DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Jubileum-Voorsteiliiig No. 300 flonderd acht en twintijyste Jaanrans? 1926 DINSDAG BinnenSand 21 DECEMBER BuafcnEand Schouwburg „HARMONIE". HEDENAVOND Radio-hoekje Dit nummer bestaat uit 2 blades Deze Courant wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rfjk 2.50. Afzonderlfjke en bewnjsnummers 5 cents. PRIJS DER QEWONE ADVER i ENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contracfen rabat Qroole letters naar plaatsrnfmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en HandelsdrukkerQ r/b HERM$, COSTER ft *0ON, Voordam C 9. Directeur j G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA* BEGRAFENIS VAN MR. H. C. DRESSELHUYS. De Vrijheidsbond heeft gister zijn leider de laatste eer bewezen. Overeenkomstig den wensch van den over- ledene zou zijn stoffelijk overschot bijgezet worden in het familiegraf te Culemborg. Te negen uur werd gistermoragen het stof felijk overschot van het sterfhuis aan de Stadhouderslaan in den Haag onder groote belangstelling uitgedragen. Velen, wellicht niet in de gelegenheid de reis naar Culem borg te maken, wilden hier van hun deelne- ming doen blijken. We merkten o.a. op de heeren Albarda en Duymaer van Twist. De vijf boden der Tweede Kamer hadden zich ook naar het sterfhuis begeven. Toen de lijkkist om vijf minuten over negen onder plechtige stilte naar buiten werd ge- dragen, om in den auto geplaatst te worden, die het stoffelijk overschot naar Culemborg zou vervoeren, hadden de boden, die hun ambtsteeken op de borst droegen, zich aan weerskanten van den tuin opgesteld. Een schat van bloemen, die de baar volgde, werd in een tweede auto vervoerd. De Vrijheidsbond had een grooten krans doen bezorgen, waaraan een breed paars lint bevestigd was. Daarop stond met sierlijke let ters: „Aan zijn grooten leider." Verder waren er nog zeer veel lcransen van vereenigingen, afdeelingen en particulieren. Vele belangstellenden volgden in particu- liere auto's de rouwauto. In Culemborg scheen het anders zoo stille stadje geheel van de smarfelijke belangstel ling in de plechtigheid vervuld. Op de begraafplaats te Culemborg waren alle kransen tevoren om de groeve gelegd; op de lijkbaar lagen alleen drie takken van de familie, die in vier rijtuigen de lijkkoets grafwaarts volgde. Te halftwee vertrok de stoet van het fami- liehuis aan de Varkensmarkt, het geboorte- huis van den overledene. Onder de aanwezigen waren het lid van het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond de hr. D de Boer Szn.de Nederlandsche Tuin. bouwraad was venegenwoordigd door de hee- ren Valstar en Valeton; mr Bartels vertegen- woordigde den raad van beheer voor de pre- dikantstraktementen van de Ned. Herv. Ge- menten; voorts waren aanwezig de heer Kos- ter, directeur van de N.V. Vereeniging Neder landsche Chamottenfabriekhet Statenlid voor Noord-Holland dr. de Hartogh; de Am- sterdamsche wethouder dr. Vos; prof. Kleyn, uit Groningen; de burgemeester van Zutfen, mr. Dijckmeester; de heer van der Mandere, seer, van het hoofdbestuur van Volkenbond en Vrede; mr. Scheltes, referendaris van het departement van buit. zaken; mr. P. ridder van Rappard, insipecteur van het rijksopvoe- dingswezen; prof. Cramer uit Utrecht, verte- genwoordigers van de centrale Tilburg en fe deratie Breda van den Vrijheidsbondde heer van Crefeld, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland; een deputatie van het Utrechtsch mannenkoor Euterpe; vertegen- woordigers der Joodsche Invalide; dr. L. N. Dekker, namens de R.K. Kamerfractie; mr F. Rieve, directeur Nationale Spaarkas; mr. Murman, pres. van de rechtbank te Tiel; mr. van Lidth de Jeude, deken der Orde van ad- vocaten te Tielmr. H. Smeenge, bij afwezig- heid van mr. P. Rink aanwezig a1s oudste lid van de Vrijheidsbondfractie der Eerste Ka mer; voorts de leden van de Tweede Kamer prof. mr. A. van Gijn, mr. G. A. Boon, mej. Westerman, mr. J. H. Knottenbelt, mr A. G. A. ridder van Rappard en A- Staalman. De vrouwengroep van den Vrijheidsbond was vertegenwoordigd door de presidente mej. L. van Eeghen met mevrouw Kappeyne van de Cappello. Mr. P. J. Oud vertegen- woordigde de vrijz.-dem. Kamerfractie. De e.Jh. Tweede Kamerfractie was bij verhinde- ring van dr. De Visser vertegenwoordigd door mr. Schokking en baron v. Boetzelaer van Dubbeldam. Ook waren o.a. aanwezig de heeren F. Tie- ter (Gouda) en J. Beyen (Bodegraven), resp. voorzitter en secr.-penningm. cler Centrale Kiesvereeniging, Kieskring Leiden (Vrijheids bond), waarvoor mr. Dresselhuys in de Twee de Kamer zitting had, alsmede Mevr. Ries- Noothoven van Goor voor de afdeeling Gou da van den Vrijheidsbond. De oudste broer van den overledene, de heer W. B. Dresselhuys, sprak een treffende gedachtenisrede uit. Het lid der Tweede Kamer mr. G. A. Boon heeft daarna aan het graf een rede uitgespro- ken, bij ontstentenis wegens gezondheidsrede- nen van den vice-voorzitter van den Vrijheids bond, mr. Rink. Spr. deed uitkomen, wat mr. Dresselhuys voor de partij geweest is. Wat wij doen knnnen, neen doen moeten, zeide hi; o.a. wat wij aan zijn nagedachtenis verplidht zijn, dat is elkander in dit uur be- loven, cat wij hem volgen zullen in zijn voor- beeld, dat wij in inni-ge saamhoorigheid zul len voortarbeidep aan zij© levenswerk. de verb re idling der liberate gedachte. Daardoor zullen wij zijn nagedachtenis op de beste wij-ze eeren. Zoo zullen wij zijin graf verwarmen, door- dien wij de diraden van onze gedacbten en van ons werk daarboven samenweven tot een bed van liefde en herinneringen aan zijin persoonlijk'heid. Ten slotte een enkel persoonlijk woord. Wij sa-mengewerkt, maar uit die samenwerking hebben betrekkelijk wei-nig jaren dagelijks is een vriendschaip geboren, zooals velen nimmer ontvangen. Hij, die achterbliift, weet, dat een zoo groote vriendschap slechts eenmaal in het 1-even kan voorkomen, dat dit verlies nimmer te vervangen is, maar hij b-ehoudt tot aan het einde zijner dagen de verwarmende her- inn-ering aan het intieme samenleven met den nobelsten, onkreukbaarsten man, die* hij heeft gekend. Prof. mr. A. van Gijn was de volgen®e spreker. Hij vertolkte dte gevoelens van de liberie fractie der Tweede Kamer bij de laatste rust- plaats van haar leider. Uitvoerig ging ook hij na wat de overTe dene voor zijn partij en fractie geweest is. Onze da-nkbaarheid, zeide hij o.a. voor wat wij van Dresselhuys leerden, voor zijn stoere werkzaam'heid en behulpzaamheid, voor zijn aangename leiding, voor zijn opgewektheid en goed humeur ook in dagen van malaise en voor de bezieling, die altijd van hem uit- ging, zullen wij niet beter kunnen toonen dan door zijn werk voort te zetten als ware hij nog in ons midden. Dresselhuys, wij zeggen u dat hier bi] uw laatste rustplaats toe. Uw persoon'ijkheid zal ons nabij blijven en ons aansporen uw werk voort te zetten in uwen gees-t, zoodat deze zal blijven leven in het parlement, nu uw stoffelijk overs-chot hier in uw geliefde Betuwe ter ruste is ge legd. Van dat stoffelijk overschot nemen wij hier afscheid, niet van uw persoonlijkheid. Vervolgens heeft het woord gevoerd de eerste ondervoorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, oud-luitenant-gencraal jhr J. H. Roell, die een enkel woord heeft gewijd aan de nagedachtenis van den overledene, die gedurende acht iaren het Nederlandsche Roode Kruis als lid van het dagelijksch be- stuur diende. De heer H. Smeenge sprak bij afwezigheid van mr. Rink. Hij betreurde het, dat deze zelf niet aanwezig kon zijn. Niemand toch kende den heer Dresselhuys beter. Hij was het, die hem op zijn ka-ntoor te Tiel als associe heeft aangenom-en. De heer Rink heeft zijn arbeicfzaamheid kunnen bewonde- ren. Spr. wil dan ook s'echts enkele eenvou- diige woord-en zeggen Hij heeft het voor- recht gehad1 d: n heer Dresselhuys bij het de- oartement van jus-titie te zien werken. Hij is tot de overtuiging gekomen, dat de heer Dresselhuys altijd gaarne anderen behuip- zaam was en hen steeds met goeden raad bijsto-nd. Tenslotte hebben nog het woord gevoerd de heer Kappeijne van de Cappello, voor de groep der jongeren van den V B.. De Groot, insp. gen. van het nijverheidsonderwijsT. Laan, wethcuder van Culemborg, mr. Roo- d-enburg voor dte reclasseering, Ds. Visser en de heer Valstar namens den N-ederlandschen Tui-nbouwraadL D-e heer Stam, schoonzoon van den overle dene zegde dank vo-or de belangstelling. SLACHTOFFER VAN „DE VINK" HERDACHT. Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam werden Zondagmid-dag tusschen twaalf en een uur drie dooden herdacht, na- melijk de oud-strijder M. Richard, de kraan- drijver van de Ned. Scheepsbouw Maat- schappij G. J. Schrijver en de instructeur J. H. Rohn van de Nederlandsche Spoorwe- gen. Het is dus te begrijpen, dat het kerkho-f op dezen zonnigen middag de verzamel- plaats was van vele belangstellenden, die de herdenkingen wilden fcijwonen. Een kleine groep gepensionneerde marine- mannen verzameldte zich tegen twaalf uur o.m het graf van hun makker M. Richard. Hier sprak de voorzitter van den bond voor pensioenactie bij de zeemacht, de heer H J. Hendriks. Deze herinnerde o.a. aan het in cident, dat zich tijdens de begrafenis van Richard had voorgedaan, teen op last van den commandant van het militaire escorte ffe oudstrijders, die gekomen waren om de laat ste eer te bewijzen, op een afstand1 gehouden werden Aan deze herinnering knoopte tJe spreker een beschouwing vast betreffende den toestand, waarin de gepensionneerden van voor 1918 mo-menteel verkeeren en leg- de op het graf de gelofte af den strijd voor een behoorlijk staatspensioen krachtig voort te zetten. Daarna werd een krans op het graf gevlijd. lets meer belangstelTing bestond voor de onthulli-ng van den gedfnkst*en, die door kameradeit was geplaatst op het graf van den kraandrijver O. J. Schrijver, (he eenlgen tijd geleden bij een oncrevaI met eep kraan op de emplacementen van de Ned. Scheeps bouw Maatschappij het leven had gelaten. Doch de meeste bezoekers van den dooden- akker schaarden zich om het graf van in structeur J. H. Rohn, die bij het spoorweg- o-ngeval bij De Vink gedood werd. Van alle deelen van het land waren vertegenwoordi- gers van het spoorwegpersoneel gekomen, in het bijzonder van de afdeeling fractie. Het was hier de ingenieur van tractie te Amsterdam, de heer Arnold, die het woord voerde Hij zeide, dat alien hun instemming betuigdten met het plan, een blijvende herin nering op het graf te plaatsen en het was dan ook namens het overgroote deel van de afdeeling tractie, dat spr. den gedenksteen aan de zo-nen van Rohn overdroeg. Het marmeren gedenkt-eeken vermeldt de woordten: In memoriam J. H. Rohn, instructeur in dienst der Nederlandsche Spoorweg-en, om- fekomen bij het noodlottig ongeval op 9 eptember 1926 bij De Vink Een leermees- ter voor de jongeren, een leidsman voor de ouderen. Namens het tractiepersoneel der Neder landsche Spoo-rwegen. De oudste zoon van den beer Rohn dank- te voor de attentie. R.K. STAATSPARTIJ EN R.K. VOLKS- PARTIJ. Zondag heeft onder leiding, van het lid der Tweede Kamer dm heer Kuip-er een bespre- king plaats gehad van den voorzitter van het bestuur der R.-K. Staatspartij met den voor zitter der R.-K. Volks'partij en den waarne- menden secretaris dier partij. ROOMSCH-KATHOLrEKE VOLKS- PARTIJ. Zaterdag zijn te Rotterdam de besturen van alle afdeelingen, der R.K. Volkspartij in Zuid-Holland bijeengekomen in verband met het vaststellen van de groslijst van Candida-, ten voor de Provinciate Staten. Besloten werd, aan de kieskringvergade ringen voor te stellen, in geheel Zuid-Hol land uit te komen met een gelijkluidende lijst, waarvan de samenstelling later zal worden gepubliceerd. ELECTRISCH KINDERSPEELGOED. Het toenemende gebruik der eleetriciteit in het huishouden, in de industrie en bij de spoorwegen heeft het gevolg gahad, dat ook bij het kinderspeelgocd een toenemende „electrificatie" is waar te nemen. Het spreekt eigenlijk vanzeif, dat voor het bedrijf van dit electrise he kinderspeelgoed de spanning onzer huisinstallaties (127 volt resp. 220 volt) niet in aanmerking kom-t. Als verkleinde nabeelding van groote electrische to-estellen laat het speelgced het gebruik van normale leidingen, schakelaars, isolatie enz. niet toe. daardoor zou 't te zwaar, te plomp en ook te duur worden. Electrisch speelgoed meet daarom ingericht zijn voor zeer lage spanningen, dte geheel ongevaarlijk zijn, wanneer zij op de juiste wijze worden verkfegen. Bij gebruik van een accu of van een speelgoedtransformator kan het kind nooit in aanraking komen met een gevaarlijke spanning. Helaas word-cn electrische treintjes en dter- gelijke uit misplaatste zuinigheid dikwijls voor directe aansluiting op het net geleverd, met voorschakeling van een koo-ldraadlamp of een anderen weerstand. Hierbij kunnen de kinderen blootgesteld worden aan de voile netspanning wanneer zf) op een ecuigszins vochtigen vloer spelen, of wanneer de electrische locomotief uit de rails loopt. De verkoopers van speelgoed, die aange- wezen waren op hetgeen in het buitenland gefabriceerd werd, hebben het belang van veilig electrisch speelgoed niet ingezien. Dit heeft voor de kinderen zeer on aangename ver- rassingcu ten gevolge gehad. Aangezien speelgoed onder de Warenwet valt, heeft thans in Amsterdam, op verzoek van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf, de Keuringsdienst van Waren de markt gezu<- verd van ondoelmatige en gevaarlijke con- structies. Indien de andere steden spoedig het voorbeeld volgen, zal men in bet buiten" land spoedig merken, dat Nederland geen af- zetgebied meer is voor gevaariijk' electrisch kinderspeelgoed. BRANDEN. Vermoedelijk tengevolge van onvo 'oende bewaking is Zondagmorgen in de confectie- fabriek van gebr. Meyer aan den Ruigweg in Den Helder opnieuw brand ontstaan, door het nasmeulen van de daarin opgestapelde goederen. Het geheele magazijn is afgebrano Zaterdagmorgen is de groote land- bouwschuur op de hofstede van den heer W ten Haaf, aan den Platteweg bij Zierikzee door brand vernield. Het vuur, door den krachtigen N.-W. wind aangewakkerd, greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. Behalve een 3000 bossen nog ongedorschten haver, h°oi en de geheele landbouwersinspan ginjfen mede in de vlam- men op, 14 paarden, waaronder de dekhengst „Mon Joie", en 7 koeien. Het huis en een paar klampen bruine boonen konden met be- hulp van de brandweer gespaard blijven en ook een klein deel van den veestapel kon ge red worden. EEN VLECHTENSNIJDER. Een gemeentewerkman uit Rotterdam heeft aangifte gedaan dat een onbekend gebleven man op den Binnenweg te Rotterdam, zijn 13-jarig dochtertje de haarvlecht heeft afge- knipt. ZEDENMISDRIJF. De rijks- en gemeentepolitiek te Schaijk (N.-Br.) heeft Zaterdag aangehouden den 22-jarigen ongehuwden arbeider v. H. ai daar die zich had schuldig gemaakt aan on- zedelijke handelingen met een meisje van 15 jaar. Van H. werd onder het gemeentehuis te Schaijk opgesloten doch wist in den nacht van Zaterdag op Zondag door verbreking van het slot uit het arrestantenlokaal te ont vluchten. HET DANSEN OP ZONDAG. Mr. G. van den Berg (s.d.) heeft thans bij den raad een voorstel ingediend inzake her dansen op Zondag. De strekking van zijr voorstel is het dansen op Zondag onder de beperkende bepalingen die than-s voor het dansen in het openbaar zijn gesteld vrij te la- ten. De voorsteller wijst er in zijn toelichting op dat de toepassing van art. 4 der Zondags wet in onze groote steden niet mogelijk is en dan ook altlians na den middag niet ge- schiedt wat betreft concerten en tooneelvoor- stellingen. Hij meent dat het dansen in het openbaar op een lijn met concerten en tooneel voorstellngen gesteld moet wordeh. De correspondent der N. R. Grt. meldt na der: Het voorstel van mr. G. van den Bergh, den jurist van de sociaal-democratische raadsfractie, gaat nog verder dan wij gister- middag, zoo op het eerste gezicht meenden Hij wil namelijk het (in het openbaar) dan sen te Amsterdam vrij geven, zij het dan ook onder bepaalde voorwaarden, meerendeels gelijk aan die, welke de burgemeester nu reeds verbond aan het verleenen aan een klein aantal inrichtingen van dispensatie van het verbod en vermeerderd met enkele nieuwe bepalingen. Het algemeen verbod zal echter, wordt dit voorstel angenomen, verdwijnen en plaats maken voor (vrijwel) algemeene vrij heid op dit punt, ook wat betreft het dansen op Zondag. De justifiede autoriteiten zullen' dan moeten uitmaken of dit in strijd is met de Zondagswet. Overigens zou een gevolg van de aanneming van dit voorstel zijn, dat deze zaak het nemen van beslissingen in deze, werd genomen uit handen van den burge meester. die immers thans over de vrijstellin- gen beslist. Het voorstel-Van den Bergh is naar de commissie van strafverordeningen (waarvan de burgemeester ambtshalve voorztter is) doorgezonden om prae-advies. Het komt dus later in ieder geval na de Kerstdagen! in behandeling. KORTE BERICHTEN. De politic te Heerlen heeft gearresteerd zekeren H., die er van verdacht wordt, 4000 te hebben ontvreemd bij de firma P. en C. te Heerlen, waar hij tot kort geleden als boek- houder werkzaam was. De man is naar Sit- tard overgebracht. In de Industrieele Club te Amsterdam heeft de Nederlandsche Roeibond Zondag zijn jaarlijksche algemeene vergadering on der leiding van den voorzitter mr. G. L. de Vries Feyens gehouden. Ds. H. S. Bouma is Zondag te Amster dam in een mcrgengodsdienstoefening in de Schinkelkerk bevestigd als predikant der Ger Kerk van Amsterdam-Zuid binnen het kerk- verband. Zondagmiddag heeft de inwijding van de verbouwde synagoge en van de nieuwe school- en administratiegebouwen der Neder landsche Israelitische gemeente te Utrecht plaats gehad. ONREGELMATIGHEDEN MET DE VREEMDE EIGENDOMMEN. De „New York World" publiceert een spe- ciaal telegram uit Washington, dat zegt dat de controleur-generaal aan president Coolid- ge een rapport heeft uitgebracht, waarin hij verklaart dat er fon-dsen van vreemde eigen domnien aan de Schatkist zijn onthouden en dat de administratiekosteh, die cen millioen dollar bedragen, buitensporig hoog zijn. De ..World" publiceert een lijst van eeciige der honderden onregelmatigheden, die door den confroleur* zouden zijn ontdekt. DE ROZE DIAMANT. Den laatsten tijd hoorde men weinig meer over de uit het museum van het kasteel Chantilly gestolen „roze diamant" We! werd te elf der ure in de gracht er omheen gevrscht, maar niemand verwachtte daarvan its. Als een donderslag bij helderen heme: kwam het berieht, dat ze terecht is. Sarraut. de minister van binnenlandscbe zaken, heclt LOUIS DE YRIES. Woensdag 22 December. Hilversum, 1050 M. 12.— Politleberich- ten. 2.3.Kinderles Engelsch. 3.4 Knipcursus door het modehuis de Leeuw van Rees. 4.4.30 Half uurtje voor de huis- vrouw. 4.356.15 Concert door het H. D. O.-orkest. Soliste: Greta Santhagens, so- praan. Egbert Veen aan den vleugel. 6.15 6.45 Lezing door Dr. Ir. M. L. v.d. Schaaf, over: lets over de bescnerming van uitvindin- gen door octrooi (patent) in binnen- en bui tenland. 6.457.45 Vervolgles en conversa- tieles Duitsch. 7.45 Politieberichten. 10. Persberchten. 8.10 Chrstel. Omroep. Uitzen- ding vanuit de Oude Kerk der Ev. Luth. Gem. te Amsterdam. De heeren T. H. Haan, voorz. der vereeniging. Dr. J. G. Geelkerken, Pred. der Ned. Geref. Kerk. Dr. M. j. A. de Vrijer, Pred der Ned Herv. Kerk. Dr. P. Ste- genga Azn., Pred. der Ev. Luth. Kerk. De heer Jac. Bonset, organist. Catechisatiekoor Toe wij ding", Amsterdam. 1. Gem. zingen: Ps. 98:1 en 2. 2. Opening door den voorzit ter. 3. Gebed. 4. Orgelspel „Vom Himmel hoch da komm ich her", Bach. 5. Koorzang: Gez. 270:1,3,9. 6. Toespraak door Dr. Geel kerken, over: Advent voor den enkeling 7 Gem. zingen: Gez. 229:7,3. 8. Toespraak door Dr. de Vrijer, over: Advent voor de Kerk. 9. Koorzang: Oud-Holl. Kerstlied „Nu zyt wellekome". 10. Toespraak door Dr. Stegenga Azn., over: Advent voor de wereld 11. Orgelspel „Sterrenzang", Bons^-12 Koorzang: Lied no. 24,3, verzen uit dec Luth. zangbundel. 13. Dankgebed. 14. Gem. zingen: Ps. 133:1 en 3. 15. Zegenbede. 16. Dankoffer. Davenlry, 1600 M. 11.20—1.20 Concert door het Daventry-kwartet en solisten (so- praan, piano, bariton). 1.20—2.20 Concert van restaurant Frascati. 3.20 Het Daventrv kwartet en L. Seymour, contra-alt. 4.20 Cau- serie: Walks through London-Whitechapel 4.35 Orgelconcert van de New. Gallery Kinc- ma. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 „Shock headed Peter", kinderstukje met zang en muziek. 7.10 Tuinbouwpraatje. 7.20 Weerbericht, niuws. Lezing: Humour. 7.50 Muziek 8 Lezing: The spirit of pantomime. 8.20 Bethlehem", stuk in 3 scenes. 1. Een her- derskamp. 2. Een ruis bij Bethlehem. 3. Een stal en kribbe in Bethlehem. 9.20 Sonate in G mol, Bach. W. Primrose, viool. 9.35 Lie- deren van A. A. Milne, door Dale Smith 9.50 Lezing: Companionable books, Kingla- ke's „Eothen". 10.05 vervolg Milne's liede- ren. 10.20 Tijdsein, veerbericht, nieuws. 10.35 Programma in Amerikaansche stiji. Imitatie van een Amerik. omroepstation. 11.2012.20 Dansmuziek van Cafe de Pa ris. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11.20 Persberichten en muziek. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert. Orkest en vocale solisten. 9.05—10.20 Orkestconcert. Konigswusterhausen, 1300 M. 11.20 7.20 Lezingen en lessen. 7.35 Uitzending van het programma van Breslau. Concert. Prkest en vocale solisten. Brussel, 50S.5 M. en Antwerpen, 265.5 M. 8.5010.50 Omroepers-w-edstrijd en orkest concert. Hr. Richard, zang. Gemengd koor Er spreken zes verschillende omroepers, n 1. A, B, C, D, E en F. Hamburg, 394.7 M. 1.25—2 05 Kamer- muziek. 3.35 Concert (orgel, cello, sopraan). 5 206.10 Concert. Orkest uit Fleischers Stuben. 7.2011.15 Kerstliederen. Koor Miinster241.9 M. 12.50—1.50 Concert. Westfaalsche harptrio. 2.503.50 Zithercon- cert. 3.50—5.20 „Die Himmelsfahrt des klei nen Peter", sprookje. 6.6.20 Gramofoon- muziek. 7.50—8.50 Concert. Lonsliederen voor sopraan. 8.509.35 Jupitersympho- nieen van Mozart. 9.40—10.05 Concert. Fetras-werk. in den tusschentijd zijn ondergeschikten op stang gereden om hen geen spoor te laten verzuimen. Vrijdag opende de politie het va- lies van zekeren Kauffer uit Saverne, die hier in ene hotel toefde en plotselicig verdwe- nea was. De inhoud leek verdacht, behalve een prachtigen appel, die ze op den schoor- steen van Kauffer's kamer zette. Gisteren beet iemand er in en brak zich haast de tan- den op een er in verstopt hard voorwerp, dat de gezochte diamant bleek te zijn. Spoe dig daarna kwani Kauffe rterug, die dadelijk door de mand viel. Hij bekende in een zekere Souter een medeplichtige te hebben gehad. Deze liep ook weldra in den val. Hij pleegde 12 October den diefstal, terwijl de ander de wacht hield. De eerste morgentrein braclit hen naam Parijs terag. In tegenstelling met de ander gestolen edelsteenen kondea ze de rozc diagiaat oiet verkoopen. KMAARSGHE COURANT. MU

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1