MWEM5'r Dat s liWATTA VOLLE-MELK Kim Ingezonden stukken L. Frankenberg, Alkmaar. Sfadsiiieaaw® Buitenland reoT Tiet Tiouden van enuele voorciracnten, net vrouwenkoor van „Ons Genoegen" om enkele liederen te vvillen zingen, eenige leden van „Harmcnie" voor het opvoeren van een klein tooneelstukje, terwijl ter afwisseling muziek zal worden gegeven. De heer Rus heeft zich bereid verklaard, bij voldoende deelname rta afloop van den avond een autobus te laten rijden naar het noordelijk deel der gemeente. Bij de rondvraag kwam ter sprake de ver- loting voor een Tehuis te Hoorn. Besloten werd 20 loten te nemen voor de afd. en daar- nevens 100 loten in depot te nemen. Nog werd besloten een 25-tal jaarboekjes aan te vragen. Op een desbetreffende vraag van den beer Ploeg werd geantwoord, dat leden eener afdeding bij verhuizing kunnen worden over- geschreven naar de afd. hunner nieuwe woonplaats. Nadat nog besloten was, pre- sentiegeld toe te kennen voor het bijwonen der federatie-verg., werd de vergadering door den voorzitter gesloten met den wensch voor ;!iet welslagen van den propaganda-avond. Slechts een merk kan aan de spits staan UIT BROEK OP LANGENDIJK. Maandag 10 januari j.l. gaf het Chr. Ge- mengd koor „Hallelujah", onder leiding van haren directeur de heer A. v d. Haan een uit- voering in de Ned. Herv. Kerk. De verwachtingen welke we altijd van dit koor hebben, heeft ons ook nu weer niet be- ischaamd. Wat werd er weer mooi gezongen. Vooral wanneer we noemen de nos. 2, 4, 5, S en het laatste nummer. Het kunstlievend pu bliek heeft kunnen genieten. Ook wanneer we den organist A. Vroegop hoorden, mooi was de vertolking van de twee nummers, welke hij ten gehoore gebracht heeft en directeur en leden kunnen terug zien op een succesvollen avond. Op de bestuursvergadering der Begra- fenisvereeniging „de laatste Eer", gehouden op Dinsdag 11 Jan. j.l. is onder meer het be- sluit genomen een verzoekschrift te richten aan de gemeente, om bij begrafenissen de hekken te mogen sluiten voor het publiek. De- genen die werkelijk belang stellen in den over- Wiene en de laatste eer wenschen te bewijzen, sluiten zich netjes gekleed aan achter den be- grafenisstoet bij het gemeentehuis. Maandag j.l. hield de Langedijker Groen- tenveiling een fcestuursvergadering. De heer S. de Boer Kz. opende met een woord van welkom eh deelde mede, dat de voorzitter naar Italie was in verband met de zaadwinning van reuzen bloemkool, welke daar is uitgeplant In verband daarmede was de heer A. Glas als loco-burgemeester ter vergadering, dien de voorzitter in het bijzon- der welkom heette. De voorzitter memoreerde het begin van dit jaar, hetgeen niet al te best was tengevol- ge van het zachte weer en de lage prijzen Spr. memoreerde verder nog de heerschende ziekte welke in vele gezinnen binnensluipt en deelde naar aanleiding hiervan mede, dat de ziekte-toestand van het eere-lid Zeeman van dien aard is, dat het ergste gevreesd wordt. Dit alles stemt ons droevig. maar desondanks blijven de blinders hopen dat, al isi het begin somber, het jaar 1927 een goed jaar moge zijn. Spr. wenschte den leden met hun gezin reel, zegen. Tegenwoordig waren 18 personen, waar- onder een lid van „Koophandd", de heer C. Wagenmaker was met kennisgeving afwe- zig. De keurlijst van November bevatte 10 keu- ringen en van December 7hierover werden geen op- of aanmerkingen gemaakt. In ver band hiermede werd medegedeeld, dat er in het jaar 1926 in 't geheel 189 keuringen hebben plaats gehad, tegen 142 in 1925. Bij het uitbrengen van het rapport over het nazien van het kantoor, wordt medege deeld dat in November geveild is voor een bedrag van 126659.17 waarvan voor Br. op Langend. 29435.05; Koedijk 26148.39; Zuid Scharwoude 9864.78; Zuid Schar- woude R. K. 1443.68; Ursem 4040.80; Hensbroek 9878.73; Diversen 1366 85; St. Pancras 12793.76; St. Pancras R. K. f 2639.60; Heerhugowaard .8715 77; Heerhugowaard R K. 10213.71de Scher- mer 9338.37; Oterleek 743.68. In de maand December was geveild voor een bedrag van 152161.22 en in 1926 in totaal voor 3.090.832.44, wat ongeveer 7 honderd duizend gulden minder is dan het vorige jaar. Medegedeeld werd dat thans de veiling en overkapping's avonds 6 uur gesloten wordt. De reden hiervan is dat er de vorige week enkele producten ontvreemd zijn en dat er nu steeds toezicht zal wezen zoolang de veiling open®is. Te 7 uur zal de veiling weer een cogenblik geopend worden, zoodat er dan weer gelegenheid is de vaartuigen onder de overkapping te brengen. Heden werd medegedeeld, dat het waren- huis op den proeftuin gereed is en dat er een gedeelte bezaaid zal worden met Lecerfzaad, ■waarvan de planten disponibel zijn voor de leden. Nog werd medegedeeld dat het Kalisyndi- caat bereid is een lezing te doen houden over de werking van Kunstmest met lichtbeelden. Algemeen werd dit gewenscht geacht. Bij de rondvraag vestigde de heer Muller de aandacht op den bloembollenbouw en voornamelijk op een soort reuzenbloemkool die iets eerder komt cran de tusschensoort. Spr. zei, dat er in de 2e helft van September en October tekort bloemkool aan de markt komt voor export, wat zeker ook ten nadeel is van de overige producten. De voorzitter was het volkomen met spr eens en du-Ide het verbouwen van de z.g.n. Kortpoort, welke in de 2e helft van Sept. klaar is, gerust aan te beveler., daar het meestal een gewild artikel is. Tevens vestig de de voorzitter er de aandacht op, dat het zeker gewenscht is den vroegen koolbouw in te krimpen, zoodat wij voor het land dat dan vrij komt toch weer een ander product moeten zoeken. De heer Smit vroeg of de 2 pCt. van de met-ieden genanunaaio wera, waarop oeves- tigend werd geantwoord. De heer rfe Vries vroeg naar een partij ge- le kool die afgekeurd was. De v^lingleider deelde mede, dat die kool niet onder den juisten naam was geveild, zoo dat de kooper het recht heeft, zoom partij niet te nemen. De heer Tromp bracht naar voren, dat er steeds nog enkelen zijn, die met de inventari- satie hun biljet niet willen invullen en dacht dat het goed zou zijn zulke leden te beboeten. De voorzitter gaf de heer Tromp in over- weging dat in eigen kring te bespreken en daar zoo noodig een strafbepaling vast te stellen. Mocht dit echter niet gelukken, dan is de L. G. C. wel bereid hare krachten te verleenen. De heer Gootjes bracht in bespreking het sluiten van den Twuyverweg en meende dat dit schade doet aan de veiling, niet alleen voor aanvoer doch ook voor afvoer. Daar de zaak tusschen de verschillende gemeenten thans op het dcode punt staat, meende hij dat de L. G. C. er werk van inoet maken om dien weg zoo spoedig mogelijk weer open te krij- gen. Hij stelde voor dat er op kosten van de L. G. C. den heer Wartenhorst opzichter <ran het Geestmer Ambacht gevraagd zal worden om een leekening en kostenberekening van een eenvoudig plan, dat tevens een goede verbetering zal govern Deze zaak werd zeer neutraal besproken en ieder meende, dat het de plicht is van de L. G. C. in deze stappen te doen. Het voorstel van den heer Gootjes werd met alg. stemmen aangenomen. Er zal direct uitvoering aan ge geven worden. De heer Spaans vroeg of het besluit dat een tuinder eenmaal in de veertien dagen op een bon mag verkoopen, gehandhaafd wordt. Werd bevestigend beantwoord. Verder vroeg hij of er nog veel bons in Nov. en Dee. zijn uitgegaan. Medegedeeld werd dat in Nov. 68 bons van 1000 K.G. zijn uitgegtven tegen 244 in het vorige jaar en in Dec. 464 tegen 1423 in het vorige jaar. Hiema slutting. UIT LIMMEN. De twee laatste berichten in ens nummer van gisteren, geplaatst onder het hoofdje „Uit Heiloo", behoorden tot opschrift te dra- gen „Uit Limmen". UIT EGMOND-BINNEN. In de zaal van „De Drie Egmonden" te Egmond aan den Hoef werd door den Vrijz. Chr. Jongeren-Bond. afdeeling „Egmond°', een propaganda-avond gehouden, waarin de heer P. Brakman uit Hilversum, lid van het Hoofdbestuur van den V. C. J. B., als spre- ker optrad. Uitvoerig schetste spr. het ontstaan van eene beweging onder de jongeren, als reactie op het materiailsme der 19e eeuw, dat de re- sultaten van het mcnschelijk vernuft slechts dienstbaar maakte aan het eenige doel: geld. Doch ook was deze bewegig allereerst ontstaan in Duitschland en reactte tegen het stramme militarisme, ook dat van de bur- germaatschappij. Behalve op de wilsonder- drukking in de samenleving was deze bewe ging ok een reactie tegen het kluisteren van het zieleleven in de boeien van kerkeiiike voorschriften en dogma's. Zoo ontwikkelde zich't zoogenaamde ,^nodernisme", dat bijna vanzelfsprekend weer wat veel naar een an der uiterste oversloeg. De wereldoorlog bracht de jongeling- schap in een oorlogsroes, waaruit zij echter sehrikkelij konlwaakte Alle geloof, alle ver- trouwen was verdwenen. Tom werd de idee geboren, dat voor en door het jonge geslacht getracht mcest worden het ziele-evenwicht terug te vinden. Een der uitingen van dit strevm is de V. C. J. B. Het godsdienstig karakter van de V.C.J.B. werd nader uitgewerkt met aanhalingen van dr. Roessingh, terwijl er de nadruk op ge- legd werd, dat de V. C. J. B. niet is een vereeniging, doch e«n bond, een gemeenschap van menschen, die niet naast, doch met en voor elkander leven. Nadat aldus getracht was antwoord te ge- ven op de vraag„Wat is de V C. J. B."?, verkreeg na eenige pauze ds. Spelberg van Egmond ana den Hoef het woord; Hij schetste in een aangename causerie met behulp van ee naantal lichtbeelden wat de V. C. J. B. doet. En dat is heel wat, doch in hoofd- zaak de jongeren van alelrlei rang en stand bij elkaar brengen in een sfeer van vrije ineeningsuiting en gemeenschappelijk samen- levtn, waarbij naast gepaste vroolijklieid met ernst gewerkt wordt aan een gezonde ont- wikkeling van ziels- en gelobfsleven. Allerlei foto's van bondsdagen, jongens- of meisjes- kampen, spelen, bijeenkomsten en beziens- waardigheden van het „Ooltgaardhuis" te Arnhem maaktcn het gesprokene verder dui- delijk. De heer Bosman dankte als voorzitter der afdeeling Egmond de sprekers en wekte de vrij talrijke aanwezigen op tot aansluiting of tot financieelen en moreelcn steun. UIT WARMENHUIZEN. Voor de vacante betrekking van verlos- kundige in deze gemeente hadden zich, naar wij vememen, aanvankelijk 8 sollicitanten aangemeld. Nadat 6 overgebleven sollicitan ten waren opgeroepen, hebben zich 5 terug- getrokken. Naar de oorzaak hiervan infor- meerende, werd ons medegedeeld, dat vermoe- delijk het te lage salaris van invloed was. Naar wij vernemen zal! in den toren van de R. K. kerk alhier een nieuw uurwerk worden geplaatst, hetwelk elk kwartier zal slaan. Het nieuwe magazijn van het „Witte Kruis" is thans zoover gevorderd, dat dezer dagen het materiaal zal worden overge- bracht, (Biuten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst zeens- zins dat de redactie er mede instemt.) MUZIEKTUIN EN OPHEFFING VAN HET STEDELIJK MUZIEKKORPS. Geachte Redacteur! Naar aanleiding van he: ingezonden arti kel van den heer J. Keesen, in het nummei" van Dinsdag j.l. zou ik gaarne enkele opmer- kingen willen maken; wil mij hieiwoor gast- vrijheid verleenen. Het lijkt voor veie ingezctcnen, ook vooi aen neer J. Keesen, een maonjk probleem, zich een juist begrip te kunnen vormen van de organisatie van het St. Muziekkorps en vooral van de organisatie van den Muziek- tuin. Is hiervan de naam „Stedelijke Muziek- tuin"' misschien de oorzaak? De heer Keesen had toch kunnen weten de muziektuin bestaat reeds vier jaren dat de gemeente Alkmaar den tuin contrac- tueel verhuurd heeft aan een expl. commissie voor een bedrag, dat geheel de rente dekt van het kapitaal, dat voor de inrichting van den tuin noodig was en dat de gemeente zich bij contract verplicht heeft, in den tuin jaarliiks 21 concerten te doen geven door het Stedelijk Muziekkorps. Bij eventeuele opheffing van het St. M. hetgeen ik ten zeerste zou betreuren zal dus de gemeente eenige schadfevergoeding (waarvoor bereidis een bedrag van 2000 bepaald is) dienen te geven' aan de expl. commissie voor het derven der 21 concerten, waarin door deze commissie op andere wijze voorzien zal moeten worden. Hoe de heer Keesen er nu toe komt, om be doeld bedrag van 2000 door den Raad te willen laten bestemmen voor subsidies aan verschillende Alkm. muziekkorpsen en zang- veretnigingen, kan ik mij, eerlijk gezegd. niet begrijpen; de gemeente heeft volgens't vigee rendle huurcontract alleen rc-kening te houden met de huurster, de expl. commissie van den tuin en deze zal zeker wel niet accoord kun nen gaan met elke eventueele aanbieding doof de gemeente, van de door den heer Keesen bedoelde concerten van de Alkmaar- sche Vereenigingen, daargelaten nog de vraag, of alle vereeniginge'a voor een be paald beperkt bedrag enkeie concerten in den zomer zouden willen en kunnen geven. Tusschen twee haakjes, wil ik wel zeggen, dat hier ter stede enkele zangvereenigingen zijn, die voor een zomeruitvoering in den tuin, cen bedrag van 200 a 3CO zouden moeten vragen, om de te maken onkosten te kunnen dekken. De organisatie van den muziektuin ver- oorzaakt dus geen post vsn uitgaven zoo- als hierboven aangetoond is op de jaar- lijksche begrooting onzer gemeente. Wan neer men hierbij nu nog in aanmerking neemt, dat de gemeente gedurende de laatste vier jaren een vrij aanzielijk bedrag aan ste- delijke belasting heeft ontvangen van de ver schillende in de tuin gegeven concerten, en dit in mindering gebracnt kan worden van het totaal bedrag, dat jaarlijks voor het Sted. M. en voor de muziekschool (deze s.v.p. niet te vergeten) uitgetrokken wordt, dan zal men eindelijk toch wel willen begrijpen, dat de stichting van den Muziektuin feitelijk een vermindering der kosten voor het St. M. ten- gevolge heeft gehad en dus een voordeel voor de gemeente i? geworden. En men zal dan ook moeten inzien, dat er aan al dat geleuter (vergeef me d'it woord, maar een ander wil mij op't oogenblik niet uit de pen) over de belasting-betalende in- gezetenen en vrij entree bij de concerten van het St. M. in den tuin, maar eens een einde moet komen. De muziektuin heeft zich tot heden toe nog geheel zonder de belasting- penningen kunnen redden. En al ware dit niet het geval, zou dan een weinig der bedoelde belastingen, voor het eriderhoud van den tuin aangewend, niet te verantwoorden zijn?! Zoo neen, dan zou men, consequent, ook alle uitgaven voor het onderhoud van onze fraaie plantsoenen, wandelingen. van den Flout, 4fe hertenkamp enz. eenvoudig groote verkwisting, wegge- gooid geld moeten noemen. Doch heeft juist hieraan onze stad, de laatste 25 jaren, niet voor een groot gedeelte haar vooruitgang, haar bloei en haar goeden naam bij zoovele duizenden vreemdelingen te danken! Wat eindelijk de entree voor de 21 concer ten van het St. M. betreft, bem ik van mee- ning, dat er van een eigenlijk entree geen sprake kan zijn, wanneer men bedenkt, dat, om maar eens een voorbeeld te noemen, drie leden uit een gezin (gezi'nshoofd met twee leden) voor den prijs van slechts 2 gld. alle 21 concerten kunnen bijwonen, dat is ruim 3 ct. per persoon, per concert. Een abonne- ment voor een gezinshoofd alleen kost 1.50, dat is 7 ct. per concert. Bovendien genieten de abonnementen nog aanzienlijke reductie bij de buitengewone concerten. In vele andere plaatsen van ons land en ook over onze grenzen, waar men's zomers zoogenaamde volksconcerten geeft, op plei- nen of in plantsoenen, kan slechts een zeer klein gedeelte van het publiek evenals voorheen te Alkmaar een plaatsje op een der banken veroveren (als die er zijn), de overigen moeten staan of kunnen een stoel huren vogr minstens 10 ct. per keer. Zoo zou men dus ook van de concerten van ons St. M. kunnen zeggen, dat deze Voor het publiek gratis toegankelijk zijn, doch d'at men voor het gebruik van een stoel of bank in den prachtigen tuin, enkele eenten betaalt. Ik wil hieraan nog toevoegen. d'at er onder de 21 uitvoeringen nog 5 volksconcerten zijn, die voor ieder tegen 5 ct. entree toegankelijk zijn. En wat nu' te zeggen van al die „honder- den menschen" die bij gelegenheid van de concerten een wandeling om den tuin prefe- reeren boven een aangenaam en rustig zitje in den tuin? Moet dit misschien als een op- zettelijke demonstratie beschouwd worden tegen de zoo zeer gewraakte belastingpen- ningen, die men niet voor den tuin betaalt en tegen die verschrikkelijk hooee entree van enkele centen per concert? Dit zou toch al te kleinzielig zijn. Ofzou het nog steeds de ingeroeste sleur kunnen zijn van enkele jaren geleden, toen slechts een klein gedeelte de ware muziekliefhebbers van het publiek bij de uitvoeringen „achter de touwen" stond, en verreweg het grootste deel in den Hout rond- wandelde (of zich ook wel op allerlei andere wijzen vermaakte) en zich aan geen muziek stoorde!? Ik wil eerlijk bekennen, dat ik mij dit niet kan verklaren, tenzij men zou moeten aan- nemen, dat al die rond-wandelende Alkmaar- ders muzikaal nog zoo weinig owtwikkeld zijn, dat zij zich, voor een goed concert, niet de minste opofferingen kunnen of willen ge- troosten. Rest nog de gewraakte hooge entree (voor de abonnementen 40 a 50 ct.) voor de buitengewone concerten van vereenigingen buiten de stad. ab o. rr dte Postharmonie van A'cam. de H. T V van Haarlem, de korpsen v.-m. den Hclder, van Velsen, Hoorn, TABKLLARltSCH e, BOEKEN zijn absoluut onmisbaar in de niP'lorae boekhouding. Voor- radig' mot 3, 4^5, b, 8, 97 10, 12, 13,15,16 20 en 30 kolonnnen. Zaanstreek enz. enz. Hoc ter wereld is het toch mogelijk, dat ook hierop zoo vele aan merkingen gemaakt worden! Weet men dan niet, dat voor dergelijke concerten zeer groo te bedragen betaald moeten worden, dat de H. O. V. b.v. voor een concert 250 hono rarium vraagt, plus reis- en verblijfkosten! Zou men dan werkelijk meenen, dat de expl. commissie dergelijke uitvoeringen tegen nog lager entree toegankelijk zou kunnen stellen of zelfs geheel vooi' eigen rekening zou kun nen nemen; doch dit zou toch a! te nai'ef zijn! En het is toch ook waar, dat zeer vele muziekliefhebbers de enkele concerten van de H. O. V. en van nog enkele andere hoog- staande vereenigingen, tegen de gevraagde entrees, niet gaarne zouden willen missen. M. de R., ik hoop, dat ik met bovenstaande regelen verschillende bezwaren, door den heer Keesen en vele andere ontevredenen ge- opperd, heb kunnen weerleggen, en dat ik hen heb kunnen overtuigen van de waarheid, dat men zonder geld zeer weinig tot stand kan brengen van hetgeen goed en nuttig is en ons leven kan veraangenamen. Met welgenieenden dank voor de plaatsing, Uw dw. A. OHLEN. VERTROKKEN PERSONEN. K. Ootes, R.K., klerk Rijiksbel., v. d. Woudestraat 26, Haarlem. - W. de i/Ties, geb Groen, N.H., Schermerweg 18, ,Loosdrecht. F. J. T. Staa, R.K., vargensgezel, 2e Ka- belstraat 12, Nijimegen. D. Penninkhof, Ger., bankwerker, Overdiesttaat 24, Zaan- dam. R. G. van Nieuwkuijik, R.K., Egmon- dei-straat 12, Amsterdam. S. Meijer, Ger., Nassaulaan 40, Amsterdam. A. Overeijn- der, borstelkoopman, woonschip G 1644, Leiden. J. Overeijmder, geb. Groen, Fnid- sen 71, Leiden. L. Klangwarth, Ev., kan- toorbediende, Spoarstraat 84, Duitschland. M. Visser, D.G., dienstbode, Kenuemer- singel 11, Zaandam. L. Jaring, N.H., aroentenkoopman, Laat 149, Enkhuizen. H. F. Winmnghoff, R.K., winkelbediende. Ken- nemersingel 8, Beverwijik. C. M. Deicker, R.K., dienstbode, Emmastraat 1, Til'burg. K. H. Jansen, R.K., etaleur, Spoorstraat 30, Franikrijk. H. Dam, N.H., ass. huishou- ding,, Fnidsen 82, Amsteixlam. M. Bruns, Ev., dienstbode. Langestraat 102, Amster dam. P. C. Bos, R.K., timmerman, Baan- singel 46, Beverwijk. G. Dekker, N.H., dienstbode, Oudegracbt 72, Broek op Lan- gendijik. E. W. Stoop, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 79, Bergen. F. Glau- ner, dienstbode, Emmastraat 33, Duitsch land. A. J. Heencman, K. v. 't Veersttaat 27, 's-Gravenhage. G. A. de Boer, R.K loodigieter. Kanaaldijik 27, Amsterdam. K. Groen, R.K., boereniknecbt, Sparifjaardstraat 18, Akersloot. E. Janus, R.K., dienstbode, Magdal.straat 13, Amsterdam. T. van Elven, G.K.. dienstbode, Nassauplein 28, Cas- tricum. J. G. J. Kueter, R.K., loodgieter, Laat 138, Bergen (N.-H.) P. M. Ranshuij- sen, R.K., Nieuwpoortslaan 192, Ber gen. J. C. L. Paul, bankwerker, v, d, Kaaijstraat 3a. Ede. J. van Sijp, N.H., kantoorbediende, St. Annasttaat 7, Weesp. A. J* G. de Raat, chemiiker, Geestersingel 3, Rotterdam. W J. Cieraad, R.K., colpor teur, Tuiustraat 56, Velsen. N. Kufper, Tuinstraat 56, Velsen. H. M. Lugt'hart, N.H., kantoorbediende, Verdronikenoord 38, Gudorp (N.-H.) J. Hemmintga, L. d. H., officier L. d. H., Limmerhoek 40a, Amster dam. M. J. v. Rossem, geb. Kiene, Luth., Prins Hend'iikstraat 12, Belgie. J. C. Rernpt, teebn. ambtenaar, R. Vissdierstraat 6, 's-Gravenhage. C. Muller, proc.houder, R. Visscherstraat 16, Heemstede. H. P. E. H. Wanna, R.K., Mient 11, Den Haag. D. Wit, N.H., bloemist, Toussaintstraat 21, Berkhout. C. H. A. van de Berg, R.K., winikeljuffrouw, Ritsevoort 26, Linne (L.) J. Teenstra, 3e stuunman, Steijnstraat 43, Hilversum. P. Smit, R.K., bakker, Nieuw poortslaan 116, Egmond aan Zee. K. de Vries., N.H., metselaar, Schermerweg 18, Loosdrecht. L. A. Keppef, N.H., dienst bode, Egmonderstraat 12, Anna-Paulowna. C. Twigt, N.H., staiknedrt, Nieuwpoorts laan 170, Rotterdam. A. J. van Poppel, R.K., Westerweg 110a, Soest. A. Hout, N.H., le Landdwarsstraat 34, Oudorp. A. v. d. Linden, kruid. bediende, Eikelenberg- straat 27, Hoorro. tA. J. Vettkamp, stuca- door, le Landdwarsstraat 34, Oudorp. W. v. d. Wetering, N.H., 1. 1. verpleegster, Helderscheweg 27, Zeist. E. A. D. Keizer, N.H., dienstbode, Langestraat 88, Franeker. J. Blokdijk, N.H., scharenslijper, Keizer- straat 22, Helder, A. A. Boerma, N.H., dienstbode, Oudegracht 140, Bloemendhal N. J. Wortel, R.K., boekhouder, Laat 36a, Ned. O.-Indie. C. Lodewijiks. mach. N.S., Station-weg 134, Uithoorn. P. H. A. v. d. Hart, R.K., slager, 2e Tuindwarsstraat 19, 's-Gravenhage. A. Kooij, N.H., dienstbod-, Houttil 28, Koedijk. J. BijJo, D.G., Varne- broek 1, Lisse. H. M. C. Quack, E.L., dienstbode, Westerweg 91, Heiloo. C. H. Engeringh, R.K., slager. Magdal.straat 4, Hilve-rsum. C. J. de Vries. N.H., smid, Boomkampstraat 46a, Amsterdam. G. Bi- lars, R.K., fabr.arbeider, Druivemlaan 41, Schoten. Th. FI. A. SI enters, R.K., mon- teur, Nieuwesloot 55, Duitschland. A. Genefaas geb. Zwart, N.H., Varnebroek 37, Ned. Indie. J. Held. G.K., sigarenmaker, Boezemsingel 19, Kampen. C. Kos, R.K., dienstbode, Westerweg 35, Oudka-spel. J. Leegwater, N.H., schipper, Oudegracht 28a, Rotterdam. P. A. van Rossem, Luth., leeraar, Pons Hendrikstraat 12, Ned. Indie. P. A. Bakker, N.H., bankwerker, Tuinstraat 32, Franikrijk. C. J. van Zorge, E.L., reizi- ger. Betgerweg 7. Heemstede. J. de Jong, R.K., bakkensknecht. Spoorstraat 50, War- menhuizen. N. Vader. N.H., Siationsweg 7. Helder. A. C. W. Appelman, R.K dienstbode. Westerweg 270, Helder. J. N. van Huet, R.K.. Nieuwesloot 47, Schoten. A. de Boer, R.K., verpleegster. Patemoster- straat 14, Amsterdam. M. Jarssen, Luth., carosserie-techn., Konlngsweg 17, Duitsdh- laind. Th. Riehb R.K., dienstbode, Verdton- kenoord 57, Duitschland P. S. Winkel Stationsweg 34. Amsterdam. H. B. van DiJR:, isi., wiiiKCiter, noutbl lo, Amsterdam, H. Buijs, R.K., dienstbode, Nassauplein 11, Haarlem. A. C. Breed, electricien, Paar- denniarkt 5, Arnhem. J. F. Modder, N H. schitder, Omval 39, Purmerend. C. IJze lendoorn, N.fJ., Druivenlaan 34, Arnhem. J. H. Scholten, N.H., koopmara, Egmorider straat 2, Voorbrug. C. B. Gaade geb. var Gennep, N.H., Egmonderstraat 2, Voor- burg. C. S. N. Adorf, E.L., monteur, N. G. Piersonstraat 6, Bergen. J. A. van Son. R.K., drufcker, Kooituin 17, Hoorn. J. van Waas, N.H., Schermerweg 36, Amsterdam. J. A. Koldewijn, tuinbouwer, v. d. Meijstr. 14, Hilversum. T. Visser, fotograaf, Nieu wesloot 38, Hoorn. A. M. v. Essen, N.H., dienstbode, Paternostersttaat 14, Koedijk. A. Smit, O.C., dienstbode, Verdronikenoord 23, Egmond aa nZce. H. v. Hal, geb. v. Roekel, N.H., Verl. Landstr. II, 's-Graven hage. F. Obdrzalek, R.K., dienstbode. Langestraat 70, Duitschland. MOQRDAANSLAG QP EEN POLITIEAGENT. Zondag is te Londen eeo haudelsreiziger aangehoudeii, onder de verdenking Vrijdag- avond bij Newark eenige revolverschoten te hebben gelost op een politieagent, die hem in verband met de aanrandiug van een jong meisje wilde aanhouden. Hij'werd per auto naar het politiebureau overgebracht, voor welks ingang zich een menigte van meer dan 20OQ inenschen verdrong. Toen de aangehou- dene uit de auto stapte, drongen honderden vrouwen op en klonk gejouw. Slechts met moeite kon men den arrestant het bureau Linnen krijgen. Hij blijkt in het geheel zes schoten op den agent te hebben gelost, waarvan er drie den agent raakten; de andere drie gingen door de kan van de auto. i HET Z1NDELIJKE WEENEN. Weenen gaat er prat op, en niet zonder re den, de zindelijkste stad van Europa te zijn. En het wenscht dien status te behouden, het geen dezer dagen een Engelschman, die de Oostenrijksche hoofdstad bezocht, ondervond, zooal niet tot zijn schande, dan toch tot zijn financieele schade. Deze Engelschman had voor zijn rit in een rer kraakhek'ere Weensche trams een keurig gedrukt tramkaartje ontvangen. Toen hij uit- stapte, achtte hij het niet noodig, zijn ,.Fahr- schein" nog langer te bewaren, weshalve. hij het papiertje min of meer achteloos op de keien deponeerde. Dit nu had hij vermoedeliiic in alle steden van Europa straffeloos kunnen doen, behalve in Weenen. Een agent betrapte hem op heeterdaad, en beboette "hem onver- wijld met twee schellingen, welk bedrag hij in ontvangst nam tegen afgifte van een kwitan- tie: De Engelschman vond het zonde van zijn schellingen en als zachte uiting van zijn mis- noegtu frommelde hij het ontvangstbewijs in elkaar en wierp het weg. Prompt riep de agent hem terug, om hem nogmaals voor de- zelide misdaad een boete van twee schellin gen op te leggen. De Engelschman kreeg ihans een kleur van drift, stak .weliswaar het tweede re?u zorgvuldig in zijn zak. maar kon een paar kernachtige woorden in zijn moeder- taal, ter uiting van zijn gemoed, niet onder- drukken. Het noodlot wilde evenwel, dat deze agent Engeisch verstond, met het gevolg, dat de delinquent ten derden male beboet werd, thans met tien schellingen, „wegens het bezi- gen van ongepaste uitdrukkingen." DE MONARCHISTEN LIEPEN ER WEDER IN. Domela, de vermaarde „Baron Korff" en „Prins von Lieven" heeft een concurrente ge- kregen. Een nieuwe „prinses", die eveneens te Erfurt ageerde! Martha Barth begon haar loopbaan als dienstmeisje in Bad Berka nabij Weimar, voelde zich echter meer aangetrokken tot het groote stadsleven en trok naar Erfurt, waar vooral soldaten diepen indruk op haar maak- ten. Martha meende voor ,,iets hoogers" te zijn geboren en zoo werd zij een Lebedame in grooten stijl. Toen begonnen de avonturen, welke thans uitlekten. Zij vestigde zich weer te Erfurt, de stad harer eerste triumfen, na gedurende korten tijd keukenmei^ te zijn geweest in de woning van een der zonen des keizers, welke betrek king echter een even plotseling als roemloos einde nam. Maar een ding kwam haar nu tf pas; ze had geleerd hoe prinscs6en zich ge- dragen en bewegen! En weldra hief zij onder het zegel der diep- ste geheimhouding haar „incognito" op, ver- telde aan enkele goedgeloovige lieden dat ze was; „prinses Margaretha van Pruisen. nicht van den ex-keizer". De hoogste kringen te Erfurt rekenaen het zich dadelijk tot een eer om haar te mogen ontvangen; alles wat de „prinses" vertelde, werd cnvoorwaardelijk geloofd. Dit was nu een reden om nog verder te gaan en eens biechtte zij dat de koning van Griekenland haar vader was en zij met de linkerhand or> een Aim onder het vriendelijk klingelen der koeien-bellen was gehuwd met den voormaligen kroonprins. Toen geraakten de vele vereerders en aan- bidders in nog grooter geestdrift. De „prin- ses" was immer zoo vriendelijk, nog zoo ver- leidelijk ondanks haar 42 jaren! En dat zij nooit over contanten beschikte ach; ieder- een wist immers hoe moeielijk te leden der voormalige vorstenhuizen het Vgenwoordig hadden. Een echte Hohenzollern-prinses uit den geldnood te mogen helpen, was immers de hoogste zaligheid voor het onderdanea- gevoel De droom werd ten slotte wreed verstoord door de politie, welke laatste de ..prinses" ontmaskerde en haar arresteerde. Maar de misleide Thiiringsche kvingen hadden ee« speciale verzekering der politic noodig dat zij er inderdaad waren ingeloopcn en dat H. K H. reeds eenige weken te voren was aange- houden. De zaak was echter eerst thans uit- gelekt. BEDROG MET SCHILDERIJEN. Uit Innsbriick wordt bericht, dat daar een atelier is ontdekt voor het vervaardigen van schilderijen, om als echte werken van den onlangs gestorven Egger-Lienz te worden verk-ccht. Een veiver uit Bosen moet de sckuidige zijn. De origineelen waren goed na- gemaakt, doch kenners bemerkten het be- drog, v j

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7