RWATTA5 OWfV-REEP Sch-lf'^en ct. Beterdan 6oed: DE BESTE Sport Buiienlancfi j^as^kfb eric hten Bergen, speelde liij dat eenige wcrk van Mo zart, voor twee piano's gecomponeerd en dat •bekend staat als Sonate in D dur. De Mo- zai ^stemming was bij hen beiden aanwezig, licht en vaardig, in goedl samenspel heett men het weten te geven wat het toekomt n.l. duiddijkheid in het passagespel, mooie toon- geving in de melodische gedeelten. Mej. Hamming trad ook alleen op. Als soliste speelde zij op een wijze die groote eer- bied voor haar kunnen afdwong het „Scher zo" in bes kleine terts van Chopin en als toegift 'n wals van Brahms. Zij accompag- neerde ook de zangsoliste mej. M. Kuyper, mczzo-sopraan uit Amsterdam, die in de aria van Mendelssohn „Sei stille dem Herrn ook niet gaf wat zij later in liederen en wel vcornamelijk in „Out Lreken" en het extra nummer „Paimantje" beiden van mej. van Rennes, wist te bereiken. Beide dames ont- yingen bloemen. Op zoo n feestconcert is echter niet alleen de muziek aan het woord, er gebeurt ook nog wat anders. De voorzitter van het koor, den heer den Das, was al begonnen met een wel- komstwoord en gaf later de geschiedenis van het koor, waaruit o.m. bleelc dat er nog vier leden zijn die de voile vijf jaar hebben meegemaakt. Verscheidene p.aatselijke ver- eenigingen hadden prachtige bloemen ge- stuurd en door velen werd de vereeniging gcconiplimenteerd. Allereerst door den heer van Reenen, als hoofd der gemeente, vervolgens door de hce- ren Judell, namens de vereeniging voor vreemdelingenverkeer. Hage, als voorzitter der Bcrger iooneelvereeniging, Marijn, na mens B. S. V., van Beek namens „Orpheus" en Slagt voor de „Vereenigde Zangers" (beide met bloemen) uit Alkmaar. Schoorl's gemengd koor en het koor uit Koedijk bodcn elk een medaille aan voorede in het volgend jaar door de feestvierende vereeniging te geven zangwedstrijd, die belooft goed te zul- len slagn en felicitaties waren gezonden door het bestuur der muziektuin uit Schagen, van het dubbol mannenkwartet „Zang en Vriendschap", het gemengde koor ,,De Stem des Volks" (beiden uit Alkmaar) en van de familie Diesfeld. Den heer Jonker werd bij montfe van den voorzitter een oorkonde aangeboden en alle sprekers werden natuurlijk door den heer Den Das bedankt. Over waardeering heeft „Bergen's mannen- koor" dus niet te klagen gehad, ook het pu- bliek heeft over wat men gegeven heeft niet te klagen slechts mag men wenschen dat er onder het musiceeren of zingen wat meer stiite zij; mej. Hamming trof het in dit op- zicht gedurende haar solospel tamelijk on- gHukkig. A. K. P. S. Op verzoek van Schoorl zong het koor ook nog „Ecce'>, enz. van Jacob Hand! VOETBAL. Ale. Vixtrix—-Robur et Velocitas 3—1. Op den eersten Kerstdag speelde Alcmaria een vriendschappelijken wedstrijd tegen Ro- bur uit Apeldoorn. Het was geen conipetifie-wedstrijd en dit liet zich reeds dadelijk rn^rken. Leek het in den aanva'ng 'n spannende wedstrijd te zullen worden, in de eerste helft daalde de spanning al gauw. Robur speelde eerst in de gunstigste om standigheden en weet daarvan profijt te trek ked uit en mooi schot van links. Stand o— 1. Het spel verplaatste zich daarop en het is Mulders, die den gelijkmaker brengt. Uit een goed opgezetten aanval ontstaat No. 2. Na de pauze kregen we fraaier spel te zien. Alcmaria gaf blijkt een mooi comibinatiespe! tot stand te kunnen brengen, maar de hecnte Robur-verded'i'ging zond veel retour. Wij zagen een schermutseling voor het Alcmaria doel en denken dat een goal wordt gemaakt. De keeper weerde zich en werktc schitterend weg. Vliegensvlug verplaatste zich nu het spel en uit eenzelfde schermutseling voor het Ro bur-doel ontstond het derde punt voor Alcmaria. Het spelpeil en de spanning stegen, maar doelpunten bleven uit en met den stand 3—1 flcot de scheidsreehter, die goed voldeed, het einde. Alcmaria speelde in goeden vorm en gaf blijk eerste klasse aspiraties te bezitten. Robur demonstreerde open spel, hetgeen, I wanneer het sneller werd toegepast, ongetwij- feld het gewenschte succes zou brengen Uiteraard speelde Alcmaria de minst for- tuinlijke partijterwijl* Robur geen van de tallooze geboden kansen teeft weten te be- nutten. In de afdeeling van Alcmaria werd niet gespeeld voor de competitie. Alleen in het Zuiden hadden twee eerste klas ontmoetingen plaats en wel Eindhoven- IWilhelmina 2—1 en BredaniaN. A. C. 10 (de eerste overwinning voor Bredania). Verder had in Arnhem'de oefenwedstrijd plaats tusschen Vitesse en een Oostelijk e!f- tal, we Ike door het Oostelijk eiftal met 70 werd gewonnen. Een Nederlandsch Zwaluwen-elftal speel de tijdfens de Kerstdagen in West Duitsch- land. De eerste wedstrijd tegen een gecom- bineerd e'ftal van „Koln 99" en „Kolner B C" werd door de Hollanders met 31 ge wonnen. De 2de wedstrijd tegen S. C. 99 „Dussel- dlorf" werd met 21 verloren. BILJARTEN. Hedenavond heeft in het cafe Ceres aan den Helderschen weg de revanchematch plaats tusschen de heeren Hoogland en Hoed. Dlnsdag 28 December. Hilversum, 1050 M. 12.—r Politieberichten. 2.304.30 Orkestmuziek, vanuit theater Tuschinski in Amsterdam. 5.6 45 Concert door het H. D. O.-orkest. Jan v. Epenhuizen, i piano. 6.457.45 vervotgies en conversatfe- les Engelsch. 7.45 Politieberichten. 10. Persbericliten. 8.10 Concert door de Francis- caansche Schoia Cantorum v. h. Minderbroe- dersklooster te Weert. Sprelcer: Pater Borro- maeus de Greeve O. F. M. FratiCscaansche Kerstviering. 1. Vespers. Antiioon „Rex Pa- ficius". Ps. 109 Hymnus ,Jt3u, Redemptor omnium „Anlifoou" Cum onus fucrit", Mag nificat. 2. Lied: Een kindje is geboren. 3. Zonnelied van St. Franciscus: „Altissime". 4. Rede van Pater Borromaeus de Greeve, over: St. Franciscus en het kerstfeest. 5 Lied: Franciscus stond bij het kribje. 6. Sta- bat Matej sptciosa 7 Adeste fidelis. 8. Se- quentie: I.aetabundus Kerstsequentie in de 13a eeuw op Sr. Lranciscus toegepast. 9. Middtieeuwsch kerstlied „Nu syt wellecome". 10 Aniifoon, die dagciijks wordt gezongen door de Minderbroccurs op de plaats der ge- boorte te Bethlehem. 11. In dulci jubilo 12 Verbum caro factum est 13. Ave regis ange- lerum Gezang 14 S1 uiting. Lofzang der compieren. Kapitivi-Responsorium breve l of zang van Linv^on. A ma redemptoris Mater. 10 30 Dansmuziek doer het radio-dans orkes: ondim lei ding van Hans Mossel. Daventry, H:Q0 M 11 20 Concert door het Da\ entryk varie' ct so listen (sopraan, tenor, numnro Himusi;) 1 202.20 Luncnmfiziek van lesfaurant. 3.20 Concert door hpr -oaniey I 'i octet en E. Coleman, ccntrn-.ait "rrnf-T-Grist wood, bariton. 4.20 Causer 4.36 Vtrvoig-ccncert. 5.35 Kinder- •raftfe 0 20 Stogden er Wi ford, humoristen '"35 Concert doer c-e radio-dansband 7 20 Wecrbericht, nieuws, lezing:,The present and oast Br.tish Woodlands. 7.50 Muziek 8. Causerie: 'Hie Alhamtra. 8.20 Variete (pia- no-humoriste, neger spirituals, imiiaties en monologen). 9.20 ,,The sea rose and the girl of Chinq", 1001-Nachtvertelling met Turk- sclie muziek. V. Lambelet, zang. Piano-im- provisatics, L. S. Jefferies. 10.05 Het variete- octet. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10 35 2e ballade en Andr.rv Spianato, polo naise op 22 van Chopin. k^K/non, piano. 1050— 12.20 Dansmuziek. Parijs „RadU)-Paris", 1750 At. 10.50 11.20 Nieuwsberichten en 10 minuten mu ziek 12.50—2.10 Concert door het orkest Lo- cateili. Mile Laloue, zang. 5.055.55 Trio (piano, viool, cello). 9.05—10.35 Fragmen- ten van de opera Faust, Gounod. Orkest en koor. Konigswusterhausen, 1300 At. en Berlijn 484 en 566 At. 2.506.20 Lezingen en les- Scti. 6.20 „Lohengrin", opera in 3 acten van R. Wagner. Speelt in de eei'ste helft van het jaar 1000. Hamburg, 304.7 Al. 11.50—1.20 Orkest- concert. 1.252.05 Kamermuziek. 3.35 4.20 Traumereien. Orkest. 5.206.10 Vroo- lijk concert. 7.2011.15 Concert. Orkest en zang. Miinster, 241.9 M. 12.50—1.50 Concert Waldhoornkwartet. 3.054.05 Concert. Or kest en tenor. 6.357.20 Max Reger-avond 7 509.40 Muziek uit bekende operetten Orkest. Brussel, 508.5 At. 5.206.20 Dansmuziek 8.5010.50 Concert. Orkest en Mme. Cou- clet-Debrouwer, zang. Om 9.50 onderbroken door het damespraatje. DE HONGAARSCHE VALSCHE MUNTERS. De Hongaarsche rijksbestuurder Horthv heeft aan 77 politieke veroordeelden amnestie verleend. Van de talrijke vercordcelde journalisten hebben slechts vijf sociaal-democraten amnes tie ver kregen. De amnestie voor de vercordoelden uit het valschemuntersproces zal later plaats vinden. Sedert maanden zijn namelijk de politieke vrienden der veroordeelden bezig met het ver- zamelen van 1 andteekeningen voor het indie- nen van een gratieverzoek, welk verzoek door een deputatie van vooraanetaande personen uit het openbare leven aan den rijksbestuur der zal worden aangeboden. De deputatie zal aan het hoofd van een tienduizencfiioofd'ige menigte bij den rijksbestuurder verschijnen Vol gens een otficieus blad zijn niet minder dan 250.000 handteekeningen verkregen. Dc- aanbieding van het gratieverzoek zal, vol- gens dit blad, op 8 Januari a.s. plaats vin den. DE VEREENIGDE STATEN EN MEXICO.- Senator Borah heeft een verklaring afge- legd, waarin hij zich verzette tegen de po- gingen, die aangewend worden om de Ver- eenigde Staten „een oorlogje tegen Mexico" te doen verklaren. Ook verzette hij zich te gen de pogingen, de Vereenigde Staten te aoen optreden als censor voor de regeeringen in Centraal Amerika, waarbij hij in het bij- zonder het oog had op Nicaragua. HET VERDRAG TUSSCHEN PANAMA £n de vereenigde staten. Hoewel het verdrag tusschen Panama en de V. S. betreffende de beveiliging van de kanaalzon«, naar uit Londen wordt gemtdd, in toonaangevende kringen kalm werd beoor- deeld, verklaart de „Manchester Guardian" toch, dat het strijdig is met de principes van den Volkenbond, daar zonder dat daarin de Volkenbond is gekend geworden. Panama wordt verplicht tot deelname aan iederen oorlog, waarin de Vereenigde Staten zijn ge- wikkeld. DE AANSLAGEN OP MUSSOLINI. Voigens de bladen te Rome zal de specia'e rechtbank, ingesteld om vonnis te wijzen te gen degenen, die aanslagen hebben gepleegd op het hoofd der regeerng, bestaan uit vijf consuls van de fascistische militie, gepresi- deerd door generaal Sanna. Het proccs tegen Zaniboni en generaal Capelli is vastgesield op 25 Januari a.s., dat tegen Lucetti op 22 Februari a.s. Er is nog geen bes!uit genomen nopens het proces tegen miss Gibson. EEN SCHOUWBURG AFGEBRAND. Tengevolge van het instorten van de mu- ren van den schouwburg te Winnipeg, die 'n prooi der vlammcn werd, zijn drie brand- weerlieden gedood, terwij! tien gewond wer den, van wie een paar doodelijk De schade aan het gebouw wordt op 125.000 dollars geschat. DE BELGISCHE DIAMANT- INDUSTRIE. Naar uit Antwerpen gemeld wordt schijnt cen aantal juweliers zich"niet te willen hou- den aan de arbitrage uitspraak om 10 pet. loonsbijslag te veneenen. ue weigering van deze juweliers heeft bij de diamantbewerkers ontstemming teweeggebracht. Verscheidene juweflprs hebben een ledenvergadering van de^J-V-TTngevraagd, die nog dezer dag en gciiouuen icj worden. M ASS A-AR R ESTATIE S TE KOWNO. Voigens de berichten uit Kowno breidt de communistische beweging tegen het nieuwe Litausche bewind zich in de proviftcie uit. De berichten over arrestaties van Polen en Joden worden niet bevestigd. Er heerscht te Warschau groote bezorgdheid, dat de beide muitende Litausche regimenten zullen willen trachten via Poolsch gebied Rusland te be reiken. Voorts worden uit Kowno massa-arresta- ties van communisten gemeld. Het aantal dezer arrestaties moet reeds de 300 over- schreden hebben. DE TROEBELEN IN NICARAGUA. Amerikaansche marine-soldaten zijn Za- terdag van de kruisers (Denver en (Cleve land) te Puerto Cabezas, de hoofdstad der liberate revolutionnairen, aan land gezet. Se- nor Vaca, die den liberalen leider Sakasa vertegenwoordigt, heeft den commandant be- volen, dat de liberalen de stad zullen ontrui- men; indien zij dit niet doen, zouden zij wor den ontwapend. Het Amerikaansche departe- ment van marine heeft bevel tot de landing gegeven, doch verzekerd, dat zijn instructies slechts ten doel hebben de Amerikaansche on- dcrdanen en eigendommen te beschermen. Twee gewapende lieden vielen Zaterdag- avond den auto van den pfesident van Ni caragua aan. Toen de beide mannen zich op de auto wierpen, wist de president aan den anderen kant uit d€n wagen te komen. Hij werd niet gewond. De chauffeur werd door beide aanvallers aan stukken gereien. Daar- na namcn deze de vlucht. Een sterke wacht heeft nu alle toegangen tot het pakis van den president afgezet. Pre sident Dias geeft als zijn meening te ken- nen, dat de onbekend gebleven ihdividuen, die hem hebben aangevallen. gehuurd waren door de liberate partij, met de opdracht hem van het leven te berooven. HEVIGE KOUDE IN SPANJE. In Spanje heerecht eeu butiengeweon strange koude; de temperatuur is thans g'- daaid tot 9 graden oncfer 0. Velc treinen ko men met urenlange vertraging door stcrken snceuwval aan. Zelfs in Zuid-Spanje va'.t op sommige plaauen sneeuw, terwijl de tcmperatuur co der het vriespunt is gedaald. Uit Noord-Spanje komen berichten. dat uolven en wiide zwijnen de dakn en doipen binrsendringen. ZWARE BRAND TE BRUSSEL. In de meubelfabriek Compagnie des Arts, arm de Stecnstraat in de Brusselsche vo'orstaci St. Gilles ontstond Zaterdagochtend een brand, die oversloeg naar een nabijgclegen clcctriciteitsfabriek en de school voor die schi'lderkunst. De meubelfabriek is zoo goed als toiaal verweest, de beide andere gebou- wen zijn zwaar bcschadigd, veel materiaai ging verloren. De oorzaak van: den brand schijnt kort- sluiting te zijn. De schade in de men be", fa bric!: bedraagt twee millioen en die in de eiectriciteitsfabriek een millioen francs. Bij het blusschingswerk vielen twee brand- wcej-lieden door een glazen dak, waarbij zij kwetsuren opliepen; een dcrde kreeg een heftige congestie, terwijl een vierde een breuk opliep. HET PROCES-ROUZ1ER. Op last van het lid van den Franschen krijgsraad Tropet werden Vrijdagmiddag half vijf de beide in het proccs-Rouzicr ver- oordeelde Duitschers Kegel en Fechter uit de gevargenis ontsfagen. Ze werden zonder cau- tie of zonder eenige voorwaarde op vrije voe- ten gesteld. Men ncemt dus aan, dat men met met een voorloopige, maar met een defi - nitieve gratieverleening te doen heeft. De invrijheidstelling geschiedde op bevel van generaal Guillaumat, den commandant der bezcttingstroepen in het Rijnland. PRIMO DE RIVERA GAAT HEEN. Voigens betrouwbare berichten uit Madrid heeft eenige dagen geloden een toenadering tusschen koning Alfonso en Primo de Rivera plaats gehad, wellce mettertijd tot een minne- lijke regeling van de tusschen koning en pre- m.er cntstane gcschillen zal kunnen leiden. Primo de Rivera zou hebben toegestemd in een reconsiructie der regeering, onaer leiding van generaal Damaso Bercnguer, terwijl Primo van het politick tooneel zou verdwij- n.en, om als gcneraal-kapitein van Catalonia op te treden. In verband hiermede wordt opgemerkt dat de komng in den laatsten tijd vaak op den slechten gezondheidstoestand van Primo de Rivera heeft gewezen. Hiermede zou ook de regeerinyswijziging gemotiveerd worden. FRANSCHEN TE MAINZ GEMOLESTEERD. Vrijdagnacht werden een Fransche briga dier en een artillerist, die de middernachtmis in de garaizoenskerk hadden bij ?ewootid, zon der eenige aanleiding hunnerzijds aangeval len door zeven dronken Duitschers. Dc bri- gadier werd gestagen en de artillerist werd licht gekwetst. I>e gendarmerie stelt een on- derzoek in. HET ENGELSCHE MEMORANDUM INZAKE CHINA. Dc Engalsche zaakgelastigde heeft aan den Belgischen minister van buiteniandsche zaken den teicst cverhandigd van het Engei- sche memorandum ncpens de houding, die de Engcische regeering voorstelf ten aanzien van China aan te nemen. Het document maakt voor de Belglsclie regeering onder- werp van csn nauv/gezet on derzoek uit. In leder geval kan op het ocgenblik reeds wor den geconslatterd, dat de voorgestelde poli tick van Vandervelde, den minister van bui teniandsche zaken, nadert. Vandervelde betuigde zijn instemming met twee concrete voorstellen, die de Engelsche regeering heeft geformukerd. te weten: on- middellijke en voonvaardelijke toepassint> van de douane-surtaxes. zooals bepaald op de confcrentie van Washington, en verwezen- lijking op de meest-liberale wijze van de ad- viezen der commissie inzake de exteritoriali- teit. DE AGITATIE TEGEN DE BUITENLANDERS IN CHINA. De agitatie tegen de Christenen k Hankau neemt in hevigheid toe. Agitators verstoorden bijeenkomstendie ter gelegertheTd vain Kersf- mis werden georganiseerd. Een buitenlandsch zendeling, tie trachtte tussdhenbeide te ko men, werd ernstig gewond. Ook de agitatie tegen de vreemdelingen en de boycot worden heviger. Alle buitenlanders staan klaar om de provinde Kiangsi te ontruimen en men vreest, dat zij ook gedwongen zullen worden de provinde Hoenan te ontruimen. F v EEN WAANZiNNIGE ALS - BRANDSTICHTSTER. Mile Fraugue t, de doch ter van wij'len a d- miiraal Frauguet, heeft het fraaie kasteel van Kerbruc, bij Lorient, hctwel'k zij alleen be- woonde, in brand gestoken. Toen de be- wonero van het dorp toesneiden, belette zij hun het huis te betreden. Het oude kasteel met zijn vele kostbaar- heden is v oik omen verloren. De eiigenares bleek de daad in een vlaag van waarzin te hebben bedireven. FRANKRI IKS ECONOMISCHE TOESTAND VERBETERT. Na afloop van den Franschen kabinets- raad van Vrijdag verklaarde minister Sar- raut, dat er in Franlkrijlk slechts weinig werk- loozen zijn en dat de toestand, verre van em- stiger te worden, verbetert. Hij sprak de ge- ruchten tegen omtrent een in de naaste toe- komst te wachien wettelijke stabilisatie van den franc en de uitgite van bons voor een be drag van viff milliard. DE FASCISTISCHE JAARTELLING. De minister van onderwijs heeft bepaald, dat alle officieele documerien en public a ties van zijtn departement een dubbelen datum zullen dragen, ml. den datum var. het kalen- deriaar en dien van de geboorte van den fas- cisfischen staat. Alle documenten, welke het volgend jaar zuden worden gepubliceerd, zukten dus met 1927 en met V worden gedateeid. EEN AARDBEVING IN ALBANIe. Een diraadiioos telegram uit Athene maakt melding van een aardbeving in Albanie. Te Duirazzo zijn verschiHende huizen. imgestort; net tekgraaf-kantoor is ontruimd. DE KEI7.FR VAN JAPAN OVERLEDEN. De keiizer van Japan is Donderdagnacht overkden. Zijn gezondbeidstoestand was al sedert de laatste jaren wankel. Reeds vroe- ger werd a! emkele keeren melding gemaakt van zorgwekkenrie oerichten betreffende den zwa.kken toestand van zijn geest. Zijn slechte gezomdheidstoestand kreeg dezen keer een zwaren slag door een longontsiektrig, waar- van de arisen den keizer tevergeefs hebben pogen te redden. Na eenige zwakke vkugen van beterschap is de toestand hoe 1 anger hoe skchter ge word en en thans kon t het be- richt, dat de keizer van het leven is geschei- den. Josiihito, de l?2e k-izer van Japan, werd op 31 Augustus 1879 te Tokio a!s zoon van keizer Moetsohito geboren. In November 1889 werd hii kroonprims en in Juli 1912 voVde hii zijn vader als keizer op. In 1900 huwde hij Sadako, uit welk huwe- lijk in 1901 de tegenwoordige troors'-ovol- gcr Hirohito werd geboren, die in 1921 met het oog op de emstige geesksziekte van den keizer en diens gedeelteli'ke verlamm;ng tot regent werd beno^md. Hirohito brarht op zim roize*1 i.ndertijd ook een Ix'zoek aan NHerlan-d. Tsiiteh'boe. de hveede zoon d*'s keizers. die zi'in studies te Oxford heeft onde. broken om zich naar zim vader te snoednn. komt jnrst te Iaat om liem nog kvend te zien. DE OPENBARE SCHOOL IN HET BURGENLAND. De Oosknrijskche Nat. Rand heeft met 83 tegen 80 stemmen een motic aangenomen, welke werd gcsleuod door de sccialisten en bestreden door dc chr.-soc., waarbij het stel- sel der Oostenrijskche lagere school ook wordt ingevoerd in het Burgcnland, terwijl de confcssiomeele school er wordt afgeschaft. AANDEELENZWENDEL, Na de aandee'.cnvervalscbing op groote scliaal door den in Roemenie gcarresteerden directcur-gcneraal van de „Miadle-European Securities Co. G.m.b.H." te Berlijn, is men een niemven gcraffineerdcu aandeelenzwcn- del op het spoor gekomen. De vervalsching vond plaats met aandeelen van den Karl- Ludwig spoorweg in Galicie. Het door de politie ingesteldc onderzock leidde naar Wcentn en Berlijn. In laatstgc- noemde plaats is thans iemand gearrcsteerd, toen hij bij een der grootbanken dergelijkc vervalachte aandeelen wilde verzilvcrcn. Alios wijst er op, dat men hicr met een groot opgezet bedrog te doen heeft. De ver- valsching werd gepleegd bij 4 pet. spoorweg- prioriteitcn 1890 van genoomden spcorweg, elk ten bed rage van 5000 Ooftenrijkschc Gulden Deze prioritciten werden na den oorlog door Polen afgvsicmpeld. A Iras bleek. dra voor de afgestempelde. Dit feit is voor lioogere koersen bedongen konden worden, dan vcor de afgestempelde. Dti feit is voor de oplicntcrs aanleiding gewaest de st:m- pels van de afgestempelde aandeelen te ver- wijderen en wel cp cen z66 geraffineerde wijze, dat van de vervalschingoiets meer te zien was. Van groot belang is thans de vraag, meent de Tel., of Poien de aandtelen. waar- van de stempds verwijderd zijn, opnicuw var. en stempcl zal voorzicn, dan wel of do Poolsche regeering d'eze vervalschte aandee len als ongcldig zal beschouwen. Dc etcmpelvervalschingen blijken van veel grooter oinvrng te zijn dan men oorspron- kelijk had vermoed. Men heeft namelijk geconstateerd, dat niet slechts van do 4 pet. prioriteiteobligaties der „K. K. Galizische Karl Ludwig Baton", maar ook van aandeelen van de „K. K. Ehrz- herzog Albrecht Bahn" het strmpd is uitge- wischt. De nasporinpeo to Berlijn zijn geschied op verzoek van de recherche te Wccnen, die rccfls cen der oplichters heeft gearresteerd. De recherche tc Berlijn heeft geconstateerd, dat twee groote banken elk voor eon bedrag van circa 200 000 mark vervalschte aandeelen hebben verzilverd. SPOORWEGONGELUK. Er zijn dertig personen gcdcod cn een aantal gewond bij een bolsimg tusschen twee sneltreinen nabij Rockmart. den Amo- dikaanschen staat in Georgie. Vijftig wer den gewond. De twee sneltreinen vervoerden elk een groot aantal vacaatierazigvrs. gesprong hand Doos 30 "60-90ct Bij Apothen Oroqisten KORTE BERICHTEN. Het congres van de Dominicaansche Re- piibliek heeft een bedrag van 300.000 dollar gevofeerd voor den bouw van een monumen- talen vuurtoren, ter herinoering aan Colum bus. In Saaz, het middelpunt van den hop- bouw van Bohemen, is een groot hop- magazijn uitgebrand. Ook drie huizen brand- den geheei af. De schade bedraagt vele mil- lioteien kronen. In de nabijheid van Briinn (Tsjecho- Slowakije) is de chamottefabriek „Epiag" totaad door brand vernieid. De schade &- draagt vijf millioen. Te Parijs zijn vijf personen gearres teerd, die zich aan oplichting schuldig maak- ten tot een bedrag van achf a tien millioen francs. Uit Memel wordt gemeld, dat een groot aantal personen uit de stad en uit Heyde- kruig over de grens zijn gezet. Onder hen be- vinden zich o.a. drie journalisten. Te Weenen zal een monument voor Leo Fad, den optrette-componisf, worden opgericht. In verband met den mislukten aanslag op den president van Peru iiebben de minis ter van binnenlandsehe zaken. de burge- mcester van Lima en de prefect van politie hun ontsiag genomen. De Italiaansche regeering heeft een overeenkomst gesloten met den Australi- schcn premier, Bruce, voigens weike jaarlijks twintigduizend Italianen naar Australie kun nen emigreeren. Onderhanddingen over emi- gratie naar Canada van het Itaiiaausche be- volkmgssuipl'us zullen eveneens gevoerd worden. De politic heeft in Savona (Italie) zes Italianen gearresteerd, die er van verdach' worden bet vert-nek van den socialistischen ieider Turati naar Framkrijk vergemakkelijkt te h-viiben. Door onbeker.de oorzaak is te Stegau- rach (Wuriemberg) brand uitgebroken in een sehuur. De brand breidde zich uit ten ge- volge waanan acht huizen werden ver- worst. De 9chad.- bedraagt meer dan 1CO.OOO Mark. Een afdeeling Amerikaansche ma fro zen is in het district Rio Grand; in Nicara gua aan land is gezet ter beschermmg van het leven en de eigendommen van Ameri- kanen en andere vreemdelingen tijd'ens den opstand. De Mexicaansche president heeft een bes'uit afge-kondi'rd, waarbij voor een jaar de invoer van alle oorlogsmateriaal wordt verboden. Het treedt onmidddiij'k in wer- king. Een van de bidden van de Beilij'nsche ..Sieges-allee" heeft het weer eens molten onfmr'den. T!inheeft men Friedrich Wil- hehn I een arm afgeslagcn. Van den dader geen spoor. Opgave van den marklmeestei der kleine maiklen te Alkmaar, betreffende de lioogste en laagste prijzen van sommige artikclen. Markten van Maandag 20 Dec. tot en met Zaterdag 24 Dc-c. 1926. Kipper. 0.65 2.20; Kuikcns 0.60J 3; Eenden 0.70 2; Konijnen 0.30 4; Kippen-eieren (grcothandel) per 100 stuks 8.50—/ 9.35; idem (kleinhandcl( per 100 stuks 6 I 9.50; boter le s.) per K.G. 0.90—/ 1; Boter (2c s.) per 1-5 K.G. 0.75—/ 0.85.; Aanmerkingen: Slaehtduiven 0 150.30; Jonge Kippen 1 50—/ 3.25. ALKMAAR, 27 Dec. 1926. Op de heden gehouden wcek-v.markt waren aangevderd: 32 Vette koeien 200—/ 430; 12 Vctte kal- veren 0.801.95; Vette kaiveren per ned. pond 1.401.80; 35 Nuehtere kalveren slacht 812; 16 Vette Scnapcn 25 31; 522 Vette Varkens zwarc p. ned. pond 6972; Zouters 68 ct. BOVENKARSPEL, 24 Dec. 1926. ,.De Tuinbouw". Heden tcsteedde men voor Bl. kool le s. 10.20—/ 17.80; Bloemkool 2e s. 4.508.60; Bloemkool 3e s. 2— 4.50; Roode Kooi 34.60; Witte Kool 22.80; Gele Kool 2.40—/ 3.20; Uien 1.35—/ i.60. AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Dec. De Aardappel- prijz-.n waren heden: Zeeuwsche blauvren 55.40, Spuische Eigenh. Poters 3.25 tot 3 50. Ovcrige prijzen onveranderd. Geen aanvoer. AMSTERDAMSCHE VF.EMARKT. AMSTERDAM, 27 Dee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 495 vette koeien, waarvan de prijzen \yaren: le kwaliteit f 0.901.84, 2e kw. 0.80—/ 09.0, 3e kw. 0.70f 0 80, mindere soorten 0 60 tot 0.70 per K.G. slachtgewicht, 100 melk- en kaifkoeien 350f 525 per stuk, 69 vet te kalveren; le kwaliteit f 0901, 2e kw. f 0.75—/ 0.90, 3e kw f 0.60—/ 0 75 per K.G. levendgewieht, 59 nuchtere kalveren 10—/ 18 per stuk, 195 schapen 23 35 per stuk, 560 varkens Holl. le kwaliteit 0.830.84 per K G. slachtgewicht, Holl. 2e kwaliteit 0.82—/ 0.83 per K.G. slacht gewicht, Overz. en Ge!dcrscheo le kwaliteit 0.83—/ 0.84, 2e kw. 0 82—/ 0.83, vette varkens 0.790.81 per K.G. slachtge wicht, 59 paarden 100—f 225 per stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Dec. '26. Langediiker Groertenveiling. Bloemkool le s. 6—/ 16 60; Bloemkool 2e s. 0.70— 3.40 per 100 K.G.Roode Kool le s. 2.70 --/ 4.70; Rcode Kool 2e s. 1.10—/ 2.50; Gele Koo! le s. 2.20—/ 3.50; Gele Kool 2e s. 1 -/ 1.90: Witte Kool (Deensche) 2.60—/ 4; Uien 3.50—4; Drielingen 2.30; Nep 1.90—/ 2; alles pei 100 K G. Aanvoer: 14700 stuks Bloemkool; 32000 K.G. Rnode Kool; 20000 K.G. Gele Kool; 18300 K.G. Deensche Witte; 9600 K.G. Uien.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3