HJppon en Konljnen. Met seuper. Radio-haekje Biginesisiaiifl Hgfire^tentieBi tmg Komen. l.lj steunt imanciee: zonder oon subsidie van gemeente of rijk te hebben ge- vraagd reeds 75 jaar middeis de beurs van hare leden, die tevens huisbezoek verrichtai, en hard weljdoeners. Daarom staat ook haar jubileum geheel in bet teeken der weld'adigheid en zullen de ba- jten van het feestccnccrt komen ten vcordeele van alle behceftigen in deze stad. UitgeVcerd wordt onder de bekwame leidihg van den lieer Job. Kuijpcr het St. Franciscus oratorium met koor, soli, orkest, Ilevende beeiden en declamatie door den dich- |tcr, pater Lohius, Franciscaan. Bovendien worden nog andere nummers ten geh-core gebracht Wie op deze lijsten teekent laat ons hopen dat het veren zullen zijn bevredigt niet aileen zijn weldadigheidszin, maar heeft tevens gelcg-enheid kennis te makai met een werk, dat in veie plaatsen reeds uitgevoerd, zeer gunstige kritick heeft ontvangen. Men leze verder de advertentie. I BOND VOOR STAATSPENSION- NEERING. De afd. Alkmaar van den bond voor Staatspensionneering balegt Dinsda-g 11 Ja- i c.uafi a.s. in de groo-te zaal van de „H>armc- i nie" een prcpaganda-avond. Ds. W. D. M. Baar, a-lhier, zal een rede I uitspreken. Voorts zal „Falkland" van Heiloo, onder regie van den heer Rossenbacker, een opvo-> ring geven van „De opgaande Zon", spel van den midden-stand in 4 bedrijvea door Her man Heijermans. boeiend stuk. „De opgaande Zon" is een uilerst moot cn Wij herinneren aan de o-pvoering, die vcv- leden jaar in de Harmonie gegeven is en waarbij Wil^em van der Veer en mevr. Dc Vries-De Boer de hoof droll en speelden. Wie iets moois wil genieten, moet dit stuk van Heijermans gaan zien. Men zie voor bijzonderheden de adverten tie in dit blad. HET DRUKFOUTENDUIVELTJE Het drukfoutenduiveltje heeft ons gister <veer leeiijk parten gespceld-. Twee berich-ten zijn daardoor cnleesbaar geworden, n.l. dat over (ten nieuwen burgemeester van Leiden en dat over de begrafenis van wijlen burge meester Zimmerman. Onder aan de vierde kclcm eerste bladzijde van het tweede blad yindt men vijf regels, die moeten volgen op den vierden regel van bet bcri-cht „Begrafc- ois A. E. Zimmerman". BERGEN'S MANNENKOOR. Als conctmfs-riieuws (Bergen's Mannen koor) wordt ons gemeld, dat weer de volgen- de schenkingen zijn gedaan: Firma Zwaan en Zq., verg. zilv. medaille; Bonbonhuis, dirigeerstok met zilv. montuur; Brander en Buisman, verg. zilv. medaille; H. Dijs, zilv. medaille; F. Otten, verg. bron- zen medaille. WARM, MAAR NIET VERWARMD. De heer Muijs, die op het gebied van prak- tische pluimveekennis zijn sporen, mifistens gouden, heeft verdiend, zegt ergens dat viji- tig prccent der hoenderziekten te wijten zijn aan gebreken in de behuizing, waarvan de doelmat'igheid hier en daar nog veel te wen- schen overlaat. Wij zijn het daarmee volko- men eens en ook wij achten een warme stal voor de meeste huisdieren wel heel aange- naam, maar zoodra het er te warm in wordt, heel verderfelijk. Hoenders en eend-en, maai vooral duiven, gevoelen zich beter thuis in be- trekkelijk koele, frissch droge verblijven dan in te warme of te koude. Ruiende en nog niet goed bevederde jonge dieren echter zijn zee; gevoel'ig voor koude, vooral natte koude en tocht. Deze ten alien tijde te vermijden! Hoe- wel dit alles voor onze lezers geen nieuws be- vat, blijven wij er toch steeds op wijzen, dat te broeierige, donkere, vunzige nachthokken een kweekplaats zijn van allerlei ziektekiemen en dat vooral plotselinge temperafuurs-wis- selingen heel veel kwaad kunnen stichten. Daaruit is weer de gevolgtrekking te maken, Idat'de pluimveehouder er zelf veel aan doen kan om gezonde en daardoor nut en genoe- gen verschaffende dieren te bezitten. Het nachthok te gaan verwarmen heeft geen zin. want daardoor zou de overgang vast en ze- ker te groot worden, vooral bij vriezend of bij ruw weer. De eigen-warmte der 'kippen is hoo-ge-r dan bij o-rus mensciien en cedraagt gemiddeld 41 ;graden Celsius, daar men spelingen heeft l-waargeno-men tussch-en 39,6 en 43.1 graden cn hoewel rus-tehde kippen van 1 tot 2 gra den lager staair, is daardoor reeds het hok verwarmd. Het getal aanwezige dieren moet kloppen met den kubieken inhoud van het ihok. Voor een haa-n met hoogstens lien h-en- nen dient het nachthok ruim een meter breed en diep te zien, bij een hoogte van 1 meter 20. De bodem van dat hok is niet ommiddellijk op den grond, maar ongeveer 70 centimeter hooger om het te doen beantwoorden aan den allereersten eisch; droogte. Maar er moet afvoer zijn van verbruikte en toevoer van ,versche lucht. Even zij bierbij herinnerd dat koude lucht niet a-lltijd versche lucht is. Is er nu geen tocht, dan is het er wel uit te hou- den, daar de pooten onder de borstveeren op een breeden stok goed warm blijven en ook de kop voor een groot deel onder den vleu- gel wordt weggestopt, mits de katn niet ab- normaal groot is. Deze kan dan met wat reu- zel ingevet worden. In het buitenland ge- bruikt men daarvoor thermoform. Maar ook de scharrelruimte behoort aan drie zijden dicht te zijn en op de open zijde moet de wind gekeerd worden. Verreweg de meeste hokken zijn van hout, slechts spora- disch gemetselde. (Zie daarvoor K. V. No. 357). Veel kou en vocht kunnen tegengehou- den worden met uitwendig rietmatten, asphaltpapier of ook eternietplaat aan te brengen. Hierbij valt ook te letten op den toe- gang tot het hok, die wel met een valschuif afgesloten moet kunen worden om b.v. over- dag binnenkomen te beletten terwijl de deur ter opfrissing en ter bezonnig open staat. Die schuif moet des nachts openblijven mits de opening geen tocht geeft, hetgeen weer belet kan worden door er een soort tochtscherm voor te plaatsen om rechtstreeks binnenvallen van den wind tegen te gaan. De ventilatie- openingen of schuifjes boven aan het hok be- aovren n«ar ani»ianGigneutn hi werking ge- steld te worden. Dat alles dient men met zorg te doen, want de meeste kou wordt gevat als de dieren uit het nachthok in de ren kemen en als dan de wisseling in tcnipetaiuur te groot is. Uit het voorgaand-e zi.men weer duidelijk hoe ver die man uit de goede richting was, die toen hij op de markt eenige kippen had ge- koclit, een oude ruwe pakkist voor den dag haaide. er een vierkant gat in zaagde met een oude bezemsteel er in als ruststok, en meende nu een heel goed nachthok vervaar- digd te hebben. Hij zal weldra ondervonden hebben dat er aan kinpenhouden meer vast zit. COiRRESPONDENT IE D. P. alhier. Wij zouden een zeer gevaar- lijken weg opgaan als wij imgezonden stuk- ken plaatsten, waarin critiek wordt uitge- oefrnd op redevoeringen en voordrachten, die in openbare bijeenkomsten geho-uden wordeti. Is u het met't gesprokene op de theo- sofische vergaderingen niet eens, dan is die vergadering zelf de plaais waar u in debat behoort te komcn. Slechts bij uitzondering b. v. wanneer u daar het vrije woord niet gegeven werd en de kwestie van algemeen belang is zou er aanleiding zijn te overv/eg-en in ho-everre wij van den regel kunnen afwijke-n. Dit geschiedt b. v. steeds wanneer het ver gaderingen van den Raad of andere officieele lichatnen betreft, welker beslissingen het al gemeen belang raken, waar buitenstaanders zich ter vergadering niet kunnen uit'en, maar toch het recht van critiek moeten hebben. Zooals gezegd behoort u met den heer Van der Meer niet in onze courant, maar in het cafe „Gentral" te debatteeren. Red. Al'km. Crt.) Vrijdag 7 December. Hilversuin, 1050 M. 12.Politieberichten. 5.6.45 Concert door het H. D. O.-orkest. Prof. Henri Wilhelinus uit Budapest, piano 6.457.15 en 7.157.45 Vervolgles en con- versatieles Fransch. 7.45 Politieberichten 10.Persberichten. 8.10 Nat'lonale Draad- looze Omroep. Uitzending uit het Concert- gebcuw. 1. De H. D. O. 2. De I<. R. O. 3. De N. C. R. V. 4. De V.A.R.A. 5. Vrijz. Prot. Cmroep. Herdenkingsavond Fr. Chopin 1. Chopin herdacht in een rede van Israel Que- rido 2. Chopin-voordracht door Dirk Scha- fer.. h. Rondo op. 16. b. Marcia Funebre uit de sonate op. 35. 3. Ultvoering van (In de studio)Het trio voor piano, viool, cello (Op 18-jarigen leeftijd door Chopin gecompo- neerd.) Trio uit leden van het H. D. O.-or kest. 4. 2e ged. van de Chopin-voordracht door Dirk Schafer. a. Mazurka op. 17 no. 4. b. Impromptu op. 29 no. 1. c. Nocturne op 55 no. 1. d. Valse brillante op 42. e. Berceu se op. 57. f Etude op. 25 no. 11. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Het Daventry-kwartet en solisten (contra-alt, te nor, cello, piano). 12.50 Orgelconcert van de St. Mary-le-Bow kerk. 1.202.20 Orkestcon- cert. 3.20 Concert. Corell'. Windeatts band en solisten (sopraan, bariton, viool). 5.20 Cau- serie: Three pilgrimages. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestcoucert. 6.50 Weerbericht, nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Muziek-crifiek. 7.35 De 48 preludes en fuges van Bach. 7.45 Le- zing: On Corsica. 8.05 „The vow", karakter- achets van James Bernard. 8.20 ,,Maud", zangcyclus door Fy Ranalow, bariton. 9.05 Fantasie in C-moll, Mozart. H. - Dederich, piano. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Cause- lie. 9.50 -„My programme", sameugesteld door Lord Basing. 11.201.50 Dansmuziek Parijs „Radto-Paris", 1750 M. 10.50 11.20 Nieuwsberichten en muziek, 12.50 2.10 Concert. Orkest Gayina en Mrne. Niel- ka, zang. 5.055.55 Concert. Trio (piano, viool, cello). Declamatie en zang. 9.05 10.20 Concert, jazzband en vocale solisten. Konigswusterhausen, 1300 M. en Berlijn. 484 en 566 M. 11.20—11.50 en 2.20—7.20 Lezingen en lessen. 7.50 „Eine florentinische Tragodie", van Oscar Wilde. Daarna kamer- muziek van Beethoven. Het Havemannkwar- tet (2 violen, viola, cello). 9.5011.50 Dans muziek. Langenberg, 468.8 M. 11.2011.50 Or lcestconcert. 3.505.20 Orkestconcert. 7.35 9.05 Symphonie-concert. Groot orkest (50 musici) en Egb. Crape, piano. 1. Mil'itar- symphonie, Haydn. 2. Pianoconcert D-moll, Mozart. 3. Symphonie in B-dur, Schubert. 4. Ouverture van „Die schone Melusine", Mendelssohn-B arth o 1 dy Hamburg, 394.7 M. 1.25—2.10 Kamer- muziek. 3.354.20 Exctische m-uziek. 5.20 6.10 Vroolijik concert. 7.209.35 Gebr. Post, lewartet (2 violen, viola, cello). M. Janda, zang. Bntssel 509 M. en Antwerpen 266 M. 7.50 De Radio-Courant. 8.20110.50 Opera- avon-d. Versterkt orkest. HERDENKING VAN EEN WATERS- NOOD TE DEVENTER. Gistermiddag heeft te Deventer de plech- tige her-denking plaats gehad van den ge- weldigen strijd, dien Deventer in Januari 1926 had te voeren tegen den Imogen water- stand. Het comite watersnood 1926, dat zoo uitnemend heeft gezorgd voor het bijeenbren- gen van een fonds, waaruit aan de slacht- offers van den watersnood een belangrijk deel der geleden schade is vergoed, heeft aan het gebouw van den havendienst een gedenksteen laten aanbrengen, vermeldende den hoogsten waterstand, ter plaatse geregistreerd. Van- middag is die steen onthuld in tegenwoordig- heid van de leden van genoemd comite, vele autoriteiten, leden van het gemeentebestuur, waterstaatsambtenaren en anderen. De bur gemeester van Deventer, jhr. mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga, heeft daarbij een rede uitgesproken. TRACED IE IN HET HAAGSCHE HUIS VAN BEWARING. De vorige maand zoo vertelt de Telegr., werd in het Haagsche Huis van Bewaring dte brandstoffenhandelaar M. in gijzeling opgesloten, wegens het niet voldben van een schuld. De man werd zeer nerveus ten ge- volge dezer opsluiting en gaf onlangs aan familieledlen, in het bijzijn van een bewaker, te kennen, dat hij zich van het leven wilde berooven. De directie van het Huis van Be waring schijnt hierop geen voldoende acht te neboen geslagen, met net treurige gevoig, dat de ongelukkige dezer da gen aan zijn voornemen uitvoering heeft kunnen geven. Nu het geval, ruchtbaar is geworden, zit de directie natuurlijk in zak .en aseh; zij wei- gerdte echter inlichting te geven. Naar wij vernemen, heeft dte Off icier vari Justitie pro- ces-verbaal laten opmaken en een justified onderzoek ingesteld. ART. 40 VAN HET BEZOLDIGINOS- BESLUIT. Inzake het door den Centralen Bond van post-, telegraaf- en telefoonpersoneel tegen den Staat gevoerd proces wegens de intrek- king van art. 40 van het bezoldigingssbesluit zullen de pleid'oofen voor cassatie voor den Hoogen Raad plaats vinden op 14 Januari. BEMOEI-.jZUCHT" DE^R ZWOLSCHE MARECHAUSSEE? Men schrijft uit En-schede aan de T-elegr. In verband met het voorgevalten-e bij den Zondag j.l. ie Zwolle gespeeldten wedistrijd Z.A.C.Co Ahead1 is het niet ondienstig er eens op te wijzen, dat het Zondag jl. niet de eerste maal was, dat de marechaussee te Zwolle gemeend heeft zich met het overtre- den van voeibalspelregels, te moeten bemoei- en. In Oostelijke sportkrjngen bestaat reeds sederF lang een zekere vrees voor de Zwol- sche marechaussee, die bij vo-etbalwedstrij- dten st-eeds acte de presence geeft eh het doet dan ook eenigszins vreemd aan in het door de besturen van betrokken vereenigingen en den scheidsrechter samengestelde communi que te lezen, „dat een en ander waarschijn- lijk verband ho-udt m-et de ongeregeldhedten te Kam-pen tijdens den wedstrijd K. H. C. P. E. C." Reeds bij den op 11 Januari 1925 dus bijna 2 jaren geleden gesp-eeiden wedstrijd Z. A. C.Enschedesche Boys is een wacht- meester der marechaussee opgetred-en, toen dte sch-eidsrechter aan Z. A. C. een vrijen trap toeken-d-e wegens een overtreding van d-en Boysspeler Pelle. Dte politiedi-enaar trad toen op den Enschedte'er toe en zeide hem bij de eerstvolgende maal, dat- zoo iets nog eens gefceurde, proces-verbaal wegens mishande- ling te zullen opmaken, er aan to-evoegende, dat d:at niet voor den eersten keer zou zijn! Ook in het begin van dit seizoen is een marechaussee zeer onheusch ong-etreden bij een zgn. nederlaag-wedstriidwelke te Zwolle tusschen P. E. C. en de Enschedesche Boys werd gesbeeld. Tijdens den wedstrijd werd een der P. E. C. spelers geblesseerd, doordat hij bij ongeluk een ba! tegen de maagstreek kreeg. Het spel werd even ge- staakt en terwijl de spelers een oogenblik in het gras gingen liggen, maakte een bestuurs- lid van de Ensch. Boys van de geteg^nhefd gebruik het was immers slechts een vriendschappelijke wedstrijd! om met een van zijn spelers een paar woorden te wisse- len Direct trad to-en echter sen waGbmeester der marechaussee het speelveld op pakte, zonder eenige vefklaring van zijn han-delwij- ze te geven, het Boys-bestnurslid hij den arm en zette hem van'het terrein af. Het be- stuurslid1 werd verboden den wedstrijd ver der te volgen! Het P. E. C. bestuur heeft Inter voor dit onbehoorlijk optredien van den politieman, waar het machteloos tegenpver stond, het Boys-bestuur zijn ve ro n tsebj u 1 dig in ge n ?.an- g-eboden, maar den Enschecie'ers heeft steeds de lust ontbroken om in Zwolle onder het oog van dergelijke ordtebewaardters nog eens een vriends-chappelijken wedistrijd te spelen en voor alle invitaties werd dan ook slechts om die reden bedankt. Wanneer men deze feiten weet het zul len er mogdijk slechts enkelen uit veleti zijn wekt het optreden van den wachtmeester veeleer den schijn, dat hij eindelijk zijn kans, waar hij reeds maanden op gewacht had, schoon meende te zien. ALLES IN ORDE EN TOEN AFGEKEURD. Uit een garnizoensplalats in het centrum des lands wordt gemeld Een corveeer kon als „bok" naar een an der, niet in de nabijheid gelegen garnizoen gaan. Hij teekende daartoe een contract voor den tijd van vier jaren. Hierin werd niet ge- sproken over keuring. De adspirant-kok moiest 3 Januari in zip nieuwe functie zijn en daarom nam hij in allerijl maatregelen voor het opzeggen van de huishuur, het be- stellen van een verhuiswagen, het opzeggen van electrisch licht en de waterleidimg enz. Kortom, hij regeide zooveel mogelijk alles, wat bij een verhuizing geregeld moet wor den. Maandagmorgen vertrok bij naar de nieuwe standplaats ('s-Hertogenbosch). Doch eerst werd hij nog gekeurd en afgekeurd. Nu is het op zichzelf niet logisch, dat iemand die, a-1 is het voor kok, in militairen dienst bevorderd wordt, opnieuw lichamelijk wordt onderzocht. Maar zeer, vreemd mag het toch heeten, dat men iemand een contract voor 4 jaar laat teekenei?, zonder iets over een keu ring te bespreken, terwijl de man dan niet beter weet, of hij is onvoorwaarctelijk aange- nomen. Hij maakt vele onkosten, komt voor allerlei moeilijkheden te staian en wordt afgekeurd. j POTEMKIN-PROCE S Vrijdag 21 Januari zullen voor d;e recId- fa ank te Middelburg terecht. staan de be- stuursledten van de vereeniging „Art. 188 der gementewet", welke Vereeniging te Vlis- singen onlangs is opgericht in verband met het verbod van dten waarnemenden burge meester om de Potemkin-film op te voeren Aan de verdachten is ten laste gelegd deel- n-eming aan een bij de wet verboden vereeni ging en wel eene vereeniging strijdig met dte o-penbane orde, daar die vereeniging, zoo wordt gezegd, het doel had cngehoorzaam- heid aan of overtrediihg van de wet of een wettelijkte verordening. INBRAAK IN*EEN VILLA TE VENLO. In een tuin rond het Villapark te Venlo, werd, naar men aan de Telg meldt, een ijze- reu geldkistje gevonden, alsmede geldswaar- dige documenten, een brandpolis en porte- feudilfe met inhoud, ten name van den heer G., bewoner eener villa. Bij onderzoek door de politic bleek in die villa ingebroken en a! les overhoop gehaald te zijn. De heer G., die te Amsterdam logeerde, werd gewaarschuwd. Gistercn bleek nog een tweede kistje met geld te zijn ontvreemd, afsmedte eenige gou- dten en zilvcren voorwerpen. De tuinpoort bleek opengebroken te zijn, terwijl de huis- deur met een valschen sleutel geopend en 1 gesloten was. GASLEVERING IN AMSTERDAM. Door de Directie der Gemeentegasafbrie- ken te Amsterdam werd meegedeeld dat de gaslevering gestadig vooruit gaat wat niet te verwonderen is met de lage tarieven voor verwarming en voor industrie. In 1926 werd 93.654.490 M3 geleverd, of 5.622.700 M3 meer dan in 1925. In 1927 mag verwacht worden een aflevering van 100 m'illioen M3 gas. De hoogste aflevering vond plaats in 1914 en 1916 met 103 millioen M3. Daarna kwamen de slechte jaren met de bekende rantsoeneering, waarin de aflevering daalde tot 66 millioen M3. Door de toenmalige hoo- ge kolenprijzen moest het gas zelfs tegen den prijs van 23 cent per M3 berekend worden en niettegenstaande dien enorm hoogen prijs werden groote verliezen geleden. Geleicfelijk daalden echter de prijzen en steeg de afleve ring. De prijs, die thans voor het gas voor de in dustrie en de verwarming berekend wordt, is nog nimmer zoo laag geweest, zelfs niet in de voor de gasfabrieken meest gunstige jaren. Gold toen ook voor dat verbruik de uniforme prijs van 7 cent per M3-, thans wordt bij vast- recht slechts 4 cent per M3 in rekening ge bracht. De aflevering van 100 mill'ioen M3 zal be- staan u'it circa 70 pet. kolengas, waarvoor noodig zal zijn o.a. 155.000 ton kolen, dus in wagons van 10 ton 15.000 wagons. Stellen we elken wagon op een lengte van 7 Meter dan vormen die wagons een lengte van circa 1073^ K.M.. ruim den afstand van Amster dam naar Dordrecht. De hoogste aflevering in het afgeloopen jaar vond plaats op 24 December met 327.560- M3. In de Kerstv/eek werd afgele- verd 2.055.380 M3, gelijkstaande met de ge- heele aflevering in 1925 in plaatsen als Ber- gen-op-Zoom, Middelburg, Zulphen, enz. HET NIEUWE VELDGESCHUT. Het Haagsche An-etakantoor verneemt dat het nieuwe, zeer verdragen-de veldgeschut van 10.5 c.M. L (40), bestemd voor het le- ger hier te lande, bij de firma Bofars te Zweden is best-eld. HET STAMMUSEUM VAN HET ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND. Woensdagmiddag is het stammuseum van het Algem Nederl. Verbond, cat gevestigd is in het getouw Laan 34 in Den Haag, of- Ficieel in gebruik genomen. Hierbij wtren o.m. aanwezig de burge meester van's Gravenhage, mr. J. A. N. Pa- tijn; d-e gemeente-sccretaris van Den Haag, rrir. Ter Pelkwijk; jhr. Beelaerts van Blok- land, buitengewoon gezant en gevo'machtigd minister; dr I Tu de Visser, lid der Twee de Kamer, eerelid van het Verbond; prof. A. A v. S-chelvtn, vo-jrzitter van de groep Ne- dc-riand, b^stuursleden van het algemeen hoofdbestnur, het groepsbestuu; van Neder- land, het afdeelingsbestuur van 's-Graven- hage en afgevaardigden van vers-chillende afdeelingen De voor?itter van het hoofdbestuur, de lieer P. J. d-e Kanter, sprak de openingsrede Uit. 21.000 VER MIST. De di-recteur van het kantoor Winterswijk der Geld. Credietvereeniging heeft aangifte gedaan van de vermissing van 21.000, welk be drag 24 December naar Berlijn is verzonden en daar niet'ontva-ngen is. Humoreske door Lisa HonrothLoewe. Geautoriseerde vertaling van Suze Vos. Dc oude dame nam Nelly's warme hand en hield deze geruststellend vast. „Zoolang je nog zoo in opstand kunt komen, kindje, heeft je huwelijk nog steeds gloed en impulsie. Je n -oet zoo iets niet al te treurig op» nemen. Het kan niet iederen dag Zondag we» zen. Alleen moet je er wat op vinden, dat de Zondag geen aliedaagsche dag yrordt." „Maar hoe?" vroeg Nelly, „zegt u eens iets?" De oude dame glimlachte: „Lieve kind, dat moet je zelf maar eens be» denken, breek er je mooi kopje maar eens mee en slaap niet in." Zij sliep inderdaad niet in, maar in een an* deren zin dan de oude dame het bedoeld had. Zij gooide zich namelijk den halven nacht sla peloos heen en weer, terwijl Walter rustig sliep. Maar plotseling kreeg ze een idee. En het was zoo prettig, dat ze nu van pleizier, evenals eerst van zorg, niet ilf slaap kon komen. „Vergeet niet, dat we morgenavond onze abonnementsvoorstelling hebben", zeide Nelly een der volgende dagen aan het ontbijt. Walter keek met een ietwat rood gelaat uit een berg van zakenbrieven en stukken op. „Tot mijn spijt kan ik niet, kind", zeide hij en zocht met ijver verder onder zijn papieren, „een noodzakelijke bespreking voor de verga® dering van den Raad van Toezicht; het is jammer, ik moet je alleen laten gaan, maar, als ik het eenigszins kan schikken, kom ik je afhalen. Je trekt zoo'n gezich. ben je boos?" „Volstrekt niet," zeide Nelly vriendelijk, „zaken gaan voor, ik moet dan maar alleen gaan" Dien avond liep Walter om acht uur door het restaurant, waar hij nu en dan lunchte. De zaal was nog tamelijk leeg. In een ^erborgen hoekje van het violette vertrek zat een slanke brunette in een japon van roode crepe georgette met in zwart geborduurde Japansche patronen. Het gelaat was door een slappen zwarten avond= hoed beschaduwd. „Goeden avond, mevrouw", zeide Walter zacht. De brunette keek op. 1 „Goeden avond, Walter", zeide Nelly vroo* lijk, „wat kom jij hier doen, ik dacht, dat je bezigheden hadt?" „Die heb ik ook, ik verwacht hier een dame, die me geinviteerd heeft!" Hij haaide een getypten brief uit zijn zak en las: „Mijnheer, ik sla u sedert eenigen tijd gade en vind, dat u in uw huwelijk geestelijk wat achteruitgaat en veel van het elan verliest, dat u vroeger eigen was. Als u eens een vroolijken en interessanten avond wilt beleven zonder alledaagschheid komt u dan Donderdag* avond in ..restaurant Daimenberg". De dame is in het rood gekleed". „En je bent gekomen, boemelaar," zeide Neb ly half lachend, half kwaad. Walter glimlachte: ..Mevrouw, ik durf u nog niet tutoyeeren. ik Den namelrjK erg verlegen en verdicn den titel boemelaar volstrekt niet. Dat ik gekomen ben ach, een beetje zucht naar avonturcn ondanks, dat ik zelf een al» lcrbekoorlijkst vrouwtjc heb". „Hcbt u?" vroeg Nelly ovcrmoedig cn reeds geheel in den toon, dien Walter had aange» slagcn. „Bijna zoo bekoorlijk als u. En ze lijkt ook buitengewoon veel op u. Bijvoorbeeld die roo« dc japon ik moet vcrondcrstellen, dat ze geheel nicuw is zou voor mijn vrouw als ge» knipt zijn. Maar excuseert u, het is niet ga« lant, in uw tegenwoordigheid ook slechts aan een andere vrouw te denken. Mag ik te ver» zoening en hij nam uit een vloeipapier cen bos zachtsgele theerozen. „0, mijn lievelingsbloemen! Hoe kunt u mijn smaak zoo raden!" Walter boog beleefd: „Ik hoop,'dat mij dit ook verder gelukt. Het moet in elk opzicht een feestelijke avond worden En het werd een feestelijke avond. Zij wist, dat zij jong was, vol bekoring. goed gekleed. Dit zeide niet alleen haar eigen ge« voel, neen, ook de blikken der heeren aan de andere tafeltjes. Walter keek haar bestraffend aan: „Mevrouw, als u met uw man uitgaat, kunt u naar dc andere tafeltjes kijken, maar vanavond niet". En zij lachtcn cn dronken op elkaars gezond» hcid „Mevrouwzeide Walter zacht, eenige uren later in ccn Arabisch cafe, „mevrouw, mag ik u naar huis brengen of zou uw man jaloersch zijn?" „Zeg, liefste", zeide Nelly na hun thuis> komst, „vertcl me nu eens: heb je geweten, dat de brief van mij was of ben je heusch op een avontuurtje uitgegaan?" „Natuurlijk ben ik op een avontuur uitge? gaan", zeide Walter ovcrmoedig, „en zoo iets heb je soms noodig, maar zeg, als je die dame eens mocht sprckcn, die mij voor den gek heeft gehouden, raad haar dan aan, dat ze haar schrijfmachine laat rcparceren, want bij de t is precies dczclfde fout in den toets als op de mijne". En hij trok Nelly lachend naar zich toe, G e b o r e n EMMY, Dochter van G. PALEARI. A. PALEARI—Quax. Alkmaar, 6 Januari 1927. Eenige kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht. U kennis te geven van het overlijden in het St. Elisabethgesticht te Alkmaar van onze liefheb- bende Dochter en Zuster Ondergeteekende dankt voor de vele gelukwenschen en biedt weder« keerig zijn beste wenschen aan vooi huis en hart. Ds. WESTRA. Voor de vele blijken van belang- stelling bij onze 40-jarige Echt- vereeniging ondervonden onzen hartelijken dank. Jb. v, d. BUSSE. A. v. d. BUSSE—Grootb«. Heer-Hurowaard Zuid# Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden in het St. Elisabethgesticht te Alkmaar van onze geliefde Vrouw en zeer zorgzame Moeder, AALTJE RAMPBN, in den ouderdom van 45 jaar. Allen, die haar inhaarwerk- zaam leven gekend hebben, zullen beseffen, wat wij alien in haar verliezen. Mede namens haarliefheb- bende kinderen, haar diepbe- droefde Echtgenoot, W. MOERBEEK. Bergen, Januari 1927. AALTJE RAMPEN, gelieide Echtgenoote van W. MOERBEEK, in den ouder dom van 45 jaar. Allen, die haar in haar werkzaam leven gekend hebben, zullen beseffen wat wij alien in haar ver liezen. Mede namens Breeders en Zuster, haar diepbedroefde Moeder, Wed. JOH. RAMPEN— SCHELTIS. Bergen, Januari 1927. Heden overleed tot onze diepe droetheid, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder DIEUWERTJE PAUW Wed. van C. GOED, in den ouderdom van 60 jaar en 6 maanden. D. GOED. A. GOED—ENS en kinderen. Heerhugowaard (Zuid). K. KLOMP. G. KLOMP—GOED. Noordscharwoude. A. GOED Cd. P. GOED Cz. Heerhugowaard (Noord). Heerhugowaard, 4 Jan. 1927.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3