OE LANGE DE MORdAZ Gredieten - Deposito - Effecten Radio«hoel(je LAWGESTRAAT 49 - ALKMAAR Unites land Stadsnaeuws Vrijdag, 14 Januari. tfrlversum, 1050 M. 12.— Polrtieberichten, 6:6.45 Uitvoering, te geven door het banjo- en mandoline-kwartet „Siraona". 6.467.45 Vervolgles en conversatieles Fransch. 7.45 Politieberichten. 8.10 Derde les vanwege het Onderwijsfonds van de Binnenvaart. 8.45 Nutslezing van Dr. E. H. Biichner, privaat- docent aan de Universiteit te Amsterdam over Energie en stof in dienst van den Mensch. 10.Persberichten. 9.30 Avondconcert door het H. D. O.-orkest, onder leiding van N'ico Treep. Soliste: Andrine Savelli, coloratuur- rangeres. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Daven- trykwartet en solisten (contra-alt, tenor, bari ton, piano). 12.50 Orgelconcert van de St. Mary-Le-Bow kerk. 1.20—2.20 Orkestcon- cert. 3.20 Concert. Daventry-kwartet en solis ten (bariton, mezzo-sopraan, celo). 4.20 Cau serie over Mou&sorgsky met pianomuziek-ill 4.40 Concert (vervolg). 5.20 Causerie. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orke9teoncert. 6.50 Weer- •bericht, nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Le- zing: Seen on the screen. 7.35 De 48 prelu des en fuges van Bach, pianomuziek. 7.45 fLezing: Further explirations. 8.05 Kamermu ziek van Brahms (2 violen, viola, cello). Mrs. Withers, piano. M. Raphael, bariton. 9.20 iWeerbericht, nieuws. 9.35 Causerie Ratio nal Memorial to Queen Alexandra". 9.50 ,,The chocolate soldier", opera bouffe in 3 acten van O. Strauss. 11.2012.20 Dans- muziek van Cafe de Paris. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 10 50— 11.20 Persberichten en muziek. 12.502.10 Concert. Orkest Gayina en Mme. Daumas, zang. 5 05—5.55 Literaire matinee. Decla- matie, zang, piano- en vioolmuziek. 9.05 10.501 Concert. Orkest en solisten. Kbnigswusterhausen, 1300 M. en Berlijn '484 en 566 M. 1.507.20 Lezingen en les sen. 7.50 Kamermuziek. Tito's van Beetho ven door het Mahlke-trio (piano, viool, cello) 8.50 Vroolijke orkestmuziek. 9.50—11.50 Danstmuziek door het orkest Ette. Langenberg, 468.8 M. 10.2011.50 Or kestconcert. 3.505.20 Concert door het klein-orkest. 8.509.50 Concert. Elberfelder kamerkoor. K. Katzman, sopraan. G. Rating, piano. Hamburg, 394.7 M. 1.25—2.10 Kamermu ziek. 3.36—4,20 Kamermuziek. 4.20—5.15 Sprookjesconcert. 5.206.10 Vroolijk con cert. 7.20—11.15 Anton Bruckner-avond. Or kest en koor. Brussel, 509 M. en 'Antwerpen 266 M 7.50 De Radio-courant. 8.2010.50 Opera- avond. Versterkt orkest en solisten. DOOR HET WATER VERZOEND. Wandelende op de Stadhouderskade te Am sterdam op het pad waar anders de ru iters bun paarden doen steigeren, ontstond gister- avond tusschen een verloofd paartje oneenig- heid. E>e jeugdige man, die zich door het twistgesprek vermoedelijk diep ongelukkig gevoelde, trok zich diit zoo hevig aan, dat hij zich van zija verloofde losrukte en zijn toe- vlucht in het kille nat ging zoeken. Hij was echter een goed zwemmer en het koele water bracht hem dermate tot inlceer, dat hij besloot van deze omstandigheid partij te trekken en naar den wal te zwemmen. Hij gaf er liever de voorkeur aan, een of meer mzietjes te heb- ben met zijn verloofde, die door de ontstelte- nis de oneenigheid allang weer was vergeten, dan de rust te moeten vinden op den modde- rigen bodem van de Stadhouderskade. Een droog pak, hem door de politie ver strekt en de^ belofte van zijn aanminnige ver loofde, dat zij nooit meer ruzie zou zoeken, maakte de jongeman vol illusies en gelukkt- ger, dan hij ooit was geweest. BANKBILJETTEN VAN 40 en -60 VERVALLEN. Naar het „U. D." verneemt, zullen de bankbiljetten van 40 en 60 mcttertijd vervallen, terwijl nog een nieuw biljet van 50 zal worden ingevoerd. - Hierin zou de oplossing te zoeken zijn, waarom de biljetten van 20 zijn uitgege- ven. ONTSLAG BIJ HUWELIJK. De gemcenteraad van Maastricht heeft een verordening vastgesteld tot het verleenen van ontslag aan onderwijzeressen wegens het aangaan van een huwelijk en aan onderwij- zers en cmclerwijzeressfn wegens het berei- ken van een bepaalden leeftijd. De S. D. A. P.-fractie stemde tegen. STEENKOLEN AANGEBOORD BIJ GROENLO, Reeds is gemeld, dat bij de boring Rein- sink" ten Westen van Groenlo door de Ned. Maatschappij tot het verrichten van mijn- bouwkundige werken „Heerlen" een zoutlaag was aangebord van 300 M. dik. Thans ver neemt de Tel., dat door deze maatschappij bij de boring „Hupsel" ten Noorden van Groenlo een steenkolenlaag is aangeboord ter dikte van ruim 114 M. De steenkool is van uitstekedne kwaliteit en heeft een hoog gas- gehalte. STERKE WAS VAN MAAS EN N1ERS. Tengevclge van den overvloedigen regen- val in de laatste weken zijn de rivieren de Maas en de Niers sterk gewassen; de lande- rijen, in deze streek aan beide rivieren gele- gen, zijn overstroomd HET DRAMA TE ZUN'DERT. Men meldt uit Breda aan de N. R. Ct. Naar aanleiding van het nachtelijk dra ma te Zundert, waarbij C. van Meer in zijn cafe door een marechaussee is doodgescho- ten, en mede naar aanleiding van het feit, dat over dit geval verschillende lezingen ge- geven worden, zijn wij naar Zundert gegaan en hebben daar een onderzoek ingesteld. Het eerst hebben wij ons begeven naar het huis van Van Meer en daar de 20-jarige dienstbode gesproken, die bij het gebeurde tegenwoordig is geweest. Zij vertelde het vol- gende en verklaarde, voor de waarheid van haar meedeelingen in te staan: Omstreeks 3 uur's nachts werd er op de voordeur geklopf, toen zich in de kamerkeu- ken achter de gelagkamer bevonden drie mannen, twee uit Ginineken en van Meer, be- nevens de vrouw en de dienstbode. Er ston- den twee marethaussees met licht. Van Meer en zijn vrouw deden open. Een der marchaussees zeide dat hij in de achterkamer wilde, waarop v. M. riep: Eerst het bevelschrift van den bnrgemeester too- *nart maar rnTUSsdhen werd v. M. door deh •marechaussee gestompt door de dear, die via de gang toegang verleent tot de achterka- merdceuiken. Toen duwde v. M. terug en sloegen de manechaussdes met burn gueinii- stoJc. Ziji sloegen v. M. in de achterikamer, waar hij neenviel. v. M. richtte zich op en ikwaim in het cafe terug. De wacbtmeester Koolen riep toen: Ik schiet je dood! v. M. had vol'gens de uitdiruikikelijike verklaring van de dienstibode niets, dlus ook geen mes, in de hand. Er wend toen door K. geschotem, weilk schot voligens de dienstbode v. M. in het been trof. v. M. viel nabij de kachel, waar oOk zijin pet ierechit kwam. Daanna schoot, volgens het meisje, de andere mare chaussee, Claassen, Zij zag ecbter niet, waar dit tweede schot trof. Toen werd een derde schot gelost door I<., dat v. M. in het boofd doodelijk trof. Wacbtmeester K. is toen volgens 'het meis je naar de keuiken gegaan en kwam vandaar teruig met zijn pet en een mes in de hand, welk mes K., volgens het meisje bij bet lijk neerwienp. Het was een mes der familie v. M. Wij hebben ons daarna gewend tot iemand, met het politioneel vooronderzoek belast. Deze gaf ons eerst een heel verhaal1, waar bet gezelschap in den nacht en den voor- nacht zooal geweest was. Op onze vraag, of v. M. goed stond aangeschreven, kon hij niet ja en niet ncen antwoorden. Het was hem be- kend, dat er in hi t cafe clandestien drank ver- kocht werd; men had er geen vergunning. Het gezelschap was ook nog in Achtmaal geweest, waar het een vriend had wegge- bracht, en doordat zij daar den auto onbe- heend hadden laten staan was die aandacht der marechaussees op 'hen gevestigd.. Toen de marechaussees opinerkten, dat men een auto tooh niet obbeheerd mag laten staan, moet v. M. zeer boos geworden zijn. De marechaussees hebben hen toen gevolgd naar het cafe te Zundert. Daar onze zegs- man niet persoontijk gezien heeft wat er in het cafe gebeuird is, kon hij niet zeggen of de verklaringen van het meisie juist zijn, maar hij had sterk den indiruk, d.t aan die verkla ringen de fantasie niet geheel vreemd is. In ieder geval, zeide deze zegsman, moet er een zeer hoogloopende ruzie zijn geweest. Nog vernamen wij, dat het seotie-onderzoek heeft uitgewezen, dat het eerste schot in het I'ijf moet zijn terechtgekomen en doodelijk is geweest, dit in tegenstelting met de verkla ringen van het meisje. In ieder geval zijin er drie schoteo gelost. Onze zegsman zeide, dat Claassen niet gesehoten heeft, afleen Koolen. Wij zij® daarna nog naar de marechaus- seekazerne geweest, waar men ons niets mocht zeggen. Afleen verklaarde ons daar de marechansee Claassen, dat het optreden ten voile gewettigd is geweest. gen, tevens confroleerend! deslcundfge van die regeering van de kinderen, die in de ver- achiiende va cantiek olonies van ons land zijni opgenomen, over den gezondheddistoestandi der schoolkinderen in de veenstreken van Z.-O. Drente? 2. Is de minister, na kennisneming van het oordeel van dezeo 'bij liitstek deskundige, die in verband met een bezoetk aan scholen in de gemeente Emmen spreekt van. „de zwaarste vormen van kinderelliende", die hij ooit heeft waargenomen, niet van meenieg, dat ales moet worden gediaan, om hier zoo snel en zoo voledig mogelijk te helpen, ten' einde den algemeenen gezondheidsdienst van deze kinderen te verbeteren? 3. Zoo ja, is de minister dan bereid, om in overleg met de vereenigingen, die zich de uit- zendilng van kinderen naar vacantiekolonies ten doel stefflen, wellke vereenigingen in de afgeloopen maanden met den steun van parti- culieren voor het kind uit de Drentsche veen streken reeds zeer veel hebben gedaan, maatregelen te beramen, om meer dan tot nu toe mogelijk was, afdoende en aigemeenc hu'lp te verleenen? 4. Indien van deze meer aligemeene hitlp- vereleeninig de geldimiddelen uit de gewone subsidies en de particuliere bijdragen niet ge- vonden kunnen worden, is de minister dan voornemens, een voorstel bij' de Tweede Kamer in te dienen, ten einde het benoodlgde bedrag van rijkswege beschikbaar te kunnen stellen? UIT DE GOMMUNISTISCHE PARTIJ. Bij het Partijbestuur van de C.P.H. is, raar de Tribune meldt, bericht ingekomeu van den heer H, Sneevliet, dat hij voor zijn lidimaatschap van het P.B. en voor ale ande re lunches in de C.P.H. moet bedanken Van den heer E. Bouwman is bij het P.B, bericht ingekemen dat hij als lid van het P.B. bedankt TE VEEL ONDERWIJZERS. Voor de betrekking van onderwijzer aan de bijzondere school in het dorpje Stokkum (Geld.) hebben zich 80 sollicitanten aange- meid DE SPOORBAAN AMSTERDAM- ROTTERDAM. Gisteren hebben de ingenieurs Maas Gees- teranus en Hoekstra, resp. chef van den weg en clicf van tractie der Nederlandsche spoor- wegen, met den trein van 10. u. 03 (trein no. 5) uit Amsterdam en met den trein van 12 u. 34 uit Rotterdam (trein no. 214) gedeeltelijk op de locomotief, gedeeltelijk in een coupe van den achtersten wagen, waaruit zij een vrij uit- zicht op de spoorbaan hadden, een inspect! e- reis Amsterdam—Rotterdam vice-versa ge- maakt. VERHONGERD. Gisteraacht vonden eenige politieagenten in ac Molenshaat te Roosendaal een zwer- ver. die van uitputting was neergevallen eu niet meer op kon staan. De agenten brachten d«i man, H., uit Terneuzen, naar de hoofd- wacht, waar een dokter totale verhongering vaststelde en de overbrenging van H. naar 't ziekenhuis nocdig oordeelde. Daar is de man eenige uren later overleden. VERORDENINGSBEVOEGDH'EID DER PROVINCE. Voor het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch is de bekende strafzaak behandeld tegen mr. F. S. M. Rits, te Amsterdam. Mr. Rits was door den kantonrechter te Weert veroordeeld tot geldboete, wegens over trading van het polilic-reglement op de we- gen der provincie Noord-Brabant, waarvan art. 32 bepaalt, dat fcestuurders van motor rijtuigen signalen met een hoorn moeten ge- ven, telkens wanneer zij passeeren een kruis- punt, een brug, een kromming of een voet- pad. In hooger beroep kwam de zaak voor de rcchtbank te Roermond, die den verdachte ontsloeg van rechtsvervolging, van oordeel zijnde, dat de Prov. Staten van Nocd-Bra- bant door't gestelde in art. 32 waren getre- den buiten hun bevoegdheid, daar de Rijks- wetgever dit onderwerp bij art 13 eersie lid van het Motor- en Rijwieireglemait reeds aan zich had getrokken. Mr. Rits betoogde op denzclfden grond voor den Hoogen Raad, dat art. 32 van het politie-reglement verbindende kracht mist en hij dus terecht dor de rechtbank is onislagen van rechtsvervolging. De Hooge Raad verwees de zaak naar het Gerechtshof, alhier, om op het bestaande hooger beroep opnieuw te v/orden behan deld. Het Gerechtshof heeft mr. Rits ter zake ontslagen van alle rechtsvervolging. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DE SCHOOLKINDEREN IN DE VEENSTREKEN. Mevrouw De Vries—-Bruins, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van arbeid, hari'del en nijverheid de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister keninis genomen van het oordeel van professor Scheltema, hoog- leeraar in de kinderffeneeskunde te Gronin- Naar men ons mededeelt. hebben de heeren geen enkele afwijking op die baan geconsta- teerd. KORTE BERICHTEN. De vrouw van dan landbouwer R. te Zeddam bij Delden is een paar dagen geleden in haar woning in het vuur gevalkn, Zij is thans in het ziekenhuis te Delden overleden Te Harem, bij Terapel (Gr.) is gisteren de schipper B. in kettingwerk verward ge- raakt en doodgeknepen. Te Herten bij Roermond is gisteraacht ingebroken in de pastorie. Er is eenig geld ontvreemd. Gisteraacht is te Roosendaal ingebroken bij den winkelier v. d Vorst in de Nispen- sche straat. Uit de etalage zijn tricotgoede- ren ontvreemd. Gistermiddag is een goederentrein, van Den Bosch naar Helmcmd, halverwege Erp- Gemert uit de rails geloopen. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd, doch er is materieele schade Het verkeer heeft eenige uren oponthcud gehad. Zoowel de exploitatie-commissie van het Spaarbankgebouw als het bestuur van de Protestantsche Werkliedenvereeniging Gus- taaf Adolf te Tiel hebben geweigerd, hun zaal beschikbaar te stellen voor het vertoonen van de film Potemkin. E>e politie te Tiel heeft een zak met mollenvellen in beslag genomen van een op- kooper, die uit Maas en Waal kwam. OM DEN INDUSTRIEELEN VREDE IN ENGELAND. In een rede, welke Arthur Henderson, mi nister van binnenlandsche zaken van de vroe- gere 1 abour-regeering, te Falkirk heeft ge- houden, heeft hij gesproken over den indus- trioelen vrede. Hij deed daarbij het denkbeeld aan de hand, dat de premier de vertegenwoor- digende lichamen van den arbeid en van het kapitaal bijeen zou roepen in een conferentie, staande onder het voorzitterschap van den speaker van't Lagerhuis, teneinde de gehee- le industrieele situatie te bespreken. De deel- nemers aan deze conferentie moesten, zoo stelde de vroegere minister het zich voor, niet alleen de betrokken partijen vertegenwoordi- gen, doch hierin moesten ook zitting hebben wetenschappelijk onderlegden, zoowel op het gebied van de staathuishoudkunde als van ffnancifin. Gister zijn de voorstelleh van HendSrson besproken en er kan worden meegedeeld, dat die meeningen daarorntreut van werkgevers- zijde verdeld zijn. Terwijl sommige ze goed- keuren, staan anderen er sceptisch tegenover; Lee bijv., de secretaris van de associatie van mijneigenaren, is van meening dat deze licha- roen te politiek getint zijn. Hij is van meening diat industrieele kwesties het best op indus- tribele basis kunnen worden behandeld, het- geen ook de beste waarborg is voor den in- dustrieelen vrede. Ook aan vakvereenigingszijde loopen de meeningen uiteen. HOOG WATER. Uit TjechoSlowakije word't een sterke was van de rivieren gemeld. Volgens uit de Bo- heemsche dorpen ontvangen berichten is voor hedenochtend te Dresden een zeer hooge waterstand te verwachten, Uit Gdrlitz woidt gemeld, dat de Neisse sterk gestegem is en het omringende land heeft overstroomd. Door de aanhoudende regens en het smel- ten van de sneeuw op de Lausitzer bergen is het stroomgebied van de Spree, het Spree- wald en de omgeving van Bautzen over stroomd. ZEGELVERVALSCHE'RS A'ANGE- HOUDEN. Door de recherche te Spandau werd' de werkplaats ontdekt van p^sonen, die zich se- diert October 1925 bezig nielden met het na- maken van zegels voor de invaliden- en per- soncelsverzekering. De vervalscher, een 36- jarig typograaf, Fritz Gottlieb, die reeds verscheideme malen werd gestraft, alsmede de verkoopers van de vervalschte zegels, twee handelsbedienden, een boekhoudster en een kassierlooper, zijn gearresteerd. Alle machi nes en gereedschappen zijn in beslag geno men. He aangehoudenen, die reds een bekente- nis hebben afgelegd, verklaren uit financiee len nood tot hun daad te zijn gekomen. HET JONGSTE INCIDENT. IN HET BEZETTE GEBIED. De beide Fransche soldaten, die zich in den avond van 8 Januari aan de gemelde aanval- len hebben schuldig gemaakt, zijn herkend en gearresteerd. Volgens een mededeeling van het Fransche opperbevel zullen zij voor een Franschen krijgsraad terechitstaan. DE OPSTAND IN NICARAGUA. Naar uit Managua wordt gemeld, zijn d? Amerikaansche marinetroepen de rivier dr Escondido 60 Engelsche mijlen stroomop- waaris getrokken, om ook in het centrum van Nicaragua een neutrale zone te stichten. De Chileensche afgevaardigde. heeft in de Kamer voorgesteld een resolutie in te dienen, waarin van de regeering wordt geeischt, dat deze een protest te Washington zal indienen tegen de interventie van de Vereenigde Staten in Nicaragua. GROOTE BOSCHBRAND IN DE OOST-PYRENEEeN. Het grootste deel van het uitgestrekte bosch nabij Amelieles-Bains in de Oostelijke Pyreneeen is door brand verwoest. Een af- dteeling Senegaleesche troepen heeft hulp verleend aan de gendarmerie en de bevolking bij dte pogingen om den brand te blusschen. Naar gemeld wordt, is de schade buitenge- woon groot. AARDSCHOKKEN AAN DEN RAND. Als gevolg van de den laatsten tijd in he- vigheid toenemende aardschokken aan den Rand'en in Johannesbrug, waardoor reeds ettelijke menschenlevens zijn verloren ge gaan en groote materieele schade wordt aan- gericht, heeft d'e regeering der Zuid-Afri- kaansche Unie thans besloten, eene perma- nente ccmmissie van onderzoek in te stellen. In de week van 6 tot 12 December zijn niet minder dan 19 aardschokken, als gevolg van mijnstortingen geregistreerd. HITTEGOLF IN ZUID-AUSTRALIe. In Zuid-Australie woedt thans een hittegolf erger dan men in 15 jaar heeft meegemaakt. Te Adelaide is de maxim um-temperatu ur 109 gr. De meteorologen verwachten, dat de eerstkomende dagen geen verandering zullen brengen. Er worden vele sterfgevallen ten gevolge van de hitte gemeld, vooral onder bejaarde personen. Van de 35 slaehtoffers van Maandag en Dinsdag waren er een van 91 jaar en tien van 80 tot 89 jaar. In 1858 heeft een hittegolf negen d'agen g°duurd, met een gemiddelde temperatuur van 110 gr. en een maximum-temperatuur van 116.3. Op het platteland' zijn eenige branden uit- gebroken. KO'RTE BERICHTEN. Naar uit Warschau wordt gemeld, zou Polen om een daling van de graanprijzen te bewerkstelligen, het heffen van uitvoerrech- ten voor granen overwegen. De Belgische minsterraad heeft beslo ten tot opheffing van d'e besluiten, waarbij een belasting was gesteld' op het verblijf en de vertering van buitenlanders in hotels en kamers. Kellog, de Amerikaansche staatssecre- taris van buitenlandsche zaken, verklaart in een bij senaatscommissie voor buitenlandsche zaken ingediend document, dat het voorne mens bestaat om Latijnsch-Amerika en Mexico te gebruiken als bases voor een com- munistische actie tegen de Vereenigde Staij ten. Uit New York wordt gemeld, dat al- daar het uitbreken van een revolutie in Honduras wordt verwacht, aangezien d'e re geering van dien staat den Conservatieven President van Nicaragua Dias erkend heeft. Gemeld wordt, dat in verband met den lOOsten sterfdag van Beethoven een speciaal daartoe in het leven geroepen organisatie in de Vereenigde Staten einde Maart een „Beethoven-Week" zal doen houden, om de meesterwerken van den grooten componist ook bij de breed'e massa des volks ingang te doen vinden. Inbrekers hebben zich toegang versehaft tot het paleis d'er Coburgers te Weenen. Door de kelders zijn zij binnengekomen. Op de eerste verd'ieping forceerden zij een brand- kast en .roofden daaruit een groot aantal kostbaarheden, familiekleinood'ien en een aanzienlijk bedrag in geld. Aan de Zwarte Zee is plotseling een kleine kpdde wisenten verschenen. De diet en, dtders in Aropa vrijweT uitgeroeld, zijn blijikbaar uit d'e Kaukasische bergen geko men. Ter beseherming der wisenten tegen jacht e. d. zijn d'adtelijk maatregelen genomen. BRANDJE. Vanmorgen omstreeks 10 uur ontdekte men, dat er zeer veel rook opsteeg uit den schoor-: steen boven het perceel van den heer C. H. Ranzijn, schoenmaker, wonende Oudegracht 236a alhier. De brandweer werd gewaarschuwd, die spoedig daarna met den kleinen slangenwa- gen ter plaatse was. Een slang werd uitge- legd, maar met bet oog op den geringen om- vang van den brand werd geen water gege- ven. Met zout uit den kruidenierswinkel van den heer Pastoor werd het vuurtje spoedig gebluscht, waarna de schoorsteen afgebroken werd en de brandende kachel uit elkaar werd gehaald. Er was veel belangstelling van de zijde van het publiek. R. K. VOLKSPARTIJ. De afdteeling Alkmaar en omstreken van de R. I<. Volkspartij hield Woensdagavond een vergadering in „De Nachtegaal" aan de Lan- gestraat, alhier. Door ontstentenis van den voorzitter presi deerde de heer G. Smits van Heiloo. De ven gadering was goed bezocht. Bij de behandeliog der ingekomen stukken wei'd door den secretaris mededeeling gedaan over de resultaten van het oprichten van afdeelingen in dit gewest. De verdere af- wikkeling werd aan het bcstuiir opgedragtn. Van den voorzitter, den heer H. Krieien, was een schrijven ingekomen, waarin hij zijn bedanken motiveerde. De voorzitter bracht hem dank voor wat hij heeft gedaan voor de afdeeling, hoewel hij niet de leider was, dien men zich had voorge steld. Van de afd. Amsterdam was een schrijven ingekomen omtrent het secretariaat van het Partijbestuur. De afdeeling was. van oordeel dat de heer Klerks beter de belamgen van de partij behartigde en veif ocht dit kenbaar te maken. De voorzitter stelde voor om dergelijke za ken te behandelen op het partijeongres en geen adhaesie te betuigen. Hiertoe werd be sloten. Het bestuur stelde voor het aantal be- stuursleden van 6 op 7 te brengen, waartoe werd besloten Als candidaten werden ge steld de heeren Stet, Goudsblom, Schoenma- kers, Mosk eti Basch. Gekozen werden de heeren G. Stet, J. Goudsblom en C. Jonker. die, voor zoover aanwezig, de benoeming aanvaardden. Verkiezing voorzitter. De voorzitter stelde voor als candidaat voor de functie van voor zitter de heer S. van de Wakker, doch de ver gadering wilde den volijverigen secretaris niet missen. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur hiervoor een oplossing had gevenden. Als voorzitter werden aangezocht de hee ren Smits en Vrouwe, doch de eerste stelde zich onder geen voorwaarden beschikbaar. Hij was met werk overladen en meende ook, dat de voorzitter een Alkmaarder moest zijn. Na eenige verdere besprekingen werd geko zen de heer S. v. d. Wakker, die zich deze benoeming liet welgevallen. Hierna had de bespreking plaats over ver kiezing voor de grosliist voor de verkiezing van de Provinciate Staten. De heer v. d. Wakker gaf een uitemzetting hoe de num- inering geschiedt. In het stembureau wer den gekozen de heeren Veel, Belt en Ram. Bii de rondvraag werd dcor 9 personen het woord gevoerd O a. werd gevraagd wat het Noord-Hollandsch Dagblad beoogde met de bespreking bestuur Staatspartij, Volkspartij en den heer Kuiper. Ook kwam ter sprake't vormen van een verkiezingsfonds. Wat het eerste betreft meende de voorzit ter, dat de heeren gerust kunnen praten, mis- schien werd er iets bereikt, doch het staat buifen beide partijen en als we aansloten zou het congres toch uitspraak moeten doen; d'e afdeeling was niets belcend. In de bestuiu'svergadering van de R. K. Volkspartij is benoemd tot secretaris de heer G. Smits van Heiloo en tot penningmeester de heer G. Stet te Alkmaar. ONDERBREKING STROOMLEVERING In verband met de te verrichten werkzaam- heden in het schakelstation aan den Helder- scheweg alhier, zal de electrische stroom he- dennacht van 3 tot 4 uur worden onderbro- ken LICHT OP! Hedenavond voor riiwielen en motorrijtui gen te 4.41 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later COMMISSIE VAN BEROEP. WACHTGELDREGELING. Verwijzende naar een annonce van boven- genoemde commissie in ons blad van gister, vermelden wij, dat er een stemming voor een lid van die commissie zal plaats hebben op Maandag 17 Jan. '27. Men leze de desbereffende advertentte, waarnaar wij gisteren verzuimden te ver- wijzen. OPERA-CONCERT. De Italiaansche opera, directeur Cav. M. de Hondt, zal de volgende week Don dercag in Het Gulden Vlies een concert ge- ven, zooals in de maand Aug. ook gegeven werd, waarvoor de zaal toen uitverkocht was. DANCING POPULAIR. De directie van „Dancing-Populair", Laat, verzoekt ons mede te deelen, dat in de gister geplaatste advertemtie abusievelijk gezet is: „Geen orchest maar jazz-band". Dit moet zijn: „Geen orchestrion maar jazz-band". GESLAAGD. De heer J. Engelsman, dezer dagen ge- slaagd voor het examem boekhouden, afgeno- men door de vereenigimg van Leeraren in het boekhouden. behaalde ook het Mercurius-di- ploma bcekhouden. De geslaagde is opgeleid door den heel H. de Jong, leeraar boekhouden M. O. Voor het op 22 December j.l. te Amster dam door de „Federatie van Handels- en

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2