voor de leden van het strij-korkest en hun leider, den heer Jansen en eveneens onaangenaam voor de zangsoliste mevr. Langeveld-Holleman. 't Progra.mma was hetzelfde als dat van de uitvoering van eenige weken geleden, we kunnen ons er dus van ontslagen rekenen over de uitvoering der verschillende stukken tot aan de pauze bleven we nogmaals wat te zeggen. Slechts dit nog. 't Is jammer dat het loffe lijk pogen van de A. O. V. niet Alter gewaar- deerd is geworden, want na deze eerste erva- ring zal men niet gemakkelijk tot het geven van een tweede volksconcert overgaan. A. K. VOETBAL. AlcmariaZeeburgia 0—5. Onze tweedeklassers, die na den wedstrijd tegen Haarlem serieuze candidaten waren voor't kampioenschap, zijn er thans hope- loos uit en drie achtereenvolgende nederla- gen hebben de dub bedenkelijik doen dalen. De wedstrijd van gisteren tegen Zeebur gia was opnieuw een groote teleurstelling en men vroeg zich terecht met verwondering af, of dit nu hetzelfde elftal was, dat Haar lem met 42 klopte en dat tegen Schoten en tegen Zeeburgia in Amsterdam zeven doel- punten maakte. De Amsterdammers hebben gisteren op schitterende wijze revanche genomen en al is natuurlijk de uitslag 50 absoluut geflat- teerd, een goede overwinning verdi en den de Zeeburgianen beslist. Hun spel was zeer aantrekkelijk. In de Alcmariaploeg ontbrak in de eerste plaats alle«verband. Spelbegrip was er zeer weinig. Het plaatsen was slordig. In snel- heid en fanatisme moesten de Alcmarianen het tegen hun tegenstanders afleggen. Bij Alcmaria was het spel erg doorzichtig en lang niet open genoeg. De spelers bleven niet bij voortduring in beweging om te trach- ten zich vrij op te stellen en was men een- maal gepasseerd dan keek men't verder katm aan. Steunen deed de middenlinie heel slecht. De afstand tusschen halfs en voorhoede was te groot. De binnenspelers troikken te veel terug en waren niet op tijd voor doel, als hun aanwezigheid daar noodig was. Een andere maal weer Jiep men elkaar leelijik in den weg. Voegt men hier nu bij, dat het ge- luk, dat toch in elken wedstrijd een rol speelt, geheel aan de zijde was van Zee burgia terwijl schijnbaar zekere doelpunten voor Alcmaria op het laatst nog juist verhin- derdi werden, dan is de 50 nederlaag, de grootste in dit seizoen, wel verklaard. Thans wat de spelers afzonderlijk betrelt. Erdsieck in het doel had al een heel onge- lukkigen dag. In zijn gewonen vorm had hij stellig drie van de vijf goals gehouden. Hij werd verrast door schoten van grooten afstand gelost en bij de vierde goal werd een uitstapje met den bal hem noodlottig. Ooms en Hartland maakten vooral voor de rust een weinig betrouwbaren indruik. Hun onderlinge samenwerking en combinatie met den keeper is voor veel verbetering vatbaar. Enkele ma- len misten de backs leelijk en meermalen werd de bal slecht geraakt. Zooals verder Hartland op't laatst een Zeeburgia-speler het doelpuntte belette, kon niet door den beu- gel, en een strafschop was hier verdiend geweest. In/ de middenlinie was Por- sius geheel onvoldoende. Hij was bepaald niet goed1 in orde. Na de rust werd hij tenminste vervamgen. Schuit nam ziin plaats in. Homan kwam in de voorhoede. Roozendaal had meerdere goede en soros uitstekende momenten en vooral zijn steunen was veel beter dan dat van Klinkhamer, die het aangeven van den bal aan de voorhoede, slecht verzorgde. In de voorhoede werd Elfring zwaar be- waakt. Enkele handige staaltjes vielen op, rnaar hij kon zich toch slecht aan de bewa- king ontworstelen en zijn voorzetten waren lang niet zoo zuiver als anders. Op inter- nationalen vorm leek het tenminste in't ge heel niet. Schuit was weinig doortastend, bleef te veel achter, treuzelde te lang en trapte moeilij'k. Doeschot kreeg weinig kans. Mulders is al bijzonder slecht op dreef de laatste wedstrijden. Voor de rust leek het gis teren heel weinig; na de rust, als rechtsbin- nen naast J. Elfring, was het soms iets be ter. Maar dat er aan zijn spelcapaciteiten (snelheid en stoppen van den bal) nog heel wat verbeterd kan worden, bleek gisteren weer opnieuw. J. Bos, de aanvoerder-linksbuiten, blijft de prettige doortastende en enthousiaste speler. Zijn combinatie met Mulders vlot echter niet en dan is het zeer jammer dat deze linksbui- ten absoluut rechts is. Na een Snellen ren een bal met het linkerbeen voorzetten zagen wij niet. Steeds moest even worden teruggekeerd om het rechterbeen te gebruiken. Een verde- diging, die even kijk heeft op het spel, door- ziet deze manouvre direct. Bij Zeeburgia is de voorhoede schitterend, wat het groote aantal doelpunten van de club wel bewijst. Schieten kunnen de heeren uitstekend evenals snel en handig dribbelen. De midvoor, die wel eenigszins aan Buiten- weg deed denken, is een prima speler. De vleugels uitstekend. De middenlinie werkte kranig. De achterhoede was goed, maar speelde heel fortuinlijk. Alles lukte wonder- wel. Vcor de rust maakte Zeeburgia vier doel punten, alle prachtige harde schoten, die echter niet onhoudbaar waren. Met zoo'n grooten achterstand was het vdor Alcmaria niet prottig boginnen in de tweede helft. Alle pogingen mislukten. Na een half uur maak te Zeeburgia na een Snellen uitval nog een vijfde goal en zoo bleef het tot het einde. Nu a.s. Zondag Hollatidia thuis. Moet dat weer een nederlaag worden? Of kunnen de Haailem-overwinnaars ook beter? Wij willen het hopen. Na de gisteren gespeelde wedstrijden is de stand in 2 A. thans als volgt: Haarlem 11 8 2 1 28—13 18 K. F. C. 11 6 3 2 23—16 15 Zeeburgia 12 6 2 4 3225 14 West-Frisia 10 5 1 4 32—23 11 Alcmaria 10 5 1 4 26-23 11 Hollandia 11 3 3 5 23—25 9 Helder 10 3 2 5 24—27 8 Bloemend. 11 2 4 5 17—23 8 V. V. A. 8 2 1 5 15—28 5 Schoten 10 2 1 7 19—35 5 Alcmaria II had een heel zwaren wedstrijd te apelen tegen het sterke A. F. C. II. De ploeg, die eenige invallers telde, verdedigde zich kranig doch moest ten slotte met 71 verliezen. Alcmaria III verloor met 41 van Uit- geest I. Naar wij vernemen hebben de beide Alk- maansche voetbalvereenigingen uit de le klaa N. H. V. B. Alkmaar en Rood Wit zich ver- eenigd. Verdere belangrijke uitslagen van gisteren zijn: StormvogelsGooi 30, Bl. WitD. F. C. 2—1, V. U. C.—R. C. H. 3—1, Excelsior H. V. V. 3—2, Ajax—Sparta 2—3. 2 B. KampongD. E. C. 17, Donar Velox 13, HerculesZ. V. V. 22. H. V. C— A. F. C. 0—3, W. F. C.—Voor- waarts 23. 3 A. H. R. C. won haar uit wedstrijd tegen Sloterdijk met 2J5. Dit waren de twee eerste tegenpunten in de competitie. Reserve 2 A. Bl. Wit 111Stormvogels II 10, W. G. Meer IIHaarlem II 15. Afd. II. H. F. C.—H. B. S. 2—2, Z. F. C. Feijenoorcl 1—7, V. O. C.—A. S. C. 0—2, EdoU. V. V. 5-0. HilversumSpartaan 02. Afd. Ill: Robur—Z. A. C. 2—2, Vitesse— E. Boys 13, DotoHeracles 0—-3, Ensche- deGo Ahead 2—6, HengeloWageningen 4—1. Afd. IV.: Bredania—M.V.V. 0—1, B.V.V. NoadWilhelmina 2—1, RoermondEind- Wilkm II 4—4, Philips—N. A. C. 1—2, hoven 10. Afd. V.: Achilles—Veendam 1—2, Fries- landVclocitas 1—5, Be QuickW. V. V. 6—2, G. V. A. V.—Frisia 2-*2. Inter nodionaoi. Zwitserland won in Munchen met 32 van Duitschland. Alcmaria-comb Alkm. Politie 60. Zaterdagmiddag speelde een 10 man ster ke Alcm.-combinatie tegen het elftal der Alkmaarsche politie. In 'n aardig gespeelden wedstrijd bleef de combinatie met 60 in de meerderheid, zonder dat de politiemenschen ook slechts eenmaal de hechte A. achterhoede konden passeeren. Bij de politie waren o.a. de rechtsback, spil, rechtsbuiten en middenvoor goede krachten. Het Alcmaria tiental was zonder uitzondering goed in het biizonder de jeug- dige adspirantenkeeper de Graaf heeft kra nig werk gedaan. De elftalkn waren: Politie: Ekkel (doel); v. d. Burg en Klaver (achter); B. C. v d. Brink, Staats en v. Noort (midden), Jonker, Ament, ter Horst, Wijnberg en Venema (voor). Alcmaria Victrix-combinatie: de Graa? (doel), P. Purmer en B. Elte (achter), C. v. d. Hilst, C Wit en W. Koppen (mid den), N. Blank, D. Haasbroek, A. Nol Jr. en L. Vasbinder voor. Scheidisrechter Hoek leidde den wedstrijd. BILJARTEN. Het Kampioenschap v. Nederland1 klein- biljart is gewonnen door Verbeek. Brandts was twee en verder de Leeuw, Gehrels, Ade- laars, Gruythuysen, Slikker en Mulders. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 6 Dec. tot en met Za- terdag J1 December. Aangevoerde artikelen: Kippen 0.60 2; Kuikens 0.753; Eenden 0.70 2; Konijnen 0.45—/ 4; Eenden-eieren f 8; Kippen-eieren (grooth.) per 100 stuks 1112; Kippen-eieren (kleinh.) per 100 stuks 7.5012; Boter le s. per 54 K.G. 0.95—/ 1.05; Boter (2e s.) per 54 K.G. 0.85—0.90. Jonge Kippen 1.50— 3.25: Slachtduiven 15—20 cent. ALKMAAR, 13 December 1926. Op de heden gehouden week-veemarkt waren aange- voerd: 23 Vette koeien 18040; 8 Vette kalveren 70—/ 120; Vette kalveren p. ned. pond 1.40—/ 1.60; 17 Nuchtere kalv. slacht per stuk van 1025; 8 Vette scha- pen28—/ 30 757 Vette Varkens zware p. ned. pond 0.68—/ 0.71Zouters per ned. pond 0.68—/ 70. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 13 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd': 711 vette koeien waarvan de prijzen waren: le kw. 94105 ct. per K.G., 2e kw. 8094 ct., 3e kw. 70 80 ct. per K.G. slachtgewicht, mindere soor- ten 60—70 ct., 100 melk- en kalfkceien 350 tot 500 per stuk, 114 vette kalveren 1 e kw. 90—100 ct., 2e kw. 7O-90 ct., 3e kw. 60—70 ct. per K.G. levend gewicht, 46 nuchtere kalveren 1018 per stuk, 230 schapen 22—/ 28 per stuk, 580 varkens Houl. le kw. 1 04—/ 1.05, 2e kw. 1.03— 1.04, Overz. en Geldersche -e kw. 1.04 1 05, 2e kw. 1.03—/ 1.04 per K.G. slachtgewicht, vette varkens 0.810.83, 39 paarden 100200 per stuk. BROEK OFj LANGENDIJK, 11 Dec. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 15.40—/ 20.90; Bloemkool 2e s. 3.90 7.50 per 100 stuks; Wortelen 33.10; Roode Kool le s. 1.404.60; Roode Kool 2e s. 0.70—/ 1.30; Gele Kool le s. 1.40 2.90; Witte Kool (Deensche) 1.10— 2.90; Uien 3.20—/ 3.50; Drielingen 1.50—1.90; alles per 100 K.G. Aanvoer: 2700 stuks Bloemkool; 1750 K.G. Wortelen; 67000 K.G. Roode Kool; 27000 K G. Gele Kool; 4900 K.G. Deensche Witte; 10000 K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 11 Dec. 1926. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 13 5020.70; Bloemkool 2e s. 6.50—/ 13.50; Bloemkool 3e s. 0 75— 5.50; Roode Kool 2.20—/ 4.10; Witte Kool 1.90—/ 2.20; Gele Kool 1 30- 2.40: Uien 1.451.65. NOORDSCHARWOUDE, 11 Dec. Uien 3.20—/ 3.40; Drielingen 2.70—/ 2.90; Nep 3; Grove Uien 3.503.80; Roo de Kool 2—/ 4.70; Doorschot f 1.50 4.10; Gele Kool 1.403.30; Doorschot 2—/ 2.60; Deensche Witte 2.50— 3.60; Doorschot 1.902.40; Ramenas 1.202; alles per 100 K.G.; Bloemkool 11.70—/ 17.30; 2e s. 1.10—/ 2 per 100 stuks Aanvoer: 10500 K.G. Uien; 88000 K.G. Roode Kool; ,22400 K.G. Gele Kool; 46400 K.G. Deensche Witte; 1300 K.G. Ramenas; 600 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 11 Dec. 1926. Roo de Kool le s. 2.404.40: Roode Kool 2e s. f 1.80—/ 2.80; Uitschot 0.90—/ 2.70; Gele Kool le s. 23; Witte Kool 1.40; Deensche Witte 3.60; Deensche Witte 2e s f 2.101.60; Uitschot 1: Drielingen 2.302.40; Uien 3.40— 3.60; Grove Uien 3.30—/ 3.40. Aanvoer: 2S000 K.G. Roode Kool; 7100 K.G. Gele Kool; 2800 K G. Witte Kool; 6700 K.G. Deensche Witte; 7700 K.G. Uien. Voor de vele bewijzen van deel» neming ondervonden tijdens de ziokte en het overlijden van mijn geliefde Eehtgenoot, den Heei REINDER RRANDER, betuig ik mijn hartelijkou dank. Wed. R. BRANDER, Steijnstraat 37, Alkmaar. Ondergeteekenden betuigen hier mede hun opreehten dank voor de belangsteiling, oudervonden bij hun 12l/.,-jarige echtvereeniging. G. GEUS. M. A. GEUSGovers. Magdalenenstr., 13 Dee. 1926. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar van den 9 December 1926 is failiiet verklaard C. M. DE GROOT, winkelier en stoffeerder, wonende te Heiloo aan den Holleweg No. 285, met benoe- ming van den E.A. Heer Mr. R. P. CLEVERINGAtot Rechter-Commis- saris en van ondergeteekende tot Curator. Mr. L. van Lookeren Ca.mpaonb, Curator. Alkmaar, 11 December 1926. Kantoor Breedstraat. A 10. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar, d.d. 9 De cember 1926, is verklaard in staat van faillissement, de nalatenschap van WILLEM SMULDERS, ge- woond hebbende te Helder aan de Breewaterstraat No. 6 en aldaar den 31 October 1926 overleden, met benoeming van den Edelachtbaren Heer Mr. A. M. LEDEBOER, Rech- ter bij gemelde Rechtbank tot Rechter-Commissaris en van onder geteekende tot curator. Mr. A. J. M. LEESBERG, Curator. Alkmaar, den 11 December 1926. Kennemerstraatweg 17. gevraagd voor 2 halve dagen p. w. Adres: LANGESTR. 21. van 2 a 3 personeu AAN HCIS GEVRAAGD. Br. fr. onder letter M 374 bevr. van dit blad. Te bevragen VARNEBROEK 33. van 16 Dec. totnadere aankondiginj veor uw Etalage! RITSEVOORT 21 VICTORIA THEATER. GEWELDIG SUCCES. Telefoon 45. en onze hoofdfilm Vertooning tot en met Donderdagavond.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3