OverslrGomingen te Medan. I.V. Vereenigde Brandsioflenhandel TeJegrammen Geen ongeoorlooid scbeolverzuim. Sfadsnieuws van 29 December 1926. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcredlet. «WmKfftt'DOUK ZUlD-AFRtKA Gisteravond zijn de tooneelspelers Louis de Vriend met zijn echtgenoote Poldi Borei en Anton Verheyen naar Zuid-Afrika ver- trokken, waar het drietal een tournee hoopt te maken. AAN ONZE BINNENSCHIPPERS. De heer P. H Calk, directeur van de Fi- liaai-Inrichting van het Kon. Ned. Meteoro- logisch Instituut te Amsterdam meldt ons: A«m de Filiaal-Inrichting van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Amsterdam, de inrichting welke de kompassen regelt aan de Kompasboei op het Binnen-IJ bij de Oran- jesluizen, vervoegden zich in de afgeloopen 14 dagen twee schippers, eigenaars van ijze- ren of stalen vaartuigen, met emsfige klach- ten over hunne kompassen. Emstige klach- tea en terecht. Aan boord van het eene vaar- (uig bleek bij rondhalen over alle streken Vm. den horizon, dat het kompas hardnekkig Noord bleef aanwijzen; aan boord van het andcre vaartuig dat het kompas over drie streken meedraaide, maar niet verder. Het raren op een dergelijk kompas is dus abso- luut onmogelijk en wat erger is, het is alleen te verhelpen, maar dit is niet zeker, door het kompas op een houten paal te plaatsen en vet van het scheepsijzer. En hiertegen verzet zich weer de ruimte aan boord, omdat de boom bij het overgaan van het zeil op een goeden dag kompas en paal zal meenemen Het bleek, dat de, overigens uitstekend vol- doende, kompassen van de wijs waren ge- raakt, nadat de sehepe,n die ijzer hadden ver- voerd, gelost waren met een electro-magne- Hsehen grijper. Aan boord van groote sche- pen scljuilt hierin al gevaar voor de kompas sen, hoeveel te meer dus op een klein schip, waar de plaats van het kompas ten opzichte van het scheepsijzer zooveel ongunstiger i3. Komt de grijper in aanraking met het schip of een dekhuis, dan wordt onmiddellijk in de omgeving van het punt van aanraking een stcvende plaats gevormd en die stovende olaats lean tijden lang haar verlammenden invloed op het kompas behouden. Het is wel- licht niet eens noodig dat de grijper in aan raking komt met het schip of dekhuis, de on- middellijke nabijheid is waarschijnlijk al vol- doene om de magnetische eigenschappen van het scheepsijzer te wijzigen. Het advies, voor de lessing met zoo'n grijper, aan een der schippers gegeven, om zijn kompas uit de ge- wone plaats te nemen en onder een houten tafel op te bergen, is waardeloos en misk-i- :1 end. Niet het kompas wordt bedorven, maar de magnetische eigenschappen van het scheepsijzer worden sterk veranderd Daarom schippers deze raad „Laat als ge een .of an- dere ijzcrlading hebt in te nemen of te los sen, dit niet doen door middel van electro- magnetische grijp- of hefwerktuigen, tenzij zuilcs zeer voorzichtig geschiedt; ge loopt anders gfoote kans een onbruikbaar kompas te kriigen, dat alleen in het gunstigste geval alleen met vrij groote onkosten in een bruik- baa is te veranderen. Hecht geen geloof aan he'; praatie, dat als ge uw kompas maar in of onder hout wegbergt, alles goed gaat; de magnetische toestand van uw schip wordt gewiizigd Waakt voor uwe belangen"; Kunn-en worden gezonden aan mej. W. Snel len, Witte Singei 107a, Leiden. (Giro 43930) KORTE BERICHTEN. Dinsdag is te Utrecht de jaarlijksche vergadering gehouden van de Unie van Chris- telijke onderwijzers en onderwijzeressen Bus- cen Hue* 5- herdacht. De heer P. van Duy- vendijk hieli een lezing over de nieuwe paeda- gogiek en de christelijke onderwijzers. Koningsstraat 6 - Telef. 23 (21(jnen). Voor onze Reclame-Anthraciet afm. 30/50 noteeren wij slec'nts f 2.50 per H.L. thuisbexorgd. HET OORT-KNAPPERT-FONDS. Uit Leiden wordt gemeld: Met het oog op den 90-sten verjaardag van prof, dr.' H. Oort heeft zich, zooals inaertijd reeds gemeld. een commissie gevormd, be staande uit personen uit vrijwel alle deeler des lands, om den oud-hoogleeraar, die onge veer 35 jaren geleden, dus in een tijd, toen volksontwikkeling en volksopvoeding nog slechts door ekelen als een gemeenschaps plicht werd beschouwd, in samenwerking met mej. E. C. Knappert, tot voor kort directrice ran het Tehuis voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam, in het hartje van een fabrieks wijk te Leiden een inrichting in het leven riep die met haar ondogmatisch-godsdienstig en met haar maatschappelijk werk heeft bedoeld menschenwaarde en menschengeluk te bevor deren, in staat te stellen, door het bijeenbren gen van een fonds een .vaardige voortzetting van dit werk mogelijk te maken. Immers de fi nancieele toestand van het Wij'kgebouw, zoo als de stichting heet, verkecrt sedert eenigen tijd in een minder rooskleurigen toestand. Hoe nuttig de instelling ook thans nog werkt, kan hieruit blijken, dat ongeveer 600 personen, vohvassenen zoowel als kinderen wekelijks het Wijkgebouw. van den Ned. Pro testantenbond voor ontwikkelings en ontspan ningsavonden, voor verschillende clubs, voor Zondagsschool- en godsdienstonderwijs. voor zang-, naai-, verstel-, handwerk en sldjdles- sen. voor bibiiotheek en spaarkas. bezoeken. De commissie had zich met een oproen tot de Protestanten in den lande ge.wend en medewerking verzocht voor het' bijeenbren- gen van een fonds van f 40.000 teneinde de r en-ten daarvan te besteden voor het werk der stichting. welker voortbestaan aldus ver- zekerd was. en de aldus bijeengebrachte sotn ter beschilkkimg te steilen van prof. Oort bij diens OOsten veriaardag, om daaraan de be- stemming te kunnen geven, door de commis sie beoogd en waartoe de directrice van het Wijkgebouw, die thans de inrichting gaat verlaten, mej. Wilh Snellen te Leiden, hvt initiatief had genomen. Ofschoon het bedrag nog niet geheel bij- •en is, heeft de commissie gemeeno het fonds, lat tot ousver reeds is bijeengebracht. name- fijik 8500 aan prof. Oort ter hand te stel len. Dit heeft vanmorgen ten huize van prof. Oort plaats gehad. Bij de aanbieding werd tevens overhan- dfgc: een lijst met de n?men van hen, die tot het fonds hebber bijgedragen. Prof. Oort verklaarde zich zeer ingonomen met het werk. dat de commissie heeft ver- richi. Men had hem op zijn OOsten verjaar dag geen mooier geschenk kunnen geven. Met de commissie hoopte hij ook, dat het ontbrekende bedrag spoedig bijeen zou zijn. Gaarne voidoen wij aan het verzoek der snamiissie door meae te declen, dat giften Provinciaal nieuws UIT HEILOO. Hedenmorgen is de nieuwe bewaarschool aan den Westerweg in gebruik genomen. 's Morgens 9 uur werd door pastoor A. J. M. van Meeuwen een mis tot dankbaarheid gecelebreerd in't hulpgebouw aan den Mal- levoortsdijk, waarbij veel geloovigen tegen- woordig waren. In zijn toespraak wees hij op het groote voorrecht dat de parochie is geschonken met het bijzonder onderwijs, dat niet alleen werd gegeven aan de kinderen die pas ontluiken en waar de eerste kiem van godsdienst door de zusters wordt gelegd. Voor de totstandkoming van het gebouw werd dank gebracht aan God en aan alien die hierioe hebben meegewerkt en hij smeekte Gods zegen af voor het onderwijs opdat het rijke vruchten zou afwerpen voor God, Kerk en Maatschappij. Daarna vereenigden zich de genoodigdien in het nieuwe gebouw dat uitwendig en in- wendig werd gewijd en waar de intronisatie van het kruisbeeld plaats vond. Wat het gebouw betreft vindt men aan den Westerweg de schoollokaien en daarachter de lokalen voor bibiiotheek en aanpaste kamer voor bestuur en spaarbank, voorts voor expeditie en andere ruimte. De indeeling is echter zoo dat het, zoo noodig, voor school- lokaal kan worden ingericht. Het gebouw zelf is, van buiten gezien, niet mooi, daar het te laag is, doch de architect, de heer J. Stuijt uit den Haag, heeft dit met opzet gedaan omdat het dan mooier zal uit- komen bij de nieuw te bouwen parochiekerk. De pastoor en het kerkbestuur hebben zich met deze opvatting vereenigd. De uitvoerder, de heer J. Opdam al'hier, heeft eer gehad van zijn werk terwijl het schilderwerk, door den N Ursem verricht, prettig aandoet. Rest ons te mleden dat het gebouw zoo is ingericht, dat er een verdie- ping boven op gebouwd kan worden. UIT URSEM. Maandag 27 December 1926 des avonds half zeven vergaderde de Raad dezer gemeen- te. Voorzitter, de Burgemeester-Secretaris. Afwezig met kenisgeving de heer J.' van Diepen. De voorzitter opende de vergadering, heet- te ale leden welkom, uitte den wensch dat de besprekingen zakelijk zouden zijn en de even- tueel te nemen besluiten zou zijn in het be- lang van de gemeente. De voorzitter bracht o.a. ter tafel: Toezending van een Afschrift van het Be sluit van den Raad van State. Afdeeling voor de Geschillen van Bestuur, waarbij aan den heer A. G. Genefaas geen wachtgeld werd toegekend. Schrijven van den heer J. Schouten dd. 14 December j-L, waarbij deze mededeelde dat den heer J. Stam door famiiieo-mstandighe- den genoodzaakt was zijn candidatuur als lid van het Burgerlijk ArnAestuur in te trek ken. Alles voor kennisgeving aangenomen. Toegezonden was een afschrift van het be- sfuit van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van Bestuur, waarbij aan den heer A. G. Genefaas geen wachtgeld werd toegekend. De heer Koopman constateert dat hij vol gens de wet geen recht op pensioen heeft. Van de ijsclub Ursem was een verzoek in- gekomen om wederom financieelen steun bij het houden van wedstrijden om levensmid delen vcor de armen eh behoeftigen. De voorzitter meende, dat de gemeente ver- leden jaar een bedrag van ongeveer 60 heeft uitbetaald aan de werkloozen. Met algemeene stemmen toegestaan. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche vevhuur voor 1927 van een perceel bouw- land aan den Walingsdijk aan W K'.aver voor de som van 50. De grootte is 14 Are 90 c.A. De beer Broertjes zeide, dat de tegenw.oor- dige huurder er zeer goed op past en vond de huur te lioog. Spr. wilde de huur iets ver lagen. Wordt vrvolgd fOedee'teliik peromaeerd Hevige regenval. Het treinverkeer is gestremd. Enkele bruggen verzakt MEDAN, 29 Dec. Aneta meldt uit Me dan: Alhier viel gedurende 3 etmalen een overmatige hoeveelheid regen. Over de ge heele Oostkust waren overstroomingen ge metd De situatie op de spoorlijnen in Del is zeer ernstig. Op vele plaatsen is het spoonvegnet door den s'.foom verbroken. terwijl bruggen verzakken. De leiding van de spoorwegen vreest, dat het geheele spoorwegverkeer. zal moeten worden stopgezet. De trein- en auto-verbin- ding van Medan op Belawan is verbroken. De haven neeft geen personeel. De trein- verbinding van Medan op Loeboek Pakan is eveneens gestremd. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 29 December. Be- handeld werd het wetsontwerp tot herzie- ning en uitvoering van de wet van 29 Juni 1925, bftreffende tandtechnici. De heer Danz becritiseert dat aan een aantal tandtechnici het door hen wettelijk verkregen recht nu zal worden ontnomen. Hij pleit, evenals de heer Smeenge, voor schadevergoeding aan de gedupeerden, terwijl de heer Dobbelman er op aandringt om aan de tandtechnici, wien niet de be- voegdheid zal worden gegeven tot toepas- sing van de volledige prothese de bevoegd- heid zal worden verleend tot het maken van afdrukken en het plaatsen van kunst- gebitten. De minister van Arbeid belooft over- weging daarvan doch kan geen enkele toe- zeggmg ooen. -v. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aange nomen. Vervolgens komt aan de orde de wet op de wegenbelasting. De heer Westerdijik, de wegenverbete- ring toeju-ithende, waarschuwt echter te- gen overdrijving. Spr. oordeelt hrt redelij'k, dat aufoge- bruiikers in het wegenonderhoud bijdra- gen en oordeelt de rijwidbelasting een ouzer slechtste belastingen. De minister van Wateretaat, de heer Van de Vegte. zegt, dat met de Rijkswegen wegen moet worden begonnen, om dan geleidelijlk andere wegen voor verbetering in aanmerking te doen komen. Dit geldit ook voor prim aire pro vinciale wegen. Spr. belooft den heer Smeenge ook te zulkn zorgen voor de belangen der voet- gangers bij wegenaanleg. De minister van Financien, de heer De Geer, zegt, dat uit billijkheidsoogpunt de vrijstelling krachtens de wet slechts zeer spaarzaam in sprekende gevallen zal wor den verleend. La ten de middelen van het wegenfonds het toe, dan zai de rijwielbe- lasting eerder worden verlaagd dan de autobelasting. Het wetsontwerp wordt daarop z. h. st aangenomen. DE ZOMERTIJD. 's-GRAVENHAGE, 29 Dec. Zooals be- bend, heeft de minisiter van Binnenlandsthe z.aken en Landbouw bij de behandeling zijnei begrooting in de Tweede Karner- vergadering van 16 November j.l. toege- zegd de mogelijkheid te zulltn onderzoe- ken om voortaan de periode van den zomertijd te doen beeindigen op een vroe- ger tijdstip dan in Belgie en Frankrijk. Een vroegere datum, oijvoorbeeln 1 Septem ber, brengt on-overkomelijke bezwaren met zich voor den dienst der spoorwegen. Geen overwegend bezwaar is het hier te lande den zomertijd te doen beginnen op een later tijdsMp dan in Belgie, Frankrijk en Engeland, zooals laabstelijk im 1926 geschiedde. VERSCHOOR VEROORDEELD. 's GRAVENhAGE, 29 Dec. Het Haag- sche gerechtshof heeft heden tot 11 maan- den gevangenisstraf met aftrek van 3 maanden voorarrest veroordeeld de Rotter- damsche koopman M. J. Verschoor, die wegens verduistering van door hem ten bate van de noodlijdenden in de Drentsche veenstreken ingezamelde gelden door de Rotterdamsche rechtbank was veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van 3 maanden voorarrest. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. DORDRECHT, 29 Dec. In de Jurgens Oliefabrieken te Zwijndiecht is gisteren de arbeider H. uit Hendrik-Ido-Ambacht aan een pijpleiding blijven hangen, welke op onverklaarbare wijze onder electrischen stroom stond. Bewusteloos werd de man van de leiding "bevrijd. De levensgeesten konden niet meer worden opgewekt. GEVAAR VOOR LAWINE'S. WEENEN, 29 Dec. Uit de Oostenrijk- sche alpen wordt een stijging van tem- peratuur gemeld. Hierdoor ontstaat groot gevaar voor lawine's. De Alpen-Vereeni- gingen waarschuwen voor ski-tochten in het hooge gebergte. ONTPLOFFING IN EEN PETROLEUM RAFFINADERIJ. NEW-YORK, 29 Dec. In Ventura (Ca- lifornie) is een petroleum-raffinaderij door een exploisie totaal vernield. Bij dit onge luk zijn 4 personen gedood en 20 personen gewond, van wie een aantal ernstig. Drie personen worden nog vermist. De schade bedraagt, naar tot dusver beraamd kon worden, 250.000 dollar. EEN WAPENSTILSTAND. MANAGUA, 29 Dec. Na gevechten, die vier dagen duurden, hebben de partijen be sloten tot een wapenstilstand om gelegen heid te hebben de dooden te begraven. Aan beide zijden werden emstige verlie zen geleden. D, conservatieve troepen zijn teruggetrokken naar Bluefields. SCHEEPSRAMPEN OP DE ZW \RTE ZEE BERLIJN, 29 Dec. Eeii sneeuwstorm heeft op de Zwarte Zee aan de Roemeen sche kust groote schade veroorzaakt. Gemeld wordt, dat het passagiersschip „Astoria" met 20 opvarenden en het Roe meensche vrachtschip „Prottos" met 8 op varenden zijn vergaan. HET VERDRAG MET DU1TSCHLAND. ROME, 29 Dec. Verwacht wordt dat het arbitrageverdrag tusschen Duitschland en Italie van groot belang zal zijn voor de toekomstige ontwikkding van Europa Het verdrag draagt niet het karakter van een alliantie. Het zal evenwel de Yfiendschap pelijke betrekldngen tusschen Italie en Duitschland bevestigen. Belangrijker dan de tekst van het verdrag is de geest, welke getuigt van den wil om samen te werken tot cphefdering van de mis^erstanden, die he vorige jaar tusschen beide landen zijn ge rezen. Van bevoegde zijde wordt verklaard, dat het verdrag geen enkele bepaling bevat welke reden tot ongerusdieid over agres sieve voornemens van Italie of Duitsch land kan geven. De bench ten omtrent ge heime clausules zijn zonder eenigen grond De tekst van het verdrag zal waarschijnlij spoedig na de onderteekening worden ge publiceerd. Italie heeft de zekerheid, dat Engeland het tot stand komen van het verdrag gun stig gezind is, daar de Britsche buiten landsche politiek gericht is op toenadering tusschen Duitschland, Italie en Frankrijk als de beste waarborg voor den vrede in Europa. Ook in koloniale vraagstukken zullen Italie en Duitschland niet meer te genover elkaar staan, waardoor een bevre digende oplossing voor alien kan worden verkregen. Van bevoegde zijde wordt verder nog verklaard, dat het tot stand komen van he' arbitrage verdrag met Duitschland geen verandering brengt in de houding van Ita lie ten opzichte van een mogelijke aaneen slti'fing van Duitschland en Oostenrijk. De Kanttonrech'teT heeft hedenmorgen uit- spraak gedaan in de zaak tegen den heer P. Mensink. die te recht gestaan heeft ter zake overtrading van de Leerplichtwef. Dit is de beken-de kwestie van de ouders, die weiger den hurnne kindeien- te zenden naar de school, die B. en W daarvoor hadden aangewezen. In zijn requisitoir had de ambtenaar bij het O. M., vrijspraak gevraagd, in overweging nemende, dat niet de inspecteur van het L. O doch B. en W. den last tot overplaatsing der leerlingen gegeven hadden. Ook de verdedi- ging bepleitte vrijspraak. Hedenmorgen heeft de kantomrechter den leer Mensink ontslagen van rechtsvervol- ging. EEN JUBILEUM. Den 31sten Decemiber a.s. hoopt de heer P. v. d. Mand, Rochdalestraat 16, den dag te herdenken, dat hij v6or 25 jaar werd aange- steld als cokes-gasniaker aan de gemeente- gasfa-briek alhier. AANRIJDING. Hedenmorgen plm. 9 uur zijn op het Zeglis een luxe auto en een wagen met elkaar in bot- sing gekomen, tengevolge waarvan de auto en de stoep van het huis van den heer Z. wer den beschadigd. De politie maakte proces-verbaal op. BILJART-SeANCE. Donderdagavond speelt de biljart-prof Drost in „Populair" een match tegen den heer Adams, alhier, (resp. 400 en 100 car.) Het zal wel een spannende partij worden. Men zie de advertentie in dit blad. MUZIEK-EXAMEN. Bij de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst te Utrecht siaagde gisteren voor het examen zangleerares (L. O.) mej. W. Bennink. E)e geslaagde werd opgeleid door den heer Joh. Kuiper, alhier. j HET GERUCHT. Het gerucht, dat de heer J. Elfring in En geland een been gebroken zou hebben, kan nu blijkens onderstaand berichtje uit de Tel. gevoeglijk tegengesproken worden. Dit bericht luidt n.l. aldus: Het Hollandsche voetbalteam uit den Hel- (.der besloot zijn kerstbezoek aan Loncfeti met een wedstrijd tegen het West Ham reseive team, waarvan de Hollanders eervol verlo- ren (7—5). LICHT OP- Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 4.14 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. KERSTFEESTVIERING DER I ZONDAGSSCHOOL „LAA T DE KIN- DERKENS TOT Mlj KOMEN". Maandagavond werd met de ruim 400 leerlingen van bovengenoemde Zondags school het kerstfeest gevierd. Op het aan- vangsuur, half zeven, was de Kapelkerk, voor dit doel door de kerkvoogden welwil- lend afgestaan, geheel gevuld, zoo zelfs, dat velen genoegen moesten nemen met een staanplaats. De bijeenkoinst werd, nadat door alle aan- wezigen het eerste nummer van het program- ma „Kerstlied", was gezongen, door ds. A. Verwaal met gebed geopenci. Deze heette alle ouders en belangstellen- den in het werk der Zondagsschool welkom. Wij verbiijden ons, zeide spr., over uwe te- genwoordigheid om twee redenen: ten eerste om uwe belangstelling en ten tweede omdat wij van de kinderen nog wel wat leeren kun nen. Niet voor niets heeft de Heere Jezus ge- zegd: Indien gij niet wordt als de kinderen, ge zult het Koninkriik niet ingaan". Van dat koninkrijk en den Koning Jezus is in deze dagen veel gesproken en nu zullen de kinde ren daarvan zingen. Onder leiding van den heer J. H W. Lut- jeharms zongen de kinderen „Kerstzang". Nadat de prachtig versierde Kerstboom was ontstoken, vertelde ds. Verwaal de Kerst- geschiedenis. De antwoorden der kinderen op de hun gestelde vragen getuigden dat ze op het Zondagsschooluur goed hadden ge- luisterd. Nogmaals zongen de kinderen, nu de meis- jes alleen, en wel „Sluimer zachtkens". Op prettige wijze, daarbij zeer juist den kindertoon treffend, vertelde ds. H. J. Hak de geschiedenis van Piet, die, zij het dan na veel strijd, ten slotte met blijmoedigheid zijn kanarievogel, waarvan hij toch zoo heel veel houdt, afstaat aan een bazar, welke gehou den wordt voor de zending, en hoe hij later zijn lieve'ingswensch vervuld ziet, als hi] zelfs als zendeling mag uittrelcken om het evangelie onder de heidenen te brengen. Nadat ds. Hak zijn met veel aandacht aangehoord verhaal had beeindigd, werden de Kerstcadeaux uitgedeeld en werden ook de koek en de appel en de rol chocolade in PROLONGATIE Vori ge Koers orige koers 4| pCt., heden 4i pCt. Koers van heden te pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pi .m. 2.— pl.m. 2.15 - - W1SSELKOERSEN AJWsi'ERDAM Londen Berlijn Parijs NIET OFFICIEEL. I 2.491 (Ontvangen per draadlooxe telefoon). lOOo STAATST.EENTNGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKINSTELL1NGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr Suiker Aand. Holl Kunstzijde Jurgens (Jew. Aand. N A. n B. H C. Maekubee Nederl Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR <>ND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult Vorstenl. Dito actions Poerworedjo M1JNBOUW. Rediang I.ehong PETROLEUM Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon Petr. RUBBERS. Amsterd Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubher Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rul '->er SCHKEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Ncderland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine nret. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Seneuibah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash •Ol'/u tU.»|4 239 175 1591/s 159 l25l/« toi/, 1/07/, 97 947/, 9o7/8 847/, 1911/, 3;4 37Ui/4 97»A 1596/, 6971', 1961/2 1 02«;4 171V, 1188/4 216 378 1891/, J9/s/, 3251/, 2191/, 233 465 234 153 3261/, 1/2 2-9 Vi H'/m 571/, 54 180 1738/. 2221/, 951/, 53 1C91/, 163V, '»/4 386/, 1971/, 424 4151/, 44/ 1171/, 1651/, 4 318/is 240 175 1581It 175 15; J.9 2481/, 1/3 240}1J 76 172 861/, U8-9* 76.} 1 /la/, 977/, 947', 95% 188-9} l71|-2 390 378 1258/, 758/, 83}.4 1S7.9 97 1531/, 697 190 182s/, 171 U8V, 697-8 1828/, 170 119 ^97-9} 396 699.700 390-7 33 J-4 171 951/, 372 186 394}-5} 395}.} 3251/, 220 255 234 153 1.5 172 325-6} 254 46b 1/, 126-} 325}.} 325.} 253}.* 14S'W 53 55 179 55}.6 55}.S 22 95 9511, 109-} 195 4 4»/, U4 4448/, 195.} 4'2 48/, 414 4448/, 424.} 1221/, 1641/, 421', 428/4 Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New. York It»«« 100 Vorige koers 12.121/, 59 56 9.901/4 34 771/4 48.33 35.30 66 65 66.85 63.30 2.497/, 11.36 V, Koers op heden Ofl.noteering 12.127/, 59.56 9.9J 34.77 V4 48.34 35.30 66.67lj|, 66.85 63.171/4 2.491.50

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2