I Aspirin L. Frankenberg, Alkmaar. vender moet net bedrijf zoo fnfensief rnoge- lifk worden uitgeoefenc en vooral moet er niet minder wordien gewerkt. Een belamgrijik deel van ons volk staat voor groote moeilijkbeden, de nade'elige itovloed hiervan zal zich in vele gevai'len ejmstig doen fevoelen. ook voor de financien van Rijik en jenieenien. Het Bankwezen kenmerkte zich in 1926 in ihet algemeen door een kakn verloop van zaken In onize diirecte omgevimg werd in het af geloopen jaar door een instef inig, die in did gewest verschiUlende kantoren heeft, sur- seance van betaling aangevraagd en venkre- gen. Er zijn nog al beduidende belangen bij deze de-confiture betrobken. Omtrent het Bouwbedrijf kunnen gunsti'ger jnededeelingen worden gedaan, dan in het vorige jaar, want, zoover als het verloop ban worden overzien, werd over de eerste 9 maanden van 1926 een belangrijike vooruit- gang geconstateerd, die vermoedelijk, ook in de overige maanden, zal kunnen worden waargenomen. Het vermoeden wordit uitge- sproken, dat dte werkzaamheden in het bouw bedrijf gedurende 1926 met 20 pCt. zouden zijn toegenomen. Voor de Middenstandsbedrijven is het jaar 1926 in onize omgevihg over algemeen niet erg voordeeMg geweest. De ongunstige toestanden in land- en tuin- bouw dlruibten hun stem-pel op vele zaken, terwijl door ce onimedderinig der valuta van onze zuiderburen menige klant, tijdens het zomerui'stapje, zich tot een voordeelig koop- je in francwaarde het verleid-en. Behalve dat vertoonden de loon-en en sala- rissen eerder een dal-ende dan een stijgende iijn, hetgeen ook de kGopkracht niet bevor- derde. Kemmerkend was vooral de slapte in de laatste maanden van het jaar, welker oor- zaak (naast de noodza-kelijke kosten, die de winterinslag van brands-toffen en levensmid- delen met zich brengt) wordt toegeschreven aan den belastingdruk, waaronder de inwo- ners gebukt gaan Als een somber spook be- dlreigt bier en daar een verdere belastingver- hoogiing de bestaanismogelijkheid van vele zaken. Spr. zag daarin bet gevaar, d'-at ons Dis trict voor kapitaalkracbtige menschen veel van haar aantrekkelijfcheid, als plaats van ves-tiging, zal gaan verliezen. In het algemeen ontdckt men thans bij een groot deel van het publiek een neiging om te trachten op den aankoop te beznimigen door -mindere kwaliteit te koopen, dan men vroe- ger pleegde te betrekken. Het is te hopen, dat het gevaar der belas- tingverhooging kan worden afgewend, ja zelfs, dat binnen niet te langen tijd van belas- timgverlaging zal kunnen worden gespro- ken, anders vreezen wij dat het verderfelij.ke huurkoopsysteem meer en meer om zich heen zal grijpen tot schade van de gemtenschap en /an den handcl Tegcnover de onguustige invloeden staat het gelukkige felt der bevolkingstoena-me, waardoor man of meer de bovemgenoemde ongumstige omstandigheden worden opge- heven. Aamgenaam was het spr. te kunnen memo- reei en, dat wairschijnlijk van een invoering var de z g vvee'dewet" wel niets zal komen, terwijl. mede dank zii de kracbtige actie van onze midd*'nstan dsvereenigingen en den han del n het algemeen, de ooh- fring der ha-nd-els- scho'en te Alkmaar werd voorkomen Aangaani dec Vischhandrl en de Vissche- lij zei spr dat de vraag naar visch voor het ibinn'cnlandsch gebruik niet groot was. ter- v, if de export naar Belgie en Frankrijk ge regeld verliep De lage. valuta in die laoden m; akte den haiidc-! ech,=r motilijk en dik- wiifc kwam dit voor de Mederlandsche ver- zenders scnadeliik nit De siabilisatie van den Beigischen en de va-.kre koers van den Franschen frant in je laatste weken van het jaar. verminderrieu het ristco voor den handel en geven hoop op normakr zaken met die iand°n De export naar Engeland en Duitschland ondervond gcer f rlcmmerngen, alhoewel de n-dee'.ige gevolger. van den oorlog in den handel nog zeer goed merkbaar blijven, o.a in de gcMschaarschte en het stroeve zaken doen De vraag naar Hollandsche Ansjovis voor Duitschland1 was slechts matig, de pri'zen waren iets teragloopend. De uitkomsten der verschilleude vissche- rijen in ons district waren niet gunstig, be- houdens enkele uitzonderingen o.a voor an sjovis waarvan de vangsj zeer ruim was De Schelpvisscherij bepaalde zich voorna- meliik in de wintermaanden tot Alikruiken en Wulken. De vangsten waren redelijk goed en de prijzen vooral van Wulken geregeld hoog. Naar misselen voor consuinptie was geen groote vraag, wel als eendenvoer en naar zaadmosselen. Oesters schijnen van de 'banken verdwenen, slechts een enkel exem- plaar werd nu en dan gevangen. De Zeegrasoogst, zoowel gemaaid als ge- vischt, was bevredigend. De prijzen waren evenwel niet oest. Ten slotte zei spr. omtrent den stand1 van de kanalisatieplannen van Westfriesland nog het volgende: Nadat in Augustus 1925 het verslag is verschenen van de Commissie van Advies inzake verbetering van de scheepvaartwegen in het noordelijk dee! van Noordholland is in de vergadering van 2 Februari 1926 van de Provinciale Staten van Noord-Holland beslO'ten over te gaan tot den aanleg der ka- nalen. Bij hun besluit hebben de Staten het voorbehoud gemaalct, dat in de kosten der werken door het Riik voor 1/3 gedeelte, door de direct belanghebbenden in de te kanalisee- ren streken voor 1/6 gedeelte, en door de gemeente Amsterdam voor 1/20 gedeelte zou worden bijged'ragen. De werken zu'len door de Provincie wor den aangelegd en gefinancierd. Het Provinciaal Bestuur stelt zich voor met het Rijk en de gemeente Amsterdam te onderhandelen voor net verkrijgen van de noodige m^dewerking. Voor de onderhande- lingen met de direct belanghebbenden noo- digde het de Commissie Van A a 1st nit hare medewerking te verleenen. Deze commissie is thans bezig dit vraagstuk te bepfudecen en bereidt de daartoe noodige onderhancle- lingen voor Daar inmiddeis de aanleg der Zuiderzee- werken met kracht wordt aangepakt. wordt het tijd. dat over de kanalen, aansluitende op de Wieringermeer een spoedige besljs- siog valit en die aanleg daarvan binnen niet te rangen fija begint. Dit is noodig om te be-1 reiken, dat de exploitatie van de drooggeleg- de gebieden zich van meet af aan richt op de aangelegen Noordhollandische landsfreek en daarin gelegen handelscentra. Wat betreft de handelingen en werkzaam- heden der Kamer verwees spr. naar het eerstvolgend jaarverslag, hetwelk binnen- kort zal verschijnen. Het Handelsregister wordt in toenemende mate door den handel geraadpleegd. Sedert het iaar 1921 werden ruim achttien duizend inlichtingen verstrekt. In het afgeloopen jaar w. idtn 238 afschriften afgegeven, terwijl in ruim 3700 gevallen kosteloos inzage van dossiers werd1 verleend. Het aantal dossiers bcdraagt hans 6069. Spr. eindigde zijn redte met een woord van waardeering en dank aan den secretaris, de adj.-secretaresse en het personeel voor het omvangrijke werk voor de Kamer en het Handelsregister ii\ het afgeloopen jaar we- der verricht, alsmede aan die colleges, be- stureii en particulieren, die in het afgeloopen jaar de Kamer terzijde hebben bestaan in haar streven de belangen van handel en In dustrie in dit gewest te bevorderen. Dank bracht spr. voorts aan de pers, die door hare verslagen in bladen, haar lezerskring op de hoogte heeft gehouden van den arbeid der Kamer. In aansluiting hiermede bracht spr. den leden der Kamer gaarne een woord van bij- zonderen dank vooi het vele werk, dat zij ook in het afgeloopen jaar geheel belangeloos ten dienste van de Kamer hebben verricht. Ten slotte wenschte hij alien, zoowel in za ken als in den huiselijken kring, een geluk- kig jaar 1927 toe, d'aarbij de hoop uitspre- kende, dat ook dit jaar de werkzaamheden der Kamer voor handel en industrie vrucht- dragend zullen mogen zijn. Antwoord. op de Nieuwjaarsrede. De heer G r'u n w a 1 d bracht den voorzit- ter dank voor de gehouden rede, die met meer dan gewone belangstelling gevolgd was, om- dat gehoopt werd dat de uitkomsten van han del en bedrijf gunstiger zouden zijn geweest dan in 1925. Dat de opbrengst van kaas, on- danks meerderen uitvoer, lager was, is tot schade geweest van een groot deel van N. Holland. Spr. betreurde het dat nog geen vol- doende regeling voor den export naar Spanje was tot stand gekomen. Dat de uitkomsten van den landbouw ongunstig waren, speet spr., omdat het hier zoo'n belangrijke tak van bestaan geldt. Dat de vetweiderij, in de ver- drukking raakte, ligt aan de invoerbepalingen van Engeland en nu stemt het tot voldoening dat het mond- en klauwzeer minder ernstig was, zoodat wijziging in gunstigen zin van die bepalingen mag worden verwacht. Dat het bouwbedrijf beter uit kun, stemt gelukkig. Wat de voorzitter omtrent den middenstand gezegd had, achtte spr. zeer juist. Belasting- verlaging in het rijk zoowel als in de gemeen- ten is noodzakelijk (applaus). Als de weelde- wH nog mocht komen, raakte de middenstand zekers steeds meer in de verdrukking. Dat de vischafzet in 1927 zal verbeteren hoopte spr., omdat visch 'n zeer gezond en goedkoop voed- sel is, dat veel meer gebruikt moest worden in eigen belang, zoowel als in dat van het land. Met den voorzitter hoopte spr. op spoe dige doorvoering van de kanaalplannen als middel tegen werkloosheid. Dat het Handels register meer wordt gewaardeerd vond spr. een gelukkig teeken. Verkiezing voorzitters. Punt 4 der agenda was: Benoeming van den voorzitter der Kamer en van de afdeelin- gen „Groot"- en „Kleinbedrijf". De aftredenden werden herbenoemd met vrijwel algemeene stemmen. Als alg. voorzitter de heer S. W. Arntz, als voorzitter „Grootbedrijf" de heer M. A. Kol- ster en als idem „Kleinbedrijf" de heer Schmalz. Allen namen de herbenoeming we- der aan. Punt 5: Vaststelling commissien voor 1927. Op voorstel van den heer d e R a a t werden de commissies in dezelfde formatie als tot nu toe herbenoemd. Punt 6. Ingekomen stukken. a. Missive an het Ministerie van Arbeid, Handel en Nijverheia, betreffende handels- verdrag met Haiti (gebaseerd op het beginsel van wederzijdsche meestbegunstiging). Voor iennisgeving aangenomen. b. Adres der K. v. K. te Groningen, ge- richt aan de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, inzake het ontwerp van wet tot nadere regeling van de Collectieve Arbeidsovereen- komst. Zij is overtuigd, dat de ontwikkeling van het collectief contract in de praktijk heeft gemaakt, dat men niet kan volstaan met de simpele regeling in art. 1637n van het Bur- gerlijk Wetboek, maar zij kan evenwel niet in- zien, dat aan een regeling in een speciale wet de voorkeur moet worden gegeven boven een regeling in het Burgerlijk Wetboek en verzoekt het daarheen te leiden, de rege ling in het B. W. wordt ondergebracht. Met betrekking tot de artikelen gaf de adresseerende Kamer eenige opmerkingen. Als voren. c. Adres der K. v. K. te Venlo, gericht aan de Ministers van justitie en buitenland- sche zaken, aangaande het grensverkeer met Duitschland. Als voren. d. Adres van de K. v. K. te Maastricht, gericht aan den minister van financien, waarin wordt verzocht de aanmanmgen, be- doeld in art. 13 der wet bp de invordering van's rijks directe belastingen in briefvorm te verzenden. Zulks omdat bij het thans ge- volgde waarschuwingsysteem de belasting- plichtige het recht heeft te verlamgen, dat de grootst mogelijke zekerheid wordt nage- streefd dat de aanmaning hem werkelijk be- reikt. Dit nu wordt thans niet verkregen, waar de aanmaning, als gewone kaart ver- zopden, in drukke zaken meermalen zoek raakt, waarvan het gevolg is, dat de betrok- kene plotseling verrast wordt met een dwang- bevel. De beer L a k e m a n stelde voor het adres te steunen of ze'f een missive te zenden. De heer Grondsma meende, dat het niet vee! geven zal. Een brief kan evengoed zoek raken. De voorzitter was het hier niet geheel mee eens Men bewaart een brief beter dan een drukwerkje. Besloten werd een adres te zenden in den geest als dat van Maastricht. e. Adres van den Ned. Bond van Werkge- vers en Hotel,-, Restaurant-, Cafe- en aanver- doet zich weer gelden! Wij wachten echter niet, tot- dat de ziekte uitbreekt, maar wapenen ons, om het eerste het beste verschijnsel te bestrijden; dat moet ons wachtwoord zijn. Onze helper daarbij zijn de iableiten (&uyeb Devanoudsbekende Aspirin- tabletten voorkomen en genezen hoofdpijn en verkoudheden; bij rechttijdig gebruik verhin- deren zijhetuitbreken vangriep. Men eische steeds de origi- neele verpakking met oranje band en het Bayerkruis. wante bedrijven „Horecaf", betreffende het- zelfde onderwerp. In verband met het voorgaande stuk werd dit voor kennisgeving aangenomen. f. Schrijven der K. v. K. te Meppel, ge richt aan dte directie der Ned. Spoorwegen, waarin op wederinvoering van de kilometer- boekjes wordt aangedrongen. De heer Messelaar deelde mede, dat op de op 19 Jan. te houden vergadering van den Spoorwegraad zal worden voorgesteld het verzoek af te wijzen op grond1 van den grooten administratieven rompslomp dien in- williging met zich zal brengen. Op dezen grond werd besloten het verzoek niet te steunen. g. Schrijven van den minister van water- staat, gericht aan het lid dler K. v. K. te Alkmaar, den heer J. G. Messelaar, dat deze is benoemd tot lid van den Spoorweg raad. De Voorzitter felieiteerde den hear M. met deze onderscheiding, die zeer zeker verdiend was om het vele dat dte heer M. tot dusver deed in zaken het spoorwegverkeer betreffende. Spr. beval de belangen van dit district bij den heer M. aan. De heer Messelaar dankte de heeren, die hem tot benoeming hadden voorgedragen en zegdte toe naast de algemeene belangen die van het district vooral te zullen beharti- gen waar dit mogelijk is, al zal het zeker niet botertje tot den boom worden. h. Uitnoodiging van het comite van actie tot bestrijding van den verkoop met cadteaux tot het zenden van een vertegenwoordiging voor de vergadtering, welke Vrijdag 7 Jan. 1927 te Amsterdam zal worden gehouden Nadat de heeren dte Raat en Schmalz op grond van drukte in zaken hadden bedankt, werd de heer E n d e 1 aangewezen, die daarmee gencegen nam. i. Schrijven van den inspecteur der pos- terijen, waarin een onderhoud wordt verzocht betreffende de mogelijke omzetting van het postkantoor te Egmond aan Zee in een hu!p- kantoor. De voorzitter lichtte toe, dat de V. V. V. te Egmond hare bezwaren had ken- baar gemaakt, nadat dte secretaris die had gevraagd. Het gemeentebestuur van Eg mond had nog al wat getalmd daarmee. Waar het dorp tegenwoordig vrijwel moet bestaan van de vreemden, meende spr. dat het wel noodig is er een postdirecteur te heb ben, die de talen kent. De datum voor het on derhoud werd aangewezen. De Kamer heeft gedaan wat mogelijk is om dte omzetting te voorkomen. De heer de Raat zou het voor de bad- plaats Egmond fnuikend vinden als zij haar postkantoor moest missen en zag er een po- ging in om in meerdtere badplaatsen van die grootte het postkantoor op te hefffen. Spr. verzocht nog een poging tot behoud1 te doen bij den minister en een adres te zenden. Aldus werd besloten. j. Schrijven van de directie der Ned. Spoorwegen, naar aanleiding van het onder houd van den chef van den diienst van han- delszaken en goederentarieven met de heeren Wagenaar en Scheffel, betreffende vrackt- prijzen van grove tuinbouwproducten. De heer Wagenaar lichtte het schrij ven toe en deelde medte, dat absoluut niets is bereikt door het onderhoud. Dat het vracht- goederentarief in Nedterland zeer hoog is, maakte hij duidtelijk met de medtedteeling, dat over denzelfden afstand in Duitschland voor koof 29 minder wordt betaald en voor aardappeien 70 Voor zeer groote afstan- den, die in ons land niet voorkomen, is het tarief in Duitschland zelfs 90 goedkeo- per. De pogingen om tot verlaging te komen of uitzond-eringstarieven te krijgen zullen worden voortgezet. Voor massa-vervoer in de paar zomermaanden en in het voorjaar met kool zou dergelijk tarief zeer wenscheliik zijn. k. Missive van het dep. van arbeid, han del en nijverheid, inzake vriistelling van con sulaire rechten in Portugal. Voor kennisge ving aangenomen. De Twuijverweg. Punt 7. Rapport van den voorzitter der verkeerscommissie, omtrent het bezoek der „Commissie Twuijverweg", gebrac'ht aan de commissie voor de waterstaatszaken uit Ged Staten der prov. Noord-Holland. De heer G r ii n w a 1 d wilde vooraf iets recht zetten. Het scliijnt, dat in de gezamen- Hjke vergaderfng van raatfslecren aan aen Langedijk iets onaangenaams is gezegd over het optreden der K. v. K. inzake den Twuij verweg. De sluiting ervan werd haar verwe- ten, maar spr. legde vast dat die is geschied op verzoek van St. Pancras. De K. v. K heeft in het belang der betrokken gemeenten gedaan wat mogelijk was om handel en nij verheid te bevorderen. Hij herinnerde aan her plan van Alkmaar voor verbetering van den weg, dat wel goed werd geacht door die ge meenten, maar te duur. Spr. had verwacht, dat zij, gezien de houding van Alkmaar, zou den hebben meegewerkt. H'ierna kwam spr. aan het rapport. In den breede was gesproken over den toestand van den weg, dien St. Pancras gevaarlijk achtte. De ingenieur Reigersman was gekomen met een plan, dat 25000 goedkocper was dan dat van den heer Margadant (dir. Gemeen- tewerken te Alkmaar). Waar het verkeer te genwoordig hooge eischen stelt, had spr liever het plan-Margadant gehad, dat here kend was op een breederen weg dan het plan- Reigersman (dat 6 M. breedte wilde). Eerst genoemd plan had ook fietspaden, waar de wielrijders, die toch ook 'n flinke belasfing be talen, recht op hebben. Het speet spr. dat de gecombineerde vergadering bovenbedoeld elke bijdrage had afgewezen en gemeend had dat Alkmaar als eigenares van den weg verplicht was dezen goed te maken voor iecie Spr. had nog een stille hoop, dat zij n zullen toegeven, zooals St. Pancras gedaan heeft De auto's moeten thans over den Ringdijlc, die even gevaarlijk is als de Twuijverweg of over Heerhugowaard. Gedurende het onderhoud met Ged. Staten was ook de vraag ter tafel gebracht of het niet wenschelijk is, dat de K. v. K. om advies werd gevraagd alvorens concesie wordt ver leend voor het inleggen van autobusdiensten. Toegezegd was dat deze vraag in de Staten zal worden gebracht. De heer H a o g 1 a n d zei, dat Broek op Langendijk reeds heeft besloten niet bij te dragen tot verbetering van den weg. Spr merkte nog op, dat de burgemeestc-r van Br. op L. had beweerd, dat de Kamer het college van Ged. Staten slecht had ingelicht omtrent" den weg en spr. ontkende de waarheid hier- van. Wat de kosten betreft, de burgemeester had gezegd dat die in 20 jaar /8000 zouden zijn voor Br. op L., maar ook dit was onjuist, zij beliepen f 45O01 plus /90 per jaar. De heer Wagenaar stond op het standpunt dat men de Langendijker gemeen ten niet kan verplichten in de kosten bij te dragen, Mewel zij het zedelijk wel moesten doen. Men is in Br. op. L. wel overtuigd, dat verbetering noodig is, maar verwierp het plan-Margadant zonder zelfs iets te willen geven voor onderzoek naar een ander plan, dat aan die gemeente 100 zou hebben moe ten kosten en de andere gemeenten wilden die 100 samen niet meer betalen. Als zij bij hunne halsstarr'ige, afwijzende houding blij ven, achtte spr. wel den tijd gekomen daarte- gen een protest te laten hooren (Applaus). De Voorzitter onderschreef dat de Langedijk in de eerste plaats van den weg profiteert. Waar zulke hooge subsidies voor de spoor gegeven werden, begreep spr. niet dat de gevraagde bedragen voor den weg werden geweigerd. Een protest achtte ook spr. noodig en hij was verheugd, dat er aan den Langendijk menschen zijn die er zoo over denken. De heer Wagenaar zei nog, dat de burgemeester van Broek op Langendijk in den gemeenteraad bij een opsomming van hetgeen daar voor wegenverbetering was ge daan, had vergeten te zeggen dat het veilings bestuur daarvan een belangrijk deel had be taald. De Voorzitter stelde vast, dat de Kamer gedaan heeft wat zij kon om den weg te verbeteren en hare belangstelling ook nog getoond heeft door het toeZeggen van een subsidie. Punt 8. Uitgegane stukken. Er waren eenige adressen aan autoriteiten verzonden. Bij een daarvan (schrijven aan het ministerie van arbeid, handel en nijverheid, betreffende het handelsVerdrag met Spanje, in antwoord op het uitvoerig adres der Kamer dd. 15 De cember 1.1.) dankte de heer Grondsma den secretaris voor de verzending ervan. Doordat Zwitserland per pond 12 cent min der invoerrecht betaalt dan Nederland, wordt in Spanje alles gedaan om zelf goede kaas te maken. Goudsche kaas wordt nu al niet meer ingevoerd en straks zal allicht ook de invoer van Noord-Hollandsche kaas kleiner worden. Spr. was verheugd, dat naar aanleiding van het genoemde adres der K. v. K. een bericht was ingekomen, dat de zaak de aandacht der regeering heeft. Missc'hien zal er nu eindelijk verbetering komen. De heer K o 1 s t e r bracht namens Hei- dersehe ingezetenen dank voor het zenden van een adres aan den dir.-generaal P. en T., inzake het postkantoor te Helder. Punt 9, Mededeeling van. den heer Rin gers. Zij betrcf een uiteenzettlng van het be sluit der aannemers om niet meer in te schrij ven naar werken, waarbij borgen worden ge vraagd. Voorloopig geldt deze maatregel nog alleen den particulieren bouw, alsmede den bouw voor vereenigingen, die met particulie ren worden gelijk gesteld. Ten alien tijde heeft het systeem van borgen-stellen bestaan, het betrof echter steeds den kooper, die moest waarborgen de betaking van het gekochte. In de bouwwereld is het de leverancier (aanne- mer) die borgen moet stellen voor de goede af levering van het gekochte (het bouwwerk), terwijl den kooper (aanbesteder) geen eischen zijn gesteld. Chieaneeren met de betaling der laatste termijnen of van de bijwerk-rekening is daarvan vaak het gevolg. Spr. ging na wat omtrent deze zaak in wetten en voorschriften is vastgelegd en con- stateerde dat de aannemer zoo goed als geen recht heeft, terwijl de aanbesteder op gron4 der A. V. vrijwel alles kan eischen. (Als voorbeeld noemde spr. het gebeurde met het post en girogebouw). Daarna schetste spr. de groote risico voor de borgen, om te worden aangesproken tot verdere uitvoering van een werk, als de aan nemer in gebreke blijft. Op grond van een en ander hadden de Ned. Aannemersbond en de Bond van R K. Aannemers gemeend het genoemde besluit te moeten nemen ter verhooging van den aan nemersstand, omdat nu meer gelet moet wor den op de geschiktheid en gegoedheid van den inschrijver om een werk te kunnen uit- voeren. Tot tfusver was ait uftgeschakeld en werd alleen aan de borgen den eisch van ge goedheid gesteld. De heer Messelaar deelde medte, dat op de vergadering van handelaren in bouw- materialen de kwestie zal worden besproken en dat zal worden voorgesteld de actie te steunen. De Voorzitter zei, dat de Bond van ijzerhandelaren een dergelijk voorstel zal be- spreken. Spr. hoopte, dat die aannemers zul len- volhouden en dat de zaak zal doordrin- geu tot alle belanghebbenden. R o n d v r a a g. De heer d'eRaat vestig- de er de aandacht op, dat binnenkort hei ontwerp-ziektewet wordt ingediend. In ver band hiermee vroeg spr. of de K. v. K. geen actie op touw kon zetten, om te voorkomen, dat de premie ingevolge die wet door zegel- tjesplakken moet worden voldaan. Beter leek het spr., als dit gebeurt aan de hand van de loonlijsten, die immers toch geregeld moeten worden opgezonden. Mogelijk kon op deze wijze ook de premie voor de verzekeringswet- ten worden voldaan. Den heer G r ii n w a 1 d leek dit uitstekend. De Raden van Arbeid kondten dan misschien wel opgeheven worden. Besloten werd dte kwestie te laten onder- zoeken door de commissie voor verordenin- gen, die dan rapport zal uitbrengen. De heer Wagenaar wees er op dat er plannen schijnen te bestaan bij de spoorwe gen voor het instellen van een autobusdienist van Oudkarspel naar Alkmaar. Spr. vond dien dienst ovexbodig, de eene reeds bestaan- de is alleszins voldoende en wordt goed ge- exploiteerd, zoo zelfs, dat hij anderen ten voorbeeld wordt gesteld. Spr zou zich kun nen vereenigen met een niauwen dienst van Oudkarspel naar Broek op Langendijk, mits de Spoorwegen den personentrein naar Alk maar weer laten loop en. Kan dte K. v. K. advies in dien geest uitbrengen aan Gedep. Staten over de aanvrage der spoorwegen? De voorzitter achtte aen genoemden dienst ook onnoodig, omdat de nu bestaandte inderdaad goed is. Spr. vond het mindter goed Ged. Staten nu reeds te adviseeren, nu zij daar nog niet om gevraagd hebben. Als dit echter gebeurt, zal het advies ongetwijfeld luiden in den geest van het gesprokene dooi den heer Wagenaar. Hiema sluiting. ONZE KANTOORBOEKEN BEANTWOOR- DEN AAN DE HOOGST TE STELLEN EISCHEN. Steeds alle liniaturen in voorraad, 443ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 5 Januari. 4de klasse 3de lijst. Prijzen van 65,- 212 15 61 100 136 196 295 373 402 430 459 518 635 637 649 665 687 710 713 899 914 1029 1078 1079 1120 1197 1221 1250 1277 1293 1328 1351 1376 1386 1408 1432 1528 1557 1606 1703 1722 1750 1789 1817 1828 1880 1886 1890 1899 1985 1992 2082 2143 2306 2329 2355 2399 2410 2441 2492 2502 2562 2646 2685 2689 2708 2769 2797 2992 3047 3131 3178 3253 3426 3487 3505 3510 3626 3635 3746 3876 3885 3920 3927 3949 4070 4197 4206' 4240 4253 4299 4385 4476 4529 4595 4891 4S98 4929 4968 5041 5048 5050 5083 5110 5137 5140 5159 5190 5211 522S 5246 5263 5310 5311 5324 5393 5412 5427 5434 5576 5621 5645 5737 5756 5783 5827 5843 5S87. 6892 5893 '5911 5987 6036 6157 6172 6237 6251 6303 6310 6322 6370 6416 6484 6506 6528 6548 6604 6606 6639 6666 6704 6717 6743 6803 6811 6823 6854 6S73 6916 6946 7039 7051 7115 7150 7285 7387 7450 7485 7603 7644 7666 7766 7785 7814 7871 7900 7921 7935 7980 8021 8037 8053 8179 8221 8261 8353 8359 8453 8471 8477 8611 8627 8719 8771 8807 8948 9061 9065 9076 9083 9133 9166 9173 9207 9344 9498 9517 9521 9525 9570 9578 9585 9591 9622 9714 9749 9779 9885 9908 10007 10042 10062 10067 10108 10134 10186 10208 10304 10372 10412 10477 10489 10491 10504 10541 10559 10577 10595 10601 10868 10875 10939 10940 10946 10947 10978 11018 11035 11037 11047 11054 11065 11087 11101 11114 11214 11230 11253 11304 11314 11340 11405 11445 11462 11520 11566 11591 11657 11668 11700 11773 11797 11862 11874 11938 11983 12017 12033 12124 12207 12239 12248 12288 12322 12378 12435 12521 12546 12565 12578 12672 12689 12731 12748 12796 12812 12816 12822 12903 12905 12958 12965 13247 13351 13355 13365 13379 13407 13462 13527 13560 13566 13585 13643 13703 13742 13752 13796 13802 13808 13824 14000 14017 14021 14038 14058 14094 14111 14162 14205 14216 14249 14318 14351 14385 14416 14431 14449 14574 14581 14663 14691 14765 14777 14894 15165 15269 15313 15331 15351 15360 15399 15436 15489 15501 15515 15532 15534 15548 15552 15572 15631 15658 15708 15849 15933 15941 15950 15967 16027 16069 16075 16090 16093 16117 16151 16181 16272 16276 16299 16379 16380 1646-1 16576 16741 16759 16792 16868 16872 16901 16902 16904 16915 16995 17020 17034 17035 1717(3 17217 17227 17330 17364 17377 17402 17418 17442 17455 17485 17503 17597 17603 17694 17770 17771 17778 17816 17837 17863 17872 17894 17896 17953 18009 18013 18050 18149 18217 18307 18325 18344 18345 18346 18481 18595 18660 18766 18805 18910 18929 19068 19097 19135 19149 19167 19256 19307 19315 19337 19379 19416 19430 19534 19551 19557 19584 19610 19727 19778 19805 19858 19876 19902 20006 20009 20019 20023 20152 20158 20164 20204 20408 20430 20465- 20470 20499 20634 20653 20708 20733 20762 20845 20862 20863 20893 20905 20955 20964 20971 20999 4de klasse, 2de lijst No. 1567S moet zijin 15679- l

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6