UTS J3L, O Extra voordeellge aanbiedlngen Pltysica-Lezing Lalcens en Sloopen. Overfoemden, Sokken, Zelfbinders* Srafj©zoB!3lei8 siukken Sp©r»$ Dames woSlen Camisoles, Chemises, Hii-ectoire Paofalons, Combinations, Nachthemden, Ppma's, Kousen, Hamischoenen, I Heeren Borstrokken, Hemden, Paniabsis, Pyama's. subsidie aan de scholen vocr voorbereidend lager onderwijs van 36 tot 31 per load te verminderen overwegende, dat deze vsrmindering ten gevolge zal hebben, dat de Vereeniging vcor algemeen voorbereidend lager onderwijs, al- hier, niet meer ia staat zal zijn, de school voor voorbereidend onderwijs met sluitende rekening te exploiteeren, en het vooribestaan der school, dat pas was verzekerd, dus on- mogelijk wordt gemaakt; van meening, dat eventueele opheffing van deze school van zeer nadeeligen invlcod zou zijn op de resuMaten van het onderwijs aan het volkskind' in het algemeen, daar het voorbereidend onderwijs moet wotden geacht te zijn een zeer belangrijke basis voor een goede schoolontwi'kkeling; verzoekt U met den meesten aandrang m het belang der volksontwikkeling het voor- stel van Burgemeester en Wethoudcrs niet aan te nemen. 't Welle doende, enz., Namens de Afd. Alkmaar van den Bond1 van Ned. Onderw., (w g.) J. J- T. KOOIT, Voorzitter. W. STRUBBE, Secretaris. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 4.36 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. OPLEIDING ONDEROFFICIER. De dienstplichtigeu H. Sterk, uit de ge- meentc Alkmaar, A. L. Tervoort, uit de ge- meemte Beverwijk, J. van Voorst, uit de ge- meente Purmerend en J. van Leeuwen, uit de gemeente Schermerhorn, zijn te Breda in opleiding genomen voor den rang van onder- officicr-administrateur van eene compagnie infanterie Wegens iichte ongesteldheid van Dr. v. AM EBONGEN kan de ran hedenavond NIET doorgaan. EEEST-AVOND „DE HALTER". De bekend'e gymnastiekveieeniging „De Halter" gat Zaterdagavond in de Harmcnie een onderlingen feestavond voor leden en do- nateurs. Natuurlijk waren velen opgekomen en was het er heel gezeiilig. De heer Mensiok, voorzitter, opende het feest met een korte toespraak. In tegenstel- ling met andere jaren ging ditmaal de feest avond aan de eigenlijke uitvoering vooraf (12 Februari zal deze plaats vinden), aldus spr. De vereeniging stelde echter prijs op een nauwer contract tusschen leden en dona- teurs. Hij bracht deze laatsten dank voor hun steun en wees op het belangrijke sportgebeu- ren van 1928, de Olympische Spelen, terwijl tevens de crisis in het IC N. G. V. en ook in de vereenigingen gememoreerd werd. Hij wens'chte alte leden nog een voorspoedig nieuwjaar, en dat zij gespaard mochten worden door de griep. Een wijziging in het programma moest nog medegedeeld worden. De heer en mevr. v. d. Bogaerde waren ver- hind'erd aanwezig te zijn. Nia alien een recht gezelligen avond te hebben toege- wenscht, kon met het uitgebreide programma worden Bcgonnen. De heer J. Schoen zong met veel sucoes zijn bekende en voor Alkmaar nog onbekende liederea van Kees Pruis, Hullebroeck en an- deren. De heer P. Hop zong op prettige wijze eenige populaire cabaretliederen, d'ie werden meegezongen en een gezellige stemming brachten. Hij had veel succes. Zeer goed was de imitatie die de heer W. van Amerongen gaf van Harry Wood ward als Tyrolerin. In stem, gebaar en Blee ding deed hij sterk aan Woodward denken en men heeft tranen gelachen. Verschillende leden voerdten nog aardige schetsen en tooneelstukjes in een bedrijf op. Zoo was „De Baby" heel aardig. „Een huis met commensaals" deed het nog best. „Een oude rot in de vai" en „Een fijne familie" waren eveneens een succes en werden met aandaeht gevolgd. Men amuseerde zich best Ook werd nog een verloting gehouden. Een zeer geanimeerd bal besloot natuur lijk den avond. 't Was er heel druk en twee orkesten zorgden voor de muziek, zoodat de danslus- tigen hun hart konden ophafen. WEST-FRIESCHE BOND VAN' HARMONIE- EN FANFARE- KORPSEN. Bovengenoemde bond hidd gister (Zon- dag) middag om 2 uur in cafe „Gentral" zijn algemeene vergadering. De vo o r z i 11 e r, de heer Van der Meer, sprak er zijn blijdschap over uit, dat deze vergadering zoo flink is bezocht. Wat 1926 aangaat het deed den voorzitter genoegen, dat de vereenigingen, welke aan concorusen deelnamen, prijzen hebben gewonnen, waar- mede hij haar van harte feliciteerde. Hij sprak de verwachtir.g uit dat 1927 voor den Bond een goed jaar moge zijn (Ap- plaus.) Hierna werd door den secretaris, den heer N ij d a m, het jaarverslag uitgebracht, het- welk een mooi beeld gat van het innerlijk en uiterlijk werken van den bond, welke thans bestaat uit 36 vereenigingen, t. w. 10 hanno niekorpsen en 26 fanfarekorpsen. Hierna werd bij monde van den afgevaar- digde van Tuitjehorn gerapporteerd over de boeken en bescheiden van dm penningmees- ter, waaruit bleek, dat over 1926 was ont- vangen 1138.73 en uitgegeven 311.76; er was dus een batig saldo van 826 97. De aftrcdende bestuursleden, de heeren T. v. d. Meer en P. Brinkman, werden met al gemeene stemmen herkozen. Als'jurykden werden gekozen de heeren Sam Vlessing te IJmuiden, Joh. Schuitema- ker te Amsterdam en A. L. Hazebroek te Haarlem, terwijl ais reserve-leden werden ge kozen de heeren Wolters te Amsterdam, Bou- dijn te Hoorn en Henckeroth te Amsterdam. Terzake het in 1927 te houden bonds-con- cours waren er 2 voorsteleln en wel van „Andante" te Qostliuizen om het concours tcr gelegenheid van haar 35-jarig bestaan te Oostuhizen te houden en van „Christiaan de Wet" te Groot-Schermer, om het concours ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan te Groot-Schermer te doen plaats hebben. Het voorstel van Ooslhitizen werd door den Burgemeester, als beschermheer van Andante" verdedigd, met de motiveering, dat voor het waarborgfonds ree.ds voor 6000 is geteekend, en het Gemeentebestuur tegenover de plannen bijzonder gunstig staat en deze in elk opzicht zal steunen. De afgevaard'igde van „Christiaan de Wet" (Gr. Schermer), gaf te kennen, dat het gemeentebestuur sympathiek tegenover de plannen staat en reeds een terrein ter be- schikking heeft. Voor het waarborgfonds word't flink geteekend. Door afgevaardigden van Enkhuizen en Winkel werd het voorstel van Groot-Scher- mer bestreden, aangezien deze plaats moei- lijk is te bereiken, hetwelk niet het geval is met Oosthuizen. In stemming gebracht, werd het voorstel Oosthuizen aangenomen met 26 stemmen voor, terwijl door Groot-Schermer 4 stem- men waren uitgebracht. Het dus te Oosthuizen te organiseeren concours, werd bepaald op Hemelvaartsdag 26 Me: en Zondag 29 Mei. Het voorstel van „Ons Genoegen" te Wij- denes om op het concoursterrein geen kermis te houden, omdat het concours daardoor in waarde verliest, werd bestreden door den heer B r u u 1 (H. B.), die meende, dat deze kwestie allereerst aan de plaatselijke vereeni ging meet worden overgelaten. Het voorstel van Wijdenes werd verwor- pen met 29 stemmen tegen en 1 voor. Door „Winkel's Harmonie" te Winkel werd het voorstel verdedigd, dat voortaan door den Bond aan de jury hetzelfde honorarium wordt betaaid, als op een Nationaal Con cours wordt gegeven. Het honorarium behoort 50 te zijn. De Secretaris achtte f 35 vold'oen- de, ook al omdat de reis- en verblijfkosten ook voor onze rekening komeTDOnze Bond moet niet mededoen aan geregeld hooger ho- noreeren, vooral hierom niet, omdat onze juryled'en nimmer bemerkingen hebben ge- maakt De voorzitter deed opmerken, dat voor cle samenstelling van het kriticch ver- slag nog 25 extra wordt betaaid1. Na- eenig repliek werd het voorstel-Wiakel ingctrok- ken. Een voorstel van dezelfde vereeniging, dat in't vervolg op een coucours voor den eere- wedstrijd' harmonie en fanfare gescheiden bl'ij'vcn (alzoo twee ru'brieken), werd zoowdl door de afgevaardigde van Winkel als van Wieringen verdedigd. Door het Hoofdbestuurslid>, clten heer B r u u 1 werd het voorstel bestreden, hoewel bij zich met de grondgedachte van het voor stel kon vereenigen. Echter diendta daarbij de volgende bepalingen te worden gemaakt: „Voor elke sectie (harmonie en fanfare), ko- men slechts voor een prijs in den eere-wed- strijd in aanmerking icle vereenigingen, welke minstens de helft van het voor den eersten prijs in den middagwedstrijd bencodigde aantal punten hebben behaald. Mochten deze in een of andere sectie niet worden behaald, dan zullen de beschikbaar gestelde prijzen aan de_ andere sectie worden toegekend. Hierna werd het voorstel-Winkel ingetrok- ken. Door „Onder Ons" te Dirksiiora werd voorgesteld1, dat de Bond voor jaarlijksche concoursen een wisselprijs beschikbaar stelt, wdk voorstel door het Hoofdbestuur gunstig werd ontvangefl. Dit stelde dan ook voor als wisselprijs beschikbaar te stellen bij-v. -een vaandelsehild zal aan de winnende vereeni- hoogste aantal punten in den middagwed- strijd (over beide dagen) behaalt, komt in het bezit van den wisselprijs. Om den wissel prijs in eigendom te krijgen, ditnt men drie- maal winnaar daarvan te zijn. Behalve dit vanadelsehild zal aan de winnende vereeni ging telkenmale een klein schild worden ge- schonken. Door d'e afgevaardigden van Oostwoud, Twisk en Oosthuizen werd het voorstel zoo- danig geamendeerd, dat het vaandelsehild drie achtereenvolgende jaren of 5 maal in 't geheel gewennen moet worden. Door den voorzitter werd dit amen- dement bestred'en. Oosthuizen gaf te kennen, dat liet voorstel van het Hoofdbestuur geen bevrediging geeft en het ingediende amendiemeat de oplossing aan de hand doet. Hierna werd het amendement-Oestwoud verworpen met 16 tegen 14 stemmen. Het voorstel van het Hoofd'bestuur was hierdoor aangenomen. Met algemeene stemmen werd aan het Hoofdbestuur vrij mandaat verkend1. Het voorstel van het Hoofdbestuur, dat in het vervolg de jury wordt gekozen door de algemeene vergadering, uit door het Hoofd bestuur ingediende dubbeltallen, werd nader door den heer Bruul verdedigd, die tevens te kennen gaf, dat het Hoofdbestuur zich hierovfr nog niet vefdoende heeft uitgespro- ken. De vereenigingen echter kumnen aan het Hocfdbestuur namen van juryleden opge- vca of bezwaren tegen juryleden inbrengen. Na een korte gedachtenwlsseling werd het voorstel zonder hoofdelijke slemmins; aange nomen. Een voorstel van „Kunst na Arbeid" te Zuid-Scharwoude, dat bij te houden Bonds- concoursen de als gastvrouw optredende ver eeniging niet aan het concours zal deelnemen, werd ingetrokken in verband met het aange nomen vcorstel-Dirkshorn terzake de beschik- baarstelling van een wisselprijs. Door den secretaris werd hierna een Hoofdbestuursvoorstel verdedigd om in 1927 solisten- en kwartetwedstrijden te. hou den. Voor deelnamen aan genoemde wedstrij- den hebben zich reeds 50 solisten en 9 kwar- tetten opgegeven. Terzake de samenstelling van de jury werd medegedeeld, dat de heer Pranger te Noord- Scharwoude en Boudijn te Hoorn zich, op verzoek van het Hoofdbestuur, ter beschik- king hebben gesteld. Aan de prijswinners zullen diploma's wor den verstrekt. Zonder bespreking werd het hcofdbestuursvoorstd aangenomen, terwijl als plaatsen voor de wedstrijden werden aan- gewezen Hoorn (cp 6 Maart 1927) en Zuid- Scharwoude (27 Maart 1927). Voor een ver- dere afwikkeling werd het bestuur vrij man daat verleend. Bij de rondvraag werd door den afgevaar digde van Breezand verzoeht om in 1928. hex concours te houden, terwijl de afgevaardigde, van Oosthuizen aan den voorzitter een woord van dank bracht vcor zijn correcte en vriend- schappelijke leiding, waarna de vergadering door den voorzitter werd gesloten. (Buiten verantwoo:delijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszinb dat tie -edac'ie er mede instemi.) Alkmaar, 10 Jan. 1927. Geachte heer Hoofdredacteur. Met bijzondere voldoening heb ik gelezen het hoofdartikel in Uw blad van 8 Januari j.l., meer bepaald het gedeelte: „Er schijnen vrijzinnigen te zijn geweestenz." Zou ik er nog iets aan mogen toevoegen? Deze vrij zinnigen hebben van het verdedigen van de U. L. O.-school voor meisjes een stokpaardje gemaakt, waardoor ze in hun ijver een ande re school ongemotiveerd naar beneden halen. Uit zelfverdediging is dit niet noodig geweest, want, voorzoover mij bekend, is hiertoe van de zijde der Gemengde U. L. O. nimmer aan- leiding gegeven. Daarbij geloof ik, dat de Openb. Meisjes U. L. O. van deze wijze van verdediging meer last dan voordeel zal on- dervinden. Wie zijn grootheid zoekt door te gaan over de hoofden van anderen, graaft zich zelf een kuilDan geloof ik, dat het maar beter zou zijn, het te verliezen. Maar de Meisjes-U. L. O. kan het toch wel buiten dit argument redden, gezien de gunstige resulta- ten van deze school. En toch, deze datceren pas van de laatste jaren. Toen ik zomer 1925 een uitlating ten nadeele van deze school hoorde, ben ik naar het Hoofd gegaan te in- formeeren en heb toA gevraagd": „Zou het niet goed zijn de resultaten eens onder Stads- nieuws in cle Alkmaarsche Courant te laten opnemen?" Dit is toen gebeurd. Ook deze school moest zich herstellen. De R.K. U.L.O.- scholen hebben ook, doordat ze van jongeii datum zijn, tijd noodig gehad. Waarom de Gemengde U. L. O. geen voldcende tijd ge- gund? Mijnheer de Hoofdredacteur, meerma- len heb ik er aan gedacht om hierover eens te schrijven, maar men kan ook te veel schrijven, Uw artikel is mij echter een welkome aanlei- ding deze bacil, die al jaren werkt, als het kan voor de Gemengde U.L.O. onschadelijk te maken. En velen zouden het, geloof ik, met mij toejuichen, als in den Raad bij de behan- deling van de opheffing U. L. O.-school voor meisjes de fractie's van den Vrijheidsbond en de Vrijzinnig-Democraten deze wijze van doen afkeurden. Opvallend is het, dat door de onderwijsvereenigingeti hierover nooit is ge- schreven. En zouden de Inspecteur van het L. O. en het Coll. van B. en W. niet diligent zijn? Ik geloof juist, dat als zij, die ten nauw ste met het onderwijs in betrekking staan en het meest tot oordeelen bevoegd, zich stir houden, dat wij dan gerust kunnen zijn. Ze- ker doen zij, wat hun hand vindt om te doen, als er aan de ontwikkelingsvoorwaarden van een school iets is te verbeteren. En nu dan tot slot de bezwaren. Hoe staat het met de leerlingen van andere inrichtingen van Voort- gezet Onderwijs, die zonder examen toelaten? Zijn zij niet van zeer uiteenloopende capaci- teiten? In geen geval zijn de jongens alien minderwaardig. Bij het L. O. weet ieder wei gevallen, dat leerlingen voor het M. O. ge- schikt bij het N. O. of U.L.O. terechtkomen, omdat de beurs der ouders geen M. O. toe- laat. Daarbij komt nog, hoorde ik onlangs, dat de ouders hunne kinderen soms b.v. 2 jaar U.L.O. laten volgen. Met deze doelstel- ling kan ik gaarne meegaan. Het gaat niet. aan, hieraan geen waarde toe te kennen. Op denzelfden grond zou men kunnen beweren: „In de 5e en 6e kl. der L. S.^ leert men niets", wat natuurlijk te buitensporig is om vol te houden. Men moet zich dus niet geheel blind staren op het getal der behaalde U. L. O.-di- ploma's. Ook nog is het de vraag, of het be grip coeducatie steeds wel goed gebruik! wordt en niet vervangen moet worden door cc-instructie. Mijnheer de Hoofdredacteur, voor U was er voldoende aanleiding om te schrijven: „Er schijnen vrijzinnigen te zijn enz." Dit wil voor mij zeggen, dat dit meer is dan een praatje van de straat, dat de bacil reeds te veel zijn verderfelijken invloed heeft kunnen voortzetten. Bovendien, aan de ouders der Meisjes-U.L.O. is reeds genoeg tegemoet ge- komen als minderheid, laat ook de meerder heid baas zijn in eigen huishouden. Mijn tes te wenschen voor het behoud van dc Meisjes- U.L.O., maar verder blijf op eigen terrein Met dank voor de opname. Uw. dw. C. DAALDER. Lid C. v. T. op het L. O. Snaarmansiaan 119. VOETBAL. Bloemendaal—Alcmaria Victrix 1—4. Met een invaller voor Hartland trok Alc- maria gisteren naar Bloemendaal om de club van dien naam voor de competitie te bekampen. De sportieve ontmoetingen tegen d-eze club mogen zich steeds in groote be- langstelling verheugen en o-ok ditmaal wa ren vele Alkmaarders meegetrokken Zij zijn van een zeer interessante partij voetbal ge- tuige geweest. Onder leiding van scheids- recnter Hollander stelden de elftall-en zich op. Burger viel in voor Hartland terwijl Bloemendaal een invaller had voor haar be kende spil. In de eerste helft speelde Alc- maria tegen wind. Zij had echter over't ge heel het beste van't spel. Doordat de midden- linie zeer dicht achter de voorhoede mee ten aanval trok, word Bloemendaal eenigszins ingesloten, maar daardoor weren de snelle uitvallen van Bi. zooveel te gevaarlijker, want soms stond de voorhoede plotseling voor de twee backs, waarvan vooral de in valler nog lang niet safe was. Erdsieck was echter op zijn post. Ondanks het mooie com- binatiespel langs den grond, dat de midden- lime en speciaal Roozendaal liet zien bleven doelpunten uit. Verschillende kansen gingen verloren. De Bl. keeper, goed gestcund door Bakker en IJffs, wist wat gevaarlijk was te verwerken. Toen er ruirn tien minuten ge- speeld was kreeg Bl. tot tweemael toe een corner te nemen. De tweede maal werd de bal prachtig voorgezet en keihard sehoot de linksbinnen in. Wat Alcmaria ook deed, ze kon er voor de rust niet in slagen den achter- stand in te halen. Een prachtschot van Bos vanuit het midden gelost gaf den Bl. keeper de grootste moeite. Doeschot viel eenmaal toen er een mooie kans was en kon niet vlug genoeg opstaan. Een volgende maal sehoot hij juist tegen de paal. Zoo kwam de rust met 1—0 voor Bloemendaal. De gastheeren hadden voor de rust alle krachten moeten geveti om het tempo van Alcmaria bij te houden en dat wreekte zich in de tweede helft. Alcmaria kwam steeds meer in't offensief, de middenlinie bleef wat meer achter en't spel werd open gehouden. Elfring en Bos deden zich van hun beste zij de kennen. Na 7 min. was d'e stand1 gelijk. Elfring kopte een voorzet van Bos op de juiste wijze in. Van toen af ging het steeds vlotten. Steed's weer kwam de Alcmaria- voorhoede terug. Eenmaal ging Bos den bal in de aehterhoede halen, dreef over't gehee- le veld prachtig op, zette voor doel en Mul ders sehoot onhoudbaar in. Mooi werk. Geen twee minuten later was het 31 door Mul ders, die met een magnifique hard schot, vlak onder de lat de Bl. keeper passeerde. Het geheele elftal speelde daarna met het grootste zelfvertrouwen en ook de backs wa ren thans* uitstekend. Toch ontstonden nog een paar maal gevaarlijke momenten voor het Alcmariadoel, maar Erdsieck weerdte zich kranig. Na een half uur zette Bos weer mooi voor en Elfring had weinig moeite heel kalm in't doel te plaatsen (1—4). Daarbij bleef het en toen de scheidsrechter eindigen floot had Alcmaria een verdiende overwin- ning behaald. Het geheele elftal heeft enthousiast ge- werkt. Erdsieck was in besten vorm. Ooms vooral na de rust heel goed. Burger kwam in de tweede helft goed in. De middienlinie heeft een schitterende wedstrijd gespeeld. Roozen daal was in kampioensvorm. Porssius werkte bard en kopte weer buitengewoon. Hij steun- de goed. Klinkhamer blijkt meer en meer een voortreffelijk aanwinst te zijn voor de half linie. Voor waren Bos, Muldbrs en Elfring schiterend op dreef. Voor de rust wilde het niet goed gelukken, daarna zooveel beter. Het doorzetten van Bos viel op, de voorzet- ten van Jan waren zeer mooi en Mulders deed mooi werk. Hij was zeer actief, had goede balcontrole en sehoot gevaarlijk. Schuit vormde een zeer nuttige schakel tus schen voorhoede en middteniinie en Doeschot plaatste de bajlen zoo zuiver mogelijk. Enke- le overtredingen ontgingen den scheidsrech ter die eenmaal het publiek, dat zich met de rechtspraak bemoeide, een waarschuwing gaf. Bloemendaal beschikt over een uitmunten- de verdtediging. In de middenlinie werd de spil zeer gemist De voorhoedte is wel snel, doch 't schieten is heel slecht De beid'e andere wedstrijden, die in 2 A. doorgingen hadden dte volgende resultaten. HaarletnK. F. C. 1—1 HelderSchoten 3—1 De stand is nu Haarlem 13 K. F. C. 12 Alcmaria 12 Zceburgia 12 West-Frisia 11 geworden als volgt: 8 3 2 30—16 19 Hcider Hollandia Blo-emend. V. V. A. Schoten 12 12 12 4 1 2 1 2 3 5 5 8 24—17 16 35—25 15 32—15 14 34—24 29—44 24—31 21—30 31—30 23—41 13 10 9 9 7 6 Alcmaria II speelde gisteren tegen Hol landia II en verloor met 6—2. Het elftal was niet volledig. Hollandia speelde fanatiek, mede omdat het elftal nog kampioenskansen heeft. Verdere uitslagen N. V. B. zijn: 't Gooi—D. F. C. 6—2 Stormvogels—R C. H. 1—1 Bl. Wit—H. V. V. 1—5 V. U. C.—Sparta 13 Excelsior—Sparta 12 2 B. D. E. C.—Velox 2—1' Kampong—Z. V. V. 0—l1 Donar—A. F. C. 2—8 H. V. C.Voorwaarts 31 3 A. SloterdijkT. O. G. 09 Reserve 2 A. A.F.C. IIStormvogels II 3-1 Bi. Wit IIIV.V.A. II 3—1' H. B .S.—Feijenoord 0I H. F. C.—A. S. C. 2—0 Z. F. C.-U. V. V. 2-2 V. O. C.Hilversum 15 Edo—Spartaan 4l1 Afd. III. Robur—'V**-» 4—l! DotoZ. A. C. I1 EnschedeE. Boys 20 Wageningen—Go Ahead 3—2 Afd. IV. M. V. V.Eindhoven 2I BredaniaWillem II 05 Noad—N. A. C. 3—4 B. V. V.-^Rcerniond 2—3 PhilipsWilheimina 70 Afd. V. G. V. A. V.—W V. V. 2—4 Velo-citasFrisia 70 LeeuwardenG. V. V. 42 VeandamBe Quick 24 V. A. F. C. I—Uitgeest 1 4—1. V. A. F. C. deed goed werk door een van haar grootste concurrenten met flinke cijfers te kloppen. De voorhoede van V. A. F. C. was produc- iiever als ooit te voren. In de 10 wedstrijden heeft zij 39 doelpunten gemaakt en 22 tegen. Over de wedstrijd het volgende: Uitgeest onderneemt al dadeiijk eenige goede aanvallen doch Kooge laat zich direct van zijn goede zijde zien en houdt zijn doel op schitterende wijze schoon. V. A. F. C. komt nu, hoewel tegen wind spdende, mooi combineerend opzetten en met een pracht doelpunt nemen zij reecfe na 10 minuten spelen de leiding. Dit geeft Uitgeest aanleiding er nog een schepje op te gooien, doch de achterlioede van V. A. F. C. houdt kranig stand. De aanvallen van V. A. F. C. zijn niet zoo talrijk, doch gevaariijker, daar de spil (W. Donders) het spe! goed open houdt en steeds de vlcugels aan het werk zet, waardoor dan ook de stand wordt opgevoerd tot 3—0. ■Hierin komt tot de rust geen verandering. Na de rust is de wedstrijd niet zoo span- nend. V. A. F. C. vat het nu wat kalm op, terwijl Uitgeest sehijnbaar wat afgemat is, waarschijniijk is het veld hun wat te groot. Het te kalm opnemen van V. bezorgde hun evenwel een tegenpunt, wat Uitgeest volko- men verdiende. Veel pleizier heeft Uitgeest hier evenwel met van gehad, daar V. A. F C. kort daarop er 41 van maakte, waarna scheic'.srecliter Porssius, welke goed voldeed, het emde floot. V. A. F. C. had invallers voor Jacobse en Vink. Kuis en Godijn waren waardige plaatsvervangers. Voor de competitie speelde Vrone I van St. Pancras tegen Hollandia IV van Hoorn. Uitslag 61 voor Vrone. Zondag had1 op het D. T. S. terrein een belangrijke wedstrijd plaats tusschen D. T. S.N. Niedorp L Beide elftallen bezetten respectievelijk de le en 2e plaatsi met 2 pun ten verschil. De uitslag was 41 in het voordeel van D. T. S. D. T. S. staat nu met 3 punten verschi! bovenaan en heeft daardoor een mooie kails op het kampioensehap. V. V. H. I te Heiloo speelde gister tegen West-Frisia III te Enkhuizen. Heiloo won met 70. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende dte hoogste en laagste prijzen van •sommige artikelen. Markten van Maandae 3 tot en met Zater- dag 8 Januari. Kippen per stuk 1.252.25, Kuikens per stuk 0.403.50, Eenden per stuk 0.702, Konijnen per stuk 0.30 4, Eendeneieren per 100 stuks 7.30, Kip- peneieren (groothandel) 7.758.50. idem kieinhandel f 5.50—/ 8.50, boter (It soort) per SA K.G. 11.10, 2e soort 0.85—/ 0.95, slachtduiven 0.150.20, jonge kippen 1.752.75. ALKMAAR, 10 Januari 1927. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen: 38 Vette koeien 160450, 6 Vette kalveren 80130, Vette kalveren p. ned. pond 1.401.70, 35 Nuchtere kalv. slacht per stuk van 1026, 8 Vet- te Schapen 28—/ 30, 723 Vette Varkens zware p. ned. pond1 0.660.68, Zoutei* 0,66-/ 0.68. v H WILLERS, Verdronkenoord 117. 13 9 1 2 2 4 4 4 6 6 6

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3