toJJ CS-. J. v. cl. JESL'CTJL.STP, Koorstraat hoek L.aat. Meisjes. Jongste Bediende. Knippatronenhuis. Sint Annastraat 30. Dieostbode Mej, P05T-S0HDTTE, coupense. Nertjens zoeter en saprper, 3 voor 10 cent, 5 en 8 cent per stnk. Heerlpe Buitenlandsche Handappelei 20 ct. per pond Sf adsni&uws Buiteniand Marktberichten AdvertentiSn Morgen-, Middag- en Avondlessen. Aparte cursus voor gehuwde dames. UIT STOMPETOREN. Op 3 Januari a.s. zal de beer K. Zwiep, alhier, 40 jaar bij het openbaar cuderwija werkzaam zijn. UIT CASTRICUM. Door de politic alhier werd gister in beslag genomen een voorraad dranken enz., staande in het door P. Ligthart verlaten cafe „Duin- zicht" aihier, vveik pcrcecl niet voldoende was geslotai. De politie heeft alles naar het raadhuis laten vervceren en heeft het perceel geheei gcsoten, zocdat vernieling of diefstal thans uiigeslotcn mag zijn. Gister hield de onhanger der directe belastingen voor het Insist zitting tea raad- huize alhier, en wel omdat met ingang van 1 Januari a.s. alie betalingen van belastin gen kunnca geschieden op het postkantoor alhier en te Bakkum. UIT AKERSLOOT. Woensdag gaf de tooneelvereeniging „Njeuw Leven" alhier een openbare uitvoe- ring in het cafe van den heer Groea. Opge- voerd werd het tocneelspel in 3 bedrijven „Zijn Revanche", door J. van Randwijk. De opkomst was bevredigend. De strekking van het stuk werd door alle medespelenden goed. uitgebeeld. Ieder, geplaatst in een groote dan wel in en kleine rol, heeft zich beijverd oni dit stuk gced tot zijn recht te doen ko- men. Zoo nu en dan merkt men weer eens een nieuwe kracht en de keuze lijkt niet Slecht, zoo ook dezen avond. Een gezeliig bal besloot den avond. Ingevolge het j-aadsbesluit van 7 De cember j.l. tot aansluiting der perceelen van de Hooge Geest aan het electrisch net, zullen de bewcners aldaar, wanneer de werkzaam- heden zoo vorderen als tot op heden, om- streeks Januari van licht kunnen worden voorzicn. UIT BERGEN. Woensdagavond te ongeveer 9 uur werd de hulp van onze brandweer ingeroeptn voor een brand te Aagtdorp onder de gemeente Schoorl. In korten tijd was men met de mctorspuit ter piaatse. Teen de slangen uit- gerold waren en men water dacht te geven, bleek, dat de kcppelingen van Bergen ni»t pas ten op die van Schcorl, zoodat alle mcei- te vergeefs bleek te zijn geweest. GE3LAAGD. Voor het te 's-Gravenhage gehouden exam ter verkrijgimg van het machinisten- diploma fheoretisch C. s'aagdc onze stadge- noot de heer W T. J. Kraaijo. AUTO TE WATER. Hedenmorgen geraakte de dichte bestel- auto van den melfdnrichrmg van den heer K. te Bergen, nabij cafe .Rust wat" aan den Bergerweg, in de aloof, doordat de besttiur- %er, de zoon van de nheer K., zijn stuur met kon houden. De bestuu.rder, evenals de naast hem zit- tende jongen, kckvam gren lehol, terwijl de wagon weinig beschad.iigd werd. De iinhoud, een aantal papbussen. geraakte no<rel door elkander. Een reddirogswagen van de firma Met bracht de auto op het droge. DE PROMOTIE VAN DEN HEER i VAN AMERONGEN. Over de promotie van den heer Van Ame- rongen sdirijft men ons nog uit Amsterdam- dat de Aula gevuld was met een groot aan tal belangstellenden waaronder de rector en de cud-rector van het Alkmaarsohe gymna sium, resp. de heeren Dr. Hemelrijlk en Dr. v. Hi,Hen, en veie leerlingen van genoemde ins telling. .BESTELLINGEN OP 1STE KERSTDAG. De fd. Directeur v. h. Postkantoor maa-kt hekend, dat zijn kantoor op de a.s. Kerstda- gon 25 en 26 dezer, geopend zal zijn a'-s op Zondagen, en dat op den eersten Kerst- dag een brief- en een ■oalcket'post'bestelling zullen worden uitgveoerd. FAILLISSEMENTE'N. Ter griffie van de arro n dissementsreeht- hank is gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van: P. Mask Pz. tie Oudeschild (Texel); geen uitikeering. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorijtui gen te 4.14 uur licht op. Voor rij- en anders voertuigen een half uur later. VERLOTING ..VEREENIGDE ZANGERS". Het mummer van het lot, dat den tweeden iprijs, de divan, heeft gewonnen is niet 1823, zooals gisteren gemeld, doch 1834. PREDIKBEURTEN, 19 December. Alkmaar. Groote kerk, half elf, Ds. Baa Kapel, 10 uur, Ds. Hak. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Evang.-Luthersche kerk, 10.30 uur, Ds. 'Makkimk, Laatste Advent. Johannes de Dooper. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra, eollecte. 's Avonds 8 uur, Kcrstuifvceiring door het zangkoor. Remonstranfsch-Qereformeerde kerk, 10.30 uur, Ds. L. B. Houtgast van Boskoop. Gereformeerde kerk. 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb. Cat;. Zond. 37. Collecte sehulddelging. Hersteld Apastolische Gemeente, Toassaint- straat. Voortniddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Tuinzml Harmonie, Dond»rdag 23 Dec. a.s. des avonds 7 uur, Ds. Zandt v. Delft. LEGER DES HEILS. Zondag 19 Dec.: 10 uur v.m. Heiligings- dienst, 12.30 uur, Zondagsschoo1, 5 uur n.m apenbare kinders am en komst7.30 uur nam. openbare verlossingssaimenkomsi 21 Dec., 8 uur nam., Soldatensamenkomst. 23 Dec., 8 uur n.m., Openb. samenkomst. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Vos BERGEN, av. 7 uur, Ds. v. d. Kdeboom. Rechlz. Herv. Evangelisatie Ver. Mara- natha, 10 uur, de heer H. Scholtz van Am sterdam; 's avonds 6.30 uur de heer M. van Marsbergen van Haarlem; 2 uur Zon- dagsscihool. Woensdag 22 December des avonds 6.30 uur, Kerstfeest voor de kinderen van de Zondagsschooi „{mmanuel" in de zalen van den heer Kreb. Kapel Evcmgelisnltie „Lo>?ft den Heer", Karel de Grootelaan 9, 10 uur, Evangelie- prediking mcvr Tjadenv. d. Vlies Gereformeerde kerk, Hulpkerk a. d. Dr. van Peltlaan, 9.30 en nam. 2.30 uur, Lees- dienst. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 en 2.30 uur, Ds. J. Jukema. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. van Doi-p, van Anddjk. Chr. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. Drenth. Doopsgez kerk, 10 uur, Ds A. de Jong. DRIEHUIZEN, geen dienst. EG MONO a. d. HOEF, 9 uur, Kinder- kerk. EGMONDBINNEN, 10 uur, Ds. Spel- ^GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds. Groot van Oudorp. HEILOO, 10 uur, Ds. Edlerts de Haan. HENSBROEK, 9.30 uur. Ds. Reddingius. KOEDIJK, 's av. 7 uur, Mej. Haumersen. Onderwerp: Zijt Gij degene, die komen zou, of hebben wij een ander te verwachten? NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. O Staal OUDORP, geen dienst. OBDAM, geen dienst. URSEM, geen dienst. SCHERMERHORN, geen dienst. Ger. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. van Veen van Amersfoort. OTERLEEK, 10 uur, Ds. Boerendonk van Schermerhorn. STOMPETOREN. geen dienst. ZUIDSCHERMER, 10 uur, Ds. Loyse van Westgraftdijk. ZUIDSCHARWOUDE, 10 lur, Ds. van Meurs. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Langestraat 85. Geopend alle werkdagen van 10—10 uur. De Boekerij werd met de volgende werken uitgebreid Nedcrlandsche letierkunde. B 67 p. J. L. dc Boer, De predikant van het zeedorp (G.) B 86.5 g. Tine Brinkgrcve-Wicherink, Gelijk het gras H 64.5 in. C. M. van Hille-Gaertlie, In de lente. H 93.4. w. A. S. M. Hutchinson, H|t wen- kende licht. J 42 m. 2. A. M. de Jong, Merijntje Gijzen's jeugd. Dl. II. Flierefluiters oponthouc! 812. M. 89.5. Multatuli, Aleid (tooneelstuk) (G.) 0 33. Lode Opdebeek, Peters kind. P 18.5 John Paris, Kimono. P 87. U. Ary Prins, Uit het leven. 804 Q 6 II. Is. Querido, Studien dl. II (Op- stellen). (G.) 809 S 33 Joh. Scherr, Allgemeine GeschiCh- te der Literatur. 811 V 53 le. Albert Verwey. De legende van de ruimte (Gedicnten). 811 V 85 v. Margct Vos, Vlammende verten (Gedichten). Engelsche letierkunde. 823 A 35.5. F. Anstey. Vico versa or a lesson to fathers. 822 S 60 j. Shakespeare, Julius Caesar (Too neelstuk). (G.) 823 T 40. Graham Travers, Mona Maclean (G.) S23 W 68 p. Oscar Wilde, The picture of Dorian Gray (G.) Duitsche letterkunde. 831 S 11. Hans Sachs, Ausgewahlte poeti- sche Werke, 2 din. (Gedichten) (G.) Fransche letterkunde. 843 G 54 z. Edmont de Goncourt, Les freres Zemganno (G.) Skandinavische letterkunde. 839 B 67. R. C. Beer, Noorwegens letterkun de in de 19e eeuw. Italiaansche letterkunde. 850 S 14. J. J. Salverda de Grave, Italie's letterkunde. Russische letterkunde. 890 L 96. Arthur Luther, Geschichte der Russischen Literatur. Wetenschappelijke werken. 104 W 30. J. G. Wattjes, Practische wijsbe- geerte. 204 V 87. Vraagstukken, Godsdienstige. 352 P 61. G. A. van Poelje, De Nederland- sche gemeente. 634 B 87 II. M. v. d. Broek en P. J. Schenk, Ziekten en beschadigingen der tuin- bouwgtwassen. Dl. II. 590 K. 98. H. E. Kuijlman, Snelvoet, de schrik der Veluwe. 745 B 82 O. Marie Brandt, Brandschilder- werk. V D. J. van der Ven, Ons mooie Nederland Gelderland (G.) Het zilveren getij. Uitgegeven bij het 25- jarig huwelijk van H.v M. de Kcningin. J. P. A. Eernstman, Jeugdbeweging in Ne derland. Romain Rolland, Vie de Beethoven. ONTDEKTE COLUMBUS DE KAUWGOM? In een brief van Colum'bus over de ontdelk- king van Amerika, gereproduceerd in een der latijnsohe edities van de Lenox Bibldo- theek, komt vol gens Popular Science Month ly de volgende passage vooir: „Eindelijk moge ik in enkele woorden een 1 kort versJag uitbrengen van onze reis en vooorspoedige terugkeer en over het behaalcfe gewin, want ik ben er zeker van dat, warn neer ilk dloor een weinig hulp van onze on- overwinneldjke vorsten worae ondersteund, al het goudi dat zij wenschen kon worden medegebraoht, bovendien alle specerijen, alle katcen, al!ie kauwgom (die alleen an Chios gevonden wordt), ook al het aloehout en evenveel slaveni voor de vloot, als hunne doorludhtighedcn slechts kunnen verlangen." Deze brief is gedateerd 14 Maart 1493 en werd dus ruim 400 jaren geleden ge- schreven. Daaruit blijkt duide'ijk dat het gefcruik van kauwgom geenszins een ge- v/oonte van de laatste jaren is en waaT- schijnlijk reeds .langen tijd in zwang was voor Columbus het bovenstaande schreef. DE DUITSCHE REGEERING ZAL NIET AFTREDEN. Gistermiddag is de Duitsche Rijksdag in plenaire zitting bijeengekomen. Bij de derde lezing van de suppletoire b>u greeting k^am ook aan de orde de motie van wantrouwen der communisten tegen het Rijkskabinet en tegen den Rijksweerminister in het bijzondier. Onder algemeene spanning nam rijkskan selier dr. Marx onmiddellijk het woord tot het afleggen van een verklaring, waarin hij de politieke situatie naging en herinnerde, dat de soc.-dem. zich wel bereid verklaarden tot onderhandelingen over de vorming der groote coalitie, maar tevens het aftreden der Kijksrcgeering eischten. Dc door de Rijksregeering en de regee- ringspartijen beoogde onderhandelingen met de sociaal-democratische fractie hadden voortgang kunnen hebben, zonder dat het gezag van de regeering naar binnen of bui- ten zou zijn verzwakt. Het geeischte aftreden der Rijksregeering zou voor geruimen tijd tot een regeering leiden, die slechts de loo- pende zaken zou kunnen behandelen, daar onder de heerschende omstandigheden een spocdige oplossing van de crisis onmogelijk schijnt. De Rijksregeering kan de verantwoordelijk- heid voor zulk een toestand, die de ernstig- ste nadeelen moet meebrengen, in het bij- zonder voor onze buitenlandsch-politieke be- langen, niet op zich nemen. Zij moet die ver- anhvoordelijkheid overlaten aan die partijen van den Rijksdag, die dezen toestand door haar besluiten veroorzaken. Namens de Rijksregeering legde spr. daar- cm de verklaring af, dat zij besloten is niet af te treden. De rest moet zij overlaten aan de beslissing van den Rijksdag. Instemming ter rechterzijde en bij de midden-partijen). Hierop nam de afgevaardigde Scheide- mann (soc.-dem.) het woord. Hij besprak de rijksweer, waarvan hij ver- schi.lcnde misstancten aangaf en die hij een staat in den staat noemde. Deswege eischt de soc.-democratie een algeheele hervorming der rijksweer. Er moet een andere geest in de rijksweer komen. De soc.-democratie heeft haar eischen reeds aan de regeering medege- deeld: verbod van alle relaties van leden der rijksweer en rijksmarine met de Vaderland- sche Verbonden; verbod van alle schenkingen aan de rijksweer; nauwkeurige controle van de „Reichswehrersatz" enz. De beteekenis der gvheime bewapeningen wilde spr. niet over- drijven, maar in het buitenland vormden zij een sterk argument tegen de eerlijke bedoe- lingen der Duitsche republiek. Stresemann zou daarover een boekje kunnen open doen. Met Rusland verlangt men ten stelligste goe- de betrekkingen te onderhouden. De Duitsdie rijksweer mag echter alleen ter ondersteu- ning der staatsmacht, niet als wapen der we- reldrevolutie dienen. De soc.-democraten wii- len de vrienden, maar niet de narren van Moskou zijn. Derhalve geen revolutiemunitie meer voor Duitsche kanonnen! Dr. Gessler heeft zeven jaar aan het hoofd van de rijks weer gestaan. Het resultaat zijn de tegen- woordige toestanden. Deswege ontzegt de soc.-democratie speciaal dr. Gessler haar vertrouwen. Indien in de coalitie alles is ver- nieiigd, dan is dit de schuld van den Duitsch nahcnaalgezinden dr. Scholz. De soc.-demo cratie zal een motie van wantrouwen tegen de geheele rijksregeering irdienen. (Levendi- ge bijval bij de soc.-democraten). De rijkskanselier las vervolgens een regee- ringsverklarlng voor waarin met nadruk een verpolitieken van de rijksweer afgekeurd wordt. De heele scholing en opleiding van de rijks weer wordt, vroeger zcowel als thans, gericht op trouw aan den bestaanden republikein- schen staatsvorm en op piichtsvervulling te- genover het grondwettig gezag. Tegen de aanstelling van elementen, die, naar geble ken is, tegen de grondwet zijn werkzaam ge weest in ae rijksweer, zullen wij ons met alle middelen verzetten. Spr. voerde daarop het volgende aan tegen de verschiliende geuite bezwaren: 1. Den leden van de rijksweer is Het behoo ren tot, en door strenge bevelen het samen- werken met politieke bonden van alle richtin- gen, waartoe in de eerste plaats de zgn „Wehrverbande" behooren, verboden. Deze bepalingen zullen streng doorgevoerd en handelingen in strijd daarmede zullen binnen Het kader der bestaande wetten en bepalingen streng vervclgd worden. 2. de kwestie van giften in geld is thans onderworpen aan een nieuwe regeling, vol gens welke voor het aannemen van particu liere giften in geld va iedere aard goedkeu- ring van den minister noodig is. 3. Een opgave van de op grond van par- ticuliere overeenkomsten bij de rijksweer aan gestelde personen, kan den Rijksdag desge- wenseht tot aan het eind van het begrootings- jaar worden voorgelegd. 4. De bepalingen inzake het „Ersatzwc- sen" in het leger zijn op grond van het bij de legerwet verlcende verordercgerecht in 1921 door den rijkspresident uitgevaardigd. Er wordt op het oogenblilc onderzocht, of en in hoeverre er aanleiding bestaat den rij ks-presi dent wijzigingen in deze bepalingen voor te stellen. Ten slotte kan ik, zei spr., over de rede van afg. Scheidemann slec'hts mijn diepste leed- wezen uitspreken. Na de rede van den rijkskanselier werd gie- pauzeerd. De verschiliende fracties kwamen in dien tijd bijeen om te beraadslagen Na de pauze lieten de D.-Nat. hun spreker Von der Sdhulieniburg slechts een ko-rte ver klaring afleggen, waarin zij uiting gaven aan hun verontwaardiging over Scheide- manns „landverraad" en de rijksweer in be- scher-ming namen. De groote gebeurtenis in deze tweede zit ting was de rede van oud-rpskanselier ctr. Wirth, die als fractiespreker voor het Cen trum optrad. Zij was voor de soc.-dem, een ernsti'ge teleurstelling, want Wirth verdedlg- de de vorming der „Selbstschutzverbande", welke tijdens zijn kanselierschap had plaats gehad en bij deze gelegenheid sprak liij zelfs de woorden: „Met pacifisme alleen kunnen wii geen Duitsche politiek voeren". Wirth verdedigde voorts de politiek tegen- over Rusland. De D. V. P. en de B. V. P. stelden zich eveneens tevreden met een korte vetiklar'ng, waarin zij zich bij de woorden van Marx aansloten. De Econ. Vereen. liet verklaren, dat zij met het oog op de buitenlandssche politiek niet voor de motie van wantrouwen kon stem- mem Zelfs zij, die anders steeds in de op posite waren, lieten hun spreker elke ge- meenschap met Scheidemann ontkenuen en diens rede als landVerraad bestempelen. De communistische sprekerr, voor wien an dere de hoorders in massa de vlucht plegen te nemen, dat ditmaal het gehoor van het Huis Kohnen nam de eene bewering van Scheidemann na de ander onderhanden en trachtte o>p humoristische en slagvaard'ige wijze de onwaarschijnlijkheid er van aan re toonen. De zittimg werd daarna tot Vrijdagmid- dag 12 uuy verdaagd. De motie van wani- trou zal dan in stemming komen. ALKMAAR, 17 Dec. Op de heden gehou- den kaasmarkt waren aangevoerd 92 stapels, wegende 154.000 K.G. Kl. fabriekskaas m. m. 46, zt m. 43 50, fabr. comm. kaas m. m. 45, kleine boeren- kaas mm. 48, z. m. 45, boerencommissie f 45. Handel stug. ALKMAAR, 17 Dec. 1926. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1174 hectoliters. 367 H.L. tarwe 12.50 15, rogge 11.50—/ 12, 169 H.L. geret dhev. 10.50—/ 12.50, 253 H.L. haver 10.70—/ 11.50, 237 H.L. boonen: paar- deboonen 12.5013, bruine boonen 15.5022, citroen boonen 25, duiven boonen 13.25—/ 15, 19 H.L. kanariezaad 1415, 38 H.-L.-mosterdizaad: rood 40 tot 42, geel 2529, koolzaad 22— 24, karwijzaad 4244, 21 H.L. blauwmaanzaad 50—/ 62, 70 H.L. erwlen groene (kleine) 2227.50, idem groene (groote) 40—/ 48, grauwe 43—/ 54 per 100 kilo. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELENMARKT. AMSTERDAM, 17 Dec. Aangevoerd i aiding, zijnde 810 H.L. Prijzen onveranderd. Bi@sc0pei? Programma's van Vrijdag 17 December tot en met Donderdag 23 December. Theater Cinema Americasn. le Flcojdnummer: De huweiijk-staking (komisch). 21» Hoofdnummer: Een reuzeboy uit Ari zona (Sensatie). Hoofdrol: Buck Jones. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaierdag en Zon dag: De laatste slag (sensatie). Hoofdrol: Milton Sills. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: Faust, naar het gelijk- namige werk van Goethe. Hoofdrol: Emil Jannings. Victoria Theater. Hoofdnummer: De Middernachtzon (ro- mantische film). Hcofdrcllcn: Laura la Plante, Pat O'Mal- ley en Raymond Keating stukken (Buite/i verantwoordelukhetd van de Rtdai- tie. De opname in deze rubrick bewijst geens zins dat de redactie er medt instemt.) TREIN EN TRAM OF AUTOBUS IN INDle. Zoo nu en dan hooren we eens, dat de di- rectie der Nedcrlandsche Spoorwegen in over- weging heeft genomen, een of andere lijn op te heffen en er een autobusdienst voor in de plaats te stellen. Zij acht dus in sommige ge- vallen een autobus beter op haar plaats dan een tramlijn en dat is geen wonder, nu in de laatste jaren de autobus in het verkeer zoo op den voorgrond is gekomen. Een lenig vervoermiddel als de autobus kan inderdaad ons spoorwegstelsel nog veel beter volledig maken dan een tramlijn. Bij deze overwegingen is het niet onaardig te weten dat ook in Indie worclf gestreden over cle kwestie van „spoorlijn of autobus dienst" en wel naar aanleiding van een voor- stel om een spoorlijn aan te leggen in de resi dence Tapanoeli op Sumatra. Er zijn sterke voor- en tegenstanclers, die met zware argu- menten komen aandragen, argumenten, welke in het moederland niet zouden kunnen opgaan door het verschil in bodemgesteldheid. Zelfs in Indie maakt men daardoor nog geheei verschiliende plannen, want terwijl men in Tapanoeli strijdt voor autobussen waarvoor wegen noodig zijn, heeft het bestuur van de S. S. op Sumatra zijn plan, om door middel van nieuwe wegen een gei'soleerd gebied ter Oostkust van Sumatra open te leggen, opge- geven, omdat een tramlijn goedkooper is. Met dank voor de plaatsing, D. M. Geachte heer Hoofd-redacteur. Ondergeteekendc, abonne op Uw geSerd blad, vraagt beleefd oni inlichtingen: Is er Maandagavond j.l. een lezing alhier gehouden, verspreid door den H. D. O. (Hil- vereumachen Draadloozen Omroep). Zoo ja, door wie en over welk onderwerp? Bij voorbaat mijn dank, hoogachtend, Uw. dr. F. C. BALDER, Boomkampstraat No. 40. Alkmaar. (Maandagavond was het „Een avond voor de Zaanstreek". Door de H. D. O. is toen mu- ziek verspreid van gezelschappen uit Krom- menie, Zaandam, eiiz. Tevens werd een rede verspreid over: Wat de Zaanstreek biedt. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u s.v.p. een kleine plaatsruinrte. Bij voorbaat mijn dank. In de courant van Woensdag 8 December j.l. las ik iets over een uitgeput paard. Ik wil u d'it melclen, dat het paard niet uitge put was, maar dat het een staker is (paar- der.kennere weten wat dat is). U schrijft van een matig vrachtje, maar i k noem het een vraclit. 600 kalkzandsteenen is ongeveer 3000 pond en dan nog met een natten, slechten weg. bktzelfde uitgeputte paard heb ik des middags voor een anderen wagen gezet met 500 kalkzandsteenen, plus den ledig gemaak- ten wagcn( die onderweg was blijven stan), dus nog zwaarder vracht. Toen was het uit geputte paard alweer uitgerust U moet weten, als een paard uitgerust is, dat het minstens een week rust moet hebben. Het heeft geen enkelen dag rust gehad en u kan het nog alle dagen zien werken. Een paard dat staakt verlangt zijn eigen voerman en Br. was yreemd voor hem. Het loopt gewoonlijk naar de Franach- man (Zandgat) of naar de kalkzandsteen- fabriek aan den Kogendijk, naar den Midden Gecstweg, werk C. Brak. l.aat dus in het vervolg kenners oordee- len. Nogmaals mijn vriendelijken dank. Bergen, 14 Dmmiber 1926. W. MOERBEEK, Sleeper, Meenyeg 45 M de Redacteur. Mag ik hierbij mededeeliaig doem van nog cen geval van dierenmishandeling te Heiloo: een paard dat in elkaar zakt, omdat het D. V. geen eten genoeg kreeg. Een lid van de dierenbescherming. GEVRAAGD een flinke ■i. in een burgergezin te Beverwijh, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Brieven onder letter A 386 bur. van dit blad. Stoomwasscherjj van S. KROM, Sehcrmerweg, vraagt flinke MGIS* JES voor mangelafdeeling, tevena aan de stoomerjj en ververij MEIS. JES voor opleiding costuumstrjjk- ster. Aanmeldingen aan de ierichting, hier ter ilink een Op een Handelskantoor stede wordt gevraagd JONGMENSCH. Brieven onder letter B 387 bur, van dit blad. Practische teekenen en cursus in liet maatnemen n patronen naar maat. Iedere dame of moisje kan, wanneer zij dezen cursus gevolgd heeft, haar eigen kleeding knippen en maatnemen. Aangiften en inlichtingen dagelijks vodr 20 December Leerares Naaien eu Knippen. Koopt UW Sinaasappeleib en Mandarijnen

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3