DE LANGE DE MORAAZ onze prima Antiiraciet. ft Credieten - Deposito Effecten N,V. Vereenigde Brandstcfiei Siandel, B&isifemflaiid LAHGESTBAAT 49 ALKMAAR U bevindt zich hierbij het best. Bioscopen om haar idealen, Haar princTpes en haar programma. Onze beweging is er een, die niet kunst- imatig gekweakt en in het leven gehouden wordt. In die eerste plants is onze zaak goed- Roomsch. Waar wij zullen komen met lijsten, zal blijken, dat niettegenstaande de tegenwer- king, de R. K. V. P. toch zal blijken vooruit 'te zijn gegaan. De katholieke pers zal ook wel omdraaien en gaan erkennen, dat zij de R. K. V. P. van te voren niet goed heeft begrepen. Eerst dan zal het mogelijk zijn dat de R. K. V. P. met de R. K. Staatspartij samenwerkt tot heil van de R. K. arbeiders en tot heil van Ne- derlandl in't bijzonder. (Applaus.) De voorzitter verzocht fiaarop de ■leden der afdeeling nog eenigen tijd te willen blijven, om nog gedurende enkele oogenblik- ken in huishoudelijke vergadering bijeen te zijn. In openbare vergadering werden den heer Arts daarna nog enkele vragen gesteld, be- treffende zijn spreekbeurten in de Tweede Kamer. Men mcende, dat men niet zoo vaak zijn naam las in de verelagen als men wel zou wenschen. De heer Arts betoogde, dat hij verschil- lende malen het woord heeft gevoerd en zeker drie groote speeches heeft gehouden. *Iet is echter niet altijd noodig lange rede- 4'oeringen uit te spreken. Met een kleine mo- tiveering bereikt men dikwijls hetzelfde. Vanuit de vergadering werd daarna opge- merkt dat het Noord-Hollandsch Dagblad niets neemt van wat de heer Arts zegt, zoo- dat men beter deed zich te abonneeren op ae „Handelingen", waarin alles wordt opgeno- men. De voorzitt er dankte hierop den heer Arts voor diens krachtige woorden en sloot de openbare vergadering met den christelij- ken groet. FAILLISSEMENTEN. Gister werd ter griffie gedeponeerd een na der vastgestelde uitdeelingslijst in het faillis- sement van E. Boots, te Castricum met een uitkeering van 27.10 pCt. aan concurrente ichuldeisehers. HET STILLE STRAND. Tot onzen spijt is uit ons verslag van den feestavond der vereeniging „Het stille strand" een passage onvolledig opgenomen. Niet alleen mevr. Ruijgh en mevr. Haasbroek kregen bloemen voor hunne prestaties, maar ook mej. van Vierssen werd op deze wijze ge- huldigd voor hare begeleiding op de piano. PAARD TE WATER. Hedenmorgen omstreeks kwart voor elf ge- Taakte een paard, dat plotseling schichtig werd en daarop achteruit liep, voor het ge- bouw van de Zuivelexport aan de Handels- kade te water. Doordat 2 mannen zich dadeli]k in een roeibootje begaven om de kop van het beest boven water te houden, gelukte het na eeni gen tijd het dier weer behouden op het droge te brengen. DE WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Het plaatselijk comite deelt ons mede, dat het tot dusver zeer tevreden is over den loop van zaken. Dinsdag en Donderdag zijn de buitenge- mecuten bezocht, waar oyer het algemeen opmcrkelijk meer enthousiasme en medewer- king geconstateerd werd dan het vorige jaar Ook daar begint men dus meer en meer sympathie met het beoogde doel te toonen. Het tentje in het postkantoor blijkt een groot succes te zijn. Reeds heeft men daar 30 000 zegels verkocht, wat tot voldoening stemt, als men weet, dat de totale verkoop van het vorig jaar 41.000 zegels geweest is. Men hoopt dan ook thans het aantal van 50.000 te kunnen bereiken. Daarvoor is aller krachtige medewerking noodig, waarop wij hierbij nogmaals gaarne een beroep doen. was getroffen tussschen mej. Immink en mej Verbeek. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 4.14 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur lateT. MISPLAATSTE L1EFDADIGHE1D. De politie verzoekt ons opname van het volgende: In het einde der vorige week werden alhier aan de huizen briefjes bezorgd, behelzende een verzoek om den Bond van Werklooze Kantoorbedienden van te willen steunen door het koopen van zeep of schrijfpapier, welke artikelen later door vertegenwoordigers van dien Bond zouden worden aangeboden Bij een door de Politie ingesteld onderzoek bleek, dat de z.g.n. Bond was opgericht door eenige logementklanten en niet anders was dan een onderonsje zonder bestuur statuten of wat ook. Een der collectanten w^rd door de politie dan ook geverbaliseerd, waarbij bleek, dat het ondersteuningswerk hier ter stede door een drietal personen tegelijk werd uitge- oefend. Later in den namiddag werd de poli tie ter assistentie geroepen aan den Stations- weg, alwaar de drie Bondsvertegenwoordl- gers, alien min of meer onder den invloed, slaags waren geweest omdat bij de afrekening was gebleken, dat een hunner van het door hem oipgehaaide geld goeden sier had ge VECHTPARTIJ. De eigenaar van „Amicitia" verzoekt ons te willen mededeelen, dat de ruzie-maker, die het Zaterdagavond met de politie aan den stok kreeg, niet uit zijn inrichting is geko- men. Hij is daar waarschijnlijk slechts even in den vooravond geweest, zoodat tusschen „Amicitia" en de bedoelde vecbtpartij gee nerlei verband kan bestaan. VOLKSBOND TEGEN DRANKMIS- BRUIG, AFD. ALKMAAR. Op de dezer dagen gehouden vergadering werden de heeren G. Chr. Dun, J. Barkman en dr. E. J. O. Wiebols tot bestuursleden ge- kozen, terwijl laatstgenoemde tevens met het secrcWiaat belast en mr. A. M. Ledeboer tot voorzitter benoemd werd. De vergadering bealoot een krachtige actie te beginncn ten einde te komen tot opricli- ting van een of meer jeugd-lokalen, aanvan- kelijk voor de schoolgaande jeugd, en te trachten cm hiertoe de medewerking der school-autoriteiten te verkrijgen. VOLKSUNIVERSITEIT. We verwijzen hierbij naar een advertentie in dit nummer, waarin de aandacht geves-' tigd wordt op de eerste der beide cursuv avonden, te houden door mr. A. D. van Reg- teren Alteua over „Kinderwetten en Reclas- maakt Ui( 't bovenstaande moge blijken, hoe verkeerd het is op dergelijke verzoeken in te gaan, aangezien hier weder blijkt, dat het geld, met goede bedoelingen besteed, gehee! misbruikt wordt. Men helpt in deze zaken de gemeenschap het beste om bij dergelijke aanbedingen of verzoeken om hulp, terstond' de politie te waar schuwen, die alsdan een einde kan maken aan die minderwaardige praktijken. INTER NOS VOOR ST. VINCENTIUS. Men verzoekt ons opname van het volgende Vineemtius jubileert! Vijf en zeventig jaren was deze Al'kmaar- sche vereeniging een der lichamen, die zich enkel ten doel ptellen, d'en nood te lenigen van behoeftige 9tadgenooten. Al dien tijd hebben de Vincemtianen zoo In dlen loop dezer week reedis zal dit Dames-Comite U de lijsten aanbieden. Zou '11 aanisporiiig hier niet overbodig zijo! Alleen radyi wij: overtreft U zeH en Uw gaven en ouize armen zuiHen ermee gebaat z- n? Natuurlijk ook de kleinste gift is welkom, maar Inter Nos heeft gemeend, dien ronden gulden als minimum entree prijs te moeten stellen. E>e Vereeniging Inter Nos zal yan haar kant zorgen, dat ze Uw medewerking weet te waardeeren, door U een keurig verzorgde uitvoering aan te bieden. Het is de Vereenigimg n.l. gelukt, de hand te mogen leggen op het fijne tooneelwerk „I> Rozenkrans", naar den beroemden roman van F. Barclay. Tot zoover voorloopig onze mededeelin- gen Moge dit plan met geestdrift ontvangen worden, dan kan Alkmaar strak*- toonen, een wa'm hart te bezlltcn voor de noodlijdende medeburgers. NA HET COMPROMIS TE GENEVE. De Poolschc pers laat zich in verband met het te Geneve bereikte compromis ontevreden uit. In de bladen wordt betoogd, dat de Raadszetel, welke in September zoo moei- zaam is verworven, van weinig waarde is ge bleken. De-„Glos Prawdy", het blad van Pilscedsky, maakt Briand het verwijt, dat de ze Polen geheel in de steek heeft gelaten. Met uitzondering van de „Deutsche Ztg." constateeren alle Berlijnsche bladen, voor zoover zij zich met de resultaten van Geneve bezighouden, dat de onderhandelin- gen voor Duitschland een verblijdenden voor- uitgang hebben opgeleverd. Daarentegen maakt vooral de rechtsche pers ernstig be- zwaar tegen de oplossing der twee nog han- gende ontwapeningskwesties. NICARAGUA EN MEXICO. President Dias heeft een manifest gepubli- ceerd, waarin hij zijn beschuidigin-g herhaalt dat de Mexicaansche regeering actief de te- genwoordige liberaalrevolutionnaire bewe- ing in Nicaragua steunt. Hij zegt, dat de iexicanen bezig zijn met het uitrusten van seenng", welke zal plaats hebbca op Don derdag 16 December a.s., in de Handels- school. De gelegenheid tot insdirijving blijft nog opengesteld Van deze gelegenheid maakt het bestuur tevens gebruik om te berichten, dat de jaar- lijksche contribuanten-vergadering eerst in het begin van 1927 zal kunnen plaats heb ben. In een voorloopig bericht was hiervoor destijds reeds een datum in December ge- noemd. Door ziekte van dea spreker is hier- in echter wijziging gekomen. M DE KOORKLASSEN VAN MEJ. IMMINK. Naar aanleiding van de annonce, voorko- mende in dit blad, betreffende de oprichting der koorklassen van mej Immink, deelt de heer Brands ons mede, dat er in de vorige annonce per abuis melding gemaakt was van het feit dat mej. Immink de koorklassen van mej. Marie Verbeek zou voortzetten. Dat was onjuist, omdat er geen enkele overeeokomst geheel belangeloos em uit liefde voor den evenmensch tijd en krachten ten koste gelegd aan hun schoone streven: Weidadigheid in den ruimS'ten zih. En als biinnenkort Vineemtius haar feest- dag gaat vieren, dan vraagt die Vereeni'giog hylde noch danikbaarheid, maar enkel'mi cadea-u in kfimkende muitit. En dat cadeau zag Vinoentius is het wonder? liefsit Zoo aanzienlijlk mog-dijk! Maar wij verzekeren U, dat zij Uw geld goed gaat gebruUcen. Wamt volkomen in de ujn van het karakter dezer Vereeniging is de wijze, waarop zij het ge- schonkene zal aanwenden. Gevraagd wordit hier n.l. ter versterking van eigen mi-ddeleni een som gelds waardoor Vineemtius in staat zal worden gesteld een uitdeelinig te houden aan alle behoeftige stadgenooten. Onigetwijfeld heeft dit plan de sympathie van alle iogezetenen. DPt wercf ten d'uidvlij'kste begrepen door de Tocneelvcreenigmg Inter Nos. die mede de schouders onder dit werk gezet heeft. Inter Nos zal trachten, 'n fraaie som gelds bijeen te zamelen, door het geven van eenige lieMadigheidsuitvoerimgen ten bate van de kas van Vimcentius. Dat het plan bijval oogstte, moge blijlkett uit de vo-Hedige mecewerking, die Inter Nos van alle zij-d'en on'tvangen mocht. Bereids vormae zich dan ook een, eere- comite, bestaande uit de navoigende inige- zetenen Mr. W. C. Wendelaar, Bu'ge me ester, Voorzitter Armenraad; Mej. M E. J. v. Rijn, Secre-taresse Armenraad; Mr. A. J M Leesberg, Voorzitter R.-K. Arm-DestuurJ P. J. Kraakman, Secretaps R.-K. Armbestuur; P. A. de Lange, Voorzitter Liefdadigheid naar Vermogen; G. Snellen Secretaris Liefdadig heid naar Vermogen; W HolsmuTler, Voor zitter Ned. Herv Diaconie; R. M Oden, Secretaris Ned. Herv. Diaconie; A Englan- der, VoorzitteT Ned. Israel. Armibestuur; L. Cohen, Lid Ned Israel. Armbestuur; W. j. D. Appel, Voorzitter Burgerl Armbestuur; M. Jrmmink Secretaris Burgerl Armbestuur; J. Berentzen, Penningmeester van het Ke-k- bestuur St. Joseph; S. W Arr.tz, Voorzitter StadsziekenhuisG. Cloeck, Penningmeester Stadsziekenhuis; H K M de Wild Penning meester St. Jozefscholen; P. K van Doomik, Secretaris Comity St Vmcenrius Jubileum. Met het volste vertrouwen in het welsla- gen dezer ondernemi-ng, gaat Inter Nos dan ook op den ingeslagen weg voort. De kaarten voor deze uitvoeringen, die vastgesteld zijn op 12 en 13 Januari, zullen geplaatst worden m.v Inteeken'ijsfen waar op het gewensohte aantal kaarten kan wor den aangegeven. Een groep dames heeft zich bereid ver« klaard deze lijsten hutis aan huis te doen cir- cuileeren. Balkan, the blijkbaar de huidige vredelieven- de houding wil latea varen, is de toenemen- de belangstelilng voor Balkan-aangelegenhe- den. Zoowel de „Iswestija" als de „Prawda'* wijden in haar weekoverzichften aan het niieuwe Italiaansch-Albaneesche verdrag een ruime plaats. Beide bladen stemmen er in overeen, dat dit verdrag de volstrekte suzerei- niteit van Italie over Albanie vestigt en daar- mede het binnenrukken van het fascisme op den Balkan, dat in de eerste plaats tegeu Joegoslavie is gericht. Zij verwachten hier- vaci een toenadering tusschen Joegoslavie en Frankrijk en tusschen Joegoslavie en Rus- land. een schip, waarmede birmenkort een gewa- pende expeditie naar Nicaragua vertrekt. DE OPVOLGINGSKWESTIE IN ROEMENIe. Bevestigd wordtt, dat koningin Maria van Roemenie is toegetreden tot den regent- schapsraad, in plaats van prims Nicolaas. Dit is geschied in overeenstemming met den eersten minister Averescoe en den voorzitter der liberate partij Bratianoe. OOK LEGERBEZUINIGING IN RUSLAND. De Russische volkscommis6aris van Oor- log, Worosjilof, ontving de commandanten van het district Moskou, tegenover wie hij uiteen zette, dat het aantal der officieren met het oog op de noodzakelijkheid van inkrim- ping der staatsuitgaven vermincterd moesf worden. Verder wees hij op de noodzakelijk heid van het brengen van eenheid in het commando, terwijl hij tevens de mkrimping aankondigae van het aantal politieke com- missarissen bij het leger. DE AGITATIE TEGEN DE BU1TENLANDERS IN CHINA. Sir Percival Phillipps, de speciale verslag- gever van de „Daily Mail", seint uit Hau- kau: In een bijeenkomst van de vertegen- woordigers van alle vakvereenigingen der Koeomintang (de Kantonneesche Nationale Partij) tusschen Kanton en Hankau werd be- sloten, de strengste boycot toe te passen op de Britsche gcederen in het geheele Jangtse- dal van Shanghai tot Tsjoensgking. Tevens werd besloten, agitatoren naar alle centra te zenden ten einde de uitvoering van dien boy- cot te bevorderen. De arbeidersleiders ver- klaarden, dat de, aanwezigheid van Miles Lampoon, den Engelschen gezant, ten doel heett, een nieuwe anti-Chineesche politiek in te zetten. LOONEN EN INDFXC1JFERS. IN BELGIe. Twee Belgische kath. dem. Kamerleden, Vergels de Rene de Bruyne, hebben bij de re geering een interpellate ingediend naar aan leiding van een vertrouwdijke circulaire on- langs door het Comite Central industrieel versprfeid. In deze circulaire werden de le den aangespoord om in den vervolge bij het vaststellen der loonen, geen rekening meer te houden met de indexcijfers. Men vermoedt, dat deze interpellatie een heftig debat in de Kamer zal uitlokken. RUSSISCHE VERWACHTINGEN VAN HET ITALIAANSCH-ALBA- NEESCH VERDRAG. Kenmerkend voor de veranderde tendenz der Russische buitenlandiscfae politiek op den Koningsslraat 6. Tclefoon 23 (2 lijuen). ACROBAAT-OPLICHTER. Onlangs arriveerde te Clermont-Ferrand een filmacteur met een operateur. Eenige da gen achtereen beklom de acteur, een waar acrobaat, de torens van de kathedraal al- daar, die 108 meter hoog zijn, en de opera teur draaide lustig aan den slinger van zijn toestel. Aan ieder die het weten wilde vertelde de acrobaat, dat hij de regisseur en de held was van een film, die goud moest opbrengen. Hij had nog niet alle fondsen bijeen, had nog wat figuranten noodig, maar als alles geregeld wa-s, zou de film iederen deelgerechtlgoe schatten opleveren. Velen liepen in de val. Een koopman gaf den acteur 15.000 francs in hanaen; rneis- jes, die droomden van roem en rijkdom in de filmwereld, schud-den haar spaarpot leeg en het geld stroomde den acteur toe. Toen de man genoeg geld bijeen had, ver- dween hij en de politie onderzoekt thans, waar deze pseudo-acteur zich ophoudt NAAR FRANKRIJK GEVLUCHT. De „Petit Provencal" verneemt, dat een motorboot met acht Italiaansche passaglers aan boord, onder wie Turati, de leid-er der Italiaansche socialistische partij, in de buurt van Calvi (Corsica) is binnengeloopen. De passagiers verklaarden dat zij Italie hadden verlaten om aan fascistische bedreigingen te ontsnappen. OP EEN ROTS GELOOPEN. Het Indo-Chineesche stoomschip „Liens- hing" is, van Tientsin komend, Zondagmor- gen op 64 mijl van Sjanghai op een rots geloopen en gezonken. Van de in totaal 237 personen, die aan boord waren, worden 40 vermist. Alle Euro- peesche en Amerikaansche passagiers (samen 26) werden gered. De schade bedraagt, met uitzondering van de lading, van 90.000 pond sterling, v GEEN ANTI-FRANSCHE FILM IN DUITSCHLAND. Sinds eenigen tijd, en dank zij een stevige reclame-campagne, oogst een Amerikaansche film naar een roman van majoor Wren, geti- teld „Beau Geste", te Londen, groot ssucces. Dat werk, dat speelt onder het Fransche vreemdeiingenlegioen, stelt op tendentieuze wijze beweerde wantoestanden bij dat corps voor. Een der hoofdpersonen is een door drank bezeten adjudant, die zijn menschen ranselt en mishandelt, ja hen aan de Arabie- ren uitlevert, totdat eindeiijk de sympathieke figuur een Engelschman hem dood- schiet. Eigenaardig is het te lezen, hoe thans het Duitsche ministerie van buitenlandsche za ken de meening heeft uitgesproken, dat de vertooning van zulk een film, als schadelijk voor de vriendlschappelijke betrekkingen tus schen Frankrijk en Duitschland, moet wor den vermeden. Waarop de bond van Duitsche bioscoopdirecteuren besloten heeft, „Beau Geste" niet op te voeren. Ook in de Scandinavische landen hebben de autoriteiten geweigerd, verlof te geven tot het vertoonen van deze film. KORTE BERICHTEN. Bij Sheffield is een trein, die 700 mijn- werkers vervoerde, ontspoord. Er werden ne- gentien personen gewond. Men heeft kunnen constateeren, dat de diefstal in de Japansche amlbassade een ge wone inbraak betreft, waarbij politieke bijbe- doelingen^zijn uitgesloten. -.Tengevolgp van de instortirtg van het dak van een bioscoop te Alexandria werden zeven personen gedood en een dertigtal ge wond, alien Egyptenaren. De communistisohe fractie van den Ehiitschen Rijksdag heeft weer een motie van wantrouwen ingediend tegen den minister van den Rijksweer. In de autofabrieken van Ford te Man chester is thans ook de vijfdaagsche werkweek ingevoerd, met oepaling, dat de ijverige ar beiders evenveel zullen blijven verdienen als voorhetn Te St. Auban (Zuid-oost Frankrijk) is een resevoir, gevuld met chloor, geexplodeerd. Er werden 15 personen gedood en 70 gewond van wie 30 ernstig. Douane-ambtenaren uit Singapore heb ben aan boord van een stoomschip voor een waarde van 12.000 dollar aan opium in be slag geomen. Het staat bijna vast, dat de beruchte „Boyau de la Morte" het meest vooruitge- sohoven Belgische verdedigingswerk op den oever van den IJzer, even benoorden Dixmui- den, toch zal worden gesloopt. De Fransche ministerraad sprak zijn vreugde uit over de resultaten der samenwer- king tusschen de regeering en Briand. De vooraanstaande Parijsche bladen toonen zch zeer voldaan over het behaalde compromis. De rechtsche bladen maken eenig voorbehoud. De ochtendbladen bevatten uitvoerige hoofdartikelen over de beteekenis van de over eenstemming, welke te Geneve bereikt is. De „Times" noemt de vervanging der con- trolecommissle door een commissje van clen Volkenbond een volkomen logische ontwikke- ling van de Locarnopolitiek. De „Daily Telegraph" beoordeeld den toe- stand niet zeer optimistisch. De liberate pers is over het algemeen met de resultaten van Geneve tamelijk tevreden. De Union Socialiste Communiste heeft, blijkens bericht uit Parijs, met algemeene stemmen besloien zich tot een georganiseer- de partij te hervormen. De Albaneesche Senaat heeft in een buitengewone nachtzitting met algemeene stemmen het Italiaansch-Albaneesche vriend- schaps- en veiligheidsverdrag geratificeerd. Prins Leopold en prinses Astrid, het Belgisch krocnprinselijk paar, dat zijn witte- brocdsweken in Menton heeft dcorgebracht, is thans weer op weg naar Brussel. In Janua ri zullen zij een officieel bezoek aan Parijs brengen. De „Times" meldt uit Madrid, dat met uitzondering van twaalf officieren, alle artil- lerie-ofiicieren, die in September j.l. uit den dienst traden, op de resccringsvcorwaarden weer in dienst zijn getreden. De oudste spoorbrug van Europa. over het Strigauer Wasser bij Laasan (Duitsch Opper-Silezie), is bouwvallig geworden. Men zaftrachten de brug in haar oorspronkelijken toestand te herstellen. Charlie Chaplin's echtgenoote heeft een verzeek tot echtscheiding ingediend. daar de pogingen cm tot overeenstemming te raken, niet geslaagd zijn. Bij een arrestatie van een bende bandie- ten is de burgemeester van Westpoint (Illi nois) gedood. De „Corriere della Sera" venieemt uit Boekarest, dat besprekingen worden gevoerd ter voorbereiding "van egn Italiaansch- !<^ego- slavisch-Albaneesche :onferentie voor een.re- geling van de huidige geschillen. In de Saksische textielindustrie dreigt in verband met loongeschillen 'een groote actie, waarbij ca. 400.000 arbeiders betrokken zijn. De Parijsche bankier Simon, die inder- tijd met medeneming van 17 millioen francs aan gelden zijner clienten verdween en eerst veel later werd gearresteerd, is Vrijdag te Pa rijs tot 10 jaar gevangen sstraf veroordeeid. HULST MET 3ESSF.M. Prima kwal. en dit jaar bij ons zeer goedkoop. Haakman's Moemenmagazijn. Telefoon 1025. Boterstraat 5. KERSTBOOMEN. CORRESPONDENTIE. Eenige ingezonden stukken moesten door plaatsgebrek tot een volgend nummer blijven liggen. Red. Alkm. Crt.) KALENDERS. De heer J. van Zalinge, kruidenier aan de Laat, biedt zijn clientele een wandkalender „Mooi Nederland" genoemd naar de gekleur- de reproductie van schilderijen, die op het schild voorkomen. De kleine blacien van den maandkalender geven n duidelijke tetters en cijfers den datum aan. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 December. Medegedeeld door het Kon. Ncderl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 770.1 te Vestma- noer. Laagste barometerstand 746.7 te Vardo. Vervvachting (geldig tot den avond van 15 December) Matige tot zwakken zuidwestelijken, daar na toenemende westelijke tot noordelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, regen of hagelbuien, iets kouder. InggezoBiden st&ikken (Buuen vcranluuo: delij/Jisid van de Re- daclie. De opname in dezv. rubriek bewijst peenszins dat ae •oriar'ie er mede instemt.) Zeer geachte Heer Redacteur, Wilt U zoo goed zijn even te vermelden, dat de publiciteit, die de „belangstellende leerling" gemeend heeft te moeten geven aan een gebeurtenis, waarvan ik de vermelding zooveel mogelijk tot intieme vrienden en ken- nissen had willen beperken, mij verre van aangenaam is? Hij heeft mij daarmee allerminst een dienst bewezen. Met dank voor de plaatsing, J. B. v. AMERQNGEN. Al4maarsch Bioscoop Theater. De Kutsche Suzanna. Dit is weer een van die uitstekend geslaag- de operettefilms, die den laatsten tijd zoo bij zonder in den smaak vallen. Nu is de Kuische Suzanna door den komischen inhoud echt ge- schikt voor een vroolijke film en het talrijk op- gekomen publiek heeft zich dan ook gister- avond in het A. B. T. best vermaakt. De inhoud is niet gemakkelijk te vertellen, doch wij kunnen wel zeggen, dat vriend Rene het lang niet gemakkelijk heeft met zijn vrien- dinnetje Suzanna Pomerel en zijn verloofde Jacquelino Suzanna gaat in haar dorpje voor bijzonder degelijk door, maar als men haar in Parijs ziet, leert men wel anders. Zoodra de beide vrouwtjes bij elkaar ko men, beleeft Rene de benauwdste oogenblik- ken: op de boot, op het verlovingsfeest enz. Jacqueline's papa wordt ten slotte op handige wijze gedwongen, toestemming te geven tot het huwelijk zijner dochter. Tal van komische situaties, waarvan velen echt de Duitsche origine verraden, komen in de film voor, en de verschillende artisten zijn uitstekend, voor hun taak berekend. Daar zijn in de eerste plaats de beide vfrouwtjes ge- speeld door Ruth Weyer en Lilian Harvey als Suzanne en Jacqueline. Zij deden zich kennen als lieve verleidelijke vrouwtjes, die de komi sche momenten goed tot hun recht deden ko men. Willy Fritsch als Rer.e was uitstekend evenals Hans Junkerman a|s Jacqueline's vader. Bijzonder geslaagde opnamen, zoowel van de natuur als van feesten en balletten komen in de film voor. Vooraf gaat Journaal en Holl. Nieuws, benevens een komische tweeacter getiteld „Een bommengeschiedeoia." A

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2