nette Werkster Huisbondster, Jongste Bediende Arbeider eene dienstbode. Ringers(sters) Winkeijuffrouw. Fransche en Duitsche les. gemeubileerde Kamers, Pension aangeboden een prima Bamesrijwiel BRIEl-ORDNERS. - PERFORfiTEURS. nette burgervrouw of weduwe, Gevotderd Zetters-Leerling Rulme frissche Zlt-Slaapkamer L. Frankeisberg - Alkmaar. Tooneel. a Alio soorlcn OPBEltGMAPPEN. MR. H. C. DRESSELHUIJS. Het stoffeliik overschot van mr. H. C. Dresselhtiys wordt Maandagochtend ten 9 mir per rouw-auto van het sterfhuis aan de Stadium derslaan in Den Haag naar Culem- borg overgcbracht, waar het om half twee in den familiegrafkelder zal word en neergela- ten WERKTIJD IN SCHOENFABRIEKEN. De minister van arbeid, handel en nijver- heid, gezien de beschiklcing van den toenma- ligen minister van arbeid, dd. 11 October 1922 betreffende overwerk in schoenfabrie- :ken, overwegende, dat bij bovengenoemde be- schikking een vergunning, als bedoeld in art. 28, zevende lid der Arbeidswet 1919, tot we- deropzegging werd verleend op gemeen- schappelijk verzoek van den Nederlandschen IR.-K. Bond van Schoenfabrikanten en den Nederlandschen R.-K. Lederbewerkersbond, overwegende dat is gebleken, dat de Neder- landsdhe R.-K. Bond van Schoenfabrikanten fheeft opgetiouden te bestaan, overwegende voorts, dat de Nederlandsche R. K. Lederbe werkersbond in samenwerking met eenige an- 'dere vakvereenigingen van arbeiders de in- trekking van die vergunning heeft vcrzocht, heeft met ingang van 1 Januari de beschik- king van den toenmaligen minister van ar beid, d.d. 11 October 1922, ingetrokken. V GESTOLEN BANKBILJET VAN 1000. Te Dteventer is eon. der 180 bankbiljetten van 1000 in beslag genomen, die begin September te Geneve zijn oiltvreemd. Het bil- jet werd aan een hankinstelling ter verzilve- ring aangeboden, waar het als van den dicf- stal afkomstig werd gesignaleeid. if£ HET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK. - Na het spoorwegongeval bij de Vink, waarbij ook de hoofdinstrudeur J. H. Rohn en de leerlin'g-machinist K. v. Ettekoven om 'het leven zijn gekomen, heeft zich uit het spoorwegjperscneel een commissie gevormd, ;om op de graven van de beide slachtoffers een gedenkteeken op te richten. Vemomen wordt thans, dat Zondag a.s. te een uur 'smiddags op de Nieuwe Oosterbe- '■graf plaats te Amsterdam door ir. Arnold de onthulling zal plaats hebben van het monu ment voor den hoofdingenieur J. H. Rohn. Op 2 Januari a.s., des middags te een uur, zal op de begraafplaats Oud Leusden te f. Amersfoort de onthulling plaats hebben van I een zelfde monument voor den leerling-ma- chinst K. van Ettekoven. KORTE BEiRICHTEN. Donderdagmiddag is te Utrecht een al gemeene vergaderiing gehouden van den Alig. Nederl. Zuivelbond (A.N.Z.). De voorzitter, dr. F. E. Posthuma, gaf in zijn opendmgsrede nog eens in. het kort weer de aanleidimg tot het houden van zijn onilangs te Maastricht gehouden rede, daar deze toen in den lande tot onjuiste oonclmsies heeft gekid. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. ,LIoogste barometerstand 769.8 te Coruna. Laagste barometerstand 741.1 te Skagen. Verwachting (geldig tot den avond van 19 December): Stormachtige, later afnemende noord-wes- telijke of noordelijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt met opklaringen, aanvankelijk nog regen- of hagelbuien, iets kouder. Provincial! nieuws UIT NOORDSCHARWOUDE. Aan de universiteit te Leiden is bevor- derd tot doctor in de rechtsgeleerdhedd, op proefschrift getiteld „Arbeidswetgeving in Nederlandschhlndie", de heer K. J. Boeyin- ga, geboren alhier. UIT CASTRICUM. In de zaal van de Erven van Benfhem had iDoinderdagavond j.l. een vrij druk bezocihte vergadering plaats van de afdeeling Castri- cum van Bloemibollencultuur, waarin hoofd- eokelijk behandeld werden de punten van de agenda der 154e algemeene vergadering te houden op 20 dezer. Voorzitter was de heer iHeere. Besproken werd de agenda der a.s. algemeene vergadering. Besloten werd ac- coord te gaan met het voorstel van het hoofdbestuur en geschillen voortkomende uit ruilovereenkomst van bloembollen te ondrwerpen aan het oordeel van het scheids- gerecht Het voorstel van de afdeeling Lisse betreffende het beroep van uitspraken van j het seheidsgerecht mogelij kte maken werd ilevendig besproken. Aigemeen was de ver gadering van oordeel, dat hooger beroep mo- gelijk moet worden gemaakt. Hierna werd nogmaals besproken de motie ■weike op de vorige vergadering was aa-nge- nomen inzake het 2 cent per roe fon-ds voor onpersoonlijke reclame en wetenschappelijk onderzoek. De voorzitter zette een en ander nog eens udtvoerig uiteen. Tot afgevaardigde naar de a.s. algemeene vergadering werden. aangewezen de voorzit- jter en secretaris, de heeren Heere en Braken- hoff en tot plaatsvervangers A. Lute en C. [Theissliing. Hierna werd deze vergadering gesloten. VAN TEX EL. IDe Holl. Maatschappij van landlbou'w vergaderde Donderdag, onder voorzitter- schap van den heer H. K. Keesom. Medegedeeld werd, dat de fcesturen van versdhillende conporaties een bijeenkomst hebben gehouden, en dat men wil trachten den weg vain Haven OudeschildDe Cocks- dorp een primairen weg te doen worden, op. dat die straks voor onderhoud zal kunnen profiteeren van het wegenfonds, wanneer t belasting op de auto's voor de wegen ge- legd zal worden. Gevraagd zal worden op de haven een opslagplaiats te willen daar atelier, cmdot men daar tegenwoordig niets lean en mag plaatsen. en een opslagplaats liet lessen van schepen zou bespoedigen. De prijzen, behaala op de.n Sc'hapenfok- dag werden aan de winnaars uitgekeerd en door de voorzitter werden woorden van feli- citatie gesprokon met cien wensch, dat men nog tot hoogere resultaten zal trachten te komen. Tot voorzitter werd herkozen de heer Keesom, tot leden van het bestuur de heeren M. Dijt en C. Keijser Sz„ inplaats van de heeren J. J. Roeper, ey C. Keijser Hz., die miet dadeiijk herkiesbaar waren. De secre taris, de heer R. A. Keijser had om ge- zondheidsredenen ontslag moeten nemtmin zijn plants werd gekozen de heer P. Bac ker Az. De aftredende bestuursleden en de waar- nemende secretaris ontvingen des voorzitters dc.n'k voor alle prestaties. Besloten werd met andere corporaties sa- rnen te werken voor het verkrijgen van een landbouwschool op Texel en daarvoor zoo- veel mogelijk te ijveren. Na rondvraag, waarin er op gewezen werd. dat die wol met altijd even goed be- waard wordt, en na.dot de voorzitter had doen uitkomem. dat men in Engeland meer soepel gestemd is omtrent het weder open stellen van de gremzen voor invoer van slachtvee, werd de vergadering gesloten. UIT HEILOO. In de registers van den Burgerlijken Stand is gister de geboorte van het lOOe kind inge- schreven over 1926. Daar een dergelijk ge- boortecijfer hier nog nimmer in een jaar is bereikt, is het de bedoeling aan de ouders, 'n cadeau aan te bieden. Gistermorgen werd in het cafe van den heer J. Morsch een vergadering gehouden van ingelanden van den Vennewaterspolder. De vergadering was buitengewoon druk bezocht. Voorzitter was de heer J. Sengers. Na lezing der uitgebreide notulen kwam het bestuur met een voorstel tot goedkeuring van de onderhandsche aanbesteding voor de gemaakte betonschoeii'ng met verbeterde door- voer rioleering. De Voorzitter zette uiteen, dat Ged. Staten aanmerking hadden gemaakt dat het werk door het bestuur onderhandsch was gegund. Zij wilden er wel hunne goedkeuring aan hechten, mits de algemeene vergadering zulks ook deed. Het bestuur betuigde zijn spijt over het ge- beurde en gaf de verzekering dat het zich niet zou herhalen. Over dit punt werd druk gediscussieerd. De heer Westerop constateerde dat deze kwestie uit moet zijn, nu het bestuur schuld bekent, doch een andere vraag is: was deze schoeiing noodig? Spr. betwijfelde dit. De voorzitter zei, dat het bestuur een mede- deeling had gekregen van mr. Kusters (be heer Huis van Zessen te Alkmaar), dat de bestaande toestand niet bestendigd kon blij- ven en dat de heer Broers f 130 had bijge- dragen voor het bovendek van de brug. De heeren Levering en Liefting van Eg- mond-Binnen kwamen in krachtige bewoor- ding tegen dit besluit op. Zij lieten niet on- duidelijk uitkomen, dat h. i. de ingelanden niet met deze uitvoering gebaat waren, daar de doorvaart belemmerd was waardoor de heer Broers, (een der bestuursleden) bevoor- recht was). Noodig was de verandering naar hunne meening niet. De heer Rike (vertegenwoordiger der fir- ma de Lange en de Moraaz te Alkmaar) ver- zocht voorlezing der notulen van de verga dering van 1912. Hieruit kwam vast te staan dat de inge landen goedkeuring hadden gegeven dat de doorvaart belemmerd was door het maken van den dam en dat alleen doorgang voor het water nocdig was. De heeft Rike stelde nu vast dat niet per- sccnlijke bevoorrechting op den voorgrond moest treden, noch het vorige, noch het thans zitting hebbende bestuur is in gebreke ge- weest. De heer K. Muijs was niet overtuigd dat het aigemeen belang was gediend. Het gaat er niet om of de heer Broers 130 betaalde; daarboven kwam pl.m. 400 kosten en dit achtte spr. overbodig. Als het zoo gaat, komt spr. ook vragende ingelanden hebben dan evenveel recht als een bestuurslid. De voorzitter uitte zijn misnoegen over de ze opmerking en protesteerde tegen de aan- tijging tegen het bestuur. Alles wat wordt gedaan, is in het aigemeen belang. De heer Rike kon dezen gedachtengang niet begrijpen. De heer Broers had recht op dien dam, krachtens besluit 1912, gaf even- gced nog 130.wat spr. niet gedaan zou hebben en werd nu bovendien nog be- schuldigd. Spr. was niet voor den heer Broers, doch wilde neutraal zijn. Eenige stemmen: „Dat weten we nog niet". De heer Rike protesteerde er tegen, dat men hem verdacht, dat hij geen neutraal standpunt innam. Door versdiillende heeren werd betoogd, dat het hier een vrij water betrof, omdat het bestuur het vischwater verpacht. Met een vonder had met hetzelfde bereikt en nu sloot men het water af en werden velen gedupeerd, die anders zouden kunnen varen en zulks al leen om den heer Broers te gerieven. De inge landen worden bezwaard met kosten. De hetze tegen den heer Broers werd op deze wijze geruimen tijd voortgezet. Ten slotte braehf de voorzitter het voorstel in stemming. De uitslag was dat er 41 stemmen voor en 15 tegen werden uitgebracht en 9 bianco. Enkele leden legden een verkiaring af, dat ze de handeling niet goedkeurden, doch de gevolgen niet wilden aanvaarden. (Wordt vervolgd). PR'EDIKBEURTEN. Herv. G-emeenten. UIT DE OMGEVING. CALLANTSOOG, 10 uur, Ds. de Kloet. DIRKSHORN, geen dienst, vaca-ture. HEILOO, Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. Visser van Enkhuizen. HEN5BROEK, 9.30 uur, Ds. Reddingius. LIMMEN, 10 u.ur, Ds. Bosch. DE RIJP, ran. 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar. SCHOORL, 10 uur, Ds. Boeke. Onder- wenp: Voorbereiding. URSEM, 10 uur, Ds. Kruizinga. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Horn- stra. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Dr. K-uipers. GRAFT NOORiDEIND. 10 uur. Ds. van uiessen - NIEUWE NIEDORP,x nm. 7 uur, Ds. Hehts DE RIJP, 10 uur, Ds. Keuning, (Gedeelteiijk ontleend aan Kerk en Volk.) Als ik wilde, -blijspel in drie bedrijven van Paul Geraldy. Dit stuk werd gisteravond als tweede abon- nementsvoorstell'ing in de Harmonie door hei Vereenigd Tooneel (direstie Verkade en Ver- beek) opgevoerd en was georganiseerd doo: het Comite voor Tooneeluitvoeringen te Alk maar. De geheel gevulde zaal heeft zich met dit successtuk van het V.T. op uitstekende wijze. vermaakt en de vlotte, ook uiterlijk goed ver- zorgde voorstelling met belangstelling ge volgd. De inhoud van het stuk is niet geweldig diepzinnig, neen eerder heel eenvoudig, doch Geraldy heeft het gegeven op echt geestige wijze verwerkt. En korte inhoud moge hier volgen: Germaine en Philippe zijn al tien jaar ge- irouwd en heel gelukkig samen. M'isscjiien geven zij er zichzelf wel eens niet genoeg re- kenschap van hoe gelukkig zij zijn. Hun ge- luk is een bcetje gewoonte geworden. Maar hun vriend Berthier, die bij hen logeert in hun zonnig buitenverblijf, vraagt hen af, ot ze eigenlijk wel beseffen hoe ze 't getroffen hebben: in't leven. „Denk je dat 'n huwelijks- leven als dat van jullie veel voorkomt?" vraagt hij hen. Berthier is iemand, die uit- gaat, avonturen heeft, altijd in allerlei ver- wikkelingen zit. Hij dacht eerst, dat het wat saa zou zijn bij zijn vrienden in Berneville, maar nee, het doet hem goed, het geeft hem rust. Hij vindt het heerlijk, 't leven buiteri, zonder ruzies en zonder liefdesscenes. „Hij. doet z'n kuur", plaagt hem Philippe. Het doet Germaine genoegen, dat Berthier zoo spreekt. Wij willen het goede, dat wij be- zitten wel eens toetsen aan de waardeering van anderen, niet waar? Terwijl zij zoo zit ten te babbelen, komt Germaine's vriendin Marcelle. Ze komt per auto en in tranen. Marcelle is 'n gescheiden vrouwtje, haar amant heeft haar verlaten en ze kan het al leen in Parijs niet uithouden, ze is gevlucht bij haar vriendin, die haar troost en tevens belooft haar wat afleiding te zullen bezorgen Maar als Germaine hoort, dat de amant van Marcelle niet dezelfde is, dien zij heeft gekend, vindt ze dat toch wel wat erg: „Wat moet er van je terecht komen als je zoo van het eene avontuur in het andere vervalt?" be- knort zij haar. „Op die manier zal ik je niet meer kunnen ontvangen". Marcelle is erg on der den indruk van die boetpredikatte. Zij verdedigt zich door te zeggen: „dat 't toch haar schuld niet is, dat ze zoo'n succes heeft". „Dwaasheid", zegt Germaine, „iedere vrouw die er aardig uitziet, heeft net zooveel succes. Als ik wildezou ik ook succes heb ben, maar je moet je weten te gedragen". Als Marcelle dat betwijfelt, maakt de on- rust zich van Germaine meester. Zou zij niet, als zij wilde Ja, wat zou dan haar liefde voor Philippe waard zijn. Als haar trouw aan haar man, haar liefde voor haar man, alleen maar voortkomen uit het fei{, dat zij geen bekoring heeft voor andere mannen, doordat zij nooit in de verleiding komt, dan zou haar gelukkig huwelijk geen bewijs meer zijn van superiori- teit, maar van inferioriteit. Germaine wil zich overtuigen en doet ver- schillende onhandige pogingen, die smadclijk mislukken. Een onhandige kus van den dwazen neef Rene dreigde zelfs nog een oogenblik het ge- luk te verstoren, dodh Philippe en Germaine kom-en weer tot elkaar, terwijl Marcelle een nieuw avontuur tegemoet gaat met Berthier. Het stuk is door de artisten van het V. T. voortreffelijk gespeeld. De vlotheid, die het spel kenmerkte, was wel gebiedend voor dit stuk, want er komen moeilijke scenes met vele herhal'ingen in voor, die alleen door bekwa- me artisten genietbaar zijn te maken. Maar de vlotheid, die in het spreken betracht werd, was niet bevorderlijk aan de duidelijkheid. Vele der aanwezigen hadden de grootste moeite de dialoog te volgen en ook aan dc dicbie en duidelijke articulatie mag dan ook wel meer zorg worden besteed, speciaal Ber thier was soms niet te verstaan. Vera Boudam heeft de rol van Germaine met haar telkens wisselende stemmingen en overgangen schitterend gespeeld en wel heel juist in zeggen en actie deze vrouw op hei tooneel doen leven. In alle onderdeelen keurig verzorgd. En naast haar was M'inny ten Ho ve, in haar fraaie costumes van de firma Hirsch, echt het vrouwtje, zoo geheel het ts gengestelde van Germaine. Wuft, oppen'lak- kig, maar verieidelijk. Cees Laseur bleek vol- komen opgewassen tegen de moeilijke rol van Philippe en zijn groote tooneelen in eerste en derde bedrijf met Vera Boudam waren prachtig van samenspel. Dirk Verbeek was een sympathieke Berthier. Polly Obdam was een kcurige dienstbode. De rol van den poe- tischen, al maar pratende neef Rene werd aardig gespeeld door Ferdinand Sternberg, al kon hij ons de bijzondere creatie van Her man Kloppers in de Amsterdamsche opvoe- ring niet doen vergeten. Carpentier Alting als Panon, die slechts een scene speelt in het tweede bedrijf was goed. De drie bedrijven spelen in een decor, maar daaraan was dan ook buitengewone zorg be steed. Het zag er keurig uit en was een ge- trouwe copie van de tooneelaankleeding in den Stadsschouwburg. Bij den aanvang van het derde bedrijf wei- gerde een oogenblik het electrisch licht. De gordijnen gingen even dicht en toen het licht weer in orde was werd opnieuw begonnen. Zooals namens het Comite werd medege deeld, zal de derde -.wstelling gegeven worden door het Schouwtooneel, dat zal op- voeren Paschen van Strindberg. JUBILEUM LOUIS DE VRIES. Na op succesvolle wijze zijn 25-jarig jubi- leum als tooneelspeler te hebben gevierd in den Haag, Amsterdam, Leiden, en Haarlem komt de bekende acteur hier Dinsdagavond a.s. in de Harmonie zijn jubileumstuk „Hen- drik de Vierde" van Pirandello spelen en een groote belangstelling is toch zeker wel de minste hulde die men den kraniger acteur kan brengen. Moissi speelde dit stuk van Piran dello op 7i;n laatste *oumee door ons land. ?Wen oordeelde het besluit van Louis de Vries dit stuk thans te spelen, met o.a. Pine Belder- en Pierre Mols als medewerkenden, wat ge- waagd, maar men heeft aigemeen na de ge geven voorstellingen zijn groote tevredenheid betuigd over de opvoering van dit merkwaar- dige werk. Mogen wij tevens hier een plaatsje geven aan een stuk van d-en'heer Cannegieter te Haarlem, die voor zijn optreden aldaar de be- teekenis van Louis de Vries zoo juist schetste en moge dat tevens een aansporing voor ve len zijn Dinsdag bij Louis' feest aanwezig te zijn. „Onder de tooneelspeler, die op hun jubi- leums-tournee ook onze wconplaats bezoeken, noemt Louis de Vries voorzeker een zelfstan- dige plaats in. Er is in het leven van dezen oprechten acteur iets wel zeer bizonders, ge- lijk ook zijn arbeid een geheel eigen stempei draagt. Voor zoover het mogelijk is, aanleg en loopbaan in verband te brengen met bepaaldc levensomstandigheden en af te leiden uit stel- lige factoren, kan misschien het huiselijk mi- iieu, waaruit deze gevoelige Oosterling stamt, de verkiaring geven van zijn mimisch talent. Kind van doofstomme ouders, broer van drie doofstomme kiflderen heeft Louis de Vries in zijn prille jeugd wel moeten leeren afgaan op de kracht van het gebaar als uitdrukkings- middel. Het gebaar, dat toch bij zijn ras reeds zoo'n openbaringsvorm is. Zijn vader moet Louis, naar n c.. zegt, de grootsche geschiedenis van zijn voik met het eenig hulpmiddel van den dootstomme heb ben verteld, en dit hulpmiddel is liier inder- daad niet „gebrekkig" gebleken! De zin voor het breede en plastische, de zin ook voor het romantische en het klassieke is dezen begaaf- de van kinsbeen af meegegeven. Hoe zou zij, schoon voor harde stoffelijke zorgen getem- perd, gevoed worden door het machtige leven zelf, dat hem op 17-jarigen leeftijd reeds tot echtgenoot en spoedig daarnaxreeds tot vader van vier kinderen maakte Het realisme van de gezinszorg, van het arbeidzaam bestaan in de diamantslijperij heeft zijn merk gedrukt in het kunstwerk van den tooneelspeler, die, door bewonderende ka- meraden tot zijn mimische liefhebberij aange- zet en door zijn goed'hartig gemoed gedreven tot het stellen van zijn talent in dienst der weldadigheid, als dilettant een leerzame voorschool doorleefde om te komen tot het groote moment, waarop hij van aangezicht tot aangezicht kwam te staan tegenover dien anderen Louis, die hem voor zijn eigenlijke roeping de poorten zou openen. Nadat De Vries als rederijker in een wed- strijd de aandacht van bevoegde beoordee- aars had getrokken en door hen met Bouw- meester in aanraking was gebracht; nadat welgestelde beschermers hem gelegenheid hadden verschaft zonder schade voor zijn gezin op 28-jarigen leeftijd de Tooneelschool te bezoeken; nadat hij dan eindelijk als heusch beroepsspeler in een paar moeilijke maanden te Rotterdam in het wel en wee van de too neel loopbaan was ingewijd, kwam de periode, die hij steeds als de glansrijkste in zijn leven zal blijven beschouwen: de tijd, waarin hij met de gebroeders Bouwmeester triomfen be- haalde aan het Haarlemsch Tooneel. De invloed van zijn geweidigen naamge- noot is groot en bevruchtend geweest, al zal het Louis de Vries wel een voortdurende zefl- overwinning hebben moeten kosten, zich steeds door Louis Bouwmeester te zien on- verschaduwd. Grooter moeilijkheid is voor dit dapper worstelend bestaan inmiddels gebleven de be- treurenswaardige versnippering in onze va- derlandsche tooneelwereld, de roekelooze mis- kenning vna niet te ioochenen krachten, wel- ke hem uitdreef naar den Indischen Archipel, toevlucht voor zoovele in het moederland ge- desillusionneerden. Daar zou een ontvankelijk strijder als hij zich echter weer nieuwe ver- mogens zien toegevoerd en onverwachte voor- uitzichten geopend. Deze man van het breede gebaar en het oermenschelijk sentiment vond in den kosmos zijn eigenlijk decor. Uit de omheining van spandoek en latten dreef hem zijn expansie- behoefte naar de vrije, open lucht. Daar, in de grootsche, indrukwekkende omgeving van de natuur zou zijn forsch talent misschien beter nog tot zijn recht komen dan op de plan- ken, waar nog tot zijn Uriel Acosta, zijn Sender, zijn Sachel, ziin Pancras Duif en An- drocies, zijn Doctor Miller, zijn Kai'n reeds proef hadden gegeven van zijn theatraal scheppingsvermogen. Asi^eptentEen Getrouwd: K. YVILDEBOER en G. SCHOEN, die hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij han huwelijk ondervonden. Schoorldaro, 14 December 1926. Hedeu werdt onze dochter GEESJE geboren. P. J. PRINS W. PRINS-Butter. Alkmaar, 18 December 1926. Heden overload onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Heinrich Wilhelm Adolf Imhiilsen in den ouderdom van 80 jaar. C. IMHULSENDe Wit. W. IMHULSEN. Leipzig 1 H.IMHULSEN Kuhn en Kinderen. A. H. G. IMHULSEN. J. IMHULSEN—De Boer en Kinderen. Alkmaar, 18 Dec. 1926. Spoorstraat 28. Voor de hartelijke cleelnemtng, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echt.genoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder TRIJNTJE VAN TU1N, befuigen wij oczenhartelijken dank, in 't bijzonder aan Domine WES- TRA voor de troostvolle woorden tot ons gesprokon, en tevens aan de bnren voor de liefderijke hulp ons bewezen. P. HAZES en Kinderen. Alkmaar, 18 Dec. 1926. N'ieuwlandersingel 12. De curator in het faillissement van J. H. BUCHTER, aannemer te Heiloo, maakt bekend, dat de schuldvorderingen bij hem moeten worden ingediend voor 2 Januari 1927 en dat de verificatie-verga» dering zal worden gehouden op Woensdag 2 Februari 1927, des voormiddags te elf uur, in het Ge recht sgebouw aan den Geestersin- gei, alhier. De curator vnd., Mr. P. LANGEVELD. Alkmaar, 16 December 1926. Ritsovoort 2. Mevromv BOEKE, Pastorie, Schoorl, zoekt Gevraagd voor 's Maandags en Vrijdags een bij C. KLOPPER, Nic. Beetsweg, Heiloo. Biedt zich aan een opgewekt humeur, 50 jaar, bij heer alleen. Prima refer. Brieven onder letter L 396 bur. van dit blad. Een net burgerman, weduwnaar, met eigen huis, niet onbemiddeld vraagt ook niet onbemiddeld, voor samen- wonen. Br. fr. lett. W, boekhan- del DE JONGE, Bergen. GEVRAAGD, Sigarenfabriek JAN HELLING ZOON, Bolerstraat 6. gevraagd op kleine georg. drukkerjj. Eigenhandig geschr. brieven onder M 397 bur. van dit blad. Fa. ALBERT HEIJN, vraagt voor haar til. te Alkmaar, een flinke gevraagd, leeftijd 1415 jaar, op fabriekskantoor. Brieven franco onder lott. H 393 bureau van dit blad. gevraagd tegen Februari a.s., beat# melker, goede prestatie en goed op de hoogte van alle veebedrijf- werkzaamheden, bij P. BINNEN- WIJZEND, Zuidervaart, Schermeer Geroutinoerd Pianist (ook goed violist) b. z. a. voor Cafe-Concert of Bioscoop, ook Zaterdag en Zondag. Br. met cond. onder K 395, Bureau van dit Blad. Heer vraagt Br. onder letter G 392 bureau van dit blad. Echtpaar z. k. zoekt voor begin Januari liefst zonder pension. Br. met volledige inlichtingen en prijsopgave onder No. J 394, bur. van dit blad. aangeboden met of zonder pension. Brieven onder lettl E 390 bnrean van dit blad. voor dame, bij menschen zonder kinderen, P. G., geen beroeps, vrije slaapkamer. Brieven onder lett. D 389 bureau van dit blad. TE KOOP met electr. lantaarn en telefoonslet. Adres: Westerweg D 40, Heileo.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3