DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 302 Monderd acht en fwinfigste Jaarsrans? 1926. DOiSDEROAG 23 DECEMBER, Uit het Parlement BaaifeyBiamid StaslsBDieaiws Radio-hoekje Dif nnmmer besfaaf uH 2 blades. AT&otmcmcntsprijs bij voornitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertcntiepr. 25 ct p. regcl, grootere letters naar plMtsrntmte. Brieven franco K.V. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam CO, Tel. Administr. No. 3. RedactU No. 33. Direcfeur: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. I. Den Haag 22 December 1926. Beide Kamers hebben heden vergaderd, de Tweede ter voortzetting van de behandeling van de Indische Begrooting, de Eerste voor de voorstellen tot verlaging van enkele belas- tingen. In de Tweede heeft minister Koningsber- gen, nadat nog een drietal leden zich hadden doen hooren, de verscliiller.de sprekers be- antwoord. Aan zijn mededeelingen ontleen ik, dat het naar Zijn overtuiging vaststaat, dai de jongste woelingen door communisten zijri yeroorzaakt, doch niet veel om het lijf hebben gehad, daar de relletjesmakers huurlingen waren. Intusschen zal met kracht naar her- stel worden gestreefd en een rustig onder- zoek zal worden ingesteld naar alle omstan- dLgheden. De belhamels zullen naar een ge- zond gedeelte van Nieuw-Guinea worden ge- interneerd en geen verlof krijgen om zich uit Indie te verwijderen. Een voorzichtige financieele politick is on- afwijsbaar, daar we niet altijd vette jaren zullen hebben en b.v. de tinwinsten binnen af- zienbaren tijd tot het verleden zullen behoo- ren. De minister is niet voornemens verande- riAg te brengen in onze opiumpolitiek welke door andere landen zeer geprezen wordt Ook in de regeling van het zendingswezen wil hij een wijziging brengen, al ware het slechts, at dit een onderwerp is waarbij men al heel gauw buiten de neutrale zone geraakt. Mor- gen voortzetting. In de Eerste Kamer is, zooals ik zeide be- raadslaagd over de verlaging van enkele be lastingen, maar de dag van morgen zal nog wel geheel met de afhandeling er van zijn gemoeid. Er is in de Kamer nogal verzet te- gen de voorstellen, niet alleen omdat, begrij- pelijkerwijs, sommige sprekers liever andere ntaatregelen voorgesteld hadden gezien om de staatskas af te helpen van een teveel aan inkomsten, maar in het bijzonder omdat de gemeenten door de verlaging der aanslagen in de Personeele Belasting wat betreft de huurwaarde en het meubilair, ir moeielijlc- iheid dreigen te geraken bij de hefting van gemeentelijke opcenten op die belasting. De minister van Financien heeft wel getracht de bezwaren hiertegen op te heffen. maar van yerschillende kanten is het denkbeeld geop- perd om de behandeling van de wijziging van de Personeele Belasting te schorsen tot de minister met wel omschreven voorstellen op dit punt kom. De minister heeft evenwel ge- dreigd dan zijn voorstel tot verlaging der Successie-belasting niet uit te voeren. Voor de belastingschuldigen is het zeker te hopen, dat er een uitweg wordt gevcnden en met belang- stelling zie ik dus tegemoet wat minister De Geer morgen zal anitwoorden. In het bijzbn- der zal hij te kampen hebben met den heer Wibaut, die reeds heden een rede van stavasl is begonnen, rr.aar deze moest afbreken, om dat de Kamer in de afdeelingen moest ver- gaderen. Den Haag 22 December 1926. De Tweede Kamer is gisteravond zoover opgeschoten met de Begrooting van Oorlog, dat minister Lambooy aan het woord is leun Ben komen om de verschillende sprekers te be antwoorden. Van de Kamerleden, die hem gis teravond nog als spreker voorafgingen, noe- men we in de eerste plaats den heer Van Za delhoff (S. D. A. P.) die geen haar goed vond aan ons leger en daarom neende. dat er niets beters kon gedaan worden dan te streven naar opheffing van onze weepmacht Niet zoover ging zijn partijgenoot Gerhard, die meer opbouwend te werk ping. zich ver- zette tegen de opheffing der Sportschool te Utrecht en tegen verplaatsing van het Psv- chotechnisch bureau van Utrecht naar Den Haag. De leden der Rechterzijde J. J. C. van Dijlc (A.-R.) en Tilanus (Chr. Hist.), van wie het gerucht had geloopen, dat zij ernstige beden- Eingen tegen het beleid van dezen minister hadden, toonden zich heel wat vriendelijker dan men vermoed had en de minister kan. trots hun bedenkingen, rekenen op hun stem yoor zijn begrooting. De heer Braat, (Platlander) hield een pleidooi voor het gebruik van Nederlandsch in plaats van Argentijnsch vleesch bij het leger. Minister Lambooy heeft gisteravond van de gelegenheid gebruik gemaakt om tegen- over de sociaal-democraten uiteen te zetten dat wij vooralsnog ons leger niet kunnen mis- sen, dat dit in 1914 duidelijk is gebleken en door mr. Troelstra ook is erkend, en dat onze weermacht volstrekt niet zoo'n rommel is als de heeren trachten aan te toonen. Heden- avcnd zal hij zijn rede voortzetten. De Eerste Kamer heeft gisteravond een korte vergadering gehcuden tot regeling van werkzaamheden enz. Bij deze gelegenheid heeft de heer De Vos van Steenwijk (chr Hist.) geprotesteerd tegen het vertrouwelijk ter inzage leggen van ie adviezen van Ged Staten aan de regeering inzake het Belgisch Tractaat. E>ergelijke gehein zinnigheden kwa- men niet te pas en hij zou dan ook geen ken- nis nemen van deze vertrouwelijke mededee lingen. In de Kamer werd hij toegejuirht. DE STAATSGREEP IN LITAUEN. De toestand in Litauen begint op te kla- fen. De volkssocialislen, die 21 zetel6 in den Litauschen Landdag bezetten, hebben aacb aamelijk thans bereid verklaard, wedier aan de zittingen deel te nemen. De berichten uit Poolsche bron over een commuinstischen opstand te Schaulen blij- ken onjuist te zijn. De gezant van Litauen te Berlijn heeft aan een vertegenwoordiger van het „Berliner Ta- gebiatt" verklaard, dat de betrekkingen tus- schen Duitschland en Litauen door de veran- deringen in Litauen slechts kunnen worden verbeterd, daar het persoonlijk optreden der leiders slechts gunstig kan zijn voor sarnen- werking. Ten opzichte van Memel zal de re geering trachten in samenwerking met Duitschland een goede regeling tot stand te brengen. De regeering zal aan den eisch in zake autonomic tegemoet komen. DE ANTI-VREEMELINGENHETZE IN CHINA. Te Hankau is een vergadering gehouden, door 3500 personen bijgewoond, met het doel agitatie te voeren tegen de Britten met name door een uitgebreiden boycot. De sovjet-adviseur Borodin voerde er het woord; hij bepleitte het ten val brengen der Britten met hun bondgenoot Tsjang Tso Lin. Scrn Fo (de zoon van Soen Yat Sen) liet zich eveneens zeer vijandig tegen die Britten uit. s GEEN ANATOMIE VOOR DE PHILIPPIJNEN. De oud-minisler, die een onderzoek heeft ongesteld naar den toestand op de Philippij- nen, heeft president Coolidgt gerapporteerd, dat de toekenning van algeheele onafhanke- lijkheid aan de Philippijnen dient te worden uitgesteld, doch dat nieuwe maatregelen voor binnenlandsch zelfbestuur genomtn kunnen worden. Ook beveelt het rapport de oprichting van een landbouwbank aan, voor het verleenen van financieele hulp~ aan de landbouwers, die thans 12 a 13 pet. rente beta'.en. ARRESTATIE TE KOPENHAGEN. Te Kopenhagen is wegens oplichting de directeur der vereeniging van Deensche hout- handelaren en timmerfabrieken gearresteerd. Gebleketi is, dat hij een bedrag van 3.000.000 kronen heeft verduisterd. Het geheele aan- deelenkapitaal der ondernemingen de reser ves ten bedrage van circa 1.500.000 kronen, zijn verloren. EEN NIEUWE VARl<ENSZWENDEL IN FRANKRIJK. Nauwelijks is het zwendelschandaal met de „Porcheries frangaises" in Frankrijk wat gaan liggen, of opnieuw levert de iokkerij van het varken het ongewilde middel tot een flesschentrekkerij op groote schaal, groolei nog dan den eersten keer, toen het om 3 mil- lioen francs ging. Zekere Laplace stichtte drie jaar geleder. de „Porcheries Generales", met een kapitaai van 500.000 francs. Haar doel was het fok- ken en mesten van varkens. Na verloop van vier maanden waren de inslagen dieren dood of levend verkocht, en de weinige houders van voorloopige aandeelhoudersbewijzen kregen dividend. Natuurlijk vonden nadien deze stuk- ken veel gemakkelijker koopefs, en om deze nog extra te lokken, werd dea eersten intee- kenaars een dividend van 60 pet. toegezegd Laplace zelf stak geen cent in de zaak, maar wist door knoeierij met de boeken niettemin aeigenaar" te worden van het grootste aantal aandeelen. Zoogenaamd beschikte de overne- ming over 60.000 varkens, gekocht voor hel geld der deelnemers, en aanwezig op het landgoed Houlley in Normandie; inderdaad waren het er slechts 509. In korten tijd kreeg Laplace, die intusschen een valschen naatu had aangenomen, als „financierend direc teur" der Porcheries Generales ongeveer acht millioen in handen. Gelijk spreekt, kwam het den tweeden keei niet tot dividend-uitkeering. Vele deelnemers vervoegden zichaan het kantoor te Parijs, maar steeds werden zij met een zoet lijntje weggeloodst. Op 26 November had een al- gemeene vergadering plaats, waar den be- heerders volmacht werd gegeven, het kapitaai met 2 millioen te verhoogen. Men wist som mige koopers van varkens te overreden, in verband daarmee hun .voorloopige aandeel houdersbewijzen voor definitieve aandeelen in te ruilen, maar eenigen kregen argwaan en haalden de politie in de zaak. Een huiszoe- king gaf het resultaat dat men reeds kan ver- moeden: geen franc in kas. Wel werd op La place 15.000 francs gevonden. Op het land goed in Normandie, waar de duizer.den var kens moesten rondloopen, vend men er even 500, benevens een flink stel koeien en scha- pen, die een particuliere liefhebberij van den heer Laplace zij, maar wier leventje betaald werd met het geld der gedupeerden. HET PROCES-ROUZIER. Het vonnis van den Franschen krijgsraad te Landau in de affaire-Rouzier heeft aanlei- ding gegeve tot ee bespreking tusschen de be- trokken leden der Duilsche rijksregeering, na- melijk rijkskanselier Marx, minister Strese- mann en den minister voor de Bezctte Gebie- den, Bell. Op grond daarvan is aan den Duitschen gezant te Parijs, Von Hdsch, instructie gege ven, bij den Franschen minister van Buiten- iandsche Zaken te protesteeren tegen de wij- ze van behandeling van het proces en het ge- velde vonnis en tevens Briand er op wijzen dat door een en ander de politick van Locar- no bemeeilijlct wordt Parallel daarmede 2al de rijkscommissaris voor de bezette gebieden, Langwerth-Von Simrnern, bij de intergeallieerde Rijnlandcom- missie tegen het vonnis van den krijgsraad protesteeren Vrij algemeen worden. het geheele proces en het vonnis als een openlijk protest der Fransche militairen tegen de verzoeningspo- litiek van Briand beschouwd Derhalve ver- wacht men, dat de Fransche minister van bui- tenlandsche zaken krachtig zal ingrijpen, ten einde te verhinderen, dat de politick van Locarno zal worden verstoord. De verdedigers der Duitsche beklaagden hebben inmiddels tegen het vonnis revisie aangeteekend. Indien het met het Duitsche rechtsgevoel onvereenigbare vonnis :n kracht van gewijs- de zou gaan, aldus de „Tagliche Rundschau" dan zou voor het Duitsche volk een nieuwe situatie ontstaan, aan welker mogelijke ge- volgen zich geen enkele regeering zou kun nen onttrekken. Men wijst er in diplomatieke kringen op, dat het geen regeering mogelijk zal zijn, om tegenover het Duitsche volk de these van den goeden wil der tegenpartij te verdedigen, in dien de thans in het Rijnland door de bezet- tingsautoriteiten op eigen hand gevoerde politiek niet aan een grondige herziening wordt onderworpen. Het bestuur der Duitsche sociaal-democra- tische partij heeft een telegram gezonden aan het bestuur der Fransch sociaal-democrati- sche partij, waarin deze laatste wordt ver- zocht, om onverwijld stappen bij de Fransche regeering te doen, om ten minste in verband met hgt aanstaande Kerstfeest de onverwijlde invrijheidsstelling der veroordeelde Duit- schers te gelasten, zulks ongeacht de ver- eischte revisie van het vonnis van den krijgs raad. DAT IS TOCH GEEN SPORT MEER?! Te Brighton is een bokswedstrijd gehou den tusschen twee Engdsche oorlogsver- mmkten, officieren, van wie de een etn been heelt verloren en de ander volslagen blind is De match was georganiseerd ten behoeve van een weldadig dool. De eenige factor, inder- dada, die vtrontschuldigeti kan, dat er 2000 menschen naar dit schouwspel zijn gaan kij ken. EEN GOED SALARIS. Uit New York wordt gemeld, dat Rogefs Hornsby, manager en speler van de „Ciudi- nals" te St. Louis (een basebali-kampioens team), naar de „Giants" te New York is over- gegaan. Hornsby heeft een salaris bedongen en ge- kregen van 50.000 dollars 120.000) en ten contract voor 3 jaren. De speler verliet de „Cardinals" wegens een salanskwestie. -De „Giants" hebben reeds lang gezocht naar een tegenwicht voor „Babe" Ruth, die 52.000 dollars opstrijkt. DE SPIR1TUSKNOEIERIJEN VAN GEBROEDERS SCHWARZ. In de zaak der spiritusknoeierijen van de vijf gebroeders Schwarz, zoo meldt de „Voss. Ztg.", is vastgesteld, dat de heeren hun praktijken tot het laatst hebben voortgezet en alleen al in de jaren 1925 en 1926 het rijk door de oprichting van een met de modernsk apparatcn uitgeruste geheime fabriek in Keu- lci^ voor ongeveer 4 millioen Mark hebben benadeeid. Er is besl-a-g geicgd op het vermo gen der naar het buiten land gevluchte ge broeders, van wie de een, Wilhelm, onlangs aldaar is gestorven. De Keulsche geheime fabriek was door Hcinrich Schwarz in januari 1925 cpge- richt; hij financierde de ondememfng met on geveer 71.000 Mark. In die fabriek werd de wor uiivoer bestemde spiritus van het Duit sche monopolie, die in de vrijhaven Ham burg door toevoeging van carbolzuren ver- mengd was, en over Nedierland weer werd ingevoerd, weer van de toevceging ontdaan. Verschillende Duitsche douaneambtenaren liebbc-n zich bij den iuvoer uit Nederland om den tuin lakn leiden door de aanduiding: carbolzuren en desinfectiemiddelen, en heb ben den spiritus tolvrij tocgelaten. Op soo-tgelijke wijze is het brandewijnmonopo- lic er tusschen gtnomen, waarbij aanbtenaren de behulpzame hand hebben gebeden. Reeds thans is gebleken, dat de gebroeders Schwarz het rijk op die wijze voor vele milliocnen heb ben benadeeid. POLITIEBESCHERMING VOOR EEN AMBASSADEUR. De ambassadeur der Vereenigde Staten te Londen, Houghton, die Maandag met de Leviathan" te New York aankwam, werd daar ontvangen door vier beambten van de .,bcmmensectie" der politie en met een politie- auto naar zijn hotel gebraeht. Als eenige reden werd opgegeven dat ingekomen berich ten-dit cptreden raadzaam maakten. KORTE BERICHTEN. De regeering van Nieuw-Zuid-Wales heeft een wet ingediend, waarbij een belas ting wordt voorgesteld van lA penny per elk biad, dat verkocht wordt. De rcligieuze bla- den zijn van deze belasting vrijgesteld. De Sovjet-regeering verbicdi in een pro- clamatie „Aan alien" het vellen van denncn voor Kerstboomen. Zij zegt ter verklaring, dat de wouden door zoo groote ontbossching onherstelbare schade zouden lijden. Naar uit Haifa wordt gemeld, hebben Amerikaansche ingenieurs een oliedistrict van ongeveer 300 vierkante mijlen in Pales- tina aitdekt. Ook wordt er in de uitgebrachte rapporten gesproken van rijke voorraden ml- neralen in West-Jordanie en in den omtrek van de Doode Zee. Het is alom in Duitschland krachtig beginnen te vriezen. Uit alle deelen van het Duitsche rijk wordt sneeuwval gemeld. De voormalige rijkskanselier Luther is van zijn Zuid-Amerikaansche reis te Bre- mershaven aangekomen. De tweede en derde machinist van het Engeslche stoomschip „Bel!evue", dat in de Delaware-rivier (Vereenigde Staten) voor anker ligt, wcrdm do-or den stoom, die uit een barstende stoompijp ontsnapte, gedood. Tengcvolge van het naar beneden stor- ten van een liftkooi in een mijn te West Ardsley bij Leeds werden veertien mijhwer- kers gewond. Te Dzwiniacz in Oost-Galicie zijn gis- tereri in een gevecht tusschen de politie en stakende arbeiders aan beide zijde drie per sonen gedood, 15 zwaar en 20 licht gewond. Voor de Atheensche rechtbank is het dfc- zer dagen voorgekomcn, dat, toen men zeke- ren Yiatrako, die met ef anderen terechtstond wegens het vervaardigen van valsche pas- sen, tot 7 'A jaar gevagenisstraf veroordeeld bleek. Alle nasporingen zijn tot dusver ver- gecfsch gebleken. De OostenrijEsche regeering heeft aan den Nationalen Raad een voorstel voorge- legd, volgens hetwelk prcducenten van oor- logsmateriaal mocten worden verplicht of hun machines buiten gebruik te stellen, of ze voor andere (economische) doeleinden te gebruiken. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE G E HE E LO NTHOUD E R SBO ND. Woensdag hield de afd. Alkmaar A.N.G O.B. een buitengewone huishcudelijke verga dering ter regeling werkzaamheden propa- ganda-avond en Nieuwjaarspropaganda. Vol vuur en strijdlust werden deze zaken gere- geld. Den leden werd een aardige verrassing be reid als naproefje van't St. N'icolaasfeest. De vergadering was schitterend bezocht Tegenover een bedankje traden twee nieuwe leden toe. PREDIKBEURTEN. 25 December. Alkmaar. Groote kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Kapel, 10.30 uur, Ds. Deetman. Vrijz. Herv. Zangkoor. Avond 0 uur, Ds. Hak. Evang.-Luthersche kerk, 10 30 uur, Ds. Makkink. Kerstmis. Extra collecte Ev. L. pred tract, fonds Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Collecte. Rem.-Geref. kerk, geen dienst. Geref. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Extra col lecte voor de Diakonie. Hersteld ApostoLisctte Gemeente, Tous- saintstraat. 10 uur dienst. LEGER DES HEILS. Leidster der samenkomsten adj. Stok. 6 uur v.m. Engelenzang; 10 uur v m. Hei- ligingsdienst; 3 uur n.m. Jongeliedendemon stratre; 7.30 uur n.nr. kerstvreugde. UIT DE OMGEVING. 25 Dec. AKERSLOOI. 10 uur, Ds. Vos. Koor- zang. Collecte. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Rechtz. Herv. Evangelisatie Ver. Mara- natha, 10 uur, de heer Hofmeester Jr. van Amsterdam. Extra col'ecte. Kapel Evangelisatie „Looft den Heer" Karel de Grootelaan 9, 10 uur, de heer Sta- venga. Geref. kerk, Hulpkerk a d. Dr. van Pelt- laan. Alleen dienst v.m. 10 uur. BERGEN AAN ZEE, nam. 5 uur, Ds. v. d. Kieboom, liturgische dienst. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 uur, Ds J. Jukema. 5 uur, Kerstfeest. Geref. kerk, 9.30 uur, Leesdienst. Chr. Ger. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. Drenth. Doopsgez. kerk, 10 uur, Ds. A. dd Jong. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, Ds. Spelberg. Avond 7 uur. Kinderfeest. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan Evangelisatielokaal, 10 uur, de heer G.. Dun van A;kmaar. Nam 5 uur, Kerstfeestviering van de kin- deren der Zondagsschool onder leiding van Ds. A. Verwaal van Alkmaar. HENSBROEK, av. 7 uur, Ds. Kruizinga. KOEDIJK, 10 uur, Mej. Haumersen. On derwerp: Kerstblijdschap. Solozang van Mevr. KikkertKostelijk. NOORDSCHARWOUDE, niet bekend OUDORP, 10 uur, Ds. Groot OTERLEEK, 's av. 7 uur, Ds. Zillinge Molenaar te de Rijp. OBDAM, 10 uur, Ds. Kruizinga. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boe- rendonk. Ger. kerk, 9.30 en nam. 2.30 uur, Preek- lezen. STOMPETOREN. geen dienst. ZUTDSCHF.RMER geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur. Mevr. Vrijdag 24 December. Hilversum, 1050 M. 12.Poiitieberich- ten. 5.6.45 Concert door het H. D. O -or- kest. Soliste: Annie Ligthart, sopraan. 6.45 7.45 Vervolgles en conversatieles Fransch 7.45 Politieberichten.. 10.Persberichten 8.10 Het luiden van de kerstklokken van het Kon. Paleis op den Dam ie Amsterdam (on der voorbehoud van nog te verleenen oestem- ming door H. M. de Koningin). Ter gelegen heid van den kerstnacht zal de heer J. Vin cent de klokken van het Kon. Paleis bespe- len. Programma van kerstliederen. 9.V A. R.A.-uitzenddng. To-espraak, waarna gramo- foonmuzkk (kerstliederen). Daventry, 1600 M. 11.20 Concert door het Daventry-kwartet en solisten (con^ra-alt, ba- riton, piano). 12.50 Orgelconcert van de St. Botolphs kerk. 1.202.20 Lunchmuziek van het Holborn restaurant. 3.20 Balla^en-con- cert (contra-air tenor, piano). 4.20 Een kin- derpartij in de Walnole Cinema. D. Smith, bariton en orkest. De kinderen zingen mede 5.20 Causerie.'5.35 Kinderuurtje. 6.20 Con cert van het Prince.of Wales Playhouse 7.20 Weerbericht, nieuws. Causerie: A seasonable chat. 7.50 Kerst-partij. „Mrs. Buggins geeft een kerstpartij.", door Mabel Constanduros. 8.55 Lezing: My adventure in Norfolk. 9.20 Kerstzang van de Whitechapel-kerk. 9 50 Causerie. 10.05 Partita in E, Bach. W. Prim rose, viool. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Vijf liederen door C. Scott. M Carew, mezzo-sopraan. 10.50 The granc good night. 10.35 Dansmuzie. 12.20—2.20 's nachts Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris". 1750 M. 10.50— 11.20 Persberichten en muziek. 12.502.10 Goncert door het orkest Gayina. 5.055 55 Kerstvertellingen en -liederen, met begelei- ding van piano en viool. 9.0512 20 „De Messias", Handel. Solisten en koor van de C. Franckver. Orkest Radio-Paris. Daarnv zang en dansmuziek. Konigswusterhausen, 1300 M. 10.20— 12.10 Gramofoonmuzic-k11.20 Klokkengelui van de Parcchialkerb. 3.506.20 Orkestcon- cert 6.509.20 Kerstconcert. A. Braun en Liselotte Kramer .declainatie. B. Geysel, or gel. Koor. Blaas-orkest. Srussel, 508.5 M. en Antwerpen,J>65-5 M. 7.50 De Radio-courant. 82010.50 „La route d'Emeraude", opera van Hautier. Hamburg, 394.7 Al. 1.252.10 Kamer- muziek. 5.206.20 Kerstconcert. Kameror kest en zang. 6.20 .,Am Heiligabend". 7.20 11.15 „Weihnacht der Einsamen". Orkest. Dan dansmuziek. Miinster, 241.9 M. 12.502.05 Kerstcon cert. Orkest en zang. 3.05z4 20 „Es ist ein Reis entsprungen". gedichten met muzik. ill. 4.205.20 Max-Reger-uitzending. 5.20 6 20 „Einsame Weihnacht", voor de „heimat- losen". Tjaden—v. d. Vlies (Enka). Onderwerp: „Hij komt". 26 December. Alkmaar. Groote kerk, half elf, Ds. Baar. Avond 6 uur, Ds. Jellema. Kapel, 10 uur, Ds. Hak. Avond 6 uur, Kerstfeest van de Zoncfags school der Vrijz Hervormden „de Evangeli- sche Unie", opening der kerk half 6, inganj Kapel plein. W* Evang. Lutkersche kerk, geen dienst. Doopsgez. kerk, geen dienst. Rem.-Gereformeerde kerk, 10.30 uur, pro: G. J. Heering, hoogleeraar te Leiden. Geref. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avoni 5 30 uur, Ds. Meijer. Heidelb. Cat. Zond 3i Maandcollecte. LEGER DES HEILS Leidster der samenkomsten kap. Franker 10 uur v.m Heiligingsdienst 3 uur n.m. Muziek en zangfeest. 8 uur nm. Openbare Sluitingssamenkoms1 UIT DE OMGEVING. 26 Dec. AKERSLOOT, geen dienst. Avond 7 uut Kerstfeest. BERGEN, avond 6.30 uur, Kerstfeest. Rechtz. Herv. Evangelisatie Ver. Mara natha, 10 uur, de heer Dun van Alkmaar. Extra col'ecte. Kapel Evaigellsatie „Looft den Heer", Karel de Grootelaan 9, 10 uur, de heer Sta- venga. 5 uur Zondagsschoolfeest bij den kerstboom in de kapel K. de Grlaan 9. Geref. kerk, 9.30 uur, Leesdienst. Voorber. H. A.; nam. 2.30 uur. Leesdienst. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 en 2.30 uur, Ds. Jukema. Ger kerk, 9 30 en 2.30 uur, Leesdienst Chr. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds Drenth. Doopsgez. kerk, 4 uur, Kerstfeest. DRIEHUIZEN. 10 uur, Ds. Groot. EGMONDBINNEN, 10 uur, Ds. Spet berg. G RQOTSCHER M E Rgeen d,;enst. HcflOO, avond 6.30 uur, Kinderfeest. Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. Verwaal van Alkmaar. KOEDIJK, 's av. 6 30 uur, kerstfeestvie ring met de leerlingen van de Zondags school en schoolcatechisatie. NOORDSCHARWOUDE, niet bekend OUDORP, Av. 6.30 uur, Kerstfeest me de school kinderen. OBDAM, av. 7 uur, Kerstfeest. URSFM. 10 uur, Ds Reddingius. SCHERMERHORN, nam. 7 uur, Kerei OURANT.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1