DE LANGE DE MORAAZ Credieten - Deposito - Effecten HN6ESTRAAT 49 - ALKMAAR ffacfio-hoekje Provinciaal nieuws Sfad; DE DIRECTEUR DER GEMEENTE WERKEN VAN ALKMAAR MAAKT BEKEND, DE DE BRUG BI DE KEETGRACHT OVER DE O.UDE- GRACHT MET IN'GANG VAN HEDEN TOT NADER AANKONDIGING 'VOOR ALLE VERKEER ZAL ZIJN AFGESLO TEN BEHALVE VOOR DE SCHEEP- VAART. Woensdag 5 Januari. Htlversum, 1050 M. 12.— Politieberichten. 2- 3. Engelsche les voor kindercn. 3. 4.— Knipcursus. 4.—4.30 Halfuurtje voor d'e huisvrouw, verzorgd door de Ned Ver v Huisvrouwen. 4.35—6.15 Concert dioor het H. D. O.-orkest. Annie Lieman, sopraan. 6.15—6.45 Lezing: Lief cn leed in de vogel- wereld, door den heer A. v. d. Heijden, oud hoofdond>envijzer. 6.45—7.15 en 7.15—7.45 Vervolgles en conversatieles Duitsch. 7.45 Politieberichten. 10.Persberichten. 8.10 Ohristelijke Radio-avond. Mcvr. v. d. Horst Bleekrode, piano. De heer A. B. Bleekrode, viool De heer H. v. d. Horst Jr., cello. Mevr Cante, zang. De heer W. Santema spreekt pl.m. 15 minuten in het Friesch tot dc Fric- zen. 1. Sonata da Camera, Locatelli (viool en piano). 2. Sonate G-dur, Breval (cello en piano). 3. Aria uit de Cantate „Ich hatte viel bekiimmernis", Bach (zang). 4. Cavatina uit de „Freischiitz", Weber (zang). 5. le ged van de rede door den heer G. v. Ravenswaay, over: Dc hedendaagsche koorzang in Nccier- lan-d. 6. Preludium uit de 5e suite Bach (cel lo), 7. Preludes op. 28, nos. 6, 7, 9, 21, Cho pin (piano). 8. Tweede ged. rede. 9. Aria uit het oratorium „Paulus', Mendelssohn (zanoj 10a. Liebestreu, Brahms (zang). b. Feldein- samikeit, Brahms, c. Wiegelied, Brahms (ziang). 11. Roman,ze F-dur, Beethoven (viool, piano, cello). 12. Trio no. 3 C-molI, Beethoven (piano, viool, cello). 10.30 Dans muziek door het Fl. D. O.-dansorkest onder leidiing van Hans Mossel. Dciventry, 1600 Al. 11.20 Concert door het Davehtry-kwartef en solisten (sopraan, ban- to ip hobo, piano). 1202.20 Orkestconcert. 4.05 Causerie, 4.20 Solistenconcert (sopraan, piano, viool). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Bespe- ling van't concertorgel van de New Gallery Kinema. 6.40 Tuinbouwpraatje. 6.50 Weerbe- richt, ucuws. 7.05 Orgelconcert (vervotg). 7.20 Lezing van het ministerie van Gezond- heid. 7.35 De 48 preludes en fugues van Bach. 7.45 Lezing: The garden of the town 8.05 James Bernard. Twee karakterschetsen: „A nippy tohgue" en „A widows wiles". 8.20 Licht symphonic-programma. Werken van Sir F. Cowen. Symphonie-orkest. 9.05 1 Oe so note van Mozart, H. Dederich, piano. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Causerie. 9.50 Symphonie-concert door een lid van het orkest samengesteld. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 Al. 10.50— 11.20 Nieuwsberichten en muziek. 12.50— 2.10 Concert. Orkest en Hr. Leonie, zang 5.05—5.55 Da'nsmuziek door de Jazz Sym phonic. 9.05 Galaconcert. Orkest, vocale en instrument, solisten. Konigswusterhausen, 1300 Al. en Berlijn 484 en 566 M. 11.20—12.— en 2.50—6.50 Lezingen en lessen. 6.50 „Ein Maskenball", opera in 3 acten van Verdi. 9.50—11.50 Dansmuziek door het orkest Ejtte. Langenberg, 468.8 Al. 10.20—11.50 Or kestconcert. 3.505.20 Orkestconcert. Popu laire muziek. Hamburg, 394.7 Al. 1.25—2.05 Kamer- muziek. 3.505.05 Dansmuziek. 5.20—6 10 Concert. 7.20 Wrack", plat-Duitsch volks- s-tu-k in 4 acten. 8.3511.15 Dandonium-con- cert. Brussel 509 Al. en Antwerpen 266 Al. 8 20 De Radio-Ccuiant. 8.5010.50 Galaconcert Groot orkest en solisten. i vens te versfrekken, was's morgens een in- specteur der Amsterdamsche politie te Lei den aangekomen. Ongeveer 2 uur was het stationsemplacement te Leiden geheel door politie omsingeld, onder leiding van het hoofd der Leidsche recherche, dten heer Wev- ers, en den inspecteur van speciale wettcn den heer Eskes. De politie had zich veidekt opgesteld; een rechercheur had zich verscho- len in het seinhuis nabij den overweg van den Rijnsburgerwcg, en een inspecteur stood verdekt opgesteld in een der dienstvertrek- ken van het station. Ongeveer halfvier kw'srn eeti av»- -,:»:aan de opgegeven beschrijving, beantwoordiae, het stationsemplacemenl oprijden. In den auto zat iemand, die later bleek een zekere K. uit Amsterdam te zijn. Nauwelijks stond de auto stil, of enkele person-en kwamen er op at, van wie een een koffer droeg, en anderen eenige pakken bij zich hadden. Op hetzelfdie oogenblik kwam de politie van all-e kanten te voorschijn. Dit ziende, gingen de dragers van de pakken, welke later bleken opium te bevatten, met hun begeleiders on de vlucht. Een der mannen liep achter het station de spoorbaan op, achtervolgd door de inspec- teurs Weyers en Eskes. Op de spoorbaan kwam de vlucht-eling den assisfent-stations- chef J. de Groot tegen, die er zich over ver- wonderde, een man over de spoorbaan te zien loopen. De smokkelaar liep hem zoo hard hij kon voorbij. Toen de chef zag, dat de man door twee anderen achtervolgd were, ging hij hem ook achterna; hij trachtte hem cloor het gooien met steenen tot sti-lstaan te brengen. De vluchteling bleef eerst staan, toen ecu inspecteur, op een afstand van on geveer- 5 a 10 meter gekomen, na eenige schoten in de lucht gelost te hebben, hem de revolver voorhield. Hij werd toen gearres- teerd en bleek te zijn J. J. v. d. S. uit Rot terdam. Inmiddeis waren de recherch-eurs bij den auto gebleven. K. stapte even uit, beval lui- de d'en chauffeur door te rijden, waarna hij weer in den auto plaats nam. Een der Leid sche rechercheurs wilde toen, teneinde den chauffeur angst aa-n te jagen, een schot over den auto been in de lucht lossen, d'och op het- zelfde oogenblik verliet K. onverwacht op- nieuw den auto, waardoor hij den kogel in het hoofd kreeg. In zorgwekkenben to-estand is de man het station binnengedragen, waar een noodverband werd aangelegd. De sta- tionschef, de heer v. d. Born, belde den eer- ste-hulpdienst op, die even daarna verscheen. Dr. Driessen van den d'ienst heeft den getrof- fene voorloopig behandeldi; deze werd per ziekenauto naar het St. Elisa-bethgesticht vervoerd. De kog-el is -den linkerslaap binnen- gedrongen, en men vreest voor 's mans le- trap en den zolaer van het lokaal stonden reeds in brand, toen de brandweer ter plaat- se verscheen. Met twee slangen op de water leiding werd feet vuur gebluscht. Waapsddjnlij-k was er eenig vuur in de ^^"an,<ge!'leven, welke tijdens de godsdier.st- oNfi»- 4upst hadden gedaau. DE ROOFOVERVAL GEFFEN (N.-B.) In veroand met den roof-overval te Geffen (N.-B.) kan nog nader worden gemeld', dat de naam van den ails verdacht hiervan aan- gehouden man niet, zocais aanvankclijk ge meld, Hendriks is, docli Lambertus Vos, wo- nende aan den Vierhoek te Oss. E>e man, die 26 jaar oud is en het beroep van mollen- vanger uitoefent, heeft aan de politie medege- deeld, waar hij op den bevvustcn ochtend tuschen zes en acht uur geweest is INFLUENZA IN DE HOOFDSTAD. Elk winterseiizoen zegt de Telg., heeft zijn influenza- of zooals men dat den laatsten tijd noemt griepperiode en zoo ook deze kwak- kelwinLr, dien we op het oogenblik door- maken. Dit keer is de omvang nog al groot en verschillende gezimnen zijn er door aange- tast. Onllangs meldden we, dat het Museum- kwartier in het bijzonder last had van de in fluenza en juist dit is een speciaal verschijn- sel, dat we ook van vorige jaren kennen. Toen ook en voor a 1 in 1918 heerschfe de ziekte in bepaalde wijken, op bepaalde scho.er. en in bepaalde gebouwen. Naar mate deze min of meer doorgeziekt waren verplaatsten de ge- vallen zich naar elders. Zoo is het nu ook en een voorbeeld hiervan levert de brandweeh op. In de hoofdwacht aan de Nieuwe Ach- tergracht bijvoorbeeld zijn vijftien zieken: in de drie andere secties is er siechts een. De politie telt tachtig zieken terwijl bij de ge- meenitetrram van het rijdend personeel ruirn honderd man op het appel mankeeren. NVe hebben in verband met deze influenza- peri-ode de opinie gevraagd van den heer Heijermans, die mededeelde, dat bijna alle gevalen van lichten aard zijn. De patienten moeten eenige dagen thuis onder d.e wol blijven en zijn dan weer geheel in orde. De ziekte heeft lang niet die uitgestrekthei-d van 1918. £en maatstaf is het groote aantal vacante bedden in de ziekenhuizen, dat gere- serveerd is voor inwendige zieken. Di-t is voor ons, aldus de heer Heijermans, een bewijs, dat het zoo'n vaart nog niet loopt. De opname van longontstekingspa- tienten bedraagt 1 a 2 per dag, dat is nog buitengewoon weinig voor den tijd van het jaar. Met dat al noemt het publiek een ge- wone verkoudheid al heel gauw griep of in fluenza. De ernstiige influenza-periode in- 1918 werd instailaties verplicht, om preventief op te tre- den tegen doorgaans veel cnschuldiger ge volgen van na'latigheid of onwetendheid, schijnen groote maatschappijen (onbewaakte overwegen) in dezen vrij spel te hebben en de minste o n bed a ch f za am'i e i d of onbedreven heid mag hier ten dood tengevolge hebben. Deze leemte in onze wet geeft aan dergelijke instellingen o.i. niet het redht, te trachten al le verannvoordelijklieid van zich af te schui- ven. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Maandag is op den onbewaakten overweg te Rande bij Deventer een boeremvagen, be- spannen met twee paarden, door een motor- wagen op de lijn OlstDeventer gegrepen. De wagen werd gedeeltelijk vernield. De be- stuurder viel van den waigen, doch kreeg geen letsel. Ook twee andtere personen, die op den wagen zaten, bleven ongedeerd. BOTTER GEZONKEN. Ten Zuiden van Enk-huizen is Maandag de Volendammer hotter 24, schipper Koning, door de stcomboot Draehten I overvaren en gezonken. De opvarenden zijn gered en naar Vdlendam gebracht. DIEFSTAL AAN BOORD. Maandagnacht omstreeks half vier is de politie er van in kennis gesteld, dat op het in de Vulkaanhaven bij Vlaardingen liggende Engelsche stoomschip „Queenswoith" door drie personen, vermoedelijk Spanjaarden, 20 pond sterling was gestolen. Zij bevonden zich in de hut van den kapitein. Toen deze binnen- trad am het drietal de vlucht. De tweede stuurman Kowell zette de indringers nog na, doch hij slaagde er niet in hen in te halen. Een hunner loste op zijn vlucht eenige revol- yerschoten in de richting van den Engelsch- man. VERKEER OP DEN WATERWEG IN 1926. Gedurende 1926 zijn den Nieuwen Water- weg binnengekomen 20.266 schepen, waaron- der 16.199 stoomschepen, 16 zeilsehepen; 68 zeelichters, 3777 bunkerbooten58 vreemde sleepbooten, 98 bijleggers, 5 vreemde marine- vaartuigen, 14 stuks baggermateriaal, 8 Hoopers en 23 proefstoomers, tegen 13 883 in 1925. Bovendien kwamen den Waterweg bin- nen 867 vreemde stoomtreilers en wel am te bunkeren. OPIUM-SMOKKELEN. Het was aan de Amsterdamsche politie ter oore gekomen, dat 'er Maandag te Leiden een transactie in opium zou plaats hebben; ook waren haar bekend het uur, waarop, en de plaats, waar deze zou worden afgesloten. Ten einde de medewerking van de Leidsche politie te erlangen. en haar die noodige gege- ;,-:i ■- -iAmiS ven. Oisteravond is hij nog geopereerd; men wilde trachten den kogel te verwijderen. Behalve J. J. v. d. S., die 31 jaar is, is nog gearresteerd de 35-jarige G. K., even- eens uit Rotterdam afkomstig. Er is een hoeveelheid van 20 kilo opium in beslag genomen. De justitie is met het geval in kennis ge steld. Behalve de ggarresteerden, die na verhoor op vrije voeten zijn gelaten, zijn on- getwijfeld nog anderen bij, deze smokkelzaak betroicken. De geheele transactie was tot in de finesses te Leiden geregeld. Het lag ver moedelijk in de bedoeling, de opium op het Stationsplein te Leiden in ontvangst te ne- men en deze per auto naar Rotterdam te vervoeren. De getroffene is een rechercheur. Uit Amsterdam meldit men aan db N. R. Ct. dat de getroffene is de Amsterdamsche rechercheur Kok, een jonge, gehuwde man. Zijn vrouw is naar Leiden gegaan om haar man op te zoeken. De beide Amsterdammers, die door de Leidsche politie in verband met de opium- transactie gearresteerd werden, zijn na ge- hoord te zijn, op vrije voeten gesteld. INFLUENZA TE UTRECHT. Te Utrecht heerscht momenfceel in vrij em- stige mate een influenza-epidemie Een groot deel van de inwoners dezer gemeente is op het oogenblik aan griep lijdende De ziekte draagt geen ernstig karakter. BEPPIE DE VRIES. Naar wij vememen zal Beppie de Vries een touraee maken door Australie onder leiding van de theaterdirectie Williamson. Het vertrek is bepaald op 18 Februari van Marseille De premiere vindt plaats op 17 April as-. VAN DE TRAP GEVALLEN. Vanmorgen om pl.m. half twaalf viel de 30-jarige. W Bijl, werkzaam aan den nieuw- bouw van den heer W. Hoed, aan het Schar- loo van dte trap op een betonnen vloer. ten gevolge waarvan hij een arm brak. Dr. Schroder, die spoedig ter plaatse was, spalkte de arm, waarop Bijil naar het St. Eli- sabethgesticht werd vervoerd. BEGIN VAN BRAND IN EEN KERK TE GRONINGEN. In de stovenbergplaats van dc A-kerk te Groningen is Zondagmiddag, eenige uren na dep J^rkdidaaf- brand ontstaan. De vlo^r, de door een lichte epidemic voorafgegaan. Denkt u, dat de gevallen die zich nu voor- do-en voccloopers zijn voor ernstiger geval- len vroegen we. KORTE BERICHTEN. Zondagavond is de 8-jarige van E. te Overschie op de Deftweg nabij het buiten- goed de Tempel door een auto van H. E. S. uit Den Haag overreden. Vannacht is'het kind aan de gevolgen over- leden. Mevrouw de wed. W., te wier huize aan de Wilhelminalaan te Rijswijk (Z.-H.) de vo rige week door het omvallen van een petro- leumkachel een uitslaande brand ontstond, waardoor twee verdiepingen van dat percee! geheel zijn uitgebrand, is ten gevolge van dv doorgestane emoties overleden. Sedert Maandag van de vorige week wordt te Westernieland (Groo.) de ongehuw- de 63-jarige J. S., die achter den dijk aan het mosselen zoeken was, vermist. Op de oude Germaansdie begraaf pilaats tusschen Odoorn en Valthe is bij het heidespitten een urn gevonden, waarin zich een voorwerp van vuursteen bevond. Onder blijken van belangstelling van vele zij den is Maandag de heer L. van Essen Rzn., directeur van de Nijverheidsschool te Utrecht, gehuldigd in verband met het feit, dat hij thans het nijverheidsonderwijs 40 jaar heeft gediend1. Zondagavond is ingebroken in de wo- ning van den heer P. Kostelein te Sommels- dijk. Alles is over'hoop gehaald. De dieven moestep zich eehter tevreden stellen met 200 aan coupons en 60 in contanten. Alles wees erop, dat men gezocht heeft naar die sleutels van de brandkast. Zondagmorgen is in een greppel bij de Nieuwstraat te Boxtel het lijlk gevonden van J. v. G. Hij was gestikt. In Den Ham is de vrouw van den ar- beider Brinks verdronken. Met zekerheid kan ilk hierop niet ant- woorden. Doch ik acht het niet waarschijm- lijlk, aldus het vrij geruatstelHende antwocilrd van den directeur. DE KWESTIE MET DEN TWUYVERWEG. Als gevolg van het besluit dier vier Lange- dijker gemeenten om niet mee te betalen aan verhetering van den Twuyverweg, zal nu het verzoek van het raaos.M Kosielijk aan B. en W. van Hugowaard om een maximaie bulasting van de brug tusschen Broek op. Langendijk en Hugowaard te heffen over deze brug wordt n.l. nu het verkeer geleid wel tot gevolg hebben ,dat ook de tegen- woordige verbinding tuschen Langendijk en Alkmaar niet langer op dezdide ongestoor- de wijze zal blijven bestendigd. Door de vier- gemeentebesturen is n.l. met nadruk gewezen op het grooter gevaar, dat aan den gevclg- den weg verbonden is dan aan het vervoer langs den thans afgesloten weg. UIT HEILOO. Maandagavood werd aanbesteed het bou wen van een winkel annex woonhuis voor re- kening van de hr. C. Relk alhieir. Het hoogst was ingeschreven door den heer P. Burgering met 4916, het laagst door den heer P. A. Holtes met 3650. Het werk is aan den laatste gegund. Door een of meer tot heden onbekend gebleven persoon(en) werd«gisteravond een dam over den weg gezet, staande tegen een paal van het G. E. B. aan de Oosterzij. Een dochter van dien heer V. reed er tegen aan en bezeerde zich ernstig, tenvij] de fiets gehavend werd. Een zoon van den heer K. wist den dans te ontspringen, doch kwam in de beek terecht. UIT OOSTEREND. (Texel). De Ohristelijke Muziekvereeniging Excel sior" heeft Nieuwjaarsavond een zeer' coed geslaagde uitvoeri-ng gegeven in de Gerefor- meerde Kerk, alhier. Er waren vele belang- stellenden aanwezig en zij werden door den voorzitter hartelijk welkcrn geheeten. Als doel der uitvoering werd aangegeven ineer liefde voor de vereeniging. Nadat gewezen was op de moeilijkheden, die men heeft moeten overwinnen, om Excel- s.or" te doen voortbestaan, werd geopend. Velen van de oude garde gingen been cn zoo werd geleden aan bloedarmoede, waar ook de toenmalige directeur niet tegen bestand was. Doch jonge krachte-n meldden zich aan an onze tegenwoordige Directeur, de heer Cor Bremer, wist bij uiterste krachtsinspanning de zaken opnieuw in stand te brengen. Als nu de uitgewekenen nog eens weer mede zo-uden willen doen, zou de oude ,,Harmonie", nu gedegradeerd tot „Fanfare", weer tot 'bloei komen. Hierna gaf de secretaris een overzicht van het verleden van Excelsior". Het rijike programma werd aangevangen en geheel afgewenkt, Plechtig en mooi klon- ken „Eere zij God" en „Stille Nacht", en was Bij besluit van 29 December 1.1. is door Ged. Staten goedigekeurd het raadsbesluit tot het aankcopen van grond aan de Mosse- lenbuurt tot het stichten daarop van een transformatorg-ebouwtje. Bij Ministerieel besluit van 3i Decem ber .11. is aan het Bestuur der St. Joseph- stichting alhier tcegekend een bedrag van 138.72 als vergoeding voor de krachtens art. Ill van het Ken. besluit van 9 December 1925 (Stbl. 467) verschuldigde uitkeeringen aan de hieronder genoemde onderwiiskrach- ten: E. M. van der Laan f 8, G. M Krom 52, W. S. M. Looisen 16, B. Veltman 30.72 (aanvullende kin-dertoelage) en M. H. P. Kamperdijk 32. UIT SC'HAGEN. De nieuwjaarslijst ten behoeve van minder gegoede leden van de Nederl. Hervormde k-erk aldaar bedroeg 599. De heer P. Parlevliet, on-derwijzer al hier, is als zoodan-ig benoemd te Assendelft. UIT URSEM. Op nieuwjaaisdag had, even voordat het lof in de R. K. kerk begon, een plorsdmg sterfgeval plaats. De heer G. V. zat eenige minuten voordat de dienst begon in een der banken der kerk, toen hij plotseli-ng tegen den grond sloeg. Onmiddellijk was geesteiijke en medische hulp aanwezig. De pastoor diende het H. Oliesel nog toe en eenige minuten later constateerde d-okter Jaspers, dat de man overleden was. Door de politih is bij een gehouden vechtpartij van een zekere K. S. uit Span- broek een wapen in beslag genomen, terwijl het een lets minder goed dan het ander van de vele nummers, er werd met aandacht ge- luisterd naar ales, wat gegeven is. Een bij zonder complimentje mag, gebracht worden voor de uitvoering van „Fleurs de Mai." Ook de nummertjes, gegeven met twee violen eu twee koperen instrumenten voldeden uitste kend. De muziek werd1 afgewisseld door verschil- lende voordrachten, zoowel luimige als ern- stige, en dat ook deze succes verwdcten, bleek uit het applaus, dat telkens weerklonk. Het een met het ander vorrnde een mooien, hoogstaanden avond en we willen den pen- ningmeester ondersteunen in zijn wensch, dat het gat in de schrale leas v/eldra gedicht zal zijn. Moge de gehouden collecte daar reeds gedeeltdijk in hebben bijgedragen. Onder begeleiding van koperen klanken werd door de aanwezigen tot slot „De Avond- zang" gezongen. UIT CASTRiCUM. Loop der bevolking 1927. Aantal inwoners op 1 januari 1926 5061. Aantal geboren 111; overleden 88. Aantal gevestigdle perso nen 508, idem vertrokken 410. Aantal inwo ners op 1 Januari 1927 5182. Vottrokken huwelijken 21. Ons wordt medegedeeld dat het aantal toegetredien personen tot de onlangs alhier opgerichte vereeniging tot verzekering tegen ziekenhuis- en operatiekosten bedraagt 1366, waarvan 1060 betalende leden. Hiervan zijn verscheidlenen en verzekerd tegen Ziekenhuis- en tegen opera tiekosten, terwijl enkele alleen zijn verzekerd tegen operatiekosten. Een mooi succes voor die op- richters van deze vereeniging. Zijn we goed ingelicht dan zal het eerste jaar aan con- tributie worden ontvangen een bedrag van circa 2400, waaronder een bedrag van on geveer 150 aan entreegelden is begrepen. Tot het opgeven als lid kan men deze week nog terecht bij de verschillende personen die zich daarvoor interesseeren. De uitkeeringen zullen beginnen met ingang van 1 April, terwijl zij die later lid.worden ook drie maan- den moeten wachten om recht op uitkeering te kunnen hebben. Kerstoratorium. Gisterenavond gaf de gemengde zangvereeniging van Heiloo in de zaal van de erven van IBenthem een uit- 1 veering van het Kerst en Driekoningec oratorium van Dr. Mulicr.. Zoowel zang als de levende beclclen waren goed uitgevoerd, zoodat door de aanwezigen werkelijk is ge- noten. Bijzoadei' mooi werd gezongen door de dame, die de sopraansolos voor hare re- kening had. Het was werkelijk ontroerend zooals door haar die verschillende* partijen eenovudig, ongekunsteid en daarbij gevoelvol werden gezongen. Ook de tenorsolo's werden goed voorgedragen. Het geheel stond onder leiding van den heer A), wien een woord van lof toekomt. UTT BERGEN. Teen de vrouw van den heer B. aan de Prinsesselaan aliier b-ezig was met het bak- ken van oli-eboller slceg de vlam in de olle. Het vuur greep sr cl om zich been en onge- twijfeldyzou het gcbouw aan het vuur ten prooi zijn gevallen indien de kneclit van den rijw-ielhandelaar PI. niet zoo flink en door- tastend was opgetrecen. Dank zij dienis acti- viteit werd1 dan ook erger voorkomen. UIT STOMPETOREN. Gisleren herdacht Le heer K. Zwiep den dag waarop hij voor '9 jaar te Enkhuizen voor't eerst ais cnd' vw'izer in de schoo' trad. Later was hij in dez-elfde betrekking in de Beemster en thans b::rt" n~ --r— hoofd d-pr cchoci alhier At vroeg in den mot .gen in de school bezig brengen en werd den voor T gestelde uur en ook niet in de wr van waardesring in Ieerlingen en de on< lamp met- prachti.r hangen. Geen wcr zeer, verrast toon-r' hem werden gete Den kinderen bo-den en eenige bovendien werdf ling dat den vc feestje zou won Den geheele) bezcek van ou uit Beemster, Het aantal kaa-rttes. bri-ev het N. O G quetten en b-1 kamer, zooda herschapen. j heer Zwiep i; neriui.o- aan c Alkr Mandela Dit is de gisteravom vele bezoe1 heeft gehc Richard van New-' nario. Wi het verhai lijik waarl vcrhaal ii In „Ha meisjes oi ender a?r misdadet leden afk bereiken. De two lijlc werde in bcofdzc zuster van ton en ha Clayton ei binclen der. slavinnen gingen mei t zij h ieeiu en vei verkeerd het a antigen Fiji der New-Yor woon interess zich af. hoe h ganisatie nop derd kunnen 1 Nogmaals z uiterst spanner alleen goed spe. na Murphy en tevens enorm se komen, bijna in Het bijprogra U f a-wer eldni eu ws terwijl daarin ook optreedt. GEt Voor het op 22 en dam gehouden exam ploma Bockhouden v Leeraren in het Boek C. v. Schoten alhier, A. v. d. Mey, leeraar 1 Voor het op 22 en 2 examen in het boekhou de Vereeniging van Lee slaagde onze stadgenoot die zijne opleiding kreeg Brouwer alhier. ALKMAAR NIET IN KLASSE. In verband met het germ gemeente Alkmaar zijn gera de gemeenten der le klasse, 1 Bezoldiigioigsbesluit Rijksamt als gevolg van de kortgeledei ambtena-ren en onderwijzers hie voerde actie tot verhooging, vai le klasse, deel-en wij mede, dat bi ven d- d. 27 Pec. j.l. van de Centr. eenigiingen van personeel in's r. hicromtrent door de daartoe a. comimissie nog geen voorstei aan ring is gedaan. Over deze aangelegenuv zelfs door die co-mmissie nog niet vergaderd DE GRIEP. De griep schijnt op het oogenblik in Alk maar een kwaadaardig karakter aan te ne- men. In een gezin zijn in de afgeloopen dagen twee personen (de vader en een dochter) aan deze ziekte overleden, terwijl de toestand van de moeder ernstig is. DE VLOTBRUG. Weer doet de welhaast berudhte Vlot- brpg van zjjch sprcken.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2