Leeuwarder Coorant REeisjes. Dagmelsfe. een BOVENHUIS. Kerstfeestviering I£oopt uw SI]Vi».A.@A.PPEljEN in „0e Qezonde flpotbeek" DAME Gedipi. Kraamverzorgster Dienstplicht. Electricfems, Timmermansleerling Burgerwoonhnis jonge Zeug Benedenwoning, Aanpeboden: FORD SEDAN, WONINGEN Gentrale Verwarming, Wed. N. J. M. Broers, Buitengewoon lekker Voor de a.s. foestdagen Weihnachtstollen, Xrentenbrood en Tnlbanden Griinnepr Kniepkoukies. Sanketbakkerlj Apgselsteeg 1. FondsSeden Houtveikooplng in de boschwachterij Jexel". 300 perceelen zware en lichfe Paten en Boonenstaken, Voor de a,s, Foestdagen J. A. NETTEN. 4 voor 10 cent, 3 voor 10 cent, 5, 6 en 8 cent per stuk. Uw adres voor YER8CH GEBRANDE PINDA's 25 en 40 cent per pond. Ge b o re n CORNELLS, soon van J. J. DE ROOS. A DE ROOS—SCHUIJT. God. Nieuwesloot B 57. Getrouwd: JOH. HOLMiAN en AN'NY HOLM AN, die, ook namens wederzijdsche fa- mi lie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij bun huwelijk ondervonden. j Alkmaar, 22 Dec. 1926. Van Leeuwenhoekstraat 13 A. Heden overleed, geheel on- verwachts, onze lieve zuster en tante, mejuffrouw JANSJE VAN DER KAMP, in den ouderdom van 64 jaar ,Uit aller naatn, M. VAN DER KAMP. Alkmaar, 21 Dec. 1926. Stichting Steijnstraat 86. De teraardebestelling zal plaats vinden Vrijdag 24 De cember, 's middags 1 uur van- af het sterfhuis op de Algem. Begraafplaats. Voor FRIESLAND adverteere men in de opgericht in 1752. Hoofdorgaan der Prov. Friesland. Meest afdoende publiciteit in alle kringen. Advertentie-tarief wordt op aan- vyge gaarne toegezonden. Aan de Stoomwasscherij van S. KROM, Schermerweg, kunnen flinke MEISJES geplaatst worden, tevens IftEISJES om costuumstrijk- ster te worden opgeleid. Aanmeldingen aan de inrichting. Mevrouw BALK, Stationsweg 29, vraagt een net op leeftijd wen9cht oipname in be schaafd gezin zonder kinderen, voor vier weken, als betalend logfi. Brieven onder letter E 413 bur. van dit blad. wegens teleurstelling Febr. vrij. Wil Febr. of Maart gaarne bespre- keu. Brieven onder lett. D 412 bur. van dit blad. Dienstpl. opkomat,37 Oct. 21 Reg. Inf. Amersfoort, tvenscht te ruilen met dienstpl. opk. 27 Febr. Breelaan 13, Bergen N -H. t Gevraagd voor direct eenige be- kwame zelfstandig kunnende werken. C. G. RENTENAAR, Gen. Nieuwesloot 79. Terstond gevraagd een of gevorderd leerling. N. BOLTEN, timmerman, Heiloo. J. A. H. JASPERS, Artnte Ursem, neemt van Ursem, Schermerhorn en aangrenzend gebied aan voor 1 Jannari 1927. Aan te melden bij den dokter. TE HUUR GEVRAAGD een net te Alkmaar of omgeving. Huuirprijs 350 of 400 per jaar. Brieven letter E. Boekhandd SCHELLEKENS, Heemstede. TE KOOP EEN met 8 BIGGEN of een die binnen 14 dagen kan werpen bij J. OOSr- WOUDER, Mijzen, post' Schermer horn. TE HUUR: Kennemerstraatweg 90, Alkmaar. TE op HUUR mooien stand, ge- zellige, mooie van alle gemakken voorzien, nu of later, voor bej. echtp. of wed. F 40.per maand. Br. no. 325 Boekh. v/h K. TER BURG, t. o. de Groote Kerk. Essex ('each 1926, zoo goed als nieuw. 2 Gebruikte aulo's, in goeden staat, zeer geschikt voor verhuur. Indian Scout met Ideal duo, weinig gebruikt. Alles tegen billijke prijzen. Garage RANZIJN, Bergen N.-H. TE KOOP: in prima staat, circa 1 jaar oud, 2 reserve banden, klok enz. Billijke prijs. Brieven onder letter F 414 bur. van dit blad. Te koop geriefeiijk ingerichte voorzien van closet, gas, electrisch •n waterleiding, schuur, yerf en vrije steeg, vanaf f 3100, staande Walerschapstraat en Dijkgraaf- sfraat. Te bevragen bij JOH. APEL- DOORN, Geeslcrweg 7. SIAATSBOSCHBEHKER. De Houtvester te UTRECHT zal op WOENSDAG 29 DECEMBER 1926, des namiddags om 1 uur, in Hotel „De Lindeboom" te Den Burg op Texel in het openbaar bij afslag zon der beding van onraad verkoopen, ongeveer liggende aan den Rozendijk en den Ploegelandorweg. Inlichtingen geeft de Boschwachter. der Zondagsschool „IN EENVOUD BEGONNEN", in de Ned. Herv. Kerk te ZUIDSCHKRMER, Vrfidag 24 December, 's avonds 7 uur, waar lioopt op te treden Ds. H. J. HAK van Alkmaar. Neemt voor uw Villa, Landhuis, Kantoor en Woonhuis en U heeft in den winter de zomerin uwgebouw. Opgave en berekening gratis, MAARLEVELD, VOORMEER, ALKMAAR. op de Pathefoon. De nieuwste Kerstnummers voorradig. Laat U die ditmaal niet meer ontbreken. Immers, van muziek gaat die opwek kende invloed uit, welke de bron is van Uw ware gezeliige stemming. Eerste Alkmaarsche Naaimachine- haridel, A. HILDERING, Lange- straat 44. Tel. 922. Speciale repa- ratie-inrichting. beveel ik mij beleefd in uwe gunst aan. Spoorstraat 17. Handel in Wijnen, Gedistilleerd, Port, Samos enz. is mijn alom bekende Hamburger Rib, Ham? Hamspek, Rookvleesch van de muis, Rolpens, Hoofdkaas enz. enz. Fijne Metworst a 70 ct. het pond. Aanbevelend, K. PESSEB, Fnidsen 121. Tel. 770. onze bekende Kerstkransen en diverse Kerstkoekjes. Doet uwe bestellingen s.v.p. vroeg- tijdig. Beleefd aanbevelend, N.Y. Eerste Alkm. Patroonsbakkerij, Alkmaar, Payglop 7, Telef. 99. Ieder dag frissche echte Gronneger Kniepkoukies te kriegen. GOUD SPUL! LEKKER! BOS E. JOOSTENS, De Ruyterstraat 19, Alkmaar. Iorichting van Dr. MEYER voor onderzoek en hehandeling van Stoornissen van Hart en Bloedsomloop. Nic. Witsenkade 11. Tel. 36154. AMSTERDAM. Spreekuur: 1— 2y2 en volgens afspraak. TELEF. 147. Soterkransies, Scbuimkransfes, Eoomkransjes, Chocoladekransjes. Aanbevelend, officier van justitie en de verdediger, mr. De- nekamp tegenwoordig. Uit dit verhoor moet voldoende zijn komen vast te staan, dat de bewering als zou men te doen hebben met een wraakneming van de zijde van deze gewe~en verloofde, absoluut onjuist is, Het meisje trekt zich de zaak zeer aan en heeft zich tegenover de justitie in zeer gunstigen zin over den verdachte uitgelaten De bewering, als zou zij laster omtrent den verdachte verspreid hebben, mist alien grond. Gistermiddag zou de rechter-commissaris nog enkele menschen hcoren. EEN RIOOLKOLK OP DE TRAMRAILS. Maandagavond bemerkte men, dat op de rails de Noord-Zuid. Tramwegmij. bij den Kweekerijweg bij Den Haag een groote riool- kolk was gelegd. Het was te laat om de nade- rende tram te doen stopptn; deze reed over het zware ijzeren voorwerp heen, dat in twee stukken brak. Een onderzoek wees uit, dat de kolk daar neergelegd was door drie mannen, die korten tijd later in de duinen gearrfcsteerd zijn. Men onderzoekt nog, waarom deze personen het voorwerp op de rails gelegd hadden, waar- door de passagiers aan groot gevaar werden Mootgesteld. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. GSsiermorgen half elf is de najaarszittmg geopend. Aangenomen werd het voorstel ten aa.11- zien van een aarwrage van B, en W. van Alk maar om suibsidie ten behoeve van die nieuw opgerichte handelsschool met 5-jarige cursus dier gemeente. Bij een voorstel inzake de subsidieerin.g van het buitengewoon lager oncierwijs zeidie de beer Otto, dat het zoowel in het belang van het onderwijs als van het achterlijke kind is. deze belangwijke zaak te steunen, maar hij vroeg zich toen af, of de provincie zich wel op dit terreim moet begeven, al gaf hij toe, dat het heel moeilijk is, bier de juiste grens te trekiken. Hij bestreed het argument, dat dit voorstel moet worden aangenomen, omdat de staat niet steurot. De heer Kiaas de Vries bracht aan Gedep. Staten een woord van hartelijken dank voor de ir.diening van dit voorstel. Hij acht het juist een mooie taak van de provincie, dit on- derwijs te steunen De heer Gerhard (G°d. Staten) was er ver- heugd over, dat dit voorstel in zuilk een bree-* den loring van de Staten insbemming heeft ge- vonde.n Bij de uitw^dkimg zuilen de leden na- tuuirlijik het volste recht hebben. bezwaren in te diienen. Hij vertrouwt evenwel. dat het col lege van Ged. Staten met de Staten tot over- eenstemmiing zal kunnen komen. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Aan de orde kwam vervolgens het voor stel betreffende de exploitatie van het aan zee gelegen gedcelte van het provinciaie land- goed onder Castricum. Mevrouw Aukes juichte de plannen van Ged. Staten toe. Zij vindt het goed gezien, eenige huizen rond den vijver te laten zet- ten;-het vrije uitzicht mag evenwel niet be: lernmerd word'en en de mensoehm moeten op een gemakkeiijtoe mamier aan zee kunnen ver- toeven, De heer Mendeh was geen bewonderaar van dit voorstel Hij hecht meer waarde aan de verklaringen van de heeren dr. Jac. P Thijsse en Leonard A. Springer, die tegen het bederven van het natuurschoon waar- 'jchuwen Het natuurschoon zal daar niet ge- baat worden, als er een blijvende bcwoning gesticht wordt We hebben, zoo zegt spreker verder. een outeMtend gebrvk aan ongerepte natuur; houdt nu het eene stukje reine na- tuur toch met beide handen vast, want dat is bijna het eenige plekje in ons land. De heer Thornassen zeide, niet tot de maniak'ken te be ho ore n, die elk mooi stukje natuur a!s het ware onder een glazen stolp widen zetten. De menschen moeten zooveel mogelijk in de natuur gebracht worden, maar hun moet worden geleerd, den boel niet te beschadigen. Hoe meer badplaatsen er ge- sticht worden, des te grooter wordt de kans, dat de prijzen voor een verblijf in een bad- plaats lager worden. De heer Van Lennep (Ged. Staten) zeide, dat het niet de bedoeling is de provinciaie bemoeung weer meer uit te breiden; het gaat tr hoofd'zakeiijfc om, op een klein stukje duin- grond een paar gebouwen te laten plaatsen, wat den welstand daar niet zal schaden. Het laedgoed moet ten zegen komen voor de gansche menschheid, dus ook voor de kinde ren. Het zal nu nog een punt van overwegimg moeten uitmairen, wat men moet doen om be- schadiging van het duin do6r de kiniaeren te voorkomen. Het zal misschien noodig zijn, elk jaar een duin rust te geven. Spreker ver- dedigde verder het voorstel van Ged. Staten en dankte mevrouw Aukes eh den heer Tho- massen voor hun steun. Den heer Mendete antwoordde spreker, dat het niet de bedoe ling van Ged. Staten is, de natuur te schen- den. Spreker vindt het niet erg, als in de diiepte het plaatsje Garderen ziet liggen, wordt door de schoonlhtid er van getroffen. (Geroep: zeer juist!). Spreker zeide verder, dat Ged. Staten ook zooveel mogelijk het na- tuuirsehoon widen beschermen. Het voorstel van Ged. Staten wend met 44 tegen 19 stemmen aangenomen. KORTE BERICHTEN. Het li/r.-jarig kindje van de echtelieden H. te Limbricht viel in een kuip met heet water en overleed aan de bekomen brandwonden. Voor een niet diruk bezetten schouw- burg vierde gisteravond Louis de Vries te Utrecht zijn 25-jarig tooneeljubileum met ver Gisternacht is te Maastricht op 56-jan- gen leeftijd overleden de burgemeester van Sittard, de heer A. H. Gijzels, ridder in de orde van Oranje Nassau. Amersfoort vierde gister en heden het 550-jarig b.staan van zijn gymnasium. In 1376 wordt het eerst in de geschiedenis van de Latijnsche school gesproken. In 1876 heeft men het 500-jarig feest gevierd en thans in 1926 dit jubileum. Maandag is op den Harderwijker Kar- weg, onder Garderen, een luxe-auto van den heer D., te Apeldoorn, in brand geraakt en geheel in vlammen opgegaan. De auto was verzekerd. Pleidooien zijn gehouden in de kwestie van het Burger-Gasthuis te Aardenburg voor de reclitbank te Middelburg. De 4-jarige C. J. uit de Lange Franken- straat, die Maandag op den hoek van de jan van Loonslaan en den Goudschen weg te Rot terdam onder een veewagen is geraakt is van- nacht in het ziekenhuis aan den Bergweg, waar zij ter verpleging was opgenomen, aan de gevolgen van haar verwondingen overle den. Onlangs is in de Drillckuil bij Zeddam een aantal zilvereti sieraden gevonden. Het is thans geblcken, dat deze sieraden afkomstig zijn van diefstal in een der groote steden hier te lande. De zaak is nog in onderzoek. Donderdag 23 de«er des voormiddags te 1114 uur zal de gereorganiseerde eeregal- lerij van het Riiksmuseum in tegenwoordig- heid van de minister van Onderwijs. Kunsten en Wetemrhappen, worden heropend. In den ouderdom van 77 jaar is in Den Haag overleden de heer E. R. van 'Nes van Meerke-k, oud-hoofdinspecteur-genenaal van het department van Waterstaat. Prof mr C. van Vollenhoven, hoogleer- aar te Leiden, is gistermiddag met het stoom- schip Volendam der Holland—Amerika-lijn uit Amerika, waar hij ter oplossing van arbi- trale geschillen tusschen de Vereenigde Sta ten en Mexico eenige maanden vertoefd heeft, in ons land tei;uggekeerd. siaakken (Buaen vcrant\voo:deti]kl:eid van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijsi yeenszins dot de •ednctk er me.de inslemt.) Geachte heer Redacteur. Zou U onderstaande in Uw veel gelezen courant willen opnemen. Bij voorbaat mijn dank. De heer H. Braam schreef over het ver- drag en kan gelijk hebben. Onze Tweede Ka- merleden zijn niet wat ze moesten zijn. Maar vergeet niet te kiezen viel door alleen ja of neen te zeggen. Men sprak dikwijls zonder partij-reclame bij deze beslissing. Maar de heer B. wil perse het verdrag er door hebben. Kan hij de nadeelen bekijken als het Moerdijk-kanaal er is. Omdat Belgie en Frankrijk na den oorlog sarnen werken is er -veel kans dat als het komt, Nederland het wa ter blijft ontvangen maar de scheepvaart wordt veranderd. Volgens mij is het Moerdijk Kanaal nadeelig voor onze handelssteden en ten voordeele van Antwerpen en Frankrijk. Is de ligging van R'dam geen natuurlijke? Moeten Nederlanders voor Antwerpen zijn? De verplichtingen noemt de heer B. niet. Zal Belgie aan Nederland eischfcn stellen? Het kan ook zijn dat de Volkenbond zegt: Denk om de jaren 1914—1918. Hoeveel vluchtelingen heeft Nederland gevoed? Is Belgie dat vergeten. En wat de oorlogssc'nepen aangaat. Is do heer B. er zeker van dat, als er nieuwe uit- vindingen komen, Belgie zich die niet aan- schaft? Antwerpen heeft een uitweg naar zee, maar wil of moet voor de scheepvaart het Moerdijk-kanaal graven. Er wordt niet ge vraagd of Rotterdam daar schade van heeft, ja of neen. Mag Nederland daar niet voor waken? Ik hoop dat de Eerste Kamer besluiten zal dat Antwerpen zijn natuurlijken uitweg en Rotterdam zijn binnen-scheepvaart zai be- houden en als het kan zal uitbreiden. Onze handelssteden zijn het dichtst aan zee en aan de hoofdrivieren gelegen. En laat Be'.gie komen met andere voorstel- len, welke beide landen voordeel geven en on ze handelssteden niet in gevaar brengen. Dankend voor de plaatsruimte. H. B. Hooggeachte Redacteur van de Alkmaarsche Courant. Met het onderstaande als ingezonden sink te nlaatsen doet U mij en ik denk meer ande- ren een dienst. Als ik het goed heb begrepen uit uw laat- ste verslag van de Raadsvergadering dezer Gemeente, is het stukje grond, liggende aan de Marktstraat en Achterstraat, aan een par- ticulier verkocht, cm er een gebouw op te zet ten. Dit stukje grond is iang 15 meter en breed 2AA meter, nu vraag ik U welk een gedrocht van een gebouw zal nu gaan verrijzen? Wij loopen kans dat dit stukje grond nooit bebcuwd zal worden. De kooper is nu eigenaar en de gemeente- grond'handel zet er. zooals gewoonlijk, een e.ervituut op, dat het binnen een jaar be- bouwd moet zijn. Maar dan, de schoonheids- commissie zal daar midden in de stad toch niet een gedrocht laten bouwen met een ge- velbreedte van 2% M. Zoo loopen wij de kans, dat dat hoekje van 2 voorname straten nog jaren iang een roin melhoek blijft. Het was in dit geval toch zeker beter ge- weest, als de Directeur van Gemeen te Grond- handel den eigenaar van het aangrenzend perceel daar mede in kennis had gesteld en aan hem de vocrkeur van den koop had gege- ven. Dan had op dien hoek van twee voorna me straten, in het hart van de stad iets flinks gebouwd kunnen worden. Op deze manier is het altijd prutswerk. Aan de Achterstraatzij de zal het perceel pl.m. 1 a 2 meter achtcr- waarts gebouwd moeten worden. Zooais het op't oogenblik er voor staat is het voor de beide eigenaren een strop. Zou door dit schrijven er nog eenige aan dacht op gevestigd kunnen worden? Met beleefden dank en hooeachtiner, M. L."V. Geachte Redactie. Beleefd verzoc-k ik UEd. om onderstaande regels in uw veel gelezeii te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Als straks onze gemeenteraad zich weder voor zijn taak ziet gesteid te aordeelen over de belangen onzer gemeente dan doet zich deze vraag voor of ens Stedelijk Muziekccrps al dan niet za! blijven voortbestaan cp haren tegeijwoordigen grondslag, dan zuilen de veVtegenwoordigers der burgerij zich hebben af te vragen of het nuttig en noodig is eene langer dan een halve eeuw officieel bestaan hebbende en daar voor als zoodanig gegroeid zijnde gemeentelijke instelling op te heffen; dan bestaat de ernstige kans dat ter wilie van uitwinning eener betrekkelijke luttele som gelds een kunstinstelling wordt afgebroken en gaat daarbij niet jarenlange opbouw van studie en routine om van de daar meege- paard gaande geldelijke opoffering niet te spreken, dan gaat er iets verloren wat eervoi- le perioden beleefde, wat de trots onzer plaats was, wat vele andere plaatsen, zelfs van meer beteekenis dan de onze, ons goede Alkmaar benijden. Dan gaat een stukje Alkmaar ver- dwijnen wat mede voorzag in de kunstmin- nende behoefte van circa drie geslachten Alk- maarders en zal dit door verreweg het groot- ste gedeelte van ons muziekliefhebbend en waardeerend publiek met leedwezen aan- vaard moeten worden. Dan zal onze schoone Muzektuin voortaan verstoken biijven van onze eigen zoo zeer verdienstelijke traditioneeie concerten, dan zal het uit zijn met goede muziekgenieting door een ieder tegen zeer luttele vergoeding, Hierbij wil ondergeteekende het voorloopig laten. Doel van dit betoog is alleen heeren Raadsleden een en ander in overweging te ge ven en mag het hopelijk Alkmaar's burgerij op te wekken zich af te vragen of het in het algemeen hare instemming kan hebben of dat misschien van haar eenige actie kan uitgaan ten doel hebbende ons Stedelijk Mu- ziekcorps te doen voortbestaan. Laat men toch bedenken dat, wat eenmaal te niet ge- daan is. in onafzienbaren tijd niet weer terug komt. Medeburgers, maakt U ecus zoo onbe- voordeeld mogelijk eene voorstelling van het niet meer bestaan van ons Stedelijk Muziek- corps. UEd. dankend voor de plaatsing. Hoogaehtend, bud-lid S. M AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Maandag 20 December 1926 werden ten overstaan van de notarissen Mr. A. P. H. de Lange, te Alkmaar en D. Kruimel te Oterleek, eenige perceelen aan den Langen Molenweg en, Notweg, in de Schermeer ge meente Oterleek, eigendom van den heer G. Datema, bij opbod geveild. De perceelen staan in bod als volgt: 1. Huis, schuur, erf en bouwland, 1.02.50 H.A. 7040 2. Bouwland, 1.05.00 H.A. 2656 50. 3. Bouwland, 3.19.20 H.A. 7150.08. 4. Ar'beiderswoning en erf 02.52 H.A: I 1255—. 5. Bouwland. 1.67.09 H.A.' 4093.70. 6. Bouwland 1.9109 HA, 4108.43. 7. Bouwland, 3.03.40 H.A., 6098.34. Totaal 11.90.80 H.A., 32402.05. De afslag en cornbinatien blijven bepaa'd op Maandag 27' December 1926, des mor- gens 10 uur, in het cafe „Central" aan de Nieuwesloot te Aikmaar. Yijdsdiriftes* De derde aflevering van „De Muziek" bevat be halve de gewone rubrieken binnen- en bui- tenlandsche correspondentie, muziekbespre- king. opgave van muziektijdschriften, fede- ra,tien«;uws, een artrkel van Andre Coeuroy, over „De wederopbloei der Fransche Musi- cologie". Als eerste deel gaf zij o.a. uit: twee boeken orgeimudek van 1531, die beschouwd moeten worden van het grootste belang te zijn ten opzlciite van dep invloed, die de Fransche muziek uit de 16e eeuw op de bui'tenlandsche organisten heeft uitgeosfend. En vervolgens somt d-f* schrijver op wat de verdeiv plannen zijn. Het tweede artikel be- han'ddd .,de Operette" en is van de hand van Dr. Paul Amades Pisk. die van mee- ning is, dat men tegenwoordig al tevreden zou zijn wanneer de,libretti van de hurdige, stuiiende smakeloosbeden gczuiverd werden en de muziek een weinig meer in overeen- stemming gebracbt werd met de eischen van onzen tiid. Op dit oogenblik kan men de ope rette niet meer tot de kunst rekenen. Orlando dit Lasso en decultureele slrocmin- gen van zijn tijd heeft nu het derde vervolg. 't Is weer een aflevering ge worden, die veel wetenswaardigs bevat. A_K. Markfbepic&iten BROEK OP LANGENDIJK, 21 Dec. '26. Langedijker Groentenvciling. Bioemkool le s. 18.20—/ 25.50; Bioemkool 2e s. 5.50— 8.90 per 100 stuksRoode Kool 1 e s. 1.90 4.20; Roode Kool 2e s. 0.60—/ 1.70; Gele Kool le s. 1.40—/ 3.20; Gele Kool 0.60—/ 1.60; Witte Kool (Deensche) 1.40—/ 3.60; Uien 3.10—/ 3.50; alles per 100 K.G. Aanvoer: 13200 stuks Bioemkool; 83000 K.G. Roode Kooi; 24500 K.G. Gele Kool; 24200 K G. Deensche Witte; 9000 K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 21 Dec. 1926. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. Kool le s. 12.6026.10; Bioemkool 2e s. 611Bioemkool 3e s 1 50 5.60; Roode Kool 1.60—/ 3.50; Witte Kool 1.50—/ 2.80; Gele Kool 2—/ 2.40; 1 Uien 1.30—/ 1.60. NOORDSCHARWOUDE, 21 Dec. 1926. Uien 3.103.20; Drielingen 2.20; Grove Uien 3.60; Peen 2.50—/ 2.80; Roode Kool f 1.90-5: Doorschot 1.60 4.20; Ge'e Kool 1.90—/ 3.40; Door schot 1.401.60; Deensche Witte 2.40 3.80; Doorschot 2.302.70, alles per 100 K.G.Bioemkool le s. 14.10 21.40; Bioemkool 2e s. 1.80—/ 3.50 per 100 stuks. Aanvoer: 5000 K.G. Uien; 10400 K.G. Peen; 101203 K.G. Roode Kool; 31200 K.G. Gele Kool; 71200 K.G. Deensche Witte; 2600 stuks Bioemkool. WARMENHUIZEN, 21 Dec. 1926. Roo de Kool le s. '2.604; Roode Kool 2e s. 1.50—/ 3.30; Uitschct 0.80—/ 2.50; Gele Kool 1.50—/ 1.70; Deensche Witte Kool le s. 2.60—/ 3.40; D. W. Kool 2e s. 2.10; Uitschot 0.90—./' 1Uien 3.40— 3.70; Grove Uien 3.80—/ 3.90. Aanvoer: 48500 K.G. Roode Kool; 1600 K.G. Gele Kool; 23800 K.G. Deensche Witte Koo! er. 2100 K.G Uien. Kerstmuziek thuis

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3