DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. OadejaarsavoQj. BinnenBand ouu£jaa«sftvsKP". lets vsrgeten voor het Souper?? No. 30S Honderd acht en twintig-ste Jaargan? 1926 VRIJDAG 31 DECEMBER s Dit nummer bestaat uit 6 bladeri. Dcze Couranl word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestaagen, nitgegeven. ibonnemenlsprijs bij voorultbetaling per 3 maandeo voor Alkmaar /2.—franco door aei geheele Ryfe 2.50. Afzonderlljke en bewysnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVER fENTlENi Per rege! /0.25, bij groote contracten rabat Qroote letters oaar plaatsrulmte. Brieven franco aan de N. V, Boek- en tlandelsdrukkery v/b tlERMs, COSTER ft tOON, Voordam C9. Dlrecteur: O. H. KRAK. Telef.nr. Admin istrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA. Oudejaarsavond. De wereld met alles wat daarop leeft en jroeit is weer een jaar ouder geworden. De eindelooze keten van den tijd is op het rad van de eeuwigheid weer een schakel ver- sprongen. Het beteekent niets voor onze aarde, wier ouderdom niet bij enkele jaren maar bij mil- lioenen jaren wordt berekend. Eindeloos is het tijdsbegrip, zoo machtig, zoo veel omvattend, dat de mensch, een schepping van luttele jaren, dat tijdsbegrip niet ten voile in zich op kan nemen. Slechts de astronomen en geologen, die net ruimte en tijdsbegrippen van millioenen :enheden rekening houden, kunnen ons eenig "egrip aan dat eindelooze bijbrengen in ver- gelijking waarmede de weinige jaren van ons leven als een druppeltje in de zee, als een zandkorreltje in het duin zijn. Zelden heeft iemand dat beter doen uitko- men dan de Fransche geoloog Pierre Termier toen hij de geologie tegenover de astronomie stelde, om zoodoende de nietigheid van een menschenleven nog sterker te laten uitkomen. Ceen andere wetenschap zegt hij in een bundel zijner verzamelde opstellen dan de geologie stelt ons in staat den weg te vinden om het mysterieuse tijdsbegrip te benaderen. De astronomie werkt met ontzaglijke af- standen, met onmetelijke ruimten, met bewe- gingen op de allergrootste schaal. Zij geelt meer dan eenige andere wetenschap een in- zicht in het ruimte-begrip, maar zij brengt ons, ofschoon zij de allergrootste tijdseenhe dv.ii hanteert immers wat is de duur van de aardkorst vergeleken bij den duur der zonnestelsels zij brengt ons niet dichter bij het begrip Tijd. Daartoe is de sprong van een menschen leven tot het leven der zonnestelsels te groot en slechts de geologie slaat de brug voor den nadenkenden mensch, die tevens vatbaar is voor ontzag voor onbegrepen hoogere din- gen. Zoo groot, zoo eindeloos is dus de tijd, dat de mensch het vergelijkingsbegrip mist als hij het eigen leven met den bestaanstijd der zonnestelsels gaat vergelijken. Het is of men een bacterie met een olifant zou vergelijken en dan tot de conclusie komt dat die combinatie al te dwaas is. Met den ouderdom van onze eigen planelt, met de jaren, dat onze aarde in het grijs ver' leden ontstaan is, laat zich een menschen- leeftijd beter vergelijken, maar dan nog blijkt de nietigheid van het aantal onzer levensja- ren, dat wegzinkt tegen een tijdsbegrip waar- van wij ons bijna geen voorstelling kunnen maken. De zooeven genoemde geoloog, die blijk- baar niet alleen voor de -cijfers van zijn na- tuurvorschingen maar ook voor gevoelsin- drukken _vatbaar geweest is, heeft er op ge- wezen, dat de astronomie de onverbreeicbare ivetten zoekt en vaststelt, de natuurwetten volgens welke de zonnestelsels zich gedragen hebben, zich nu gedragen en zich ten eeuwi- gen dage zullen gedragen. Maar ,df? geologie leert ons, dat niets on- veranderlijk is, dat alles vergankelijk is, dat celfs het heelal onderdaan is van den Tijd. De gedaante onzer aarde schijnt den neesten menschen stijf, star en onbeweeglijk toe, maar voor den geoloog is zij in voortdu- rende beweging en verandering. i ,V.?ng?aam en v'u£> het zijn maar betrek- kelijke begnppen. Bij de geschiedenis der aardkorst vergeleken is een menschenleeftijd wat in ons eigen leven 2 minuten beteekent. Langzaam maar zeker verandert alles om ons heen, niet slechts de aarde maar het heelal. Wij kennen het doel dezer verande- ringen niet, en het zou vermetel zijn te mee- ®en, dat wij nietige menschen in staat zou- ten zijn iets te voorspellen omtrent de toe- romst der geschiedenis van het heelal, die een veelvoud van 1600 millioen menschen- leeftijden geduurd heeft en nog een veelvoud daarvan zal voortduren. Wat zouden wij, nietige wezens, daarover moeten verklaren, wij die tot het menschdom behooren, dat op een ontwikkeling van ver- stand en gemoed van slechts eenige duizen- den jaren kan bogen. Maar zegt deze philosoof is het niet veel schooner aan zee staande de oriafzien- bare ruimte voor ons te aanschouwen waar- achter het onbekende ligt dan den anderen oever te zien? Ware ons de.toekomst bekend, het leven «>u een zijner grootste bekoringen verloren hebben. Inderdaad, w'i staan voor afstand en tijd lis voor een zee, die zoo oneindig groot is, lat wij den anderen oever nimmer kunnen lanschouwen. Hoe vrep?.ejiik nietig ziin wjj daarbii ver- feleken. En anderzijds, hoe groot zijn wij weer, en hoe lang is ons leven in vergelijking met dat van tal van orgar ismen, die evenals wij met een doel zijn geschapen. Wat bevat een enkele waterdroppel niet een wereldje van leven als wij ze door de scherpe lenzen van een microscoop bekijken en hoe zal diezelfde droppel nog steeds weer nietiger wezentjes openbaren naarmate de techniek de vergrootglazen doeltreffender inaakt. Wij leven en ons leven omspant een mi- niem deeltje van den Tijd die eindeloos is. Wij kijken niet verder dan het kleine krin- getje dat onze horizon vormt, maar wij ach- ten ons alien bevoegd het scheppingswerk van millioenen eeuwen te beoordeelen en te becritiseeren. En toch overzien wij slechts eenige achter ons liggende eeuwen waaruit wij de geschie denis der wisselende geslachten kennen en ons eigen leven is van zoo geringen duur, dat het ons in ons stervensuur een kortston- dige droom moet lijken. Hoe kort is een jaar en hoeveel vlugger schijnen al die jaren te verglijden naarmate •wij ouder worden. - Voor wij het weten is het weer Oudejaars avond, is de aarde en alles wat daarop leeft weer een jaar ouder gewordaa. De aarde, wat doet het er toe. Maar voor ons, voor wie het tachtigjarige leven slechts een tijd van 2 minuten is tegen over dim bestaanstijd van de planeet waarop wij geicren werden, voor ons is elk jaar er ecu, en iederen Oudejaarsavond beluisteren wij in spanning het kloksein van den Tijd. Weer is er een levensdeeltje verstreken. Weer is in het jarental van onzen ouderdom het laatste cijfer een eenheid versprongen. Praetereunt et imputantur staat boven den zennewijzer in den gevel van het Middel- burgsche Raatiiiuis zij gaan voorbij en worden tocgerekend. Zoo is het inderdaad. In ons korte leven moet niet met jaren, maar met uren worden gerekend. Elk uur is een kostbaar- tijdsdeeltje, een spanne tijds, waarin wij veel gocds maar ook veel kwaads kunnen uitrichten. Zoo wordt het leven als een filmband, elk uur is daarop vastgelegd. Op het stuk dat ons reeds gepasseerd is, zijn met fotografi- sche nauwkeurigheid ons innerlijke leven, onze gedachten en daden opgenomen Hoe gaarne zouden wij die filmband nog cens terug willen draaien, om enkele beelden daarop uit te wisschen of te verbeteren. Het is te laat. Praetereunt et imputantur. Wat voorbij is kan niet meer ongedaan worden gemaakt. Vac onze levenuren zijn er du-izende heenge gaan en als later, waar of hoe dan ook, het mmbeeld van ons leven nog eens aan onze oogen voorbij zal gaan, als al het goede te gen het kwade zal worden afgewogen, dan zullen wij tot het besef komen, dat ons ten voile zal worden toegerekend wat wij van ens leven gemaakt hebben. Mooit zal eenig mensch, ep'tSarde den over- Kant der zee kunnen, zfen. .,.,r'oc'.! zullen wij onze toekomst kennen. Wij blijven in hot onzekere verkeercn over de werkelijke b.doeling van ons leven. Ons verstand kan het ens niet zeggen, er blijven ons slecths het gcloof en het verti'ou- wen en in ons geweten, dat zoo duidelijk onaerscheidt wat gced en wat slecht is, vin den_ wij em nafuurlijken wegwijzer. Wij wet;n het alien, dat het verschil tus- schen goed -en s'.ccht in de leer van Christus tct uitbeelding is gckomen. En wij gevoekn, dat wij verantwoordelijk zijn voor de gedachten en daden van ieder levensuur, dat voorbij gegaan js om nimmer terug te keercn. Als het Oudejaarsavond is tcetsen wij het levensdeeltje dat achter ons ligt op een ge- halte aan edele bestanddeekn. Hebben wij in het jaar dat voorbij ging, getracht iets voor anderen te zijn, iets van onze liefde. onze trocst en ons vertrcuwen te geven aan hen, wier leven moeilijker was dan het onze? Praetereunt et imputantur. Het zijn niet aUercerst de uren van zorge- loos blij genieten, die ons worden toegere kend, maar die van leed en beproeving, waar uit zal worden vastgesteld of het jaar dat heenging al dan niet een verloren deel van ons korte leven geweest is. Wanneer de klokken luiden, de sirenen gil- len en de schcten knallen, wanneer de einde looze keten van den Tijd weer 'een schakel verspringt, dan moeten wij het nieuwe jaar ingaan met het vaste voornemcn naar Chris tus' voorbeeld te leven. Want zoo eerst zullen wij den inner'!ijken v^cde kunnen vinden, die ens ckor tijd cn ruimte het volmaakte geluk zal moeten vpcrer VERWARMING VAN TRE1NEN. In verband met het feit, dat de verwar- ming van treinen, uit een groot aantal wa kens bestaande, steeds groote moeilijkhedcn oplevert, heeft de directie van de Ned. Spoor- wegen, naar de Telg. meld't, besloten om bij strenge vorst de treinen zoo klein mogelijk te maken, door n.l., waar't maar eetiigszins doenlijk is, rijtuigen te laten uitvallen. Voor treinen, welke niet kleiner gemaakt kunnen worden, wegens drukte van het verkeer, zal de maatregeV van splitsing toegepast wor- dten. Hiervoor is thans een groot aantal fa- cullatieve voor- en volgtreinen ingelegd, die dadelijk kunnen gaaa loopen, zoodra de weersgesteldheid dat noodzakelijk maalct DE MAN MET DE ZEVEN PANTALONS. Gisternacht ontdekte een surveilleerend agent van politie op den Goudschen Singe! te Rotterdam en man, wicas abnormale dikte hem wel wat verdacht voorkwani. In het politiebureau Lange Torenstraab werd de betrokkene, de 22-jarige los-werk- man J. W., aan een nader ondcrzoek onder- worpen. Daar bteek, dat hij 7 heerenpan- Restaurant „PROOT" bezorgt U „a la minute" Koude of Warme Schotels- talons onder zijn kleeren verborgen had. Hij verklaarde, da* hij de broeken in de Bree- destraat gevonden had Een snel wegloo- de man zou ze daar hebben neergeworpen. Intusschen bleek, dat in het keedingsmaga- zijn van P. van Leeuwen aan de Korte Pan- nekwkstraat was ingebroken. Door het in- trappcu van een deurpaneol had de dief zich toegang tot den winkel verschaft en daarna zeven broeken gestolen. W. is naar het Huis van Bewaring gebracht. ROTTERDAM'S NIEUWE ZIEKENHUIS. Wij meldden reeds, zegt de Telg., dat de bouwkosten van het nieuwe ziekcahuis aan den Linkcr-Maasoe-ver 6.900.COO zullen be uragen. Elicrin zijn echter inet begrepen de kosten voor nnubi leering enz. De totale kos- ten bedragen J 10.350000, hetgecn een be- drag van f 6700 per bed beteekent. NEDERLAND'S VLIEGTUIG- INDUSTRIE. Naar het Corr. Bur. mededeelt is dezer dagen het contract geteekend met de Natio- nale Vliegtuig-Industrie te 'sGravenhage, voor den bouw hier te lande van 18 zeevlicg- tuigen van het type Dorcner-Wal. De Natio- nalc Vliegtuig-Industrie heeft daarmede het licencerecht voor Ncderland en Ko<:onien voor den bouw van Dornier-vliegtuigen ver- 1-ii'egen De viiegbooten zullen van hetzelfde type zijn als de reeds in Indie aanwezige toestellen, welke in het vorig jaar in ItaLie zijn gekocht, alleen met deze uitzondering, dat zij, in stede van met twee Rolls-R-oyce- motorcn, met twee Laurent Dietrich-motorcn uiigerust zullen worden. Hiermede wordt het motorvermogen opgevoerd tot 900 P.K., waardoor de snolheid en de mee te voeren nuttige last bclangrijk verhoogd kunnen wor sen. Daarnaast verkreeg de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek te Amsterdam opdracht tot lict bouwen van een groot zeevliegtuig, type T. IV, voorzien van drijvers en uitge- rust met twee Laurent-Dietrich-niotoren van 450 P.K. Dit vliegtuig dient als proeftoestel voor een verder te volgen serie. De nieuwe vliegiuigen zijn bestemd vcor de Marine in Ned.-Indie. EEN ONTPLOFFING. Donderdagmiddag is in de smederij van E. G. aan den Vogelenzang te Rotterdam de vlam in den moffeloven geslagen, waardoor cen ontploffing ontstond. De ruiten, welke zich bevinden in den muur langs de Gember- gang sprongen. Er bevond zich op dat oogenbiik niemand in de smidse. De 41-ja- rigo P. V. uit de Walravenstraat, die door de Gembergang liep werd door de glasscher- ven aan den rechterwang verwona De spuiten 19 en 15 rukten uit, maai- be- hoefden geen dienst te doen. BRAND TE DORDRECHT. Donderdagmiddag omstreeks half 4 be- merkte de zoon van den winkelier S. aan de Voorstraat te Dordrecht een brandlucht. Naar buiten loopend zag hij rook komen uit het naastgelegen perceel No. 415, bewoond door den 89-jariVcn B. H. van Zuylichem en zijn huishoudster. Hij snelde het huis binnen en vond de slaapkamer in brand staan. Den otiden man kon hij niet meer redden, de vlammen dreven hem het huis uit. Intus schen waxen de buren te hiiIn maaj ook zij konden tegen het vuur, dat gevoed werd door een grooten voorraad goederen, borstelwerk en dweilen van den op No. 417 wonende winkelier U., niets uitrichten. De inmiddels gearriveerde brandweer heeft het vuur gebluscht. Inwendig is alles verbrand. Alleen de muren van bet huis zijn blijven staan. Toen het mogelijik was het huis bin nen te treden, vond men den oucfen- man ge- heel verkoold. De buren kregen belangrijke waterschade Men vermoedt dat de oude man zooals zijn gewoonte was met zijn brandende pijp naar bed is gegaan en dat daardoor het bedde- goed in brand is geraakt. Zijn huishoudster had, om een zqon van den oude man te gaan gelukwenschen met zijn verjaardag, eenige minuten tevoren de woning verlaten, zoodat de oude man alleen thuis was. TE WATER GEREDEN. Betreffende het in het water rijden van een auto in de buitenhaven te Vlissingen meldt men nog nader: Bij het afrijden van de boot te Vlissingen moest de heer S. achteruit rijden en zoo den ponton bereiken. Op den ponton moet dan worden gezwenkt om vooruitrijdende den grooten ponton, waaraan de mailbooten mee- ren. te bereiken. Vermced wedt dat de heer S. toen op den verkeerden pedaal heeft ge- trapt en in plaats van vooruit, met vrij groo te kracht achteruit is gereden over een stoot- blok been en zoo de haven achteruit is gere den over een stoofblok heen en zoo de haven in. De ongelukkige lag dus opgesloten in zijn auto op den bod-cm van de haven. Ten spoe- digste werden maatregelen gencmen om den auto weer o-p het droge te brengen. Een dui ker om een hijschtoestel waren spoedig ter plaatse, maar toen na ruim een uur auto boven was gebracht, kon ook toepassing van kunstmatige ademhaling en het in working stel'en van een zuurstofapparaat niet meer baten. De heer S. was overleden. Het lijk werd door de politie in beslag genomen en overgebraeht naar het lijkenhuis, terwijl ook> op den auto beslag werd gelegd Een voor- loopig onderzoek deed uitkomen, dat de rem- men vermoedelijk niet goed hAben gefunc- tionneerd. Mevrouw. S.. die van het tragisch einde van haar man getuige was geweest, keerde diep onder den ;ndruk met de boot van 2 u. 20 naar Breskens terug om z.ch weer naar haar ouders te Hoofdplaat te begeven, van- waar zij dien micldag met haar man op de thuisreis was gegaan GESLAAGD. Voor het op 28 December te Utrecht ge- h&udeil examen voor de Vereeniging van Leeraren in Stenografie „Grootc" en Machi- neschrijven slaagden mej. A. Dane, alhier, voor niachincschrijvcn met een snelheid fout- vrij van 81 lettergrep.ii (met lof). De heer F. Schcuten te Bergen voor Stenografie En- gelsch (100 lettergrepen). Zij werden opgeleid. door het Instituut „Groote", direcieur de heer N. J. Hofman, alhier. COMITe VOOR TOONEELUITVOERiNGEN. De derde ab o rune in entsvoorste 11 ing zal plaats hebben op Donderdag 6 Januari a s. met een uitvoering van „Paschen", een spel in drie bedrij-ven van \ugust Strindberg, te geven door de N.V. Het Schouwtooneel, Dir. Adr. van der Horst en Jan Musch. In dit stuk treden op de dames Lena Kleij, Charlotte DefresoeKohler en Jettie van Dijck Riecker en de heeren Ko Arnoldi, Card Rijken en Ko van Dijk. De heer F. H. Maschhaupt heeft geheel be- langeloos de muzikale verzorging op zich genomen. Een zeer bepcrkt aantal losse plaatsen a 3.10 per stuk is nog beschikbaar, welke men schriftelijk kan aanvragen bij den secre- taris van het Comite, Oudegracht 287. Tot 4 Januari kunnen deze kaarten aan de loting voor de plaatsbespreking deelnemen, daarna zijn losse kaarten slechts op den avond der voorstelling aan de zaal te verkrijgen. NEDERLANDSCHE VOLKSZANG. Men schrijft ens: Gisteren gaf de Alkmaarsche afdeeling van de Ned. Vereen. voor den Volkszang we- der een zangavond den derden in dezen winter in de bovenzaai van de Unie, die dezen keer niet, zpcals wij dat gewocn zijn, geheel gevuld was. De vele thuisblijvers had- den echter groot ongelijk, want het was we der cen avond met veel succes. Als gewoonlijk werd de avond door den voorzitter, den heer Ohlen, met een kort woord geopend, waarvan deze gebruik maakte, den-aanwezigen mede te deelen, om welke redenen de heer Brands, de vaste lei der dezer volkszangavonden, verhinderd was op het appel te zijn, en diens plaatsvervan- ger, den heer K. Sixma, uit Amsterdam, aan het publiek voor te stelien. L De heer Sixma, zangleider te Haarlem, die als zoodauig zjjn sporen rec<^ lang ve>'- „Wie s'chaap zich maakt, hem vreet de wolf Die waarheid is al oud. Wee Neerland! zoo ge in dwazehaast Den Volkenbond „mis" trouwt. Comite tot Waarschuwing tegen Eenzijdige Ontwapening. diend heeft, vervolgde nu verder dezen avond met een inleidend woord over de bij- zondere beteekenis van den Volkszang en leidde nu verder dezen avond op een wijze, die alle lof verdient. Hoewel geheel vreemd voor het Alkmaar sche publiek, had hij, evenals wij dk van den heer Brands gewoon zijn, spoedig met de aanwezige dames en heeren het zoo noodige contact gevonden, zonder hetwelk een voiks- zangavond niet het minste succes of resultaat heeft. Er werd dan ook den geheelen avond met animo en groote opgewektheid gezongen, waarbij de gewope vroolijkheid niet ontbrak. De volkszang werd door den heer Sixma afgewisseld met de voordracht van een paar liederen: „ln't Woud" van Loots, en ,,'t Kos- terken" van Hullebroock, die met een mooi en krachtig baritongehiid zeer verdienstelijik gezongen werden. Verder was voor dezen avond, ter afwis- seling, de welwillende medewerking ver kre gen van onze stadgenoote, mevr. A. E. Elte, op onzen volkszangavond geen onbekende meer, die ons met haar mooi instrument ont- haaede op enkele pracbtige vioolnummers met piano-begeleiding In het eerste gedeelte van den avond speelde zij achtereenvolgens het „Larghetto" (D-dur Sona.te) van Handiel, 'bet „Andante" uit de 8e Sonate van Mozart en een „Andantino" van Kreisler en in het tweede gedeelte het „Larghetto" van Gretry en een „Romance" van J. F. Tierie. Mevr. Elte behaalde met haar fijn en ge- voelvol spel, waarbij ook veel temperament getoond werd, een groot succes, en werd door dea anwezigen met een daverend ap- plaus beloond. Wij hebben haar in vele opzichten bewon- derd en gewaardeerd, vooral ook wat betreft haar f'.inke, krachtige en toch ook weer be- heerschte streek, welke zij vooral toonde bij de voordracht van Mozart's Andante, met de diepe en zeer mooie tonen op de g-snaar. De voorzitter bedankte haar zeer hartelijk en hoopte haar spoedig weer eens te zien optreden. Zooals gewoonlijk werden alle liederen, ook de solo-zang en de viool-nummers, op zeer verdienstelijke wijze op de piano bege- leid door Mevr. G. Ohlen, die een moeilijke en soms vermoeiende taak te vervullen had. Vooral het samenspel met de viool was zeer gced verzorgd en liet niets te wenschen over. Een groot voorrecht voor de afdeeling, dat deze steeds op de welwillende en zeer ge- waardeerde medewerking van Mevft Ohlen kan rekenen. HET ALKMAARSCH TOONEEL. „Het Alkm. Tooneel" gaat nogmaals het Indische blijspel van Henri van Wermes- kerken „Tropenadel" opvoeren. Een aanbeveling om deze uitvoering Zondag 2 Jan. in ,,'t Gulden Vlies" te bezoeken, is overbodig. Het succes is van te yoren al verzekerd. „A. T." krijgt ongetwij- feld een voile zaal, weshalve het in de adver- tentie in dit blad dan ook plaatsbespreking dringend aanbeveelt. Na afloop is er bal met jazz-band-muziek. KUNST ENSEMBLE „DE TREKVOGELS". In de concertzaal't Gulden Vlies te Alk maar zal bovengenoemd ensemble zich op Maandagavond 3 Januari doen hooren. Het ensemble bestaat uit Louise Wijn- gaarden, le violiste, concertgebouw Amster dam; Gizi Fott de Risker, concertzangeres, Budapest; Annie Seveke en Jan Hahn. vroo- lijke liedjes en duetten; Truus ter Steege, sopraan; Frans Jansen, bariton, Ievensljede- ren; Fortunatus van Tuditer, begeleiding. Het programma bevat liederen van Mozart, Bralims, Schubert, Kreisler, Mortelmans, Huilebroek en Hongaarsche componisten. Eenparig werd dit gezelschap in de pens geprezen daar het een avond van kunst en vroolijkheid verschafte. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTD1ENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1927. Op 1 Januari zal geopend zijn de apo- theek van Mevr. Schouten-Oele, Koorstraat No 47. Op 2 Januari zal geopend zijn de apo- Iheek van den heer Dr. H. Hartong van Ark, (firma Molenaar), Langestraat No. 1. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. E>e andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol- genden morgen 8 uur In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volggode week dc uachtdieost w^^raenomea. ALRMAARSCHE CQURANT. BKWWMi" ■■■rMFl'M g

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1