iinnenlan^ Telegrammen Stadsnieuws Tooneei. Nlarkfberichten van 13 Januari 1927. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcredlet. TROEPENOONCENTRATIE A AN DE GRENS VAN MEXICO. Volgens vrklaringen van het Amerikpn ache departement van oorlog zijn mom iueei 15.000 man, hoofdzakelijk cavalerie en itrian- terie, geconcentreerd aan de grens vsn Mexi co. Oak zijn er nog officieren naar de staten Arizona en Texas gezonden. Het departement van oorlog laat echter mededeelen, dat deze maatregeien geen verband houder. met het momenteel dreigende oorlogsgevaaij^g^en de Vereenigde Staten en Mexico. HET LANDGOED JKERSBERGt N" VERKOCHT. Het bekende landgoed JKersbergen", aan den Utrechtschen weg te Zeist. bij den in- ganig van de Dorpsstxaat, komende van De Bi'Idt, is dezer da gen vehkochit aan een Zeis- ter Combinatie, de heeren J. J. van Sfcraalen en A. van Wijik, bouwkundigen en D. Meeu- weniberg, tuinbonwkmndiige, die het nitge- strekte landigoed ais vi-ltlapark gaan exploi- teeren. A! blijflt mooe'Tk het statige heenenhuis met een beperkt terrein er omheen behouden, ioch zal met het majestueuze geboomte, de »dvers en frissche weiden, een brok natuur- ochoon van Zeist verloren gaan en een sink /geschiedenis worden afgesloten. ,,Kersber- gen", „Carsberigen" of „Keeraberche", da- leert toch reeds uit de 14e eeuw en moet een- maail het jachthnis der bisschoppen van Utrecht geweest zijn. Mr. Josua van Eik, die de Ridderhofstad in 1854 kocht, liet de herin- oeriog aan het verleden weginemen en gaf aan het voormalig kasteel met zijn ronder. toren den vorm van een gewoon vie rkant landhuis In 1885 werd de familde CromnKlin te Zeist door erfenis eigenaresse en bewoon- de „Kersibergen" tot na den oorlog, toen -meer groote landlhuizen leeg kwamen te staan. Na nog eenigen tijd veHmurd te zijn geweest is het thans in speculatieve handen overgegaan. DE GASVERSTIKKING TE IJMUIDEN. Over het ongeluk te IJmuiden meldt men nog het volgende: Op het terrein van de hoogovens worden bouwwerkzaamheden uitgevoerd, die door de Gutte Hoffnungshiitte te Oberhausen zijn aangenomen. Daartoe behoort de aanleg van 'n zware leiding voor't transport van hoog- ovengas naar de nieuwe, nog in aanbouw zijnde cokesoven-batterij. In een der windver- hitters bij den nieuwen hoogoven waren Woensdagochtend om 10 uur vier Duitsche monteurs, in dienst van de Gute Hoffnungs hiitte, aan den arbeid. Om te voorkomen dat gas in den windverhitter stroomde had men voor het verbindingsgat een asbestscherm geplaatst, wat ook den vorigen dag gebeurd was. Op zeker oogenblik hoorde men schreen wen. Arbeiders snelden toe en de smeltmeester y. d.K. ging in den windverhitter en sleepte twee der monteurs, die het dichtst bij den uit- gang lagen, naar buiten en daarna ook de beide anderen, die verderop lagen. De man ner! werden overgebracht naar de verband- kamer, waar de verbandmeesters de eerste faulp verleenden. Later kwamen de doktoren Boon en Biiller uit Beverwijk en Rutten uit IJmuiden. Het mocht gelukken, bij de twee monteurs, die het eerst buiten waren ge- bracht, de levensgeesten op te wekken, maar de beide anderen moeten reeds gestorven zijn geweest toen zij naar buiten werden gehaald. De omgekomen monteurs zijn Becker en Wesselzij waren woonachtig te Oberhausen. Zij 'aten vrouw en kinderen achter. Het werk zou juist dezen dag door de Gute Hoffnunghiitte worden opgeleverd. In ie zes weken, die het werk geduurd heeft, was geen enkel ongeval gebeurd. Een der geredde monteurs deelde later m-ee, dat hij bemerkte dat er gas in den windverhitter stroomde. Hij begaf zich spoe- dig naar den uitgang, maar is dicht daarbij bedwelmd neergevallen. Bij het onderzoek bleek het asbestscherm nog voor de opening te staan. De smeltmeester v. d. K. heeft zich bij het reddingswerk zeer onderscheiden. Rijks- en gemeenfepolitie stelden een on derzoek in. NASLEEP VAN HET SPOORWEG- ONGELUK TE BLEISWIJK. Voor den kantonrechte rte pouda heeft gis teren terecht gestaan J. de V., ter zake dat hij te Bleiswijk op 4 December, terwijl het hem niet uit den aard zijner betrekking vrij stond, heeft geloopen op en langs den spoorweg, toebehoorende aan de Nederlandsche Spoor- wegen en buiten de vereischte toestemming. De man is er geweest in zijn functie van verslaggever van een dagblad, in verband met het spoorwegongeluk dat er dien dag is gebeurd. De ambtenaar van het O. M. zeide dat er veel te praten zou zijn over de vraag, in hoe- verre de handelwijze van verdachte in het al- gemeen belang was. Hij zou er echter geen discusise over openen. Verdachte erkent dat hij geen vergunning had. Eisch 3 boete of 2 dagen hechtenis. „Ik meende", zeide verdachte tot den kan- tonrechter, „dat i'k al straf genoeg had1. Ik ben door die spoorvvegheeren aardig met klei en grind bekogeld". De kantonrechter veroordeelde de V. tot if 1 boete subs. 1 dag hechtenis. AANVARING OP DE SCHELDE. Het Noorsche s.s. „Borghild" van Antwer pen naar Nhrwik en het Fransche s.s. „Ca- bourg" van Gent naar Rotterdam zijn heden- morgen op de Schelde met elkaar in aanva- ring gekomen. Het s.s. „Borghild" heeft met schade op de reede van Vlissingen geankerd. Het s.s. „Ca- nourg", dat eveneens schade bekwam, heeft de reis naar Rotterdam voortgezet. NOODLANDING. Op het Frachelen bij Den Hout, onder Tostcrhout, vond gisteren op een knollenveld jen noodlanding van een Engelsch vliegtuig ■daats, een groote tweedekker, waarin twee ol- ■icieren en twee manschappen zaten. Het rliegtuig was in den mist verdwaald. SCHRIFTELIJKE VRAGEN. Het Tweede Kamerlid Krijiger heeft den minister van buitenilandsche zaken de vol- jende vragen gest'eld: le. Heeft de minister kermis genomen van >en bericht in de dagbladen (zie de N. R. Crt. Tan r woidcn gevreesd, dat de vrijstelilitsg voot de surtaxes d'emrepot ten bate van de ha ven van Anrwerpen alsniog met eenige artd- kelen zal wocden uitgebreid? 2e. Kan de mimisier mededeelen, of, en, zoo ja in hoe verre be doe Id beridrt juist is? 3e. Is de minister bereid mede te deelen of, en, zoo ja, op welke wijze door de Belgische regeering in de laatst gehouden najaarsver- gaderiog van de Rijnvaartcominissie gevolg is gegeven aan haar toezeggiog betreffende het verleenen van haar medewerkiing ter ge- lijlkstelinig van de Nederlandsche met de Bel gische havens in zake de surtaxes d'entrepot, van welke toezeggimg Zijne Excetlemtie aan de Tweede Kamer mededeeling deed bij de ge- dachtenwisseling over het Nederlandsch-M- gisch verdrag? 4e. Is de minister bereid mede te deelen of op grond van het verhandelde op bovenbe- doelde vergadering van de R ijrnva a rtcommis- sie, althans naar zijn meening, mag worden verwacht, dat ter zake van de surtaxes d'emtrepot gewenschte gel ijkstelling van de Nederlandsche met Belgische havens haar beslag zal krijigem, en, zoo ja, dat dflt spoe- dig het geval zal zijn? Provinciaal nieuws UIT URSEM. De heer Koopman deed ons verzoeken mede te deelen, dat de twee zinsneden, voor- komend in het raadsverslag in ons nummer van gisteren niet zoo bedoeld1 had als hij zeide. Het betreft de volgende zinnen: „De heer Koopman was en prindpieel voor dat de heer Groot was afgesneden". (Er stond per abuis „afgetreden") en „De heer Koopman wenschte eveneens niet toe te geven". UIT WARMENH'UIZEN (Dec.) Geboren: Geertruida Anna, dochter van Simon Zoon en Wilhelmina de Lange. Jacobus, zoon van Bernardus Hermanus Kei- zers en Maria Wilhelmina Valk. Nicolaas, zoon van Gerardus Jongejan en Antje Mole- naar Johannes Bernardus, zoon van Jo hannes Bernardus Masteling en Geertruida Zijp Over I eden: levenloos kind van Jo hannes Verhoogt en Anna Guurtruida Punt. Petrus Antonius Beemsterboer, oud- 1 jaar, zoon van C. Beemsterboer en C. Jong. In December 1926 is aan de veiling al- hier aangevoerd: 1.239.400 K.G. roode kool, 154.900 K.G. gele kool, 483.300 K.G. Deen- sche witte kool, 11.800 K.G. gewone witte kool, 21.525 K.G. peen, 86.150 K.G. uien, 9.400 K.G. bieten en 4.400 stuks bloemkool. De omzet bedroeg in December 1926: 58.888.89 tegen 92.782.65 in December 1925. De omzet in 1926 bedroeg 885.492 63 tegen 917.899.42 in 1925. Loop der bevolking gedurende het jaar 1926. Werkelijke bevolking op 31 December 1925 1131 mannen, 1052 vrouwen, totaal 2183 personen. Vermeerdering gedurende het jaar door geboorte 34 mannen,'29 vrouwen, totaal 63 personen. Vermeerdering door vestiging 47 mannen, 66 vrouwen, totaal 113 personen Geheele vermeerdering 81 mannen, 95 vrou wen, totaal 176 personen. Vermindering gedurende't jaar door sterf- te 10 mannen, 5 vrouwen, totaal 15 personen Vermind'ering door vertrek 54 mannen, 68 vrouwen, totaal 122 personen. Geheele vermindering 64 mannen, 73 vrouwen, totaal 137 personen. Verschil tusschen vermeerdering en vermin dering 17 mannen, 22 vrouwen, totaal 39 per sonen. Bevolking op 31 December 1926 1148 man nen, 1074 vrouwen, totaal 2222 personen. Getal huwelijken 20. Getal levenloos aangegeven kinderen 2. HISTORISCHE ANECDOTEN. Op 2?ijn tweede reis naar Nederland in 1716 ging Czaar Peter langs Danzig; het was op een Zondag en de Czaar ging naar de kerk, waar hij aan de zijde van den burge- meester kwam te zitten. Het was winter en de dienst duurde lang. De keizer was over het geheele lichaam warm maar het hoofd was koud; hij nam den burgemeester de pruik van het hoofd. Toen de dienst geeindigd was, gaf hij ze den burge meester weer terug en groette hem zeer be- leefd. OedeeUeliik qecorrigeerd.) Zjpo^g j4-)iOpjfrcm4 p .waarvao moet ftiteHffnfeu geheschggu./ HET TREIN-ONGEVAL TE DELFT. DELFT, 13 Jan. Ter aanvulling van het bericht inzake de aanrijding op den spoor- wegoverweg aan den Parallelweg te Delft, waar een vrachtauto van de firma Hazen- kamp door een sneltrein werd gegrepen en vernield, geeft het politierapport van he- den nog de volgende inlichtingen: Pe spoorwegwachter, die op het oogen blik van het ongeval dienst deed, had het wekkersignaal, dat de trein op komst was, niet gehoord. Daar de overwegwach- ter zich op den in het seinhuis hangenden treinenstaat had kunnen overtuigen, dat een treiif op komst was, was hij steeds ver- antwoordelijk voor het sluiten van de boo- men. Tegen hem is dan ook proces-verbaal opgemakt ter zake van overtreding van ar- tikel 165 van het Wetboek van Strafrecht. De chauffeur A. van B., die aanvankelijk ongedeerd scheen te zijn, bleek behalve en- kele schaafwonden eenige kneuzingen aan de beenen bekomen te hebben. GRIEP. ZUID-SCHARWOUDE, 13 Jan. In verband met de vele ziektegevallen wordt ht-den de openbare school gesloten. Onge- veer de-helft der kinderen was door de griep aangetast. De ziekte draagt geen ern stig karakter. VRIJWILLIGE SALARTS- VERLAGING. CAIRO, 13 Jan. De Egyptische minis ters hebben vrijwillig hun salaris met driehonderd pond sterling per jaar ver- laagd en hebben de andere hooge staats- ambtenaren verzocht hun voorbeeld te wil- len volgen. DE ANTI-VREEMDELINGEN- CAMPAGNE IN CHINA. SHANGHAI, 13 Jan. De Britsche vlag is weer op het Britsche consulaat te LONDEN, 13 Jan. De correspondent van de „Daily Mail" te Peking seint, dat men zich te Peking ongerust inaakt over de gebeurtenissen in de Britsche concessies te Hankau en Kioekiang. Men vreest dat ook dte concessie te Tientsien zal worden bezet. Plannen daartoe zouden in het ge- heim zijn ontworpen. SHANGHAI, 13 Jan. De sterkte der vloten van Engeland, Vereenigde Staten, Japan en Frankrijk te Shanghai bedtaagt 62 schepen. Het is de grootste vloot die ooit van Europa naar China is gezonden. DE THEATER BRAND TE MONTREAL MONTREAL, 13 Jan. Bij het verhoor bekende de eigenaar van het Laurier-bios- cooptheater, de Syrier Ameen Lawand, dat hij in zijn theater meer kinderen had toege- laten dan geoorloofd was en dat de film, die voor de kinderen vertoond was, niet goedgekeurd1 was. Hij gaf voorts toe dat reeds vroeger een brand heeft gewoed ia een door hem bestuurde openbare vermake- lijkheid. ERNSTIGE BRAND. LONDEN, 13 Jan. Te Birmingham heeft in een woonhuis een hevige brand ge woed. Zes personen zijn om het leven ge komen, vier kinderen werden gewond. SCHOORSTEENBRAND. Een tweede schoorsteenbrandje had plaats ten huize van den heer S Nierbp, aan den Nieuwlandersingel. De heer Pastoor, die juist ter plaatse was, beide het politiebureau op, zoodat spoedig de agent J. Overeem met een Total-blusch- apparaat verscheen, waarop de heer Pastoor cp het dak klauterde en het vuurtje bluschte. De slangenauto van de Brandweer was dadelijk aanwezig, doch behoefde wederom geen dienst te doen. DE VLOTBRUG. Gister raakte een melkauto, die van het Heiligland kwam, op de Vlotbrug met een paar wielen naast het verhoogde rijdek. Het voorwiel was nog a.1 spoedig weer op de juiste baan, maar het achterwiel bleef door- glijden, wat ten gevolge had, dat het aclitcr- ste deel van het voertuig twee voetgangers eenige benauwde oogenblikken bezorgdc Deze twee, de heeren Van Dijk en Groot, uit de Verlengde Landistraat, werden tegen de brugleuning gedrukt, waarbij eerstgenoem- de een vinger zoodanig verwondde, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. De heer Groot schijnt met den schrik te zijn vrijgekomen, hoewel hij aanvankelijk wel klaagde over pijn in de heup. „DE OP G A AND E ZON". Dit stuk, een werk van den bekenden schrijver H. Heijermans', zal Zondagavond worden opgevoerd in het „Gulden Vlies", door de tooneelvereeniging „Falkland", uit Heiloo. Waar deze vereeniging ditzelfde stuk j.l. Dinsdagavond nog met groot succes speelde in de Harmonie voor den Bond voor Staats- pensionneering (zie ons blad van Woensdag) meenen wij dat velen nog gebruik zullen ma- ken van de gelegenheid om een goed stuk te zien spelen. Voor bijzonderhecfen zie men de adverten- tie in dit nummer. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.4 te Coruna. Laagste barometerstand 728.3 te Aber deen. Verwachting (geldig tot den avond van 14 Januari): Krachtige, aanvankelijk stormachtige, zuid- westelijke tot noord-westelijken wind, betrok- ken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring, regen- en hagelbuien, kouder. Uitvoering Inter Nos. In de Harmonie gaf de R. K. Tooneelver eeniging Inter Nos gisteravond een uitvoe ring voor hare leden. Voor ditmaal was de keuze geval]en op het stuk De Rozenkrans, dat wel op intemationale bekendheid kan roemen. De Fransche acteur Andre Bisson heeft het gemaakt naar het bekende boek van de Engelsche schrijfster Florence Barclay en dit stuk is in't Hollandsch overgezet door Kees Spierings en P. J. Kobben. Het stuk heeft uitstekend voldaan, voorna- melijk door de twee laatste bedrijven. De hoofdinboud van het werk vindt men vrijwel in het stuk terug. Het eerste bedrijf geeft het feest bij de hertogin van Meldrum. Hier verklaart Garth Dalmain zijn liefde aan Jane Campbell, nadat zij op gevoelvolle wijze het lied van de Rozenkrans gezongen heeft. Jane weigert ten slotte zonder Garth de reden me de te deelen. Zij gaat een wereldreis maken. Bij haar terugkeer verneemt zij van Brand, het ongeluk dat Garth in haar afwezigheid heeft getroffen. Een jachtongeluk heeft hem blind gemaakt, wat zeker voor een schilder wel de geweldigste beproeving is. Thans voelt Jane, dat haar plaats naast Garth is, maar om Garth niet te doen denken, dat me- delijden haar drijft, gaat zij ais de verpleeg- ster Rosemary Gray en na eenige mooie ta- freelen volgt de hereeniging. Het lied van de Rozenkrans is ten slotte hH bewijs voor den blinde dat Rosemary en Jane een en dezelfde persoon zijn. Het slot maakte grooten indruk en de ge- heel gevulde zaal heeft in de grootste stilte het Jtuk tot het eind gevolgd. Het eerste bedrijf biedt voor dilettanten eigenaardigemoeilijkheden. Zoo'n feest in de Engelsche society eischt geweldig veel en de leden van Inter Nos konden niet aan de moei- lijke opgave voldoen. Het tweede bedrijf op de kamer van Dr. Brand was iets beter. Doch in het derde en vierde bedrijf hebben de daar- in optredende leden volkomen revanche geno men. De heeren de Graaf en P. Keysper ga- ven met Mevr. Marjotvan Don uitstekend spel en het laatste bedrijf tusschen Garth (de Graa?) en Jane (Mevr. Marjotv. Don) heeft zeer veel indruk gemaakt. Dat deze me- dewerkenden daartoe in staat bleken is geen geringen lof. P. Keysper gaf een zeer goede dr. Mackensie en de heer Ad. Ter Berg mag daarnaast nog genoemd als Dr. Brand. Van \,de overige^medewerkenden, die alien naar hun beste, soms beperkte, krachten tot het wel«la- gen meewerkten, vielen nog op de hertog en de oude knecht van Dalmain. De tooneelen zagen er heel goed uit. Alleen het tweede be drijf maakte uiterlijk weinig indruk. De pauze tusschen eerste en t\£ecde bedrijf duurde heel lang. Naar wij meenen ligt het in he pt#n, dit stuk nog eens op te voeren ten bate '»r St. Vincentius-vereeniging. Een uitstekehSfe ge- dachte. Als dan de twee eersite bedrijven min der twijfelachtig gespeeld worden, kan men van een goede opvoering van een goed stuk genieten. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Antonius van Tooren en Cornelia Maria Rabcling. Nicolaas Johannes Meijer en Guurtruida Alida Pronik. GEBOREN: Jacobus Jozias, z, van Daniel Johannes Visser en Aletta Bartha Agatha Viersen. OVERLEDEN: Wiepkje Trip, wed. van Henri Charles Grinrbel du Bois, 78 jaar. AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Jan. De aardappel- prijzen waren heden: Bravo's 3.50—/ 4.25 Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 2 la- dingen, 1800 H.L. KAASMAR'KT TE HOORN. HOORN, 13 Januari 1927. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 7 stapels kleine fabriekskaas 45, 1 stapel bl. boerenkaas 44, 1 stapel boerencommissie- kaas 44, in totaal 9 stapels wegende 10070 K.G. Handel matig. NOORDSCHARWOUDE, 12 Jan. 1927. Uien 5—/ 5.10; Drielingen 2.70; Nep 2.20; Grove Uien 4.704.80; Peen 2.60; Roode Kool 1.90—/ 4.40; Door- schot 1—/ 3.30; Gele Kool 1.90—/ 3.90; Doorschot 1.402.60; Deensche Witte 2.70—/ 4.30; Doorschot 2.20—/ 3.30; Kroten 1.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 8800 K.G. Uien; 2000 K.G Peen; 120200 K.G. Roode Kool; 41400 K.G. Gele Kool; 92400 K.G. Deensche Witte; 250 K.G. Kroten. ZWAAG 11 Jan. 1927. Veiling „Bangert en Omstreken." Spruiten 4.70—/ 6.80: Uien 1.60—1.90; Witlof 19—/ 24; Winterjannen 5 20—/ 6.60; Winter Louw 6.70; Zoete appelen 7.808.70; Bloem kool 9—/ 17; Rood* Kool 34; Gele Kool 2.90—/ 3.10; Wortellen 1—/ 4.20. BOVENKARSPEL, 12 Jan. 1927. „De Tuinbouw." Bloemkool le s 7—/ 15.50; Bloemkool 2e s. 5.508; Bloemkool 3e s. 4—/ 5.50; Roode Kool 1.103.90; Witte Kool 1.60—/ 3; Gele Kool 1.20— 3; Uien 1.80—/ 2.40; Spruitkool 1.25 -/ 2.10. WARMENHUIZEN, 12 Jan. 1927. Roo- de Kool le s. 3.104.60; Roode Kool 2e s. 1.70—/ 3.50; Uitschot 1.30— 1.50; Gele Kool le s. 2.60—/ 3.20; Gele Kool 2e s. 1.702.70; Deensche Witte Kool le s. 2.60—/ 4.20; Deensche Witte Kool 2e s. 2.70—/ 3.10; Uitschot 1.40— 1.80; Drielingen 3.70; Uien 5.50— 5.60; Grove Uien 4.704.80. Aanvoer: 44500 K.G. Roode Kool; 6000 K.G. Gele Kool; 28700 K.G. Deensche Witte Kool en 2300 K.G. Uien. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Jan. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 8.5011Bloemkool 2e s. 2.10 3.80 per r'i ks; Wortelen 33.10; Roode Kool le s. 2.40—/ 4.20; Roode Kool 2e s. 0.80f 2.10; Gele Kool le s. 2 3.60; Gele Kool 2e s. 0.80—/ 1.80; Groene Kool 2.90—/ 3.30; Deensche Witte Kool 1.60—/ 3.80; Uien 4.90— 5.20; Drielingen 3; Nep 1.70—/ 1.80, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1600 sfuks Bloemkool; 4200 K.G. Wortelen; 80000 K.G. Roode Kool; 38000 K.G. Gele Kool; 2500 K.G. Groene Kool; 11600 K.G. Uien. PURMEREND, 12 Jan. 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken." Witlof 2225 ct. per K G.; Bloemkool 3—/ 22 per 100; Roode Kool 2 50— 6.90 per 100; Witte Kool 2—/ 4.40 per 100; Spruitkeoi 0.70—/ 2 per 15 K.G.; Boerekool 0.80—/ 2.20 per 100 struiken; Bieten 8 per 1000; Wortelen 0.42 0.73 per 100 bos; Uien 0.40—/ 0.93 per 25 K.G.Prei 4.20—/ 7.20 per 100 bos; Peren: St. Nicolaaspeer 5.4014.10 per 100 K.G. PROLONOATTE vorice koer WISSE1 KOFRSEN A Vorige Koers 33tu< 231 l/j 2COs/, 477 237 151 Vj 542 1 /is Vs 312 13'/) 6 s n pCi.. MSI ERDAM Koers van heden te 2474.J k - - e '5-3 - NIET OFFIC1EEL. New«Yor1c Itabe Vorige koers Koers op tieden Ofl.noteering Achter de Wa&g. Tel. 152 en 814. INRICHTEN VAN BOEKEN. Het accountantskantoor van S. J. A. KEESOft Leeraar M. O. Boekhenden. (Ontvanyen per drandlooze telefoon). STAATSI.EENINGEN. 6 Nederl. 1923 A 5 1919 BANK4NSTELL1NGEN, KoL Bank Indische Bank Handel Mpij Cert, v, 100c Resc. 1NDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew, Aand. A - B G Mackubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult VorstcnL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Rediane Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie 4 Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampone Sum Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Siiau Wai Sum Rubber Interc. Roller SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Schcepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAARt BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senemhah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 1017 k 101 i/s 2 65/, 175 i58»;, I5;i 126 *23/, 1741h V91/4 96 973/4 *71/5 I995A 3861/. i741/, 971/, 1581/9 6881/, 3841/5 184s 1 '2s/# 119 220 ,370 2C3l/s 3928/9 67'/s 64 183 1778/, 225 luL7/g 55 1181/, 16U, 3 381/, 204 l/j 4311/g 428 4598/, 125 V, 163y, 43i6/ie pl.m. 1.30 745 175 153 1581/, 83 1751/, 87 199»2 2 158i/, f90 JS3 1851^ 1/3 3.21It 372 211 266 236 1=4 310 75 133 225 1 0 165 8 3i8/, 03 4 36 129 159 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 102 1751/, 2471/, 82-3 175 V, 99 961/, 98 851 k 1991200 *2'-3 175 387 375 1-9 IM,/, 86.7 19--.9 6891-91 690-1 691% 1851/, 173 120 185% 222 70 397-3 2<4i*i 91% 392i.i 31J-2 266 i" V, =32 323 66 332J.} 228.9 478 1=5 174 i56 3391/4 -G/1S 67 6,31/4 183 621/4 100% 115^-6 10CT/g 56 115% 2021,-4 36 429-30 4 53 428% 457 435% 428 457 43% 163 <3 u/m heden 2| pCt. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhaeen Stockholm Oslo 12.131/, 59.27 lj, 9.93 34.77 48.20 35.221A 66.65 65.80 64.10 2.501/, 10.60 12.131/, 59 30 9.94 34 77% 43.20 35.25 6665 66.80 64.20 2.50% 10.83 »v>':

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8